Лінія Арпада. Історичні цінності Закарпаття. Бункер Линии Арпада

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 гру 2015
  • Лінія Арпада - одна із найбільш могутніх оборонних ліній Другої світової війни в Карпатах на Закарпатті.

КОМЕНТАРІ • 25

  • @erzsebetmaruska1755
    @erzsebetmaruska1755 Рік тому

    Köszönet Biró urnak az érdekes utazásért

  • @aviator134a
    @aviator134a 6 років тому +4

    Цікаво про які 2000 втрати йдеться? Коли чотири українскі армії обійшли Лінію Арпада (дві армії з півдня та дві армії з півночі), а угорці, розуміючи можливість потрапити в котел відійшли з позицій що обороняли. Плюс зрада (короля Румунії) румунськими військами армії Угорщини взагалі зробила спротив на Лінії Арпада недоцільною. Після чого угорське командування шукало (і знайшло) вихід на представників союзників, та домовилося про сепаратний мир з срср. Тобто якихось значних боїв на Лінії Арпада не було, про що мені (із моїми супутниками) розповідали екскурсоводи в Колочаві та в Верхній Грабівниці, звідки я тільки вчора повернувся. Розумію бажання угорця підвищити статус Лінії Арпада та угорських вояків, але... Угорські та румунські воякі запам'яталися як найбільш жорстокі щодо мирного населення радянського союзу під час Другої Світової. А ось що до військової майстерності армій цих країн ні чого сказати не можу. Повертаючись до Лінії Арпаду хочу відмітити добротність споруд та гарну інженерну продуманість побудови бункерів, дотів..., комунікацій. Якщо б Червона армія дійсно пійшла б на Лінію Арпада, гадаю втрати були б дійсно великі. Ще, до речі, захоплює якість німецької сталі, що використовувалая при будівництві в якості арматури (до сьогодні майже сторічна війна іржи з металом програна на користь німецької сталі). Арматура, як нова.

    • @MrDenhard
      @MrDenhard 5 років тому

      Василь Петрович розповідав?

    • @aviator134a
      @aviator134a 5 років тому

      Ні, Олександр.

  • @user-kg1sb1hg1c
    @user-kg1sb1hg1c 6 років тому +2

    Молодці ,що не забули за історію краю і зробили цей фільм досить важко і дивитись і читати але все рівно молодці треба однозначно зробити перевід на українську мову так як фільм дивиться чи мало тепер українців .

    • @StanislavR100
      @StanislavR100 6 років тому +1

      Они собі робили, а не для "краю". Оті мадяри-тюрки. "Перевід"...

  • @user-hw2hf6pb9n
    @user-hw2hf6pb9n 7 років тому +4

    Що правда,то правда,мадяри вміли будувати-міцно і надійно.Мадярські бруківки до цих пір служать.А ще дамби,підмуровані гірські дороги,багато доброї роботи було зроблено Австро-Венгрією.

    • @vasilmarigun8327
      @vasilmarigun8327 6 років тому +5

      Василю мадяре в Закарпаті не побудували рахуй нічого і Австро-венгрія нічого все що ти кажеш побудували ЧЕХИ

  • @user-nd4lj5zv5d
    @user-nd4lj5zv5d 3 роки тому +1

    Зробіть тітри переводу на Українську...

  • @Love-ry6vq
    @Love-ry6vq 2 роки тому

    Что это за язык?

  • @mongol3287
    @mongol3287 7 років тому +5

    Перевод нужен, всё видео читаешь и хер посмотреть можно.

  • @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian
    @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian 6 років тому +1

    Иллюстрация бездарности военной мысли мадьяр.О целесообразности строительства крепостей,фортов было известно еще в 19-м веке.

    • @wasilisko
      @wasilisko 6 років тому

      да, дисвително ,очень бездарно построено -47 отбитых атак 5:00 и 22 погибших венгерских воинов против 2000 советских вояк 6:06.Соотношение 1к100

    • @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian
      @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian 6 років тому +1

      Действительно,бои были на Дукле,согласен,линию Арпада даже не заметили.На тот момент их армия не обладала ни современными видами вооружения,ни опытом проведения оборонительных операций.Всю венгерскую армию положили под Воронежем и Сталинградом,а уровскиий л.с.,в лучшем случае,умел таскать ящики и перезаряжать оружие на время.Дабы не дискутировать,вспомните линию Мажино,в крайнем случае линию Барлева.Вот так,"милый волонтер!"

    • @wasilisko
      @wasilisko 6 років тому +3

      "дорогой єксперд", я осознаю, что венгерский язык Вам не знаком, поэтому Вы не поняли, о чем рассказывает человек с экрана на 2:15, но внизу титры на украинском языке сообщают, что линия Арпада никогда не была захвачена, её удалось преодолеть только когда Румыния перешла на сторону СССР и пропустила советские войска через свою территорию к границам внутренней Венгрии.Бои за Дебрецен начались в начале октября 1944 года-а это 150 км от Будапешта.Советские войска входили в Закарпатье не через горы, а со стороны Венгрии, венгерская Ньиредьхаза была захвачена 23 октября, тогда, как Ужгород-только 27 октября.Венгры оставили линию Арпада после того, как возникли предпосылки к окружению их карпатской группировки и отступили на территорию Словакии.
      Что касается Дукли-тяжелые и интенсивные бои велись там одновременно с Карпатской операцией, и велись там до февраля 1945 года, хотя там не было укреплений линии Арпада.Но это так, к сведению, о бездарности оборонительных действий в горах

    • @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian
      @user-rh2wp6mp3fAl_Macedonian 6 років тому

      Это что оправдание?!Так что "ещё немного"и мадьяры погнали бы Красную Армию до "границы 39-го года"?Действительно,я не вникал особо,потому что этот эпизод Второй Мировой Войны не представляет особый интерес как для истории и тем более для истории военного искусства.Или ты хочешь сказать,что мадьяры развили теорию военного искусства Австро-Венгрии до небывалых высот?

    • @wasilisko
      @wasilisko 6 років тому +1

      после упоминания Австро-Венгрии считаю дальнейшие обсуждения нецелесообразными.Кстати, Венгрия в данный момент находится фактически в своих границах 1939 года