Ha egy űrhajó megközelíti a fénysebességet végtelenre nő adott ponton a tömege. Magyarul megvan oldva a kis térbe besürített nagy tömeg problémája. Csak körbe körbe kell egyrejobban gyorsulni. Ahoz ,hogy elérjük fénysebességet nem kell irány nem kell semerre sem menni csak körbe körbe és körbe
@@Patrick-qm2mr Ez amúgy.. nem egy mai komment. +Azért nem, mert ez egy idézet ha nem vetted volna észre. Illetve ha ezt viccnek szántad, kíváncsi lennék, milyen idős vagy.(NE írd le) Csak mert nálunk akkor volt ilyen, mikor anno az elsős osztálytársam azt hitte az ilyen kérdésekre, hogy vicces.
Már van negatív energia! Felfedezték, hogy van valami ilyen energia ami folyamatosan egyre gyorsabban tágitja az univerzumot, ami a világ végéhez vezethet, mert egyre jobban lehül az univerzum.
@@joeldavidperez-garcia7197 Neked, igazad van! Csak a modern tudomány, jelen állapot szerint, az univerzum értelmezése terén, pont fordítva ül a lovon. Ez viszont gond!
3:00 Márk a Téridőnek nincs anyaga, a barionos anyag gyakorol rá hatást! Inkább a Kínaiak quantum-kommunikációs műholdjáról készítsetek videót, ha tehetitek mert ez valóságos téma és mivel sikeresen működik amióta fellőtték behozhatatlan előnyre tettek szert minden országgal szemben!
Én a hülyeséget mondanám, de végülis mindegy.😀 egyébként meg csak vegyük a Half Life-ot: ... ööö, izé, legyen valami teleportáló eszköz az egyik projekt!
Az alapok megvannak, csak valahogy a gravitációt kéne mesterségesen előállítani. Szerintem egy fúziós reaktorral ezt el lehetne érni, csak valahogyan a gravitációt kéne manipulálni.
E=mc² vagyis ha egy tárgy tömege nő annak energiája vele egyenesen arányosan nő , tehát anyag =energia , tehát üzemanyaggal elérni a fénysebességet képtelenség, mert ekkor a tömegük végtelenre nő , de mivel ehez végtelen energia szükséges ez nem megvalósítható , de ugyanezért van egy probléma a térhajtóművel is : a nagy gravitációs test a hajtómű elején ugyanannyi energiát igényel tehát ez nagyon nehezen kivitelezhető , igaz hogy e szerint ha növeljük az energia ellátást akkor a téridő-burok sebességét is növeljük , de akkor is a megfelelő energia elérése a legnagyobb feladat
És akkor a scifiben jól odamennek a bolygó tömegű űrhajóval (amit majdnem fénysebességre gyorsítottak fel majd fékeztek le), kiszállnak jól az űrhajóból, és vadul tökönrugdossák az ellenséget :-))) Ez ám a technika!
Már nagyon vártam hogy ilyen témájú videó jelenjen meg a csatornádon és nagyon örülök hogy végre erre is sor került.Aszthiszem már valamikor írtam is egy kommentet ezzel a témával kapcsolat ban valamelyik videód alá.
Amúgy azt érdemes megjegyezni, hogy a fénysebességnél gyorsabb távolságmegtétel egész más, mint azt kijelenteni, hogy a fénysebességnél gyorsabb valami. Az út lerövidítésétől még nem leszel gyorsabb, az utazási idő csökken, nem a sebességed nő.
Akkor most ha jól értelmezem, ha megépül egy ilyen hajtómű, akkor a távolság rövidül le? Kb mint a féreglyukak esetében? Vagy a hajó gyakorlatilag egy helyben áll, és körülötte a tér mozog? Nekem nem világos 100%-ban :D es sztem keverem a szezont a fazonnal :D
@@JHSZofficial a lényeg ez, a tér görbítésével működik ez a móddszer is, ez pedig már a hangzásából adja, hogy nem a sebesség a különlegessége, hanem a tér manipulálása, általa az út lerövidítése. Vagy az idő befolyásolásával, de az még mindig nem a sebesség valójában. Ez elég sok ponton egy hibás, vagy veszélyes dolog egyébként. Maga az elgondolás, hogy valami akár megközelítőleg a fény sebességével mozogjon, és abban emberek is legyenek. Alapvetően több dolog is baj vele kapcsolatban. Az a kisebb, hogy megközelítőleg végtelen energia kéne a működtetéshez, hogy elinduljon, de azt is számba kéne venni, hogy a fékezéshez is ugyanekkora energia kell. Nyilván nem csapódhat az ember "fénysebességgel" egy bolygóba.. A számítások szerint az ember egy bármilyen űrhajóban egyébként is körülbelül a fénysebesség tizedét bírná ki, ha valódi sebességről beszélünk. Afelett már az emberre nézve is káros lenne a mozgás, illetve az űrhajón belüli dolgokra. Valamint afelett exponenciálisan akkora energiaigénye lenne a gyorsulásnak, hogy kivitelezhetetlen. És a lassulásnak is. Ráadásul ekkora sebességnél ha csak egy porszem keresztezi az űrhajó útját, az úgy nézne ki, mintha a vajba ejtenél egy kést. A relatív sebessége a porszemnek ugyanakkora, mikor a hajó megy neki, mintha a porszem menne a fénysebesség tizedével a hajónak. Ez azonnal a hajó elpusztulását jelentené. És még a kozmikus sugárzásról nem is beszéltünk, amitől épp a Napunk napszele véd meg, illetve gravitációs mezője, ami a csillagtól távolodva, a naprendszerünket elhagyva megszűnik, ergo a védelemnek annyi, és minden káros az emberre. Szóval a megoldás is elméleti, nem is hangzik megvalósíthatónak, és még van bőven elég más probléma is a csillagközi utazással.
Ez részben igaz, másrészt ez a relatív sebességről szól. A hajó az utat lerövidíti a téridő manipulálásával, viszont az "ép" téridőben lévők számára láthatatlan lesz, mert a sebességgel fordítottan arányos a hossz, ezért c-nél a hossz gyakorlatilag 0. Ha az objektum 1,5×c-vel megy, akkor nem tudom, mi van. Plusz, mint azt Lucasék kifejtették, a hiperűrugrásnak gravitációtól alig zavart helyen kell megtörténnie, mivel a gravitáció hatása végtelen, ezért bolygók keringését is meg tudják változtatni. Ezen kívül Lucasék elmélete szerint azért se hajthatunk végre hiperűrugrást bolygóközelben, mert akkor a bolygó felszíne károsodhat.
@@JHSZofficial a féreglyuk esetében a téridőben kell egy olyan lyukat létrehozni, ami a kívánt helyre visz minket, ehhez viszont fekete lyukakkal határos gravitáció kell mind a két oldalon, hogy a lyuk ne omoljon össze és a hajó ne zuhanjon ki a térből.
Azért azt nem hinném hogy a fénysebességgel vagy az feletti repülés megoldása "könnyen lehet", még nehezen sem , elméletek lehetnek erről de az ennél sokkal egyszerűbb dolgok sincsenek "könnyen" megoldva! Egy példa, az akkumulátorok terén évtizedek óta várja az emberiség az áttörést hogy egy sokkal nagyobb kapacitású, gyorsan tölthető akkumulátort fejlesszenek ki, főleg hogy az elektromos autókat akarják világszerte elterjeszteni. Különböző kutató intézetek már sok éve beharangozták hogy "küszöbön a megoldás" de valahogy ez mégsem sikerül! Emlékszem kb 15 éve egy Illinois-i egyetem kutatórészlege bejelentette hogy 3 éven belül piacon van a mindent megváltó új akkumulátor, azóta eltelt 15 év és sehol semmi! 😂
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez mind csak elmélet. Elfogadott elmélet, de csak elmélet, amit a világon semmi sem bizonyít. Azért van itt néhány "bibi". Először is, a tér meghajlításának semmi köze nincs a sebességhez. A térhajtómű úgy működik elméletben persze, hogy meghajlítja a teret két pont között és ezáltal minimálisra, kevesebb mint egy tízezredére csökkenti a két pont közti távolságot és ez a távolság növekedésével hatványozódik. Vagyis ennek a fénysebességhez semmi köze. Ez még a Star Trek-ben is így van. A másik gond az, hogy soha senki sem látott még ilyent a valóságban. És nem, nem lenne elég, ha egy bolygó vonzerejét egyetlen méter átmérőbe sűrítenénk, már csak azért sem, mert egy térhajlításhoz az kevés lenne, ráadásul egy 1 m-es résen nem férne át egy hatalmas űrhajó. Tehát ez bukta. Ráadásul ahhoz, hogy ilyen tömeget legyünk képesek előállítani olyan sűrű anyagra lenne szükség, mintha a napból vennénk el egy kávéskanálnyit. Ezt viszont emberi technológiával lehetetlen előállítani. De ha sikerülne is, magával rántana mindent minket is egy teljesen ismeretlen helyre, mivel ezt képtelenség ebben a formában irányítani. Ráadásul ilyen gravitációnál már a tárgyak szétszakadnának, maguk az emberek is, vagyis nem élné senki sem túl. Tehát ez így újfent csak bukta. Tényleg sok mindent köszönhetünk a sci-fi filmeknek. Pl. a mobiltelefonokra is azt mondják egyesek, hogy a Star Trek filmek nyomán keletkeztek, de ez persze ebben a formában egyáltalán nem igaz, hiszen a cellphone eredetileg svéd találmány és semmi köze nincs a Star Trek filmekben látható kommunikátorokhoz, ám az amcsik szeretik azt hangoztatni, hogy de mégis. Azután ott vannak a mikroszámitógépek, melyek hihetetlen fejlődésen mentek keresztül alig 30 év alatt. Ám ez sem teljesen a sci-fi filmeknek köszönhető, bár ebben volt némi része valóban. Viszont vannak olyan dolgok, melyeket hiába látunk fantasztikus filmekben, mégis, lehetetlen előállítani, vagy megcsinálni a valóságban. Ezt el kell fogadnunk. És esélyesen ez is egy ilyen dolog. Én azt mondom az, hogy az űr ilyen hatalmas és a benne lakó értelmes élőlények - ha léteznek rajtunk kívül mások - ennyire távol vannak egymástól, hogy közvetlen kapcsolatba sem képesek lépni egymással, szerintem áldás mindannyiunk számára. Mert ha ez nem így lenne, lehet, hogy már nem is léteznénk, mert valami nálunk fejlettebb faj leigázott volna és kipusztított volna minket. Ne legyenek senkinek sem illúziói, az egészen biztos, hogy egy ilyen találkozás, finom kifejezéssel élve nem lenne "súrlódás mentes". Tehát addig jó, amíg ez így van.
Srácok, a timestampek el vannak csúszva. Az 5:43 nál lévő "közel se tökéletes" szövegrész valójában 8:26 nál kezdődik, illetve az előzőek is rossz helyen kezdődnek. Vagy ez szándékos?
De ha meg is valósul görbületi buborék még így is sok a probléma mert nem csak a teret hanem az időt is meggörbíti mennyi lesz az időeltolódás a buborékon belül? Mi lesz ha nekimegy egy objektumnak mert még egy porszem is hatalmas károkat okozhat haladás közben? Másik gond közeli égitest vagy bármiféle gravitációs erő is torzíthatja görbületi buborékot ami ha emiatt szétesik annak beláthatatlanok a következményei. Ezért úgy gondolom megfelelő útvonalakat is ki kell dolgozni ahol biztonságosan haladhat egy efféle jármű.
1:17 : "..a sci-fi alkotások nagyrészében már alapvető a gyors intergalaktikus utazás.." hát igen az is alapvető elképzelés hogy a bolygónk teljes felszinét 15 méter vastagon befedje a gumicukor elképzelni dolgokat kissé könnyebb mint megvalósítani azokat...
a fénysebességnél semmi sem lehet gyorsabb kezdjük ott hogy olyan űrhajót kéne építeni ami erre képes. a másik meg olyan üzemanyag kéne ami lassan fogy de ilyen nincs legalábbis a földön de más hol se találtunk. plusz még az ember se lenne képes ezt a sebességet ki bírni mert a fény az több mint 1 milliárd km/h megy szóval ezt a sebességet nem lehet ki bírni.
Imádom mikor azt mutatják egy ábrán, hogy a tér hajtómű úgy müködik, hogy a jármű a maga keltette hullámot lovagolja meg, mert ezt teszi a szörfös..... Bakker, ez nekem olyan, mint amikor a rajzfilmben a figura a saját hajóját az általa fújt levegővel hajtja. HÁT NEM, a szörfös egy olyan hullámot lovagol meg aminek az ereje, az ő erejének több milliószorosa. A másik a tér meghajlítása, az Univerzumban minden a gömb formát veszi fel. Ha valaki megmutatná, hogy a gömb 2 pontját úgy hajlítja meg - (KÉT PONTJÁT EGYMÁSHOZ), hogy a struktúráját nem zúzza szét, sok sikert! A harmadik a féreg lyukak: a féregjukkal az a baj, hogy ha, a féreg átrágja magát az "almán" az tovább tart mint körbe mászni. A féreg célja nem az átjutás, hanem az energia szerzés az életbenmaradáshoz. Ha a lyuk kész ugyan használhatjuk, de nem kizárt, hogy a féreg szájában találnák magunkat. Lehet választani. De szerencsére az Univerzum nem ezek szerint működik tehát vannak lehetőségeink!!!
Tetszik a videó, érdekes a témája, szeretek is ilyen témákkal foglalkozó videókat megnézni. De, engem jobban foglalkoztat, hogy a gyerekeim, és az unokáim hogyan fognak élni itt, a föld nevű sárgolyón! Az hogy eljutunk más égi testekre, nem a közeljövő. Sokkal fontosabb lenne azzal foglalkozni, hogyan maradjunk életben minél egészségesebben itt a földön. Jó lenne a tjudományba fektetett összegeknek olyan termése, ami rövid távon megvalósítható, látványos eredménnyel jár, és nem függ attól, ki, milyen anyagi helyzetben él.Jelenleg elborít mindent a műanyag és egyébb szemét, mérgező a levegő, a vagyonunk gyarapításával mindent felülírunk, és közben a világűr meghódítására törekszünk. Pedig a földön való rendrakás sokkal fontosabb volna! Ettől függetlenül várom a következő videódat! Szép napot.
Szerintem nem véletlenül vagyunk itt a Földön, ebben a térben és időben. Abban biztos vagyok, hogy van másik bolygón/világban/univerzumban/dimenzióban (hívjuk akárhogy) élet, de abban is biztos vagyok, hogy térben és időben szeparálva vagyunk egymástól és ennek nyomós oka van. Kutathatjuk a fizikát, kvantumfizikát, szubatomifizikát amennyire akarjuk, nem valószínű, hogy azon bármit is változtatni tudunk, hogy hosszútávon a Földre született és itt ebben a közegben teremtődött élőlényként minden létfontosságú paraméterben függünk a Földtől és nem sokáig bírjuk ki az űrben. Mivel az űrbélitávolságok felfoghatatlanul nagyok más (élettel rendelkező) bolygók és a Föld között, az utazás közben eltelt idő megnehezíti a kapcsolattartást. Bárki aki minket néz jelen pillanatban odakintről, nagy valószínűséggel nem minket embereket lát az űrkémlelő eszközében, hanem lehet épp a Föld élet előtti állapotát amiben talán a prehisztórikus kor vagy akár még az az előtti időszakot és bolygót látja. Ahogy mi sem a jelent látjuk ha az űrt kémleljük, hanem a múltat.
Ez egyelőre vegytiszta sci-fi. Az is hatalmas dolog lenne, ha üzemszerűen működő termonukleáris erőművet tudnánk építeni, de ettől ötven éve ötven évnyire vagyunk...
@@lacikeri3102 Nem kísérleti berendezésekre gondolok, hanem több ezer megawatt energiát termelő ipari erőműre. Ilyen nincs jelenleg! A kísérleti berendezések által előállított energia jelenleg még az üzemeltetés költségeit sem fedezi. Ezek nem ipari, hanem tudományos projektek. A Franciaországban épülő Európai projekt is csak technológiai kísérlet, nem ipari kapacitás.
Természetesen működne, mert a fény nem csak részecskékből van hanem hullámokból is, így a hajó sebessége nem adódik hozzá a hajó belsejében lévő világítás fotonjaihoz!
Hm, szerintem is messze állunk még a "nagy tömeg kis helyen is elfér" technológiától. Lásd az Evergreen beszorulását a Suez-i csatornába. Igaz létezik megoldásra is példa: az újonnan vett cipő mindig szorít, de idővel a láb belefér. Vagy nem.
Esetleg mi van ha féreglykakkal utazunk? Az még mindig üzemanyag barát és semmenyi idébe telne menni a másik rendszerbe eljutni és akkor már erről lehetne egy videó. És szokásos 10/10 pont.
A féreglyuk átszakítja a tér-idő "szövetet" ami akkora tömeget kíván amekkorát még nagy valószínűséggel egy szuper-masszív fekete lyuk sem ér el , tehát erre példát nem tudunk , és mivel ekkora gravitáció beindítja a "spagetti" effektust , a féreg lyukon keresztül csak szub-atomi részecskék ként lehet átutazni , de ezeket utánna nem lehet összerakni , vagyis ez a feltevés jelenlegi tudásunk szerint lehetetlen
@@davidkiss6624 Van a Kurzgesagt nevezetű csatornának angolul egy nagyon jó videója a féreglyukakról és beszél róla, hogyan lehetne stabilizáni. Ott az exotikusanyag aminek taszító hatása van az anyagra vagyis antigravitációja van. Mivel antianyag létezik miért ne létezhetne exotikusanyag?
Az egy igen veszélyes dolog, mert ha valami hiba csúszik a számításba, akkor a féreglyuk szétcsúszik, te pedig kizuhansz a térből, ahol pedig alberteinsteinsetudja, mi van.
Szeretem az ilyen videókat. Viszont ha netalántán sikerülne is A-ból B-be eljutni fénysebességgel,és utána visszamenni A-ba,nem telne el párezer év? Mert ha igen,mondjuk szerintem az is elég nagy gond lenne 🤣
Én nem értek egyet.A fenysesebesseg az is egy csak egy bizonyos nagyságú sebesség,mellesleg az idő az csak nézőpont kérdése.Atlag elmeknek nehéz ezt felfogni,viszont ha csak azt vesszük alapul hogy az atom reaktorban mien gyorsasággal mozognak a részecskék,egy ennek alapján működő hajtó mű ha nem is fenysebességgel,de nagyon gyorsan lehetne közlekedni.Viszont nem feltétlen muszaly gyorsnak lenni valaminek, elég ha csak az idő nem hat rá,így lényegében egy szempillantás alatt lehetne megtenni az utat, sőt meg is fordíthatjuk a folyamatot így akár visszafelé is utazhatunk,csak így nem valahová hanem valamikorra megyünk.
engem a kanyarodás zavar :D hogy fognak kikerülni egy esetleges bolygót ha ezzel a sebességgel halad? nem lenne sok értelme ha már az első nap tönkre tennék szegényt :D
Tehát egy szingularitással meghajtot űrhajó lett a story vége. Már hallotam a videó előt a témárol, de végig nem ismertem :D. Meg ha sötét anyaggal kisérleteznénk előbb jobb lenne megtudi, hogy létezik e és ha igen, hogyan viselkedik.
azt 2015 re mondták. Nem is volt irreális ha belegondolsz hogy ami most van minden amit látunk internet tv villanyáram autók semmi nem volt 100 éve. Viszont a fejlődés már visszafelé megy valami miatt. hamarosan mehetünk vissza a fára
Király lett a videó. Biztos, hogy negatív energiáról volt szó? Mert ha igen, akkor nekem is van elméletem erre: sötét energia hajtómű😂. Tudomásom szerint a sötét energia miatt az univerzum a fény sebességénél gyorsabban tágul, tehát mibe lenne neki egy űrhajót hypersebességgel mozgatni? 🤣 Már csak meg kell építeni hozzá a sötét energia hajtóművet, aminek pont akkora rációja van, mint a videóban említett gravitációs verziónak. Még 50 ezer dollár sem kellett hozzá,és megoldottam. Szívesen...😎
Az univerzum nem tágul a fénysebességnél gyorsabban. A sötét anyag meg pont attól sötét, hogy nem lép kölcsönhatásba semmivel. Tehát fel se tudnánk használni.
Mivel az idő az utazás alatt is előre halad semmiképp, ha 2 év múlva tekintenek vissza akkor a további 2 év múltját látják majd mivel a fény visszaútja is 2 évig tart. Kivéve ha egy nagy tömegű fekete lyuk felé veszik az irányt, akkor a 2 év sokszorosának múltját látják majd számukra 2 év múlva, mivel a fekete lyuk közelítése közben lelassul az idő, a földön pedig változatlanul telik.
@@EndyGmothafuckaz Hát valószínűleg nem de elméleti síkon belegondolva.. Valószínűleg távcsövet se készítenek soha, ami ellát 2 fényévnyire úgy mintha legalább egy műholdképet néznénk.
Egyszőval valami van, de még nem az igazi. Jó utonn járunk, de még egy darabig koptatnunk kell a rajzolótáblát ahhoz hogy akárcsak a működőképes modellig eljussunk. De most már látjuk a fényzt az út végén, és az ezúttal nem dudál. Én mindig tudtam hogy kell lennie valamilyen megoldásnak, csak nehéz rátalálni.
Megfigyelésem szerint minden lehetséges. Ha valamit el akarunk érni, egyszerűen csak elkezdünk az irányba kutatni, és előbb utóbb sikerül. És a hang sebességére is azt mondták, hogy nem lehet átlépni. Mi több azt mondták hogy nem lehet körbe utazni a földt, mert lapos.
Az ion hajtómű 40000km/sec al tud maximálisan haladni NASA tudós mondta ezt tegyük fel ez valós érték akkor a fénysebesség 7.5-vel tudunk majd haladni. Ezek csak a számok, de még a gyakorlatban jóval kevesebb lesz ez a sebesség. Az ion hajtómű vízből állítja elő az üzem anyagot ez jó dolog, mert a víz több halmaz állapotban megtalálható az univerzumban a rossz hír, hogy meg kell állni tőbször is. A másik probléma az hogy a légüres térben csak úgy van égés, hogy a hidrogénnal müködnek a rakéták és az oxigén egy része a kabinba engedik a másikat a hajtómű fuvókához közel és hogy midkettő kellő helyen legyen és a két gáz közé biztonsági okok miatt szeparátor anyag kell ami nem engedi, hogy idő elött keveredjenek a gázok, mert akkor ott a vége az űr utazásnak. Ez a szeparátor anyagnak óirjási hőt kell elviselnie amit idönként ellenőrizni és cserélniük kell és ezek nagyon fogják lassitani a megtett távolságot.
Körülbelül annyira nehéz, mint amikor az unokabátyámat Csepelen lengedték játszani a grundra és Anyám ❤️ elém tette a Periódusos rendszert és a szorzótáblát majd azt mondta, hogy akkor mehetsz te is tengozni, amikor ezt megtanultad. Nem tudom mennyi idő volt, de olyan gyorsan elmondtam neki mindent, hogy talán egy meccset sem játszottak le nélkülem. Körülbelül ennyire nehéz
Lehet hülyeséget kérdezek...de nem értem hogy 2:49-nél a föld, vagy bármilyen égitest, miért csak egy irányba " lefelé" hajlítja meg a teret...? A "gravitációs kút" elnevezés is ezt sejteti...
5:45 : "Harold J. White ---- 15 millióforintból kezdte meg a kutatásokat" ...kész szerencse hogy legalább nem a prostikra költötték a 15 millát....mekkora pazarlás is lett volna az...
Valószínűleg eleinte rengeteg pénz, vagy nagyon jó kapcsoaltok kellenek majd ahhoz, hogy egyáltalán számításba vegyenek, mint utast. Nem hiszem, hogy a mi életünkben olyan szerepet töltene be, mint ma a repülés.
Téridőről beszélünk...az űrhajó is a téridő része( az idő az ami bizonyítja a létezést) ha az űrhajó meggörbítí a téridőt, akkor önmagát is elgörbítí vagy kiszakítja abból, de ha kiszakad a téridőből, megszűnik létezni...🤔
Gally... Elárulom neked, hogy lehet akármilyen atomháború, vagy bármit csinálhatunk. Az óceánok mélyén lévő élőlények kb eszre sem fogják venni, mi mit csinálunk. Tekintgetünk az univerzumba, de a saját bolygónknak is csak a felszínét karcolgatjuk. Lehet akármilyen atombombázás, vagy bármi, mi belehalunk, meg a bonyolultabb szervezetek, de az egyszerűbb életformák majdnem hogy elpusztíthatatlanok. Másrészt a bolygónak aztán halálosan mindegy, hogy mi itt vagyunk, vagy sem. Az említett atomfegyverekkel kiírtjuk magunkat. Eltelik mondjuk 50ezer év, és a nyomunk se nagyon lesz meg, hogy mi egyáltalán itt voltunk 😊
Az űrhajó elvileg buborékban van.. DE! Hogyan kerüli ki az útbaeső fekete lyukakat?? A téridőt ha erősebb erő hajlítja meg a buborék hajlításánál, akkor mi történik?? Vagy az éppen felrobbanó hatalmas csillagokat, ami az útjába esik???
Ha tudnánk is fénysebességgel utazni, ott van még a tehetetlenség is. Arról nem beszélve, hogy az űrben elszórt kavicsok, meteoritok simán átlyukasztják a hajótestet.
Ez lehetetlen már csak azért is mert ha gyorsabban tudnánk menni mint a fény sebesség akkor az univerzum tagulasat is be tudnánk hozzni.. Ergo el tudnánk jutni a végére na és utána? Ha le hagytam a fényt hogyan tovább megyek a semmibe? A nagy kérdés a semmin kívül mi van a semmi?🤔
Az én elméletem szerint nem mennél ki a semmibe mert te is a térben vagy . Sőt ! Szerintem még gyorsabban terjeszkedne a tér mert az űrhajó tere gyorsabban megy mint az Univerzum tere
Ha egy űrhajó megközelíti a fénysebességet végtelenre nő adott ponton a tömege. Magyarul megvan oldva a kis térbe besürített nagy tömeg problémája. Csak körbe körbe kell egyrejobban gyorsulni. Ahoz ,hogy elérjük fénysebességet nem kell irány nem kell semerre sem menni csak körbe körbe és körbe
nem lettünk okosabbak ! még annyira sem , hogy bizakodjunk a " lehetetlenben " ! ! ! sajnos mindez csak DUMA , DUMA , MELLÉDUMA ! mert tény és való , hogy Einstein sem tudta mit beszél , de elszomorító , hogy 100 év után még a " modern tudomány " sem ......amennyiben a kozmikus tömeg és tér , a fénysebesség , és az energia fogalma sem tisztázódott a mai napig ....A FOTONOK KOZMIKUS ÉS KVANTUMFIZIKAI "LÉTRENDJE " IS HOMÁLYOS a " fizika istene " által felajánlott és meghirdetett" éter nélküli " kozmikus térben ...amely blődliségnek is lefeküdt a tudománypolitika ....a relativitás elmélet " vadhajtásai " ma már többet húznak vissza az elméleti . fizikán , mint amennyivel azt korábban elöre vitték ...
Létezik negatív energia például vízen két csónak egymás mellett van azokat egy titokzatos erő egymás felé húzza amig össze nem érnek ez a negatív energia. Viszont Star Trek ben Romulánok mikró szingularitást használnak a tér meggörbítésére.
Aki szeretné megalkotni a tér hajtómű ez és már csak a negatív energia hiányzik, annak van egy jó hírem. Egy étteremben dolgozom és a konyha fülön van negatív energiával. Innen lehet vinni amennyi kell, még fizetek is érte csak ne legyen több itt 😅😅
Az a bajom a térhajtóművel, hogy a tér zsugorítása magunk előtt csak az űrhajó sebessége problémájának átkonvertálása az információ sebességének problémájává. Ha ugyanis össze akarjuk zsugorítani magunk előtt a teret, ahhoz először valamiféle információnak el kell jutnia tőlünk az összezsugorítandó térhez, hogy az tudja, hogy össze kell zsugorodnia. Ennek az információnak értelemszerűen még a zsugorítatlan térben kell haladnia, márpedig az információ sem terjedhet fénysebességnél gyorsabban, tehét ott vagyunk, ahol a part szakad.
Ha a tudomány megtalálná az újabb utakat, akkor persze, menne a dolog. Az írók fantáziája sokat segít, mert őket nem köti olyan mértéktelenül valami téves dogma. Itt mindenki az anyagot akarja mozgatni, ami gyorsul, meg lassul. Ha ismernék a téridő szerkezetét, akkor nem ezt erőltetnék. A téridő egy terjedő, rétegezett speciális közeg. Közeg, és nem behálózott gumipelenka. Az UFO-k nem gyorsan mozognak a mi elképzeléseink szerint. A térben Einsteinnek és a fizikusoknak is igaza van. A teleportálás már jobb megközelítés, de az is görcsöl az atomokkal, a személyiséggel. Atomokra akarja bontani, és újra összerakni a dolgokat. A nemidőben nem ez történik.
Ez érdekes, mert kezdenek megjelenni, észrevételek, h az anyag tömege nem állandó hanem módosítható. Létre jöhet olyan motor aminek a tömegét energiával lehet növelni.
Ha a sötét anyagra gondolsz akkor azt még érzékelni sem nagyon tudjuk, csak a gravitáció és a galaxisok alapján fedeztek fel valamilyen erőt ami egyben tartja a látható anyagot , Tudtommal anti anyag nem érintkezhet normál anyaggal , ha mégis erre gondoltál
@@Surmoka vagy csak még nem let fel fedezve semi se tud létezni a másik nélkül ugyan ugy mint a jo a rosz nélkül ugyan ugy mint az anyag az anti anyag nélkül szerintem
Egy valóban működőképes térhajtómű megvalósulásához és azzal való utazáshoz véleményem szerint nem évtizedek, hanem évszázadok kellenek. Még csak most kezdjük megismerni, megérteni hogy mi is adja az anyagok tömegét és akkor még a tömeg manipulációja ettől nagyon messze van. De ha ezt már elérjük, akkor annak az energiaigénye valószínűleg akkora lesz, hogy kb. 30 év múlva működőképes ITER energiatermelésének többszöröse lesz és azt a fúziós reaktort az ITER méretének töredékére kell zsugorítani. És végül egy ilyen utazásba belevágni egy pontos térkép nélkül öngyilkosság.
Még ötszázezer év múlva is 30 évre leszünk az ITER-től. Ideje lenne már eredményeket is látni, mert költségei, na azok aztán vannak. Csak épp semmi eredményt nem látunk.
Maga a térhajtómű nem lenne egy rossz megoldás tulajdonképpen A gravitáció és a téridő igénybevétele amely Einstein véleménye maga a relativitás elmélete valóban el akarjuk érni azt hogy fénysebességgel utazzunk egy másik bolygó vagy univerzumban jelenleg Ez még csak a kezdet Viszont az emberiségnek nagyon oda kell figyelni elsősorban a technológiára A fejlődésre minél előbb kívánok Sok sikert
Csatlakozz te is a csatorna tagjaihoz és akár részt vehetsz egy videó elkészítésében is! 👉 ua-cam.com/users/tizeslistajoin
Én már csatlakoztam. Egyébként a gondolat gyorsabb a fénynél.
Ha egy űrhajó megközelíti a fénysebességet végtelenre nő adott ponton a tömege. Magyarul megvan oldva a kis térbe besürített nagy tömeg problémája. Csak körbe körbe kell egyrejobban gyorsulni. Ahoz ,hogy elérjük fénysebességet nem kell irány nem kell semerre sem menni csak körbe körbe és körbe
tehat egy ut egy bolygoba kerulne. ehez ert az emberiseg. gyorsan felelnenk a naprendszerunket hisz az csak 9 ut .es azutan.
"- A fénysebesség túl lassú! Menjünk .... elképzelhetetlen sebességgel!"
Lord Helmet (SpaceBalls)
Miért ne vègtelennel?
@@Patrick-qm2mr Ez amúgy.. nem egy mai komment. +Azért nem, mert ez egy idézet ha nem vetted volna észre. Illetve ha ezt viccnek szántad, kíváncsi lennék, milyen idős vagy.(NE írd le) Csak mert nálunk akkor volt ilyen, mikor anno az elsős osztálytársam azt hitte az ilyen kérdésekre, hogy vicces.
Már nem kell a negatív energián törnünk a fejünket, mostmár csak egy bolygó tömegét kell belesűrítenünk egy dobozba. Imádom!
:D Jah! Problem, a másik könnyebb, ja nem bocs! :D
Már van negatív energia!
Felfedezték, hogy van valami ilyen energia ami folyamatosan egyre gyorsabban tágitja az univerzumot, ami a világ végéhez vezethet, mert egyre jobban lehül az univerzum.
Ezt a commentet pedig egy olyan eszközbe írod ami nemrèg mèg nem is lètezett. Nem jò dolog a cinizmus. A tudomàny fejlõdik ès ebben tàmogatni kell
@@joeldavidperez-garcia7197 Neked, igazad van! Csak a modern tudomány, jelen állapot szerint, az univerzum értelmezése terén, pont fordítva ül a lovon. Ez viszont gond!
@@envagyok509 az nem negatív energia, hanem sötét energia...;)
A térhajtómű működéséhez, nagy mennyiségű negatív energiára van szükségünk, ami a jelenlegi ismereteinik szerint, csak Magyarországon létezik!! :D
Na igen, én ezért a célért beáldoznám a zsebdiktátorunkat meg az inkompetens Nyunyókát. (Mindketten elég nagy negatív energiával vannak felvértezve.)
Mármint = "B A Z-D" megyénkben , ami hamarosan " roma tartomány" lehet ?! Stb...
@@maraxush Had kérdezzem meg tudod mit jelent a nyunyóka?
És Lőrincnél .Nemzeti gázszerelőnk fejlesztette ki Felcsúton a Szakmunkás vizsgájához :))
Ez tény 🤣
Tisztelt Tízes Lista! Szeretem a videóit. Felhívnám a figyelmét az elhangzott megoldások mellé a kvantum-összefonódáson alapuló űrutazás lehetőségét.
Örülök, hogy tetszenek a videók, a témának pedig utánajárok!
3:00 Márk a Téridőnek nincs anyaga, a barionos anyag gyakorol rá hatást!
Inkább a Kínaiak quantum-kommunikációs műholdjáról készítsetek videót, ha tehetitek mert ez valóságos téma és mivel sikeresen működik amióta fellőtték behozhatatlan előnyre tettek szert minden országgal szemben!
A fénysebesség simán átléphető, hiszen mindenki tudja hogy a fénynél a sötétség terjedése gyorsabb, elég csak körbenézni a közösségi médiákban XD
Ez jó :)
xDDDD
Ahogy Hadházi megmondta, a fénynél csak egy dolog gyorsabb, a faszság! :D
Én a hülyeséget mondanám, de végülis mindegy.😀 egyébként meg csak vegyük a Half Life-ot: ... ööö, izé, legyen valami teleportáló eszköz az egyik projekt!
Mekkora igazad van kár h Viktorunk nemlátja😂😂😂
Tehát mégsem tudunk térhajtóművet építeni. Gratulálok az őszinte címadásért.
XDDDDD
Hihetetlen bazmeg xd
Az alapok megvannak, csak valahogy a gravitációt kéne mesterségesen előállítani. Szerintem egy fúziós reaktorral ezt el lehetne érni, csak valahogyan a gravitációt kéne manipulálni.
@@mozeskertesz6398 nem ez volt a lényeg.
Te még egy villanymotort sem tudsz építeni, de ettől még lehet kapni Teslát.
E=mc² vagyis ha egy tárgy tömege nő annak energiája vele egyenesen arányosan nő , tehát anyag =energia , tehát üzemanyaggal elérni a fénysebességet képtelenség, mert ekkor a tömegük végtelenre nő , de mivel ehez végtelen energia szükséges ez nem megvalósítható , de ugyanezért van egy probléma a térhajtóművel is : a nagy gravitációs test a hajtómű elején ugyanannyi energiát igényel tehát ez nagyon nehezen kivitelezhető , igaz hogy e szerint ha növeljük az energia ellátást akkor a téridő-burok sebességét is növeljük , de akkor is a megfelelő energia elérése a legnagyobb feladat
Igen, de azt még nem tudjuk egy féregjárat megnyitásához mekkora energia kell, minden bizonnyal kevesebb mint egy űrhajó fénysebességre gyorsításához.
3:56 a szomszédom jelen esetben rendelkezik nagymennyiségű negatívitással
Szóval azt mondod, olyan sötét, hogy görbíti a teret? :)
A Kvantumfizikáról és a kvantummehanikáról tudnál videót csinálni?
Na és a húrelméletről. Ez engem is érdekelne.
Az mechanika
Megannyi atomfizikus.. :D
A téma jó, köszi :)
Nagyon jók a témák az utóbbi hetekben! Csak így tovább!❤️
És akkor a scifiben jól odamennek a bolygó tömegű űrhajóval (amit majdnem fénysebességre gyorsítottak fel majd fékeztek le),
kiszállnak jól az űrhajóból,
és vadul tökönrugdossák az ellenséget :-)))
Ez ám a technika!
Már nagyon vártam hogy ilyen témájú videó jelenjen meg a csatornádon és nagyon örülök hogy végre erre is sor került.Aszthiszem már valamikor írtam is egy kommentet ezzel a témával kapcsolat ban valamelyik videód alá.
Könnyen lehet 😀
Amúgy azt érdemes megjegyezni, hogy a fénysebességnél gyorsabb távolságmegtétel egész más, mint azt kijelenteni, hogy a fénysebességnél gyorsabb valami. Az út lerövidítésétől még nem leszel gyorsabb, az utazási idő csökken, nem a sebességed nő.
Ja ha fenysebivel mesz akkor nem avval mesz, logik.
Akkor most ha jól értelmezem, ha megépül egy ilyen hajtómű, akkor a távolság rövidül le? Kb mint a féreglyukak esetében? Vagy a hajó gyakorlatilag egy helyben áll, és körülötte a tér mozog? Nekem nem világos 100%-ban :D es sztem keverem a szezont a fazonnal :D
@@JHSZofficial a lényeg ez, a tér görbítésével működik ez a móddszer is, ez pedig már a hangzásából adja, hogy nem a sebesség a különlegessége, hanem a tér manipulálása, általa az út lerövidítése. Vagy az idő befolyásolásával, de az még mindig nem a sebesség valójában.
Ez elég sok ponton egy hibás, vagy veszélyes dolog egyébként. Maga az elgondolás, hogy valami akár megközelítőleg a fény sebességével mozogjon, és abban emberek is legyenek. Alapvetően több dolog is baj vele kapcsolatban. Az a kisebb, hogy megközelítőleg végtelen energia kéne a működtetéshez, hogy elinduljon, de azt is számba kéne venni, hogy a fékezéshez is ugyanekkora energia kell. Nyilván nem csapódhat az ember "fénysebességgel" egy bolygóba.. A számítások szerint az ember egy bármilyen űrhajóban egyébként is körülbelül a fénysebesség tizedét bírná ki, ha valódi sebességről beszélünk. Afelett már az emberre nézve is káros lenne a mozgás, illetve az űrhajón belüli dolgokra. Valamint afelett exponenciálisan akkora energiaigénye lenne a gyorsulásnak, hogy kivitelezhetetlen. És a lassulásnak is. Ráadásul ekkora sebességnél ha csak egy porszem keresztezi az űrhajó útját, az úgy nézne ki, mintha a vajba ejtenél egy kést. A relatív sebessége a porszemnek ugyanakkora, mikor a hajó megy neki, mintha a porszem menne a fénysebesség tizedével a hajónak. Ez azonnal a hajó elpusztulását jelentené. És még a kozmikus sugárzásról nem is beszéltünk, amitől épp a Napunk napszele véd meg, illetve gravitációs mezője, ami a csillagtól távolodva, a naprendszerünket elhagyva megszűnik, ergo a védelemnek annyi, és minden káros az emberre. Szóval a megoldás is elméleti, nem is hangzik megvalósíthatónak, és még van bőven elég más probléma is a csillagközi utazással.
Ez részben igaz, másrészt ez a relatív sebességről szól. A hajó az utat lerövidíti a téridő manipulálásával, viszont az "ép" téridőben lévők számára láthatatlan lesz, mert a sebességgel fordítottan arányos a hossz, ezért c-nél a hossz gyakorlatilag 0. Ha az objektum 1,5×c-vel megy, akkor nem tudom, mi van. Plusz, mint azt Lucasék kifejtették, a hiperűrugrásnak gravitációtól alig zavart helyen kell megtörténnie, mivel a gravitáció hatása végtelen, ezért bolygók keringését is meg tudják változtatni. Ezen kívül Lucasék elmélete szerint azért se hajthatunk végre hiperűrugrást bolygóközelben, mert akkor a bolygó felszíne károsodhat.
@@JHSZofficial a féreglyuk esetében a téridőben kell egy olyan lyukat létrehozni, ami a kívánt helyre visz minket, ehhez viszont fekete lyukakkal határos gravitáció kell mind a két oldalon, hogy a lyuk ne omoljon össze és a hajó ne zuhanjon ki a térből.
Azért azt nem hinném hogy a fénysebességgel vagy az feletti repülés megoldása "könnyen lehet", még nehezen sem , elméletek lehetnek erről de az ennél sokkal egyszerűbb dolgok sincsenek "könnyen" megoldva! Egy példa, az akkumulátorok terén évtizedek óta várja az emberiség az áttörést hogy egy sokkal nagyobb kapacitású, gyorsan tölthető akkumulátort fejlesszenek ki, főleg hogy az elektromos autókat akarják világszerte elterjeszteni. Különböző kutató intézetek már sok éve beharangozták hogy "küszöbön a megoldás" de valahogy ez mégsem sikerül! Emlékszem kb 15 éve egy Illinois-i egyetem kutatórészlege bejelentette hogy 3 éven belül piacon van a mindent megváltó új akkumulátor, azóta eltelt 15 év és sehol semmi! 😂
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez mind csak elmélet. Elfogadott elmélet, de csak elmélet, amit a világon semmi sem bizonyít.
Azért van itt néhány "bibi". Először is, a tér meghajlításának semmi köze nincs a sebességhez. A térhajtómű úgy működik elméletben persze, hogy meghajlítja a teret két pont között és ezáltal minimálisra, kevesebb mint egy tízezredére csökkenti a két pont közti távolságot és ez a távolság növekedésével hatványozódik. Vagyis ennek a fénysebességhez semmi köze. Ez még a Star Trek-ben is így van.
A másik gond az, hogy soha senki sem látott még ilyent a valóságban. És nem, nem lenne elég, ha egy bolygó vonzerejét egyetlen méter átmérőbe sűrítenénk, már csak azért sem, mert egy térhajlításhoz az kevés lenne, ráadásul egy 1 m-es résen nem férne át egy hatalmas űrhajó. Tehát ez bukta. Ráadásul ahhoz, hogy ilyen tömeget legyünk képesek előállítani olyan sűrű anyagra lenne szükség, mintha a napból vennénk el egy kávéskanálnyit. Ezt viszont emberi technológiával lehetetlen előállítani. De ha sikerülne is, magával rántana mindent minket is egy teljesen ismeretlen helyre, mivel ezt képtelenség ebben a formában irányítani. Ráadásul ilyen gravitációnál már a tárgyak szétszakadnának, maguk az emberek is, vagyis nem élné senki sem túl. Tehát ez így újfent csak bukta.
Tényleg sok mindent köszönhetünk a sci-fi filmeknek. Pl. a mobiltelefonokra is azt mondják egyesek, hogy a Star Trek filmek nyomán keletkeztek, de ez persze ebben a formában egyáltalán nem igaz, hiszen a cellphone eredetileg svéd találmány és semmi köze nincs a Star Trek filmekben látható kommunikátorokhoz, ám az amcsik szeretik azt hangoztatni, hogy de mégis. Azután ott vannak a mikroszámitógépek, melyek hihetetlen fejlődésen mentek keresztül alig 30 év alatt. Ám ez sem teljesen a sci-fi filmeknek köszönhető, bár ebben volt némi része valóban.
Viszont vannak olyan dolgok, melyeket hiába látunk fantasztikus filmekben, mégis, lehetetlen előállítani, vagy megcsinálni a valóságban. Ezt el kell fogadnunk. És esélyesen ez is egy ilyen dolog.
Én azt mondom az, hogy az űr ilyen hatalmas és a benne lakó értelmes élőlények - ha léteznek rajtunk kívül mások - ennyire távol vannak egymástól, hogy közvetlen kapcsolatba sem képesek lépni egymással, szerintem áldás mindannyiunk számára. Mert ha ez nem így lenne, lehet, hogy már nem is léteznénk, mert valami nálunk fejlettebb faj leigázott volna és kipusztított volna minket. Ne legyenek senkinek sem illúziói, az egészen biztos, hogy egy ilyen találkozás, finom kifejezéssel élve nem lenne "súrlódás mentes". Tehát addig jó, amíg ez így van.
Srácok, a timestampek el vannak csúszva. Az 5:43 nál lévő "közel se tökéletes" szövegrész valójában 8:26 nál kezdődik, illetve az előzőek is rossz helyen kezdődnek. Vagy ez szándékos?
Nem szándékos, úgy néz ki rosszul mentettem rá a leírásra. Köszi, hogy szóltál!
De ha meg is valósul görbületi buborék még így is sok a probléma mert nem csak a teret hanem az időt is meggörbíti mennyi lesz az időeltolódás a buborékon belül?
Mi lesz ha nekimegy egy objektumnak mert még egy porszem is hatalmas károkat okozhat haladás közben?
Másik gond közeli égitest vagy bármiféle gravitációs erő is torzíthatja görbületi buborékot ami ha emiatt szétesik annak beláthatatlanok a következményei.
Ezért úgy gondolom megfelelő útvonalakat is ki kell dolgozni ahol biztonságosan haladhat egy efféle jármű.
"Chrgrgrhrh"
- Chewbacca
A kelleténél jobban felnevettem most ezen :DDD
10 ből 10 es pont, nagyon jó a videó!!!
Gratulálok
Örülök, hogy tetszett! :)
1:17 : "..a sci-fi alkotások nagyrészében már alapvető a gyors intergalaktikus utazás.."
hát igen az is alapvető elképzelés hogy a bolygónk teljes felszinét 15 méter vastagon befedje a gumicukor
elképzelni dolgokat kissé könnyebb mint megvalósítani azokat...
a fénysebességnél semmi sem lehet gyorsabb kezdjük ott hogy olyan űrhajót kéne építeni ami erre képes. a másik meg olyan üzemanyag kéne ami lassan fogy de ilyen nincs legalábbis a földön de más hol se találtunk. plusz még az ember se lenne képes ezt a sebességet ki bírni mert a fény az több mint 1 milliárd km/h megy szóval ezt a sebességet nem lehet ki bírni.
Egy szóval a bolygónkat soha nem fogjuk tudni elhagyni, akkor el kellene kezdeni vigyázni rá!
Én is erre fordítanám az energiáinkat.
Úgy a szellemit, mint a fizikait.
Imádom mikor azt mutatják egy ábrán, hogy a tér hajtómű úgy müködik, hogy a jármű a maga keltette hullámot lovagolja meg, mert ezt teszi a szörfös..... Bakker, ez nekem olyan, mint amikor a rajzfilmben a figura a saját hajóját az általa fújt levegővel hajtja. HÁT NEM, a szörfös egy olyan hullámot lovagol meg aminek az ereje, az ő erejének több milliószorosa. A másik a tér meghajlítása, az Univerzumban minden a gömb formát veszi fel. Ha valaki megmutatná, hogy a gömb 2 pontját úgy hajlítja meg - (KÉT PONTJÁT EGYMÁSHOZ), hogy a struktúráját nem zúzza szét, sok sikert! A harmadik a féreg lyukak: a féregjukkal az a baj, hogy ha, a féreg átrágja magát az "almán" az tovább tart mint körbe mászni. A féreg célja nem az átjutás, hanem az energia szerzés az életbenmaradáshoz. Ha a lyuk kész ugyan használhatjuk, de nem kizárt, hogy a féreg szájában találnák magunkat. Lehet választani. De szerencsére az Univerzum nem ezek szerint működik tehát vannak lehetőségeink!!!
Tetszik a videó, érdekes a témája, szeretek is ilyen témákkal foglalkozó videókat megnézni.
De, engem jobban foglalkoztat, hogy a gyerekeim, és az unokáim hogyan fognak élni itt, a föld nevű sárgolyón! Az hogy eljutunk más égi testekre, nem a közeljövő. Sokkal fontosabb lenne azzal foglalkozni, hogyan maradjunk életben minél egészségesebben itt a földön. Jó lenne a tjudományba fektetett összegeknek olyan termése, ami rövid távon megvalósítható, látványos eredménnyel jár, és nem függ attól, ki, milyen anyagi helyzetben él.Jelenleg elborít mindent a műanyag és egyébb szemét, mérgező a levegő, a vagyonunk gyarapításával mindent felülírunk, és közben a világűr meghódítására törekszünk. Pedig a földön való rendrakás sokkal fontosabb volna!
Ettől függetlenül várom a következő videódat!
Szép napot.
Szerintem nem véletlenül vagyunk itt a Földön, ebben a térben és időben. Abban biztos vagyok, hogy van másik bolygón/világban/univerzumban/dimenzióban (hívjuk akárhogy) élet, de abban is biztos vagyok, hogy térben és időben szeparálva vagyunk egymástól és ennek nyomós oka van. Kutathatjuk a fizikát, kvantumfizikát, szubatomifizikát amennyire akarjuk, nem valószínű, hogy azon bármit is változtatni tudunk, hogy hosszútávon a Földre született és itt ebben a közegben teremtődött élőlényként minden létfontosságú paraméterben függünk a Földtől és nem sokáig bírjuk ki az űrben. Mivel az űrbélitávolságok felfoghatatlanul nagyok más (élettel rendelkező) bolygók és a Föld között, az utazás közben eltelt idő megnehezíti a kapcsolattartást. Bárki aki minket néz jelen pillanatban odakintről, nagy valószínűséggel nem minket embereket lát az űrkémlelő eszközében, hanem lehet épp a Föld élet előtti állapotát amiben talán a prehisztórikus kor vagy akár még az az előtti időszakot és bolygót látja. Ahogy mi sem a jelent látjuk ha az űrt kémleljük, hanem a múltat.
Ez egyelőre vegytiszta sci-fi.
Az is hatalmas dolog lenne, ha üzemszerűen működő termonukleáris erőművet tudnánk építeni, de ettől ötven éve ötven évnyire vagyunk...
Ott a pont! :)
Már régóta van üzemszerűen működő termonukleris reaktor.
@@lacikeri3102 szerintem a hidegfuziora gondolt.
@@lacikeri3102 Nem kísérleti berendezésekre gondolok, hanem több ezer megawatt energiát termelő ipari erőműre. Ilyen nincs jelenleg! A kísérleti berendezések által előállított energia jelenleg még az üzemeltetés költségeit sem fedezi. Ezek nem ipari, hanem tudományos projektek.
A Franciaországban épülő Európai projekt is csak technológiai kísérlet, nem ipari kapacitás.
Inkább még évszázadok választanak el ettől a technológiától, vagy nagyobb az esély, hogy emberiség ezt már meg sem éri.
Olyan jók a videóitok! Nagyon jók a témák mostanság. Egyre több videót nézek meg és nem bánom meg. 👍🏻👍🏻
csodalatosan szép foglalkozás...
az "igazi tudomány " nem az , amit senki sem ért ....! ! ! mert semmilyen szinten nincsen sem eleje , sem vége !
már kezdem érteni , hogy mit is jelent ? BOLDOGOK A LELKI SZEGÉNYEK !
A fénysebességgel repülő űrhajón működne a világítás?
István Molnár _____Negatív lenne a fény. Meggyújtanál egy gyertyát és sötétbe borulna a szoba.
Természetesen működne, mert a fény nem csak részecskékből van hanem hullámokból is, így a hajó sebessége nem adódik hozzá a hajó belsejében lévő világítás fotonjaihoz!
hu.wikipedia.org/wiki/Hull%C3%A1m-r%C3%A9szecske_kett%C5%91ss%C3%A9g
@@davidkiss6624 tehát a szoba egyik oldalán kétszer olyan gyorsan érné el a falat, a másik felén pedig soha?
NEM LENNE RÁ SZÜKSÉG , MERT A KOZMIKUS ATOMI TÖMEGSTRUKTÚRÁNK VELÜNK EGYÜTT SZÉTESIK ....! ! ! és nincs mit megvilágítani ...
Hm, szerintem is messze állunk még a "nagy tömeg kis helyen is elfér" technológiától. Lásd az Evergreen beszorulását a Suez-i csatornába.
Igaz létezik megoldásra is példa: az újonnan vett cipő mindig szorít, de idővel a láb belefér. Vagy nem.
Esetleg mi van ha féreglykakkal utazunk? Az még mindig üzemanyag barát és semmenyi idébe telne menni a másik rendszerbe eljutni és akkor már erről lehetne egy videó. És szokásos 10/10 pont.
az még mindig csak elmélet. Sajnos még nem találtunk csillagkaput sem
Elméletileg lehet bennük utazni, de nem tudod nyitva tartani mert végtelen energiát kellene befektetni és annyi még a fúzióból sem kinyerhető!
A féreglyuk átszakítja a tér-idő "szövetet" ami akkora tömeget kíván amekkorát még nagy valószínűséggel egy szuper-masszív fekete lyuk sem ér el , tehát erre példát nem tudunk , és mivel ekkora gravitáció beindítja a "spagetti" effektust , a féreg lyukon keresztül csak szub-atomi részecskék ként lehet átutazni , de ezeket utánna nem lehet összerakni , vagyis ez a feltevés jelenlegi tudásunk szerint lehetetlen
@@davidkiss6624 Van a Kurzgesagt nevezetű csatornának angolul egy nagyon jó videója a féreglyukakról és beszél róla, hogyan lehetne stabilizáni. Ott az exotikusanyag aminek taszító hatása van az anyagra vagyis antigravitációja van. Mivel antianyag létezik miért ne létezhetne exotikusanyag?
Az egy igen veszélyes dolog, mert ha valami hiba csúszik a számításba, akkor a féreglyuk szétcsúszik, te pedig kizuhansz a térből, ahol pedig alberteinsteinsetudja, mi van.
Szeretem az ilyen videókat. Viszont ha netalántán sikerülne is A-ból B-be eljutni fénysebességgel,és utána visszamenni A-ba,nem telne el párezer év? Mert ha igen,mondjuk szerintem az is elég nagy gond lenne 🤣
Én mennék A ba. Egy útra szól.
@@gabrielnikoletti4166 nekem se lenne fájó pont :)
6 ev oda vissza a legkozelebbi galaxis (4,4 fenyev) .
Legjobb video, teljesen kilettem miota ezt lattam 😂
@@gergokerti9041az a legközelebbi naprendszer amirol irsz. a legkozelebbi galaxis 25 ezer fenyevre van
Nem lesz sosem csillagközi utazás és időutazás sem. Ábrándozni lehet.
Én nem értek egyet.A fenysesebesseg az is egy csak egy bizonyos nagyságú sebesség,mellesleg az idő az csak nézőpont kérdése.Atlag elmeknek nehéz ezt felfogni,viszont ha csak azt vesszük alapul hogy az atom reaktorban mien gyorsasággal mozognak a részecskék,egy ennek alapján működő hajtó mű ha nem is fenysebességgel,de nagyon gyorsan lehetne közlekedni.Viszont nem feltétlen muszaly gyorsnak lenni valaminek, elég ha csak az idő nem hat rá,így lényegében egy szempillantás alatt lehetne megtenni az utat, sőt meg is fordíthatjuk a folyamatot így akár visszafelé is utazhatunk,csak így nem valahová hanem valamikorra megyünk.
@@babeldavid6174 jó kis elmélet! Gyakorlatban viszont ezeket nem tudjuk megvalósítani. Mi hétköznapi emberek tuti nem.
@@babeldavid6174 igen, làtszik hogy te nem àtlagelme vagy, remélem messze takarodsz innen a fénynél is gyorsabban
😂 az biztos
A tudósok: Ezt nem kell komolyan venni, az ilyet csak gondolatébresztés céljából publikáljuk.
NASA: Fogd meg a söröm!
engem a kanyarodás zavar :D hogy fognak kikerülni egy esetleges bolygót ha ezzel a sebességgel halad? nem lenne sok értelme ha már az első nap tönkre tennék szegényt :D
Tehát egy szingularitással meghajtot űrhajó lett a story vége. Már hallotam a videó előt a témárol, de végig nem ismertem :D. Meg ha sötét anyaggal kisérleteznénk előbb jobb lenne megtudi, hogy létezik e és ha igen, hogyan viselkedik.
5* Szintén a kedvenc lett !
Emberek 1970-ben:
-2021 re repülő autók lesznek és meghódítunk más bolygókat
Eközben 2021-ben:
-A holdraszállás kamu, a Föld lapos...
azt 2015 re mondták. Nem is volt irreális ha belegondolsz hogy ami most van minden amit látunk internet tv villanyáram autók semmi nem volt 100 éve. Viszont a fejlődés már visszafelé megy valami miatt. hamarosan mehetünk vissza a fára
2024ben sincs változás, talán még több az ilyen hívő…
Elon Miska már a Návik bolygóján van, csak mire visszaér a földön 250 év telik el. 🤣
És? Te addigra már úgy is régen meghaltál. Miért érdekel, ha valaki picit később ér haza? :)
Miksa egy olyan autót nem tud építeni, ami fél percig az úton marad, elmenni meg a budira sem tud, nemhogy az űrbe
@@panelbolcsessegekalacsonyk4176 az Elon Mészáros. Rakétát se tud olyat ami fölrepül. De látványosan költi az adófizetők pénzét
létezik hogy azért van szivar alakuk azoknak az ufoknak amit láttunk mert más földön kívüliek is így oldották meg?
A legnagyobb negatív energia,mikor az utcán szeretnél a pontból b pontra eljutni....És ez idő alatt, minimum 90 krva anyázást hallok az emberektől :)
Akkor meg is mondtad a megoldást .. őket kell egy pontba gyűjteni és ennyi,,,..
Okké tegyük fel. hogy kész a hajtómű. A navigációval mi lesz? Astro metria?
Király lett a videó. Biztos, hogy negatív energiáról volt szó? Mert ha igen, akkor nekem is van elméletem erre: sötét energia hajtómű😂. Tudomásom szerint a sötét energia miatt az univerzum a fény sebességénél gyorsabban tágul, tehát mibe lenne neki egy űrhajót hypersebességgel mozgatni? 🤣 Már csak meg kell építeni hozzá a sötét energia hajtóművet, aminek pont akkora rációja van, mint a videóban említett gravitációs verziónak. Még 50 ezer dollár sem kellett hozzá,és megoldottam. Szívesen...😎
Az univerzum nem tágul a fénysebességnél gyorsabban. A sötét anyag meg pont attól sötét, hogy nem lép kölcsönhatásba semmivel. Tehát fel se tudnánk használni.
Pont most olvastam a kutatást amikor megjött az értesítés
Azon godolkodunk amit már "tudunk"?Köszönöm
Akkor ha gyorsabban utaznak a fénynél, utaznak 2 fényévet és ha visszanéznek 2 év múlva akkor látják magukat elindulni?
Mivel az idő az utazás alatt is előre halad semmiképp, ha 2 év múlva tekintenek vissza akkor a további 2 év múltját látják majd mivel a fény visszaútja is 2 évig tart.
Kivéve ha egy nagy tömegű fekete lyuk felé veszik az irányt, akkor a 2 év sokszorosának múltját látják majd számukra 2 év múlva, mivel a fekete lyuk közelítése közben lelassul az idő, a földön pedig változatlanul telik.
@@EndyGmothafuckaz De ha 10 perc alatt megteszik a 2 fényévnyi távolságot akkor 2 év múlva látják magukat elindulni
@@instrobe7597 Legfeljebb az indulás elötti pillanatokat de sose fogunk megtenni 10 perc alatt 2 fényévnyi távolságot, még térhajlítással sem.
@@EndyGmothafuckaz Hát valószínűleg nem de elméleti síkon belegondolva.. Valószínűleg távcsövet se készítenek soha, ami ellát 2 fényévnyire úgy mintha legalább egy műholdképet néznénk.
🤣🤣🤣
Szuper vidi. De az Apophis 2029-ben úgyis idejön, nem kell gondolkodnunk sokáig.
Egyszőval valami van, de még nem az igazi. Jó utonn járunk, de még egy darabig koptatnunk kell a rajzolótáblát ahhoz hogy akárcsak a működőképes modellig eljussunk. De most már látjuk a fényzt az út végén, és az ezúttal nem dudál. Én mindig tudtam hogy kell lennie valamilyen megoldásnak, csak nehéz rátalálni.
David Brin irt egy egészen jo tanulmànyt a témàrol (hàt-többet is) ugy 1982 körül mikor a California Space Institute-USD LaJolla vezetöje volt.
jó jó mondjuk felgyorsították de akkor hogyan lassítanák le is ?
Jelenlegi tudásunk is már fényévekre van társadalmi rendszereink primitívségétől!
Megfigyelésem szerint minden lehetséges. Ha valamit el akarunk érni, egyszerűen csak elkezdünk az irányba kutatni, és előbb utóbb sikerül. És a hang sebességére is azt mondták, hogy nem lehet átlépni. Mi több azt mondták hogy nem lehet körbe utazni a földt, mert lapos.
Fényévnyire vagyunk a fénysebességtől. :)
Az ion hajtómű 40000km/sec al tud maximálisan haladni NASA tudós mondta ezt tegyük fel ez valós érték akkor a fénysebesség 7.5-vel tudunk majd haladni. Ezek csak a számok, de még a gyakorlatban jóval kevesebb lesz ez a sebesség. Az ion hajtómű vízből állítja elő az üzem anyagot ez jó dolog, mert a víz több halmaz állapotban megtalálható az univerzumban a rossz hír, hogy meg kell állni tőbször is. A másik probléma az hogy a légüres térben csak úgy van égés, hogy a hidrogénnal müködnek a rakéták és az oxigén egy része a kabinba engedik a másikat a hajtómű fuvókához közel és hogy midkettő kellő helyen legyen és a két gáz közé biztonsági okok miatt szeparátor anyag kell ami nem engedi, hogy idő elött keveredjenek a gázok, mert akkor ott a vége az űr utazásnak. Ez a szeparátor anyagnak óirjási hőt kell elviselnie amit idönként ellenőrizni és cserélniük kell és ezek nagyon fogják lassitani a megtett távolságot.
És ha valakinek mégis sikerül megsértenie a fizika törvényét, akkor az hány évre büntetendő?
20-60 fényév a büntetés! :D
Akar mennyire is tetszik es erdekelt mindig is ez a temakor a video negyedenel mar ugy elvesztem😂😂😂
Igen, kemény téma tud lenni, de próbáltam utána még tompítani rajta. :)
Körülbelül annyira nehéz, mint amikor az unokabátyámat Csepelen lengedték játszani a grundra és Anyám ❤️ elém tette a Periódusos rendszert és a szorzótáblát majd azt mondta, hogy akkor mehetsz te is tengozni, amikor ezt megtanultad. Nem tudom mennyi idő volt, de olyan gyorsan elmondtam neki mindent, hogy talán egy meccset sem játszottak le nélkülem. Körülbelül ennyire nehéz
Te zseni
Lehet hülyeséget kérdezek...de nem értem hogy 2:49-nél a föld, vagy bármilyen égitest, miért csak egy irányba " lefelé" hajlítja meg a teret...? A "gravitációs kút" elnevezés is ezt sejteti...
Miért kell szivatni az embereket a tudomány mögé bújva,olyan dolgokkal ami teljesen irrealis,és kivitelezhetetlen
Ej buborék, buborék. Színbe játszó, csodaszép. Orromból győtt ki,eléb.🤣😉
Végre egy valamirevaló hozzàszólàs.
5:45 : "Harold J. White ---- 15 millióforintból kezdte meg a kutatásokat"
...kész szerencse hogy legalább nem a prostikra költötték a 15 millát....mekkora pazarlás is lett volna az...
Talán fúziós hajtőművel működhet sajnos ez még csak elmélet!
Szia megkérdezhetem hogy hogyha sikerülne megipéteni hogy lehet I kiprobálni?
Valószínűleg eleinte rengeteg pénz, vagy nagyon jó kapcsoaltok kellenek majd ahhoz, hogy egyáltalán számításba vegyenek, mint utast. Nem hiszem, hogy a mi életünkben olyan szerepet töltene be, mint ma a repülés.
Úgy, hogy lecumizod a bosszúállókat
@@panelbolcsessegekalacsonyk4176 vagy engem
Black humor is in coming.
A megoldás egyszerű gyüjtsék össze a depresziós gyerekeket és meglesz a negatív energia....😂😂😂😂
Téridőről beszélünk...az űrhajó is a téridő része( az idő az ami bizonyítja a létezést) ha az űrhajó meggörbítí a téridőt, akkor önmagát is elgörbítí vagy kiszakítja abból, de ha kiszakad a téridőből, megszűnik létezni...🤔
Sokkal hamarabb kipusztulunk, minthogy annyira felfejlődjön a technológia, hogy eltakarodhassunk innen.
Jobb is, legalább nem vágunk gajra még egy bolygót
Úgy legyen. Nem kell az emberiség máshova (se).
Akkor minek élsz most itt?
Ilyen felfogással...
Fő a pozitív szemlélet. Ezért van füst.
Gally... Elárulom neked, hogy lehet akármilyen atomháború, vagy bármit csinálhatunk. Az óceánok mélyén lévő élőlények kb eszre sem fogják venni, mi mit csinálunk. Tekintgetünk az univerzumba, de a saját bolygónknak is csak a felszínét karcolgatjuk. Lehet akármilyen atombombázás, vagy bármi, mi belehalunk, meg a bonyolultabb szervezetek, de az egyszerűbb életformák majdnem hogy elpusztíthatatlanok. Másrészt a bolygónak aztán halálosan mindegy, hogy mi itt vagyunk, vagy sem. Az említett atomfegyverekkel kiírtjuk magunkat. Eltelik mondjuk 50ezer év, és a nyomunk se nagyon lesz meg, hogy mi egyáltalán itt voltunk 😊
Az űrhajó elvileg buborékban van.. DE! Hogyan kerüli ki az útbaeső fekete lyukakat?? A téridőt ha erősebb erő hajlítja meg a buborék hajlításánál, akkor mi történik?? Vagy az éppen felrobbanó hatalmas csillagokat, ami az útjába esik???
Ha tudnánk is fénysebességgel utazni, ott van még a tehetetlenség is. Arról nem beszélve, hogy az űrben elszórt kavicsok, meteoritok simán átlyukasztják a hajótestet.
Ez ojan , romantikus ! Te mar csak tudod teso
És mivan az univerzum szélén?
2:04 Itt vesztettem el a fonalat.
Nem könnyű téma, de később megpróbáltam leegyszerűsítve elmagyarázni. Úgyhogy kitartást és, ha valami nincs meg szólj! :)
Kössz!👍
Ez lehetetlen már csak azért is mert ha gyorsabban tudnánk menni mint a fény sebesség akkor az univerzum tagulasat is be tudnánk hozzni.. Ergo el tudnánk jutni a végére na és utána? Ha le hagytam a fényt hogyan tovább megyek a semmibe? A nagy kérdés a semmin kívül mi van a semmi?🤔
Ha elhagyod az univerzum határát, a semmibe, akkor már van ott valami, mégpedig te.
Az én elméletem szerint nem mennél ki a semmibe mert te is a térben vagy . Sőt ! Szerintem még gyorsabban terjeszkedne a tér mert az űrhajó tere gyorsabban megy mint az Univerzum tere
Akkor maga a kérdés az hogy mivan a semmin túl? Xd vagyis az univerzumon túl és azt tudjuk hogy semmi, de ez a szó számunkra értelmezhetetlen 🙄
@@krisztianjonas6850 Ha tudnád hogy filozófus bolondult ebbe bele :D
@@lacikeri3102 hàny?
,, Amit az emberi elme el tud képzelni, azt meg is tudja valósítani.,,
A hét faszsàgàt hallottuk, köszönjük szépen
Egy bolygó tömegét kellene egy űrhajóba sűríteni? Ez se most lesz meg!
Ha egy űrhajó megközelíti a fénysebességet végtelenre nő adott ponton a tömege. Magyarul megvan oldva a kis térbe besürített nagy tömeg problémája. Csak körbe körbe kell egyrejobban gyorsulni. Ahoz ,hogy elérjük fénysebességet nem kell irány nem kell semerre sem menni csak körbe körbe és körbe
Persze a gondolati sebesség
cuki hangod van
Nem mostansag bizonyitottak be hogy a gravitacios hullamok fenysebesseggel (nem gyorsabban, nem lasabban) kozlekednek?
De. De nem csak most bizonyították be, Einstein már 100 éve megtette.
nem lettünk okosabbak ! még annyira sem , hogy bizakodjunk a " lehetetlenben " ! ! ! sajnos mindez csak DUMA , DUMA , MELLÉDUMA ! mert tény és való , hogy Einstein sem tudta mit beszél , de elszomorító , hogy 100 év után még a " modern tudomány " sem ......amennyiben a kozmikus tömeg és tér , a fénysebesség , és az energia fogalma sem tisztázódott a mai napig ....A FOTONOK KOZMIKUS ÉS KVANTUMFIZIKAI "LÉTRENDJE " IS HOMÁLYOS a " fizika istene " által felajánlott és meghirdetett" éter nélküli " kozmikus térben ...amely blődliségnek is lefeküdt a tudománypolitika ....a relativitás elmélet " vadhajtásai " ma már többet húznak vissza az elméleti . fizikán , mint amennyivel azt korábban elöre vitték ...
Ugyan! Ez egy rakèta, begyújtod azt űrutazol😅
Szóval mégse tudunk olyat építeni? Akkor mi ez a cím?
Clickbait
Arról szól, hogy az elméleti alapok megvannak.
Hogy meghódíthatsuk a galaxisunkat,először magunkat kell!
Létezik negatív energia például vízen két csónak egymás mellett van azokat egy titokzatos erő egymás felé húzza amig össze nem érnek ez a negatív energia.
Viszont Star Trek ben Romulánok mikró szingularitást használnak a tér meggörbítésére.
Aki szeretné megalkotni a tér hajtómű ez és már csak a negatív energia hiányzik, annak van egy jó hírem.
Egy étteremben dolgozom és a konyha fülön van negatív energiával.
Innen lehet vinni amennyi kell, még fizetek is érte csak ne legyen több itt 😅😅
A Föld például sokkal gyorsabb a fénynél. 8 perc mire a napfény ideér a bolygónk meg már rég itt van...:o)
Az a bajom a térhajtóművel, hogy a tér zsugorítása magunk előtt csak az űrhajó sebessége problémájának átkonvertálása az információ sebességének problémájává. Ha ugyanis össze akarjuk zsugorítani magunk előtt a teret, ahhoz először valamiféle információnak el kell jutnia tőlünk az összezsugorítandó térhez, hogy az tudja, hogy össze kell zsugorodnia. Ennek az információnak értelemszerűen még a zsugorítatlan térben kell haladnia, márpedig az információ sem terjedhet fénysebességnél gyorsabban, tehét ott vagyunk, ahol a part szakad.
A sebességgel sokat nem érünk el, ha közben kipusztul a világ mögöttünk (idodiletacio).
Ha a tudomány megtalálná az újabb utakat, akkor persze, menne a dolog. Az írók fantáziája sokat segít, mert őket nem köti olyan mértéktelenül valami téves dogma. Itt mindenki az anyagot akarja mozgatni, ami gyorsul, meg lassul. Ha ismernék a téridő szerkezetét, akkor nem ezt erőltetnék. A téridő egy terjedő, rétegezett speciális közeg. Közeg, és nem behálózott gumipelenka. Az UFO-k nem gyorsan mozognak a mi elképzeléseink szerint. A térben Einsteinnek és a fizikusoknak is igaza van. A teleportálás már jobb megközelítés, de az is görcsöl az atomokkal, a személyiséggel. Atomokra akarja bontani, és újra összerakni a dolgokat. A nemidőben nem ez történik.
Hanem?
egyszer én túlléptem amikor dinnyére tejet ittam
0:12 😏
Ez érdekes, mert kezdenek megjelenni, észrevételek, h az anyag tömege nem állandó hanem módosítható. Létre jöhet olyan motor aminek a tömegét energiával lehet növelni.
Na ja, de ha lelassulsz, akkor el is veszti azt a többlettömeget.
és mi van akor ha az ürbe lévö anti anyagot használják?
Ha a sötét anyagra gondolsz akkor azt még érzékelni sem nagyon tudjuk, csak a gravitáció és a galaxisok alapján fedeztek fel valamilyen erőt ami egyben tartja a látható anyagot , Tudtommal anti anyag nem érintkezhet normál anyaggal , ha mégis erre gondoltál
Nincs az űrben antianyag.
@@Surmoka vagy csak még nem let fel fedezve semi se tud létezni a másik nélkül ugyan ugy mint a jo a rosz nélkül ugyan ugy mint az anyag az anti anyag nélkül szerintem
Az Y-wing az elején zoral 😆
Fénysebességgel épitett friss gyümölcsáru, zöldség is lehetsèges.
Egy valóban működőképes térhajtómű megvalósulásához és azzal való utazáshoz véleményem szerint nem évtizedek, hanem évszázadok kellenek. Még csak most kezdjük megismerni, megérteni hogy mi is adja az anyagok tömegét és akkor még a tömeg manipulációja ettől nagyon messze van. De ha ezt már elérjük, akkor annak az energiaigénye valószínűleg akkora lesz, hogy kb. 30 év múlva működőképes ITER energiatermelésének többszöröse lesz és azt a fúziós reaktort az ITER méretének töredékére kell zsugorítani. És végül egy ilyen utazásba belevágni egy pontos térkép nélkül öngyilkosság.
Még ötszázezer év múlva is 30 évre leszünk az ITER-től.
Ideje lenne már eredményeket is látni, mert költségei, na azok aztán vannak. Csak épp semmi eredményt nem látunk.
@Tízes lista Christopher Paolini legújjab sci-fi regényében is szó van ilyen hajtóművekről, ajánlom mindenkinek!!
Elég sok scifiben van szó ilyen hajtóművekről.
@@lacikeri3102 És van valami baj azzal, hogy leírtam?
@@theconqueror327 És van valami baj azzal hogy én is leírtam?
@@lacikeri3102 Nem, nincs semmi.
Maga a térhajtómű nem lenne egy rossz megoldás tulajdonképpen A gravitáció és a téridő igénybevétele amely Einstein véleménye maga a relativitás elmélete valóban el akarjuk érni azt hogy fénysebességgel utazzunk egy másik bolygó vagy univerzumban jelenleg Ez még csak a kezdet Viszont az emberiségnek nagyon oda kell figyelni elsősorban a technológiára A fejlődésre minél előbb kívánok Sok sikert
" Az idő csak mérve létezik "
Newton papa után szabadon....
Ezt vitatnám, szívesen.