Як працюють ГЕС та ГАЕС в Україні?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 лис 2021
  • Що таке ГЕС і ГАЕС? Який принцип їх роботи? Яку роль відіграють гідроелектростанції в балансуванні Об’єднаної енергосистеми та які переваги має гідроенергетика порівняно з іншими видами генерації?
    Ці та інші питання у сюжеті телеканалу «Еспресо» фахово висвітлив головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський.
    Підписатися на наш канал ► goo.gl/EzGDRR
    Відвідайте наш сайт ► uhe.gov.ua
    Укргідроенерго у соцмережах:
    / ukrhydroenergo
    / ukrhydroenergo
    / ukrhydroenergo
    / ukrhydroenergo
    t.me/ukrhydroenergo
    #Укргідроенерго #ukrhydroenergo

КОМЕНТАРІ • 6

  • @user-mh4wh7vl4f
    @user-mh4wh7vl4f Рік тому

    7:54 И СП.

  • @lizamilk3497
    @lizamilk3497 2 роки тому

    Яка ж у вас оптова відпускна ціна ? як людям відпускають по 1,70 ? "надлишкові потужності це взагалі бомба" ))) Окремо дякуємо за курс з початкої школи

  • @andriiverbitskyi4292
    @andriiverbitskyi4292 2 роки тому

    Шановні виробники, чи я правильно зрозумів, для того щоб енергосистема нашої країни працювала коректно та відповідно до сучасних умов експлуатації електроспоживачів нам потрібно будувати більше маневрових потужностей і завдяки цьому ми зможемо бути більш автономнішими та мати більше комфорту?

    • @Ukrhydroenergo
      @Ukrhydroenergo  2 роки тому +4

      Доброго дня! Гідроенергетика - важлива частина енергетичного сектору України, завдяки якій забезпечується покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності мережі, мобільний аварійний резерв у Об'єднаній енергетичній системі України. Гідроенергетика - єдина «зелена» галузь енергетики, що може зібрати надлишок енергії та зберегти його до того моменту, коли в мережі буде дефіцит. Крім того, гідроелектростанції, на відміну від сонце- та вітро-, не залежать від погодних умов напряму і можуть генерувати електроенергію в будь-який час.
      ГЕС - це електростанції, що завдяки напору води, який надходить на лопаті гідротурбіни і таким чином приводить в дію генератори, виробляю електроенергію. Для роботи гідроелектростанції потрібен перепад висоти русла річки. Щоб його створити, будують греблю, що також слугує водосховищем та дає змогу працювати ГЕС у будь-який час. В результаті вода падає з висоти, потрапляє на лопаті турбіни і змушує їх крутитися, а ті, у свою чергу, змушують обертатися вал генератора і виробляти електроенергію. Також для створення потрібного тиску води застосовується деривація - відведення води від русла річки каналом або системою водоводів до гідротехнічних споруд. Інколи використовується одночасно і гребля, і деривація.
      ГАЕС - це електростанція, що використовує у своїй роботі комплекс генераторів та насосів або оборотні гідроелектроагрегати, що можуть працювати як в режимі генератора, так і в режимі насоса. Під час нічного «провалу» енергоспоживання гідроакумулююча електростанція отримує з мережі дешеву електроенергію та використовує її, щоб закачати воду. Під час ранкового та вечірнього піків енергоспоживання, ГАЕС спускає воду і, таким чином, виробляє дорогу «пікову» електроенергію для мережі.

    • @NoHandleToSpeakOf
      @NoHandleToSpeakOf 2 роки тому

      @@Ukrhydroenergo расскажите о перспективе синхронизации с ENTSO-E

  • @user-mh4wh7vl4f
    @user-mh4wh7vl4f Рік тому

    С 3 ПО 13 Правительство Надо Чтоб Давал и СП.