"A középszerű tanár magyaráz.A jó tanár indokol.A kiváló tanár demonstrál.A nagyszerű tanár inspirál." ...és te nagyszerű tanár vagy... Nagyon nemes gesztus,hogy a tudásodat,tapasztalataidat megosztod másokkal,mindezt segítő szándékkal. GRATULÁLOK!
Szenzációs, a lényegre törő bemutató, következetes, stb. nagyon köszönöm, gondolom sokaknak nagyon nagy segítség mint ahogy nekem is. Több mint 20 évet tanítottam közép-felsőfokon. Sok volt kollégámnak példát mutatna a következetes indoklás és bemutatás. Köszönöm szépen!
Egy év után újra megnéztem. Most már értem mi történt a szőlőmben, látom mit kell figyelni idén. Nagyon jó összefoglaló, okosan van benne a lényeg. Köszönöm !!
Nekem 6 éven át egy fürt nem volt a szőlőn, mert úgy metszettem, ahogy Pista bácsi mutatta. Köszönöm Árpád, ennek a videónak köszönhetően mégiscsak tud teremni a szőlő, csak nem rövid csapon, de ide mindig visszajárok és újra megnézem a bemutatót, annyira tetszik. Bárha előbb láttam volna, de így is köszönöm!
1éves Árkádiám van. Pont jókor jött a videó. Van miből ki indulnom,és tapasztalnom. Csak az ön videóit nézem... Egy kezdö... érthetően,mindent , mit miért és hogyan kell...👍
Pozdrav Arpad .Ja se zovem Jožef iz Srbije nažalost ne pišem mađarski ali govorim svoj matični jezik.Zapratio sam tvoj video prilog koji je veoma poučan za sve mlade vinogradare mislim na rad u vinogradu.Ja imam 66 godina i od kada sam u penziji počeo sam da gajim vinovu lozu na okućnici o ovako prilozi su mi veoma korsn.Puno hvala na ovom prilogu.Pozdrav Jožef 😊
Pozdrav Jozef Sajnos nem sokat ertettem belőle. Beszélhetünk oroszul, vagy ukránul is A szerb nyelv egy kicsit hasonlít az ukránra, de megsem értem pontosan
Hasznos tudásra tettem szert ismét. Még megkérném az urat hogy spóroljon nekünk egy kis időt és mondja meg hogy a legismertebb szőlők milyen metszést szeretnek. Köszönöm.
Köszönöm ÁRPÁD! Megint sokat tanultam(tunk) tőled a metszésről!!!! Boldog új évet, jó egészséget neked és a családodnak!!! (ha egyszer csinálnál egy videót amit te kitapasztaltál melyik fajta milyen metszést igényel az jó lenne) 👍👍
Kedves Árpád! Köszönöm a jobbnál jobb videóidat, sok érdekes, tanulságos dolgot láttam bennük. érdeklődöm, hogy vesszőt vagy oltvány, hogy lehet Tőled beszerezni, hogy tudjuk felvenni a kapcsolatot. Sok sikert kívánok a jövőben is a szép szőlőidhez. Boldog, Békés, eredményekben gazdag Új esztendőt Neked és az egész családodnak. Várom mielőbbi válaszodat.
Hali!Nagyon tanulságosakna videók.Köszönöm szépen ,tényleg segít és tök szuper hogy elmondod egyszerüen érthetöen.Nagyon nagyon sokat tanulok belöle.Hálás vagyok és csodálom a munkád.Köszönöm tanulságot amit át adsz.Csak így tovább...alig várjuk a további felvételeket majd.Üdv a Felvidékről...Gömör ősrégi borvidékéről...Pisti...
Kedves Árpád! Köszönöm a nagyon hasznos videót! Igen jó, hogy kihagsúlyozta, az egyes fajtáknál miért kell eltérő metszési módot alkalmazni. Jó lenne , ha készítene egy listát az egyes fajták legoptimálisabb metszési módozatáról, amik már a gyakorlatában beváltak! Nagyon jó egészéget, sok boldogságot az új esztendőben! Áldás !
Fajtákat bemutató szakkönyvekben általában beszélnek a metszési igényről, mondjuk abban annyi a probléma kicsit, hogy egyrészt főleg itthon bejegyzett fajták vannak benne, másrészt meg olyan nyilván nem lesz benne, ami mondjuk a kiadás után jelent meg. Külföldről behozott, nálunk ismeretlen fajták esetében a külföldi szakirodalomnak érdemes utánanézni.
Köszönöm Árpád, hasznos videó volt ez is! Én eddig úgy tudtam, hogy a borszőlőket rövid csapra érdemes metszeni, a csemege szőlőket pedig hosszú karra. Ez persze egy általánosítás és a videóból kiderült, hogy ez nem feltétlenül van így. Jól gondolom, hogy először érdemes hosszú karral próbálkozni és azon megfigyelni a szőlő viselkedését az első rügyeken? Mert a hosszú karon mindig van első néhány rügy is, de ha rövid csapra metszek rögtön, akkor nem tudom megfigyelni, hogy a további rügyeken miként viselkedik a szőlő. Boldog Új Évet kívánok!
hello, a második éves ivánkám összecsinálta magát a szálvesszőtől, kibújtak a hajtások, nőttek 20 centit és onnan semmi sehova. Minden fürtöt és szálvesszők nagy részét le kellett vágnom róla májusban, hogy egyáltalán túlélje szerencsétlen. Szóval csak óvatosan. Ugyanígy tettem a preo-val, árkádiával, nizinával, és azoknak meg sem kottyant a szálvessző, szépen kinevelték végig az összes fürtöt (természetesen volt hajtás- és fürtválogatás is, főleg az árkádiánál, mert az rettenet nagy virágokat hoz). üdv.
Ezt akartam megtudni én is, mivel első éves a szőlöm. Sok időt vesztenék, ha csak rövidre mettszem. Köszönöm, hogy így a hozzászólásával segített, (nem csak nekem). Üdv.egy kezdő 🍇
Ebben az évben töltöm be a 70 -dik évet de még ilyen okosan nem mondta el senki hogy mit mikor és hogyan kell csinálni A továbbiakban Boldog Új Évet é s sok sikert kivánok
Köszönöm a videót ,jó lenne ha néhány fajtát felsorolna melyiket milyen hosszúra kell metszeni. Az Árkádia meg van de a Dubovszki ,Velesz , Geliodor, és még néhány fajtát sorolhatna csak hogy önnek mi a tapasztalata melyik hogy hoz termést. Válaszát e lőre is köszönöm.(LEHET HOGY MEGÉRNE AKÁR EGY KÜLÖN VIDEÓT IS)
Most vettem kiskertembe egy-egy konténeres Sfinxet, Kismis Jasját, Preobrazseniet, Dubovszkij Rozovijt, Bogatirt, Bananászt, Nérót és Pölöskei muskotályt. Ha jól értelmeztem a videót, akkor a hosszú karos metszést "kell" alkalmazni, mivel ha egy bizonyos szőlőfajta csak a végén terem jól, akkor a rövidcsapossal eltávolítom a termőrügyeket (és nem tudom, hogy melyik milyen metszést igényel), akkor a MEGFIGYELÉS útján jövök rá, hogy melyik metszésforma a szőlőmnek a legmegfelelőbb? Fiatal koromban metszettem burgundit, de akkor egy tőkére 8-10 rügyet hagytunk... Persze jövőre csak nevelni fogom, hogy erősödjön...
Kedves Árpád feltenné nekünk segítségül, az önnek termő szőlőfajták metszését, hogy melyik fajta rövid, melyik hosszú metszést igényelnek? Én, már eléggé idős vagyok, de még 1-2 éve kezdtem el a csemege szőlővel foglalkozni, most lett rá időm. a kertem kicsi,40-45 tőkém van, 90%-ban Ukrán fajták.A videóiból tanulgatom, amit mindig elmentek.Segitségét elöre is köszönöm, akár privátban is.
Köszönöm ezt a videót . Én egy kezdő szőlész vagyok ,kb 30 fajta 80 töke szölött ültettem be a kertbe tavaly . Megfogadom a tanácsát ! Véletlenül nincs Pölöskei és Szultán venyigéje ? Köszönöm, Boldog Új évet kívánok
Köszönöm Ha csak megroppan, nem, de próbáljuk ezt elkerülni A termőkart akkor kössük a dróthoz, vagy hajlítsuk oda, ahová kell, ha megindult a nedvkeringés Ilyenkor könnyen hajlítható
Árpád!! Szeretném kérdezni, hogy a flakonok mi célt szolgálnak a tűkénél? Tápanyag vagy víz adagolás? Azt hogy alkalmazza? Köszönöm a metszés oktatást, nagyon érthető és tanulságos. Kérdésem mikor kezdjem a metszést? A lugasmetszés is nagyon érdekelne. Köszönöm a segítséget!!
Árpád volna egy kérdésem, az Árkadia esetén a 3-rom rügyes metszésnél hol,és melyik lessz a bisztositó csap.Elnézést az ilyen kérdésekért, de kezdő vagyok. Köszönöm - tovabbi sok sikert.
Tisztelt Gerő Árpád! Metszéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, érdekelne a véleménye. Van egy öregebb fehérszőlő az udvaron, amit tavaly rövidcsapos metszéssel metszettem meg, szépen termett. De mivel lett hely a szőlő körül, az idén megpróbálnám a szőlőtőke jobb és a bal oldalán is az utolsó szálvesszőt meghagyni - lehajtani, a többit pedig visszavágnám rövidcsapra. Nem tudom, hogy ez ilyen formában helyes-e, vagy csak túlterhelném vele a tőkét?
Üdv ha fel engedem torzs kinevelésnél mondjuk 2m magasra és fentről engedem le vagy is fordítva mit produkálna az Árkádia meg a velessz ilyenen is gondolkodtam ?
Nagyon érthető a metszés bemutató. Mindég vissza van szorítva, hogy ne kopaszodjon fel. Amikor szőlőt vásárolunk mindég kérdezzük meg hogy hány szemre metszük a termés biztonságért. Ezt ugyan is sokan el felejtik
Ná kezdjük elölről.Szija Arpad á Google segítségével próbálok írni.Jozef a nevem es en nyugdíjas vagyok szőlővel tavaj kesztem foglkozni és nincs tapasztalom.A videók amit keszitész nadjon tecenek . Remélem hogy most jobban megertész. üdvözlet József😂
Üdvözlöm József Igy már megertem. Örülök, hogy tudok segíteni önnek abban, hogy szép és egészséges szőlőfürtöket termeljen. Sok sikert es jó egészséget kívánok hozzá
Szervusz Árpád. Ezzel a videóval még bizonytalanabb lettem. Mostanság sehol nem látom a váltócsapos metszés.Én az összes , félig meddig csemege szőlők, eddíg így metszettem és mindíg dugig voltak a lugasaink. A most mutatott metszések mennyivel jobbak?
Erdekes es tanultsagos volt a kis film ami szamomra ujdonsag ,hogy csak megfigyeles utan lehet es kell eldonteni ,hogyan is kell-hosszu,kozepes vagy rovidre majd megmetszeni a szollot .Koszonom
Köszönöm a metszési tapasztalatait Árpád, Az ÁRKÁDIA valóban iszonyúan jól terem, de ezzel ellenkezően a MANIKÜR FINGER viszont nem hajlandó termést hozni, rövidre metszve semmiképpen - ez tehát a másik véglet. Érdemes lenne megnevezni, adott esetben a fajták leírásánál arra is utalást tenni, hogy rövidcsapos, vagy hosszú szálvesszős metszést igényel az adott fajta. Szívesen meghallgatnánk a tapasztalatait a legelterjedtebb fajták metszésére vonatkozóan mint pl. Preobrazenie, Dubovszkij, Landis, Karmakod, Valek, Helios, Dixon, Anyuta, stb
Nagyon jó ez a videó. Nekem is van Árkádia szőlőm, így legalább fogom tudni, hogy rövidcsapra kell metszeni. Én többnyire a rövidcsapos váltómetszést szeretném alkalmazni a szőlőimen, így elkerülöm a felkopaszodást, de mint ahogy a videóban is elhangzik, nem minden fajtánál jó ez a módszer. Na és itt jön a gond. Nincs sok fajtám ( kb. 10 fajta), de honnan tudjam, hogy melyik szereti még a rövidcsapos váltómetszést? Jó lenne egy olyan videó is, ahol erről lenne szó, hogy felsorolna egy pár fajtát, és elmondaná a véleményét, hogy ön milyen metszést alkalmazna. Gondolok itt olyan fajtákra, mint pl. Saszla, Moldova, Palatina, Pölöskei muskotály, Pannónia kincse, Eszter, Éva, Talizmán, Dokučajevoj Ustojčivij, Galachad, Szőlőskertek királynője.
Kedves Árpád és szölö szeretö testvérek,nekem Amerikai magnélküli fajtáim vanak [Vanesa,Mars,stb] 6-dik 7-dik szemböl kinövö veszötöl kezd teremni.Mindenkinek BUÉK
Üdvözlöm Zoltán Téved !!! Ez a tőke nekem 60 kg szőlőt termett a metszés után Nézze vissza a videóimat A videó címe : A Násztya szőlőfajta bemutatása Higgye el értek hozzá !
Üdvözlöm Árpád! Nem értette meg a levelem! Ön mondta a videóban a 3. Perc táján, amit idéztem! "Ez már nem fog teremni, ezért levágom" Ezért kérdeztem : miért nem fog teremni???
Szia Árpád! Apám a szőlő tökéről két irányba húzott vesszőt, akkor sok évig nem nyul, talán 5-10 évente cseréli. Ezen 8-10 szemet hagy meg. Ugye erről megy függőlegesen felfelé ennyi vessző, ezeken terem. Viszont következő évre ezeket a vesszőket veszi vissza két szemre. Ez nem tudom milyen módszert, ha jól látom eltér a most videóban mutatott módszerektől. Ha ismered, van sejtésed, hogy melyik lehet a módszer, akkor tudsz néhány szót mondani, hogy termés szempontjából mi lehet a különbség? Mert az is lehet, hogy hatékonyabb a te általad bemutatott módszer az apám módszerénél. Annyi, hogy ő nyáron nem locsol, de a vesszőket mélyre dugja le.
Szálvesszőből rövidcsapos metszésre vált,majd, mielőtt tulságosan felmagasodnának a termőalapok új szálvesszőt hajt el ezzel leváltva,visszálva egy évre a szálvesszős metszéste.Szerintem😊
Kedves Árpád! Ezt a fajta szőlőt nem ismered, de nem értem miért vannak a "tőkék karok" a földön, hosszan felkopaszodva és visszahajtva. Túl hosszú a tápanyag útja, másrészt négykézláb kell szüretelni. Ha már ilyen hosszú karokat nevel az ember jó felhúzni a vezérdrótra ami 90-100 cm magasan van. Könnyebb szüretelni, és a gombáknak is jobban ellenáll kevesebb permetezés füvet könnyebb levágni alatta. Ezért nem szeretem ezt az alacsony 40 cm magas karokat. Van szőlőm nem győzőm felhúzni új karokat csinálni. Horror volt mikor megvettem 3-4 éve összevissza vezette az előző tulaj.
Kedves Richard Biztos vagy benne, hogy nem ismerem ? Gondolkozz egy kicsit. Vajon miért vezetik oldalra el a gerincet ? Ha te ismered a szőlőt, akkor rájössz. De akkor nem is kérdeznéd.! Az alsó drót nekem 60 - 70 cm magasan van a földtől. Ez egy picit lejjebb, mert a törzsnek a súlya lehúzza De azt biztosan te is tudod, hogy a drótot évi szinten meg kell feszíteni, mert enged..
@@arpadgero19 Ne haragudj félregépeltem én nem ismerem. Azért írtam mert látom hogy a tőke fekszik a földön... . Nem amatőrként írtam van szőlőm majd 800-900 kiló szőlő jön le évente."Törzsnek súlya lehúzza" ott már van gond főleg hogy a 'törzs" nem szépen függőleges ugye ezért vernek le karót amihez hozzákötözik mikor elültetik a vesszőket a karok meg szépen kihúzva a vezérdrótra a karokon a termőcsapok stb... De te tudod ez csak észrevétel volt részemről és amit írtam: nem értettem miért van a tőke elhúzva a földön majd vissza föl u alakban a drótra a karok, szálvesszők.... és még csak nem is lugas. De egyébként akármilyen szőlő én így sose vezetném okait leírtam. De kíváncsivá tettél hogy miért vezetik oldalra a "gerincet" :) bocs gerinc?
@@arpadgero19 Inkább írd le légyszi. Nézd 30 méter hosszan van 6 sor fehér vegyes szőlőm és ugyanennyi otteló, 5-6 tőke zweigelt is van benne. Mire ezt négykézláb igy megmetszeném , meg szüretelném, a fürtök a föld közelében rothadás gombásodás, nem férsz alá a fűnyíróval..... Persze fólia sátorban más, de szőlőt nem szoktak ott nevelni.
nagyon sok szőlész félrevezet pl rebrík aki képes a 10 éves tőkét leszálvesszőzni a kordon kart˝és a beraktározott tápanyagot levágni.minden tiszteletem Gergő bá ez amit csinál ez teljes mértékben nagyszerüés részletes nem tetszik tanítani vmelyik iskolában?
@@arpadgero19 a metszés forma kordon rovidcsap vagy ernyömuvelés szalvesszö nekem othellom is van preobrazenie is és arkádiA is az arkádiaval bármit teszek rohad a preo es az othello eddig permetezés nélkül jol van semmi betegsége az othello meg direkttermö az akkor is terem ha nem akarom de ha nem gond érdekelne az azeri oriasbol szaporito anyag vagy csemete kéne postKoltséggel eggyütt kérnem szépen ha lehet gondolna rám?
"A középszerű tanár magyaráz.A jó tanár indokol.A kiváló tanár demonstrál.A nagyszerű tanár inspirál."
...és te nagyszerű tanár vagy...
Nagyon nemes gesztus,hogy a tudásodat,tapasztalataidat megosztod másokkal,mindezt segítő szándékkal.
GRATULÁLOK!
Köszönöm, de ne ess túlzásba!
...dehát a tények önmagukért beszélnek...👏😊
@@zoltannethot36 ...össze-vissza beszél, nem lehet követni...
Az eddig látott legjobb videó metszésről. Köszönöm!
Köszönöm
...ez a gazda rossz előadó, követhetetlen...
Köszönöm szépen ezt a videót! Nagyon hasznos volt számomra, és érthetően magyarázta el!
Köszönöm
Szenzációs, a lényegre törő bemutató, következetes, stb. nagyon köszönöm, gondolom sokaknak nagyon nagy segítség mint ahogy nekem is. Több mint 20 évet tanítottam közép-felsőfokon. Sok volt kollégámnak példát mutatna a következetes indoklás és bemutatás.
Köszönöm szépen!
@@laszlohadhazi8011 köszönöm
Egy év után újra megnéztem. Most már értem mi történt a szőlőmben, látom mit kell figyelni idén. Nagyon jó összefoglaló, okosan van benne a lényeg. Köszönöm !!
@@lkalotai örülök, hogy segíthettem
Nekem 6 éven át egy fürt nem volt a szőlőn, mert úgy metszettem, ahogy Pista bácsi mutatta. Köszönöm Árpád, ennek a videónak köszönhetően mégiscsak tud teremni a szőlő, csak nem rövid csapon, de ide mindig visszajárok és újra megnézem a bemutatót, annyira tetszik. Bárha előbb láttam volna, de így is köszönöm!
@@jozsefnekerepesi8726 örülök, hogy segíthettem
Köszi hogy bemutattad a szakszerű metszést!
Szívesen
Gratulálok az újabb videódhoz, érthetően magyarázol kezdőknek mint nekem ez sokat jelent. 🙂 Csak így tovább
Köszönöm
Köszönöm, érthető és világos volt. Megyek és csinálom is ....👍👍
Koszonom szepen! Iden kezdem a szolotermesztest!
1éves Árkádiám van. Pont jókor jött a videó. Van miből ki indulnom,és tapasztalnom. Csak az ön videóit nézem... Egy kezdö... érthetően,mindent , mit miért és hogyan kell...👍
18:00
Köszönöm szépen nagyon érhető és segítő!
Szép napot jó termést kívánok!
Köszönöm
Köszönöm szépen,minden érthető volt!
Köszönjük az információt! Tanulságos videó!
Köszönöm
No komment.A video magaert beszel.Boldog szerencses ujevet kivanok.👍.
Köszönöm Árpád, nagyon hasznos volt, és sokat tanúltam... várom a következő részt .... Boldog új Évet neked...
Köszönöm
Jó egészséget kívánok nektek
Már várom az uj videókat!
Pozdrav Arpad .Ja se zovem Jožef iz Srbije nažalost ne pišem mađarski ali govorim svoj matični jezik.Zapratio sam tvoj video prilog koji je veoma poučan za sve mlade vinogradare mislim na rad u vinogradu.Ja imam 66 godina i od kada sam u penziji počeo sam da gajim vinovu lozu na okućnici o ovako prilozi su mi veoma korsn.Puno hvala na ovom prilogu.Pozdrav Jožef 😊
Pozdrav Jozef
Sajnos nem sokat ertettem belőle.
Beszélhetünk oroszul, vagy ukránul is
A szerb nyelv egy kicsit hasonlít az ukránra, de megsem értem pontosan
Hasznos tudásra tettem szert ismét. Még megkérném az urat hogy spóroljon nekünk egy kis időt és mondja meg hogy a legismertebb szőlők milyen metszést szeretnek. Köszönöm.
Végre valaki, aki pontosan el is tudja mondani és érti is, mit miért csinàl. Köszönöm 👍😊
Nagyon hasznosak a videóid ,sokat lehet tanulni belőle👍
Köszönöm
Köszönjük szépen, nagyon érthető és segítőkész !!
Köszönöm
Köszönöm ÁRPÁD! Megint sokat tanultam(tunk) tőled a metszésről!!!! Boldog új évet, jó egészséget neked és a családodnak!!! (ha egyszer csinálnál egy videót amit te kitapasztaltál melyik fajta milyen metszést igényel az jó lenne) 👍👍
Köszönöm
Jó egészséget kívánunk mi is nektek
Toll és füzet !!!
Kedves Árpád! Köszönöm a jobbnál jobb videóidat, sok érdekes, tanulságos dolgot láttam bennük. érdeklődöm, hogy vesszőt vagy oltvány, hogy lehet Tőled beszerezni, hogy tudjuk felvenni a kapcsolatot. Sok sikert kívánok a jövőben is a szép szőlőidhez. Boldog, Békés, eredményekben gazdag Új esztendőt Neked és az egész családodnak. Várom mielőbbi válaszodat.
Köszönöm
Jó egészséget kívánok az egész családnak
Kérem jelöljön ismerősnek a Facebookon
Hali!Nagyon tanulságosakna videók.Köszönöm szépen ,tényleg segít és tök szuper hogy elmondod egyszerüen érthetöen.Nagyon nagyon sokat tanulok belöle.Hálás vagyok és csodálom a munkád.Köszönöm tanulságot amit át adsz.Csak így tovább...alig várjuk a további felvételeket majd.Üdv a Felvidékről...Gömör ősrégi borvidékéről...Pisti...
Köszönöm
Jó egészséget és további szép napot
Nagyon hasznos és tanulságos!
Köszönöm én is! Várom a folytatást.
Köszönöm
Köszönöm Árpád! Ez igen érdekes ! Jó pap is holtig tanul!
Szívesen
Született tanár tehetség. Nem csak ért hozzá, át is tudja adni a tudását. Köszönöm.
Köszönöm
Igen , és egy nagyon szép és boldog uj évet kivánok neked.
Köszönöm szépen neked
@@sandornagy5813 szívesen
Kedves Árpád! Köszönöm szépen a megígért videót.
Szívesen
Kedves Árpád! Köszönöm a nagyon hasznos videót! Igen jó, hogy kihagsúlyozta, az egyes fajtáknál miért kell eltérő metszési módot alkalmazni. Jó lenne , ha készítene egy listát az egyes fajták legoptimálisabb metszési módozatáról, amik már a gyakorlatában beváltak! Nagyon jó egészéget, sok boldogságot az új esztendőben! Áldás !
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Én ezt meghagyom a gazdáknak
Adtam egy kis inspirálást, csináljanak valamit a gazdák is.
Fajtákat bemutató szakkönyvekben általában beszélnek a metszési igényről, mondjuk abban annyi a probléma kicsit, hogy egyrészt főleg itthon bejegyzett fajták vannak benne, másrészt meg olyan nyilván nem lesz benne, ami mondjuk a kiadás után jelent meg. Külföldről behozott, nálunk ismeretlen fajták esetében a külföldi szakirodalomnak érdemes utánanézni.
Köszönöm
Jo egészséget kívánok önnek az elkövetkező években
Ebbe sokminden bennevolt.
Köszönöm szépen
Jó egêszséget kivánok neked.
Tanulságos, érthető videó! Köszönet érte!
Köszönjük ezt a hasznos videót is!
Nagyon boldog Új Évet kívánok erőben, egészségben önnek és családjának!
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek is
Köszi!
Super jo eloadas ! Vegre tudok jol metszeni .hamar orokoltem a szolotokeket !
Köszönöm
Jó termést !
Köszönöm Árpád.Tanúlságos, nagyon jó videó.Várom a folytatást.Már fel is íratkoztam a csatornádra.További jó munkát.
Köszönöm
Köszönöm- tanulságos volt ! Boldog Új Évet Kívánok !
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Nagyon jó volt ez a filmed is. Őszintén elmondod, bemutatod az általad tapasztalt metszési módot. Ebből tényleg lehetett tanulni. Kösz!
Köszönöm
Köszönöm Árpád a videót.
Érthető és precíz volt.
Boldog új évet kívánok!
Köszönöm
Jó egészséget kívánok nektek
Nagyon jó lett , már vártam a metszésről a videót főleg az árkádiáról , köszönöm és Boldog új évet
Köszönöm
Jó egészséget kívánok nektek
Boldog Új Évet kívánok erőben, egészségben neked és családodnak is!
Köszönöm
Jó egészséget kívánok az egész családnak
Köszönjük szépen Árpád! Nagyon hasznos volt ez a videód is.😊🍇
Köszönöm
Koszonom Arpad, megint hasznos volt a videod!
Nagyon varom a folytatast,
Boldog Uj Evet kivanok Neked es szeretteidnek!
Zsuzsa
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Boldog újévet kivánok önnek és az egész családjának és legyen bő termése a jövő évben
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Boldog újévet és további sok sikert !!!
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Erőben és egészségben gazdag boldog új évet kívánok 🙂
Köszönöm
Jó egészséget kívánok
Nagyon jó volt Árpád!
Köszönöm
Köszönöm Árpád, hasznos videó volt ez is! Én eddig úgy tudtam, hogy a borszőlőket rövid csapra érdemes metszeni, a csemege szőlőket pedig hosszú karra. Ez persze egy általánosítás és a videóból kiderült, hogy ez nem feltétlenül van így. Jól gondolom, hogy először érdemes hosszú karral próbálkozni és azon megfigyelni a szőlő viselkedését az első rügyeken? Mert a hosszú karon mindig van első néhány rügy is, de ha rövid csapra metszek rögtön, akkor nem tudom megfigyelni, hogy a további rügyeken miként viselkedik a szőlő. Boldog Új Évet kívánok!
hello, a második éves ivánkám összecsinálta magát a szálvesszőtől, kibújtak a hajtások, nőttek 20 centit és onnan semmi sehova. Minden fürtöt és szálvesszők nagy részét le kellett vágnom róla májusban, hogy egyáltalán túlélje szerencsétlen. Szóval csak óvatosan. Ugyanígy tettem a preo-val, árkádiával, nizinával, és azoknak meg sem kottyant a szálvessző, szépen kinevelték végig az összes fürtöt (természetesen volt hajtás- és fürtválogatás is, főleg az árkádiánál, mert az rettenet nagy virágokat hoz). üdv.
Ezt akartam megtudni én is, mivel első éves a szőlöm. Sok időt vesztenék, ha csak rövidre mettszem. Köszönöm, hogy így a hozzászólásával segített, (nem csak nekem). Üdv.egy kezdő 🍇
Ebben az évben töltöm be a 70 -dik évet de még ilyen okosan nem mondta el senki hogy mit mikor és hogyan kell csinálni A továbbiakban Boldog Új Évet é s sok sikert kivánok
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önnek az elkövetkező években
Sok sikert az Ùj Ėvben !
Köszönöm
Jó egészséget kívánok önöknek
Köszönöm a videót ,jó lenne ha néhány fajtát felsorolna melyiket milyen hosszúra kell metszeni. Az Árkádia meg van de a Dubovszki ,Velesz , Geliodor, és még néhány fajtát sorolhatna csak hogy önnek mi a tapasztalata melyik hogy hoz termést. Válaszát e
lőre is köszönöm.(LEHET HOGY MEGÉRNE AKÁR EGY KÜLÖN VIDEÓT IS)
Toll és füzet.!!!
Toll és fűzet...nem ilyen válaszra számítottam!
@@plankjanos8781 Én sem , azért írhatott volna konkrétabbat is,mert nem csak az Árkádiát ismeri biztos.
Köszönöm szépen a videót sokat lehet tanulni. Boldog Új Évet kívánok neked és családodnak.
Most vettem kiskertembe egy-egy konténeres Sfinxet, Kismis Jasját, Preobrazseniet, Dubovszkij Rozovijt, Bogatirt, Bananászt, Nérót és Pölöskei muskotályt. Ha jól értelmeztem a videót, akkor a hosszú karos metszést "kell" alkalmazni, mivel ha egy bizonyos szőlőfajta csak a végén terem jól, akkor a rövidcsapossal eltávolítom a termőrügyeket (és nem tudom, hogy melyik milyen metszést igényel), akkor a MEGFIGYELÉS útján jövök rá, hogy melyik metszésforma a szőlőmnek a legmegfelelőbb? Fiatal koromban metszettem burgundit, de akkor egy tőkére 8-10 rügyet hagytunk... Persze jövőre csak nevelni fogom, hogy erősödjön...
Kedves Árpád ,nagyon sokat tanultam tőled ,köszi szépen,készitenél e videot a Preobrazenje ,Rubinov júbilej és az Avatar metszeséröl?
Üdv. Nagykikindárol. Tanulságos. Te szerinted és a te szölőid közül, melyiket lehet rövid csapata metszeni. Köszönöm szépen. 🌞👍🍇
Még próba alatt álnak
Köszönöm a videòt hasznosnak találom.kèrdeznèm hogy a pölöskei muskotájt hogy kell metszeni?
Nekem ilyen nincs
De azèrt köszi hogy válaszoltál.
Super. Magyarazat.
Kedves Árpád feltenné nekünk segítségül, az önnek termő szőlőfajták metszését, hogy melyik fajta rövid, melyik hosszú metszést igényelnek? Én, már eléggé idős vagyok, de még 1-2 éve kezdtem el a csemege szőlővel foglalkozni, most lett rá időm. a kertem kicsi,40-45 tőkém van, 90%-ban Ukrán fajták.A videóiból tanulgatom, amit mindig elmentek.Segitségét elöre is köszönöm, akár privátban is.
Köszönöm ezt a videót . Én egy kezdő szőlész vagyok ,kb 30 fajta 80 töke szölött ültettem be a kertbe tavaly . Megfogadom a tanácsát !
Véletlenül nincs Pölöskei és Szultán venyigéje ?
Köszönöm, Boldog Új évet kívánok
Szuperjo erthető es tisztán magyarazva..csupan 1 kerdes..Ha megroppan a termőkar tövénél a vessző..nem okoz e gondot esetleg?
Köszönöm
Ha csak megroppan, nem, de próbáljuk ezt elkerülni
A termőkart akkor kössük a dróthoz, vagy hajlítsuk oda, ahová kell, ha megindult a nedvkeringés
Ilyenkor könnyen hajlítható
Árpád!! Szeretném kérdezni, hogy a flakonok mi célt szolgálnak a tűkénél? Tápanyag vagy víz adagolás? Azt hogy alkalmazza? Köszönöm a metszés oktatást, nagyon érthető és tanulságos. Kérdésem mikor kezdjem a metszést? A lugasmetszés is nagyon érdekelne. Köszönöm a segítséget!!
Üdvözlöm
Kérem nézze meg a videómat az ültetésről
Abban választ kap a kérdésére
A lugason is hasonlóan metszünk, csak ott fent a magasban
Tanári bemutatás !!!
Köszönöm
🇭🇺🙏🇭🇺
👍👍👍
Árpád volna egy kérdésem, az Árkadia esetén a 3-rom rügyes metszésnél hol,és melyik lessz a bisztositó csap.Elnézést az ilyen kérdésekért, de kezdő vagyok. Köszönöm - tovabbi sok sikert.
1 vagy 2 - ik
@@arpadgero19 Köszönöm szépen a választ.
Tisztelt Gerő Árpád!
Metszéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, érdekelne a véleménye.
Van egy öregebb fehérszőlő az udvaron, amit tavaly rövidcsapos metszéssel metszettem meg, szépen termett. De mivel lett hely a szőlő körül, az idén megpróbálnám a szőlőtőke jobb és a bal oldalán is az utolsó szálvesszőt meghagyni - lehajtani, a többit pedig visszavágnám rövidcsapra.
Nem tudom, hogy ez ilyen formában helyes-e, vagy csak túlterhelném vele a tőkét?
Ez attól függ, hogy milyen erős a bokor
Látatlanban nem tudok mit mondani.
Kedves Árpád, a Moldova szőlőnek milyen a metszési igénye? Nagyon köszönöm válaszát!
Üdvözlöm
Nem tudom.
Nekem Moldova szőlőm nincs.
Üdv ha fel engedem torzs kinevelésnél mondjuk 2m magasra és fentről engedem le vagy is fordítva mit produkálna az Árkádia meg a velessz ilyenen is gondolkodtam ?
Én most az új ültetést így akarom kialakítani.
Nagyon érthető a metszés bemutató. Mindég vissza van szorítva, hogy ne kopaszodjon fel. Amikor szőlőt vásárolunk mindég kérdezzük meg hogy hány szemre metszük a termés biztonságért. Ezt ugyan is sokan el felejtik
Ez igaz.
Ná kezdjük elölről.Szija Arpad á Google segítségével próbálok írni.Jozef a nevem es en nyugdíjas vagyok szőlővel tavaj kesztem foglkozni és nincs tapasztalom.A videók amit keszitész nadjon tecenek . Remélem hogy most jobban megertész. üdvözlet József😂
Üdvözlöm József
Igy már megertem.
Örülök, hogy tudok segíteni önnek abban, hogy szép és egészséges szőlőfürtöket termeljen.
Sok sikert es jó egészséget kívánok hozzá
Üdvözlöm Árpád ,az érdekelne a bisztosito csaprol el kel távolitani a fürtőt?
Üdvözlöm
Ez attól függ, hogy milyen erős a biztosító csapon a hajtás mennyire erős
De, hogy jobban megértse keressen messengeren és beszéljünk.
Köszönöm megtaláltam a választ(Hajtás és fűrtválogatás a Velesznél és a Geliodornál)enél a yutub videojánál.@@arpadgero19
Szervusz Árpád. Ezzel a videóval még bizonytalanabb lettem. Mostanság sehol nem látom a váltócsapos metszés.Én az összes , félig meddig csemege szőlők, eddíg így metszettem és mindíg dugig voltak a lugasaink. A most mutatott metszések mennyivel jobbak?
Ha eddig jól zermett váltócsapon, akkor így folytassa tovább
Erdekes es tanultsagos volt a kis film ami szamomra ujdonsag ,hogy csak megfigyeles utan lehet es kell eldonteni ,hogyan is kell-hosszu,kozepes vagy rovidre majd megmetszeni a szollot .Koszonom
Szívesen
Köszönöm a metszési tapasztalatait Árpád, Az ÁRKÁDIA valóban iszonyúan jól terem, de ezzel ellenkezően a MANIKÜR FINGER viszont nem hajlandó termést hozni, rövidre metszve semmiképpen - ez tehát a másik véglet. Érdemes lenne megnevezni, adott esetben a fajták leírásánál arra is utalást tenni, hogy rövidcsapos, vagy hosszú szálvesszős metszést igényel az adott fajta. Szívesen meghallgatnánk a tapasztalatait a legelterjedtebb fajták metszésére vonatkozóan mint pl. Preobrazenie, Dubovszkij, Landis, Karmakod, Valek, Helios, Dixon, Anyuta, stb
A manikür finger ázsiai fajta.
Japán
Én hangsúlyoztam, hogy nagyon sok ázsiai fajtának ez a jellemvonása.
@@arpadgero19 szálvesszős metszéssel van esély munkára bírni a Manikur Fingert, vagy átoltást javasol Árpád?
@@zoltanfulei3564 nem tudom.
Nincs manikür fingerem.
Nagyon jó ez a videó. Nekem is van Árkádia szőlőm, így legalább fogom tudni, hogy rövidcsapra kell metszeni. Én többnyire a rövidcsapos váltómetszést szeretném alkalmazni a szőlőimen, így elkerülöm a felkopaszodást, de mint ahogy a videóban is elhangzik, nem minden fajtánál jó ez a módszer. Na és itt jön a gond. Nincs sok fajtám ( kb. 10 fajta), de honnan tudjam, hogy melyik szereti még a rövidcsapos váltómetszést? Jó lenne egy olyan videó is, ahol erről lenne szó, hogy felsorolna egy pár fajtát, és elmondaná a véleményét, hogy ön milyen metszést alkalmazna. Gondolok itt olyan fajtákra, mint pl. Saszla, Moldova, Palatina, Pölöskei muskotály, Pannónia kincse, Eszter, Éva, Talizmán, Dokučajevoj Ustojčivij, Galachad, Szőlőskertek királynője.
Kedves László
Vegyen tollat és füzetet !!!
Üdvözlöm Árpád. Tudna adni elérhetőséget? Nem lakunk messze egymástól. Esetleg ha Lonyanal járt át talán még találkoztunk is.
Kérem jelöljön ismerősnek
@@arpadgero19 Rendben. Köszönöm
Köszönöm vesszöt lehet rendelni esetleg ?Árkádia fekete földbe lehet ?Nógrád megyére gondolok Rimóc
@@alexandruernodavid6968 üdvözlöm
Erről beszéljünk Messengeren
Kedves Árpád,
Sajnos messengerem nincs, milyen más úton tudom felvenni a kapcsolatot Önnel?
Nagyon boldog új évet Önnek és a Családjának🎉
Viberen ?
Kedves Árpád
A Viber az tökéletes lenne.
Köszönettel
L.
Üdv Arkadiának és Kismis Veleznek milyen tőke magaság az ideális mit érdemes kinevelni?
Én mind a két fajtát bemutattam
@@arpadgero19 50cm lehet elég neki ahogy nézem
@@imregaal4648 70 cm
Kedves Árpád és szölö szeretö testvérek,nekem Amerikai magnélküli fajtáim vanak [Vanesa,Mars,stb] 6-dik 7-dik szemböl kinövö veszötöl kezd teremni.Mindenkinek BUÉK
3. Percnél: "ez már nem fog teremni!" MIÉRT? Hogyan ismerhető fel, ami nem terem? Volt ott két vessző, azon lehetett volna hagyni 2-3-4 szemet!
Üdvözlöm Zoltán
Téved !!!
Ez a tőke nekem 60 kg szőlőt termett a metszés után
Nézze vissza a videóimat
A videó címe : A Násztya szőlőfajta bemutatása
Higgye el értek hozzá !
Üdvözlöm Árpád! Nem értette meg a levelem! Ön mondta a videóban a 3. Perc táján, amit idéztem! "Ez már nem fog teremni, ezért levágom" Ezért kérdeztem : miért nem fog teremni???
@@zoltanszabo2256 ne haragudjon
Félreértettem
@@zoltanszabo2256általában a második éves hajtás nem ad termő rügyeket
Ritkán szokott lenni kivétel
Szia Árpád! Apám a szőlő tökéről két irányba húzott vesszőt, akkor sok évig nem nyul, talán 5-10 évente cseréli. Ezen 8-10 szemet hagy meg. Ugye erről megy függőlegesen felfelé ennyi vessző, ezeken terem. Viszont következő évre ezeket a vesszőket veszi vissza két szemre.
Ez nem tudom milyen módszert, ha jól látom eltér a most videóban mutatott módszerektől. Ha ismered, van sejtésed, hogy melyik lehet a módszer, akkor tudsz néhány szót mondani, hogy termés szempontjából mi lehet a különbség? Mert az is lehet, hogy hatékonyabb a te általad bemutatott módszer az apám módszerénél.
Annyi, hogy ő nyáron nem locsol, de a vesszőket mélyre dugja le.
Szia
Nem értem pontosan a kérdést
Szálvesszőből rövidcsapos metszésre vált,majd, mielőtt tulságosan felmagasodnának a termőalapok új szálvesszőt hajt el ezzel leváltva,visszálva egy évre a szálvesszős metszéste.Szerintem😊
Kedves Árpád! Ezt a fajta szőlőt nem ismered, de nem értem miért vannak a "tőkék karok" a földön, hosszan felkopaszodva és visszahajtva. Túl hosszú a tápanyag útja, másrészt négykézláb kell szüretelni. Ha már ilyen hosszú karokat nevel az ember jó felhúzni a vezérdrótra ami 90-100 cm magasan van. Könnyebb szüretelni, és a gombáknak is jobban ellenáll kevesebb permetezés füvet könnyebb levágni alatta. Ezért nem szeretem ezt az alacsony 40 cm magas karokat. Van szőlőm nem győzőm felhúzni új karokat csinálni. Horror volt mikor megvettem 3-4 éve összevissza vezette az előző tulaj.
Kedves Richard
Biztos vagy benne, hogy nem ismerem ?
Gondolkozz egy kicsit. Vajon miért vezetik oldalra el a gerincet ? Ha te ismered a szőlőt, akkor rájössz.
De akkor nem is kérdeznéd.!
Az alsó drót nekem 60 - 70 cm magasan van a földtől.
Ez egy picit lejjebb, mert a törzsnek a súlya lehúzza
De azt biztosan te is tudod, hogy a drótot évi szinten meg kell feszíteni, mert enged..
@@arpadgero19 Ne haragudj félregépeltem én nem ismerem. Azért írtam mert látom hogy a tőke fekszik a földön... . Nem amatőrként írtam van szőlőm majd 800-900 kiló szőlő jön le évente."Törzsnek súlya lehúzza" ott már van gond főleg hogy a 'törzs" nem szépen függőleges ugye ezért vernek le karót amihez hozzákötözik mikor elültetik a vesszőket a karok meg szépen kihúzva a vezérdrótra a karokon a termőcsapok stb... De te tudod ez csak észrevétel volt részemről és amit írtam: nem értettem miért van a tőke elhúzva a földön majd vissza föl u alakban a drótra a karok, szálvesszők.... és még csak nem is lugas. De egyébként akármilyen szőlő én így sose vezetném okait leírtam. De kíváncsivá tettél hogy miért vezetik oldalra a "gerincet" :) bocs gerinc?
@@richardehleiter9223 szia Richard
Azért, hogy félsrégen van elvezetve a törzs, 2 oka van.
Ha egy kicsit elgondolkozol, rá jössz
@@arpadgero19 Inkább írd le légyszi. Nézd 30 méter hosszan van 6 sor fehér vegyes szőlőm és ugyanennyi otteló, 5-6 tőke zweigelt is van benne. Mire ezt négykézláb igy megmetszeném , meg szüretelném, a fürtök a föld közelében rothadás gombásodás, nem férsz alá a fűnyíróval..... Persze fólia sátorban más, de szőlőt nem szoktak ott nevelni.
@@richardehleiter9223 igazad van.
De erről sokat kellene írnom és telefonon nehéz
Kicsik a betük, keresgetni kell
nagyon sok szőlész félrevezet pl rebrík aki képes a 10 éves tőkét leszálvesszőzni a kordon kart˝és a beraktározott tápanyagot levágni.minden tiszteletem Gergő bá ez amit csinál ez teljes mértékben nagyszerüés részletes nem tetszik tanítani vmelyik iskolában?
@@computersdark8986 köszönöm
Nem, nem tanítok, csak megpróbálom elmagyarázni érthetően és logikusan a dolgokat
@@arpadgero19 többet tanultam magától 1 év alatt mint a rokonaimtól 30 év alatt. rokonság gyerek koromban borszőlővel foglalkozott nagy mennyiségben
@@computersdark8986 az egy kicsit más mint a csemegeszőlő
@@arpadgero19 a metszés forma kordon rovidcsap vagy ernyömuvelés szalvesszö nekem othellom is van preobrazenie is és arkádiA is az arkádiaval bármit teszek rohad a preo es az othello eddig permetezés nélkül jol van semmi betegsége az othello meg direkttermö az akkor is terem ha nem akarom de ha nem gond érdekelne az azeri oriasbol szaporito anyag vagy csemete kéne postKoltséggel eggyütt kérnem szépen ha lehet gondolna rám?
Fizetném olyan legalabb 4 csemete kéne
Rácz Judit rakta a videót