Hej Roy din legend! Jag har en fundering... när jag (från en mindre by) åker till Göteborg eller Stockholm och vill testa turkiskt, balkanskt, uzbekiskt etc... jag har sett dina videor när du testar olika maträtter men det hade varit guld värt om det stod på din hemsida om olika maträtter du provat från olika länder och rangordnar dem. Eller ett utkast som "mat du borde prova från ....". Det hade varit fantastiskt, då vet jag vad jag ska beställa. Alternativet att kolla igenom en video fungerar men om det är spontant är det svårare. Grym video som vanligt, din regissör är magnifik.
Tack grabbar för en underbar avsnitt 👍👍 Det va väldigt roligt att se. Jag ska besöka Burek i Barkarby definitivt 👍 Alltid kul och se Shan med dig. Mera videos med Shan tack 🤩
Varje video med Shan som gäst är läcker och väldigt rolig... Jag blev väldigt hungrig när jag såg den här videon. Jag blev förvånad över spåren av turkisk-kurdisk-arabisk mat på Balkan. Mitt första jobb blir att gå till en kebabbutik, äta soppa och äta köttbullar/doner :)))
Здравствуйте . Как интересно смотреть ваше видео Вы такие классные . У меня дочь в Стокгольме живет . Я хочу быть вашим другом . Мне приятно слушать ваш язык , я люблю людей Швеции они очень хорошие спокойные и доброжелательные . Я была в Стокгольме 5 раз . Тесто хорошо раскатал повар - профессионал Спасибо вам за ваш труд 😊
Roy, brate moj, du får inte shotta sljivovica/rakija. Vi biter, dricker och njuter långsamt av det. Jag började gråta när jag såg all mat. Tack för ett fint avsnitt. Nu vill jag hem igen
Asså de klart den bästa videon du någonsin har gjort inte bara för ja e från Balkan men den här videon va top notch betyg 1-10 så får den 11:a av mig o sjukt lyckad
Roy jag vill bara nämna att jag har fått info om att Velibor blev förvånad över din din kapacitet att äta av en extremt pålitlig källa 😂, starkt jobbat och tack för ett grymt avsnitt!
Vilken av dessa var bäst då? Har ätit på Balkan steakhouse och tyckte det var sådär, flottigt och njae. Blir inget mer besök där men som andra, viken var absolut topp??
@DDtch6669 har ätit balkanmat i massor på flera andra ställen och alltid varit nöjd och ingen har varit flottigt typ dålig lunchrestaurang förutom just Balkan steakhouse
Asså Roy, du är bäst på det här!! Finns ingen i Sverige som kommer nära dig. 58 minuter av ren njutning
Grymt avsnitt som vanligt Roy, jag som är ett matvrak och dessutom uppväxt på Shan’s komedi, ett avsnitt helt i min smak 👌🏼
Fan fina ni är grabbar! Kul med bra folk😀Ojojoj vad Elborgs restaurang verkade trevlig, det blir definitivt ett besök!
Så otroligt härliga tillsammans alltså. Fortsätt så, hur fint som helst !!
Vilken härlig video! Underhållande och otroligt mysigt att titta på! 🙌🏼
Bästa videon älskar Balkan❤ kul att ni gillade vår mat!
Kul med balkan avsnitt! Grymt jobbat!
Nice avsnitt Roy. shan är ju dock oerhört osympatisk som vanligt.
Hej Roy din legend! Jag har en fundering... när jag (från en mindre by) åker till Göteborg eller Stockholm och vill testa turkiskt, balkanskt, uzbekiskt etc... jag har sett dina videor när du testar olika maträtter men det hade varit guld värt om det stod på din hemsida om olika maträtter du provat från olika länder och rangordnar dem. Eller ett utkast som "mat du borde prova från ....". Det hade varit fantastiskt, då vet jag vad jag ska beställa. Alternativet att kolla igenom en video fungerar men om det är spontant är det svårare.
Grym video som vanligt, din regissör är magnifik.
På balkan steak house är det genuint balkan och så kommer de med bea.
Äntligen, bästa avsnittet 🙏❤ hvala
Blev precis färdig med middagen. Perfekt timing till en ny video som, baserat på titeln, låter mycket intressant!
Era avsnitt ihop är helt fantastiska. Shan och Roy rena underhållningen forsätt gör mer klipp ihop🙏😃
Tack grabbar för en underbar avsnitt 👍👍 Det va väldigt roligt att se.
Jag ska besöka Burek i Barkarby definitivt 👍 Alltid kul och se Shan med dig. Mera videos med Shan tack 🤩
Alltså Roys självförtroende!! Trodde verkligen han skulle klara av kastet med degen på riktigt 100%!
Älskar Balkan!
Im glad u liked our balkan food ,greetings from Croatia
Bravos Majstore dobra emisija ,i apsolutno dobro jelo,Pozdrav
Varje video med Shan som gäst är läcker och väldigt rolig... Jag blev väldigt hungrig när jag såg den här videon. Jag blev förvånad över spåren av turkisk-kurdisk-arabisk mat på Balkan. Mitt första jobb blir att gå till en kebabbutik, äta soppa och äta köttbullar/doner :)))
Mycket trevligt avsnitt! Och tack för schysst fisk på Resarö i våras! :D
God mat, tyvärr är personalen extremt otrevlig och ovälkommnande, det säger alla som bor i Haninge!
Jag har ätit balkanmat, uppvuxen med massa balkangrannar och det i Haninge skulle inte ens en turistfälla servera
Lika grymt som alltid, fick köpa lite Ajvar, man blir så sugen! Grymt kul avsnitt!
Ah potatis bürek bästa som finns, uppväxt på bosnisk mat, underbart me ny video 🙌
Enjoy broder!
Börek på turkiska
Здравствуйте . Как интересно смотреть ваше видео
Вы такие классные . У меня дочь в Стокгольме живет .
Я хочу быть вашим другом . Мне приятно слушать ваш язык , я люблю людей Швеции они очень хорошие спокойные и доброжелательные . Я была в Стокгольме 5 раз .
Тесто хорошо раскатал повар - профессионал
Спасибо вам за ваш труд 😊
❤❤❤❤❤❤Super Burek .Puss och kram....
Roy och Shan vilken duo och vilken skön botanisering i det balkanska köket. Grymt bra ❤
jag älskar att ni aldrig klipper videorna så alla stela tillfällen är med. det är verklighetstroget
Dem två legenderna Roy och Shan levererar som vanligt!
Vilken kombo ni är! Fantastiskt avsnitt ni levererar som alltid 👑👑
Inget kan stoppa dig Roy Nader!
Tungt avsnitt! Spot on!🌭👃🏼🌭
Bästa avsnittet shan ti si ludak brate 😂😂 mer liknande avsnitt...roys blir aldrig mätt har man redan lärt sig från första avsnitt
Superavsnitt. Älska dina utlands specials men alla svenska avsnitt är oxå dunder. Tack.
Njuter av dina avsnitt 👌
Bästa avsnitt❤ Balkan♥️♥️♥️
izgleda neverovatno 😍😍
Jag har suttit på exakt samma plats som Roy satte sin rumpa, och restaurangen är otrolig! (Balkan wine & meze) Rekomenderar!
Tack bästa Roy för en underbar video.
Tack själv för att du tittar och gillar! 🙏🤩
Vilket fantastiskt avsnitt!
Sjukt bra Roy!! Du är verkligen Sveriges svar på Mark Wiens, du äger mannen!!👍👌
Fan vilken diss. Mark wiens är en jävla nolla som har samma ansikte till alla maträtter
Sluta aldrig lägga personal tacksam för den här kanalen❤💪🏼 fkn mat bror
Så där... Dagliga dosen av Roy klar ❤❤❤❤
Nu är jag redo att jibba med nästa veckas probz 😅😂❤
Roy's videos ska avnjutas med mat framför sig, bästa
Äntligen lite balkan! Cevap ❤
Underbar duo är ni 💯
Haha jag bor ett par portar bort från Burek i Barkarby på samma gata men har aldrig varit inne. Kanske är dags xD
💪🤘🙂 Roy as always for the win!!! Och fy fan på riktigt...som den snubben hanterar deg, kan inte annat än att buga av ren respekt! Holy moly...
Bravo 🙌
Jebete mac! Vilken härlig kanal.
Sluta alldrig med dina videos. ❤
Underbart gott och trevligt avsnitt, tack Roy 🤩
Dunder video som vanligt Roy! Synd att ditt sällskap beter sig som en 12 åring. Ta tillbaks Gillis och vingrabben!
Och en fake aquanaut på den, cringe
Barkarby ❤Bästa Burek
Grymt som vanligt, Roy!
Kul att se alla dessa olika kulturer
Mycket bra avsnitt 🎉
Tusen tack broder❤
Väntat hela dagen på det här
Härlig avsnitt. Helt underbart 👌
I tried the first two and I can say that burek and čevapi u lepinji sa kajmakom took me back to my childhood
Trevlig video som alltid! 👌😊
Ser jätte gott ut❤ du är så bra på alla vloggar. Från din kultur har ni inte glutenfritt ?????
Ja,vi har naturlig glutenfria mjöl,pasta osv
Roy, den helt klart bästa Ajvar är "Baš Ajvar". Finns på city gross. Rekomenderar den starka. Alltså det är verkligen SKILLNAD från Ajvar till Ajvar.
Grym video som alltid.
Grymt avsnitt som vanligt, men typ första gången jag inte är jätte sugen och testa och gå loss. Men Valibor i Ärvinge måste testas.
Äntligen ett nytt avsnitt!
Bästa!! vilka barndomsminnen!
Bästa jag sett, mer med shan atci😅😅 💯💯
Alltid underhållande när Shan da man kommer på besök. Ni två bör göra en resa ihop igen.👍😉
Roy, brate moj, du får inte shotta sljivovica/rakija. Vi biter, dricker och njuter långsamt av det. Jag började gråta när jag såg all mat. Tack för ett fint avsnitt. Nu vill jag hem igen
Ouuuff sitta å sippa på den . Då måste jag ska mer hår på bröstet😂
fittja burek!
Ni e piskopat båda 😂, missa inte att det finns en Burek i Sumpan också på Tulegatan. Samma ägare som i Barkarby!
Vela är en riktig värd! 💪❤️
känns som det är lite spänt mellan er två ibland haha älskar det!!
Underbar video
Asså de klart den bästa videon du någonsin har gjort inte bara för ja e från Balkan men den här videon va top notch betyg 1-10 så får den 11:a av mig o sjukt lyckad
Tack so mycket 🎉❤
Kan du göra shopska sallad i ett avsnitt? Har försökt göra hemma flera gånger men den smakar inte som i Balkan 🥲
Grönsakerna där nere är solmogna, därav. Tomaten blir nästintill söt.
Sean är grym❤❤ så härlig❤❤
Grym som alltid Roy!💪
Fast att jag precis har käkat så blev jag hungrig igen.. 😅
Du o Shan bör starta en gemensam kanal. 👌
Roy jag vill bara nämna att jag har fått info om att Velibor blev förvånad över din din kapacitet att äta av en extremt pålitlig källa 😂, starkt jobbat och tack för ett grymt avsnitt!
Äntligen kom Balkan videon ut
Bra video som vanligt Roy! 👏🏽
Vart ifrån köpte du jackan? 😍
Fantastiskt 🏆
Fyfan jag får panikångest av er personkemi asså😂 bra video
Underbara kvinnan!
Bravo 10a stan levera det wooow
Bra jobbat grabbar 😅
Värsta festen 😍🔥
Wow wow vilken klipp asså tappar hakan wow ❤❤🎉🎉🎉🎉🎉
Synd att ni missade resturang 016 i Södertälje. Svär bästa Balkan maten
Tamam som vanligt 😊❤
Jag rekommenderar att testa Mama’s ajvar , finns en chili variant med
Roy dricker Rakija bra!
Riktigt bra käk, fan vet hur ni orkar så mycket dock.
Balkan Brate
Ser alltid nyvaken och bakis ut i skjortorna. Kul. Mar är Nice.
Tack för ännu ett fantastiskt inlägg och nu med Jugge matporr. Du och Shan Atci är härliga tillsammans😜👍
hahhaha ey va skön video!!
det är nice när man kan ha en egen utube kanal å åka runt å äta gratis mat .
Skitbra video som vanligt
Vilken av dessa var bäst då? Har ätit på Balkan steakhouse och tyckte det var sådär, flottigt och njae. Blir inget mer besök där men som andra, viken var absolut topp??
@DDtch6669 har ätit balkanmat i massor på flera andra ställen och alltid varit nöjd och ingen har varit flottigt typ dålig lunchrestaurang förutom just Balkan steakhouse
@DDtch6669 det var just så jag upplevde maten där i Haninge