Фінансування на 40% та нові розробки: Інститут сільськогосподарської мікробіології в умовах війни

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 12

  • @K.M.I
    @K.M.I Рік тому +1

    А фінансування практично на мінімумі по факту, у нас так і не навчились цінувати наукову спільноту від слова взагалі. Знаю за власним досвідом, потрібно змінювати підходи у роботі та дозволяти університетам діяти більш автономно та самим починати заробляти, що у нас взагалі не практикується масово. Потрібно посилити фінансування освіти хоча б до 8% від ВВП на 5 років та вирівняти зарплати викладачів до рівня 500-600$ для початку. Сподіваюсь під це виділять гроші хоча б після цієї війни.

  • @ЛенаПетрова-я8ф

    Даже цікавий міні замок, здається, історична будівля, але завжди чомусь не дуже добре виглядає зовні. Всім добра!!!

    • @Сергій-щ3б
      @Сергій-щ3б Рік тому

      А ви не дивитесь відео? Їх бомбили, може? Як ви думаєте?

    • @ЛенаПетрова-я8ф
      @ЛенаПетрова-я8ф Рік тому +1

      @@Сергій-щ3б Про бомбили, то зрозуміло, про це мова не йде. А Ви, мабуть, не бували в тому районі, бо не бачили, що там завжди зовнішній вигляд будівлі бажав кращого. Всім добра!!!

  • @smartstore560
    @smartstore560 Рік тому +1

    Зробить ,будь ласка,бак антирос .Щоб одного россиянина на нашей Украине бильше не було!На завжди! Николи!К стати,с розповсюдженням на территорию раши.Дуже цикава идея!Национальна!

  • @МаринаВойко-с1э
    @МаринаВойко-с1э Рік тому +7

    Не діліться ні в якому разі розробками з Китаєм.

    • @Ірина-р3ц
      @Ірина-р3ц Рік тому

      Да,да. А то испортят наши природные экземпляры или какие-то вирусы запустят

    • @Сергій-щ3б
      @Сергій-щ3б Рік тому +1

      Вони попереду нас на десятки років, чим ділитися?)

  • @АлександрИщенко-н1ь

    Вы уже сотрудничали в сфере авиадвигателей

  • @glintvein_0512
    @glintvein_0512 Рік тому +5

    Китай союзник росії, молодці що допомагаєте ворогам, так тримати.

    • @sergiyderkach318
      @sergiyderkach318 Рік тому

      Китай вже все давно стибрив і не тільки у нас.

  • @ЗаступникдиректораІСМАВНААН

    Дякуємо Юрію Шелковому, який цікавиться нашим життям навіть в далекій Канаді, та Анатолію Кучеру за доброзичливі відгуки! Така моральна підтримка додає сил працювати та розвивати науку навіть і в скрутні часи. Втім, фінансування вітчизняної науки впродовж останніх десятиліть завжди було дуже обмеженим. Тому ж і доводиться, як зазначалося і в інтерв’ю, шукати додаткові заробітки, зокрема у формі комерціалізації наших наукових розробок (основний напрям і моєї роботи). Передусім це розробки, доведені до стану кінцевої наукоємної товарної продукції з високою доданою вартістю - біологічні (мікробні препарати). Саме від їх впровадження ми отримуємо значну частину надходження коштів до спеціального фонду. Вони, як уже зазначалося, є популярними не тільки практично в усіх областях України, а й за кордоном, зокрема в країнах Прибалтики та Австрії й інших країнах ЄС. В довоєнний час великий інтерес до співпраці з нами проявляли і представники КНР (як і взагалі свого часу бізнес з Китаєм активно пронизував майже всі сфери економіки України). Китайських партнерів цікавили як біопрепарати, так і штами наших перспективних мікроорганізмів. Зокрема були наміри створити спільну лабораторію для проведення мікробіологічних досліджень. Штами ж використовувалися і використовуються виключно для наукових досліджень вітчизняними науковцями.
    Як один із учасників інтерв’ю, хотів би ще дещо доповнити, про що розповідав знімальній групі, але не потрапило в ефір у зв’язку з часовими обмеженнями. Так само, як ми з дружиною під час активних бойових дій жили в головному корпусі та охороняли його - в інших корпусах також жили (подекуди із сім’ями) та оберігали співробітники Інституту. В лабораторному комплексі на вулиці Малиновського: начальник господарського відділу Михайло Семенченко та водій Володимир Міх (В. Міх навіть отримав легке уламкове поранення під час особливо інтенсивних обстрілів тієї території). У нашому відділі наукового забезпечення АПК (с. Прогрес бувшого Козелецького району): начальник відділу Олександр Єгоров та завідувач лабораторії землеробства та насінництва Володимир Бардаков з колегами. Вони не тільки оберігали майно, а й надавали активну посильну допомогу ЗСУ.