Велика вдячність братам Капрановим.Нічого не пропускаю ,слухаю і дивлюсь із задоволенням.Бажаю всім здоров‘я і нашої перемоги,яка буде тільки дякуючи нашим найкращим ЗСУ.
Дарма все сприймаєте за чисту монету . Банальна укропропаганда від "братів" з-за перевалу. Фактичну історію не обманеш. У нашого КРАЮ інша історія , інша національність , інший рух розвитку. Не обманюйтеся.
@@VovaLendyel ти дурбецало. З часом твоя кров підкаже , хто ти і хто були твої предки . У нашому КРАЇ інша , відмінна від заперевальної укрАйїни, історія . Не обманюйтеся.
Села Гірське вже немає. Це була радянська видумана назва. Тепер село Спас Коломийського району. Назву відновлено після відновлення незалежності України. Гірське і Долішнє об'єдналися і відновили історичну назву з XIII ст. та повернулися до Коломийського району. Тепер Спас, як і колись був.
@@stolyarnikolay6070А як подивитись😊 Якщо б просто було перейменування, то, звісно, можна сказати, що немає назви, а село є, а тут було об'єднання сіл. Якщо, наприклад, об'єднаються Молдова та Румунія, то в результаті чого не буде - країни чи назви?
15 березня 1939 року, 85 років тому, якраз відбулося перше засідання Сойму Карпатської України. Ми зробили переклад кінострічки Трагедія Карпатської України 1940 року, тому запрошуємо до перегляду. Слава Україні! Слава українському Закарпаттю! ❤
Советские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Теперь нас обзывают украинцами . Мы русины и венгры один народ . И нам на общих основаниях дают гражданство Венгрии .
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И нас обзывают украинцами .
Я був дуже здивований, що на хустщині для жінок до церкви зроблено окремий вхід у самому кінці молитовної зали. У вхід коло ікон заходять спочатку старші чоловіки, потім середні та хлопці. З ними на цей вхід заходять літні жінки. В останню чергу, через дальній вхід заходять жінки та дівчата. На сповідь та причастя теж ідуть в такому порядку. Церковного хору нема, але замість нього молитви дуже гарно проспівують декілька чоловіків. Дуже схоже на кавказьке багатоголосся...
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И теперь свои азиатские порядки заводят . Перед Богом все равны . Но вукраицы равнее .
Вибачте, але це не відповідає дійсності. Пояснювати довго. Але в тому і суть багатьох не правильних уявлень. Один раз прийшовши в церкву, Ви зробили багато хибних припущень.
З початку війни виїхали з чоловіком до Словаччини.Капранових - письменників обожнюємо за великі романи, за особистий вклад в сучасну українську літературу,за ці дуже потрібні історичні кінонариси , яким ціни немає!!! Рекомендую учням дивитися ! Ну і головне : ми Миколаїва,але і Очаків нам не чужий ,то ми земляки! Пишаємося братами Капрановими і їхнім особистим вкладом в розвиток українську свідомості ! Низький уклін !❤❤❤❤
Дякую шановний пане Капранов за те що Ви навчаєте українців Української Історії. Я родом з міста Кропивницького, яке у свій час було фортецю Святої Єлизавети, Єлизаветградом, Зінов'євськом, Кіровом, Кіровоградом, а сьогодні Кропивницьким, на честь Марка Лукича. Фортецю Святої Єлизавети доречі будували козацьки полки під керівництвом полковника хорвата і за легендою славетного Пирогова тут було застосовано знеболювання вперше у світі. Можливо у Вас буде час розповіді про наш край. Ще раз дякую за Вашу творчість.
Велика подяка братам Капрановим за таку дуже потрібну й цікаву роботу. У січні 2022 р нам життя подарувало подорож " Перлина Карпат". Наш екскурсійний бусик провіз по багатьох містах. Ми побачили й Коломию, й Хуст, Івано-Франківськ, та багато інших. А зимові Карпати це така краса, шо й словами не передати. Я бачив Карпати й літніми , й весняними ( ми з дружиною подорожували велосипедами). Але зимові , це зовсім другі почуття. Символічно вийшло , що в наший компанії були люди зі всієї нашої країни. І з Одеси, і зі Львова, з Донеччини. А ми з Дніпра. І як раз на ці зимові свята.Це було якесь чудо. .....А через два тижні почалась ця страшна війна. Слава Україні.
В черговий раз велике Дякую Українцям за національний патріотичний контент.Прожовжуйте!Без зупинки,просвіта-це найпотужніша зброя.Низький уклін вам.Слава Україні!
Друзі, останнім часом ютуб обмежує наші ролики, тому прохання активніше ділитись нами з друзями та коментувати! Підтримати нас на Патреоні - www.patreon.com/join/imtgsh
Дякую за цікавий контент але як місцева русинка-долинянка і свідома українка прошу не обзивати Волошина та Духновича москвофілами, будь ласка🙏. Знаєте, від свого рідного дідуся знаю його особисті та родинні історії, де завжди головними тезами було: при чехах жили, робили і вчилися, було добре; мадярів - ненавиділи, бо ті ставилися до нас дуже ніж до свиней, а руських(тобто московитів), чекали як спасителів (за що потому дуже шкодували). Розумієте, на той час ще не знали, що москалі це ті ж мадяри лиш прикриваються, що мова і віра типу спільна. Тому головним принципом було, бути хоч з чортом але не мадяром. Хто знав, що це теж сатана. Зараз, розумні люди розуміють це і бачать майбутнє тільки в складі України але колаборантів, нових поколінь мадяронів вистачає, на жаль(((
РУСИЧІ - СИНИ РУСІВ, УЛИЧІ - СИНИ УЛІВ? (Уличі - давньоруське плем’я) *** У 1991 р. я побував у селі Верховинського району. Старий гуцул мені сказав: “Ми колись ходили в шароварах, як і ви, жили в степу біля Чорного моря і називалися уличами. Порівняйте: гуцУЛИ і УЛИчі.А коли переселилися в Карпати, то змінили шаровари на теперішні народні штани, бо в широких шароварах у горах ходити не так зручно.” Отже, жителів віддалених земель України поєднують шаровари.Такі широкі, як у скіфів, А скіфська лексика найкраще збереглася в українській мові, “шаровари” - скіфське слово. *** У тому селі я почув одну з найдревніших колядок України, з огляду на її дохристиянський рефрен “Ой дай Боже”. Мелодія і рефрен цієї колядки точно відповідають мелодії і рефрену колядки “Ой красна-красна на небі зоря”. Остання записана експедицією Михайла Хая у селі Зеленьків на Східному Поділлі. Західні межі східно-подільського діалекту простяглися від Тетіївщини на Київщині через Маньківщину та інші райони Черкащини, через Кіровоградщину, Миколаївщину, Одещину до Чорного моря. Отже, не всі уличі переселилися на захід під натиском кочівників. Хтось, можливо, лишився, хтось поїхав на північ, хтось згодом повернувся… Інші племена теж не завжди повністю переселялися в одне місце. ***Дуже цікава у Вашому відео згадка про розвинене, як ні в кого у Карпатах, конярство гуцулів. Вони однозначно нащадки слов’ян-уличів, предки яких, можливо, доповнили свої знання з конярства у скіфів і сарматів. *** Слово “майдан” однаково поширене, з дещо відмінними значеннями у тюркських та іранських мовах. Адже ці мови довго взаємодіяли. Може і слово “козак” було не тільки у тюрків, але й у скіфів та сарматів?
@@Winten7d5rm Цікаву, тепер вона як легенда, ви повіли, що деякі гуцули вважають уличів за свої пращурів. Як на мою скромну думку, то племена слов'ян назва яких закінчується на -ичі, мають відношення до дунайських слов'ян. Вони хвилями відкочувались на півнвч і схід від аварського іга, починаючи напевно з самих 70-х років Vlст., і аж до кончини каганату в 796р. Уличі вірогідно проживали десь на півдні Олтенії і відомі історикам як уляхи, частина яких так і не ризикнула нікуди відійти, та так і залишилась там до ХІІІст. А більшість тоді помандрувала на Пн.Сх. до Дніпра. Кривичі напевно теж, дуже рано відійшли на північ, і осівши біля Балтики змішались з автохтонними лєхітами. Приийшовши заідти на береги р.Вєлікой, вони вже мали лексику венедських слов'янських племен, на відміну від колись склавенської. І так кожне з дунайських племен. Останніми видно відійшли радимичі, так як у них аналогічні ювелірні вироби, які беззаперечно мають схожість с прикрасами дунайських слов'ян. Вони були войовничі, але їх було не так вже й багато, тому осівши серед племен балтів вони перейняли багато чого від них.
Я народилася у 60-ті на ,російськомовній , Східній Україні. За радянських часів ,по радио, багато звучало пісень про Карпати. І досі вони в мене в голові ,про полонину ,трембіту Косово,Вижницю,річку Дана,а творчість Івасюка ,Зенкевича,Ротару ! .Чому зараз Україна не чує ціх пісень.То є такі красиві мелодійни пісні ,дуже жалкую за ними !!!
@@МихайлоСопівник-ц3ъ Дякую за уточнення. Про Косово Югославії я знала ,а про Закарпацьке здогадувалась ,але сумнівалась,але тепер слова з пісні :"...може мила в Вжниці,може мила в Косові..."- це про Закарпаття.Дуже дякую !!!
Я Бойківчанка. Дуже люблю свій карпатський край з її мовою особливого діалекту,з чистою водою наших річок:Черемош,Тиса,Лімниця і т. д. А ще традиційний одяг і найкращі українські співанки.
Тиса это в Чехословакии . Но из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И нас обзывают украинцами .
😊😊😊😊😊😊😊😊 Щиро дя ую братам Капрановим за цікаві історичні відео! Завжди дивлюся, читаю коментарі та ставлю свої ❤ під ними. Хай квітне ураїнський Ютуб та процвітають наші канали! 💙💛 Дякую ще раз за нашу цікаву науку та просвіту! Багато чого цікавого дізнаюся, чого не вчили в школі.
@@Fafnirych пояснюю: 1. Полтавщина. 2. Полтавщина. 3. Полтавщина. Люди, які не можуть двох слів зв'язати українською - найбільші носії української традиції? Це не смішно! І я не з Полтавщини ;)
Гори - це надійне захисне середовище для народів та мов. Яскравий приклад - Кавказ, де збереглися десятки, якщо не сотні народів та мов. А навіть у межах одного народу гори сприяють збереженню традиції та фенотипів. Наприклад, глибоко в українських Карпатах трапляються руді люди, на вигляд - ну наче ірландці. /1/ А в Словаччині, де переважають гірські землі, повсюдними є такі риси: високий зріст, струнке/тонке тіло, світлі очі та світле (інколи й руде) волосся - це нагадує стародавні описи кельтів та ґерманців. /2/ /1/ про цю обставину розповів дослідник українських мовних контактів Костянтин Тищенко, якому про неї повідомили його студенти з Карпат. Є прецікава серія лекцій "генетична і мовна історія українців" (2023) та фрагменти лекції "Всеслов'янськість мови українців" (2012) - дуже раджу. /2/ це з досвіду власних спостережень та роздумів
цікаво, ну кельти ж заходили на захвдні Землі України, олна з версій, що бойки, то племʼя кельтське боімів, в Чехіі- Богемія, теж наче той народ, але це одна з версій, цікаво наскільки це правда
@@nata-k6t так, їхній слід є. Його простежено у топонімії (назви річок, гір та селищ) та у мовознавстві, а саме у взаємовпливі балтських та іллірійських мов без участі слов'янських (це пов'язують із кельтським племенем неврів, згаданим Геродотом). Якщо я правильно пам'ятаю, є і археологічний слід
Дякую - мені було особливо цікаво, бо моя мати з зовнішньої Лемківщини, і сама пережила ту саму операцію "вісла". Наразі, завдяки вашій розповіді, сам для себе щось уточнив, щось дізнався.
Я згадав до теми книжку "Дідо Иванчик", яка написана повністю гуцульською говіркою, звичайно без знань тієї самої говірки, читається вона складно, а так дуже цікава. Хоча комусь(я вважаю його недолугим) прийшло в голову перекласти на сучасну українську, що повністю вбиває художню цінність цієї чудової та цікавої книжки
Дякую за поширення інформації. Але відкрив аудіокнигу. Нажаль, український алфавіт під тиском імперців потерпів деякі негативні зміни. Тому текст не може передати весь фонетичний колорит гуцульського діалекту. Я з долішнян (Виноградівський район) і лише деякі слова не розумію.
Щиро дякую за вашу безцінну роботу по історії моєї рідної землі-гуцульщини, Буковини,за правду,яку нам ніхто, в школах,не розказував,знали тільки з розповідей бабусь і батьків.Нелегкі були часи,але попри заборони, свою вікову мову і звичаї ми зберегли✊💪.
Те, що Хорвати вихідці з Карпат свідчить те, за закарпатці в Хорватії можуть порозумітися з ними майже вільно, використовуюючи закарпатський діалект . Процвітання вашому каналу ❤
Так там де лемки, там спочатку і проживали хорвати, це навіть підтверджують генетики. Далі на схід, проживали серби. Та ось на початку Vllст. Значна частина сербів відселилась, хто на Балкани, а хто аж на захід(за Лабу) в Рудні гори. Та невеличка частина сербів(бойки), так і залишилась в карпатах, а спустілі землі навколо заселили хорвати, які прийхли з заходу, асимілювавши рештки сербів. Бо тільки половина хорватів пішла за західні Балкани, а половина залишилась на місці, та розселилась по колишнім сербським землям.
Білі хорвати проживали на дуже широкій території і не лише в Україні, і скоротитися до малочисленних лемків в одній малій локації ніяк не могли. Потомки білих хорватів у декількох країнах. Ніяких генетичних доказів ексклюзивного походження лише лемків від білих хорватів немає, всі генетичні лініїьне ексклюзивні для БХ, і немає генетичного одного зразка БХ
@@akasha0999 Я не стверджував, що гени білих хорватів залишились тільки в лемках. Якесь відношення до них мають навіть бойки, але більшість б.хорватів розселялись по рівнинній Галичині, в Закарпатті, та Зах.Карпатах. Фонетичну відмінність бойків і долішніх галичан підмітив навіть К.Тищенко. В лінгвістиці бойки навіть дещо ближчі з лівобережними українцями, ніж з галичанами. Тому він, а також німецький лінгвіст Шустер-Швець, вважають українців приналежними до серболужицького діалектичного комплексу, що значно більше зближує українців до сербів(проживаючих в Карпатах), ніж до хорватів, які опісля заселили Білу Галичину.
Перегляд ваших відео генерує бажання практично вивчати Україну ще більше : походи, маленьки музеї, знайомства з місцевими людьми...це все формує у наших дітях любов до Батьківщини . Дуже Велику роботу робите
Брати Капранови - ви сила! Пречудове відео. Я сама зі Стрия, але після одруження переїхала до Ужгороду. То ж мені дуже добре відомі "приколи" між бойками, гуцулами і лемками. Дякую безмежно за Вашу працю на інформаційному фронті!
Дякуємо Вам. Дочка 9 років дивилася Ваші відео та на день народження попросила в подарунок Мальовану історію. Подарували їй обидві Ваші книги. Вивчаємо залюбки. Хоча у школі навчання з цього предмету ще немає.
Я то й зараз можу підтвердити. Отак ідеш по базарі, тебе бачать і переходять на мадярську щоб ти не розумів їх. Це дрібниця, не смертельно, а просто факт неповаги, але натура проявляється навіть у найменших вчинках.
Це я і без Вас знаю,в мене одна з невісток з Рахівського району с.Ведрички,а зять загинув два тижні тому,був зі Львова,родичів мав багато теж і завжди дивувало,що українці не хтіли знати свою країну, свою історію йой йой йой!!!!Особливо місцяни ппц якийсь!Все запущено і у Вас дуже багато роботи по вихованню українців.😂😂😂😂😂😂😂 Т.-Федоренко.
Та не хочуть бо і нема тієї історії кривав бійня за державність а потім все одно передача її до рук імперій ось і вся історія і тепер теж не вимальовується дуже радісна картинка
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Теперь не лучше . Нас обзывают украинцами .
@@Ikateiru-lp2gz ось тому ця бійня і безкінечна, що багато людей пишуть, що "немає історії". Робота над помилками - це перший крок до вирішення проблем. А знання досвіду попередніх програшів - це уникнення програшів в майбутньому.
Не пропускаю жодного випуску братів Капранових. Як завжди інформативно, цікаво, глибоко. Дуже вдячна за просвітницьку діяльність для найшвидшої перемоги України! Признаюся, що взагалі нічого не знала про чудові Карпати, нажаль. В мої часи такого не викладали в школі.
Мої батьки походять з Скалатщини. Скалат знаходиться недалеко Тернополя. Мене малим, батьки на літо "вивозили" в "заслання" в село і там лишали.Там я почув багато нових слів, зокрема котрі тут були згадані. От наприклад: Дичка. Грушки(наголос на останній склад)іназивались вони (плоди) дички(наголос на останній склад) або "дулі", "дульки" і були маленькими. А от нормальної величини груші так-і називались,- груші, а дерево груша.Щодо: "Далебі" ніде в Галичині такаго слова не чув. Натомість "Бігме" звичайне собі, вживане в Галичині слово. Дякую за вашу титвнічну працю! Слава Україні!
На Поділлі теж грушки або ж яблука з дикорослих дерев називали дички. А ще глеки. Та багато чого ще. Найбільше різних назв збереглося в селах. Приємні спогади дитинства, коли нас, ще малих, возили на природу, у село..
Дякую за неоціненну працю, хай всі українці беруть приклад з вас. Ваша любов до рідної землі , професіоналізм і невтомна праця залишить слід у серці кожного українця, навіть самого байдужого !!!Украіна житиме завдяки таким БРАТАМ І СЕСТРАМ!!!!
з дитинства знала ,що я бойко....але і галичанка))) так і не розібралась в цьому)) щодо наших діалектів, це особлива тема))) взагалі уся Україна має різні діалекти і вони усі мені подобаються
я теж бойко по мамі, цікавилась походженням, почитайте, там багато цікавого, одна з теорій, що бойки- нащадки кельтських племен боїмів, в Чехіі- Богемія, а землі Галичини, це як Галіція в Європейських містах ( теж є такі назви) це теж дань тому, де були кельти, але це всього лиш одна з версій, так достименно мало відомо.
Шановний пане Капранов! Тема популяризаторського відео - Карпати... Тоді чому на початку його я почув твердження про те, що козаки повністю розчинилися, не залишивши традиції? Я, як і Ви, не історик. Але моє дитинство пройшло у козацькому краї. Народився я в козацькому селі, яке виросло на місці ще давнішого козацького хутора. На межі Східного Поділля і Наддніпрянщини. Діалект там був ближчим до східноподільського, ніж до наддніпрянського. Чоловічий народний одяг ще і в першій половині 20 століття відповідав, у головному, наддніпрянському. Бабуся у школу , для сцени, мені пошила шаровари, вишила сорочку. Зелений пояс із гарної матерії був прикрашений хвилястою золотистою вишивкою і китицями. Жіночі корсетки, думаю, відповідали тим, які побутували навколо, від Умані до Звенигородщини. Вишивка старших родичок на фото мені, не спеціалісту, нагадує східно-подільську. Усі мешканці Черкащини у розмовах, приказках, в народних піснях називали себе козаками. У всіх наддніпрянських та східно-подільських народних піснях та прислів'ях фігурують саме козаки і козаченьки, а не хтось інший. На Тернопільщині чув уже також інше: "Були в баби три сини,три сини, три сини, та всі були русини, русини, гей!" У моїй уяві українськими козаками завжди були і завжди залишаються наддніпрянці, східні подоляни, слобожани, старші корінні кубанці. І так завжди вважали і вважають українці з цих українських земель. непідхґозаки повністю розчинилася, не залишивши Ї традиції?
Сподівався більш глубокої подачі інформації. Більша частина ні про що, наприкінці більш-менш цінна інформація. Потрібно копати глибше, розяснювати детально явище "москвофільства",те як русини стали українцями бо ці теми стають для нас надважливими. У творі Михайла Павлика, Франкового друга, про розвиток письменства про це добре розписано. Франко при своїй геніальності робив величезну помилку закликаючи галичан поривати із своїм "русинством" і ставати українцями. На сьогодні більшість українців-галичан не вважають себе русинами, а називають русинами виключно жителів Закарпаття. Цю проблему дуже спритно використовують російські шовіністи.
21:51 ого, не очікував чомусь почути це знайоме прізвище. Я не знав про усі численні регалії цього видатного дослідника. Зверніть увагу: людина *додивилася* ще у 1929-му році до кореляції регіонів із основою на Гал- та кельтських народів. Таких регіонів знайшлося 4: Галія (у Франції, початковий), Галісія (Іспанія), Ґалатія (Туреччина) та Галичина (Україна). Згодом це спостереження підтвердили дані генетики (слід асоційованої із кельтами Y-гаплогрупи R1b таки помітний у тих регіонах - включно з Туреччиною) Детальніше про кельтів та їхній слід у наший мові та культурі можна подивитися у циклі лекцій Костянтина Тищенка "Генетична і мовна історія українців", насамперед частини 1 та 3. Посилання на першу частину: ua-cam.com/video/QvyXSb_oQfA/v-deo.htmlsi=udWEGpWJkxDprUjJ
@@konstantinkhuka ви про прізвища? Відносно недавно дійсно з'явилися розвідки, що їх етимологізують - і не самі по собі, а у зв'язку із питомою та запозиченою в інших народів лексикою та назвами населених пунктів. У тому-таки циклі лекцій К. Тищенка про це йдеться. Є й його підсумкові книги: "42 епохи українських мовних контактів" (2020) та "Іншомовна історія українців" (2018, досяжна онлайн на сайті Чтиво)
Село Гірське (так його назвали Комуністи... ) зараз має назву Спас Коломийського! району. І має місце Монастир (Манастирь) де перша його згадка 1256го року
На Кавказі, а саме в Грузії, є народність, хевсури. Хевцури, гуцули. Дуже подібне звучання, наче походять з одного кореня, бо і перші і другі займалися охороною своїх князів.
Ви не згадали ще два субетноси підгірян - надсянців та покутян, які хоч і не живуть в Карпатах, але зовсім поруч - на Підгір'ї. А їхні столиці не менш славні - Перемишль та Коломия. А ще в лемків була своя фактична столиця - село Команча.
Велика вдячність братам Капрановим.Нічого не пропускаю ,слухаю і дивлюсь із задоволенням.Бажаю всім здоров‘я і нашої перемоги,яка буде тільки дякуючи нашим найкращим ЗСУ.
ДЯКУЮЧИ - це добре. А слово ЗАВДЯКИ вам відоме?
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь .
Дарма все сприймаєте за чисту монету . Банальна укропропаганда від "братів" з-за перевалу.
Фактичну історію не обманеш. У нашого КРАЮ інша історія , інша національність , інший рух розвитку. Не обманюйтеся.
За Карпати повна брехня
Б7777777ю😢ю7777ббб77б😢7б😢7😢7ю😢⁷б7😢ю77😢77😢б77😢б7д😢⁷⁷б7😢67б😢7😢шб😢7😢7бб😢⁷б7б😢7б😢⁷б⁷юб😢7ю😢777ю7😢б7б😢⁷д⁷б⁷б7б😢77😢7бб😢7б😢7б😢⁷😢б7б😢7б😢⁷😢д⁷б7😢б😢⁷б7😢б7б😢б7б😢7😢б7😢ш😢б7бб😢⁷ю😢⁷б7😢б7б😢⁷бббббб😢7б😢7б😢⁷б7б😢⁷бб😢7б😢б7б😢7б😢7😢б⁷б⁷😢б7😢б7б😢7б7б7б7б7б7б7б7б7б7ббб7б7б7⁷б7б7б⁷б7б7юб77б⁷б⁷б7б7ббб7б7б7б7б⁷б7б77бб7б7б⁷б7б7б7б7б7б⁷б⁷шбд7б7б⁷бб7бшшб7б⁷б7б⁷ю7б⁷б7б7б7б⁷б⁷б⁷б7б7шб⁷бшб7шб7б7б7бшб7б7б7б7б7б7б7б7б7б7б7бшбшбшб7б7б7бшб7б7б7б⁷б7б⁷б7б7б7б7бшбшбшбшб7б7б⁷б7б7б7б7б7б7б7б7б7б7б⁷бшб7б⁷б7бшбшб⁷б7бшб⁷бшбшдшбшбшбшб7б7бшб⁷бшбб⁶б⁷бшшш😥☺️ш🐌🐌🐌бшбш🐺🐩бш@@soros37
Подяка братам Капрановим за просвітницьку діяльність!
Хай живе вільна Україна! 🇺🇦👍✋
Дуже цікаво, дякую. І чому деякі не можуть жити у миру та не зазіхати на чуже
Дуже класне правильне гасло. Дякую брате ,саме Вільна Україна.
Сталинские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Теперь это капрановы .
Дякую,брати Капранови-Украінці У мене угорське прізвище-але я украінець!
@@VovaLendyel ти дурбецало. З часом твоя кров підкаже , хто ти і хто були твої предки . У нашому КРАЇ інша , відмінна від заперевальної укрАйїни, історія .
Не обманюйтеся.
Села Гірське вже немає. Це була радянська видумана назва. Тепер село Спас Коломийського району. Назву відновлено після відновлення незалежності України. Гірське і Долішнє об'єдналися і відновили історичну назву з XIII ст. та повернулися до Коломийського району. Тепер Спас, як і колись був.
То села немає чи назви?)
Молодці . Слава Україні !!
@@stolyarnikolay6070А як подивитись😊 Якщо б просто було перейменування, то, звісно, можна сказати, що немає назви, а село є, а тут було об'єднання сіл. Якщо, наприклад, об'єднаються Молдова та Румунія, то в результаті чого не буде - країни чи назви?
@@АрсенійЄсаулків Морумунія) мені подобається.
Звучна чудова назва - Спас .👍
15 березня 1939 року, 85 років тому, якраз відбулося перше засідання Сойму Карпатської України. Ми зробили переклад кінострічки Трагедія Карпатської України 1940 року, тому запрошуємо до перегляду. Слава Україні! Слава українському Закарпаттю! ❤
Дякую, це наша спільна праця. Я сам з Закарпаття, м. Рахів неподалік від м Хуст
О, дуже цікаво! Дякую!
У вас на каналі купа цікавезного матеріалу. Піду переглядати по закінченню цього відео
@@МиколаЧопюк ну не так уже не далеко, білше 100 км. Думаю Рахів знають усі.
Дякую! Як завжди дуже цікаво
@@СракакобілаКазак ту херню ти підер мамі своїй розказуй
Українські Карпати найкраще місце для реабілітації військових
І не тільки військових, я нерви після ночей з вибухами там дуже добре відновила, після Верховини ..
Якби ще місцеві не зливали побутові стоки до річок, а у септики…
А й справді Карпати найкраще місце для відновлення психічного та фізичного здоров'я!
@@mazdavorot і туристи б не приїжджали із квадриками ,мотоциклами та джипами на покатушки …
@@МарянВасилів-м3д створіть траси, огороджені і круті, забороніть рух дорогами загального користування і заробляйте гроші.
Щира подяка, повага та підтримка! Україна переможе!
Советские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Теперь нас обзывают украинцами . Мы русины и венгры один народ . И нам на общих основаниях дают гражданство Венгрии .
,,Обовязково"
@@virastojka3699ой з болота хтось там квакнув!! Так! Саме так: Україна переможе Свого давнього ворога росію!!!! Обов'язково!!!
Слава Україні. Героям слава. Хай квітне український UA-cam. Братам Капрановим здоров'я. ❤👏🇺🇦🤝🇩🇪👏🇮🇱🤝
Дякую
Пинда украине. Русские побеждают.
Це необхідно у школі викладати! Про Єгипетських Тутонхомонів та римських Неронів, знаємо все а про рідну землю нічого! Дякую!🇺🇦
@user-oq3ov1bd3b Чёрный Черемош не течёт в Дунай! Он сливается с Белым Черемошем и образует с ним Черемош!
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И нас обзывают украинцами .
Я закінчила школу в 21 році, хіба вже немає окремого предмету як історія рідного краю?
та ну, що ми там знаємо про тих Тутанхамонів?))
Бо така в нас пострадянська освіта. Яка від радянської пішла на 1 сходинку
Як річка має свої притоки так і мова, і країна формуються і підживлюються від тих,хто живе на певних її територіях... Слава нації!
Кабзда федерації!
Смерть ворогам! 🇺🇦
А це про 'мадяризацію'. Білий став Фегером, Василь став Лоці і т.п.
Вподобайка на підтримку вашого україномовного каналу і дяка вам за вашу працю
Я був дуже здивований, що на хустщині для жінок до церкви зроблено окремий вхід у самому кінці молитовної зали. У вхід коло ікон заходять спочатку старші чоловіки, потім середні та хлопці. З ними на цей вхід заходять літні жінки. В останню чергу, через дальній вхід заходять жінки та дівчата. На сповідь та причастя теж ідуть в такому порядку. Церковного хору нема, але замість нього молитви дуже гарно проспівують декілька чоловіків. Дуже схоже на кавказьке багатоголосся...
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И теперь свои азиатские порядки заводят . Перед Богом все равны . Но вукраицы равнее .
В багатьох церквах Карпат та Прикарпаття вхід для чоловіків та жінок різний. Багато де таке зустрічав.
Вибачте, але це не відповідає дійсності. Пояснювати довго. Але в тому і суть багатьох не правильних уявлень. Один раз прийшовши в церкву, Ви зробили багато хибних припущень.
Я з самого центра Карпат ,мальовничого Міжгір'я і це гріє мені душу ,навіть коли я далеко від рідного краю .
П я думав коли в армії і захищаєш свою землю
Да... Ты справжный жидобендеривець😂
@@СергейШуров-н6кмолодець, mission complete
Чудовий край,я теж з мальовничого Міжгір'я,чудові полонини,гори,соснові ліси,правда,їх винищують
Не сумуєте, за такою красою???
З початку війни виїхали з чоловіком до Словаччини.Капранових - письменників обожнюємо за великі романи, за особистий вклад в сучасну українську літературу,за ці дуже потрібні історичні кінонариси , яким ціни немає!!! Рекомендую учням дивитися ! Ну і головне : ми Миколаїва,але і Очаків нам не чужий ,то ми земляки! Пишаємося братами Капрановими і їхнім особистим вкладом в розвиток українську свідомості ! Низький уклін !❤❤❤❤
навіщо виїхали?...
Дякую за працю!!!!!!
Коментар на підтримку Вашого каналу ❤❤❤❤❤
Дякую Вам брати Капранови за вашу плідну працю ! Слава України!
Дякую шановний пане Капранов за те що Ви навчаєте українців Української Історії. Я родом з міста Кропивницького, яке у свій час було фортецю Святої Єлизавети, Єлизаветградом, Зінов'євськом, Кіровом, Кіровоградом, а сьогодні Кропивницьким, на честь Марка Лукича. Фортецю Святої Єлизавети доречі будували козацьки полки під керівництвом полковника хорвата і за легендою славетного Пирогова тут було застосовано знеболювання вперше у світі. Можливо у Вас буде час розповіді про наш край. Ще раз дякую за Вашу творчість.
Це земля входила в територію Війська Запорозького.@UCeYxhpKxM0ndfIf3VcK5fIQ
У міста Кропивницький дійсно цікава історія
@UCeYxhpKxM0ndfIf3VcK5fIQтак,а ти на мокшанських?
@UCeYxhpKxM0ndfIf3VcK5fIQ Вжеж не на московії,іудо.Маєш щось на це заперечити?
@@DmitryTyshik1 кріпостний ти живеш на пляшці.
Велика подяка братам Капрановим за таку дуже потрібну й цікаву роботу. У січні 2022 р нам життя подарувало подорож " Перлина Карпат". Наш екскурсійний бусик провіз по багатьох містах. Ми побачили й Коломию, й Хуст, Івано-Франківськ, та багато інших. А зимові Карпати це така краса, шо й словами не передати. Я бачив Карпати й літніми , й весняними ( ми з дружиною подорожували велосипедами). Але зимові , це зовсім другі почуття. Символічно вийшло , що в наший компанії були люди зі всієї нашої країни. І з Одеси, і зі Львова, з Донеччини. А ми з Дніпра. І як раз на ці зимові свята.Це було якесь чудо. .....А через два тижні почалась ця страшна війна. Слава Україні.
В черговий раз велике Дякую Українцям за національний патріотичний контент.Прожовжуйте!Без зупинки,просвіта-це найпотужніша зброя.Низький уклін вам.Слава Україні!
Друзі, останнім часом ютуб обмежує наші ролики, тому прохання активніше ділитись нами з друзями та коментувати!
Підтримати нас на Патреоні - www.patreon.com/join/imtgsh
Задоволення від прослуховування і велике ДЯКУЮ за інформацію!!! Слава ЗСУ і Слава Україні 💙💛
Дякую за цікавий контент але як місцева русинка-долинянка і свідома українка прошу не обзивати Волошина та Духновича москвофілами, будь ласка🙏. Знаєте, від свого рідного дідуся знаю його особисті та родинні історії, де завжди головними тезами було: при чехах жили, робили і вчилися, було добре; мадярів - ненавиділи, бо ті ставилися до нас дуже ніж до свиней, а руських(тобто московитів), чекали як спасителів (за що потому дуже шкодували). Розумієте, на той час ще не знали, що москалі це ті ж мадяри лиш прикриваються, що мова і віра типу спільна. Тому головним принципом було, бути хоч з чортом але не мадяром. Хто знав, що це теж сатана. Зараз, розумні люди розуміють це і бачать майбутнє тільки в складі України але колаборантів, нових поколінь мадяронів вистачає, на жаль(((
РУСИЧІ - СИНИ РУСІВ, УЛИЧІ - СИНИ УЛІВ?
(Уличі - давньоруське плем’я)
*** У 1991 р. я побував у селі Верховинського району. Старий гуцул мені сказав: “Ми колись ходили в шароварах, як і ви, жили в степу біля Чорного моря і називалися уличами. Порівняйте: гуцУЛИ і УЛИчі.А коли переселилися в Карпати, то змінили шаровари на теперішні народні штани, бо в широких шароварах у горах ходити не так зручно.”
Отже, жителів віддалених земель України поєднують шаровари.Такі широкі, як у скіфів, А скіфська лексика найкраще збереглася в українській мові, “шаровари” - скіфське слово.
*** У тому селі я почув одну з найдревніших колядок України, з огляду на її дохристиянський рефрен “Ой дай Боже”. Мелодія і рефрен цієї колядки точно відповідають мелодії і рефрену колядки “Ой красна-красна на небі зоря”. Остання записана експедицією Михайла Хая у селі Зеленьків на Східному Поділлі.
Західні межі східно-подільського діалекту простяглися від Тетіївщини на Київщині через Маньківщину та інші райони Черкащини, через Кіровоградщину, Миколаївщину, Одещину до Чорного моря.
Отже, не всі уличі переселилися на захід під натиском кочівників. Хтось, можливо, лишився, хтось поїхав на північ, хтось згодом повернувся… Інші племена теж не завжди повністю переселялися в одне місце.
***Дуже цікава у Вашому відео згадка про розвинене, як ні в кого у Карпатах, конярство гуцулів. Вони однозначно нащадки слов’ян-уличів, предки яких, можливо, доповнили свої знання з конярства у скіфів і сарматів.
*** Слово “майдан” однаково поширене, з дещо відмінними значеннями у тюркських та іранських мовах. Адже ці мови довго взаємодіяли. Може і слово “козак” було не тільки у тюрків, але й у скіфів та сарматів?
@@Winten7d5rm
Цікаву, тепер вона як легенда, ви повіли, що деякі гуцули вважають уличів за свої пращурів.
Як на мою скромну думку, то племена слов'ян назва яких закінчується на -ичі, мають відношення до дунайських слов'ян. Вони хвилями відкочувались на півнвч і схід від аварського іга, починаючи напевно з самих 70-х років Vlст., і аж до кончини каганату в 796р.
Уличі вірогідно проживали десь на півдні Олтенії і відомі історикам як уляхи, частина яких так і не ризикнула нікуди відійти, та так і залишилась там до ХІІІст. А більшість тоді помандрувала на Пн.Сх. до Дніпра.
Кривичі напевно теж, дуже рано відійшли на північ, і осівши біля Балтики змішались з автохтонними лєхітами. Приийшовши заідти на береги р.Вєлікой, вони вже мали лексику венедських слов'янських племен, на відміну від колись склавенської.
І так кожне з дунайських племен.
Останніми видно відійшли радимичі, так як у них аналогічні ювелірні вироби, які беззаперечно мають схожість с прикрасами дунайських слов'ян.
Вони були войовничі, але їх було не так вже й багато, тому осівши серед племен балтів вони перейняли багато чого від них.
Наполовину еврей был Бандера.
Я народилася у 60-ті на ,російськомовній , Східній Україні. За радянських часів ,по радио, багато звучало пісень про Карпати. І досі вони в мене в голові ,про полонину ,трембіту Косово,Вижницю,річку Дана,а творчість Івасюка ,Зенкевича,Ротару ! .Чому зараз Україна не чує ціх пісень.То є такі красиві мелодійни пісні ,дуже жалкую за ними !!!
Зараз все хочут вбивати цих гуцулив та видбирати Карпати яка музыка немае коли слухами музику зараз все з куя хочут мати по Буковелю
Нема російськомовної східної України. Мова раші була тільки у великих містах, як Харків. А Ізюм, Лозова, Красноград - там наша мова завжди була
Косово- це частинка бувшої Югославії,а в Карпатах є Косів ! Софія Ротару не гуцулка з України чи Румунії, а молдованка 😂
Йо!
@@МихайлоСопівник-ц3ъ йо йо гуцули таки сами як и София
@@МихайлоСопівник-ц3ъ Дякую за уточнення. Про Косово Югославії я знала ,а про Закарпацьке здогадувалась ,але сумнівалась,але тепер слова з пісні :"...може мила в Вжниці,може мила в Косові..."- це про Закарпаття.Дуже дякую !!!
Я Бойківчанка. Дуже люблю свій карпатський край з її мовою особливого діалекту,з чистою водою наших річок:Черемош,Тиса,Лімниця і т. д. А ще традиційний одяг і найкращі українські співанки.
Тиса это в Чехословакии . Но из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . И нас обзывают украинцами .
Тоди чому не Бойцовский назви а (Черемуш , Коломия Тиса та так билш сел не украинською назвою
Далеко від Турки?)
Вітаю Пані ви чули мову Русинів?
У лемків ,є річка Укра,де і зародились предки украіінських русинів
ВАША ПЕРЕДАЧА ВІДКРИВАЄ ОЧІ НА ПРВДИВУ ІСТОРІЮ НАШОЇ БАТЬКІВЩИНИ,ТОМУ ВАША ПРАЦЯ ДУЖЕ ЦІННА,ДЯКУЄМО ВАМ
Она такая правдивая як и радьянсько-московитська
@@Victor-d9u8qБотало, ти з якого болота дзявкаєш?)
@@Sergey-g2j болота укропедарасий
Дуже цікаво, дуже дякую братам за працю
Дякуємо за цікаву розповідь!
Бажаємо розвитку каналу!
Слава Україні!
Жаб'є на мапі стало натхненням для Василя Вишиваного, у його становленні українцем)
Советские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Создали западную украину .
І було улюбленим для Ктцюбинського
@lyudmilaskidova1280 Іяким боком громадянин Російської Імперії Коцюбинський до Австро-Угорського села Жаб'є? ))
@@Sergey-g2j він багато років там відпочивав. Саме побут і звичаї мешканців Жаб'є надихнули його до "Тіней забутих предків"
Українські Карпати - найкраще місце для подорожей 😎
Не розказуй, чим більше людей тим більше проблем, а особливо мусору. Хай кожен живе у себе
@frog10-92, мова ж не про переселення до гірського краю. А туризм сприяє розвитку екологічної економіки - робочим місцям в сфері послуг і заробіткам.
Скоро вже не буде подорожей вільних. Все за грощі буде. Дякую нашій корумрованій владі. Все бл... викупили всі земельні ділянки🤬
Прийде друга влада то відбере😂
БОЖЕ НАШУ УКРАЇНУ ЗБЕРЕЖИ, ТА ПОМИЛУЙ НАС,І ПРИБЛИЗЬ НАМ ПЕРЕМОГУ ,ТА МИР І СПОКІЙ НА ВСІЙ ЗЕМЛІ ! ❤️❤️❤️❤️ 🇺🇦❤️🇺🇦❤️🇺🇦
Лексика зрозуміла у більшості своїй, інше з часом стає зрозумілим 🎓
Дякую за відео! Бажаю шановним Авторам здоров'я, удачі та натхнення!
Обожнюємо Карпати ❤
😊😊😊😊😊😊😊😊 Щиро дя ую братам Капрановим за цікаві історичні відео!
Завжди дивлюся, читаю коментарі та ставлю свої ❤ під ними.
Хай квітне ураїнський Ютуб та процвітають наші канали!
💙💛
Дякую ще раз за нашу цікаву науку та просвіту!
Багато чого цікавого дізнаюся, чого не вчили в школі.
Карпатці найкраще зберегли українські звичаї 🇺🇦
Хто вам сказав таку маячню?
Це не маячня, просто правда @@Oleksandr_Kryvenko
@@Fafnirych пояснюю:
1. Полтавщина.
2. Полтавщина.
3. Полтавщина.
Люди, які не можуть двох слів зв'язати українською - найбільші носії української традиції? Це не смішно!
І я не з Полтавщини ;)
А що Полтавщина? @@Oleksandr_Kryvenko
@@Oleksandr_Kryvenkoви коли останній раз були у Полтаві? Ви чули як вони зараз розмовляють українською? Там зараз суцільний суржик.
Гори - це надійне захисне середовище для народів та мов. Яскравий приклад - Кавказ, де збереглися десятки, якщо не сотні народів та мов.
А навіть у межах одного народу гори сприяють збереженню традиції та фенотипів. Наприклад, глибоко в українських Карпатах трапляються руді люди, на вигляд - ну наче ірландці. /1/
А в Словаччині, де переважають гірські землі, повсюдними є такі риси: високий зріст, струнке/тонке тіло, світлі очі та світле (інколи й руде) волосся - це нагадує стародавні описи кельтів та ґерманців. /2/
/1/ про цю обставину розповів дослідник українських мовних контактів Костянтин Тищенко, якому про неї повідомили його студенти з Карпат.
Є прецікава серія лекцій "генетична і мовна історія українців" (2023) та фрагменти лекції "Всеслов'янськість мови українців" (2012) - дуже раджу.
/2/ це з досвіду власних спостережень та роздумів
цікаво, ну кельти ж заходили на захвдні Землі України, олна з версій, що бойки, то племʼя кельтське боімів, в Чехіі- Богемія, теж наче той народ, але це одна з версій, цікаво наскільки це правда
@@nata-k6t так, їхній слід є. Його простежено у топонімії (назви річок, гір та селищ) та у мовознавстві, а саме у взаємовпливі балтських та іллірійських мов без участі слов'янських (це пов'язують із кельтським племенем неврів, згаданим Геродотом).
Якщо я правильно пам'ятаю, є і археологічний слід
цікаво, що можна саме почитати по іх сліди в мовознавстві
Ну , як по Карпатах бігать не стрункому ? Швидко схудне . 😊😊
Наша зброя в цей момент вподобайка і комент 😊
Кожному воздасться по лайках його.
Хай квітне український ютуб.
Слава Україні!
Дякую - мені було особливо цікаво, бо моя мати з зовнішньої Лемківщини, і сама пережила ту саму операцію "вісла". Наразі, завдяки вашій розповіді, сам для себе щось уточнив, щось дізнався.
Дякую, як завжди дуже цікаво і професійно зроблено. Супер.
Любови та Вдячности всім за дивовижну історію України! Слава Нації! Слава України!
КАБЗДА - ФЕДЕРАЦІЇ!
ГЕРОЯМ - СЛАВА!
Дякую братам Капрановим за історичну працю! Підтримка каналу
Брат Капранов, дякую за нове історичне дослідження. Дуже цікаво.🇺🇦✌️
Я б порадив швиденько зробити резервний канал, але Ви - значно досвідченіші за мене.
Дякую за цікаву розповідь)
пнД🇺🇦Усе
Дякую за дійсно цікавий контент!
Дуже сподобалось.
Слава Збройним Силам України!
Дуже цікаво. Велика подяка за висвітлення нашої історії. Бойко з Нікополя.
Щиро вдячний за дуже цінну інформацію ,а особливо братам Капранови, Слава Україні і нашим Збройним силам
Велика подяка за роботу каналу.Цікава розповідь про жителів Карпат.
Я згадав до теми книжку "Дідо Иванчик", яка написана повністю гуцульською говіркою, звичайно без знань тієї самої говірки, читається вона складно, а так дуже цікава. Хоча комусь(я вважаю його недолугим) прийшло в голову перекласти на сучасну українську, що повністю вбиває художню цінність цієї чудової та цікавої книжки
літературна українська - найкраще, що в нас є.
Дякую за поширення інформації. Але відкрив аудіокнигу. Нажаль, український алфавіт під тиском імперців потерпів деякі негативні зміни. Тому текст не може передати весь фонетичний колорит гуцульського діалекту. Я з долішнян (Виноградівський район) і лише деякі слова не розумію.
@@ivanbilanchuk1240Ви не маєте поняття про українську абетку!)
Дякую за вашу працю.
Щиро дякую за вашу безцінну роботу по історії моєї рідної землі-гуцульщини, Буковини,за правду,яку нам ніхто, в школах,не розказував,знали тільки з розповідей бабусь і батьків.Нелегкі були часи,але попри заборони, свою вікову мову і звичаї ми зберегли✊💪.
Те, що Хорвати вихідці з Карпат свідчить те, за закарпатці в Хорватії можуть порозумітися з ними майже вільно, використовуюючи закарпатський діалект . Процвітання вашому каналу ❤
Так там де лемки, там спочатку і проживали хорвати, це навіть підтверджують генетики. Далі на схід, проживали серби. Та ось на початку Vllст. Значна частина сербів відселилась, хто на Балкани, а хто аж на захід(за Лабу) в Рудні гори. Та невеличка частина сербів(бойки), так і залишилась в карпатах, а спустілі землі навколо заселили хорвати, які прийхли з заходу, асимілювавши рештки сербів. Бо тільки половина хорватів пішла за західні Балкани, а половина залишилась на місці, та розселилась по колишнім сербським землям.
У хорватов нет своего языка . Говорят на сербском .
Білі хорвати проживали на дуже широкій території і не лише в Україні, і скоротитися до малочисленних лемків в одній малій локації ніяк не могли. Потомки білих хорватів у декількох країнах. Ніяких генетичних доказів ексклюзивного походження лише лемків від білих хорватів немає, всі генетичні лініїьне ексклюзивні для БХ, і немає генетичного одного зразка БХ
@@akasha0999 у хорватов нет своего языка . Пользуются сербским .
@@akasha0999
Я не стверджував, що гени білих хорватів залишились тільки в лемках. Якесь відношення до них мають навіть бойки, але більшість б.хорватів розселялись по рівнинній Галичині, в Закарпатті, та Зах.Карпатах. Фонетичну відмінність бойків і долішніх галичан підмітив навіть К.Тищенко. В лінгвістиці бойки навіть дещо ближчі з лівобережними українцями, ніж з галичанами. Тому він, а також німецький лінгвіст Шустер-Швець, вважають українців приналежними до серболужицького діалектичного комплексу, що значно більше зближує українців до сербів(проживаючих в Карпатах), ніж до хорватів, які опісля заселили Білу Галичину.
Як завжди все цікаво та корисно 👍
Хай квітне Український ютуб ❤❤❤
Перегляд ваших відео генерує бажання практично вивчати Україну ще більше : походи, маленьки музеї, знайомства з місцевими людьми...це все формує у наших дітях любов до Батьківщини . Дуже Велику роботу робите
Дякую за історію карпат
Брати Капранови - ви сила! Пречудове відео. Я сама зі Стрия, але після одруження переїхала до Ужгороду. То ж мені дуже добре відомі "приколи" між бойками, гуцулами і лемками. Дякую безмежно за Вашу працю на інформаційному фронті!
Слава Україні та всьому світу хто допомагає Україні та захисникам Неньки України ❤❤❤
Дякуємо Вам. Дочка 9 років дивилася Ваші відео та на день народження попросила в подарунок Мальовану історію. Подарували їй обидві Ваші книги. Вивчаємо залюбки. Хоча у школі навчання з цього предмету ще немає.
Бойки, лемки, гуцули - етнографічні групи українського народу. В кожному народі є свої етнографічні групи. До прикладу, в поляків - це ґуралі.
Мій тато 1929 року народження, про мадярів казав то нелюди, він відчув на своїй шкірі ще дитиною, а чехів пам'ятали, як гарних господарів.
Я то й зараз можу підтвердити. Отак ідеш по базарі, тебе бачать і переходять на мадярську щоб ти не розумів їх. Це дрібниця, не смертельно, а просто факт неповаги, але натура проявляється навіть у найменших вчинках.
В Чехії працював,дійсно нормальні люди.
Це я і без Вас знаю,в мене одна з невісток з Рахівського району с.Ведрички,а зять загинув два тижні тому,був зі Львова,родичів мав багато теж і завжди дивувало,що українці не хтіли знати свою країну, свою історію йой йой йой!!!!Особливо місцяни ппц якийсь!Все запущено і у Вас дуже багато роботи по вихованню українців.😂😂😂😂😂😂😂 Т.-Федоренко.
Та не хочуть бо і нема тієї історії кривав бійня за державність а потім все одно передача її до рук імперій ось і вся історія і тепер теж не вимальовується дуже радісна картинка
Из-за Карпат приползли на Т 34 сталинские фашисты . Уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . Теперь не лучше . Нас обзывают украинцами .
@@Ikateiru-lp2gz ось тому ця бійня і безкінечна, що багато людей пишуть, що "немає історії". Робота над помилками - це перший крок до вирішення проблем. А знання досвіду попередніх програшів - це уникнення програшів в майбутньому.
Право кожного, вивчати або ні. Хочете - вивчайте. Живемо у 21 столітті..
@@ivanbilanchuk1240як не шукати і не читати-то і не буде Історіі, а лиш "какая разница"
Люблю моє рідне Закарпаття, мої прекрасні гори, озера, культуру, чудові традиції нашого народу, прекрасний край України.
Пане Капранов, перепрошую, але не "латОриця" а "лАториця". Саме так цю річку зве місцеве населення.
Тай не Ріка, а РІКа р наголос на перший склад. Тому Теребльо-Рікська ГЕС
начхати. чому ми повинні підлаштовуватися під звички західняків?
@@K4C17S5F2 бо ми носії мови, а ви - хохли, які люблять какцапів і їх мову?
Дякую за цікаву інформацію. Слухала, як пісню.
Не пропускаю жодного випуску братів Капранових. Як завжди інформативно, цікаво, глибоко. Дуже вдячна за просвітницьку діяльність для найшвидшої перемоги України! Признаюся, що взагалі нічого не знала про чудові Карпати, нажаль. В мої часи такого не викладали в школі.
Хай живе вільна Україна!
Шановним братам Капрановим велика подяка за просвітницьку діяльність. Слава Україні!
Мої батьки походять з Скалатщини. Скалат знаходиться недалеко Тернополя. Мене малим, батьки на літо "вивозили" в "заслання" в село і там лишали.Там я почув багато нових слів, зокрема котрі тут були згадані. От наприклад: Дичка. Грушки(наголос на останній склад)іназивались вони (плоди) дички(наголос на останній склад) або "дулі", "дульки" і були маленькими. А от нормальної величини груші так-і називались,- груші, а дерево груша.Щодо: "Далебі" ніде в Галичині такаго слова не чув. Натомість "Бігме" звичайне собі, вживане в Галичині слово. Дякую за вашу титвнічну працю! Слава Україні!
На Поділлі теж грушки або ж яблука з дикорослих дерев називали дички. А ще глеки. Та багато чого ще. Найбільше різних назв збереглося в селах. Приємні спогади дитинства, коли нас, ще малих, возили на природу, у село..
Дякую за неоціненну працю, хай всі українці беруть приклад з вас. Ваша любов до рідної землі , професіоналізм і невтомна праця залишить слід у серці кожного українця, навіть самого байдужого !!!Украіна житиме завдяки таким БРАТАМ І СЕСТРАМ!!!!
Велике спасибі ❤ за цікаву лекцію 👍🇺🇦 .
Вітання з Стрия🎉
В мене зять гуцул з Буковини, і прізвище Гуцул 😊
Дякую за роботу
Дякую за вклад у нашу перемогу ❤️💪🇺🇦❤️
Дякуємо за цей випуск. Обожнюю свої Гуцульські традиції, і пишаюся всіма Українцями ❤ Слава Україні 🇺🇦
Рахів, столиця закарпатських гуцулів! А долинян - гуцули називають Гайналі.😎🇺🇦🤙
Дуже вдячний за вашу роботу! Хотілось би почути більше інформації про історію Закарпаття.
Ага дикі українці.. Прикарпаття, Закарпаття, Карпати найкраще місце на планеті...
Опа нове відео цікаво яке наступне
Дякую вам за чудову роботу, кожен українець повинен знати свою історію.
Дякую за працю. Слава Україні. Героям Слава. Слава ЗСУ. Слава нації. Смерть ворогам.
Люблю свою батьківщину Україну, і свій регіон Закарпаття, слава Україні, привіт з Рахова!❤
Велика подяка Братам Капрановим за змістовний канал.
30:30 чому серед відомих не згадують Ніка Голоняка, який сконструював перший світлодіод, що працював у видимому діапазоні спектру?
Зараз ведеться дуже важлива боротьба,по захисту полонини Боржава,від забудови вітряками!
з дитинства знала ,що я бойко....але і галичанка))) так і не розібралась в цьому)) щодо наших діалектів, це особлива тема))) взагалі уся Україна має різні діалекти і вони усі мені подобаються
я теж бойко по мамі, цікавилась походженням, почитайте, там багато цікавого, одна з теорій, що бойки- нащадки кельтських племен боїмів, в Чехіі- Богемія, а землі Галичини, це як Галіція в Європейських містах ( теж є такі назви) це теж дань тому, де були кельти, але це всього лиш одна з версій, так достименно мало відомо.
Велике спасибі Брату Капрану за цікаві лекції з історії! Продовжуйте вашу працю!
Дякую за просвітницьку роботу.
Дякую і перемоги
Шановний пане Капранов! Тема популяризаторського відео - Карпати... Тоді чому на початку його я почув твердження про те, що козаки повністю розчинилися, не залишивши традиції? Я, як і Ви, не історик. Але моє дитинство пройшло у козацькому краї. Народився я в козацькому селі, яке виросло на місці ще давнішого козацького хутора. На межі Східного Поділля і Наддніпрянщини. Діалект там був ближчим до східноподільського, ніж до наддніпрянського. Чоловічий народний одяг ще і в першій половині 20 століття відповідав, у головному, наддніпрянському. Бабуся у школу , для сцени, мені пошила шаровари, вишила сорочку. Зелений пояс із гарної матерії був прикрашений хвилястою золотистою вишивкою і китицями. Жіночі корсетки, думаю, відповідали тим, які побутували навколо, від Умані до Звенигородщини. Вишивка старших родичок на фото мені, не спеціалісту, нагадує східно-подільську. Усі мешканці Черкащини у розмовах, приказках, в народних піснях називали себе козаками. У всіх наддніпрянських та східно-подільських народних піснях та прислів'ях фігурують саме козаки і козаченьки, а не хтось інший. На Тернопільщині чув уже також інше: "Були в баби три сини,три сини, три сини, та всі були русини, русини, гей!" У моїй уяві українськими козаками завжди були і завжди залишаються наддніпрянці, східні подоляни, слобожани, старші корінні кубанці. І так завжди вважали і вважають українці з цих українських земель.
непідхґозаки повністю розчинилася, не залишивши
Ї традиції?
Мы є русины❤️ любиме Україну
Ти гайналь?
@@user-os5ho7zg8rнє, я русин долинянин
Сталін із нас всіх зробив українцями,а весь світ знає як русини@@rg23236
чому не державною? це що за суржик? і навіщо московицька ьі?
@@K4C17S5F2 Я русин, не україниць, в нас своя бисїда, ґраматика, буква Ы вто не лиш м@ск@льська, а словянська
Дякуємо за цікаву розповідь
Сподівався більш глубокої подачі інформації. Більша частина ні про що, наприкінці більш-менш цінна інформація. Потрібно копати глибше, розяснювати детально явище "москвофільства",те як русини стали українцями бо ці теми стають для нас надважливими. У творі Михайла Павлика, Франкового друга, про розвиток письменства про це добре розписано. Франко при своїй геніальності робив величезну помилку закликаючи галичан поривати із своїм "русинством" і ставати українцями. На сьогодні більшість українців-галичан не вважають себе русинами, а називають русинами виключно жителів Закарпаття. Цю проблему дуже спритно використовують російські шовіністи.
НА банковій теж.
21:51 ого, не очікував чомусь почути це знайоме прізвище. Я не знав про усі численні регалії цього видатного дослідника.
Зверніть увагу: людина *додивилася* ще у 1929-му році до кореляції регіонів із основою на Гал- та кельтських народів. Таких регіонів знайшлося 4: Галія (у Франції, початковий), Галісія (Іспанія), Ґалатія (Туреччина) та Галичина (Україна).
Згодом це спостереження підтвердили дані генетики (слід асоційованої із кельтами Y-гаплогрупи R1b таки помітний у тих регіонах - включно з Туреччиною)
Детальніше про кельтів та їхній слід у наший мові та культурі можна подивитися у циклі лекцій Костянтина Тищенка "Генетична і мовна історія українців", насамперед частини 1 та 3.
Посилання на першу частину:
ua-cam.com/video/QvyXSb_oQfA/v-deo.htmlsi=udWEGpWJkxDprUjJ
Ооо, дуже дякую. Та ж по назві можна і досліджувати своїх пращурів.❤
@@konstantinkhuka ви про прізвища? Відносно недавно дійсно з'явилися розвідки, що їх етимологізують - і не самі по собі, а у зв'язку із питомою та запозиченою в інших народів лексикою та назвами населених пунктів. У тому-таки циклі лекцій К. Тищенка про це йдеться. Є й його підсумкові книги: "42 епохи українських мовних контактів" (2020) та "Іншомовна історія українців" (2018, досяжна онлайн на сайті Чтиво)
Вітаємо вас з Німеччини дякую файно за працю за розповідь про Закарпаття українське ❤❤❤😊
В борделе работаешь ?
@@Нечіпайкобилісракуказак Та нє, там мамка твоя вже увесь попит заповнила своєю пропозицією.
Горяни колись спустилися з гір, викопали Чорне море, а потім повернулися в свої гори веселенькі😊
А коли копали Чорне море, землю відкидали в бік, так з'явилися Кавказькі гори!😉🤣
Вони нікого не окупували. Це саме головне
Так пускай сидят на гори. России воны не кчемн.ы@@halynaskorobohata2270
@@halynaskorobohata2270 А навіщо?! Свого вистачало! А кому не вистачало, ті і лізли завжди до сусідів!
І іванам дуракам колесо подарували
Слава Україні, і слава вам, брати!
Сагайдачний також був бойком.
Село Гірське (так його назвали Комуністи... ) зараз має назву Спас Коломийського! району. І має місце Монастир (Манастирь) де перша його згадка 1256го року
На Кавказі, а саме в Грузії, є народність, хевсури. Хевцури, гуцули. Дуже подібне звучання, наче походять з одного кореня, бо і перші і другі займалися охороною своїх князів.
"Хевсурська балада"-кінофільм радянських часів,цікавий,досі пам"ятаю
Поширені карпатські прізвища: Горват (хорвати), Волошин (волохи), Русин…
Русин (русини)
Дякую, як завжди інформативне, цікаве та вельми повчальне відео
Ви не згадали ще два субетноси підгірян - надсянців та покутян, які хоч і не живуть в Карпатах, але зовсім поруч - на Підгір'ї. А їхні столиці не менш славні - Перемишль та Коломия. А ще в лемків була своя фактична столиця - село Команча.
Дуже чекаю на мільйонного підписника. Дякую за невпинну працю на ниві просвітництва.
Сподіваюсь, що славному селищу Жаб'є буде повернуте його історичну назву 🥰