𝐉𝐔𝐑𝐘:
    1. EDZIO
    2. KORO
    3. YURKOSKY
    Dziewiąta edycja największej i najstarszej bitwy freestyle'owej na Pomorzu. Czwórka rozstawionych zawodników walczyła z czwórką zawodników wyłonionych na drodze eliminacji o Pas Stoczni Gdańskiej oraz nagrodę finansową.
    ZASADY BITWY O STOCZNIE 2023
    Eliminacje.
    Zawodnicy występować będą w trójkach. Każda z trójek będzie miała minimum 100 sekund walki na temat w wymiance co cztery wersy. Aby każdy z zawodników miał tyle samo wejść, prowadzący ma prawo przedłużyć walkę. Jury wybierze ósemkę najlepszych zawodników eliminacji, która w barażach powalczy między sobą o awans do rundy finałowej.
    Eliminacje - Baraże.
    Jury wybierze spośród uczestników eliminacji BARAŻOWĄ ÓSEMKĘ. Wytypowani zawodnicy, dobrani w pary, powalczą między sobą w CZTERECH WALKACH barażowych o CZTERY MIEJSCA w fazie grupowej. Walka trwać będzie jedną rundę, 2x30 Z TEMATEM. W przypadku remisu nastąpi dogrywka, po pół minuty dla zawodnika na freestyle bez tematu.
    Losowanie fazy grupowej.
    W fazie grupowej spotka się 8 zawodników. Czwórka rozstawionych oraz czwórka z baraży. Najpierw następuje losowanie po dwóch rozstawionych zawodników do każdej grupy, następnie do każdego z nich dolosowywanych jest po dwóch zawodników z eliminacji.
    Faza Grupowa.
    W tej fazie w grupie zawodnicy walczą każdy z każdym wewnątrz grupy. Każda walka trwa dwie rundy: wejścia z tematami po 1 minutę na zawodnika, oraz wejścia z obrazkami i wymianką co 4 wersy. W razie dogrywki następuje minuta na wspólny temat, wymiany co 4 wersy. Z fazy grupowej wychodzi dwójka najlepszych zawodników i awansuje do półfinałów. W wypadku, kiedy do wyłonienia zawodnika, który wychodzi z grupy potrzebny będzie baraż - prowadzący będzie decydował o formule barażu.
    Punktacja w fazie grupowej - 3 pkt za zwycięstwo i 1 pkt za remis. Kiedy mamy remis? Kiedy większość sędziów wskaże na remis, zarządzamy jedną dogrywkę. Jeśli po dogrywce wciąż, większość sędziów wskazuje remis, kończymy pojedynek i obu zawodników otrzymuje po 1 pkt. Remisy możliwe będą tylko w fazie grupowej. Z grupy wyjdzie dwóch zawodników z największą liczbą punktów. O werdykcie decyduje przewaga głosów wewnątrz jury.
    Półfinały.
    Na pojedynek półfinałowy składać się będą dwie rundy. W pierwszej rundzie każdy z zawodników będzie miał po minucie na freestyle pod obrazy pojawiające się na ekranie. W drugiej rundzie, w czasie 2 minut zawodnicy będą wymieniać się nawijką co cztery wersy, nawijając rotacyjnie i bez tematu. W przypadku dogrywki, nastąpi minutowa nawijka ze wspólnym tematem i wymianą co cztery wersy.
    Finał.
    Na pojedynek finałowy składać się będą dwie rundy. W pierwszej rundzie każdy zawodnik ma po minucie na freestyle w tematyce zgodnej z obrazkami pojawiającymi się na ekranie. W drugiej rundzie w czasie 90 sekund zawodnicy będą wymieniać się nawijką co cztery wersy, nawijając rotacyjnie pod obrazy pojawiające się na ekranie. W przypadku dogrywki, nastąpi minutowa nawijka z wymianą co cztery wersy na wspólny temat.
    Wygrany zgarnia nagrodę w wysokości 2000 PLN oraz Pas Mistrza Stoczni Gdańskiej.