Ви помиляєтесь , важливо не перевищувати тільки напругу входу, струм зарядна станція сама обмежить , тому можно сміливо під'єднувати дві 500ват панелі в паралель , але станція ніколи не буде брати більше 500та ват , в вас буде просто запас по потужності на хмарну погоді
ua-cam.com/video/_HgON2TFAaI/v-deo.htmlsi=LOCsUUzJuN534Ba0 знайшов відео де це перевірили. Так, поставити декілька панелей паралельно з перелімітом по струму можна.
якщо в станції ліміт 500W по сонячному порту то в паралель то воно буде працювати але питання як довго станція зможе обмежувати таку потужність, бо начинка і сам порт розрахований на 500W, тому я раджу піково це лише 400x2 в паралель так є більший шанс що це буде працювати довго і щасливо тому що рівно 800W вони не віддадуть хіба що якщо панелі дуже якісні і дорогі і кут нахилу встановлений ідеально.
Акумуляторні комірки, наприклад 315А, можна взяти приблизно 60-80уо на енконі, вийде у вас акум на 12В, ємність 4кВт до 500 уо (включно з BMS), тому, це не так дорого як а нас продають здирники і спекулянти, і не так, як готові акуми. Bluetti оптимальніше як Ecoflow, бо мають режим наскрізної зарядки, і як правило більше вхідну потужність на сонячний вхід для станцій у одній ваговій категорії. На цей сонячний вхід можна підключати будь які акуми, головне, щоб сумарно напругу акумів не перевищувала верхню межу напруги сонячного входу… якщо це один акум на 12В, то можна взяти плату підвищення напруги, наприклад на 48В(BoostUp converter). Реальна потужність яку можуть видавати панелі залежить від кута до горизонту. Дякую за цікавий контент
Дуже гарне відео. У мене збірка за 65к грн на 3.7 кВт-г з роботою. Жодні відключення не змогли розрядити збірку до 60% при чому не відмовляв і не заощаджував енергію взагалі. Також Я думав над ідеєю 2-х сонячних панелей по 500 Вт (площа по 2 кв.м. кожної панелі), проте це нежиттєздатно коли зверху неадекватні сусіди... Дійшов висновку що головне це запас ємності. 3.5-4 кВт-г це логічний максимум для квартири. Це повноцінні 24 години без світла. А для орендованої квартири це єдине рішення. А у майбутньому збірку можна перевести на 2-фазний лічильник і це має хоч якийсь економічний сенс. Лише маючи запас ємності від 3.5 кВт-г Я б задумувався над сонячною панеллю. А про панелі до 100 Вт я б навіть не задумувався.
Дякую. Не сперечаюсь, більше - краще ). До 1,5кВт панелей на балконі поміщається легко. У мене між поверхами будинку козирьки жестяні, тому панель не видна з балкону ні сусідам поверхом вище, ні поверхом нижче, тому точно нікому не заважає, тінь їм не створює
@БогданПасельський-я5ы лише якщо високі поверхи та +- адекватний район. Бо для деяких представників мудрого наріду оті панелі на балконі це вивіска "у цій хаті є бабло".
У вас традиційна помилка по струму панелей - інвертор або станція візьме тільки ту потужність яку зможе "переварити", так що, навіть якщо панелі і можуть видати набагато більший струм, чим може взяти споживач - нічого страшного. А ось напругу потрібно дуже уважно підбирати, так щоб максимальна напруга панелей була не більше десь 80, може 90% від максимальної вхідної, бо взимку, в холодну безхмарну погоду і при правильній орієнтації на сонце, вони напругу і вище номінальної можуть видати. Звісно, необхідності в автоматичному вимикачі (тільки постійного струму, це важливо!) це не відміняє.
Так, швидше за все електроніка зарядної станції зможе справитись із зависоким струмом. Але я просто порадив щоб і струм і напруга не виходили за паспортні дані, бо експерименти можуть коштувати дорого )
@@БогданПасельський-я5ы струм це похідна від потужності , він виникає тільки коли є споживання , і станція сама регулює скільки брати з панелі , як шо шо можете звіритись з підручником фізики за 8мий клас.
@@aleksandraleksandrovich646 залишається питання, чому для дорослих інверторів не рекомендують перевищувати проєктний струм по панелям більш ніж на 10%
@@IgorYegorkin в дорослих інверторах окремий пункт є струм КЗ , в як правило вищій до 2х від робочого , залежить наскільки не жадібний виробник, там алгоритм МППТ інколи симулює коротке замикання поля для обрахунку внутрішнього опору поля. В зарядних станціях в алгоритмі мппт така поведінка відсутня так як через цей вход заявлена можливість заряджатися від 12В авто аккумулятора де струм кз може бути і 700-800А
Я купил гибкие панели от экофло 2х200 и 1 сотку. И не стал заморачиваться просто прикрутил с уличной стороны к оконной раме. Максимально в идеальный день почти 2 киловата энергии. А так все точно так же как в ваших расчетах. Единственное я еще добавил поверстрим от экофло (достался бесплатно). И теперь когда все заряжено и в квартире есть свет, я солнечную энергию передаю напрямую в розетки квартиры (использую умные розетки экофло)
Гнучкі панелі працюють чудово, дуже легкі, складаються. Але ж капець які не дешеві ) Скільки обійшлися в сумі? Одна стаціонарна панель на 500вт коштує до 5тис грн
@@andriim36 розумна розетка спілкується із павестрім, той в свою чергу видає необхідну потужність в мережу. Таким чином перекривається косяк коли ти віддаєш у місто свою виробітку і ще платиш за це як спожиту.
@@griswa норм працює? Це виходить щоб не переробляти існуючу проводку і просто підливати енергію прямо в розетки за потреби? Чи можно порівняти з варіантом весь будинок пустити через нього та позбутися розумних розеток?
Дякую за інформацію, було цікаво, теж хотів поставити панелі на балкон, але досі вагаюсь. Від себе додам - Якщо брати гібридний сонячний інвертор та звичайні автомобільні акккумулятори то виходить що можно взяти інвертор на 3 кіловати та 24в який зможе заряджати аккумулятори струмом 60а - це десь півтора кіловати. Але для цього треба брати щонайменьше 6 аккумуляторів та підключати їх 3 парралельно по 2 послідовно, щоб було 24в. Так буде виходити що при зарядці в 60ампер на кожний аккумулятор вийде струм по 20 ампер, що трохи забагато, але вже не так критично. Якщо брати аккумулятори по 100ампер які коштують нові по 3000 гривень та інвертор коштує близько 12000 то виходить що станція на 6 кіловат загальної потужності , яка заряджається за 4 години буде коштувати всього 30000 гривень. Я знаю що автомобільні аккумулятори не можно повністю розряджати, максимум до половини, тому для повсякденного використання у вас все-одно буде 3 кіловати на одне відключення, які інвертор зарядить назад за 2 години. Але якщо наприклад світла не буде тиждень, як ви кажете - то буде запас у 6 кіловат - майже по 1 кіловату у день, що гарантує вам майже цілодобову роботу ноутбука та роутера.
Дякую. Кастомні збірки хороші високими показниками. Але вимагають глибокого розуміння згаданих вами аспектів. Просте підключення до зарядної станції звісно матиме менші параметри, але доступне з мінімумом додаткових знань. Моя ціль зацікавити новачків спробувати зацікавитись цією темою і отримати бажаний рівень знань додатково.
Не забувайте шо сам інвертор споживає на свої потреби, дорослі моделі десь 50 вт, тобто 1,2 кВт на добу лише шоб все працювало. А по друге ціна на літій полімер вже навіть менша за свинець при безкомпромісних перевагах. Наприклад 5 кВт батарея дея, шо преміум, вартує 1к евро, тобто 9к гривень за кіловат які всі ваші навпротязі тисяч циклів, в той час як свінець бажано 50% розряду та молитися що би хоч 500 проходив.
Поищите в инете как смешивают в одной сборе свинец и LiFePo (НЕ Li-Ion !!! погуглите как они горят!). У них очень близкие рабочие напряжения (удобно смешивать), но лифер позволят в 10 раз бОльшие токи заряда и разряда. При этом свинец любит быть полностью заряженным и не любит работать (малое к-во циклов), а лифер - не любит полный заряд, но имеет ресурс 10 000 циклов. Идея в том что мелкие гоняния туда-сюда по 2юю4 часа (наш типичный график) обеспечивает лифер, свинец же полностью заряженный все время ждет или отдает небольшую мощность, "подмешивает" - чтобы оттянуть момент полного разряда лифера. В результате у него меньше износ, а когда напряжение в сети появилось - разряжен частично, а потому вместо 10 часов ему хватит тех же 2-4, за которые полностью выжатый лифер тоже зарядится. Если же лифер таки сядет весь - значит настала какая-то многочасовая жопа, полюбому надо экономить. Тогда тихонько сидим на "чистом" свинце. Когда сеть вернется - быстренько заряжаем лифер и уже готовы к мелким отключениям, а свинец - спокойно ждем.
Ну и на потребление надо смотреть. А то люди хотят стиралки и чайники с микроволновками. Мне пока 500 ватт*час лифера хватает часов на 6-8 активной работы (2 стационарных компа, инет, паяльник, дрель временами и термокружка :-) ) и яркого света во всем в доме. До нуля еще не село ни разу. Обнаглел настолько, что после обеда сижу чисто на аккумуляторах, а ночью заряжаю (двухтарифный счетчик). Резерв (носимая батарея) еще на 200, еще ни разу не понадобилась в этом году. Но если хватать перестанет - то за 2 тыс. грн добавить еще 500 ватт свинца по описанной схеме - можно с моими потребностями двое суток, а то и больше - не напрягаясь.
Дякую за відео, в мене на бусіку - автобудинок стоіть 580w і я намагаюся зрозуміти як мені краще зробити дві по 580W зробити чи 4штуки по 280, як буде ефективніше в туман
Ще у літку встановив одну панель Різен 390вт. Закріплював сам( кронштейни під кондиціонер + продублював тросами 4мм нержавійка та 8 дюбелів. ) і вдалось навіть дати середній кут нахилу(у Вас бачу вертикально стоїть).Станція також була.але це RZTK і вона підтримує зарядку від панелей максимум 24 вольта.І тому Спочатку були AGM 2*45 Ah та MPPT Powermr(2700грн) а тепер вже є 200 залізофосфатна. P.S декілька раз вже було що видавала більше номіналу до 430 ватт
@БогданПасельський-я5ы Звісно кут має бути "зимовий" в більшості випадків. Тому що літом в сонячні дні і так немає де дівати електрику. А сама більша потреба це взимку. Мало того зараз часто літом виникає інша проблема це прегрів сонячних панелей як встановлюють під ідеальний "літній" кут. Результат , з полудня потужність починає падати на -15...20%. Тобто за мість збільшення генерації по факту зменшення. Але це не саме гірше починаєтесь прискорена деградація сонячних панелей про що в нас ніхто не задумуються. Вірять рекламі що вони довго прослужать 15...25 років. По факту в таких умовах постійних перегрівів термін придатності зменшується до 10 років, а то і менше. Але відразу не відчутно тому ніхто не звертає на це увагу, як завжди живуть одним днем.
Під'єднувати до квартири можна не лише через екофлововську приблуду за 15к. Можна поставити звичайний АВР і отримати автоматичне переключення між екофлоу та мережею. У такому випадку не треба буде вирішувати питання з лічильниками. Окрім того у АВР є контакти, які замикаються та розмикаються при переключенні. На них можна повісити наприклад датчик витоку води чи будь який інший, який вміє відслідковувати розімкнені чи замкнуті контакти. До цього додати шлюз розумного будинку за 400 грн, пару розумних розеток і таким чином при переході на екофлоу автоматично вимикати бойлер, сушарку для рушників та інші непотрібні прилади. При відновленні енергопостачання вони увімкнуться автоматично. Для цього потрібно щоб шлюз був завжди заживлений. Підійде або дбж як для роутера, або павербанка з наскрізною зарядкою. Автоматичну зарядку Дельти можна зробити, підключивши її вхід від міської мережі до АВР через автомат. Таким чином ви не будете заряджати її саму від себе і матимете можливість її вимкнути, якщо відключень світла довго не буде. При такому підключенні декілька пристроїв з великим піковим споживанням будуть стартувати одночасно. Тому на такі пристрої, як холодильник потрібно ставити реле напруги з затримкою вмикання наприклад ZUBR SR1 і виставити там 1 хвилину. Головне щоб у кожного такого пристроя затримка була своя, щоб вони не стартували одночасно. З недоліків цих АВР можна назвати досить невеликий ресурс, кажуть що живе пару років, ну і те що воно ДУЖЕ ГУЧНО перемикається. Звісно це можна здешевити і поставити звичайний трьохпозиційний перемикач і коли зникатиме світло перемикатись між мережею та екофлоу вручну. Це у 100 разів безпечніше ніж вилка-вилка і коштує недорого. Не обов'язково купувати штатну батарею Дельта2. Можна замість неї купити 24в аккумулятор LiFePo4 пару дротів з виходом XT60 та зарядку для 24в LiFePo4 батарей. Чому не 12в? через 12в буде дуже повільна швидкість заряду, ну і у такій схемі не можна користуватись сонячними панелями - їх нікуди буде підключити. Є багато відео з таким варіантом збільшення ємності зарядних станцій. Але якщо вже так морочитись, то доцільніше відразу замість екофлоу ставити гібридний інвертор та великий аккумулятор.
Привет Богдан. Случайно наткнулся на твой канал. Я твой бывший сотрудник по Е-Консалтингу. Вижу ты увлекся альтернативной энергетикой. :) У меня та же беда. Уже установил 22 кВт панелей (105 кв. м.) и в планах еще добавить 7 кВт. Уже сделал автоматический слив излишков энергии в отопление. Короче у моего дома теперь есть собственные мозги. Тема интересная. Кстати, я превысил ток массива панелей в 2 раза - полет нормальный. Ток превышать можно, напряжение - нельзя. Так что можешь еще панелек подобавлять сколько позволяет место.
На днях вперше побачив як люди з багатоповерхівки, під час довгого вимкнення світла, запускали бензогенератори й тянули дроти в квартири. З цього можна зробити висновок що схема, якою я користуюсь в приватному будинку, підійде й для багатоповерхівок. Маючи блюєті AC200MAX, яка заряджається 4,5 години, та інверторний генератор на 1,8 кВт за 17000 заживлюю весь будинок по черзі. Станції вистачає на +-8 годин, без вмиканя приладів з високім споживанням, таких як бойлер тощо. У випадку якщо світло не з'являється, вмикаю генератор, від якого, знов таки, живлю весь будинок та заряджаю станцію. Станція зарядилась - перемикаю все на неї, генератор відпочиває. Таким чином, на мою думку, маючи станцію +- 2 кВт та генератор, можна скинутись сусідами на паливо для генича й всі будуть задоволені.
Вітаю! Ще можна купити двопаливний інверторний генератор, і прикурити станцію коли взагалі біда, але тут треба дивитись скільки кіловат видасть генератор и чи достатньо цьго для станції
Так, хороший надійний всепогодний спосіб. Єдине що зусиль багато - знести на вулицю генератор, підключити до квартири на високих поверхах, сховати щоб не вкрали, догляд генератора
Я так зрозумів, що ваша дельта на пост рідключена до панелі? Хочу на літо до холодильника так зробити.При постійному підключенні холодильника до дельти і до панелі, як деградує зарядна станція?
Так, підключена кабелем напряму до зарядної станції. В налаштуваннях станції виставив що вона від мережі може заряджатись лише до 80%, а вище лише від сонця. Як міряти деградації не знаю. Дельта2 здається на 3тис повних розрядів лише 20% деградації. Так що 5-10років сподіваюсь відслужить
Моя Delta 2 відображає заряд приблизно від 25Вт, але фактично заряджає і при нижчому струмі. Я переконався в цьому по показнику автономності заряду. Якщо підключаєш панель в дуже погану погоду, то потужність зарядку показує нуль, але години автономності відразу ростуть. І десь на форумі читав відповідь виробника що так, низькі токи не відображаються на моніторі, але все одно заряджають.
Нарешті правильне відео про те для чого потрібні сонячні панелі в квартирі! В мене ж таке є 4шт по 50Вт, влітку ноут і гаджети лише від сонця працювали.
Підкажіть новачку кому не важко. Є панель fs 390 (90w). Що можна придбати з бюджетних варіантів до неї для зарядки смартфону, павербанку мамі в село. Дякую за відповідь!
У мене працює боюетті, але не від сонця напряму. На вхід підключив аккум залізофосфатний 24в 100Ач. А вже його заряджаю через "простой" контролер заряду від панелей. Нажаль у мене сонце з'являється лише на 4 години і встанолювати норм панелі дуже недоцільно - тому обмежився гнучкими. Отримував до 300Вт в сонячні дні. Тож вистачає на ноут і холодильник з запасом. За потреби зараз зовнішній аккум дозаряжаю зовнішньою зарядкою. Як і писали вище - струм не обмежується - зарядна станціє візьме скільки зможе.
Да, как здесь уже комментировали, крайне критично, чтоб напряжение открытой цепи панели или панелей составляло 80-90% от максимума, на который рассчитан солнечный вход станции. Ток больше, чем максимально допустимый, это не проблема. Я использую точно такую же панель для зарядки станции, т. к. крайне критично питать роутер, ноутбук и монитор для работы. Точно как и Вы подумал, что этот вариант гораздо дешевле дополнительного аккумулятора. Результатом доволен. Хочу поделиться небольшим нюансом. Если есть место только для одной панели, выбирать нужно её с Voc максимально близким в 0.8, 0.9 от максимума станции. В солнечные дни у меня вырабатываемая мощность "упирается" в макс. значение тока 10А. То есть 330-340 ватт. А была бы панель на 144 элемента, то эта же станция от неё бы заряжалась мощностью ~43В *10А=430 Вт. Ощутимая разница при таких "масштабах" :)
Доброго дня, ваш сусід по будинку, як раз кушав можливість з вами зв'язатись, щоб дізнатись як ви втановлювали, а тут відео від вас :D Підкажіть, в яку ціну обійшлось встановлення(майстер)? Я собі взяв гнучкі 2х200W, ще під кінець літа, але так до сих пір не втановив ще.
встановив 2 гнучкі панелі від EF по 200 Вт кожна. Переваги: - маса. Мають близько 3-4 кг кожна; - мобільність. Дуже легко, за попередньої підготовки місця кріплення на балконі, монтуються та демонтуються. На зиму зняв, бо те що видають за такої погоди - майже безкорисні. Влітку на піку дня (2-3 години опівдні) - 310-340 Вт майже щодня, за виключенням дощових та похмурих днів, яких не багато. Загалом, на період травень-вересень, як варіант рішення проблем з електрикою для багатоквартирного будинку - можна використовувати, на інший період - дуже "таке собі"
@БогданПасельський-я5ы Ще треба все ділити на 24 години роботи роутера й врахувати ККД. То ж взимку за 6 годин світла вам вистачить лише на роутер цілодобової енергії. Ноут вже не підключити. Як це у вас вийшло взимку ноут підключити - загадка на нобелівську премію, або просто брехня.
@@ВикторГиль-ф2ф У меня роутер и медиа-конвертор оптики пообще на китайском павербанке на 4 банки 18650 (из старых убитых ноутбучных батарей), подключенном в розетку через USb-зарядку, все лето сидел. Цена вопроса (без батарей) - 5$. По индикатору "павербанка" ниже 40% заряд не падал. Чтоб все так легко решалось...
@@maximbulkowsky6507 У меня роутер и медиаконвертор потребляют 12-14 Вт. Даже если у вас новые аккумуляторы, емкостью 3Ач, общая мощность вашего повербанка 43 Вт. Делим 43Вт на 12 Вт = 3.6 часа ваш "павербанк" продержится онлайн. Электричество отключается на 6 и более часов. И включается на 2-4 часа, т.е. от USB вам надо будет за 2 часа взять более 43 Вт, чтобы восстановить заряд. Для этого используют быструю зарядку, какой модуль заряда и БП используете?
@БогданПасельський-я5ы це так само як "...так президента та верховну раду ви обираєте, то поміняйте...". А по факту всіх поміняти можна тільки через кров потім. Немає в нас в державці важелів впливу на владу у простих пересічних. Ну можна їх стріляти наприклад, але це вже ціною свого особистого подальшого некомфортного життя.
То ж теоретично можна отримувати норм електрики, якщо квартира має доступ до південної стіни, (а ще краще останній поверх) і панелями забити всю доступну площу, а не лише балкон. Тоді можливо навіть здобути автономність.
Автор сам пр це (південна сторона будинку 2:05 ) каже притому ще звертає увагу на тінь від сусідніх об'єктів (будинки, дерева). Та ще звертає що можуть бути іншого роду обмеження встановлення сонячних панелей "на балконі". В результаті в кращому випадку тільки в одного з восьми є така можливість в місті.
Имейте в виду что при мощности выше 10 КВт может потребоваться разрешение половины соседей. На крыше - точно, на стене - надо смотреть. А при меньшем - кто-то может докопаться к безопасности монтажа. Кондиционеры по 20 кг не смущают - а тут весу аж целых 3 кило плюс люминЁвого профиля аж три погонных метра. В моем случае, например, имеются соседи, уверенные что 100-ватная панель способна сжечь панельный дом ("потому что где-то в соседнем селе что-то сгорело"). Всегда найдется бабка, уверенная что с чипирования уколами У.Гейтс перешел на облучение солнечными панелями. А в пределах своего балкона плюс при толковом подходе окон -- можно им всем дули крутить.
@@maximbulkowsky6507 Потужність в 10 кіловат на даху займе всю площу Даха над під'їздом, а то і більше (не менше 70 квадратних метрів). Так що навіть мови немає розмістити для одної квартири. Щодо кондиціонерів та іншого. Це в нас бездумно розвішують і до цього в більшості випадків звикли. На цивілізованому Заході це не допустимо. Кондиціонери або приховані і точно не зовнішньої стіни, або це цетралізована система на весь будинок розташування холоднючих блоків на даху, як от фільмі "Міцний Горішок". Тому там обмежено потужність панелей не більше 600 (раніше це було 300 ) ват, тільки на балконах нових будинків. і звісно з дозволу власників будинку та місцевих органів влади. В іншому випаду величезний штраф за порушення правил та засмічення фасаду будинку. Це так про "сумашечих бабок". Так що в нас втому відношенні ще все "демократично". Так що автономне електроживлення від сонячних панелей в місті це є МІФ і не більше. а ці всі від осики це тільки "реклама" та не більше. Прекрасно бачу вже на практиці офісного приміщення де я працю. Через рік все ж директор встановив сонячні панелі на 7,8 кВт та гібридний інвертор на 12 кВт + акумулятор 4х5=20кВт. Результат за грудень місяць. В середньому за день вироблялося з 7,8 кіловат аж 4...5 кіловат електроенергії. При споживані за добу 50 кіловат. Звісно літом в сонячні дні сонце буде виробляти достатньо електроенергії щоб покрити все споживання, навіть буде надлишок. Але пізня осінь та вся зима без електрики з мережі не обійдешся. Тай хмарні дні літа і весни теж повного покриття заратунок сонця не буде. Хоча позитив є на зараз. Бо як ДБЖ на 4 години викинення електрики система справляється. При тому не треба трати грошей на солярку на дизельгенератор і комп'ютери з іншим обладнання "не очікувано" не вимикається з відповідними наслідками. Але це точно не економія коштів при нормальні роботі мережі тим паче заробіток.
Зарядні станції - це просто казка, вони вирішують проблему як самі по собі, так і як важливиї елемент інших рішень. В тому числі вони самі вирішують коли їм заряджатись і наскільки, коли вимикатись, стійки до непостійної напруги із стрибками, виконуть функцію ДБЖ. Так навіть якщо в вас генератор на 2КВт, а пусковий струм чайника 2,5КВт, хоч і на секунду, то без станції, навіть доволі слабкої ви вже не скористаєтесь таким чайником, навіть із генератором. Панелі навпаки вони дають мало, але постійно, це ніхто краще не збере і самостійно врегулює за зарядную станцію. В мене на постійно всі критичні прилади і частка некритичних під'еднані через станцію і при вимкненнях нічого з цього не вимикається і нікуди не треба переключатись.
@@ARCHIPRObro Я це не вигадав, мав такий досвід. Генератор що показує 2300 при роботі, не в єко-режмі "захлинався" як тільки вмикався чайник. А від кіловатної станції він працював і без генератора (хоча і від'їдав щонайменьш 5%) і та показувала десь 1800 і могла тягнути 2квт довго, а білше якийсь обмежений час, що і робила.
@lukovenkoas просто в нас не самі добросовісні продавці генераторів, вони беруть саму обмотку яка розрахована на 1500вт і міняють транзистори на потужніші, і виходить коли ти даєш справжнє навантаження, вже тупо не справляється генератор
@@ARCHIPRObro В будь якому випадку, генератор я замовляв коли треба було хоч щось і навіть його дістати було проблемою, а вже потім відкрив для себе зарядні станції і після цього майже закинув генератор. Станція не шумить, не смердить, не витрачає паливо, не запускається з пїятої спроби, а підкинув до компа і все - він 24/7 заживлений.
Теж на це сподіваюсь, ніби ще в 2022 році Київводоканалу дали генератори на водозабірні станції. Проблеми в квартир на верхніх поверхах, до них вода не доходить без підкачки
@@ДмитрийКалиниченко-ш4г Це актуально в літній період. Зимою завжди працює "студенький" холодильник - ящик за вікном, чи балкон без утеплення. Взимку 2022-2023 року (грудень- початок) лютого так і зберігав продукти на вулиці. Холодильник банально виключив на цей час. А от літом, от як червень 2024, це вже проблема коли вимкнення більше двох годин. Тому просто приходилось кожний день ходити в сусідній АТБ і набирати їдла не більше ні на день, два дні. Жодного тобі фаршу чи м'яса на тижневий запас. Але і тут були нюанси. Бо там часто теж бували вже зіпсуті продукти.
Додам про "оригінальні" кабелі на MC4 - там "секрет" у третьому піні XT60I. Треба продзвонити на плюс чи мінус він іде. Та зробити самому потрібної довжини.
Так. Знаючи логіку третього піна це можливо. Я наскільки розумію вони зробили протилежну полюсність піна кабелю заряду від автомобіля і кабелю від панелі
Досі не надто вникав в нюанси додаткового енергозабезпечення квартири, але думка така, про його необхідність, зріє. В мене 2 балкони, один виходить на північний схід, інший на північний захід. Хоча прямі промені сонця потрапляють переважно вранці на першій стороні і ввечері на другій, все одно, думаю, добре було б встановити панелі. До того ж, сонячні панелі можна розмістити і на даху балкона, враховуючи, що поверх останній. Тоді кількість світла могла б значно зрости. Аби якось прорахувати, що для цього треба, скільки це вартувало б і чи був би від таких затрат якийсь зиск 🤔
Якщо не маєте зарядної станції - почніть розрахунок з неї або інвертора+акумуляторів. Панелі як правило не перевищують 30% вартості всього проекту. Зиск не рахуйте в грошах, сильно засумуєте)
Є квартира в якій балкон виходить прямо на південь і не перекривається іншими будинками або деревами, 6 поверх. В середені балкону взику в соняшний день може бути без перебільшення спекотно. Зарядна станція там є, кабель для соняшних панелей був у комлекті. Але я не розумію як кабелі із зовні балкону мають потрапляти в квартиру. Сверлити діри наскрізь через бетон чи робити їх у склопакеті, а потім сподіватись, що запінення компенсує розгерметизацію квартири та балкону. Ніяк інакше, вірно?
Зробив дірки в фасаді будинку (не балкон). Взяв свердло як раз по товщині кабеля - треба робити окрему дірку на кожний кабель, тоді там все дуже щільно виходить. Ззовні ще замазав експрес-цементом )
комментарий в поддержку. -добавил бы что практичней взять инвертор и батареи на нконе, в 2 раза дешевле и обьем аккумулятора больше в 2-4 раза (лучше собирать на 24 вольта) 60*8+200 цена 6,7 кВт емкости. это на неделю при потреблении 40 ватт. -емкость аккумулятора это важно. -инвертор лучше брать низко пороговый по напряжению, чтобы можно было от 2 панелей получать хороший результат. -при параллельном включении важна не затененность всего поля (т.е. есть ньюансы ). -про установку панелей, я не услышал угол наклона к солнцу, ориентация (юг-север), если установка вертикально на стену это плохой угол и не всегда есть выбор хорошего направления(юга), если это запад например, то будет пол дня. т.е. видео хорошее но не обладает полной информацией по вопросу. т.е.е. две панели 500 и низко пороговый инвертор с батареей дня на 3-4 могут дать возможность жить без электричества в летнюю пору.
Так, відео для зовсім початківців, щоб зрозуміти основи і найпростіші опції. Кастомні збірки інверторів і акумуляторних елементів дуже хороша опція, але точно потрібна буде консультація тих хто в цьому розбирається.
Дельта 2 сейчас на пиндуадуо с доставкой 21к грн. Доп батарея 19к. Дельта 3 1500 - 31к грн. Растаможки нет, ждать месяц. Это по поводу стоимости зарядных станций. А панель экофлоу 160 вват раскладную барыги продают по 4500 на олх. А кабель нужен просто xt60i, с доп пином. На али 200 грн Павер стрим с польши 5000 грн. Плюс реле на счетчик чтобы не утекало наружу, забыл название.
У мене схожий варіант, але отримав з ним певну проблему. Станція Ecoflow River Pro (720 Вт год ємності) + панель Dokio 18VDFSP-100M (100 Вт). Наче мало би все бути гаразд зі струмами та напругами, але через певний час помітив, що панель генерує грубо 50 Вт, а відсоток заряду на станції впродовж кількох годин не збільшується. Після того виявив, що ємність упала з 720 десь до 260-300... Які у кого будуть думки з цього приводу?
Якщо світла не буде кілька днів, то проблема віддаленої роботи буде найменшою зі всіх, що виникнуть :) Не буде води, не буде працювати каналізація, не буде продуктів, зв'язок впаде майже до нуля, а найголовніше, не буде інтернету, тому що у провайдерів вимкнеться все обладнання, бо воно на акумуляторах 😂😂😂
Мій провайдер обіцяє що їх кореневі вузли gpon забекаплені генераторами. То інтернет в теорії має бути довго. Але те що життя стане дуже складним - це ще м'яко сказано
У меня провайдер тоже говорит что узлы на генераторах. Запас продуктов и воды на несколько дней есть. Самодельные грелки (тонкий изолированный нихром) и теплые шмотки - это 200 ватт-час на пару суток в тепле. Так что главная проблема - канализация и кошка мерзнет :-).
Нуу.. у меня с солнцем жопа.. 1 этаж, окна на запад, да еще соседние дома, солнце только после 13.00. Панель на 100 вт, кислотный АКБ 100А и шимм контроллер. Летом еще как-то заряд поддерживает ( панель стоит за окном на кухне), а сейчас пасмурно, вообще отключил, до 10 вольт даже не выдает. А вот сыну поставили на крышу дома и кабель спустили через вентиляцию. Панель 400 вт + Экофлоу.
Велику роль відіграє кут нахилу панелей. В хмарну погоду панель буде виробляти значно більше якщо її направити вгору але в квартирі так зробити нереально(
На Алі взяв 4 банки LiFePО4 по 280 Аг кожна. З купонами та монетами вийшло 318 баксів, що дорівнює близько 13 000 грн. Плюс БМС на 120А близько 3500 грн плюс інвертор 2000Вт за 6000 грн. Врешті маю типа зарядну станцію ємністю 3.7кВтг усього за 22500 грн. Це суттєво дешевше ніж просто самі акуми з Розетки або зарядні станції на ринку України. Так, в ідеалі треба ще й зарядний пристрій. 50А зарядка, зроблена з серверного БЖ будет коштувати на Алі близько 3000 грн. Тобто сумарна ціна системи зросте до 25500, що все ще суттєво дешевше аналогів, що можна придбати в Україні. Основний недолік моєї системи - акуми з Китаю довелося чекати 100 днів! Якщо в дупу клює смажений півень, цей метод не підходить. В принципі можна придбати такі аккуми з китайського складу в Україні. Доставка займе усього 3-5 днів, але коштувати те саме буде у 1.5 рази дорожче. Тобто є вибір - швидко та дорого або дешево та довго. Я почав перейматися питанням ще у червні, тому наразі я маю досить потужну (вибачте за термін) систему резервного живлення. У якості експерименту поставив дві маленькі сонячні панелі у вікна квартири з внутрішнього боку (за склом). Маленькі - то десь метр на 0.25м кожна. У сумі пів-квадрата. Підключів у паралель. Вікна виходять на південь. У сонячну погоду зараз дає десь 45Вт. У хмарну не дає практично нічого - десь 40мА струм КЗ. Вирішив хоч трошки підзаряджати свою станцію від сонця, для чого придбав ще й контроллер на 20А вихідного струму (із запасом на майбутнє). Так отих "хмарних" 40мА вистачає лише на живлення самого контроллера. А вночі, якщо контроллер не вимикати, то він взагалі бере струм від акуму, тобто розряджає його. Якщо буде нагальна необхідність, влітку планую поставити великі панелі із зовні на простінки між вікнами (2 панелі по 2.5 квадрати). Я живу на околиці міста, та й вікна у двір, тому проблем я думаю не буде. Але для цього треба буде наймати підйомник та монтерів, сам не впораюсь (4-й поверх). Будемо дивитись.
Хороший досвід. Так, цікавих варіантів може бути багато. Але потрібно бути дуже добре в темі для таких комплексних рішень. Я відео показав для базового рівня розуміння
@@БогданПасельський-я5ы Вони ж гнучкі зараза то їх треба кріпити і зверху і знизу - бо інакше вітер буде теліпати. Щоб виставтити їх із кутом а не як попало - то треба якусь оплубку для них робити - так і не знайшов нікого хтоб погодився зайнятися цим. Коли купував гнучкі то думав що буде легше із монтажем бо квартира арендна - а в результаті - повна жесть. Тупо стоять тепер без діла. А купував дуже якісні - по 4000 грн за штуку. Таке.
У мене панель на 550Вт, весить вертикально, виходить на південний захід. В хмарну погоду дає прям сильно мало, практично 0. Думаю цього мало б вистачати лише на втрати інвертора (перетворення в 220В) ставив десь в кінці серпня, то на той час давало 1-1.5кВт на добу
Добавлю до цього ще гіршу новину. Якщо заряджати акумулятор і потім отримувати енергію від нього то загальний ККД падає аж до 75%. Тобто 25% енергії від сонячної панелі чи з мережі втрачаєтеся. Бо ККД в 90% є як при заряджанні так і при розряді таким чином це вже 0,90х0,90 = 0,81 чи 81% а є ще втрати в самому акумуляторі та постійна складова втрат електроенергії. Ця постійна складова на перший погляд є невелику 0,5% від номінальної потужності пристрою "ДБЖ" але за десть годин роботи в режимі очікування це перетворюється в 5%.
@@MykolaKML Поэтому я заменил свой стационарный комп на "тонкий клиент" с прямым питанием от напрямую 12В батареи Потребление 5 ватт. Вышло так хорошо, что поставил второй как сервер. И весь свет в доме переделал на 12 вольт. А свет лучше "родного" (очень "теплый" белый, солнечный такой) - только им теперь пользуемся. Теперь от 220 (бесперебойник 350 ватт от той же батареи) питается только пара мониторов (руки не доходят заменить на самсунги которые от 12 вольт могут). Остался бойлер (газовая плита+канистра 10 литров на стену=душ) и холодильник (он пока справляется и так, даже летом не таял за 4 часа).
@@MykolaKML Главный гемор был - провода на всю квартиру капец дорогие выходят чтоб свет от "главной" батареии раскидать. В итоге дальняя половина освещения питается от двух отдельных 12В 7 Ач лиферных батарей (валялись без дела), раз в пару дней вручную подзаряжаются.
@@maximbulkowsky6507 ваш "тонкий клієнт" це забавка шаритись в інтернеті та не більше. Бо для нормальної роботи потрібно мати більш-менш нормальний нотук та як до даток монітор на 24" . Як в мене багато хто це робить. І навіть ваш "тонкий клієт" під навантаженням бере більше 5ти ват, не менше 15...20 ват. Бо роутер сам споживає не менше 5 ват. А от кабельною проводкою це звісно проблема завжди, щоб це нормально виглядало і на дійсно працювало. А не виглядало на бедлам. Про монітори, не бачив моніторів щоб від 12 вольт працювали, промислові потребують не менше 24 чи навіть 48 вольт. а от +/- 100 вольт і звичний запрацює з якісним стандартниq імпульсним блоком живлення на ~220/50Гц. Виправдано на практиці.
LiFePO4 акумулятор 12v 100Ah вже не так і багато коштує, наприклад, той же Redodo. А ДЖБ до нього вже коштує сильно дешевше. Це вийде куди дешевше ніж зарядна станція.
@БогданПасельський-я5ы Просто я багато разів бачив як вітер зриває і рве бляху, навть якщо там є невеличкий зазор. А тут прямо аж проситься вітру, хіба що стіна будинку з тої сторони де вітру не буває.
@БогданПасельський-я5ы З даху це мабуть малоймовіно тому що панель важка, а від стіни шанси зростають. Та ладно б це був перший поверх і свій будинок. а тут висота, і треба щоб все було меганадійно, щоб не сталась біда.
@БогданПасельський-я5ы 2000 за кріплення здивувало. А що саме там? Не для порівняння, а просто по темі - я свою панель сам закріпив на стіну, з кріплення там пішло 6 анкерів з нержавійки по 34 грн і 6 бічних прижимів з алюмінію по 21.5 грн.
Ви ще не враховуєте відсоток на деградацію сонячної панелі. Вони деградують як раз від перегріву, парадокс - більше сонця, більше енергії, більше енергії - перегрів. За рік панель втрачає 1-3% потужності. Це за умов ідеального кута нахилу до сонця... В вашому випадку мабуть деградація на рівні 1%, але...
Основний дефіцит електрики по відчуттям буде зимою, коли якраз перегріву немає. А з річною деградацію я мирюсь. Роки 3-5 технічно точно має працювати, а що буде з війною за такий період ніхто не візьметься прогнозувати. Буду щасливий якщо вже через рік стане не потрібною )
1:00 - Що до ДБЖ на основі кислотних акумуляторів. З висновком автора погоджуюсь, але є нюанс. В нормального ДБЖ час зарядки розрядженого акумулятора займає не 14...15 годин, а максимум 8 годин. Незалежно який це ДБЖ акумулятор по факту має "повністю" розрядитись до рівня не менше 20% від його ємності. Це загально прийнята практика. А в цих що в нас продають "сам пансклепав" часто немає відповідності ємності акумулятора, НАПРУГИ до його потужносіт. Використання акумуляторів на 12 воль при потужностях 1000 і більше ват повна прутня. Напруга має бути не менше 24 вольт. А припотужностях більше 2,5 кіловати це вже має бути як мінімум 48 вольт. Але внс думають що прото і дешево мати ДБЖ на 2000 ват з використанням автомобільного акумулятора на 12 воль. ККД таких рішеь є на рівні 60% і дійсно вони можуть заряжатись або дуже довго, або швидко, але притому акумулятори так само швидко помирають.
Дякую. Можливо і є для акумуляторів AGM збірки з часом зарядки 8 годин. Але сам мав таку на 300ват ДБЖ і 12v 100Ah AGM, заряд був годин 12-14. І в описаннях зустрічав такий нормативний час заряду
Простите, у меня больше бытовой вопрос: а как с голубями и с соседями сверху? Я вот подумывал об этом, но глядя, как мимо окна пролетает всякое - боюсь. панель проживет недолго...
У мене в будинку металеві козирьки між поверхами з жерсті. Панель фактично схована під таким дашком, тому з поверху вище її не видно і впасти нічого не може. Слідів голубів теж не було поки
Ви не замислювалися...? Про.. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.
В чому саме? Якщо ви самі знаєте як правильно підключити третій пін виходу - супер, зможете самі. Якщо не знаєте або ж візьмете штекер без третього піна - то на форумах пишуть що матимете халепу. Я не ризикував, взяв готовий сумісний кабель
)@ можу хоч зараз для вас запилити відео де дельта2 напряму підключається до 12.8в ліфера звичайним хт60 двопіновим. Розуміло що потужності там як результат не буде, бо обмеження 8А, а от із 3 пін( саморобний кабель) струм зростає до 15А.
Купляти дорогі сонячні панелі при вимкненнях світла 6-8 годин максимально на добу це абсурд. Я вже не кажу про відсутність сонця зимою. Навіть якщо реально буде період, коли вас будуть більше ніж на 12 годин вимикати, вам сонячні панелі ніяк не допоможуть вижити. Краще йти в якийсь коворкінг чи магазин зарядити станцію від генератора.
Минулого тижня в Києві світла не було 19годин за добу. І це ще не зима. Боюсь заряди в магазинах, коворкінги і т.д. ще на черзі. Більше опцій маємо - краще готові
Війна, сім'ї, робота. Можливо деякі наші дії не найефективніші, можливо навпаки врятують в критичній ситуації. Найгірше як на мене - просто сидіти сподіваючись на краще і не бути готовим до гірших сценаріїв.
@@БогданПасельський-я5ы Готуватись потрібно. Але рішенння від пяти тисяч долярів, від якого взимку майже немає користі в місті, ну то таке, як на мене. Ще й інвертор в квартирі буде вити, як привид на цвинтарі. Плюс ще питання, чи не вибухнуть ті аккумулятори, разом з квартирою і всіма, хто в ній. Але хто має гроші та натхнення, хай експерементує. ДІло хазяйське. Я б такий варіант, більше для приватного сектору розглядав. Тоді буде діло, можливо
Я потратив 12тис грн як показав на відео. Як інвертор у мене зарядна станція ecoflow. При зарядці від сонячної панелі 200-400ват вона звуку майже не видає, взагалі мені не заважає. Зарядна станція ecoflow delta 2 від мережі здатна заряджатись з швидкістю 1,2кВт. Сонячна панель в декілька разів менше видає, тому ризиків перегрузити акумулятори щоб вони спалахнули теж особливих не бачу
Так і є. Фото в 9:00 зроблене, до цього моменту генерація в мене нульова. Після 9:15 і до 17:00 панелі відкриті до сонця. Тому наскільки це важливо знаю і сказав )
Дякую за відео.Прекрасна тема.Теж живу у 9 поверховому будинку і теж маю панелі + станції.Хоррша та корисна тема для інших у наш непростий час
Дякую за відео, було цікаво та пізнавальної.
Богдане, чудове відео! Все по суті і чітко, дуже корисно, зберіг собі в список на майбутнє.
Ви помиляєтесь , важливо не перевищувати тільки напругу входу, струм зарядна станція сама обмежить , тому можно сміливо під'єднувати дві 500ват панелі в паралель , але станція ніколи не буде брати більше 500та ват , в вас буде просто запас по потужності на хмарну погоді
Супер якщо так. Я просто уявляю скільки коштує ремонт зарядної станції і перевіряти перегруз по струму не ризикую
@@БогданПасельський-я5ыякщо боїтеся, ставите запобіжник постійного струму, і будете психологічно і фізично захищені)
Дуже корисний коментар, дякую!
ua-cam.com/video/_HgON2TFAaI/v-deo.htmlsi=LOCsUUzJuN534Ba0 знайшов відео де це перевірили. Так, поставити декілька панелей паралельно з перелімітом по струму можна.
якщо в станції ліміт 500W по сонячному порту то в паралель то воно буде працювати але питання як довго станція зможе обмежувати таку потужність, бо начинка і сам порт розрахований на 500W, тому я раджу піково це лише 400x2 в паралель так є більший шанс що це буде працювати довго і щасливо тому що рівно 800W вони не віддадуть хіба що якщо панелі дуже якісні і дорогі і кут нахилу встановлений ідеально.
Дякую за чітку і корисну інформацію
Дякую:)
Все чітко й зрозуміло. Дякую
Дякую за відео
Допомогло дякую
Все коротко і ясно. Дякую
Акумуляторні комірки, наприклад 315А, можна взяти приблизно 60-80уо на енконі, вийде у вас акум на 12В, ємність 4кВт до 500 уо (включно з BMS), тому, це не так дорого як а нас продають здирники і спекулянти, і не так, як готові акуми. Bluetti оптимальніше як Ecoflow, бо мають режим наскрізної зарядки, і як правило більше вхідну потужність на сонячний вхід для станцій у одній ваговій категорії. На цей сонячний вхід можна підключати будь які акуми, головне, щоб сумарно напругу акумів не перевищувала верхню межу напруги сонячного входу… якщо це один акум на 12В, то можна взяти плату підвищення напруги, наприклад на 48В(BoostUp converter). Реальна потужність яку можуть видавати панелі залежить від кута до горизонту. Дякую за цікавий контент
Дуже гарне відео.
У мене збірка за 65к грн на 3.7 кВт-г з роботою.
Жодні відключення не змогли розрядити збірку до 60% при чому не відмовляв і не заощаджував енергію взагалі.
Також Я думав над ідеєю 2-х сонячних панелей по 500 Вт (площа по 2 кв.м. кожної панелі), проте це нежиттєздатно коли зверху неадекватні сусіди...
Дійшов висновку що головне це запас ємності. 3.5-4 кВт-г це логічний максимум для квартири. Це повноцінні 24 години без світла.
А для орендованої квартири це єдине рішення. А у майбутньому збірку можна перевести на 2-фазний лічильник і це має хоч якийсь економічний сенс.
Лише маючи запас ємності від 3.5 кВт-г Я б задумувався над сонячною панеллю.
А про панелі до 100 Вт я б навіть не задумувався.
Дякую. Не сперечаюсь, більше - краще ). До 1,5кВт панелей на балконі поміщається легко. У мене між поверхами будинку козирьки жестяні, тому панель не видна з балкону ні сусідам поверхом вище, ні поверхом нижче, тому точно нікому не заважає, тінь їм не створює
@БогданПасельський-я5ы лише якщо високі поверхи та +- адекватний район. Бо для деяких представників мудрого наріду оті панелі на балконі це вивіска "у цій хаті є бабло".
У вас традиційна помилка по струму панелей - інвертор або станція візьме тільки ту потужність яку зможе "переварити", так що, навіть якщо панелі і можуть видати набагато більший струм, чим може взяти споживач - нічого страшного. А ось напругу потрібно дуже уважно підбирати, так щоб максимальна напруга панелей була не більше десь 80, може 90% від максимальної вхідної, бо взимку, в холодну безхмарну погоду і при правильній орієнтації на сонце, вони напругу і вище номінальної можуть видати.
Звісно, необхідності в автоматичному вимикачі (тільки постійного струму, це важливо!) це не відміняє.
Так, швидше за все електроніка зарядної станції зможе справитись із зависоким струмом. Але я просто порадив щоб і струм і напруга не виходили за паспортні дані, бо експерименти можуть коштувати дорого )
@@БогданПасельський-я5ы струм це похідна від потужності , він виникає тільки коли є споживання , і станція сама регулює скільки брати з панелі , як шо шо можете звіритись з підручником фізики за 8мий клас.
Згідний. ua-cam.com/video/_HgON2TFAaI/v-deo.htmlsi=LOCsUUzJuN534Ba0
@@aleksandraleksandrovich646 залишається питання, чому для дорослих інверторів не рекомендують перевищувати проєктний струм по панелям більш ніж на 10%
@@IgorYegorkin в дорослих інверторах окремий пункт є струм КЗ , в як правило вищій до 2х від робочого , залежить наскільки не жадібний виробник, там алгоритм МППТ інколи симулює коротке замикання поля для обрахунку внутрішнього опору поля. В зарядних станціях в алгоритмі мппт така поведінка відсутня так як через цей вход заявлена можливість заряджатися від 12В авто аккумулятора де струм кз може бути і 700-800А
Я купил гибкие панели от экофло 2х200 и 1 сотку. И не стал заморачиваться просто прикрутил с уличной стороны к оконной раме. Максимально в идеальный день почти 2 киловата энергии. А так все точно так же как в ваших расчетах. Единственное я еще добавил поверстрим от экофло (достался бесплатно). И теперь когда все заряжено и в квартире есть свет, я солнечную энергию передаю напрямую в розетки квартиры (использую умные розетки экофло)
Гнучкі панелі працюють чудово, дуже легкі, складаються. Але ж капець які не дешеві ) Скільки обійшлися в сумі? Одна стаціонарна панель на 500вт коштує до 5тис грн
Сейм сторі) круте рішення
Цікаво як вам розумні розетки допомагають
@@andriim36 розумна розетка спілкується із павестрім, той в свою чергу видає необхідну потужність в мережу. Таким чином перекривається косяк коли ти віддаєш у місто свою виробітку і ще платиш за це як спожиту.
@@griswa норм працює? Це виходить щоб не переробляти існуючу проводку і просто підливати енергію прямо в розетки за потреби? Чи можно порівняти з варіантом весь будинок пустити через нього та позбутися розумних розеток?
Дякую!
Я хоч і працюю в ІТ, але віддалено працюють не лише айтівці
Дякую за інформацію, було цікаво, теж хотів поставити панелі на балкон, але досі вагаюсь. Від себе додам - Якщо брати гібридний сонячний інвертор та звичайні автомобільні акккумулятори то виходить що можно взяти інвертор на 3 кіловати та 24в який зможе заряджати аккумулятори струмом 60а - це десь півтора кіловати. Але для цього треба брати щонайменьше 6 аккумуляторів та підключати їх 3 парралельно по 2 послідовно, щоб було 24в. Так буде виходити що при зарядці в 60ампер на кожний аккумулятор вийде струм по 20 ампер, що трохи забагато, але вже не так критично. Якщо брати аккумулятори по 100ампер які коштують нові по 3000 гривень та інвертор коштує близько 12000 то виходить що станція на 6 кіловат загальної потужності , яка заряджається за 4 години буде коштувати всього 30000 гривень. Я знаю що автомобільні аккумулятори не можно повністю розряджати, максимум до половини, тому для повсякденного використання у вас все-одно буде 3 кіловати на одне відключення, які інвертор зарядить назад за 2 години. Але якщо наприклад світла не буде тиждень, як ви кажете - то буде запас у 6 кіловат - майже по 1 кіловату у день, що гарантує вам майже цілодобову роботу ноутбука та роутера.
Дякую. Кастомні збірки хороші високими показниками. Але вимагають глибокого розуміння згаданих вами аспектів. Просте підключення до зарядної станції звісно матиме менші параметри, але доступне з мінімумом додаткових знань. Моя ціль зацікавити новачків спробувати зацікавитись цією темою і отримати бажаний рівень знань додатково.
Не забувайте шо сам інвертор споживає на свої потреби, дорослі моделі десь 50 вт, тобто 1,2 кВт на добу лише шоб все працювало.
А по друге ціна на літій полімер вже навіть менша за свинець при безкомпромісних перевагах. Наприклад 5 кВт батарея дея, шо преміум, вартує 1к евро, тобто 9к гривень за кіловат які всі ваші навпротязі тисяч циклів, в той час як свінець бажано 50% розряду та молитися що би хоч 500 проходив.
@@andriim36 Литий-полимер такой емкости - я бы рядом с такой штукой молиться вообще б не прекращал
Поищите в инете как смешивают в одной сборе свинец и LiFePo (НЕ Li-Ion !!! погуглите как они горят!).
У них очень близкие рабочие напряжения (удобно смешивать), но лифер позволят в 10 раз бОльшие токи заряда и разряда. При этом свинец любит быть полностью заряженным и не любит работать (малое к-во циклов), а лифер - не любит полный заряд, но имеет ресурс 10 000 циклов. Идея в том что мелкие гоняния туда-сюда по 2юю4 часа (наш типичный график) обеспечивает лифер, свинец же полностью заряженный все время ждет или отдает небольшую мощность, "подмешивает" - чтобы оттянуть момент полного разряда лифера. В результате у него меньше износ, а когда напряжение в сети появилось - разряжен частично, а потому вместо 10 часов ему хватит тех же 2-4, за которые полностью выжатый лифер тоже зарядится. Если же лифер таки сядет весь - значит настала какая-то многочасовая жопа, полюбому надо экономить. Тогда тихонько сидим на "чистом" свинце. Когда сеть вернется - быстренько заряжаем лифер и уже готовы к мелким отключениям, а свинец - спокойно ждем.
Ну и на потребление надо смотреть. А то люди хотят стиралки и чайники с микроволновками. Мне пока 500 ватт*час лифера хватает часов на 6-8 активной работы (2 стационарных компа, инет, паяльник, дрель временами и термокружка :-) ) и яркого света во всем в доме. До нуля еще не село ни разу. Обнаглел настолько, что после обеда сижу чисто на аккумуляторах, а ночью заряжаю (двухтарифный счетчик). Резерв (носимая батарея) еще на 200, еще ни разу не понадобилась в этом году. Но если хватать перестанет - то за 2 тыс. грн добавить еще 500 ватт свинца по описанной схеме - можно с моими потребностями двое суток, а то и больше - не напрягаясь.
Дякую за відео, в мене на бусіку - автобудинок стоіть 580w і я намагаюся зрозуміти як мені краще зробити дві по 580W зробити чи 4штуки по 280, як буде ефективніше в туман
В туман нажаль ефективність буде менше 2% і думаю 2 чи 4 не матиме значення
дякую
Ще у літку встановив одну панель Різен 390вт. Закріплював сам( кронштейни під кондиціонер + продублював тросами 4мм нержавійка та 8 дюбелів. ) і вдалось навіть дати середній кут нахилу(у Вас бачу вертикально стоїть).Станція також була.але це RZTK і вона підтримує зарядку від панелей максимум 24 вольта.І тому Спочатку були AGM 2*45 Ah та MPPT Powermr(2700грн) а тепер вже є 200 залізофосфатна.
P.S декілька раз вже було що видавала більше номіналу до 430 ватт
@@ZpMaxUa Ого, я максимум мав віддачу панелі 86%. Нахил у мене 'зимовий'. І зробити більший трохи проблематично. Дякую за фідбек
Красава
@БогданПасельський-я5ы Звісно кут має бути "зимовий" в більшості випадків. Тому що літом в сонячні дні і так немає де дівати електрику. А сама більша потреба це взимку. Мало того зараз часто літом виникає інша проблема це прегрів сонячних панелей як встановлюють під ідеальний "літній" кут. Результат , з полудня потужність починає падати на -15...20%. Тобто за мість збільшення генерації по факту зменшення. Але це не саме гірше починаєтесь прискорена деградація сонячних панелей про що в нас ніхто не задумуються. Вірять рекламі що вони довго прослужать 15...25 років. По факту в таких умовах постійних перегрівів термін придатності зменшується до 10 років, а то і менше. Але відразу не відчутно тому ніхто не звертає на це увагу, як завжди живуть одним днем.
Під'єднувати до квартири можна не лише через екофлововську приблуду за 15к. Можна поставити звичайний АВР і отримати автоматичне переключення між екофлоу та мережею. У такому випадку не треба буде вирішувати питання з лічильниками. Окрім того у АВР є контакти, які замикаються та розмикаються при переключенні. На них можна повісити наприклад датчик витоку води чи будь який інший, який вміє відслідковувати розімкнені чи замкнуті контакти. До цього додати шлюз розумного будинку за 400 грн, пару розумних розеток і таким чином при переході на екофлоу автоматично вимикати бойлер, сушарку для рушників та інші непотрібні прилади. При відновленні енергопостачання вони увімкнуться автоматично. Для цього потрібно щоб шлюз був завжди заживлений. Підійде або дбж як для роутера, або павербанка з наскрізною зарядкою. Автоматичну зарядку Дельти можна зробити, підключивши її вхід від міської мережі до АВР через автомат. Таким чином ви не будете заряджати її саму від себе і матимете можливість її вимкнути, якщо відключень світла довго не буде. При такому підключенні декілька пристроїв з великим піковим споживанням будуть стартувати одночасно. Тому на такі пристрої, як холодильник потрібно ставити реле напруги з затримкою вмикання наприклад ZUBR SR1 і виставити там 1 хвилину. Головне щоб у кожного такого пристроя затримка була своя, щоб вони не стартували одночасно. З недоліків цих АВР можна назвати досить невеликий ресурс, кажуть що живе пару років, ну і те що воно ДУЖЕ ГУЧНО перемикається.
Звісно це можна здешевити і поставити звичайний трьохпозиційний перемикач і коли зникатиме світло перемикатись між мережею та екофлоу вручну. Це у 100 разів безпечніше ніж вилка-вилка і коштує недорого.
Не обов'язково купувати штатну батарею Дельта2. Можна замість неї купити 24в аккумулятор LiFePo4 пару дротів з виходом XT60 та зарядку для 24в LiFePo4 батарей. Чому не 12в? через 12в буде дуже повільна швидкість заряду, ну і у такій схемі не можна користуватись сонячними панелями - їх нікуди буде підключити. Є багато відео з таким варіантом збільшення ємності зарядних станцій. Але якщо вже так морочитись, то доцільніше відразу замість екофлоу ставити гібридний інвертор та великий аккумулятор.
Привет Богдан. Случайно наткнулся на твой канал. Я твой бывший сотрудник по Е-Консалтингу. Вижу ты увлекся альтернативной энергетикой. :) У меня та же беда. Уже установил 22 кВт панелей (105 кв. м.) и в планах еще добавить 7 кВт. Уже сделал автоматический слив излишков энергии в отопление. Короче у моего дома теперь есть собственные мозги. Тема интересная. Кстати, я превысил ток массива панелей в 2 раза - полет нормальный. Ток превышать можно, напряжение - нельзя. Так что можешь еще панелек подобавлять сколько позволяет место.
Привіт. Радий чути! Ого, 22кВт це поки не мій рівень ;)
Може знімете коротке оглядове відео?
Така інформація зараз важлива.
@@Vtoroypilot2 Подумываю над этим. Но это будет не скоро. Много работы. И это не просто в реализации - нужно иметь навыки программирования.
На днях вперше побачив як люди з багатоповерхівки, під час довгого вимкнення світла, запускали бензогенератори й тянули дроти в квартири. З цього можна зробити висновок що схема, якою я користуюсь в приватному будинку, підійде й для багатоповерхівок. Маючи блюєті AC200MAX, яка заряджається 4,5 години, та інверторний генератор на 1,8 кВт за 17000 заживлюю весь будинок по черзі. Станції вистачає на +-8 годин, без вмиканя приладів з високім споживанням, таких як бойлер тощо. У випадку якщо світло не з'являється, вмикаю генератор, від якого, знов таки, живлю весь будинок та заряджаю станцію. Станція зарядилась - перемикаю все на неї, генератор відпочиває. Таким чином, на мою думку, маючи станцію +- 2 кВт та генератор, можна скинутись сусідами на паливо для генича й всі будуть задоволені.
Так, цілком робоча опція. Здається лише що досить багато додаткових зусиль - догляд, заправка, запуск, перепідключення, охорона вночі
Вітаю!
Ще можна купити двопаливний інверторний генератор, і прикурити станцію коли взагалі біда, але тут треба дивитись скільки кіловат видасть генератор и чи достатньо цьго для станції
Так, хороший надійний всепогодний спосіб. Єдине що зусиль багато - знести на вулицю генератор, підключити до квартири на високих поверхах, сховати щоб не вкрали, догляд генератора
Я так зрозумів, що ваша дельта на пост рідключена до панелі? Хочу на літо до холодильника так зробити.При постійному підключенні холодильника до дельти і до панелі, як деградує зарядна станція?
Так, підключена кабелем напряму до зарядної станції. В налаштуваннях станції виставив що вона від мережі може заряджатись лише до 80%, а вище лише від сонця. Як міряти деградації не знаю. Дельта2 здається на 3тис повних розрядів лише 20% деградації. Так що 5-10років сподіваюсь відслужить
Саме повних? Тобто до:.... ?
звук з якоїсь дірки
Можна ,ще підключити до збірки акумулятора, як у мене, інвертор і контролер, з панелями або вітряком
З екофлоу є ще проблема мінімальної потужності, десь мій River 2 max починає заряджатися з 45 Вт, з 20вт десь бере на живленя але не заряджає
Дивно. В мене дельта про починає заряджатися з 40вт. Маленька станція ctechi десь з 5вт.
Моя Delta 2 відображає заряд приблизно від 25Вт, але фактично заряджає і при нижчому струмі. Я переконався в цьому по показнику автономності заряду. Якщо підключаєш панель в дуже погану погоду, то потужність зарядку показує нуль, але години автономності відразу ростуть. І десь на форумі читав відповідь виробника що так, низькі токи не відображаються на моніторі, але все одно заряджають.
Lifepo4 40ah склепав з 20ah topband 8s2p + зарядку на 7А змайстрував і в паралель кинув до безперебійника, політ нормальний😊
Нарешті правильне відео про те для чого потрібні сонячні панелі в квартирі! В мене ж таке є 4шт по 50Вт, влітку ноут і гаджети лише від сонця працювали.
Дякую!
Підкажіть новачку кому не важко. Є панель fs 390 (90w). Що можна придбати з бюджетних варіантів до неї для зарядки смартфону, павербанку мамі в село. Дякую за відповідь!
У мене працює боюетті, але не від сонця напряму. На вхід підключив аккум залізофосфатний 24в 100Ач. А вже його заряджаю через "простой" контролер заряду від панелей. Нажаль у мене сонце з'являється лише на 4 години і встанолювати норм панелі дуже недоцільно - тому обмежився гнучкими. Отримував до 300Вт в сонячні дні. Тож вистачає на ноут і холодильник з запасом. За потреби зараз зовнішній аккум дозаряжаю зовнішньою зарядкою.
Як і писали вище - струм не обмежується - зарядна станціє візьме скільки зможе.
Да, как здесь уже комментировали, крайне критично, чтоб напряжение открытой цепи панели или панелей составляло 80-90% от максимума, на который рассчитан солнечный вход станции. Ток больше, чем максимально допустимый, это не проблема. Я использую точно такую же панель для зарядки станции, т. к. крайне критично питать роутер, ноутбук и монитор для работы. Точно как и Вы подумал, что этот вариант гораздо дешевле дополнительного аккумулятора. Результатом доволен. Хочу поделиться небольшим нюансом. Если есть место только для одной панели, выбирать нужно её с Voc максимально близким в 0.8, 0.9 от максимума станции. В солнечные дни у меня вырабатываемая мощность "упирается" в макс. значение тока 10А. То есть 330-340 ватт. А была бы панель на 144 элемента, то эта же станция от неё бы заряжалась мощностью ~43В *10А=430 Вт. Ощутимая разница при таких "масштабах" :)
Дякую!
Доброго дня, ваш сусід по будинку, як раз кушав можливість з вами зв'язатись, щоб дізнатись як ви втановлювали, а тут відео від вас :D
Підкажіть, в яку ціну обійшлось встановлення(майстер)?
Я собі взяв гнучкі 2х200W, ще під кінець літа, але так до сих пір не втановив ще.
3500грн майстер
встановив 2 гнучкі панелі від EF по 200 Вт кожна. Переваги: - маса. Мають близько 3-4 кг кожна; - мобільність. Дуже легко, за попередньої підготовки місця кріплення на балконі, монтуються та демонтуються. На зиму зняв, бо те що видають за такої погоди - майже безкорисні. Влітку на піку дня (2-3 години опівдні) - 310-340 Вт майже щодня, за виключенням дощових та похмурих днів, яких не багато. Загалом, на період травень-вересень, як варіант рішення проблем з електрикою для багатоквартирного будинку - можна використовувати, на інший період - дуже "таке собі"
Так і є. Влітку у вас ефективність панелей до 80%. На зиму я раджу рахувати параметри виходячи з ефективності 5-8%
@БогданПасельський-я5ы Ще треба все ділити на 24 години роботи роутера й врахувати ККД. То ж взимку за 6 годин світла вам вистачить лише на роутер цілодобової енергії. Ноут вже не підключити. Як це у вас вийшло взимку ноут підключити - загадка на нобелівську премію, або просто брехня.
@@ВикторГиль-ф2ф У меня роутер и медиа-конвертор оптики пообще на китайском павербанке на 4 банки 18650 (из старых убитых ноутбучных батарей), подключенном в розетку через USb-зарядку, все лето сидел. Цена вопроса (без батарей) - 5$. По индикатору "павербанка" ниже 40% заряд не падал. Чтоб все так легко решалось...
@@maximbulkowsky6507 У меня роутер и медиаконвертор потребляют 12-14 Вт. Даже если у вас новые аккумуляторы, емкостью 3Ач, общая мощность вашего повербанка 43 Вт. Делим 43Вт на 12 Вт = 3.6 часа ваш "павербанк" продержится онлайн. Электричество отключается на 6 и более часов. И включается на 2-4 часа, т.е. от USB вам надо будет за 2 часа взять более 43 Вт, чтобы восстановить заряд. Для этого используют быструю зарядку, какой модуль заряда и БП используете?
"....або ж у вас осбб, який це прямо заборонив....". Чекаємо, скоро у всіх містах України.
Так ОСББ ж ви обираєте. Поміняйте його керівництво чи сформуйте інше якщо не влаштовує
@БогданПасельський-я5ы це так само як "...так президента та верховну раду ви обираєте, то поміняйте...". А по факту всіх поміняти можна тільки через кров потім. Немає в нас в державці важелів впливу на владу у простих пересічних. Ну можна їх стріляти наприклад, але це вже ціною свого особистого подальшого некомфортного життя.
Зрадонька почнись)
Також маю Дельту 2, хочу поставити тільки дві гнучкі сонячні панелі за місць скляної. Тільки ще не визначився які.
А чому гнучкі? Їх перевага лише в тому що можна їх скласти і з собою в похід взяти.
@БогданПасельський-я5ы То мобільні складаються а гнучкі легше, 5 кг одна панель. Як то так
То ж теоретично можна отримувати норм електрики, якщо квартира має доступ до південної стіни, (а ще краще останній поверх) і панелями забити всю доступну площу, а не лише балкон. Тоді можливо навіть здобути автономність.
Автор сам пр це (південна сторона будинку 2:05 ) каже притому ще звертає увагу на тінь від сусідніх об'єктів (будинки, дерева). Та ще звертає що можуть бути іншого роду обмеження встановлення сонячних панелей "на балконі". В результаті в кращому випадку тільки в одного з восьми є така можливість в місті.
Имейте в виду что при мощности выше 10 КВт может потребоваться разрешение половины соседей. На крыше - точно, на стене - надо смотреть. А при меньшем - кто-то может докопаться к безопасности монтажа. Кондиционеры по 20 кг не смущают - а тут весу аж целых 3 кило плюс люминЁвого профиля аж три погонных метра. В моем случае, например, имеются соседи, уверенные что 100-ватная панель способна сжечь панельный дом ("потому что где-то в соседнем селе что-то сгорело").
Всегда найдется бабка, уверенная что с чипирования уколами У.Гейтс перешел на облучение солнечными панелями.
А в пределах своего балкона плюс при толковом подходе окон -- можно им всем дули крутить.
@@maximbulkowsky6507 Потужність в 10 кіловат на даху займе всю площу Даха над під'їздом, а то і більше (не менше 70 квадратних метрів). Так що навіть мови немає розмістити для одної квартири. Щодо кондиціонерів та іншого. Це в нас бездумно розвішують і до цього в більшості випадків звикли. На цивілізованому Заході це не допустимо. Кондиціонери або приховані і точно не зовнішньої стіни, або це цетралізована система на весь будинок розташування холоднючих блоків на даху, як от фільмі "Міцний Горішок". Тому там обмежено потужність панелей не більше 600 (раніше це було 300 ) ват, тільки на балконах нових будинків. і звісно з дозволу власників будинку та місцевих органів влади. В іншому випаду величезний штраф за порушення правил та засмічення фасаду будинку. Це так про "сумашечих бабок". Так що в нас втому відношенні ще все "демократично". Так що автономне електроживлення від сонячних панелей в місті це є МІФ і не більше. а ці всі від осики це тільки "реклама" та не більше. Прекрасно бачу вже на практиці офісного приміщення де я працю. Через рік все ж директор встановив сонячні панелі на 7,8 кВт та гібридний інвертор на 12 кВт + акумулятор 4х5=20кВт. Результат за грудень місяць. В середньому за день вироблялося з 7,8 кіловат аж 4...5 кіловат електроенергії. При споживані за добу 50 кіловат. Звісно літом в сонячні дні сонце буде виробляти достатньо електроенергії щоб покрити все споживання, навіть буде надлишок. Але пізня осінь та вся зима без електрики з мережі не обійдешся. Тай хмарні дні літа і весни теж повного покриття заратунок сонця не буде.
Хоча позитив є на зараз. Бо як ДБЖ на 4 години викинення електрики система справляється. При тому не треба трати грошей на солярку на дизельгенератор і комп'ютери з іншим обладнання "не очікувано" не вимикається з відповідними наслідками. Але це точно не економія коштів при нормальні роботі мережі тим паче заробіток.
Зарядні станції - це просто казка, вони вирішують проблему як самі по собі, так і як важливиї елемент інших рішень. В тому числі вони самі вирішують коли їм заряджатись і наскільки, коли вимикатись, стійки до непостійної напруги із стрибками, виконуть функцію ДБЖ.
Так навіть якщо в вас генератор на 2КВт, а пусковий струм чайника 2,5КВт, хоч і на секунду, то без станції, навіть доволі слабкої ви вже не скористаєтесь таким чайником, навіть із генератором. Панелі навпаки вони дають мало, але постійно, це ніхто краще не збере і самостійно врегулює за зарядную станцію.
В мене на постійно всі критичні прилади і частка некритичних під'еднані через станцію і при вимкненнях нічого з цього не вимикається і нікуди не треба переключатись.
Так, сучасні зарядні станції навколо себе цілу інфраструктуру уже вміють вибудовувати, круті технології
Чайник потягне, в генератора також є режим бусту, де він коротко буде видавати максимально можливу силу струму😉
@@ARCHIPRObro Я це не вигадав, мав такий досвід. Генератор що показує 2300 при роботі, не в єко-режмі "захлинався" як тільки вмикався чайник. А від кіловатної станції він працював і без генератора (хоча і від'їдав щонайменьш 5%) і та показувала десь 1800 і могла тягнути 2квт довго, а білше якийсь обмежений час, що і робила.
@lukovenkoas просто в нас не самі добросовісні продавці генераторів, вони беруть саму обмотку яка розрахована на 1500вт і міняють транзистори на потужніші, і виходить коли ти даєш справжнє навантаження, вже тупо не справляється генератор
@@ARCHIPRObro В будь якому випадку, генератор я замовляв коли треба було хоч щось і навіть його дістати було проблемою, а вже потім відкрив для себе зарядні станції і після цього майже закинув генератор. Станція не шумить, не смердить, не витрачає паливо, не запускається з пїятої спроби, а підкинув до компа і все - він 24/7 заживлений.
Якщо електрики не буде тижнями, то будуть проблеми з водою/каналізацією. А це страшніше, ніж просто відсутність електрики.
Ці речі резервують генераторами
Теж на це сподіваюсь, ніби ще в 2022 році Київводоканалу дали генератори на водозабірні станції. Проблеми в квартир на верхніх поверхах, до них вода не доходить без підкачки
Для меня страшнее разморозка морозилки в холодильнике. Чтобы как то затормозить цей процесс, напихал в пустые ящики морозилки бутылок с водой.
@@ДмитрийКалиниченко-ш4г Це актуально в літній період. Зимою завжди працює "студенький" холодильник - ящик за вікном, чи балкон без утеплення. Взимку 2022-2023 року (грудень- початок) лютого так і зберігав продукти на вулиці. Холодильник банально виключив на цей час. А от літом, от як червень 2024, це вже проблема коли вимкнення більше двох годин. Тому просто приходилось кожний день ходити в сусідній АТБ і набирати їдла не більше ні на день, два дні. Жодного тобі фаршу чи м'яса на тижневий запас. Але і тут були нюанси. Бо там часто теж бували вже зіпсуті продукти.
Додам про "оригінальні" кабелі на MC4 - там "секрет" у третьому піні XT60I. Треба продзвонити на плюс чи мінус він іде. Та зробити самому потрібної довжини.
Так. Знаючи логіку третього піна це можливо. Я наскільки розумію вони зробили протилежну полюсність піна кабелю заряду від автомобіля і кабелю від панелі
Я собі сам зробив кабель для Delta 2 і запевняю, цей пін не потрібен взагалі.
Досі не надто вникав в нюанси додаткового енергозабезпечення квартири, але думка така, про його необхідність, зріє. В мене 2 балкони, один виходить на північний схід, інший на північний захід. Хоча прямі промені сонця потрапляють переважно вранці на першій стороні і ввечері на другій, все одно, думаю, добре було б встановити панелі. До того ж, сонячні панелі можна розмістити і на даху балкона, враховуючи, що поверх останній. Тоді кількість світла могла б значно зрости. Аби якось прорахувати, що для цього треба, скільки це вартувало б і чи був би від таких затрат якийсь зиск 🤔
Якщо не маєте зарядної станції - почніть розрахунок з неї або інвертора+акумуляторів. Панелі як правило не перевищують 30% вартості всього проекту. Зиск не рахуйте в грошах, сильно засумуєте)
Є квартира в якій балкон виходить прямо на південь і не перекривається іншими будинками або деревами, 6 поверх. В середені балкону взику в соняшний день може бути без перебільшення спекотно. Зарядна станція там є, кабель для соняшних панелей був у комлекті. Але я не розумію як кабелі із зовні балкону мають потрапляти в квартиру. Сверлити діри наскрізь через бетон чи робити їх у склопакеті, а потім сподіватись, що запінення компенсує розгерметизацію квартири та балкону. Ніяк інакше, вірно?
Так. Я зробив одну дірку в бетонній панелі балкону щоб пройшов кабель
Зробив дірки в фасаді будинку (не балкон). Взяв свердло як раз по товщині кабеля - треба робити окрему дірку на кожний кабель, тоді там все дуже щільно виходить. Ззовні ще замазав експрес-цементом )
ну и как богодка в последнюю недельку?)) ЗАряжается аж никак?)
Останній тиждень ефективність була не вище 2-3%. Сьогодні 90%
комментарий в поддержку.
-добавил бы что практичней взять инвертор и батареи на нконе, в 2 раза дешевле и обьем аккумулятора больше в 2-4 раза (лучше собирать на 24 вольта) 60*8+200 цена 6,7 кВт емкости. это на неделю при потреблении 40 ватт.
-емкость аккумулятора это важно.
-инвертор лучше брать низко пороговый по напряжению, чтобы можно было от 2 панелей получать хороший результат.
-при параллельном включении важна не затененность всего поля (т.е. есть ньюансы ).
-про установку панелей, я не услышал угол наклона к солнцу, ориентация (юг-север),
если установка вертикально на стену это плохой угол и не всегда есть выбор хорошего направления(юга), если это запад например, то будет пол дня.
т.е. видео хорошее но не обладает полной информацией по вопросу.
т.е.е. две панели 500 и низко пороговый инвертор с батареей дня на 3-4 могут дать возможность жить без электричества в летнюю пору.
Так, відео для зовсім початківців, щоб зрозуміти основи і найпростіші опції. Кастомні збірки інверторів і акумуляторних елементів дуже хороша опція, але точно потрібна буде консультація тих хто в цьому розбирається.
Дельта 2 сейчас на пиндуадуо с доставкой 21к грн. Доп батарея 19к. Дельта 3 1500 - 31к грн. Растаможки нет, ждать месяц. Это по поводу стоимости зарядных станций.
А панель экофлоу 160 вват раскладную барыги продают по 4500 на олх.
А кабель нужен просто xt60i, с доп пином. На али 200 грн
Павер стрим с польши 5000 грн. Плюс реле на счетчик чтобы не утекало наружу, забыл название.
Цікаві ціни. Дякую
У мене схожий варіант, але отримав з ним певну проблему. Станція Ecoflow River Pro (720 Вт год ємності) + панель Dokio 18VDFSP-100M (100 Вт). Наче мало би все бути гаразд зі струмами та напругами, але через певний час помітив, що панель генерує грубо 50 Вт, а відсоток заряду на станції впродовж кількох годин не збільшується. Після того виявив, що ємність упала з 720 десь до 260-300... Які у кого будуть думки з цього приводу?
Я б почав з діагностики зарядної станції
Якщо світла не буде кілька днів, то проблема віддаленої роботи буде найменшою зі всіх, що виникнуть :)
Не буде води, не буде працювати каналізація, не буде продуктів, зв'язок впаде майже до нуля, а найголовніше, не буде інтернету, тому що у провайдерів вимкнеться все обладнання, бо воно на акумуляторах 😂😂😂
Мій провайдер обіцяє що їх кореневі вузли gpon забекаплені генераторами. То інтернет в теорії має бути довго. Але те що життя стане дуже складним - це ще м'яко сказано
У меня провайдер тоже говорит что узлы на генераторах. Запас продуктов и воды на несколько дней есть. Самодельные грелки (тонкий изолированный нихром) и теплые шмотки - это 200 ватт-час на пару суток в тепле. Так что главная проблема - канализация и кошка мерзнет :-).
5 літровий балон газу і портативна плитка. Грів відро води до кипіння і ставив в кімнаті коли не було опалення
Нуу.. у меня с солнцем жопа.. 1 этаж, окна на запад, да еще соседние дома, солнце только после 13.00. Панель на 100 вт, кислотный АКБ 100А и шимм контроллер. Летом еще как-то заряд поддерживает ( панель стоит за окном на кухне), а сейчас пасмурно, вообще отключил, до 10 вольт даже не выдает. А вот сыну поставили на крышу дома и кабель спустили через вентиляцию. Панель 400 вт + Экофлоу.
Велику роль відіграє кут нахилу панелей. В хмарну погоду панель буде виробляти значно більше якщо її направити вгору але в квартирі так зробити нереально(
Так. Радує лише що для зими майже вертикальний нахил підходить добре. А літом сонячних днів більше, тому не ідеальний нахил терпимо
@@БогданПасельський-я5ы Це тільки коли є сонце а зимою таких днів одиниці
На Алі взяв 4 банки LiFePО4 по 280 Аг кожна. З купонами та монетами вийшло 318 баксів, що дорівнює близько 13 000 грн. Плюс БМС на 120А близько 3500 грн плюс інвертор 2000Вт за 6000 грн. Врешті маю типа зарядну станцію ємністю 3.7кВтг усього за 22500 грн. Це суттєво дешевше ніж просто самі акуми з Розетки або зарядні станції на ринку України. Так, в ідеалі треба ще й зарядний пристрій. 50А зарядка, зроблена з серверного БЖ будет коштувати на Алі близько 3000 грн. Тобто сумарна ціна системи зросте до 25500, що все ще суттєво дешевше аналогів, що можна придбати в Україні. Основний недолік моєї системи - акуми з Китаю довелося чекати 100 днів! Якщо в дупу клює смажений півень, цей метод не підходить. В принципі можна придбати такі аккуми з китайського складу в Україні. Доставка займе усього 3-5 днів, але коштувати те саме буде у 1.5 рази дорожче. Тобто є вибір - швидко та дорого або дешево та довго. Я почав перейматися питанням ще у червні, тому наразі я маю досить потужну (вибачте за термін) систему резервного живлення. У якості експерименту поставив дві маленькі сонячні панелі у вікна квартири з внутрішнього боку (за склом). Маленькі - то десь метр на 0.25м кожна. У сумі пів-квадрата. Підключів у паралель. Вікна виходять на південь. У сонячну погоду зараз дає десь 45Вт. У хмарну не дає практично нічого - десь 40мА струм КЗ. Вирішив хоч трошки підзаряджати свою станцію від сонця, для чого придбав ще й контроллер на 20А вихідного струму (із запасом на майбутнє). Так отих "хмарних" 40мА вистачає лише на живлення самого контроллера. А вночі, якщо контроллер не вимикати, то він взагалі бере струм від акуму, тобто розряджає його. Якщо буде нагальна необхідність, влітку планую поставити великі панелі із зовні на простінки між вікнами (2 панелі по 2.5 квадрати). Я живу на околиці міста, та й вікна у двір, тому проблем я думаю не буде. Але для цього треба буде наймати підйомник та монтерів, сам не впораюсь (4-й поверх). Будемо дивитись.
Хороший досвід. Так, цікавих варіантів може бути багато. Але потрібно бути дуже добре в темі для таких комплексних рішень. Я відео показав для базового рівня розуміння
Дякую. Я купив гнучкі панелі на 4 по 100 ватт - але зіткнувся із преблемою монтажу на балконі. Так їх і не поставив.
А яка проблема виникла?
@@БогданПасельський-я5ы Вони ж гнучкі зараза то їх треба кріпити і зверху і знизу - бо інакше вітер буде теліпати. Щоб виставтити їх із кутом а не як попало - то треба якусь оплубку для них робити - так і не знайшов нікого хтоб погодився зайнятися цим. Коли купував гнучкі то думав що буде легше із монтажем бо квартира арендна - а в результаті - повна жесть. Тупо стоять тепер без діла. А купував дуже якісні - по 4000 грн за штуку. Таке.
@TheJoinqwerty як опція - на присоски до скла зсередини. Так, не ефективно, але краще ніж валяються )
@@БогданПасельський-я5ы дякую за ідею!
У мене панель на 550Вт, весить вертикально, виходить на південний захід. В хмарну погоду дає прям сильно мало, практично 0. Думаю цього мало б вистачати лише на втрати інвертора (перетворення в 220В) ставив десь в кінці серпня, то на той час давало 1-1.5кВт на добу
Ще є нюанс в перетворення AC/DC тому навіть 500. ватна панель в ідеалі при перетворенні максимум буде с кпд 90%
Добавлю до цього ще гіршу новину. Якщо заряджати акумулятор і потім отримувати енергію від нього то загальний ККД падає аж до 75%. Тобто 25% енергії від сонячної панелі чи з мережі втрачаєтеся. Бо ККД в 90% є як при заряджанні так і при розряді таким чином це вже 0,90х0,90 = 0,81 чи 81% а є ще втрати в самому акумуляторі та постійна складова втрат електроенергії. Ця постійна складова на перший погляд є невелику 0,5% від номінальної потужності пристрою "ДБЖ" але за десть годин роботи в режимі очікування це перетворюється в 5%.
@@MykolaKML Поэтому я заменил свой стационарный комп на "тонкий клиент" с прямым питанием от напрямую 12В батареи Потребление 5 ватт. Вышло так хорошо, что поставил второй как сервер. И весь свет в доме переделал на 12 вольт. А свет лучше "родного" (очень "теплый" белый, солнечный такой) - только им теперь пользуемся. Теперь от 220 (бесперебойник 350 ватт от той же батареи) питается только пара мониторов (руки не доходят заменить на самсунги которые от 12 вольт могут). Остался бойлер (газовая плита+канистра 10 литров на стену=душ) и холодильник (он пока справляется и так, даже летом не таял за 4 часа).
@@MykolaKML Главный гемор был - провода на всю квартиру капец дорогие выходят чтоб свет от "главной" батареии раскидать. В итоге дальняя половина освещения питается от двух отдельных 12В 7 Ач лиферных батарей (валялись без дела), раз в пару дней вручную подзаряжаются.
@@maximbulkowsky6507 ваш "тонкий клієнт" це забавка шаритись в інтернеті та не більше. Бо для нормальної роботи потрібно мати більш-менш нормальний нотук та як до даток монітор на 24" . Як в мене багато хто це робить. І навіть ваш "тонкий клієт" під навантаженням бере більше 5ти ват, не менше 15...20 ват. Бо роутер сам споживає не менше 5 ват. А от кабельною проводкою це звісно проблема завжди, щоб це нормально виглядало і на дійсно працювало. А не виглядало на бедлам. Про монітори, не бачив моніторів щоб від 12 вольт працювали, промислові потребують не менше 24 чи навіть 48 вольт. а от +/- 100 вольт і звичний запрацює з якісним стандартниq імпульсним блоком живлення на ~220/50Гц. Виправдано на практиці.
LiFePO4 акумулятор 12v 100Ah вже не так і багато коштує, наприклад, той же Redodo. А ДЖБ до нього вже коштує сильно дешевше. Це вийде куди дешевше ніж зарядна станція.
Можливо помиляюсь, але більшість ДБЖ не вміють інтегруватись з сонячною панеллю.
@БогданПасельський-я5ы так і є, мало які ДЖБ таке вміють. Є кіловатні сонячні інвертори типу LPW-HY-1000VA
Вчера купил такую же панель за 2970 гр
Де???
@ в киеве
@@Jaroslav94 дякую , сильно звузили коло пошуку )
Виглядає що сонячні панелі на балконі протримаються до першого пориву вітру.
Чому так вважаєте? Кріплення алюмінієве, ідентичне тому що на даху будинків. І закріплене в бетонну плиту.
@БогданПасельський-я5ы Просто я багато разів бачив як вітер зриває і рве бляху, навть якщо там є невеличкий зазор. А тут прямо аж проситься вітру, хіба що стіна будинку з тої сторони де вітру не буває.
Буду слідкувати. Але не чув випадків щоб панелі з дахів зривало
@БогданПасельський-я5ы З даху це мабуть малоймовіно тому що панель важка, а від стіни шанси зростають. Та ладно б це був перший поверх і свій будинок. а тут висота, і треба щоб все було меганадійно, щоб не сталась біда.
Цікавий матеріал. А у скільки обійшлось робота по встановленню на балконі?
3500грн робота і 2000грн кріплення
@БогданПасельський-я5ы 2000 за кріплення здивувало. А що саме там? Не для порівняння, а просто по темі - я свою панель сам закріпив на стіну, з кріплення там пішло 6 анкерів з нержавійки по 34 грн і 6 бічних прижимів з алюмінію по 21.5 грн.
Ви ще не враховуєте відсоток на деградацію сонячної панелі. Вони деградують як раз від перегріву, парадокс - більше сонця, більше енергії, більше енергії - перегрів. За рік панель втрачає 1-3% потужності. Це за умов ідеального кута нахилу до сонця... В вашому випадку мабуть деградація на рівні 1%, але...
Основний дефіцит електрики по відчуттям буде зимою, коли якраз перегріву немає. А з річною деградацію я мирюсь. Роки 3-5 технічно точно має працювати, а що буде з війною за такий період ніхто не візьметься прогнозувати. Буду щасливий якщо вже через рік стане не потрібною )
1:00 - Що до ДБЖ на основі кислотних акумуляторів. З висновком автора погоджуюсь, але є нюанс. В нормального ДБЖ час зарядки розрядженого акумулятора займає не 14...15 годин, а максимум 8 годин.
Незалежно який це ДБЖ акумулятор по факту має "повністю" розрядитись до рівня не менше 20% від його ємності. Це загально прийнята практика. А в цих що в нас продають "сам пансклепав" часто немає відповідності ємності акумулятора, НАПРУГИ до його потужносіт. Використання акумуляторів на 12 воль при потужностях 1000 і більше ват повна прутня. Напруга має бути не менше 24 вольт. А припотужностях більше 2,5 кіловати це вже має бути як мінімум 48 вольт. Але внс думають що прото і дешево мати ДБЖ на 2000 ват з використанням автомобільного акумулятора на 12 воль. ККД таких рішеь є на рівні 60% і дійсно вони можуть заряжатись або дуже довго, або швидко, але притому акумулятори так само швидко помирають.
Дякую. Можливо і є для акумуляторів AGM збірки з часом зарядки 8 годин. Але сам мав таку на 300ват ДБЖ і 12v 100Ah AGM, заряд був годин 12-14. І в описаннях зустрічав такий нормативний час заряду
Простите, у меня больше бытовой вопрос: а как с голубями и с соседями сверху? Я вот подумывал об этом, но глядя, как мимо окна пролетает всякое - боюсь. панель проживет недолго...
У мене в будинку металеві козирьки між поверхами з жерсті. Панель фактично схована під таким дашком, тому з поверху вище її не видно і впасти нічого не може. Слідів голубів теж не було поки
@БогданПасельський-я5ы А сколько времени уже висят?
З вересня.
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Ви не замислювалися...? Про..
Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.
Про кабелі до екофлоу повна ахінея
В чому саме? Якщо ви самі знаєте як правильно підключити третій пін виходу - супер, зможете самі. Якщо не знаєте або ж візьмете штекер без третього піна - то на форумах пишуть що матимете халепу. Я не ризикував, взяв готовий сумісний кабель
)@ можу хоч зараз для вас запилити відео де дельта2 напряму підключається до 12.8в ліфера звичайним хт60 двопіновим. Розуміло що потужності там як результат не буде, бо обмеження 8А, а от із 3 пін( саморобний кабель) струм зростає до 15А.
Так я ж так і сказав, щоб без піна третього обмежить потужність.
😂😂😂 + один спосіб зробити фасад будинку страшним
Купляти дорогі сонячні панелі при вимкненнях світла 6-8 годин максимально на добу це абсурд. Я вже не кажу про відсутність сонця зимою. Навіть якщо реально буде період, коли вас будуть більше ніж на 12 годин вимикати, вам сонячні панелі ніяк не допоможуть вижити. Краще йти в якийсь коворкінг чи магазин зарядити станцію від генератора.
Минулого тижня в Києві світла не було 19годин за добу. І це ще не зима. Боюсь заряди в магазинах, коворкінги і т.д. ще на черзі. Більше опцій маємо - краще готові
я тоді живу в якомусь іншому Києві, бо за минулий тиждень в мене світла не було максимум 4 години.
Это ровно до БП, а потом придут к тебе все - соседи, родственники и просто прохожие и ты отдашь эту станцию и панель.
Що таке БП?
@@БогданПасельський-я5ы ЧП / ЧС
Ecoflow для глупых людей
Не буду сперечатись. В кого прямі руки - роблять дуже гарні кастомні збірки інвертора та набірних акумуляторів. Але це вже вищий пілотаж
@БогданПасельський-я5ы лень - двигатель прогресса.... и Китая
Хлопці, не займайтесь дурнею, за великі гроші
Війна, сім'ї, робота. Можливо деякі наші дії не найефективніші, можливо навпаки врятують в критичній ситуації. Найгірше як на мене - просто сидіти сподіваючись на краще і не бути готовим до гірших сценаріїв.
@@БогданПасельський-я5ы Готуватись потрібно. Але рішенння від пяти тисяч долярів, від якого взимку майже немає користі в місті, ну то таке, як на мене. Ще й інвертор в квартирі буде вити, як привид на цвинтарі. Плюс ще питання, чи не вибухнуть ті аккумулятори, разом з квартирою і всіма, хто в ній. Але хто має гроші та натхнення, хай експерементує. ДІло хазяйське. Я б такий варіант, більше для приватного сектору розглядав. Тоді буде діло, можливо
Я потратив 12тис грн як показав на відео. Як інвертор у мене зарядна станція ecoflow. При зарядці від сонячної панелі 200-400ват вона звуку майже не видає, взагалі мені не заважає. Зарядна станція ecoflow delta 2 від мережі здатна заряджатись з швидкістю 1,2кВт. Сонячна панель в декілька разів менше видає, тому ризиків перегрузити акумулятори щоб вони спалахнули теж особливих не бачу
Краще потратити ці гроші щоб виїхати з України
Розцінки на льодяну воду у Тисі все ще суттєво вищі )
@ ну це краще мати шанс на життя нормальне , а не виживання.
Если два и более балкона то реально до двух киловатт обеспечить себя.
Я прикидував що на один балкон може поміститись три панелі по 500вт. Якщо два балкони - то це у сумі до 3кВт )
@БогданПасельський-я5ы Зависит от разрешенной проектной нагрузки на парапет. Если не соблюдать ограничения, можно залететь на не слабый штраф.
на фото панелі в сутінках, генерації 0!
Так і є. Фото в 9:00 зроблене, до цього моменту генерація в мене нульова. Після 9:15 і до 17:00 панелі відкриті до сонця. Тому наскільки це важливо знаю і сказав )
Позняки?