Elkezdtük a panelszoba glettelést: alapozás, rozsdagátlás, glettelés stb.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 жов 2024
  • #tapétaleszedés #glettelés #rozsdagátlás #felújítás #csiszolás #panelfelújítás
    Panellakás falfelület előkészítés minisorozatunkat folytatjuk. Az előző részben megmutattuk, hogyan néz ki a betonfal a tapéta leszedése után és mik a teendők. Most elkészültünk az első réteg vastaggletteléssel, beszélünk kicsit az átvérzésről (rozsdásodás), illetve hogyan néz ki a glettelési folyamat és ott mikre érdemes odafigyelni.
    Tetszett a videó? Akkor kövessetek bennünket, mert még sok érdekességet szeretnénk majd a jövőben megmutatni.
    / malmgroupkft
    burkolas-festes...

КОМЕНТАРІ • 14

  • @SpartacusHUN
    @SpartacusHUN Місяць тому +2

    Köszönöm a videókat! Nagyon hasznos!

  • @vargaandras3392
    @vargaandras3392 4 місяці тому +1

    Köszi a hasznos tartalmat!

  • @HiEveryone-ue9wm
    @HiEveryone-ue9wm 5 місяців тому +1

    Köszi a munkátokat!

  • @Csaba19881019
    @Csaba19881019 5 місяців тому +2

    Szia,
    Tök jók a videók. Egy megjegyzés sokat beszélsz jó sok elmélet van, de gyakorlatot nem mutattok. Esetleg nem lehetne elmondani a dolgokat és utána gyakorlatban megmutatjátok mit mivel és mit csináltok?
    Tehát szívesen látnám az vakoló glett típusát, bekeverési arányt, majd a finishelő anyagot is. Falfix egy érdekes anyag én nem szeretem, van sztem jobb, de sokan nem tudják a keverési arányokat és a hogyant. Hogyan gletteltek, milyen vassal, milyen lepkével vagy kétkezes lehúzóval. Sarkok kialakítása, élvédőzés, esetleg hálózás, üvegszövet. Hogyan mivel lámpáztok, ezt se sokan tudják, milyen szögből stb.

    • @malmgroupkft
      @malmgroupkft  5 місяців тому +2

      Szia! Nagyon köszönjük a véleményt, pont az ilyen és hasonló visszajelzésekre van szükségünk, hogyan is alakítsuk a csatorna tartalmát (a saját ötleteken túl)!
      Egyszerű a magyarázat egyik fele: a tartalomgyártásban még nagyon kezdők vagyunk és elindultunk egy úton az elmúlt hónapokban... Egyébként szeretnénk az elmélettel is továbbra is sokat foglalkozni, mert azt látjuk, hogy sokszor nemcsak az otthonfelújítók, még maguk a szakik sincsenek tisztában az alapokkal, anyagismerettel, mit mivel és hogyan (sajnos). A másik részben, viszont mi magunk is látjuk már, hogy aktívabbnak kell lennünk (bár van fent pár gyakorlatiasabb videó is). Így a jövőben igyekszünk az elméletet és gyakorlatot együttesen produkálni a csatorna nézőinek, mert valóban, talán az a legjobb formája az egésznek.
      Természetesen fog felkerülni sok, már eddig elkészült tartalom is (azokat sem hagyjuk veszni), de a készítendő produktumoknál kiemeltebben fogunk figyelni a minőségre. Nyitottak vagyunk és szeretünk mi is tanulni.... :)
      Bármi észrevételed van, szívesen várjuk! Kellemes napot ;)

    • @Csaba19881019
      @Csaba19881019 5 місяців тому +2

      @@malmgroupkft Köszönöm, hogy meghallgattatok. Várom a tartalmakat 😉

    • @malmgroupkft
      @malmgroupkft  5 місяців тому

      @@Csaba19881019, Köszönjük, hogy Te is követsz bennünket és reméljük sok hasznos információt tudunk megismertetni... :)

  • @gb-wq5ob
    @gb-wq5ob 24 дні тому

    Szia! Panel lakásnál mi a rétegrend? 2 réteg vastagglett (pl. Finofill, 6-30) és 2 réteg vékony glett (pl. Rimano plus), vagy ezek alá azért kell egy alap vakolat is, hogy tuti sík legyen az alap fal is? Köszi!

    • @malmgroupkft
      @malmgroupkft  24 дні тому +1

      @@gb-wq5ob. Szia, mi általában 2-2 réteget szoktunk felhordani, ahogy írod is. A függőleges-vízszintes elhúzással nagyon sokat lehet rajta javítani. A glett simításra van egyébként, nem síkolásra, sokan eltévesztik. De rengeteget ki lehet hozni a falból így is. 😀

    • @aronfarkas7761
      @aronfarkas7761 7 днів тому

      @@malmgroupkft Köszi! És a glettrétegek felkenése között pontosan mit kell még megtenni? Mikor kell csiszolni, portalanítani, mélyalapozni? Én is épp tapétát akarok leszedni téglafalról és festeni majd, és jó volna előre látni, hogy hányszor, milyen folyamattal/anyaggal kell "végigmenni" a falon. Köszi szépen!

    • @malmgroupkft
      @malmgroupkft  6 днів тому +2

      @@aronfarkas7761, 2 glettelés között száradás van, csiszolni pedig a meglévő falat az elején és a legutolsó glettelés után szoktunk. Alapozni a glettelés és festés előtt is kell. Van egyébként videónk pontosan tapéta leszedés utáni állapotról, ahol beszélünk is a további munkafolyamatokról is. Érdemes megnézni azt előbb és utána ha van még kérdés, nagyon szívesen segítünk :)
      ua-cam.com/video/dw8pfFOocio/v-deo.html

  • @anitaspuller8510
    @anitaspuller8510 5 місяців тому +1

    Az universalis zomanc alapozó ugyanugy jó ilyenekre

    • @malmgroupkft
      @malmgroupkft  4 місяці тому

      Sajnos ez nem igaz, pl. a trinát univ alapozót kimondottan korróziógátló után lehet felhordani. Egyszerűbb és jobb is ezért rögtön korgátlóval dolgozni.

  • @hhancsi
    @hhancsi 4 місяці тому

    Remek.