Як правильно бити дітей і нагороджувати? Виховання. Файні бесіди.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 вер 2021
  • Чи бити дітей чи ні? А як би заохотити?
    Де мене знайти:
    ◇ Facebook bit.ly/3uojEII
    ◇ Instagram bit.ly/3wqxVGD
    ◇ Хто бажає підтримати канал:
    5375 4141 1253 2162 monobank
    5168757420894463 Приват банк
    ◇ Постійна підтримка: / tarasbrovdi
    @ХоДІМ
    #діти #покарання #нагорода #тарасбровді #ходім

КОМЕНТАРІ • 30

  • @aleksandsemenikhin5032
    @aleksandsemenikhin5032 2 роки тому +9

    СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ! ДУЖЕ ПОВАЖНА І КОРИСНА ТЕМА! ДЯКУЮ! НЕХАЙ МАТІНКА БОЖА І СВЯТИЙ ШАРБЕЛЬ БЕРЕЖУТЬ ОТЦЯ ТАРАСА! АМІНЬ. СЕРДЕЧНЕ ВІТАННЯ З ПУСТЕЛЬНІ СВЯТОГО ШАРБЕЛЯ НА БІЛОРУСІ! ЩИРО З МОЛИТВОЮ! БІЛОРУСЬ.

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @Simka77721
    @Simka77721 2 роки тому +2

    І це правильно. Лише не принижуючи гідність, можна виховати гідну людину.

  • @ladysofi2019
    @ladysofi2019 2 роки тому +5

    Слава Богу!!! Дуже дякую, хай Господь благословляє Вас та Ваші сім'ї)))

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @Olena-ez7ch3pt7t
    @Olena-ez7ch3pt7t 2 роки тому +5

    Дякую за щирість.
    Це мудро - пам'ятати і думати заздалегідь про НАСЛІДКИ
    (і вчити дітей вибачатися на своєму прикладі).
    Дуже тепло - про щедру похвалу, винагороду і стосунки.

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @i_8_i
    @i_8_i 2 роки тому +2

    Дякую ❤️

  • @user-lp5xe6og1e
    @user-lp5xe6og1e Місяць тому +1

    Запишіть ще щось про шлюб, зараз закінчиться піст, почнеться шлюбування)))

  • @user-hm1hu9dz7y
    @user-hm1hu9dz7y 2 роки тому +8

    Дякую за цікавий діалог, який був сповнений корисними порадами,думками, наша сім'я саме шукала відповідь на це питання і Бог так скерував,що ми отримали вичерпну інформацію, лишилося працювати над своїми емоціями і вчитися бути батьками. Спасибііі.

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @liubovmykytchak9170
    @liubovmykytchak9170 2 роки тому +9

    "Ходім на небо"- цікава, заохочувальна мета! Для нас і наших дітей

  • @user-lr1hv5np9y
    @user-lr1hv5np9y 2 роки тому +2

    💖💖💖

  • @svitlanamoroshan664
    @svitlanamoroshan664 2 роки тому +6

    Оля і Руслан Махмутови "Бить или не бить детей" про виховання дітей на основі біблії і християнської психології, зовсім інший підхід. На 30тій хв цього відео психологиня розказує, які є наслідки такого методу наказання в спокої і любові.
    Або Світлана Гончарова Воспитание в стиле Иисуса, завдяки цій жінці моє материнство в більшості солодке хоч і фізично важке

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому +1

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @user-lp5xe6og1e
    @user-lp5xe6og1e Місяць тому +1

    Цікаво би було про те як сваритися в шлюбі,миритися,як догоджати але, щоб друга сторона не вилізла на голову і тд
    Дякую

  • @user-og7yy3hr1q
    @user-og7yy3hr1q 2 роки тому +2

    Цікаво,я також була закрита в пивниці))бо збила з хлопчиком вікно в школі,мама працювала в їдальні,і ось такий був вирок!

  • @Svitlana.M
    @Svitlana.M 2 роки тому +7

    Цікаве відео. Цікавий підхід до покарань та винагород.
    Дякую, що робите такі зустрічі-інтерв'ю.
    Щодо тем, то було б цікаво послухати думку про різні віросповідання. Або наприклад, ситуація, коли в православній церкві наголошують про те, що молитись можуть лише за православних. Або наприклад, російський патріархат не визнає український. І якщо не дай Боже, дитина охрещена в церкві українського патріархату, то це страшний гріх на думку прихильників російського. І такого багато. Але хіба Бог не єдиний, хіба Він не любить всіх. Гарний приклад, притча про доброго самарянина.
    Трохи засмучують такі ситуації. Ті хто мають об'єднувати, розділяють.

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому +1

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

  • @user-rv6vb4jw8l
    @user-rv6vb4jw8l Рік тому

    Еф 6:1-4: "Діти, слухайтеся в Господі батьків ваших, бо це справедливо.... А й ви, батьки, не дратуйте дітей ваших, виховуйте їх у послусі й напоумленні Господньому."
    Давайте пам'ятати і про це.
    Бити - це насилля.

  • @user-rv6vb4jw8l
    @user-rv6vb4jw8l Рік тому

    UBIO'88 Біблія в пер. Івана Огієнка, 1988
    Пр. 19:18: "Карта́й свого сина, коли є наді́я навчити, та забити його - не підно́сь свою душу."

  • @user-jc4hs5ge7z
    @user-jc4hs5ge7z Рік тому +2

    'покарання потрібне,коли не було виховання'-і це точно...Господь виховує нас. І як мудрий Батько попереджає...а чим далі ми заходимо,тим дієвіше і покарання...але це все те,що йде нам на благо...ціль покарання-не зламати нас,а дійсно наставити на 'путь істини'..

  • @user-eo7yo1hd9u
    @user-eo7yo1hd9u 2 роки тому +12

    Слава Ісусу Христу! Не сприйміть мене за хейтера 😊 отця Тараса слухаю вже рік, але я зависла.. От слухала інтерв’ю, а в голові сиділа фраза святого отця Івана Боско - «якщо можеш - не карай». Чому він так говорив, працюючи з ПРОБЛЕМНИМИ дітьми з вулиці…?
    Не можу поскладати в голові оце - чому ми одне з Старого Заповіту приймаємо (батько хай б'є, але не на смерть), а на інші речі кажемо - та ні, Христос прийшов ,щоб дати нам Новий, тому ми вже не закидуємо камінням на смерть за перелюб, не йдемо з розвідним листом до п'ятьох інших жінок, не б'ємо в зуб за зуб. Як знати, що ще дотримуватись зі Старого завіту, а що ні - на власну точку зору?..
    Чому ніде нема в словах Христа якогось натяку, що треба карати (якщо є, відкрита почути їх ).Чому є - «будьте, як діти», - «ні він не згрішив, ні батьки його, але щоб благодать Божа проявилась на ньому», - «прощаються тобі гріхи твої», - «хто без гріха, хай кине камінь»…
    І з точку зору психології, опираючись на дослідження науковців про розвиток мозку, незрілість дитини до мінімум 7 років, а в високочутливих дітей і дальше, нерозвиненість префронтальної кори головного мозку і лімбічної системи, про інстинкти спротиву дитини, хотіла б сказати, що покарання, і до речі постійні винагородження за щось, добре можуть дуже зашкодити нашим стосункам з дітьми, а саме над ними нам треба працювати більше, ніж над вихованням з допомогою інструментів. Чому я так говорю, бо інструменти в один момент можуть закінчитись. Діти повинні СЛУХАТИСЬ нас батьків, не зі страху бути покараним, не через відчуття тривоги, що можуть бути відкинені і закриті в кімнаті, не через можливість лишитись без телефону, вони не можуть допомагати нам лише тому, що після того дадуть цукерку, бо виходить , що бояться вони не нас ,а втрати телефону, фізичного болю, самотності і люблять не батьків, а солодке, мультфільми і все решта, що з часом втрачає для них цінність, видозмінюється в прогулянки з друзями, нові автомобілі і так далі. Вони повинні слухатись батьків з ЛЮБОВІ до батьків, з ПОВАГИ до батьків, а цього можна досягти лише будуючи добрі стосунки. Так, діти мають мати межі, розуміти правила, поважати батьків і слухати їх, але ми не можемо всю відповідальність з себе дорослих скинути на них, особливо коли йдеться про малих дітей дошкільнят. І якщо ми купили дорогу іграшку, сказали її берегти, а вона її зламала, звісно ми не купуємо їй більше такої іграшки, ми любляче їй показуємо причину - наслідок, що вона залишилась без іграшки, але ми не можемо її за це карати фізично наприклад. Чи наприклад поставити десь на підлозі ноутбук і наказати 3-х річці його не розбити, якщо вона його розіб'є, то це наша відповідальність, ми не можемо вимагати плоду з дерева, яке щойно пустило бруньки, не можемо випереджувати час, дитина не народжується вже зріла і всерозуміюча.
    Згадувалось про подружні стосунки і якщо спроектувати таку модель причина-наслідок на дорослі стосунки, то виглядало б приблизно отак: я трохи зіронізую, вибачте.. «Кохана, ти пересолила суп??? Як?!! Вибач, я тебе люблю, але ніякого манікюру цього місяця, і про відпустку нашу можеш забути, подумай будь ласка над своєю поведінкою і на наступний раз уважніше соли».. Чи були б такі стосунки зрілі, навряд...
    Так, поведінкові методи виховання дуже працюють, вони швидкореактивні - після слів - "зараз заберу телефон", чи "прибереш - дам цукерку", діти магічним чином змінюються, але насправді просто їх перериває емоція страху чи можливого задоволення і імпульсивно вони зроблять те, що нам треба але чи цей короткотривалий ефект не погіршить наших стосунків… Страх породжує розділення, біль - злість і образу. Постійні винагороди за щось знецінюють нас, як батьків. Ці методи дійсно працюють, і все буде більш-менш добре, (якщо не враховувати декілька років терапії в майбутньому :) хоч кажуть, що всім є і буде про що поговорити в кабінеті психотерапевта,) якщо діти потраплять з батьківського гнізда в добре середовище. Якщо з такими відносинами з батьками дитина потрапляє в руки не дуже добрих підлітків-однолітків, ми просто її втрачаємо і дуже важко вернути її назад, бо в певний момент будь-які інструменти вже будуть не страшними. З часом ці методи руйнують природню силу прив'язаності, яка власне і робить наших дітей слухняними, через яку вони хочуть бути хорошими для нас з любові до нас. Бо «страху нема в любові».
    Теорія прив'язаності Джона Боулбі - англійського психоаналітика і психіатра поч. 20 століття каже нам батькам, що наша сила батьківства є всередині нас, ми християни можемо впевнено сказати, що її нам подарував Господь , її не треба вчити, практикувати якісь методики, ходити на якісь курси.. Це саме така модель виховання, яка не суперечить жодній християнській нормі, яка базується на любові, прийнятті, розумінні, власному прикладі і ні в якому разі НЕ НА ВСЕДОЗВОЛЕНОСТІ. Все просте геніальне. Коли ми в гармонії з Богом і собою, ми будемо діяти правильно без огризання совісті :)

    • @TarasBrovdi_XoDIM
      @TarasBrovdi_XoDIM  2 роки тому +2

      Так. Мова в покаранні не про "купляння" дітей нагородою, чи погрози покаранням. Це лиш засоби, щоб показати на серйозність реальності непослуху, чи послуху.
      В 70% порушень ми повчаємо, настановляємо, наводимо приклади, надихаємо, а у всіх інших авипадках використовуємо інструменти правил, бо вже нічого іншого не допомагає. Устав потрібен лиш коли є проблеми .

    • @superKarolina
      @superKarolina 2 роки тому

      Приділити 10 сек,та підтримай наш канал підпискою. Підтримайте український контент, дякую Вам!

    • @RomaMariana
      @RomaMariana 2 роки тому

      Дуууже гарно і змістовно написано, щиро дякуємо автору і, звичайно отцю Тарасу і його співрозмовниці. Все Вами сказане має сенс, тільки для всього потрібно час і бажання

    • @user-pw9nf8wq5n
      @user-pw9nf8wq5n 2 роки тому

      Ви все сказали дуже влучно. Відчувається купа пропрацюваного матеріалу по психології👍🏻

  • @mariiauhryn7283
    @mariiauhryn7283 2 роки тому +5

    Чесно, для мене шок. Мені обидва канали ну дуже подобаються, але як батьки відповідальні (християни чи ні) можуть карати дитину, якшо знають, як влаштований її мозок, і що вона може чи не може на певний проміжок часу свого життя? Бог дав людині розум і можливість розвиватися в різних галузях науки, досліджувати не лише Біблію, а й нейробіологію і психологію. Зараз же не гріються люди дровами в квартирах, то чому ок бити чи якось інакше карати дитину? А заповідь «люби боижнього, як самого себе»? Дитина не ближній? Чи себе хтось покарає? Мені здається нормальним, коли в сім‘ї є всепринятна любов, коли дитину люблять, що б вона не зробила. Це перше місце, куди Бог нас посилає, де б ми, мабуть, мали досвідчити його і те, що світ, Ним сотверений, нас приймає будь-якими. Чомусь блудний син не був покараний, хоч відповідальність і поніс за вчинки свої. Дітям ні потрібно казати і птказувати кордони, але це можна робити без покарань.

  • @ionerychok2150
    @ionerychok2150 Рік тому

    Мені жалко всіх дітей, батьки яких дивляться таку хуйню