Це відео не доступне.
Перепрошуємо.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego | Re: tradycja 2021

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 сер 2024
  • Skąd wzięła się Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego? Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Jaki ma repertuar? O tym wszystkim opowiedział nam Maciej Filipczuk. A w tle kilka pięknych melodii, w tym kolejny singiel Orkiestry, który usłyszycie już za parę dni!
    Maciej zakładał, że płyta będzie dostępna dopiero na tegorocznej edycji Jarmarku Jagiellońskiego - re:tradycji, tymczasem... wszystko poszło znaczenie szybciej i już dziś możecie ją zamówić! 😃 bit.ly/plyta-ojj
    ***
    Projekt edukacyjno-artystyczny zbudowany na przekonaniu, że tradycyjna muzyka taneczna to medium łączące i tworzące wspólnotę zarówno wykonujących ją muzyków - amatorów oraz profesjonalistów - jak i odbiorców, słuchaczy i tancerzy, bawiących się w jej rytmie podczas wielogodzinnych potańcówek.
    Jest to zaproszenie do wspólnego muzykowania, skierowane do miłośników muzyki tradycyjnej w jej formie niestylizowanej. Służy popularyzacji kultury tradycyjnej Lubelszczyzny i promowaniu idei uczenia się stylu i repertuaru od wiejskich mistrzów.Osoby pragnące rozwijać swoja muzykalność i umiejętności gry, poznają zarówno bogaty repertuar zaczerpnięty z tradycji Lubelszczyzny, jak i kontekst kulturowy, który towarzyszył jego wykonawstwu.
    Podsumowaniem całorocznych prac Orkiestry jest granie do tańca na wieczornych potańcówkach w trakcie Jarmarku Jagiellońskiego. Muzycy grają wówczas do tańca melodie takie jak polki, oberki, podróżniaki, marsze, walce czy foxtroty pochodzące z repertuaru kapel, orkiestr i muzykantów z terenu Lubelszczyzny (m.in. Stanisława Głaza, Bronisława Bidy, Kapeli Wojciechowskiej, Orkiestry Dętej ze Zdziłowic, Kapeli Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego).

КОМЕНТАРІ •