Po latach treningu, bólu, oglądaniu wielu wyciskaczy i ich poradników, mogę stwierdzić że sam doszedłem do tych wniosków i już od jakiegoś czasu zwracałem uwagę na dosłownie wszystkie elementy zawarte w filmie czyli przesadzony mostek, prowadzenie łokci za wąsko, za mocna retrakcja i depresja, wdech dosłownie w zębaty. Kiedyś czułem w wyciskaniu tylko barki i miałem z nimi dużo problemów. Nadal mam ale to już wynika z właśnie nieprawidłowego treningu i genetyki do bycia wiotkim
Dziękuję za waszą prace robicie dobra robotę 👍🏻 Też ostatnio zmodyfikowałem stabilizację i pracę łopatek przy wielu ćwiczeniach, co ciekawe doszedłem do wniosku że przez lata byłem w błędzie obserwując na spacerze mojego psa biegnącego przy rowerze, to jak pracują mu całe łopatki jak są mobilne i stabilne zarazem w tym ruchu odciążając swoją pracą stawy barkowe. Pozdrowienia
Obserwując zwierzęta można się sporo nauczyć. Zarówno z biomechaniki, ale także z zachowań społecznych. Pamiętaj tylko, że czworonogi nieco inaczej wykorzystują biodro i łopatki niż my.
Obrazowo dobry przykład, ale można się przyczepić trochę do przykładu, bo pies nie ma obojczyków, a my mamy. A praca obojczyka zmienia całkowicie kooperację ramie-łopatka, bo jest obojczyk-ramię-łopatka. Ale przykład dobry jak najbardziej, aby zobrazować, jak szeroko pojętą ruch jest dobry!
Baaardzo fajnie prowadzony kanał. Dużo wiedzy i sprawdzonych wiadomości. Patenty, tipy, tricki i ściśle tajne (gdzie indziej) sekrety podane w przystępny, koleżeński sposób. Widać chęć dzielenia się..... Dobry język, bez cwaniackiego slangowania. Oglądam z przyjemnością, choć zajmuję się innymi sportami, i próbuję znaleźć smaczki dla siebie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w 2024 r.
Brawo Panowie! Fajnie, że na polskim YT dzielicie się tym, o czym sporo mówi się teraz w Stanach. Czyli dużo bardziej naturalnym wyciskaniu przy wykorzystaniu najsilniejszych mięśn, w jak największym zakresie. Świetnie temat rozkminił David Woolson na Brazos Valey. Temat retrakcji, ale i flarowania łokci. Jeszcze niedawno największe „błędy” w wyciskaniu, a dzisiaj standardowa technika u topowych wyciskaczy i co najważniejsze, broniąca się na gruncie biomechaniki.
To zależy czy mówimy o flarowaniu łokci czy bardziej naturalnym zachowaniu łopatki podczas boju. Przykład flarowania łopatki to Dennis Cieri czy nawet Bil Kazmaier i jego historyczny rekord świata. Nattaniel Massiah, który niesamowicie poprawił ostatnio wyniki. On akurat bardzo wyraźnie flaruje łokcie i pozwala łopatce na protrakcję. Oczywiście wyciskanie u każdego wygląda trochę inaczej, ale ciało naturalnie szuka najsilniejszych biomechanicznie pozycji. Długa głowa tricepsu ma przyczep w łopatce, dlatego jednoczesne ściąganie łopatki i prostowanie ręki jest bez sensu. Rady starej szkoły w stylu trzymaj łopatki i najszerszy podczas wyciskania, to tak jakby przy uginaniu sztangi na biceps kazać napinać triceps. Widać to wyraźnie u ludzi którzy tak mocno skupiają się na retrakcji, że mają problem z całkowitym wyprostowaniem rąk w stawie łokciowym - stąd drżące ręce i niezaliczone boje. Oczywiście mięśnie antagonistyczne stabilizują pozycję, ale tylko tyle i aż tyle.
Szanuje takie podejście, uważam jednak że podstawą jest najpierw przygotowanie łopatki do takiej pracy czyt. wzmacnianie stabilizatorów. Nowym adeptom siłowni raczej nie ryłbym głowy takim podejściem, co innego doświadczony zawodnik ,który czuje co robi. Poza tym bywa ,że budowa anatomiczna nie pozwala na ten ruch, oczywistym jest że angaż dodatkowych mięśni żeby wycisnąć więcej ma sens, ale w pojęciu hipertrofii samej klatki piersiowej raczej bym te barki zostawił na ławce w retrakcji i depresji. Poza tym kąt pracy ma znaczenie do angażu różnych rejonów tego mięśnia. Świetnym tipem do zrozumienia tego ćwiczenia jest założenie minibanda na przedramiona ;) pozdro Panowie, fajnie się Was ogląda
Czyli okazuje się że nogi na laweczce to calkiem ok. Ja tak wyciskam bardzo często. Nogi opuszczam dopiero przy większym obciążeniu. Kupa przydatnej wiedzy panowie 👌
No i podsztanga robi rewolucje w metodyce bp. 😁 Zobaczymy po jakim czasie dołączy reszta ferajny z branży. A tak w ogóle może rewolucjoniści jakiegoś przedświątecznego vloga treningowego by wrzucili, bo dawno nie było 🎅🎄No i zgłaszam reklamacje dyplomów z kursu w Szczecinie, bo miały być osobiste autografy gwiazd prowadzących, a nie było 🤥😜
Ciekawe jest to, ze metody i technika stale sie zmienia. Wskazuje to nam jako sportowcom, ze wciaz poznajemy nasza mechanikę i szukamy maksymalnie optymalnego ruchu pod dany cel. Pewnie za 5 lat znowu coś nowego znajdziemy.
Akurat z wyciskaniem cofnęliśmy się o jakieś 40 lat z techniką 😄 myślę, że po prostu mamy tendencję do przekombinowania niektórych rzeczy przez co czasem kręcimy się w kółko. Poza tym to normalne, że chcąc być lepszym kombinujemy i szukamy lepszych rozwiązań. Problem pojawia się wtedy kiedy nie mamy odpowiednich narzędzi, żeby zweryfikować swoje pomysły i wyciągamy błędne wnioski.
Sama praca łopatki podczas wyciskania była znana od dawna, tylko trenerzy zaczeli wymyślać kwadratowe koło. Mówił już o tym dawno z zagranicznego yt taki kanał jak Kabuki Strength a z polskiego choćby Andrzej Roszkowski. Tu masz link od chlopaków od Chrisa Duffina jednego z najlepszych powerlifterów ua-cam.com/video/IwLNZQ-dFnk/v-deo.html&ab_channel=KabukiStrength
@@cacherovsky Przyjacielu ty oglądasz te rzeczy ze zrozumieniem czy gdzieś w tle ? Co prawda chłopaki z Kabuki mówili o tym od dawna , ale szkoła Wodyna jest zupełnie inna od tego co mówią chłopaki z podsztangi i Kabuki.
@@januszpawlacz9644 nieprawda. Wodyn w swoich materiałach od dawna mówił że to siła docisku sztangi powinna wywoływać retrakcje łopatki a nie intencja. Oglądam materiały wodyna ze zrozumieniem po kilka razy często też zadając pytania w wiadomościach prywatnych. Wiec nie mów mi proszę że oglądam coś bez zrozumienia.
i Chłopaki z pod sztangą dopiero od niedawna zaczeli stosować taką filozofię. Wiec nie jest to ich podejście, które praktykowali przez lata i które nie zmieniło się na przestrzeni czasu. Tylko wyrobili sobie jakieś zdanie na podstawie kolejnych doświadczeń.
Po świąteczno-noworocznej przerwie poświęconej rodzinnie z przyjemnością wracam do śledzenia. Wielkie dzięki za tipy o mostku - musze przetestować bo zawsze miałem problem z napięciem brzucha. BTW. Ten film trochę przypomina spojler webinara xD Dzisiaj powiemy Wam jak wyciskać - wbijcie na webinar i zobaczcie ;-)
Wow chłopaki rozwaliliscie mi głowe 🤯🤯🤯 tyle czasu zeby to jakos w miare ogarnac zeby sie okazało ze lepiej bez tych depresji itp. 🤦🏻 ale ja wam powiem szczerze tak ze z tymi depresjami i łamaniem sztangi mniej bola mnie barki i przyczepy klaty przy wyciskaniu
Super gdyby do webinaru była jakaś możliwość sprawdzenia swojej poprawionej techniki, np. jakaś grupa z możliwością oceny filmiku z wyciskania, barbel brothers mieli coś takiego swojego czasu, albo np. zniżka na konsultacje stacjonarną :D oczywiście wtedy cena webinaru byłaby też odpowiednio wyższa. 2. Jak te zmiany techniki odnoszą się do wyciskania hantli?
Fajne chlopaki robia fajne filmiki a ze drewnianych nosow nie maja wiec warto otworzyc glowe i szamac ta stal z nowa receptura. Tak trzymac nie puszczac pozdrawiam
Spróbowałem ostatnio waszego sposobu choc nie wszystkie elementy udalo mi sie odrazu wprowadzić. W efekcie czucie klaty niesamowite. Nigdy wczesniej jeszcze tak klaty nie czułem. Minus byl taki ze musialem 10kg zdjac z patyka ale tlumczę sobie tym ze tak naprawdę ucze sie na nowo wyciskania i jak wspomnialem nie wszytkie elementy jeszcze udało mi się zaadoptować. Tyle sie mowilo o tej retrkcji i depresji że to dla bezpieczeństwa obręczy barkowej itd., a jak jest z bezpieczeństwem barków w tym przypadku?
Czy przypadkiem Seba Kot nie wyśmiewał tego odejścia od ściągania i retrakcji łopatek? W sumie jest to bardzo konfundujące dla początkujących osób jak słyszą od topowych trenerów przeciwstawne podejście do techniki. Oczywiście zgadzam się bardziej z nową wersją bez ściągania łopatek i mostka ale jeszcze dużo czasu minie zanim świadomość tego wejdzie do zabetonowanego trójbojowego maintsreamu w polsce
Panowie a coś w temacie szyi/karku? Temat warty uwagi, czy do pominięcia? Jakos to aktywyjecie, kontrolujecie? Widze, ze trabant unosi szyje/głowe w trakcie ruchu. Głowa nie powinna leżeć na ławce? Pozdrawiam i czekam na webinar! 😊
Co do mostka, jak się mają te zasady do osób które potrafią robić ogromne mostki i nie korzystają z typowego legdrive, a jedynie ze znacznie zmniejszonego zakresu? W takim wypadku też powinniśmy dążyć do tej nowej techniki jako docelowo startowej?
Da się zrobić mostek bez retrakcji - tylko trzeba do tego nieco wprawy i ten mostek nie będzie aż tak wielki. Tutaj musisz samemu zadecydować co się bardziej opłaca. Jeśli trenujesz "dla siebie" to szedłbym w mniejszy mostek. Jeśli lecisz pod wynik i jesteś 50 kilogramową dziewczyną zawijającą się w precla na ławce, to krótszy zakres ruchu może być korzystniejszy od tego zeby ustawic łopatki neutralnie. Jakby nie było to trenując sportowo liczy się wynik.
Zmiana kąta jest naprawdę marginalna. W zamian zyskujesz znacznie lepszą stabilizację łopatki i kości ramiennej. Przy wyciskaniu to właśnie najczęściej niekontrolowane ruchy kości ramiennej powodują ucisk ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego i problemy z rotatorami.
Spójrz jak Seba Kot wyciska szeroko na bulldog grip, ta technika może pasować i być bezpieczna dla wielu osób... Nie wiem czy już też mówi, żeby robić bez łamania i udziwnień ale każdy ma swój rozum i swoje odczucia, a zaawansowany zawodnik może robić coś innego bezpiecznie niż amator lub wręcz robią niebezpiecznie, żeby zwiększyć wynik
@@SSJ4noname ja mam na myśli flarowanie łokci do 90 stopni a nie po prostu szeroki chwyt. Nie jest on na pewno optymalny dla większości osób ze względu na brak mobilności.
Leć na zabieg wszycia siatki. Jeśli chcesz bawić się w sport to to będzie najlepsza opcja . Po zabiegu zadbaj o odpowiedni wzorzec oddechu i poprawna pracę mięśni core - to one w zdecydowanej większości przypadków są winne przepuklinie pępkowej.
Niektórzy i nas po 2 treningach już mówili że zdecydowanie na plus jest. Sprawdź sam, jak poświęcisz na to 2-3 tygodnie to na pewno nie osłabniesz - niezależnie od tego czy ta technika Ci siądzie czy nie
Ehhh, z ta retrakcją i depresją - "bądź tu mądry i pisz wiersze"...Jedni mówią - swobodnie ale stabilnie, drudzy - niech pracuje w swoim zakresie bo rytm ramienno łopatkowy, niech sobie pracuje, bo to się może ruszać że niech sie rusza, inni że jednak dalej powinno sie jakąś tam, może nie abstrakcyjną ale jednak retrakcję i depresję robić...Osobiście, przy mojej budowie obojczyków mocno wygiętych do przodu, bez ROZSĄDNEGO mostka i spięcia łopatek momentalnie pojawia się ból w barkach. Więc czyżby jednak ostatecznie kultowe - to zależy? ;) Mnie osobiście bardzo zirytował "słynny" już prześmiewczy film Pawła G. z retrakcji i depresji bo skoro samemu się nagrywa film gdzie się ją zaleca, to potem jeśli się zmienia zdanie to powinno się to wyjaśnić - słuchajcie, mówiłem inaczej, ale w świetle nowej wiedzy itp jednak wychodzi na to że lepiej jest robić inaczej. A nie - udawac głupa i sobie teraz jaja robić z tego co samemu się zalecało :/ Noto sorry jak ja mam takiego kogoś w ogóle potem słuchać?
Jeśli na codzień jesteś w protrakcji to bardzo możliwe, że zrobienie dużego mostka u Ciebie ustawi łopatki neutralnie - tak więc zasada dalej będzie obowiązywać tylko inaczej dojdziesz do odpowiedniego ustawienia.
@@Podsztanga Nie, nie jestem na co dzień w protrakcji, nie pracuje siedząc w zgarbieniu i od lat pilnuję wypinania klatki, nie garbienia się chodząc, stojąc, siedząc - po prostu mam bardzo łukowato wygięte te obojczyki (nie pamiętam czy od urodzenia czy tak się pokrzywiłem w wieku dziecięco młodzieńczym) że tak jak mówisz - u mnie retrakcja i depresja jest obowiązkowa żeby...w ogóle się wprowadzić barkami w w miarę neutralne ustawienie. A biorąc pod uwagę ile ludzi jest teraz pokrzywionych swoim trybem życia i będzie raczej coraz gorzej niż lepiej, to będę się skłaniał ku temu że retrakcja i depresja coraz częściej jednak nie jest fanaberią tylko jak u mnie - wręcz koniecznością :)
Podziele się moim doświadczeniem sprzed dosłownie dwóch trzech tygodni (historia nie jest zmyślona). Nie jestem ani trójboistą ani wyciskaczem tylko trenuje na siłowni. Właśnie parę tygodni temu ułożyłem się na ławce gdzie miałem mały ciężar (jedna z serii rozgrzewkowych). Zacząłem robić wszystko to co z Waszego szkolenia z trójboju. Juz leżałem na ławce poczułem swędzenie w plecach puściłem łopatki i właśnie zrobiłem takie szerokie plecy aby się podrapać zdjemując sztangę no bo to była rozgrzewka. Poczułem jak ten ciężar waży o wiele mniej niż wcześniej miałem odczucie. Jakoś mi to umknęło ale teraz widzę że miało te sens
@@Podsztanga Nie zgodzę się do końca bo widziałem jak gościu wyciskał 210 nie trenując nóg. Wyciskał plackiem bez techniki gadałem z nim dla niego wyciskanie to jeden ruch. Też genetyka robi swoje i są fenomeny bez techniki
Wydaję mi się, że technika którą prezentujecie skierowana jest raczej do osób startujących w zawodach. Tam mostek robi się wysoki w celu skrócenia zakresu ruchu. Natomiast w rekreacyjnym podnoszeniu ciężarów, gdzie dąży się do zachowania pełnego zakresu ściąganie łopatek jest bezpieczniejsze dla stawów barkowych.
Super filmik ❤ 🎉 mam takie pytanie: wiem, że statystyk tego typu się nie prowadzi, ale najczęściej w którym momencie (przedziale kg) zawodnik wchodzi na wsparcie? Wiem, że to zależy 😂 ale najczęściej w jakich granicach się zdarza? Gorna granica, dolna granica?
Co do depresji, to zalecam 2-3 minut płakania w kącie i negatywnych myśli przed wyciskaniem, depresja podczas wyciskania działa w 100%
Idą z duchem postępu wiedzy i praktyki👍
Robiąc w kółko to samo tylko głupi oczekuje innych rezultatów
Obejrzę ale i tak zrobię po swojemu, ok?
Ok
Ok
ok
Ok
Ok
Po latach treningu, bólu, oglądaniu wielu wyciskaczy i ich poradników, mogę stwierdzić że sam doszedłem do tych wniosków i już od jakiegoś czasu zwracałem uwagę na dosłownie wszystkie elementy zawarte w filmie czyli przesadzony mostek, prowadzenie łokci za wąsko, za mocna retrakcja i depresja, wdech dosłownie w zębaty. Kiedyś czułem w wyciskaniu tylko barki i miałem z nimi dużo problemów. Nadal mam ale to już wynika z właśnie nieprawidłowego treningu i genetyki do bycia wiotkim
3:02 o pod chusteczką 😅
Mój świat wyciskania zawalił się 😀 od nowa trzeba się uczyć ;)
Jestescie kozacy ! Nikt tego nie potrafii wytlumaczyc lepiej
Dzieki za filmik widze duza roznice,i mniejszy dyskomfort
Dziękuję za waszą prace robicie dobra robotę 👍🏻
Też ostatnio zmodyfikowałem stabilizację i pracę łopatek przy wielu ćwiczeniach, co ciekawe doszedłem do wniosku że przez lata byłem w błędzie obserwując na spacerze mojego psa biegnącego przy rowerze, to jak pracują mu całe łopatki jak są mobilne i stabilne zarazem w tym ruchu odciążając swoją pracą stawy barkowe.
Pozdrowienia
Obserwując zwierzęta można się sporo nauczyć. Zarówno z biomechaniki, ale także z zachowań społecznych. Pamiętaj tylko, że czworonogi nieco inaczej wykorzystują biodro i łopatki niż my.
Obrazowo dobry przykład, ale można się przyczepić trochę do przykładu, bo pies nie ma obojczyków, a my mamy. A praca obojczyka zmienia całkowicie kooperację ramie-łopatka, bo jest obojczyk-ramię-łopatka.
Ale przykład dobry jak najbardziej, aby zobrazować, jak szeroko pojętą ruch jest dobry!
Baaardzo fajnie prowadzony kanał. Dużo wiedzy i sprawdzonych wiadomości. Patenty, tipy, tricki i ściśle tajne (gdzie indziej) sekrety podane w przystępny, koleżeński sposób. Widać chęć dzielenia się..... Dobry język, bez cwaniackiego slangowania. Oglądam z przyjemnością, choć zajmuję się innymi sportami, i próbuję znaleźć smaczki dla siebie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w 2024 r.
Dzięki!🫡🫡
3:05 na zdrowie 😅
Brawo Panowie! Fajnie, że na polskim YT dzielicie się tym, o czym sporo mówi się teraz w Stanach. Czyli dużo bardziej naturalnym wyciskaniu przy wykorzystaniu najsilniejszych mięśn, w jak największym zakresie. Świetnie temat rozkminił David Woolson na Brazos Valey. Temat retrakcji, ale i flarowania łokci. Jeszcze niedawno największe „błędy” w wyciskaniu, a dzisiaj standardowa technika u topowych wyciskaczy i co najważniejsze, broniąca się na gruncie biomechaniki.
Którzy topowi wyciskacze mają taką technikę? Konkretnie
To zależy czy mówimy o flarowaniu łokci czy bardziej naturalnym zachowaniu łopatki podczas boju. Przykład flarowania łopatki to Dennis Cieri czy nawet Bil Kazmaier i jego historyczny rekord świata. Nattaniel Massiah, który niesamowicie poprawił ostatnio wyniki. On akurat bardzo wyraźnie flaruje łokcie i pozwala łopatce na protrakcję. Oczywiście wyciskanie u każdego wygląda trochę inaczej, ale ciało naturalnie szuka najsilniejszych biomechanicznie pozycji. Długa głowa tricepsu ma przyczep w łopatce, dlatego jednoczesne ściąganie łopatki i prostowanie ręki jest bez sensu. Rady starej szkoły w stylu trzymaj łopatki i najszerszy podczas wyciskania, to tak jakby przy uginaniu sztangi na biceps kazać napinać triceps. Widać to wyraźnie u ludzi którzy tak mocno skupiają się na retrakcji, że mają problem z całkowitym wyprostowaniem rąk w stawie łokciowym - stąd drżące ręce i niezaliczone boje. Oczywiście mięśnie antagonistyczne stabilizują pozycję, ale tylko tyle i aż tyle.
Fajny material! Bedzie probowane!!!!
ważne jest wbicie mocne stóp w ziemie mi to kosmicznie pomaga przy wyciskaniu
Jak zwykle nie zawiedliście! Stabilnie! 💪
piona!
Może dzięki tym poradą w końcu wycisnę 100kg 😢😁 Dzięki za materiał ❤
Szanuje takie podejście, uważam jednak że podstawą jest najpierw przygotowanie łopatki do takiej pracy czyt. wzmacnianie stabilizatorów. Nowym adeptom siłowni raczej nie ryłbym głowy takim podejściem, co innego doświadczony zawodnik ,który czuje co robi. Poza tym bywa ,że budowa anatomiczna nie pozwala na ten ruch, oczywistym jest że angaż dodatkowych mięśni żeby wycisnąć więcej ma sens, ale w pojęciu hipertrofii samej klatki piersiowej raczej bym te barki zostawił na ławce w retrakcji i depresji. Poza tym kąt pracy ma znaczenie do angażu różnych rejonów tego mięśnia.
Świetnym tipem do zrozumienia tego ćwiczenia jest założenie minibanda na przedramiona ;) pozdro Panowie, fajnie się Was ogląda
Na ulicy trabanta 900 jest fryzjer. Pozdrawiam Adama. A materiał tez spoko
Czyli okazuje się że nogi na laweczce to calkiem ok. Ja tak wyciskam bardzo często. Nogi opuszczam dopiero przy większym obciążeniu. Kupa przydatnej wiedzy panowie 👌
5:03 To jest kość grochowata jak coś :D Super materiał.
Dłonie i stopy są pojebane jeśli chodzi o ilość kości i ich nazewnictwo. Nie do zapamiętania przeze mnie :D dzięki! :D
No i podsztanga robi rewolucje w metodyce bp. 😁 Zobaczymy po jakim czasie dołączy reszta ferajny z branży. A tak w ogóle może rewolucjoniści jakiegoś przedświątecznego vloga treningowego by wrzucili, bo dawno nie było 🎅🎄No i zgłaszam reklamacje dyplomów z kursu w Szczecinie, bo miały być osobiste autografy gwiazd prowadzących, a nie było 🤥😜
❤ z Poznania Panowie!
Piona! 🤜🤛
swietny material
Dobry materiał🦾
Fajna ta seria, czekam na wiecej
Aż zacznę wyciskać
Było 777 polubień, ładnie wyglądało ale zepsułem. To brzmi jak rewolucja, ale Wasze wyniki mówią same za siebie, więc na pewno wypróbuję.
777 to pół biedy, gorzej jakbyś zepsuł 666
Ciekawe jest to, ze metody i technika stale sie zmienia. Wskazuje to nam jako sportowcom, ze wciaz poznajemy nasza mechanikę i szukamy maksymalnie optymalnego ruchu pod dany cel. Pewnie za 5 lat znowu coś nowego znajdziemy.
Akurat z wyciskaniem cofnęliśmy się o jakieś 40 lat z techniką 😄 myślę, że po prostu mamy tendencję do przekombinowania niektórych rzeczy przez co czasem kręcimy się w kółko. Poza tym to normalne, że chcąc być lepszym kombinujemy i szukamy lepszych rozwiązań. Problem pojawia się wtedy kiedy nie mamy odpowiednich narzędzi, żeby zweryfikować swoje pomysły i wyciągamy błędne wnioski.
Sama praca łopatki podczas wyciskania była znana od dawna, tylko trenerzy zaczeli wymyślać kwadratowe koło. Mówił już o tym dawno z zagranicznego yt taki kanał jak Kabuki Strength a z polskiego choćby Andrzej Roszkowski. Tu masz link od chlopaków od Chrisa Duffina jednego z najlepszych powerlifterów
ua-cam.com/video/IwLNZQ-dFnk/v-deo.html&ab_channel=KabukiStrength
@@cacherovsky Przyjacielu ty oglądasz te rzeczy ze zrozumieniem czy gdzieś w tle ? Co prawda chłopaki z Kabuki mówili o tym od dawna , ale szkoła Wodyna jest zupełnie inna od tego co mówią chłopaki z podsztangi i Kabuki.
@@januszpawlacz9644 nieprawda. Wodyn w swoich materiałach od dawna mówił że to siła docisku sztangi powinna wywoływać retrakcje łopatki a nie intencja. Oglądam materiały wodyna ze zrozumieniem po kilka razy często też zadając pytania w wiadomościach prywatnych. Wiec nie mów mi proszę że oglądam coś bez zrozumienia.
i Chłopaki z pod sztangą dopiero od niedawna zaczeli stosować taką filozofię. Wiec nie jest to ich podejście, które praktykowali przez lata i które nie zmieniło się na przestrzeni czasu. Tylko wyrobili sobie jakieś zdanie na podstawie kolejnych doświadczeń.
Haha na zdrowie🎉😂
Trabant wygląda jak skin do potężnie nafedowanego Gank Planka 🏴☠️
Kozak materiał
Po świąteczno-noworocznej przerwie poświęconej rodzinnie z przyjemnością wracam do śledzenia.
Wielkie dzięki za tipy o mostku - musze przetestować bo zawsze miałem problem z napięciem brzucha.
BTW. Ten film trochę przypomina spojler webinara xD Dzisiaj powiemy Wam jak wyciskać - wbijcie na webinar i zobaczcie ;-)
Bo trochę jest, nigdy nie ukrywaliśmy że poza masą materiałów które robimy za frajer, też na tym zarabiamy
@@Podsztanga No i przecież nie ma w tym niczego złego - Chwała Wam za darmowe jak i też te płatne materiały!
Materiał sztos! Potrzebuję wincyj! Będziecie to omawiać na jakimś webinarze?
Wow chłopaki rozwaliliscie mi głowe 🤯🤯🤯 tyle czasu zeby to jakos w miare ogarnac zeby sie okazało ze lepiej bez tych depresji itp. 🤦🏻 ale ja wam powiem szczerze tak ze z tymi depresjami i łamaniem sztangi mniej bola mnie barki i przyczepy klaty przy wyciskaniu
Dawajcie chłopaki zróbcie jakiś materiał o wyciskaniu podchwytem 😮😊
Ale po co ?
Na zdrowie
Super gdyby do webinaru była jakaś możliwość sprawdzenia swojej poprawionej techniki, np. jakaś grupa z możliwością oceny filmiku z wyciskania, barbel brothers mieli coś takiego swojego czasu, albo np. zniżka na konsultacje stacjonarną :D oczywiście wtedy cena webinaru byłaby też odpowiednio wyższa. 2. Jak te zmiany techniki odnoszą się do wyciskania hantli?
Pokażemy na webinarze jak skontrolować pozycję łopatki z pomocą kumpla obok. Mamy na to patenty 😁👍
Pytasz o OHP z tymi kettlami?
Dla zasięgów
Zrobcie cos dla wyciskajacych tylko hantle.
Ciekawi mnie jaki by dało efekt, jakby ktoś kto to ogarnia - wprowadził anatomie człowieka i wygenerował w AI perfekcyjny ruch w 3boju
Fajne chlopaki robia fajne filmiki a ze drewnianych nosow nie maja wiec warto otworzyc glowe i szamac ta stal z nowa receptura. Tak trzymac nie puszczac pozdrawiam
Piąteczka 🤜🤛
🤜🤛
Kiedy przedtreningowka, tęsknimy 😂
Spróbowałem ostatnio waszego sposobu choc nie wszystkie elementy udalo mi sie odrazu wprowadzić. W efekcie czucie klaty niesamowite. Nigdy wczesniej jeszcze tak klaty nie czułem. Minus byl taki ze musialem 10kg zdjac z patyka ale tlumczę sobie tym ze tak naprawdę ucze sie na nowo wyciskania i jak wspomnialem nie wszytkie elementy jeszcze udało mi się zaadoptować. Tyle sie mowilo o tej retrkcji i depresji że to dla bezpieczeństwa obręczy barkowej itd., a jak jest z bezpieczeństwem barków w tym przypadku?
Odkąd tak wyciskamy to kontuzjogennosc w naszym teamie poszła mocno w dół i na razie nie zapowiada się żeby miało się to zmienić
@@Podsztanga dzięki za rzeczowy materiał i za odpowiedź 😉
Czy przypadkiem Seba Kot nie wyśmiewał tego odejścia od ściągania i retrakcji łopatek? W sumie jest to bardzo konfundujące dla początkujących osób jak słyszą od topowych trenerów przeciwstawne podejście do techniki. Oczywiście zgadzam się bardziej z nową wersją bez ściągania łopatek i mostka ale jeszcze dużo czasu minie zanim świadomość tego wejdzie do zabetonowanego trójbojowego maintsreamu w polsce
Ciężko mi się odnieść, nie obserwuję Seby od dawna.
Chłopaki się rozwijają jak cholera, Seba Kot ma identyczne podejście do tematu od 6 lat, mam wrażenie, że stoi w miejscu jak 150
Dobra, teraz prośba o pomoc, bo kiepsko mi idzie w te internety 😬 jest gdzieś jeszcze link do tego webinaru?
Panowie a coś w temacie szyi/karku? Temat warty uwagi, czy do pominięcia? Jakos to aktywyjecie, kontrolujecie? Widze, ze trabant unosi szyje/głowe w trakcie ruchu. Głowa nie powinna leżeć na ławce? Pozdrawiam i czekam na webinar! 😊
Zależy od federacji - w niektórych można unosić. W większosci przypadków zalecam nieodrywanie głowy, ale (jak widać) są wyjątki
Chętnie obejrzę taki materiał z dumbell row. Myślę, że wiele osób także 🍻
Co do mostka, jak się mają te zasady do osób które potrafią robić ogromne mostki i nie korzystają z typowego legdrive, a jedynie ze znacznie zmniejszonego zakresu? W takim wypadku też powinniśmy dążyć do tej nowej techniki jako docelowo startowej?
Da się zrobić mostek bez retrakcji - tylko trzeba do tego nieco wprawy i ten mostek nie będzie aż tak wielki. Tutaj musisz samemu zadecydować co się bardziej opłaca. Jeśli trenujesz "dla siebie" to szedłbym w mniejszy mostek. Jeśli lecisz pod wynik i jesteś 50 kilogramową dziewczyną zawijającą się w precla na ławce, to krótszy zakres ruchu może być korzystniejszy od tego zeby ustawic łopatki neutralnie. Jakby nie było to trenując sportowo liczy się wynik.
Wspomnieliście o wyciskaniu na płasko, a mostek przypadkiem nie powoduje innego kąta dla stożka rotatoru powodując "lepsze" ulozenie i bezpieczeństwo?
Zmiana kąta jest naprawdę marginalna. W zamian zyskujesz znacznie lepszą stabilizację łopatki i kości ramiennej. Przy wyciskaniu to właśnie najczęściej niekontrolowane ruchy kości ramiennej powodują ucisk ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego i problemy z rotatorami.
Siad highbarem wyciskanie bez moska
👍
Jedno pytanie czy mozna wyciskac ze skolioza?
Nie ma co hejtowač za duze chlopy
Depresja do tej pory mnie trzyma
Panowie czy wyciskanie na suwnicy ma sens ? Chodzę sam ba siłownie i czasem boje się ze mi 100kg na klatę spadnie.
Czy dobrze zgaduje ze to inne nowe łamanie sztangi jest z mysla o lepszej pracy tricepsa? 😀
Nie to jest głównym celem, ale teoretycznie przy okazji triceps powinien ciut lepiej pracować
Webinar jest płatny? Gdzie można go znaleźć?
Płatny, jest dostępny na naszym protalu
czekaj, to jak, sztangi potanialy? juz mozna lamac?
Staniał transport, a on windował ceny. Więc w sumie staniały
Myślę że stawiacie mi steka z ziemniakami i cały #teamłopatka oficjalnie wielbicie 💁♂️☺️🙏
To nie zostaje nic tylko ustawić się na obiad 😄
a co w takim razie zrobic jak mamy tendencje do flarowania lokci przez brak siły? Dalej ta wskazówka typu złam sztange jest zła?
Spójrz jak Seba Kot wyciska szeroko na bulldog grip, ta technika może pasować i być bezpieczna dla wielu osób... Nie wiem czy już też mówi, żeby robić bez łamania i udziwnień ale każdy ma swój rozum i swoje odczucia, a zaawansowany zawodnik może robić coś innego bezpiecznie niż amator lub wręcz robią niebezpiecznie, żeby zwiększyć wynik
@@SSJ4noname ja mam na myśli flarowanie łokci do 90 stopni a nie po prostu szeroki chwyt. Nie jest on na pewno optymalny dla większości osób ze względu na brak mobilności.
stosowałem się do wskazówek, wyniki poprawione..i przepuklina pepkowa...co robić ?
Leć na zabieg wszycia siatki. Jeśli chcesz bawić się w sport to to będzie najlepsza opcja . Po zabiegu zadbaj o odpowiedni wzorzec oddechu i poprawna pracę mięśni core - to one w zdecydowanej większości przypadków są winne przepuklinie pępkowej.
Jest sens zmieniać to wyciskanie jeśli mam w planach start w maju, czy to za długi proces i lepiej ogarnąć to po zawodach?
Niektórzy i nas po 2 treningach już mówili że zdecydowanie na plus jest. Sprawdź sam, jak poświęcisz na to 2-3 tygodnie to na pewno nie osłabniesz - niezależnie od tego czy ta technika Ci siądzie czy nie
@@Podsztanga dzięki za odpowiedź
Czy webinar bedzie platny?
Tak
a co jak mam odstające łopatki dalej ma to robić w pozycji dla mnie naturalnej?
To przede wszystkim wzmocnij mięśnie, które ustabilizują łopatki- w tym przypadku zębaty przedni i dół czworoboka
Gdzie będę mógł dorwać dostęp do webinara?
Na pewno będziemy o nim głośno krzyczeć na IG i FB
Nóż kurwa, czy to ostateczna wersja? Nie mogę tak często zmieniać wszystkiego.1😎
Gdzie tam, za pół roku zmienimy, żeby znowu Wam namieszać :D
Ciężki mi sobie wyobrazic wyciskanie bez retrakcji i depresji
Mi też kiedyś było, teraz już nigdy do tego nie wrócę
pytanie jak wyciskać gdy jesteś sigma
Tak samo jak wyciskają alfy, tyle tylko że musisz poczekać, aż zwolnią ławkę.
Ehhh, z ta retrakcją i depresją - "bądź tu mądry i pisz wiersze"...Jedni mówią - swobodnie ale stabilnie, drudzy - niech pracuje w swoim zakresie bo rytm ramienno łopatkowy, niech sobie pracuje, bo to się może ruszać że niech sie rusza, inni że jednak dalej powinno sie jakąś tam, może nie abstrakcyjną ale jednak retrakcję i depresję robić...Osobiście, przy mojej budowie obojczyków mocno wygiętych do przodu, bez ROZSĄDNEGO mostka i spięcia łopatek momentalnie pojawia się ból w barkach. Więc czyżby jednak ostatecznie kultowe - to zależy? ;)
Mnie osobiście bardzo zirytował "słynny" już prześmiewczy film Pawła G. z retrakcji i depresji bo skoro samemu się nagrywa film gdzie się ją zaleca, to potem jeśli się zmienia zdanie to powinno się to wyjaśnić - słuchajcie, mówiłem inaczej, ale w świetle nowej wiedzy itp jednak wychodzi na to że lepiej jest robić inaczej. A nie - udawac głupa i sobie teraz jaja robić z tego co samemu się zalecało :/ Noto sorry jak ja mam takiego kogoś w ogóle potem słuchać?
Jeśli na codzień jesteś w protrakcji to bardzo możliwe, że zrobienie dużego mostka u Ciebie ustawi łopatki neutralnie - tak więc zasada dalej będzie obowiązywać tylko inaczej dojdziesz do odpowiedniego ustawienia.
@@Podsztanga Nie, nie jestem na co dzień w protrakcji, nie pracuje siedząc w zgarbieniu i od lat pilnuję wypinania klatki, nie garbienia się chodząc, stojąc, siedząc - po prostu mam bardzo łukowato wygięte te obojczyki (nie pamiętam czy od urodzenia czy tak się pokrzywiłem w wieku dziecięco młodzieńczym) że tak jak mówisz - u mnie retrakcja i depresja jest obowiązkowa żeby...w ogóle się wprowadzić barkami w w miarę neutralne ustawienie. A biorąc pod uwagę ile ludzi jest teraz pokrzywionych swoim trybem życia i będzie raczej coraz gorzej niż lepiej, to będę się skłaniał ku temu że retrakcja i depresja coraz częściej jednak nie jest fanaberią tylko jak u mnie - wręcz koniecznością :)
No to w takim wypadku odstępstwa od "normy" w technice jak najbardziej mogą (albo nawet powinny) mieć miejsce.
Podziele się moim doświadczeniem sprzed dosłownie dwóch trzech tygodni (historia nie jest zmyślona). Nie jestem ani trójboistą ani wyciskaczem tylko trenuje na siłowni. Właśnie parę tygodni temu ułożyłem się na ławce gdzie miałem mały ciężar (jedna z serii rozgrzewkowych). Zacząłem robić wszystko to co z Waszego szkolenia z trójboju. Juz leżałem na ławce poczułem swędzenie w plecach puściłem łopatki i właśnie zrobiłem takie szerokie plecy aby się podrapać zdjemując sztangę no bo to była rozgrzewka. Poczułem jak ten ciężar waży o wiele mniej niż wcześniej miałem odczucie. Jakoś mi to umknęło ale teraz widzę że miało te sens
Ciężar nigdy nie kłamie
Jak wyciska się + 200 kg to chuj w to gdzie są łopatki.
Owszem, tylko, że żeby wyciskać 200 to musisz wiedzieć co z nimi zrobić.
@@Podsztanga Nie zgodzę się do końca bo widziałem jak gościu wyciskał 210 nie trenując nóg. Wyciskał plackiem bez techniki gadałem z nim dla niego wyciskanie to jeden ruch. Też genetyka robi swoje i są fenomeny bez techniki
A, na życzenie pana Brzyta, hejterski kom - naturalnie byś tak nie dał rady, na bombie każdy jest silny!!!! 😂😂😂 Pzdr, siła 💪
Jak na nawet na bombkę nie daje rady. Musisz się bardziej postarać. Więcej hejtu.
@@Podsztanga przypominam, że mamy okres świąteczny, więc bombki wskazane
Wydaję mi się, że technika którą prezentujecie skierowana jest raczej do osób startujących w zawodach. Tam mostek robi się wysoki w celu skrócenia zakresu ruchu. Natomiast w rekreacyjnym podnoszeniu ciężarów, gdzie dąży się do zachowania pełnego zakresu ściąganie łopatek jest bezpieczniejsze dla stawów barkowych.
Super filmik ❤ 🎉 mam takie pytanie: wiem, że statystyk tego typu się nie prowadzi, ale najczęściej w którym momencie (przedziale kg) zawodnik wchodzi na wsparcie? Wiem, że to zależy 😂 ale najczęściej w jakich granicach się zdarza? Gorna granica, dolna granica?
50-60kg
To nie cieżar jest tu wyznacznikiem, ale wiek, stan zdrowia, zasobność portfeea i stopień rozwinięcia mózgowia
Pierwszy 🤌🏽
Hejt
Wincyj
To jak ja zacznę się utożsamiać jako dziewczyna to mogę zostać mistrzem Polski 😂bo też stówę wycisnę 💪💪
W dzisiejszych czasach możesz być kim chcesz