Zabieg T3 w zbożach | wysoka jakość plonu | Tebukonazol i protiokonazol
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- Jesteśmy w Urbanowicach na doświadczeniu fungicydowym. Widzimy wykłoszoną pszenicę, która rozpoczyna kwitnienie, a więc jest to idealny moment na wykonanie zabiegu T3. Liście są piękne i zdrowe, walczymy o bardzo dobrą jakość plonu.
Zastosowano Aspik 250 AC - połączenie dwóch substancji: protiokonazolu i tebokunazolu, 1l/ha. Te dwie substancje świetnie zabezpieczają kłos i liście przed chorobami fuzaryjnymi, jak i septoriozą plew. Zapraszamy do obejrzenia całego filmu z udziałem Marcina Bystrońskiego, Menedżera ds. Upraw Rolniczych
Szanowny panie , w czasie kwitnienia zbóż nie pryskamy niczym!
To się tylko Żyta i Pszenżyta tyczy. Pszenica jak wyrzuca pylniki to jest po fazie kwitnienia. A pszenicę idealny moment na T3 to gdy pierwsze pylniki są wyrzucane.
@@Slawek_Agro_94 Niby tak ale znam z przekazu ustnego że ingerencja w tej fazie źle się skończyła
A mieszanina metkonzolu i protiokoazolu na t3 to dobre rozwiązanie?
W jakich dawkach dać xmet + dafne?
Mam pytanie ile dać na hektar tebukonazol i Protiokonazol bo nie wiem w jakich proporcjach mieszać
zerknij w etykietę As Pik