Сергій, хороша робота і мудрий підхід до бджільництва! Дякую за пізнавальне відео і успіхів Тобі. З мене лайк і підписка. Знімай по більше роликів, тепер я за Тобою слідкую.
Доброго дня. Дякую за коментарій. Дивлюсь також всі Ваші ролики, багато цікавого, чого в книгах не знайдеш. Ролики буду знімати, щоб ділитись досвідом з іншими пасічниками, особливо з початківцями. Причина наступна: в 2002 році я просився учнем до одного пожилого пасічника із більш ніж 50-річним стажем. Але той чоловік, будучи старим холостяком та одинаком по характеру, дав мені книги, в тому числі і ту, яку Ви в ролику одному показували Миколи Шевчука (маю наразі і нове репринтне видання). А от практичні на практичні заняття погукав лише декілька разів. Я жив тоді майже поруч з його пасікою, а він у Києві. Мобілок в усіх ще не було. Тому просив його, щоб гукав мене, коли буде до бджіл дивитись. А коротко кажучи, він не хотів мене гукати, щоб не путавсь поміж ногами. Так і пішов його величезний досвід в могилу, нікому його не передав, а жаль. Дуже хороший досвідчений пасічник був. Тримав в українських вуликах на теплий занос на 24рамки. Мав пасіку з 16 сімей. Йому більше в радянські часи і не потрібно було. Він самостійно пасічникував з 13 років, а мама його була колгоспною пасічницею. І хоч і жив у Києві, займавсь наукою, фізика, доктор наук, але ніколи бджіл не покидав. Тримав у саду біля батьківської хати. Лише за рік до смерті, видно її відчувши, почав навчати племінника, який сам уже вийшов на пенсію. Але за рік неможливо все розказати і все пізнати. Ось тому я ділюсь з місцевими пасічниками своїми знаннями, розповідаю свої набиті шишки, тепер через інтернет буду ділитись досвідом із усім світом, хто мову українську розуміє. Ще раз дякую за коментар і підписку.
Дяккую. Саме тому я почав з себе, а не з когось. Принцип життєвий: не відповідати злом на зло. Воно лиш примножиться. Техгнологія того пожилого пасічника вмерла разом з ним, тому про нього і згадати нікому. Дітей то нема. Я хочу, щоб мої надбання у бджільництві не лягли зі мною в могилу, тому ділюсь. Взяти вулик Рута, щоб він тихо мовчав і держав свою технологію в секреті, хто б його зараз знав і її використовував. По технології роботи з цим вуликом в різних його комбінаціях будуть виходити ролики по мірі плинності сезону. Бо конструкції вулика недостатньо, до нього треба ще відпрацьвана хоч трохи технологія. Надіюсь, що мої відео Вам принесуть користь. Приємних і корисних переглядів.
Дуже пізнавальне відео ☀️.думав наробити собі Українські вулики,але боявся що не актуально.Тепер побачив вашу універсальність нічного не втрачаю можна сміливо робити за вашим рецептом🤔👍👍👍👍👍👍👍👍👍☀️☀️☀️☀️☀️
Автор ролика творчо ставиться до своєї справи. Цікава конструкція вулика. Однак, як на мене, дуже громіздка, бо я звик до своїх малоформатних альпійських вуликів. Підписка, лайк.
Спасиба за ваше видио , я ждал но него .Я .Муха обещал такое видио про комбинированний ,универсалний улик ,но ви его опередили .Я давно мечтаю о таком улике .В вашем улике можно дадановкую рамку перевернуть с дополнительниме плечиками на зиму (как украинскую) для лучшей зимовки ,весной иметь для пакетов .Вариант для творчества с пользой .Доделиваю начвтую партию 10 рамочного дадана с магазинами и следующая будет прототип вашего .Он должен бил бить первим но время поджимала .Будет проект на слдующую зиму .Удачи Вам .Ещо раз спасиба за откровение что не хватает всем нам для сплачения ...Обязательная подписка . Лайк.
Сергій. Після вивчення різних методик і вуликів, я як раз накреслив такий самий, тільки хочу товщину стінки 22 мм. Думаю, достатньо. Ще розробив креслення такого ж спареного під технологію Озерова. І ще один під альпійську технологію з квадратним січенням корпусів. З цих трьох вагаюсь на які все ж таки перейти :). Підписуюсь на Вас однозначно.
Щодо товщини стінок 22 мм у такому вулику: днями зніму ще одне відео, у мене є такі, але українську рамку в них я не поставлю. Все покажу і розкажу. Слідкуйте за моїм каналом.
Mykhailo Khtema систему Озерова я теж розглядав, але не запустив через більшу складність в роботі порівняно з тим вуликом, який я показав. Альпійця попробуйте, я особисто не пробував. Якщо робити оригінальний альпієць з висотою рамки 108мм, то спину точно збережете і не зірвете - корпуси легкі. Вага одного корпусу на 8 магазинних рамок, я у відео, максимум 16кг. Тому в 2011 році і почав такі робити на 8, а не на 10 рамок. Все та ж спина. Тоді товщина стінок 35мм була. Зараз 30 роблю. Достатньо. Але вага вже менша. Я ж до старості йду, а не до молодості. Дякую за перегляд відео.
Сюжет ролика розписаний, у ньому я розповім про вулики конструкції, як на відео, але з товщиною довших стінок 35, 30 і 22 мм. Вони усі у мене є на пасіці. Висвітлю нюанси виготовлення та можливостей роботи з ними. Думаю, буде цікаво.
Лайк і підписка ..я сейгод почав займатисяч..пока є тільки 29-17 рамочні лежаки та вже зимою зробив 4 вулика на українську тільки надставки під 300 рамку.. відводки на весну будуть на українку 4 штуки треба буде
По работе с украинской рамкой в таком улье будут ролики по ходу сезона. Замена идет как в обычном лежаке, до тех пор, пока не наберется 12 рамок. Дальше магазинные корпуса, а в гнездо не лезу до августа.
Дякую. Підпишусь і на Ваш канал. Днями буде ще одне відео по різних товщинах стінок для такого вулика і різних моментах, які потрібно врахувати при виготовленні такого вулика, і не лише такого.
Прочитал в коментариях что Вам не понравился рогатый улей чем он отличается от Вашего фальцевого улья?И еще вопрос к Вам какими разделительными решетками пользуетесь спасибо?
Я не против рогатых ульев, как таковых. У меня они не пошли. Может плохо были сделаны. Я их одалживал, 2 улья. На сезон поработать. Если у кого получается хорошо с ними работать, так надо и дальше работать. Я на этих остановился, которые показываю. Я при работе с корпусами некоторые операции не могу в рогатых проделать так же удобно, как в своих. Разделительные решетки польские пластиковые использую, но хочу попробовать Никот (пластик) и металлические.
якщо зробити товщину стінки 22 мм, то ці корпуси для використання української рамки мають бути безфальцеві. Якщо корпуси робити з фальцями, то не буде вистачати товщини стінок для вибірки четвертей під плечики рамок.
nikloboda Мені найбільше довподоби наступна модифікація: нижній корпус підрамку рут, далі 5-6 магазинів. Але з ним треба знати технологію. Вона буде розписана в наступних роликах.
Зрозуміло. А Рута 1 чи 2 корпуси ? Я теж працюю з такими вуликами , але 10- ти рамковими . Використовую і : 2 на 230 + магазини на 145 , а також 1 на 230 , але до нього ще один корпус на 145 як допоміжний гніздовий , або під низ , або на верх , є також і всі на 145 .Та всеж 10-рамкові магазини уже за важкі , а тому , маю намір по експерементувати із 8-ми рамковими вуликами , як усі на 145 , так і 2 * 230 + 145 . Угледівши Ваш канал відразу підписався , тому що Ваші варіанти вуликів якраз відповідають моїм сьогоднішнім потребам . Тому з цікавістю буду чекати Ваші наступні відео. Наснаги Вам .
nikloboda Я працюю з 1 корпусом рута, далі магазини. Технологія наступна: після обльоту сім'ю залишаю в одному корпусі рута, йде заміна зимувалої бджоли і коли буде 5-6 рамок печатного розплоду, даю магазин для роботи матки. Далі через днів десять даю знову магазин, але застосовую роздільну решітку, піднімаючи у верхній магазин дві рамки розплоду, щоб бджоли краще йшли через розд. решітку. Підчас цвітіння ріпаку я роблю відводок (магазин із розплодом і всіма бджолами ставлю окремо, даю маточник на виході або неплідну матку). Кладу РР на корпус рута і так сім'я працює до серпня. В серпні даю магазин під роботу матки для нарощування зимувалої бджоли. Також залишаю ще 1 повномедний магазин запечатаного меду для зимівлі. РР прийняти зовсім. Через два тижні між рутом і магазином поставити роздільну решітку, щоб з розплодного магазина вийшов розплід. Матка при цьому має бути в рутівському корпусі. Цей розплідний магазин через три тижні можна прийняти. Він буде пустий. І при потребі підгодувати сім'ю. В зиму йде рут. корпус і повномедний магазин. Весною після обльоту магазин забираю. При цьому контролюю наявність корму в корпусі Рута. Якщо є в запасі хороших медово пергових пару рамок, які можна запасти у попередньому сезоні на ріпаку, то ставлю їх крайніми. Ось коротенько розповів. Детальніше буде у відео.
nikloboda В цьому році більшість сімей пішли в зиму на двох магазинних корпусах. Але в кінці січня кожні два тижні дивлюсь до бджіл. Після 14 лютого буде ролик. Якщо бджоли дойшли майже до задньої стінки, даю ще один магазин, в якому є 4-6 повномедних рамок, крайні ставлю маломедні.
nikloboda Я тому і працюю на 8рамковій корпусній системі, що це легше, 10 рамкова. І корпуси перші робив товщиною 35 мм. Зараз вже не роблю. Достатньо 30мм. Під мед можна взагалі бокові стінки, ті, що довші, робити 22мм. Цього досить. А корпус сам по собі вже легший проти 35мм товщини. І верхній брусок що в магазинній рамці, що в рутівській роблю товщиною 10мм. Цього також досить. І немає зимою проблем з переходом бджіл у верхній корпус. Чи у магазин, який даю зимою для підгодівлі. Таку товщину верхнього бруска роблю вже 6 років і не бачу жодних проблем. Важливо, щоб сучків не було великих. Маленькі - не поміха. Ще жоден брусок не лопнув, як деякі теоретики вважають і пишуть, що 10мм мало для верх. бруска. Самі ж 20-22 мм роблять. Для мене краще там мед ніж доска.
Я не займаюсь виготовленням вуликів, але можу дати всі розміри, щоб столяр Вам виготовив. Мені просто ніколи цим займатись, зараз готуюсь до нового сезону, тому не буду обіцяти, а потім думати, як від своєї обіцянки відмовитись. У Хмільнику є хлопці, толково роблять вулики, подивіться в Ютубі канал Віктора Дубенчака, їм можна замовити. Ось зноска, ua-cam.com/video/njQftgk-7F0/v-deo.html, доречі вулики, зроблені в шип ніколи не покрутить і не порве, і не покоробить. Я такі виготовляти сам не можу, немає обладнання. Вулики в шип можна робити безфальцеві і фальцеві, як замовити, так і зроблять.
Сергій Сугак Дуже дякую. З розмірами проблем немає, але немає обладнання. Задумом є зробити безфальцеві рогаті на 8 рамок з шалівки (25мм) для максимального здешевлення. До речі, вощина прополісована в Боярці просто супер, перевірено і не тільки мною. І ще, Ви кочуєте? Буду чекати наступні відео, успіхів.
Я вже не кочую. Зайнявся селекцією української степової породи бджіл в групі об"єднання матковивідників України. Щодо вощини: попробуйте здати представникам Київбджолопрому обрізки їх вощини, в мене такі є, бо ріжу вощину для рамки магазинної, залишається полоска 1см. Раніше приймали, в 2017 році неперетоплені полоски вощини в моєму місті ніхто не прийняв, хоча чітко видно, що це не що небудь, а вощина. Виникає питання - що в неї кладуть, що назад її не приймають. Щодо рогатих вуликів - передбачте можливість роги або зняти, або відрізати - далеко не кожному вони довподоби при роботі. Я позичав у колеги два вулики 8-рамкові для проби, два роки попробував і повернув назад. Собі вирішив такі не робити. Для мене ті роги виявились як кістка в горлі. Буде дешево, але потім в роботі про дешевизну забудете, а про зручність завжди будете думати. У безфальцевих вуликах потрібна висока точність, щоб між корпусами не виникали щілини, акі бджоли люблять розширяти, особливо з протилежного боку до льотка. Бджоли реально чудово гризуть дерево при потребі чи бажанні. І тоді через такі додаткові льотки в серпні можуть бути напади чужих бджіл. Врахуйте цей момент.
Сергій Сугак доброго дня! Підскажіть як можна дізнатись у Вас про розміри Ваших вуликів. Дуже зацікавила їхня універсальність. Цього року хочу почати займатись бджільництвом. Нарешті))) Планую почати з української рамки, але люблю експерементувати, тому Ваша модель просто те що мені треба. Надалі планую вивчати технологію Рутовського вулика, побачив її в дії із відео пасічників Канади та США, дуже цікава, як на мене. Дякую за корисне відео. Бог у поміч Вам!
Доброго дня відпишіть будласка яке підрамочне пространвство дожно бути бо мені вчора зробили такий вулик і на трьох корпусах украінських рамках великий підромочний простір 7 см що не так якщо можна бистріше відповідь майстер придлагає зробить вмісто третього вкладиш см 10 здається так він еазав
Наберіть мене на початку весни. Будуть закуплені матеріали і стане відома ціна. Наразі я за межами України. Тому по ціні - по приїзду в Україну в березні.
Вулики роблю сам, але один раз дозамовляв, бо сам не встигав зробити необхідну кількість до початку сезону. Якщо маєте дошку суху і знаходитесь неподалік м. Тетіїв Київської області, то можемо обговорити виготовлення мною. Ціни назвати не можу, бо у різних виробників ціни і якість відрізняються. А власну ціну не рахував, бо на замовлення вулики ще не робив.
Сергій Сугак хочу почути Вашу думку, потрібна порада. В мене 5 лежаків українка, я хочу перейти на такі корпуси як у вас, але є сумніви на рахунок того, що 145 рамка буде впоперек українок, чи зручно буде бджолам? Чи може краще вниз ставити даданівські? Що можете відповісти із Вашого досвіду?
Якщо у Вас українська рамка і Ви добре знаєте технологію, то використовуйте цю рамку далі. Поки внизу не буде 11-12 рамок, технологія роботи як Ви звичайно робите. Доречі я показав дно, в якому українська рамка буде на теплий занос, а можна робити на холодний занос, як можна побачити на каналі Ярослава Мухи. Там також Ви можете побачити, як на 12 рамок ставиться зверху корпус на половину українки, така менша рамка в Україні виразилась у розмірі 300*230, тобто ширина української рамки, а висота рутівської рамки. Лист вощини ріжеться рівно навпіл. По площі це та ж магазинна рамка, що і стандартна 435*145, але корпус треба робити відповідно, як у мене є на відео - рутівський, в який поперек можна ставити рамку пів-українки 300*230, вибравши додатково четверть під плечики рамок. Я доречі у відео про конструкцію не про всі розміри рамок згадав, які я можу туди поставити. Бджоли на українську рамку краще зимують, якщо кормів з осені вдосталь. І Вам буде спокійніше. Але такий корпус магазинний буде важчий від магазина на рамку 435*145, але при наявності 5 вуликів Ви рамки не цілим корпусом з медом знімайте, а порамково. А лізти в гніздо під час медозбору потреби немає, тому повномедні корпуси піднімати і переставляти потреби немає.
Здравствуйте скажите пож.если нижний гнездовой корпус с украинской рамкой то он получается на теплый занос как отличается в работе в развитии семьи и роении от холодного заноса на дадановскую рамку? Спасибо
Igory Diathenko Весною розвиваються краще, стабільніша температура в гнізді, зимують краще. А щоб менше роїлись: зверху магазинів під мед трошки більше, ніж сила сім'ї займає, на один магазин.
Igory Diathenko Якщо в цьому вулику знизу дадан 8 рамок, то матка займає ще один магазин, або треба покласти на дадан роздільну решітку, щоб вище не піднімалась. При 12 укр рамках в цьому вулику розд решітка не потрібна, якщо зверху магазини на 145мм.
Сергій, хороша робота і мудрий підхід до бджільництва! Дякую за пізнавальне відео і успіхів Тобі. З мене лайк і підписка. Знімай по більше роликів, тепер я за Тобою слідкую.
Доброго дня. Дякую за коментарій. Дивлюсь також всі Ваші ролики, багато цікавого, чого в книгах не знайдеш. Ролики буду знімати, щоб ділитись досвідом з іншими пасічниками, особливо з початківцями. Причина наступна: в 2002 році я просився учнем до одного пожилого пасічника із більш ніж 50-річним стажем. Але той чоловік, будучи старим холостяком та одинаком по характеру, дав мені книги, в тому числі і ту, яку Ви в ролику одному показували Миколи Шевчука (маю наразі і нове репринтне видання). А от практичні на практичні заняття погукав лише декілька разів. Я жив тоді майже поруч з його пасікою, а він у Києві. Мобілок в усіх ще не було. Тому просив його, щоб гукав мене, коли буде до бджіл дивитись. А коротко кажучи, він не хотів мене гукати, щоб не путавсь поміж ногами. Так і пішов його величезний досвід в могилу, нікому його не передав, а жаль. Дуже хороший досвідчений пасічник був. Тримав в українських вуликах на теплий занос на 24рамки. Мав пасіку з 16 сімей. Йому більше в радянські часи і не потрібно було. Він самостійно пасічникував з 13 років, а мама його була колгоспною пасічницею. І хоч і жив у Києві, займавсь наукою, фізика, доктор наук, але ніколи бджіл не покидав. Тримав у саду біля батьківської хати. Лише за рік до смерті, видно її відчувши, почав навчати племінника, який сам уже вийшов на пенсію. Але за рік неможливо все розказати і все пізнати. Ось тому я ділюсь з місцевими пасічниками своїми знаннями, розповідаю свої набиті шишки, тепер через інтернет буду ділитись досвідом із усім світом, хто мову українську розуміє. Ще раз дякую за коментар і підписку.
Всім б таку життєву позицію, то в усій країні було б значно краще!
Дяккую. Саме тому я почав з себе, а не з когось. Принцип життєвий: не відповідати злом на зло. Воно лиш примножиться. Техгнологія того пожилого пасічника вмерла разом з ним, тому про нього і згадати нікому. Дітей то нема. Я хочу, щоб мої надбання у бджільництві не лягли зі мною в могилу, тому ділюсь. Взяти вулик Рута, щоб він тихо мовчав і держав свою технологію в секреті, хто б його зараз знав і її використовував. По технології роботи з цим вуликом в різних його комбінаціях будуть виходити ролики по мірі плинності сезону. Бо конструкції вулика недостатньо, до нього треба ще відпрацьвана хоч трохи технологія. Надіюсь, що мої відео Вам принесуть користь. Приємних і корисних переглядів.
Спасиба за раскази я сам прошол через такое .
Дуже пізнавальне відео ☀️.думав наробити собі Українські вулики,але боявся що не актуально.Тепер побачив вашу універсальність нічного не втрачаю можна сміливо робити за вашим рецептом🤔👍👍👍👍👍👍👍👍👍☀️☀️☀️☀️☀️
Автор ролика творчо ставиться до своєї справи. Цікава конструкція вулика. Однак, як на мене, дуже громіздка, бо я звик до своїх малоформатних альпійських вуликів. Підписка, лайк.
Спасиба за ваше видио , я ждал но него .Я .Муха обещал такое видио про комбинированний ,универсалний улик ,но ви его опередили .Я давно мечтаю о таком улике .В вашем улике можно дадановкую рамку перевернуть с дополнительниме плечиками на зиму (как украинскую) для лучшей зимовки ,весной иметь для пакетов .Вариант для творчества с пользой .Доделиваю начвтую партию 10 рамочного дадана с магазинами и следующая будет прототип вашего .Он должен бил бить первим но время поджимала .Будет проект на слдующую зиму .Удачи Вам .Ещо раз спасиба за откровение что не хватает всем нам для сплачения ...Обязательная подписка . Лайк.
Чудово і просто. Дякую безмежно за відео
Спробуйте вощину прополісовану від В.П.Домбровського з Боярки Київської області. Впевнений, вона вам сподобається.
Дякую.
Використовую, але щоб вона відрізнялась чимось від непрополісної, не замітив. Лише упаковка хороша, картон крепкий.
Сергій. Після вивчення різних методик і вуликів, я як раз накреслив такий самий, тільки хочу товщину стінки 22 мм. Думаю, достатньо. Ще розробив креслення такого ж спареного під технологію Озерова. І ще один під альпійську технологію з квадратним січенням корпусів. З цих трьох вагаюсь на які все ж таки перейти :). Підписуюсь на Вас однозначно.
Щодо товщини стінок 22 мм у такому вулику: днями зніму ще одне відео, у мене є такі, але українську рамку в них я не поставлю. Все покажу і розкажу. Слідкуйте за моїм каналом.
Mykhailo Khtema систему Озерова я теж розглядав, але не запустив через більшу складність в роботі порівняно з тим вуликом, який я показав. Альпійця попробуйте, я особисто не пробував. Якщо робити оригінальний альпієць з висотою рамки 108мм, то спину точно збережете і не зірвете - корпуси легкі. Вага одного корпусу на 8 магазинних рамок, я у відео, максимум 16кг. Тому в 2011 році і почав такі робити на 8, а не на 10 рамок. Все та ж спина. Тоді товщина стінок 35мм була. Зараз 30 роблю. Достатньо. Але вага вже менша. Я ж до старості йду, а не до молодості. Дякую за перегляд відео.
Mykhailo Khtema вага 16 кг відноситься до мого вулика, а не до альпійця. Альпієць і 10кг напевне не заважить.
Дякую за відповіді. Звичайно, слідкуватиму.
Сюжет ролика розписаний, у ньому я розповім про вулики конструкції, як на відео, але з товщиною довших стінок 35, 30 і 22 мм. Вони усі у мене є на пасіці. Висвітлю нюанси виготовлення та можливостей роботи з ними. Думаю, буде цікаво.
Отлично !!!!!!
Вулик супер!
Лайк і підписка ..я сейгод почав займатисяч..пока є тільки 29-17 рамочні лежаки та вже зимою зробив 4 вулика на українську тільки надставки під 300 рамку..
відводки на весну будуть на українку 4 штуки треба буде
Сергію,доброго дня! А як на рахунок нових відео про роботу в вашій системі в літній період .?? Дякую.Удачі.
БДЖОЛЯР Гордієнко Всі відео по роботі почну із запуску в зимівлю найближчим часом. Нажаль, не виходило займатись відео в цьому літньому сезоні.
Вічна пам'ять...
... спасибо за видео!
По работе с украинской рамкой в таком улье будут ролики по ходу сезона. Замена идет как в обычном лежаке, до тех пор, пока не наберется 12 рамок. Дальше магазинные корпуса, а в гнездо не лезу до августа.
Відео супер! корисне і все ясно,теж такі хочу робити..
лайк і підписуюсь!
І вас запрошую,я теж початківець.
Дякую. Підпишусь і на Ваш канал. Днями буде ще одне відео по різних товщинах стінок для такого вулика і різних моментах, які потрібно врахувати при виготовленні такого вулика, і не лише такого.
Дякую! із нетерпінням чекатиму.
Ваш канал завтра подивлюсь, сьогодні піду відпочивати.
Дякую , лайк і підписка.
Дякую.
я вже це перевірив на практиці, тільки потрібно піднімати розплід
Прочитал в коментариях что Вам не понравился рогатый улей чем он отличается от Вашего фальцевого улья?И еще вопрос к Вам какими разделительными решетками пользуетесь спасибо?
Я не против рогатых ульев, как таковых. У меня они не пошли. Может плохо были сделаны. Я их одалживал, 2 улья. На сезон поработать. Если у кого получается хорошо с ними работать, так надо и дальше работать. Я на этих остановился, которые показываю. Я при работе с корпусами некоторые операции не могу в рогатых проделать так же удобно, как в своих. Разделительные решетки польские пластиковые использую, но хочу попробовать Никот (пластик) и металлические.
Спасибо за ответ нащет решеток вы обрезаете 10ти рамочные решетки?
Тарас Письменний Да. Решетку обрезаю.
Спасибо
якщо зробити товщину стінки 22 мм, то ці корпуси для використання української рамки мають бути безфальцеві. Якщо корпуси робити з фальцями, то не буде вистачати товщини стінок для вибірки четвертей під плечики рамок.
Сергій Сугак, я саме безфальцеві з внутрішніми "ріжками" і намалював :)
Який Ваш телефон номер напишіть будь ласка пане Сергій. Дякую на перед.
76-й Ваш підписчик)))
очень интересный вариант!!! а внутренние размеры какие? 450 на 300 или на 315?
450*315мм, иначе украинская рамка не станет. Она шириной то 300, поэтому нужно 315мм
спасибо!
Дякую ,підписка,ЛАЙК!!!
Це не дах!) Це кришка. Чи банки видео теж дахами закручуэте?)
тут Ви добре зауважили , що бджоли з української рамки на малу рамку не переходять))))
Це ж як Паливоди тільки без рогів
Скажіть , будь ласка , яка з модифікацій Ваших вуликів Вам найбільше до вподоби. Дякую.
nikloboda Мені найбільше довподоби наступна модифікація: нижній корпус підрамку рут, далі 5-6 магазинів. Але з ним треба знати технологію. Вона буде розписана в наступних роликах.
Зрозуміло. А Рута 1 чи 2 корпуси ? Я теж працюю з такими вуликами , але 10- ти рамковими . Використовую і : 2 на 230 + магазини на 145 , а також 1 на 230 , але до нього ще один корпус на 145 як допоміжний гніздовий , або під низ , або на верх , є також і всі на 145 .Та всеж 10-рамкові магазини уже за важкі , а тому , маю намір по експерементувати із 8-ми рамковими вуликами , як усі на 145 , так і 2 * 230 + 145 . Угледівши Ваш канал відразу підписався , тому що Ваші варіанти вуликів якраз відповідають моїм сьогоднішнім потребам . Тому з цікавістю буду чекати Ваші наступні відео. Наснаги Вам .
nikloboda Я працюю з 1 корпусом рута, далі магазини. Технологія наступна: після обльоту сім'ю залишаю в одному корпусі рута, йде заміна зимувалої бджоли і коли буде 5-6 рамок печатного розплоду, даю магазин для роботи матки. Далі через днів десять даю знову магазин, але застосовую роздільну решітку, піднімаючи у верхній магазин дві рамки розплоду, щоб бджоли краще йшли через розд. решітку. Підчас цвітіння ріпаку я роблю відводок (магазин із розплодом і всіма бджолами ставлю окремо, даю маточник на виході або неплідну матку). Кладу РР на корпус рута і так сім'я працює до серпня. В серпні даю магазин під роботу матки для нарощування зимувалої бджоли. Також залишаю ще 1 повномедний магазин запечатаного меду для зимівлі. РР прийняти зовсім. Через два тижні між рутом і магазином поставити роздільну решітку, щоб з розплодного магазина вийшов розплід. Матка при цьому має бути в рутівському корпусі. Цей розплідний магазин через три тижні можна прийняти. Він буде пустий. І при потребі підгодувати сім'ю. В зиму йде рут. корпус і повномедний магазин. Весною після обльоту магазин забираю. При цьому контролюю наявність корму в корпусі Рута. Якщо є в запасі хороших медово пергових пару рамок, які можна запасти у попередньому сезоні на ріпаку, то ставлю їх крайніми. Ось коротенько розповів. Детальніше буде у відео.
nikloboda В цьому році більшість сімей пішли в зиму на двох магазинних корпусах. Але в кінці січня кожні два тижні дивлюсь до бджіл. Після 14 лютого буде ролик. Якщо бджоли дойшли майже до задньої стінки, даю ще один магазин, в якому є 4-6 повномедних рамок, крайні ставлю маломедні.
nikloboda Я тому і працюю на 8рамковій корпусній системі, що це легше, 10 рамкова. І корпуси перші робив товщиною 35 мм. Зараз вже не роблю. Достатньо 30мм. Під мед можна взагалі бокові стінки, ті, що довші, робити 22мм. Цього досить. А корпус сам по собі вже легший проти 35мм товщини. І верхній брусок що в магазинній рамці, що в рутівській роблю товщиною 10мм. Цього також досить. І немає зимою проблем з переходом бджіл у верхній корпус. Чи у магазин, який даю зимою для підгодівлі. Таку товщину верхнього бруска роблю вже 6 років і не бачу жодних проблем. Важливо, щоб сучків не було великих. Маленькі - не поміха. Ще жоден брусок не лопнув, як деякі теоретики вважають і пишуть, що 10мм мало для верх. бруска. Самі ж 20-22 мм роблять. Для мене краще там мед ніж доска.
Скільки такий вулик коштує (дно, 6 магазинів підкришник і криша) і чи можна одного купити на обкатку:). Лайк і підписка.
Я не займаюсь виготовленням вуликів, але можу дати всі розміри, щоб столяр Вам виготовив. Мені просто ніколи цим займатись, зараз готуюсь до нового сезону, тому не буду обіцяти, а потім думати, як від своєї обіцянки відмовитись. У Хмільнику є хлопці, толково роблять вулики, подивіться в Ютубі канал Віктора Дубенчака, їм можна замовити. Ось зноска, ua-cam.com/video/njQftgk-7F0/v-deo.html, доречі вулики, зроблені в шип ніколи не покрутить і не порве, і не покоробить. Я такі виготовляти сам не можу, немає обладнання. Вулики в шип можна робити безфальцеві і фальцеві, як замовити, так і зроблять.
Сергій Сугак Дуже дякую. З розмірами проблем немає, але немає обладнання. Задумом є зробити безфальцеві рогаті на 8 рамок з шалівки (25мм) для максимального здешевлення. До речі, вощина прополісована в Боярці просто супер, перевірено і не тільки мною. І ще, Ви кочуєте? Буду чекати наступні відео, успіхів.
Я вже не кочую. Зайнявся селекцією української степової породи бджіл в групі об"єднання матковивідників України. Щодо вощини: попробуйте здати представникам Київбджолопрому обрізки їх вощини, в мене такі є, бо ріжу вощину для рамки магазинної, залишається полоска 1см. Раніше приймали, в 2017 році неперетоплені полоски вощини в моєму місті ніхто не прийняв, хоча чітко видно, що це не що небудь, а вощина. Виникає питання - що в неї кладуть, що назад її не приймають. Щодо рогатих вуликів - передбачте можливість роги або зняти, або відрізати - далеко не кожному вони довподоби при роботі. Я позичав у колеги два вулики 8-рамкові для проби, два роки попробував і повернув назад. Собі вирішив такі не робити. Для мене ті роги виявились як кістка в горлі. Буде дешево, але потім в роботі про дешевизну забудете, а про зручність завжди будете думати. У безфальцевих вуликах потрібна висока точність, щоб між корпусами не виникали щілини, акі бджоли люблять розширяти, особливо з протилежного боку до льотка. Бджоли реально чудово гризуть дерево при потребі чи бажанні. І тоді через такі додаткові льотки в серпні можуть бути напади чужих бджіл. Врахуйте цей момент.
Дякую за кваліфіковану відповідь.
Сергій Сугак доброго дня! Підскажіть як можна дізнатись у Вас про розміри Ваших вуликів. Дуже зацікавила їхня універсальність. Цього року хочу почати займатись бджільництвом. Нарешті))) Планую почати з української рамки, але люблю експерементувати, тому Ваша модель просто те що мені треба.
Надалі планую вивчати технологію Рутовського вулика, побачив її в дії із відео пасічників Канади та США, дуже цікава, як на мене. Дякую за корисне відео. Бог у поміч Вам!
добрий день яка ціна вулика
Ви вулики продаєте,яка ціна?
На даний момент на роблю. Сохне деревина.
Ціна останніх була 1400грн.
Доброго часу, скажіть будь ласка розміри такого корпусу. Дуже зацікавився. Дякую
В коментарях нижче розміри вказані. Будь-ласка, прогляньте.
Внутрішні розміри корпуса 450*315мм, висота 165мм=145мм на рамку+10мм на міжрамковий простір+10мм на фальці
Сергій Сугак дякую Вам!
Клас!
Дякую.
Постав штативтив, а то старий змучився тримати камеру, сопе як ковальський міх.
Лайк і підписка.
Саня Комар Дякую
У мене в декотрих сім'ях матка з української рамки трохи забігала на магазинні
"Добрый день", вспомил о Ляшко)))
Доброго дня відпишіть будласка яке підрамочне пространвство дожно бути бо мені вчора зробили такий вулик і на трьох корпусах украінських рамках великий підромочний простір 7 см що не так якщо можна бистріше відповідь майстер придлагає зробить вмісто третього вкладиш см 10 здається так він еазав
Ближе к зиме начну произвтдство для продажи
здравствуйте. сколько будет стоить такой улий. с ув
Юрий Максимов На даний момент 1300грн без фарбування та оцинковки даху. Але замовлення зможу брати лише на жовтень.
Юрий Максимов До жовтня зайнятий.
@@СергійСугак-к5ш добрий день. Подскажите, хотел бы для пробы заказать у вас улик такой полный комплект. Сколько будет стоить?
Наберіть мене на початку весни. Будуть закуплені матеріали і стане відома ціна. Наразі я за межами України. Тому по ціні - по приїзду в Україну в березні.
в том году тоже такие сделал, но пока не обкатал на деле.
яка товщина стінки корпуса?
Товщина стінок - 30мм
Вулики робили самі чи замовляли? Яка вартість комплекта на 6 корпусів?
Вулики роблю сам, але один раз дозамовляв, бо сам не встигав зробити необхідну кількість до початку сезону. Якщо маєте дошку суху і знаходитесь неподалік м. Тетіїв Київської області, то можемо обговорити виготовлення мною. Ціни назвати не можу, бо у різних виробників ціни і якість відрізняються. А власну ціну не рахував, бо на замовлення вулики ще не робив.
Сергій Сугак хочу почути Вашу думку, потрібна порада. В мене 5 лежаків українка, я хочу перейти на такі корпуси як у вас, але є сумніви на рахунок того, що 145 рамка буде впоперек українок, чи зручно буде бджолам? Чи може краще вниз ставити даданівські? Що можете відповісти із Вашого досвіду?
Якщо у Вас українська рамка і Ви добре знаєте технологію, то використовуйте цю рамку далі. Поки внизу не буде 11-12 рамок, технологія роботи як Ви звичайно робите. Доречі я показав дно, в якому українська рамка буде на теплий занос, а можна робити на холодний занос, як можна побачити на каналі Ярослава Мухи. Там також Ви можете побачити, як на 12 рамок ставиться зверху корпус на половину українки, така менша рамка в Україні виразилась у розмірі 300*230, тобто ширина української рамки, а висота рутівської рамки. Лист вощини ріжеться рівно навпіл. По площі це та ж магазинна рамка, що і стандартна 435*145, але корпус треба робити відповідно, як у мене є на відео - рутівський, в який поперек можна ставити рамку пів-українки 300*230, вибравши додатково четверть під плечики рамок. Я доречі у відео про конструкцію не про всі розміри рамок згадав, які я можу туди поставити. Бджоли на українську рамку краще зимують, якщо кормів з осені вдосталь. І Вам буде спокійніше. Але такий корпус магазинний буде важчий від магазина на рамку 435*145, але при наявності 5 вуликів Ви рамки не цілим корпусом з медом знімайте, а порамково. А лізти в гніздо під час медозбору потреби немає, тому повномедні корпуси піднімати і переставляти потреби немає.
вулики продаете
Какие розмеры улия
В коментарію Руслану Штаньку прочитайте, вказано внутрішні розміри. Зовнішні - залежно від товщини стінки.
Здравствуйте скажите пож.если нижний гнездовой корпус с украинской рамкой то он получается на теплый занос как отличается в работе в развитии семьи и роении от холодного заноса на дадановскую рамку? Спасибо
Igory Diathenko Весною розвиваються краще, стабільніша температура в гнізді, зимують краще. А щоб менше роїлись: зверху магазинів під мед трошки більше, ніж сила сім'ї займає, на один магазин.
Igory Diathenko Якщо в цьому вулику знизу дадан 8 рамок, то матка займає ще один магазин, або треба покласти на дадан роздільну решітку, щоб вище не піднімалась. При 12 укр рамках в цьому вулику розд решітка не потрібна, якщо зверху магазини на 145мм.
Льотки в корпусах не потрібні.
По бажанню можна робити. Технології різні