A jak u Was ? Magazyny już wyczyszczone ? Od momentu nagrywania filmy do dziś ceny zarówno rzepaku jak i pszenicy spadły o około 10euro... Czy wzrosną ?
no kurde fajny kolejny vlog tak się wsłuchałem ze nawet nie wiem kiedy mi przeleciał twój vlog szkoda ze tata się zagdał z kierwoca bo fajnie by się jego oglądało jak łąduje pozdrawiam
W momencie jak u ciebie pszenica była po 775 netto to u mnie w opolskim cena była 700 a w lutym już po 665 netto i po takiej sprzedałem, teraz już ponoć po 620zł takie przebitki.Fajną masz hale napiszę po raz kolejny prośbę o koszt takiej hali i wymiary dzięki :)
No trochę tego miałeś Po 75 zł netto nie jest źle Fajny odcinek merllo ładnie radzi sobie bardzo zwinna ładowarka Łapka się należy pozdrawiam serdecznie
Akurat dzisiaj zacząłem sprzedawać pszenicę. Cena 706zł/tonę Brutto i tak szczerze mówiąc to jest najlepsza cena w okolicy bo wszędzie po 670-690zł/t Brutto woj. Lubelskie
@@slomekmowi A w ustawieniach sterownika? Np. w wózkach widłowych często tak jest że są ograniczane, żeby nie szaleć po jakiś halach produkcyjnych i wszystko chodzi dużo wolniej, a jak się poprzestawia w komputerku pokładowym to mogą śmigać jak szalone...
U mnie zostało 50 ton paszówki. Niby ma iść na fermę indyków ale póki co nie biorą ze względu na ptasią grypę ( obawa żeby nie przyjąć towaru np. z odchodami ptaków). Co do ceny to niby zapewniają że minimum 700 zapłaca ale jak będzie, zobaczymy. Ceny zbóż, rzepaku w dół, ale to nic w porównaniu z tym co się dzieje na rynku wołowiny. Na dzisiaj byk mieszaniec dobrej budowy 6-6,2 za kg. Byki mleczne ( hf) 5,5. Ceny w ciągu 2 tygodni spadły ok 20%, na dodatek nie za bardzo pośrednicy chcą odbierać towar. Dramat
@@slomekmowi wszyscy liczą na to że to chwilowe i trzeba przeczekać. Nie mniej jednak jest to delikatnie mówiąc bardzo denerwujące. No ale nie się co dołować, myślenie pozytywne to podstawa😉
@@rolnik-hodowca8831 już raz się z tobą sprzeczałem w tym temacie zechcesz uwierzysz nie to nie . 4.03.20 w tamten wtorek oddalem byka lm 735 kg zywej wagi wybił sie na 65 % dostał U klase wyszło po 9 zł na żywo . jałówka 600 kg 7zl
Rzepak 1660netto czeka na wywóz, 1 dzień i 60.zl w plecy. Pszenica niestety za tanio poszła, ale 1 raz miałem konsumpcje to człowiek się uczy na błędach, pozdro 🤦♂️
No z rzepakiem przekombinowales. Moj sąsiad kilka lat temu miał przebicie między żniwami a zimą ok 400 zł. I było około 1900ale cierpliwie czekał na 2000. I się nie doczekał. Bo zaraz spadło
@@slomekmowi tylko że maj jest miesiącem blisko kolejnych zniw. To ja był na ten maj nie liczył. Ale obym sie mylił i było dobrze. Ten wirus to tak zachwiał gospodarką że strach ogarnia. Ja się martwię aby mięsa nie zatrzymali do Chin.
u mnie taka sama cena, 680 brutto za tonę. Inna sprawa, że w mojej okolicy jest bardzo dużo rolników i są dobre ziemie, skupy zasypane są. jutro koło 5 ton chyba sprzedam bo straszą obniżkami wszyscy.
Rzepak poszedł w styczniu 1700zl netto obecnie 1570 zł w żniwa był 1490 zł jak u nas. Jutro pcham jęczmień 660 zł netto a pozatym żyto 550 zl pszenzyto 620 zł
W mojej okolicy w lubelskim przestaki zborze skupowac Do tej pory skupowali tylko kilka godzin tydodniowo i to jeszcze niechętnie gdy się nie brało nawozu na wymiane.
Ta wiosna same płacę gola ziemia miejscami A w żniwa 12 ton z hektara i trochę cena spadnie to już wielce placza...Jak macie taka kasę z ytuba i reklam to po co się pypracie wogole w rolnictwo?
nic nie pękło, część brzydko wygląda bo przy kładzeniu tynku zaschło chłopakom za dużo na raz w upał położyli i poprwiali jakimś klejem o innym odcieniu.. strasznie mnie to razi po oczach... :/
Narzekacie wy wszyscy bo Polska importuje a jak wasze zboża jadą do portu to co z nim się dzieje 🤔płynie okrężna droga do południa polski😂😂😂nic innego jak eksport do innego kraju. Wiec to inny kraj importuje. A cena nie narzekajcie bo przy ilości włożonej pracy fizycznej w porównaniu do pracy przy hodowli krow mlecznych to nie ma porównania.
Tak jak mówisz Słomek. Kierowcy lubią Was oglądać :D Pozdrówki
Niby nie masz produkcji zwierzęcej a ładowarka cały czas w jakiejś robicie, dobre wykorzystanie maszyny.
Fajnie, że ci to tak wszystko wyszło. My mieliśmy gospodarstwo kiedyś, żałuję że już tego nie ma. Miło się patrzy i słucha kogoś mądrego.
łapeczka w górę..pozdrawiam serdecznie
no kurde fajny kolejny vlog tak się wsłuchałem ze nawet nie wiem kiedy mi przeleciał twój vlog szkoda ze tata się zagdał z kierwoca bo fajnie by się jego oglądało jak łąduje pozdrawiam
Super 💯
Te ceny pszenicy to zgroza ...
Super odcinek łapka górę leci 👍pozdrawiam 😊
W momencie jak u ciebie pszenica była po 775 netto to u mnie w opolskim cena była 700 a w lutym już po 665 netto i po takiej sprzedałem, teraz już ponoć po 620zł takie przebitki.Fajną masz hale napiszę po raz kolejny prośbę o koszt takiej hali i wymiary dzięki :)
Pozdrawiam serdecznie jak remont Ursusa C-330 👍😃😃
No trochę tego miałeś
Po 75 zł netto nie jest źle
Fajny odcinek merllo ładnie radzi sobie bardzo zwinna ładowarka
Łapka się należy pozdrawiam serdecznie
Ile ton pszenicy sprzedaliście a ile jeszcze leży do sprzedania?
Akurat dzisiaj zacząłem sprzedawać pszenicę. Cena 706zł/tonę Brutto i tak szczerze mówiąc to jest najlepsza cena w okolicy bo wszędzie po 670-690zł/t Brutto woj. Lubelskie
Z jakich okolic jesteś ?
U kogo?
Gdzie sprzedajesz?
@@jano7711 Okolice Lublina do Pana Marka K.
Potwierdzam w lubelskim słaba cena
Trochę szybciej ramie tej ładowarki mogło by się poruszać... Nie da się jej tej prędkości jakoś odblokować? podkręcić?
No hydraulika mogła by być szybsza... no ale to mała maszyna i niestety pompa nie jsst tak wydajna jak w duzych
@@slomekmowi A w ustawieniach sterownika? Np. w wózkach widłowych często tak jest że są ograniczane, żeby nie szaleć po jakiś halach produkcyjnych i wszystko chodzi dużo wolniej, a jak się poprzestawia w komputerku pokładowym to mogą śmigać jak szalone...
U mnie zostało 50 ton paszówki. Niby ma iść na fermę indyków ale póki co nie biorą ze względu na ptasią grypę ( obawa żeby nie przyjąć towaru np. z odchodami ptaków). Co do ceny to niby zapewniają że minimum 700 zapłaca ale jak będzie, zobaczymy. Ceny zbóż, rzepaku w dół, ale to nic w porównaniu z tym co się dzieje na rynku wołowiny. Na dzisiaj byk mieszaniec dobrej budowy 6-6,2 za kg. Byki mleczne ( hf) 5,5. Ceny w ciągu 2 tygodni spadły ok 20%, na dodatek nie za bardzo pośrednicy chcą odbierać towar. Dramat
o kurde.. to faktycznie nie wesoło.. i niezła dokładna niestety, ale pewnie to chwilowe zawirowania związane z korona wirusem... :/
@@slomekmowi wszyscy liczą na to że to chwilowe i trzeba przeczekać. Nie mniej jednak jest to delikatnie mówiąc bardzo denerwujące. No ale nie się co dołować, myślenie pozytywne to podstawa😉
Co ty pierdolisz chlopie nie wiem skąd Ty bierzesz te ceny ja dziś sprzedawałem po 7 ziko za kg plus vat
@@modyrolnik1635 Daj namiary na odbiorce, też chętnie sprzedam w tej cenie
@@rolnik-hodowca8831 już raz się z tobą sprzeczałem w tym temacie zechcesz uwierzysz nie to nie . 4.03.20 w tamten wtorek oddalem byka lm 735 kg zywej wagi wybił sie na 65 % dostał U klase wyszło po 9 zł na żywo . jałówka 600 kg 7zl
Ja tez zupelnie z innej branzy i tez ogladam
Pozdrawiam serdecznie🌴🐪🌴
Pszenica u mniena hali ale już nie moja odbiór około końca maja cena to 815, sprzedana w grudniu 2018
Żyto 550 netto kosztowało w tamtym tygodniu, teraz cena spadła. Owsa nikt nie chce. Dolnośląskie okolice Legnicy
W centrum cena spadła z 720 na 680. Zanosi się na kolejne obniżki...
Na dół gorasza pod wycenę lepsza. Naszość :-))))
Rzepak poszedł w listopadzie.
Zboża wszystkie zostały głównie jęczmień i pszenżyto.
Rzepak 1660netto czeka na wywóz, 1 dzień i 60.zl w plecy. Pszenica niestety za tanio poszła, ale 1 raz miałem konsumpcje to człowiek się uczy na błędach, pozdro 🤦♂️
No z rzepakiem przekombinowales. Moj sąsiad kilka lat temu miał przebicie między żniwami a zimą ok 400 zł. I było około 1900ale cierpliwie czekał na 2000. I się nie doczekał. Bo zaraz spadło
grzesiek zak z rzepakiem to jeszcze nie mówione maj może przynieść jeszcze dobrą cene. Nic nie poradzimy jeśli cena nie wróci :/
@@slomekmowi tylko że maj jest miesiącem blisko kolejnych zniw. To ja był na ten maj nie liczył. Ale obym sie mylił i było dobrze.
Ten wirus to tak zachwiał gospodarką że strach ogarnia. Ja się martwię aby mięsa nie zatrzymali do Chin.
W jakim czasie załadunejsz auto
Ceny brutto Świetokrzyskie:
pszenica 700
jęczmień 650
pszenżyto 560
@@torus318 Tak.
Mazowsze prawie to samo
Ja mam ok 5 ton pszenicy dzwoniłem do skupu powiedzieli po 680 śmiech.
u mnie taka sama cena, 680 brutto za tonę. Inna sprawa, że w mojej okolicy jest bardzo dużo rolników i są dobre ziemie, skupy zasypane są. jutro koło 5 ton chyba sprzedam bo straszą obniżkami wszyscy.
5 ton to pikuś. Ja mam 70 t9n jeszcze, a cena spadła na 680 z 700 netto. Masakra. Czekam teraz do czerwca .
@@agromaciej6259 1400zl różnicy to nie tak strasznie. Oczywiście 700 to nie jest dobra cena, ale chodzi o różnice na 70tonach
@@adamjaniszewski7176 ale wiesz, prawie półtora tysia na ulicy nie leży.
@@agromaciej6259 lepiej mieć niż nie mieć, ale nie takie straty ludzie ponoszą.
Opolskie Max 700zł było jakieś dwa tyg temu na dziś to 660zł max
Co to za rysa na ścianie?
cena dotyczyła konsumpcji??
Pod koniec lutego umowa podpisana cena na podwórku 800 zł netto
Rzepak poszedł po 1700zł/netto ,pszenica jeszcze czeka.
Takie czasy... dobrze że nie leży i nie tanieje u was. A powiedz słomek lampy troszkę nie równo masz w merlo, one tak mają być? 😅
Cena rzepaku jest związana z cena ropy. Jeżeli wirus się cofnie to będzie ok. W przeciwnym razie kaplica
Rzepak poszedł w styczniu 1700zl netto obecnie 1570 zł w żniwa był 1490 zł jak u nas. Jutro pcham jęczmień 660 zł netto a pozatym żyto 550 zl pszenzyto 620 zł
Gdzie żyto 550 płacą
Jeszcze miesiąc i pszenica wyjeżdża z gosppdarstwa. Co do ceny pewnie już nie wróci to co było 🤔
Jaki miałeś plon z ha?
Na jakim areale gospodarzycie?
taki magazyn piekna sprawa
Kurwa Mac, gdzie ty taką cenę masz ? 700 brutto wschód, rzepaku nie opłaca się magazynować.
Ja już dawno przestałem wierzyć jakie on pierdoły gada.. Niech pokaże fakture..
Ja próbuję żyto sprzedać, tylko w tym problem ze nikt go nie chce nawet za 560zl... A udało mi się mieć parametry na konsumpcje ...
Po ile płacą żyto
Transport zkąd masz
Magazyny pełne, zbyt i cena bardzo średnio, zarówno zboża jak i warzywa.
Jutro ładuje ostatnie auto już 760zl netto z podwórka, w lutym szła po 810zl netto z podwórka, region Żuławy Wiślane
Fajna cena ;-) Macie dobrze bo blisko do portu, u nas za 40zł/t ciężko jest dowieźć do portu
Mazowsze max 700 brutto było
Nam płacą marnie w sklepach drożeje w tv koronawirus. Ktoś na tym zarabia tylko nie my. Pozdrawiam
Dzis byłem na targu to chcieli przenice po 80 zł Mazowieckie . Targ w Kołbieli
Pszenica sprzedana dwa tygodnie temu. Konsumpcyjna 75+vat. Mazowsze
Widziałem cie we wtorek w buszkowie jak jechałeś pryskać
4:16 rysa na ścianie czy to kurz?
Kurz
szkodniki magazynowe
polecam kupić żmijkę
Merlo szybciej załaduje , bardziej uniwersalne , wszędzie dobrze wjedzie
Tak to wygląda w porcie
ua-cam.com/video/ArSvZn5-AvU/v-deo.html
Do jakiej firmy sprzedajesz?
JacAgra
Lubelskie pszenica 680 brutto.
Jak by taka cena byla w calym kraju malina...
Gdzie tak Płacą? Dobra cena u Ciebie u nas na opolskim 660 netto
Czy pozdrawiany kierowca miał na imię Szymon? 😁
Nie ;-)
Oo farmer ...
Ja mam jeszcze rzepak i jutro sprzedaje. Zakontraktowany na 1740 netto.
super cena :)
Ciekawe jak cena będzie w tym roku na zniwa.Koronawirus czarno to widzę
A ja mam jeszcze z 60t rzepaku...
Aja mam jeszcze 20 ton zajefajnej komsumcji😥 i dużoo bydlaków na sprzedaż- te to chociaż gnoj niech robią
Kula chcesz to mogę ci wywieść😉
650 ton sprzedane to można nieźle potańczyć 😜😁. Pozdrawiam
775 netto za tonę piękna cena. W Lubelskim 680 netto maks za konsumpcyjną...
u mnie paszowa po 630zł poszła.... heh :/
Jakie spalanie w merlo przy takiej robocie ?
4-5l/h
@@slomekmowi a jak się tobie sprawuje? Masz od nowość ją?
Mer=)laczek
Kęty. Nowy. Nabytek
720 brutto 5 marzec i to było max co można było dostać niestety po żniwach było to samo więc przetrzymałem za gratis lubelskie Zamość
u was to zawsze ten rynek na sprzedaż jest dużo trudniejszy...
W mojej okolicy w lubelskim przestaki zborze skupowac
Do tej pory skupowali tylko kilka godzin tydodniowo i to jeszcze niechętnie gdy się nie brało nawozu na wymiane.
Ludzi oszukasz ale siebie nieoszukasz
?
U nas maksymalnie 740 dają...
Ta wiosna same płacę gola ziemia miejscami A w żniwa 12 ton z hektara i trochę cena spadnie to już wielce placza...Jak macie taka kasę z ytuba i reklam to po co się pypracie wogole w rolnictwo?
Rafal zawieja jeden słaby plac 0,5ha na 120ha obsianych to tak dużo ? 😂 czepianie się szczegółów i wyolbrzymianie o żadnych 12t nigdy nie mówiłem.
@@slomekmowi Wiem ogólny przykład taki podałem jak sobie sami szkodzimy...
lubelskie 650zl z vatem pszenica
Podkarpacie w tym samym czasie konsumpcja od 660-700 max
Licz na dudapomoc :-)
Zawsze w dupę nas ruchają :/
Ściana Ci pękła na tej hali??
nic nie pękło, część brzydko wygląda bo przy kładzeniu tynku zaschło chłopakom za dużo na raz w upał położyli i poprwiali jakimś klejem o innym odcieniu.. strasznie mnie to razi po oczach... :/
@@slomekmowi Dzięki za odpowiedź, miłego wieczoru ;)
Ta kreska zaraz nad zbożem wygląda jak pęknięcie ?
dony sląsk nie patrzą na parametry 680 plus wat
Gdzie na dolnym śląsku?
to sporo sprzedałeś tej pszenicy słomek
Narzekacie wy wszyscy bo Polska importuje a jak wasze zboża jadą do portu to co z nim się dzieje 🤔płynie okrężna droga do południa polski😂😂😂nic innego jak eksport do innego kraju. Wiec to inny kraj importuje. A cena nie narzekajcie bo przy ilości włożonej pracy fizycznej w porównaniu do pracy przy hodowli krow mlecznych to nie ma porównania.
780 brutto sprzedana koniec lutego
Sprzedane.... Paszowka 700 pszenzyto 600 netto mazowieckie
Kto brał pszenżyto po takiej cenie i kiedy? Jaki region Mazowsza?
@@maciejmakos3067 Na centralnym wschodzie pszenżyto 600 netto nierealne. 580 brutto MAX
80 ton leży
Lubelskie 680zł/t brutto
Nie ma takiej ceny. Słomek
Marcin Wiedeniski tez już nie ma ;-)
Podpisane było na koniec stycznia.
cena bardzo dobra, ja dostałem 750 brutto :/
Gadaj do rzeczy
Z koronawirus to w polsce szkoly i przedszkola sa zamkniete na 2tyg