FireWire se hojně používal v době DV kamer na magnetickou pásku. Přes něj se natočený materiál stahoval do PC a pak běžně zpracoval ve střižně. Nevýhodou bylo, že třeba hodinová nahrávka se stahovala též hodinu. Kamera byla v režimu přehrávání. Výhodou, že se kamera dala z PC dálkově ovládat. Některé starší NTB FireWire (IEEE1394) měly, do stolních PC se dávala PCI karta.
Dobrý den Nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za čas kde tvoříte velmi užitečná videa jak pro začátečníky tak pokročilé. Nicméně bych jen vložil svůj názor na výběr ZK- pokud člověk pracuje na desktop zařízení ve studiu a není nucen tento systém přenášet do terénu a preferuje co nejnižší latence v řetězci (hodně VST a VSTi popř. i ext. HW…. Volil bych PCIe rozhraní. (RME,Motu,Marian aj.)V případě že nemáte jinou možnost bych použil FW rozhraní (v případě FW karet určitě čip TI na straně PC/Notebook)USB(2.0) se ukazuje pro komplikovanější projekty jako nedostačující …. u levnějších karet špatné ovládače a u poloprofi omezení a stabilita rozhraní . Za sebe bych dal raději přednost staršímu zařízení komunikující přes starou PCI sběrnicí(M-audio …RME ....Echo audio….Marian ….Esi )pokud to Vaše PC ještě umožňuje - před jakoukoli USB (2.0)…..PCI - stejná datová propustnost jako USB2 ale vyšší stabilita. Záměrně neřeším konektivitu s periferními zařízeními … mic..synth…kytar..drum..atc… chtěl jsem se bavit o rychlosti a stabilitě ….. jen aby člověk nebyl překvapený že si koupil kartu za 5tis. ….. a řešil nějaké lupance …při bufferu 1024….6 stop a 6efektů v projektu …. Občas nějaký ten výpadek USB …jen proto že Win změnil prioritu ve prospěch nového USB midi ovládače atp. Můj názor je že USB nemělo být nikdy použito pro přenos AUDIO datového toku pro studiovou práci. Jsou známy ukončené a zastavené projekty velkých firem. Nicméně tlak na rychlou (běznou konektivitu) nutí výrobce dělat kompromisy které následně vedou k rozhořčení uživatelů. A to se nejedná pouze o audio převodníky …například Access (virus TI) ..Roland (obecně synth)…..(Audio a MIDIv jednom bloku po USB) …..kde Roland záměrně mlčí …a uživatelé Viru TI si raději napsali svojí knihovnu s vlastním VST a konektivita starou cestou tj…. audio out a midi in/out ……. s odstaveným USB protože latence oscilující 50-250ms(dle použitého PC HW) na jednom kanálu je docela ostuda na nástroji za 10tky tisíc…. Karel
FireWire se hojně používal v době DV kamer na magnetickou pásku. Přes něj se natočený materiál stahoval do PC a pak běžně zpracoval ve střižně. Nevýhodou bylo, že třeba hodinová nahrávka se stahovala též hodinu. Kamera byla v režimu přehrávání. Výhodou, že se kamera dala z PC dálkově ovládat. Některé starší NTB FireWire (IEEE1394) měly, do stolních PC se dávala PCI karta.
Dobrý den
Nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za čas kde tvoříte velmi užitečná videa jak pro začátečníky tak pokročilé. Nicméně bych jen vložil svůj názor na výběr ZK- pokud člověk pracuje na desktop zařízení ve studiu a není nucen tento systém přenášet do terénu a preferuje co nejnižší latence v řetězci (hodně VST a VSTi popř. i ext. HW…. Volil bych PCIe rozhraní. (RME,Motu,Marian aj.)V případě že nemáte jinou možnost bych použil FW rozhraní (v případě FW karet určitě čip TI na straně PC/Notebook)USB(2.0) se ukazuje pro komplikovanější projekty jako nedostačující …. u levnějších karet špatné ovládače a u poloprofi omezení a stabilita rozhraní . Za sebe bych dal raději přednost staršímu zařízení komunikující přes starou PCI sběrnicí(M-audio …RME ....Echo audio….Marian ….Esi )pokud to Vaše PC ještě umožňuje - před jakoukoli USB (2.0)…..PCI - stejná datová propustnost jako USB2 ale vyšší stabilita.
Záměrně neřeším konektivitu s periferními zařízeními … mic..synth…kytar..drum..atc… chtěl jsem se bavit o rychlosti a stabilitě ….. jen aby člověk nebyl překvapený že si koupil kartu za 5tis. ….. a řešil nějaké lupance …při bufferu 1024….6 stop a 6efektů v projektu …. Občas nějaký ten výpadek USB …jen proto že Win změnil prioritu ve prospěch nového USB midi ovládače atp.
Můj názor je že USB nemělo být nikdy použito pro přenos AUDIO datového toku pro studiovou práci.
Jsou známy ukončené a zastavené projekty velkých firem. Nicméně tlak na rychlou (běznou konektivitu) nutí výrobce dělat kompromisy které následně vedou k rozhořčení uživatelů. A to se nejedná pouze o audio převodníky …například Access (virus TI) ..Roland (obecně synth)…..(Audio a MIDIv jednom bloku po USB) …..kde Roland záměrně mlčí …a uživatelé Viru TI si raději napsali svojí knihovnu s vlastním VST a konektivita starou cestou tj…. audio out a midi in/out ……. s odstaveným USB protože latence oscilující 50-250ms(dle použitého PC HW) na jednom kanálu je docela ostuda na nástroji za 10tky tisíc….
Karel
Studio_NT Díky; to je opravdu do hloubky jdoucí...