Tap to unmute
Як комуністи хотіли перебудувати Львів
Вставка
- Опубліковано 1 гру 2022
- У цьому відео про те, як Львів хотіли перебудувати радянські містопланувальники відразу після Другої світової.
Актуальні збори Влада Самойленка -
1. Пікап для урбаніста -
send.monobank.ua/jar/6VEJp9cZpr
2. Мавік для 54 бригади -
send.monobank.ua/jar/9a25b8JDdr
***
Фонд “Повернись живим”: savelife.in.ua/donate/
IBAN: UA223226690000026007300905964
ЄДРПОУ: 39696398
Отримувач: Благодійна Організація «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим»
Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям
Спеціальний рахунок Нацбанку для збору коштів на допомогу армії: bank.gov.ua/ua/news/all/natsi...
Для зарахування коштів у національній валюті:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
***
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - / alexshutyuk
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Для тих, хто потрапив сюди вперше трохи розкажу про себе. Мене звати Олександр, я живу у Львові та займаюся проектуванням громадських просторів. Окрім цього, я подорожую містами та веду блог про урбаністику та міський розвиток. а саме - дизайн вулиць, громадський транспорт та архітектуру.
Дякувати Богу та всім причетним, хто допоміг не втілити ці жахливо неорганічні соціалістичні архітектурні катастрофи для Львова. Яке щастя, що любий Львів є таким, як є
Олександре, дякую за продовження рубрики "Старі фотографії". Дуже цікаво розглядати і минувшину Львова, і плани перетворень, які, на щастя, не втілилися. Гадаю, навіть сідло корові пасує краще)
Дякую за випуск, насправді цікава штука - паралельна історія, або як могло воно статись. І на щастя, добре що не дійшло до тих гіперплощ і проспектів для парадів, а історичний центр залишився історичним)) Тим не менш маєш згадки-натяки на то у вигляді кінотеатру Клекіт та готелю Львів
Гарна подача з накладаннями картинок на мапу і поясненням! Дуже цікаво, дякую! :)
Фамілія в нашого рятівника незабутньо-неповторна - Швєцкій-Вєнєцкій !!! Не дав зробити сентр Львова совєцкім .
Дуже цікаве відео, дякую за випуск!
Я очікував більш глобального - знести весь центр і забудувати панельками (як Корбюз'є хотів знести квартали Парижу). Ну а так, просто була б ще одна площа на кшталт центральної в Тернополі.
Дуже цікаво!
Яке щастя,що цього не зробили і не зпоганили наш Львів -красень.🙏
Там, на пл. Кропивницького-Городоцькій скорше за все все ок' на папері: від вокзалу планували зробити маршево-парадний проспект із знесенням "зайвого". Квартал Кропивницька-Тобілевича був на осі Чернівецької. Також передбачалось знесення будинків на початку Городоцької (між Магнусом і Фокстротом і все, що нижче Асторії точно, а як з Асторією і кол. Маяком - не знаю). В післявоєнний час на місці пам'ятника Бандері ще були склади (тобто, пустою вона не була), і, очевидно, планувалась забудова цього простору.
Виходить чувак який був головним архітектор в той час все таки мав смак і частково не дав зробити з центральної частини ,якусь біду.Враховуючи загальну експозицію міста воно би так криво виглядало ,що аж страшно уявити собі.Дякую за відос)
Цікаво відео, також радий, що ці плани не втілили в життя )
Вони мають любов до підлості і навіть якщо їм нічого не буде, вони зроблять гидоту ближньому. Н.В. Гоголь 200 років по тому.
Хочу окреме від про проект підземного трамваю у центральній частині Львові. Мені здається це мало бути шикарно. Особливо в теперішніх реаліях постійних заторів там.
Якось при комуністах вдалось зберегти історичний центр Львова. А за останні 20 років і особливо крайні п'ять в місті все робиться щоб знищити його самобутність. Все раді "бізнесу" окремих людей, на історію наплювати. Не дивлячись на промови чиновників з Ратуші.
Мені здається, що це все би виглядало краще, ніж так, як є зараз)
Дуже цікава тема
Мене найбільше вражає, що радянська диктатура (нацисти теж, до речі) вибрала своїм стилем класицизм, доведений до апофеозу ампірних (empire, імперіалістичних, по суті) канонів. І насаджувала у всіх містах - від Запоріжжя чи Луганська до Києва та Львова. Десь до цього ампіру пролазили нотки українського бароко, десь - ні, але майже всюди ці гігантські комплекси виглядали недолуго. І от у Львові теж могли з'явитися такі грецькі портики та італійська кампаніла (ці вежечки малювали у кожному проєкті кінця 40-х), але цього не сталося. Місто, де існує класицизм, сецесія, готика, яке готове було прийняти ампір і, мабуть, найбільше впоралося б з його вписуванням в середовище, того всього не отримало. Яка іронія. Хід історії любить пожартувати)
Що краще для Львова - помпезний сталінський ампір чи хаотичні новобудови сучасності?
Дякую друже!