@@DanielaSrebcheva хубав, но по-стар модел, който се продава на не уж о висока цена втора употреба. Разгледайте а6100, който има ммого по-добро фокусиране, включително и по око. Вижте и а6300/а6400.
Вижте защо не бих препоръчал DSLR като Canon D70 - ua-cam.com/video/zEEm5vnF8iI/v-deo.html Освен технологията, между двата има разлика заради големината на сензора. На Sony A7 е Full Frame и според DXOMARK ISO на тъмно е добре до около 2200. Така със сонито ще снимате по-добре на по-тъмно място. А канона е кропка, т.е. сензора е около 1,5 пъти по-малък като площ. При избор на първи фотоапарат, хората мислят основно за тялото (апарата). Но истината е, че инвестицията е в обективите, а тялото се сменя. Sony имат един обектив 50mm 1.8, който втора употреба под 300 лв. е добра сделка. Не е перфектен и е малко бавен, но като за първи е идеален. Става за портрети, стрийт фотография и дори някои пейзажи. Относно A7, на този етап аз бих заложил на A7 III, който често е на промоция 2999 лв., има фокус по око и е здрава машина. Разгледайте и Sony a6100 - кропка, но с доста възможности и фокус по око, бързо фокусиране и т.н. За тези модели има много обективи на различни фирми и голямо количество втора употреба на достъпни цени.
Здравейте, малко неточности имате във видеото. Не е задължително фул фрейм да е задължително безогледален. Има много ДСЛР фул фрейм апарати. Китови обективи всички ги подценяват най добрите ми снимки са именно с 18-55 и при правилна употреба можем да постигнем завидни резултати. Относно байонета Никон използва F mount от 1959 до днес изключение прави новият Z, но всички съвременни апарати предлагат и адаптер с който можем съвсем свободно да използваме и старите си обективи. Надявам се това уточнение да е полезно.
Благодаря за конструктивната критика! В коя секунда съм казал, че фулфрейм са задължително безогледални, това не е вярно. Има прекрасни DSLR фулфрейм фотоапарати. Но заставам зад мнението си, че на този етап е по-добре да се инвестира в безогледален фотоапарат, ако ще се развива системата. Относно китовите обективи, прекрасни са до момента, в който сложиш хубав твърд обектив и светъл ... Много хора снимат с китови обективи, но когато търсиш качество залагаш на твърди обективи или например 35-150 на Tamron или подобни. Хубавите обективи са скъпи и тежат за съжаление. Преходниците на обективите са чудесно решение, но в практиката има само единици обективи, които запазват автофокуса си. Когато си купиш фотоапарат за няколко хиляди лева с фокус по око, какъв е смисъла да слагаш стари обективи или такива на друга марка, при които не работи автофокуса. Пак казвам, единици са обективите, които наистина фокусират и то основно на безогледални фотоапарати със скъпи преходници. Това е моето скромно мнение на база на десетки фотоапарати, които са минали през ръцете ми. Последният е а7C на Sony с няколко твърди обектива, нямам китов. Ето част от обективите, които имам в момента в колекцията си - ua-cam.com/video/S9UseJAiMhU/v-deo.html
10:43 сега ще разгледаме фул фрейм или мирърлес апаратите. Аз минах на Сони А7 III + Sony FE 50/1.8 и обожавам тази комбинация. Чух и някъде мнение, че варио обективите правели фотографите мързеливи. Най важни обаче според мен са знанията на фотографа апарата няма никакво значение той е просто средство в ръцете ни. Може би есенцията от клипа Ви би бил в това повечето които имат нужда да инвестират в обучение с каквото се занимавате и вие.
@@andreylyubenov3421 да, грешка на езика. Не съм я забелязал. Благодаря много за конструктивната критика. Sony 50mm 1.8 не е много по-добър от китовия. Бавен фокус, винетиране и маже извън центъра. Това е стар модел в нов корпус. Не случайно е на цена около 400 лв. Пробвайте 55мм 1.8 Zeiss например. Относно обучението, наистина апарата не снима сам. Може б ислед време ще има изкуствен интелект във фотоапарата и ще успява да се справи по-добре от автоматичните режими. Но все още за хубави снимки се изискват умения, знания и практика. В България има много места, където се предлага обучение. Има и много книги, както и видеа или видео уроци. Всеки избира как да се учи. Много от добрите фотографи са се учили сами в практиката. Един курс само може да спести време, нерви и пари за неправилен избор на фотоапарат и обективи.
Здравейте, как мога да се запиша за курса по фотография и на какви координати? От Пловдив съм. Искам и консултация за за купуване на фотоапарат и оборудване - бюджетът за камерата е между 3000 и 4000 лв. и още за допълнителен обектив и аксесоари - общо до 5000 лв. всичко. Колебая се между кроп или фулфрейм на Сони, Никон и Канон. Изисквания: 1) трябва точно да предава цветовете; 2) да става и за видео за влог; 3) пейзажи и портрети на добро полупрофесионално ниво.
Здравейте, цялата информация за курса по Фотография е публикувана в сайта на Мицев център - edbg.net/kurs_fotografia.html За да се запишете, се обадете през деня на тел. 0888735252, както е описано в сайта.
Ако искате да постигнете снимките на водещите в бранша, въобще няма да стигнат тези пари. Например, известният Михаил Минков instagram.com/mihailvminkov/ ползва няколко обектива и фотоапарати, ето някои от тях: Sony A7III astro - фотоапарат на цена около 3000 лв., а астро доработката е още поне половината (махнати са филтри от сензора, за да снима по-лесно в тъмното) Tamron 17-28mm f/2.8 - около 2000 лв. Sony FE 14mm f1.8 GM - около 3000 лв. iOptron Sky Tracker Pro - около 600 до 1000 лв., зависи от къде го купите, това устройство се слага на статива за да може фотоапарата да следи звездите. Не е задължително, но без него ще правите много снимки за кратко време (10-15 секунди) и ще ги сглобявате с програма. С тракера при по-дълга експозиция звездите не стават като запетайки. Като за начало става всеки по-нов фотоапарат с по-високо native ISO и светъл широк обектив. Съвета ми е да се включите в групи, където се публикуват астро фотографии и да попитате с какво са снимани, за да се ориентирате.
@@radoslavstanev7269 хубави фотоапарати за времето си. Поне се намират евтини обективи. Но ето моето мнение за DSLR фотоапаратите - ua-cam.com/video/zEEm5vnF8iI/v-deo.html
Това ще е дълго видео с повече примери и обяснения. Подготвили сме сценарии и скоро ще запишем и публикуваме серия видеа за режимите на снимане. Ще поставим линк в коментара тук. Следете канала "Офис академия" или се абонирайте, за да получите известие.
Здравейте,
какво е мнението Ви за Sony a6000?
Благодаря!🙂
@@DanielaSrebcheva хубав, но по-стар модел, който се продава на не уж о висока цена втора употреба. Разгледайте а6100, който има ммого по-добро фокусиране, включително и по око. Вижте и а6300/а6400.
Здравейте!
Ще си взимам първия фотоапарат и се чудя между Sony A7 и Canon d70 ,бихте ли ми дали съвет
Вижте защо не бих препоръчал DSLR като Canon D70 - ua-cam.com/video/zEEm5vnF8iI/v-deo.html
Освен технологията, между двата има разлика заради големината на сензора. На Sony A7 е Full Frame и според DXOMARK ISO на тъмно е добре до около 2200. Така със сонито ще снимате по-добре на по-тъмно място. А канона е кропка, т.е. сензора е около 1,5 пъти по-малък като площ.
При избор на първи фотоапарат, хората мислят основно за тялото (апарата). Но истината е, че инвестицията е в обективите, а тялото се сменя. Sony имат един обектив 50mm 1.8, който втора употреба под 300 лв. е добра сделка. Не е перфектен и е малко бавен, но като за първи е идеален. Става за портрети, стрийт фотография и дори някои пейзажи.
Относно A7, на този етап аз бих заложил на A7 III, който често е на промоция 2999 лв., има фокус по око и е здрава машина.
Разгледайте и Sony a6100 - кропка, но с доста възможности и фокус по око, бързо фокусиране и т.н.
За тези модели има много обективи на различни фирми и голямо количество втора употреба на достъпни цени.
@@ofisakademiaБлагодаря за насоките,спирам се на А6300😊
Здравейте, малко неточности имате във видеото. Не е задължително фул фрейм да е задължително безогледален. Има много ДСЛР фул фрейм апарати. Китови обективи всички ги подценяват най добрите ми снимки са именно с 18-55 и при правилна употреба можем да постигнем завидни резултати. Относно байонета Никон използва F mount от 1959 до днес изключение прави новият Z, но всички съвременни апарати предлагат и адаптер с който можем съвсем свободно да използваме и старите си обективи. Надявам се това уточнение да е полезно.
Благодаря за конструктивната критика!
В коя секунда съм казал, че фулфрейм са задължително безогледални, това не е вярно. Има прекрасни DSLR фулфрейм фотоапарати. Но заставам зад мнението си, че на този етап е по-добре да се инвестира в безогледален фотоапарат, ако ще се развива системата.
Относно китовите обективи, прекрасни са до момента, в който сложиш хубав твърд обектив и светъл ... Много хора снимат с китови обективи, но когато търсиш качество залагаш на твърди обективи или например 35-150 на Tamron или подобни. Хубавите обективи са скъпи и тежат за съжаление.
Преходниците на обективите са чудесно решение, но в практиката има само единици обективи, които запазват автофокуса си. Когато си купиш фотоапарат за няколко хиляди лева с фокус по око, какъв е смисъла да слагаш стари обективи или такива на друга марка, при които не работи автофокуса. Пак казвам, единици са обективите, които наистина фокусират и то основно на безогледални фотоапарати със скъпи преходници.
Това е моето скромно мнение на база на десетки фотоапарати, които са минали през ръцете ми. Последният е а7C на Sony с няколко твърди обектива, нямам китов. Ето част от обективите, които имам в момента в колекцията си - ua-cam.com/video/S9UseJAiMhU/v-deo.html
10:43 сега ще разгледаме фул фрейм или мирърлес апаратите. Аз минах на Сони А7 III + Sony FE 50/1.8 и обожавам тази комбинация. Чух и някъде мнение, че варио обективите правели фотографите мързеливи. Най важни обаче според мен са знанията на фотографа апарата няма никакво значение той е просто средство в ръцете ни. Може би есенцията от клипа Ви би бил в това повечето които имат нужда да инвестират в обучение с каквото се занимавате и вие.
@@andreylyubenov3421 да, грешка на езика. Не съм я забелязал. Благодаря много за конструктивната критика.
Sony 50mm 1.8 не е много по-добър от китовия. Бавен фокус, винетиране и маже извън центъра. Това е стар модел в нов корпус. Не случайно е на цена около 400 лв. Пробвайте 55мм 1.8 Zeiss например.
Относно обучението, наистина апарата не снима сам. Може б ислед време ще има изкуствен интелект във фотоапарата и ще успява да се справи по-добре от автоматичните режими. Но все още за хубави снимки се изискват умения, знания и практика. В България има много места, където се предлага обучение. Има и много книги, както и видеа или видео уроци. Всеки избира как да се учи. Много от добрите фотографи са се учили сами в практиката. Един курс само може да спести време, нерви и пари за неправилен избор на фотоапарат и обективи.
Здравейте, как мога да се запиша за курса по фотография и на какви координати? От Пловдив съм.
Искам и консултация за за купуване на фотоапарат и оборудване - бюджетът за камерата е между 3000 и 4000 лв. и още за допълнителен обектив и аксесоари - общо до 5000 лв. всичко. Колебая се между кроп или фулфрейм на Сони, Никон и Канон. Изисквания: 1) трябва точно да предава цветовете; 2) да става и за видео за влог; 3) пейзажи и портрети на добро полупрофесионално ниво.
Здравейте, цялата информация за курса по Фотография е публикувана в сайта на Мицев център - edbg.net/kurs_fotografia.html
За да се запишете, се обадете през деня на тел. 0888735252, както е описано в сайта.
Здравейте може ли да ме насочите към фотоапарат за снимки на звезди и млечния път нещо до 400 500 лв като за първи апарат
Ако искате да постигнете снимките на водещите в бранша, въобще няма да стигнат тези пари.
Например, известният Михаил Минков instagram.com/mihailvminkov/ ползва няколко обектива и фотоапарати, ето някои от тях:
Sony A7III astro - фотоапарат на цена около 3000 лв., а астро доработката е още поне половината (махнати са филтри от сензора, за да снима по-лесно в тъмното)
Tamron 17-28mm f/2.8 - около 2000 лв.
Sony FE 14mm f1.8 GM - около 3000 лв.
iOptron Sky Tracker Pro - около 600 до 1000 лв., зависи от къде го купите, това устройство се слага на статива за да може фотоапарата да следи звездите. Не е задължително, но без него ще правите много снимки за кратко време (10-15 секунди) и ще ги сглобявате с програма. С тракера при по-дълга експозиция звездите не стават като запетайки.
Като за начало става всеки по-нов фотоапарат с по-високо native ISO и светъл широк обектив.
Съвета ми е да се включите в групи, където се публикуват астро фотографии и да попитате с какво са снимани, за да се ориентирате.
@@ofisakademia искам първо да се науча да работя със фотоапарат после ще гоня пафисионалното какво ви е мнението за nikon d3100 и nikon 5100
@@radoslavstanev7269 хубави фотоапарати за времето си. Поне се намират евтини обективи. Но ето моето мнение за DSLR фотоапаратите - ua-cam.com/video/zEEm5vnF8iI/v-deo.html
Здравейте
Здравейте,
ако имате въпроси ги задайте като коментар под видеото.
Абе дай ми пари аз знам кво да си взема.
Какъв фотоапарат ще вземете? Защо ще изберете точно него?
Уникално и безполезно видео
Благодаря за подкрепата!
Абе обесни за програмите за режимите А AV TV S P SCN M
Това ще е дълго видео с повече примери и обяснения. Подготвили сме сценарии и скоро ще запишем и публикуваме серия видеа за режимите на снимане. Ще поставим линк в коментара тук. Следете канала "Офис академия" или се абонирайте, за да получите известие.
@@ofisakademia Обесни за режимите А AV TV S P M SCN