Rok się kończy, a tu nagle pojawia się moje odkrycie roku 2023 - Ten Kanał! To co robisz to jest po prostu piękne! Treść, montaż, oryginalność i zapał, najczęściej spotykane na zagranicznych materiałach, znalazłem nagle na polskim podwórku. Radościom nie będzie końca! Do zobaczenia pod kolejnymi materiałami! ;D
@De-Kompozytor Pompę próżniową możesz tanio wykonać ze sprężarki pozyskanej np. ze starej lodówki, czy też centralki zewnętrznej klimatyzatora za darmo. Dolutujesz sobie do króćców jakieś przejściówki na gwint i masz próżniówkę oraz kompresor (cichutki) w jednym. Budowa komory próżniowej jest prosta. Kawałek płyty np. ze starej szafki oklej z jednej strony jakąś gumą (może być ze starej dętki), wiercisz otwór, przez który przewlekasz np. osiowo przewierconą śrubę, dajesz podkładki z dwóch stron ogumowanej płyty i kontrujesz nakrętką "na ścisk". Warto przejście przez płytę zalać jakimś klejem lub żywicą, co by nie łapało "lewego powietrza" po samym gwincie zewnętrznym. Na sam klosz wystarczy jakiś większy słoik, nawet po ogórach i masz całe koromysło wykonane z recyklingu :D NAJWAŻNIEJSZE: -Nigdy nie odwracaj sprężarki "do góry nogami", bo silnik wypadnie z zawieszenia amortyzującego drgania i trzeba wtedy ją "rozbebeszać". -Nie odcinaj zbyt blisko agregatu rurek, bo w odcinku kilku centymetrów są polutowane na twardo miedź ze stalą spoiwem o dużej zawartości srebra. Lepiej się pracuje na miedzi (to wiesz). -Dobierając jakiekolwiek przejściówki zwróć uwagę na gwint, bo standardowe śruby mają metryczny, a w większości przypadków te stosowane w hydraulice maja calowy. Różnica polega na kącie nacięcia włókien gwintu, która wynosi pięć stopni kątowych. Warto najprościej pokombinować na wężykach i opaski ślimakowe, stosując je podwójnie na połączeniach (skręcając potrafią się deformować i mamy lewe powietrze). -Odpuść sobie zakup oryginalnej pompy próżniowej w cenie 1000-2000PLN, bo to jest zwykła "pierdziawka", na sprężarce ze starej lodówki produkcji CCCP uzyskałem większe podciśnienie, a na sprężaniu zabrakło mi skali, bo manometr miałem tylko do 16bar.
Kto nie wychwycił (i nie wie o co chodzi z początkiem opisu) - zmiana od 3:20 do 3:46 - w poprzedniej wersji było że przejdziemy do tego pokrętła później, ale Szary Jeleń o tym zapomniał w dalszej części filmu. Liczyłem trochę na bardziej szczegółowe wyjaśnienie i odrobinę pobawienia się tym, ale rozumiem tę wstawkę, pewnie brak czasu, sprzęt już schowany i brak miejsca na dysku aby nagrać i wstawić coś bardziej rozbudowanego. Może kiedyś :) Jeśli mój komentarz o tym wspominający pod poprzednią wersją spowodował dużo pracy i straty czasu to przepraszam Szary Jeleniu :/
Nie masz za co przepraszać - po prostu podobnie jak to było z Korgami w których te opcje są ukryte w menusach, kursorach, plusach i minusach, stwierdziłem, że lepiej nie wchodzić za mocno w technikalia aby odcinek zbyt mocno nie nużył. Ale skoro mam sprzęt grający a jest zainteresowanie, to mogę zaoferować dwie opcje: pierwsza - wyważony i treściwy mini odcinek uzupełniający na kanale SJ lub druga opcja - muszę tylko pomyśleć jak jednocześnie zgrywać sygnal z mikrofonu i sygnał z syntezatora bez latencji - aby zrobić taki mini live na którym będzie możliwość wyczerpania wszystkich opcji dzięki komunikacji np przez chat.
hardocorowy odcinek, podziw i szacun , szczególnie część dotycząca obudowy, nadruków, wypełniania ubytków. Ja już bym wymiękł na tym etapie i po prostu zakleił to srebrną taśmą
Kultowy synth, odrestaurowanie go to kawał solidnej roboty z Twojej strony ; ) Grałem na nim w 96r, jak tylko wszedl na nasze sklepy muzyczne, stał obok an-ki i cs6 ; ) Świetny kanał : ) dzięki !
Mało prawdopodobne że po roku będzie przeczytane ale podpowiedź zostawie. Do większych napisów jak yamacha możesz przed malowaniem użyć np wazeliny technicznej i je nią pokryć. Po malowaniu wazelinę łatwo ściągać ściereczką. W pracy tak robiłem na tabliczki znamionowe i napisy więc sprawdzone i bez docinania.
Mam groove keyborad'a Yamahy DJX i kiedys czyścliłem go wewnatrz bo te gumki pod klawiszami nie stykały. Wydaje mi sie że kawiatura i te gumki są dokładnie taki same. DJX ma możliwośc zasilania z bateri wiec całkiem mozliwe że w CS1-X jest użyty ten sam element obudowy. Oba instumenty były wprowadzone na rynek w tym samym czasie tz w połowie lat 90'tych. Podziwiam Pana cierpliwośc. Złożenie instrumentu w całos zajeło mi pół dnia. Problem miałem z precyzyjnym ułozeniem własnie tych gumek. Za kazdym razem jak złożyłem to któraś nie działała az po n-tym razie wkońcu zafungowało. Drugi raz juz tego niebede robił, masakra :)
Ha, skoro "nowy" film, to i ja wrzucę "nowy" komentarz :D Polecam do maskowania szczegółów coś takiego jak liquid mask od Vallejo. Maska jest na bazie naturalnego kauczuku. Używałem jej przy lakierze rozpuszczalnikowym w sprayu. Sprawdziła się. Do malowania sprayami polecam raczej taśmę lakierniczą od 3M albo Autofit - z doświadczenia, tych używałem i się sprawdziły. Zwykła, malarska zawsze będzie puszczać na krawędziach.
Klawiatura z gniazdo dla bateriami jest standardowa klawiatura do stare seria PSR. Od PSR 200 (ok. 1990r) do PSR 740 (Ok. 1999 - 2000 r.) używano to samo, z wijatek PSR 210, 215, 1700 i 2700 który zamiast plastikowe łóżko miale metalowe (jan na stary PSR 32 i 26) i zamiast PCB z kontaktami miał membranowa płyta z drukowane koontakty (z specjalne przewodzące tusz). Dlatego wygląda jak do zawawkowe keyboardu: Bo dla wszystkich modeli mialy tylko jeden typ klawiatura.
od 24:06 do 24:18 oraz od 22:43 do 23:24 - jaki utwór tutaj zagrales w tym momencie? podoba mi sie to, slyszalam juz to w filmie od uzytkownika Doctor-Mix gdzie prezentowal aplikacje Nexus 3. to jakis klasyk ? prosze pomóz. dzieki z góry , zalezy mi na tym
Uwielbiam Ciebie słuchać ! Tak to już jest że gdy połączysz hobby z filmów tworzeniem - możesz przypadkiem zostać.... całkiem niezłym Jeleniem ! Trzymaj tak dalej, będę oglądać twe filmy szanowny Panie, już teraz nie mogę się doczekać na oglądanie ... Żona moja nie zna się na tych Twych rymach ... muszę je na słuchawkach i tablecie skrupulatnie ukrywać . Taki to już jest przypadek z tej mojej kobiety, że gdy znajdę coś ciekawego na youtubie - niestety - zawsze ma coś do zarzucenia - bo akurat nie lubi rymów i dykcji Jelenia... bo wymiana elektroniki na chipsety nie podobają jej się cholernie niestety ... Ach taki los szanowny Jeleniu będąc po 15 latach w cierpieniu ... I taki pomysł nasuwa mi się do głowy że przy następnym filmie tworzeniu może mógłbyś troszkę wspomnieć gdzieś tam w cieniu - mojej żonie - na ten piękny, elektroniczny świat który również jest mi bardzo bliski od wielu , wielu lat ... To ona pamiętać powinna moje hobby i czasami poświęcenie - tworzyłem niejedne kolumny! Tworząc piękne brzmienie! ....byłem wtedy bardzo dumny ! Sam pamiętam gdy cewki średniotonowe nawijałem, pamiętam również gdy kolumny kocem obijałem...ach długa ma dysputa - to tylko komentarz ... wypowiedź powinna być krótka i zwarta ...pamiętaj moja żona ma na imię Marta . Oglądam , podziwiam , szanuje - bo kurcze ten dryg też ostro czuje ! Trzymaj sieeeee .....hooooooł !
Dzień dobry Panie De-Kompozytor, chcę tylko napisać swoją opinię, jeśli chodzi o obudowę, wiem, że było mówione coś na ten temat ;) zupełnie niepotrzebna renowacja! z tymi podpaleniami ma to swój klimat, druga rzecz, uwielbiam jak nagrywasz prosto jackiem, na DOBRYCH słuchawkach miałem wibracje jakbym stał obok z nagłośnieniem, pozdrawiam ;)
A już myślałem, że dzieją się cuda na tym świecie i De-Kompozytor wrzucił 2 filmy dzień po dniu, ale jak jest reupload filmu, to i ja "zreuploaduję" swój komentarz: 15:52 urocze :)
kolego De-Kompozytor - jeśli nie posiadasz środka do czyszczenia styków przełącznika typu "argentum" polecam używać pastę do zębów - stary dobry sposób - styki błyszczą się jak nowe :) - zaoszczędzisz sobie szorowania i izopropanolu który jest mało skuteczny w tym przypadku... jedynie nadaje się do umycia po czyszczeniu.
Michał Gk Było widoczne, między innymi z tego powodu znam imię Jelenia :) Daniel - ale nic więcej nie powiem. Teraz jest zamazane faktycznie. Jeleń ceni sobie prywatność. Trzeba to uszanować.
The 8-Bit Guy może ci z ręki jeść XD ŚWIETNY FILM, szkoda tylko tej wierzchniej części, oryginalnych oznaczeń i lakieru, ale nie dziwię Ci się, jest super jak jest ;)
Nie wiem czy kiedyś była o tym mowa, ale można gdzieś posłuchać twoich utworów, czy tworzysz tylko dla siebie i nie chcesz udostępniać światu swoich kompozycji?
W tym CS1X warto wymienić DAC z upd Nec na AKM i opamp LPF z 4570 na opa2604. Różnica w dźwięku wzg. technice lat 90-tych jest duża. IC24 -26 skonfigurować jak w CS2X .
Biały jeleniu 😉. Ostatnio widziałem na reduktorze szumu jak czyścił potencjometry , czyścił to preparatem do czyszczenia srebra . Polecam ci obejrzenie tego odcinka
Cały odcinek rymowanką... no nieźle :D Może chcesz mam Yamahe Cs1x w znacznie lepszym stanie na zbyciu lub do naprawy, centralną gałke mi "wyłamało"... i to wszystko się stało :D Prezent wygląda mi jak Korg.... mam na języku reszte. Super kanał coś w stylu rymowanego "Reduktor Szumu" ale odświeżanie syntezatorów :D
Miałem ten właśnie cs kupić z tej samej aukcji ale to ty mnie ubiegłeś Pozdro Dobra robota No prócz tego zmywacza do piekarnika i lepszy jest grafit z ołówków do ratowania styków 😉
Kupię sobie podobny tylko tańszy, chcę mieć jakiś przenośny bo stodoła ojca to pianino, i efektów i regulacji jak kot napłakał. PS.4:01 To nie jest RS-232 tylko tzw. genesisowa wtyczka. RS-232 wygląda bardziej jak VGA niż S-VIDEO PS#2. Ciekawe, że nie ma tu syntezatora FM YM-3812
Zgadza się - gniazdo nie jest typowo RS-owe, lecz kabel połączeniowy do PC po drugiej stronie może mieć wtyk "małe RS" D-SUB9 jak i "duże RS" D-SUB25. Ogólnodostępna instrukcja użytkownika strona 10
Z regeneracją obudowy to trochę przesadziłeś - tylko bym umył a stopioną część jakoś zeszlifował🙂 👍 Fajny pomysł na zregenerowanie potencjometrów. W takich wiekowych instrumentach czyszczenie klawiatury i przełączników to standard (niedawno nabyłem fantom x - super maszyna, ale trzeba zregenerować mikrostyki i poprawić afertouch🙂)
Pewnie mój komentarz zatonie wśród innych ale udało mi się kupić dokładnie ten sam model za 680 zł i jedynym problemem jest brak jednego pokrętła. 30 lat temu uczyłem się grać na pianinie i trochę zardzewiałem ale po twoim wideo postanowiłem trochę odświeżyć skostniałe palce. Jak mogłem schudnąć 25kg i zacząć biegać to i mogę i przypomnieć sobie jak sie grało .
Fajny materiał! ;) Znasz może sposób na wybielanie klawiatury? Nie wiem, być może instrument stacjonował w pomieszczeniu palacza. Lub pożółkła od czegoś innego.
De-Kompozytor filmik wyjebisty. Miałem ten syntezator jeszcze w czasach Amigi MusicX seqwencer używałem o ile dobrze pamiętam, później na premiere kupiłem drugą wersję tj. CS2X niestety na ten czas połowa klawiszy nie działa podobnie jak u ciebie. Izopropanol poszedł w ruch, niestety nie pomogło. Co się okazuje klawisz leżał ze 2-3lata na strychu pomimo że w pudełku po rozkręceniu i szybkiej diagnozie okazało się że te płytki elektroniczne odpowiedzialne za klawisze utleniły się w wielu miejscach. Byłbyś w stanie to zreanimować ?. Ps. Mam sporo midziaków tylko na niego, musiałbym bym poszukać w czeluściach moich starych hdd. Pozdrawiam
Szary Jeleniu, a może odcinek o wybielaniu pożółkłych plastików? Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie, ale ciekawią mnie Twoje doświadczenia w tym temacie, gdyż sam nie znalazłem satysfakcjonującego mnie sposobu na wybielenie pożółkłych sprzętów.
Pamiętam jak się zachwycałem w czasopismie:Instrumenty klawiszowe.Cs1x,cs2x,an1x.Szkoda że klawisze wyginają się na plastiku.Nawet roland juno-d,arturia keystep mają lepiej rozwiązane/wytrzymałe.
Panie De-Kompozytorze. Jakiej techniki użyłeś do nagrania wielościeżkowego 23 minuta? Jestem zielony i początkujący. Mam syntezator Roland JDXA z bardzo ograniczonym sekwencerem a w głowie mnóstwo pomysłów muzycznych i wszystko ulatuje. Fajnie grasz :) Dobra reedytuję . Super odcinek. Jeden z najlepszych!!!
Nagrałem ścieżkę #1(lead), puściłem ścieżkę audio na kompie i nagrałem pod nią pady. Następnie obie ścieżki już w programie montażowym spasowałem i w podglądzie puściłem aby nagrać bas. Później perkusja na której wyszło, że do takich zadań jak się nie ma perfekcyjnego wyczucia rytmu, to lepiej albo od niej zaczynać albo mieć pod ręką metromon lub puścić podkład z wyznacznikiem tempa
@@SzaryJelon dziękuję za odpowiedź. A gdy odtwarzałeś 1(lead) na kompie i nagrywałeś pady to na tym samym kompie? Czy twoja Yamaszka na żywo + nagrany wcześniej lead były podłączone do drugiego komputer czy jakiegoś urządzenia typu Zoom? Dziękuję i pozdrawiam!
Nie jest to rekonstrukcja w stylu zachowajmy jak najwiecej oryginału, ale rzeczywiście powstał niepowtarzalny egzemplarz. Trochę przeraził mnie ten filmik, bo w innych widać było, że fajnie sobie radzisz i dużo wiesz a tu fail goni fail, ale często przychodzi nam uczyć się na własnych błędach. Powodzenia w przyszłości!
Fajny materiał, jedne organy i wszystkie rodzaje muzyki można robić, a o techno nie wspominając. 🙂 Jak tak widzę jak Pan gra to już wiem że mam talent do tworzenia. 😉
Drogi Dekompozytorze, może stare projekty zaczniesz przechowywać w chmurze? np. Zdjęcia Google gdzie oferowane jest nielimitowana ilość miejsca przy kompresji (tylko zdjęcia i filmy) lub uruchomisz domowy serwer z plikami, lub wykonasz taki ze starego komputera? To sobie macierz odpocznie. Chyba że jednak są Ci całkowicie niepotrzebne i są do wyrzucenia. :)
Witam. Nie myślałes żeby ta dziurę wyszlifować i zacisnąć szpachla do plastiku? Albo szpachla i wtopić siatkę? Tak myślę, tu wykonanie dużo bardziej pomysłowe. Ciekawe. Dzięki za odcinek ń
Powiem Tobie De Kompozytorze że sowicie pracujesz nad odcinkami i wyrazy uznania w Twoją stronę. Co do specyfiku którym czyści się piekarniki, jak sam widzisz trzeba być uważnym. Nie myślałeś nad czymś lżejszym? Płyn do naczyń (Fairy na przykład) ewentualnie zwykła woda z mydłem i potem nawilżone ściereczki (do kupienia są wersje do kuchni, czy mebli, sam takich używam przy czyszczeniu moich leciwych sprzętów, chociaż przy niezabezpieczonym drewnie, też trzeba uważać). Zabawy z żywicą epoksydową dały mi trochę do myślenia i na pewno gdy będzie potrzeba, zastosuje u siebie, technikę Szarego Jelenia. Pozdrawiam
23:08 Mam pytanie dotyczące tej melodii. Bardzo dobrze ją kojarzę i może ktoś zna tytuł bo z chęcią dodałbym ją do swojej playlisty (chyba że jest to utwór dekompozytora to czy mógłbyś na szarym jeleniu zuploadować cały utwór?)
Rok się kończy, a tu nagle pojawia się moje odkrycie roku 2023 - Ten Kanał!
To co robisz to jest po prostu piękne!
Treść, montaż, oryginalność i zapał, najczęściej spotykane na zagranicznych materiałach, znalazłem nagle na polskim podwórku. Radościom nie będzie końca!
Do zobaczenia pod kolejnymi materiałami! ;D
To jeszcze raz: SZACUN za takie poświęcenie i podjęcie się "odbudowy wizualnej"!
Instablaster.
@De-Kompozytor Pompę próżniową możesz tanio wykonać ze sprężarki pozyskanej np. ze starej lodówki, czy też centralki zewnętrznej klimatyzatora za darmo. Dolutujesz sobie do króćców jakieś przejściówki na gwint i masz próżniówkę oraz kompresor (cichutki) w jednym. Budowa komory próżniowej jest prosta. Kawałek płyty np. ze starej szafki oklej z jednej strony jakąś gumą (może być ze starej dętki), wiercisz otwór, przez który przewlekasz np. osiowo przewierconą śrubę, dajesz podkładki z dwóch stron ogumowanej płyty i kontrujesz nakrętką "na ścisk". Warto przejście przez płytę zalać jakimś klejem lub żywicą, co by nie łapało "lewego powietrza" po samym gwincie zewnętrznym. Na sam klosz wystarczy jakiś większy słoik, nawet po ogórach i masz całe koromysło wykonane z recyklingu :D
NAJWAŻNIEJSZE:
-Nigdy nie odwracaj sprężarki "do góry nogami", bo silnik wypadnie z zawieszenia amortyzującego drgania i trzeba wtedy ją "rozbebeszać".
-Nie odcinaj zbyt blisko agregatu rurek, bo w odcinku kilku centymetrów są polutowane na twardo miedź ze stalą spoiwem o dużej zawartości srebra. Lepiej się pracuje na miedzi (to wiesz).
-Dobierając jakiekolwiek przejściówki zwróć uwagę na gwint, bo standardowe śruby mają metryczny, a w większości przypadków te stosowane w hydraulice maja calowy. Różnica polega na kącie nacięcia włókien gwintu, która wynosi pięć stopni kątowych. Warto najprościej pokombinować na wężykach i opaski ślimakowe, stosując je podwójnie na połączeniach (skręcając potrafią się deformować i mamy lewe powietrze).
-Odpuść sobie zakup oryginalnej pompy próżniowej w cenie 1000-2000PLN, bo to jest zwykła "pierdziawka", na sprężarce ze starej lodówki produkcji CCCP uzyskałem większe podciśnienie, a na sprężaniu zabrakło mi skali, bo manometr miałem tylko do 16bar.
Kto nie wychwycił (i nie wie o co chodzi z początkiem opisu) - zmiana od 3:20 do 3:46 - w poprzedniej wersji było że przejdziemy do tego pokrętła później, ale Szary Jeleń o tym zapomniał w dalszej części filmu. Liczyłem trochę na bardziej szczegółowe wyjaśnienie i odrobinę pobawienia się tym, ale rozumiem tę wstawkę, pewnie brak czasu, sprzęt już schowany i brak miejsca na dysku aby nagrać i wstawić coś bardziej rozbudowanego. Może kiedyś :) Jeśli mój komentarz o tym wspominający pod poprzednią wersją spowodował dużo pracy i straty czasu to przepraszam Szary Jeleniu :/
Nie masz za co przepraszać - po prostu podobnie jak to było z Korgami w których te opcje są ukryte w menusach, kursorach, plusach i minusach, stwierdziłem, że lepiej nie wchodzić za mocno w technikalia aby odcinek zbyt mocno nie nużył. Ale skoro mam sprzęt grający a jest zainteresowanie, to mogę zaoferować dwie opcje: pierwsza - wyważony i treściwy mini odcinek uzupełniający na kanale SJ lub druga opcja - muszę tylko pomyśleć jak jednocześnie zgrywać sygnal z mikrofonu i sygnał z syntezatora bez latencji - aby zrobić taki mini live na którym będzie możliwość wyczerpania wszystkich opcji dzięki komunikacji np przez chat.
co ty masz chłopie we łbie jak to montujesz to jest hit XD
Kocham twój styl montażu i prowadzenia filmików
I'm a simple man. I see a synth, I click.
...how did I get here?
mega szacun za cierpliwość przy rewitalizacji sprzętu plus fajny montaż i niezła nawijka a'la Mickiewicz. RESPECT !
I don't understand a word but what you're doing to this thing, like, restoration-wise is excellent 🙌
Jestem pełen podziwu za wytrwałość, sam naprawiam i odnawiam popsute sprzęty lecz są to konstrukcje przeważnie mechaniczne. Wielki Szacun!!
W ciężkim szoku jestem i pełem podziwu pozdrawiam. Piękna robota.
Podziwiam za cierpliwość i determinacje.
Wielki SZACUNEK
Jak dla mnie jesteś mistrzem!
jesteś wojownikiem, cs1x jest niesamowitym narzędziem. Dobra robota
Jesteś naprawdę utalentowany rzadko spotykam fachowca który zna się na swojej robocie :)
hardocorowy odcinek, podziw i szacun , szczególnie część dotycząca obudowy, nadruków, wypełniania ubytków. Ja już bym wymiękł na tym etapie i po prostu zakleił to srebrną taśmą
Jak zawsze profesjonalne podejście :)
Szacun za wytrwałość! To już wiem skąd się wziął motyw przewodni w odcinkach. ;D
Kultowy synth, odrestaurowanie go to kawał solidnej roboty z Twojej strony ; ) Grałem na nim w 96r, jak tylko wszedl na nasze sklepy muzyczne, stał obok an-ki i cs6 ; ) Świetny kanał : ) dzięki !
Mi się takie rymowane odcinki nawet podobają przyjmie się ogląda
Jak zwykle szanuję,
że taką robotę ta osoba wykonuje.
Podziwiam wytrwałość :)
A już myślałem, że nowy film :'(
kurde niech cos zagra idzie mu tak dla
bki'
@@hardfall2jak dla beki, to proszę bardzo: ua-cam.com/video/sAd_LPXxi8M/v-deo.html
Mało prawdopodobne że po roku będzie przeczytane ale podpowiedź zostawie. Do większych napisów jak yamacha możesz przed malowaniem użyć np wazeliny technicznej i je nią pokryć. Po malowaniu wazelinę łatwo ściągać ściereczką. W pracy tak robiłem na tabliczki znamionowe i napisy więc sprawdzone i bez docinania.
Yamacha!!!
Ten początek jest 👌👌👌
Mam groove keyborad'a Yamahy DJX i kiedys czyścliłem go wewnatrz bo te gumki pod klawiszami nie stykały. Wydaje mi sie że kawiatura i te gumki są dokładnie taki same. DJX ma możliwośc zasilania z bateri wiec całkiem mozliwe że w CS1-X jest użyty ten sam element obudowy. Oba instumenty były wprowadzone na rynek w tym samym czasie tz w połowie lat 90'tych. Podziwiam Pana cierpliwośc. Złożenie instrumentu w całos zajeło mi pół dnia. Problem miałem z precyzyjnym ułozeniem własnie tych gumek. Za kazdym razem jak złożyłem to któraś nie działała az po n-tym razie wkońcu zafungowało. Drugi raz juz tego niebede robił, masakra :)
Ha, skoro "nowy" film, to i ja wrzucę "nowy" komentarz :D
Polecam do maskowania szczegółów coś takiego jak liquid mask od Vallejo. Maska jest na bazie naturalnego kauczuku. Używałem jej przy lakierze rozpuszczalnikowym w sprayu. Sprawdziła się.
Do malowania sprayami polecam raczej taśmę lakierniczą od 3M albo Autofit - z doświadczenia, tych używałem i się sprawdziły. Zwykła, malarska zawsze będzie puszczać na krawędziach.
Robota Super ;) No i te klasyczne nutki ambientu ..... po prostu Vangelis ;)
Klawiatura z gniazdo dla bateriami jest standardowa klawiatura do stare seria PSR. Od PSR 200 (ok. 1990r) do PSR 740 (Ok. 1999 - 2000 r.) używano to samo, z wijatek PSR 210, 215, 1700 i 2700 który zamiast plastikowe łóżko miale metalowe (jan na stary PSR 32 i 26) i zamiast PCB z kontaktami miał membranowa płyta z drukowane koontakty (z specjalne przewodzące tusz). Dlatego wygląda jak do zawawkowe keyboardu: Bo dla wszystkich modeli mialy tylko jeden typ klawiatura.
od 24:06 do 24:18 oraz od 22:43 do 23:24 - jaki utwór tutaj zagrales w tym momencie? podoba mi sie to, slyszalam juz to w filmie od uzytkownika Doctor-Mix gdzie prezentowal aplikacje Nexus 3. to jakis klasyk ? prosze pomóz. dzieki z góry , zalezy mi na tym
Mam Déjà vu... 😂
18:56 Jarre oxygene 7
Zazwyczaj nie pisze komentarzy. Ten jednak napiszwe żeby podbić filmin w statystykach youtuba. Świetna robota :)
Super ;)
Moge cie sluchac caly czas.
Ciech, to z mojej miejscowości.
"Odcinek genialny" - to mało powiedziane.
jak zwykle świetny film
Uwielbiam Ciebie słuchać !
Tak to już jest że gdy połączysz hobby z filmów tworzeniem - możesz przypadkiem zostać.... całkiem niezłym Jeleniem ! Trzymaj tak dalej, będę oglądać twe filmy szanowny Panie, już teraz nie mogę się doczekać na oglądanie ... Żona moja nie zna się na tych Twych rymach ... muszę je na słuchawkach i tablecie skrupulatnie ukrywać . Taki to już jest przypadek z tej mojej kobiety, że gdy znajdę coś ciekawego na youtubie - niestety - zawsze ma coś do zarzucenia - bo akurat nie lubi rymów i dykcji Jelenia... bo wymiana elektroniki na chipsety nie podobają jej się cholernie niestety ... Ach taki los szanowny Jeleniu będąc po 15 latach w cierpieniu ... I taki pomysł nasuwa mi się do głowy że przy następnym filmie tworzeniu może mógłbyś troszkę wspomnieć gdzieś tam w cieniu - mojej żonie - na ten piękny, elektroniczny świat który również jest mi bardzo bliski od wielu , wielu lat ... To ona pamiętać powinna moje hobby i czasami poświęcenie - tworzyłem niejedne kolumny! Tworząc piękne brzmienie! ....byłem wtedy bardzo dumny ! Sam pamiętam gdy cewki średniotonowe nawijałem, pamiętam również gdy kolumny kocem obijałem...ach długa ma dysputa - to tylko komentarz ... wypowiedź powinna być krótka i zwarta ...pamiętaj moja żona ma na imię Marta .
Oglądam , podziwiam , szanuje - bo kurcze ten dryg też ostro czuje ! Trzymaj sieeeee .....hooooooł !
No to jeszcze raz w tym komentarzu naszego jeleniego dekompozytora tutaj pozdrawiam i życzę sukcesów :)
Uwielbiam twoje naprawy
Dzień dobry Panie De-Kompozytor, chcę tylko napisać swoją opinię, jeśli chodzi o obudowę, wiem, że było mówione coś na ten temat ;) zupełnie niepotrzebna renowacja! z tymi podpaleniami ma to swój klimat, druga rzecz, uwielbiam jak nagrywasz prosto jackiem, na DOBRYCH słuchawkach miałem wibracje jakbym stał obok z nagłośnieniem, pozdrawiam ;)
A już myślałem, że dzieją się cuda na tym świecie i De-Kompozytor wrzucił 2 filmy dzień po dniu, ale jak jest reupload filmu, to i ja "zreuploaduję" swój komentarz:
15:52 urocze :)
Dobry jesteś,lepiej to robisz niż ten gość z angielskiego kanału 8-bit.
Sa rzeczy ktore warto i ktore sie oplaca :) Podobaja mi sie dzwieki tego instrumentu, kojarza sie z Amiga.
Nic dziwnego - w latach 90 tych sporo dźwięków właśnie z tego syntezatora zostało na amigę zsamplowanych
@@SzaryJelon Ha, to teraz to dopiero ma sens.
Do doczyszczenia tej żółtej klawiatury polecam znany preparat WD-40. Wiem, brzmi jak żart, ale działa. Sprawdzone na moim starym Rolandzie XP-10.
kolego De-Kompozytor - jeśli nie posiadasz środka do czyszczenia styków przełącznika typu "argentum" polecam używać pastę do zębów - stary dobry sposób - styki błyszczą się jak nowe :) - zaoszczędzisz sobie szorowania i izopropanolu który jest mało skuteczny w tym przypadku... jedynie nadaje się do umycia po czyszczeniu.
nie mogę się doczekać odcinka z Tritonem ;)
Ja myślałem że to może druga część niespodzianka :c
Ale i tak zamierzam drugi raz obejrzeć żeby każdy film miał ten czerwony pasek (:
Reupload ? Wczoraj to widziałem
Adam G. Bo udostępnil login z allegro swój.
@@lblb17 aha nawet nie zwróciłem uwagi... ciekawe tylko dlaczego jest ustawiony jako niepubliczny
Właśnie oglądam poprzednią wersję, i się zdziwiłem że mi się pod filmem wyświetlił status " Niepubliczny".
@@lblb17 Jak tam wszystko zamazane bo jedyne co się chyba różni to moment 25:05.
Michał Gk Było widoczne, między innymi z tego powodu znam imię Jelenia :) Daniel - ale nic więcej nie powiem. Teraz jest zamazane faktycznie. Jeleń ceni sobie prywatność. Trzeba to uszanować.
Wieeeeelki szacunek!!!
The 8-Bit Guy może ci z ręki jeść XD ŚWIETNY FILM, szkoda tylko tej wierzchniej części, oryginalnych oznaczeń i lakieru, ale nie dziwię Ci się, jest super jak jest ;)
Super wyszło
Pozdrawiam
Nie wiem czy kiedyś była o tym mowa, ale można gdzieś posłuchać twoich utworów, czy tworzysz tylko dla siebie i nie chcesz udostępniać światu swoich kompozycji?
SUPER KLAWISZ NO I DOBRA ROBOTA JAK ZAWSZE POZDRAWIAM ;-)
W tym CS1X warto wymienić DAC z upd Nec na AKM i opamp LPF z 4570 na opa2604.
Różnica w dźwięku wzg. technice lat 90-tych jest duża.
IC24 -26 skonfigurować jak w CS2X .
Miło znowu zobaczyć ten sam odcinek hehehehe
Biały jeleniu 😉. Ostatnio widziałem na reduktorze szumu jak czyścił potencjometry , czyścił to preparatem do czyszczenia srebra . Polecam ci obejrzenie tego odcinka
Tak, w CS1x jest legendarnie słaba klawiatura. W każdym egzemplarzu.
MEGA!
NICE i didn't understand you with my ears, but with my eyes. :-D great video!
Cały odcinek rymowanką... no nieźle :D Może chcesz mam Yamahe Cs1x w znacznie lepszym stanie na zbyciu lub do naprawy, centralną gałke mi "wyłamało"... i to wszystko się stało :D Prezent wygląda mi jak Korg.... mam na języku reszte. Super kanał coś w stylu rymowanego "Reduktor Szumu" ale odświeżanie syntezatorów :D
Miałem ten właśnie cs kupić z tej samej aukcji ale to ty mnie ubiegłeś Pozdro
Dobra robota No prócz tego zmywacza do piekarnika i lepszy jest grafit z ołówków do ratowania styków 😉
SZTOS
dekompozytor pewnie dorabia pisząc wierszyki hehe
I have no idea what you're talking about, I just came here for the synths and your cute furry avatar. :D
x2
XD
Kupię sobie podobny tylko tańszy, chcę mieć jakiś przenośny bo stodoła ojca to pianino, i efektów i regulacji jak kot napłakał.
PS.4:01 To nie jest RS-232 tylko tzw. genesisowa wtyczka. RS-232 wygląda bardziej jak VGA niż S-VIDEO
PS#2. Ciekawe, że nie ma tu syntezatora FM YM-3812
Zgadza się - gniazdo nie jest typowo RS-owe, lecz kabel połączeniowy do PC po drugiej stronie może mieć wtyk "małe RS" D-SUB9 jak i "duże RS" D-SUB25. Ogólnodostępna instrukcja użytkownika strona 10
Z regeneracją obudowy to trochę przesadziłeś - tylko bym umył a stopioną część jakoś zeszlifował🙂
👍 Fajny pomysł na zregenerowanie potencjometrów.
W takich wiekowych instrumentach czyszczenie klawiatury i przełączników to standard (niedawno nabyłem fantom x - super maszyna, ale trzeba zregenerować mikrostyki i poprawić afertouch🙂)
Pewnie mój komentarz zatonie wśród innych ale udało mi się kupić dokładnie ten sam model za 680 zł i jedynym problemem jest brak jednego pokrętła. 30 lat temu uczyłem się grać na pianinie i trochę zardzewiałem ale po twoim wideo postanowiłem trochę odświeżyć skostniałe palce. Jak mogłem schudnąć 25kg i zacząć biegać to i mogę i przypomnieć sobie jak sie grało .
Piękne ma brzmienia
Efekt finalny jest zajebisty, nie poznałbym że to nieoryginalna, naprawiana obudowa.
Fajny materiał! ;) Znasz może sposób na wybielanie klawiatury? Nie wiem, być może instrument stacjonował w pomieszczeniu palacza. Lub pożółkła od czegoś innego.
De-Kompozytor filmik wyjebisty. Miałem ten syntezator jeszcze w czasach Amigi MusicX seqwencer używałem o ile dobrze pamiętam, później na premiere kupiłem drugą wersję tj. CS2X niestety na ten czas połowa klawiszy nie działa podobnie jak u ciebie. Izopropanol poszedł w ruch, niestety nie pomogło. Co się okazuje klawisz leżał ze 2-3lata na strychu pomimo że w pudełku po rozkręceniu i szybkiej diagnozie okazało się że te płytki elektroniczne odpowiedzialne za klawisze utleniły się w wielu miejscach. Byłbyś w stanie to zreanimować ?.
Ps. Mam sporo midziaków tylko na niego, musiałbym bym poszukać w czeluściach moich starych hdd. Pozdrawiam
Szary Jeleniu, a może odcinek o wybielaniu pożółkłych plastików? Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie, ale ciekawią mnie Twoje doświadczenia w tym temacie, gdyż sam nie znalazłem satysfakcjonującego mnie sposobu na wybielenie pożółkłych sprzętów.
22:42 - 23:18 Muszę przyznać, że to brzmi rewelacyjnie :D
Kurde nigdzie nie mogę znaleźć tej nutki, ktoś wie co to ?
Repl. Komentarza
Super film!
Za rymowanie należy się kanału subskrybowanie!:)
Pamiętam jak się zachwycałem w czasopismie:Instrumenty klawiszowe.Cs1x,cs2x,an1x.Szkoda że klawisze wyginają się na plastiku.Nawet roland juno-d,arturia keystep mają lepiej rozwiązane/wytrzymałe.
no to na wesela juz można jeździć ;P
Swietny film!
Panie De-Kompozytorze. Jakiej techniki użyłeś do nagrania wielościeżkowego 23 minuta? Jestem zielony i początkujący. Mam syntezator Roland JDXA z bardzo ograniczonym sekwencerem a w głowie mnóstwo pomysłów muzycznych i wszystko ulatuje. Fajnie grasz :)
Dobra reedytuję .
Super odcinek. Jeden z najlepszych!!!
Nagrałem ścieżkę #1(lead), puściłem ścieżkę audio na kompie i nagrałem pod nią pady. Następnie obie ścieżki już w programie montażowym spasowałem i w podglądzie puściłem aby nagrać bas. Później perkusja na której wyszło, że do takich zadań jak się nie ma perfekcyjnego wyczucia rytmu, to lepiej albo od niej zaczynać albo mieć pod ręką metromon lub puścić podkład z wyznacznikiem tempa
@@SzaryJelon dziękuję za odpowiedź. A gdy odtwarzałeś 1(lead) na kompie i nagrywałeś pady to na tym samym kompie? Czy twoja Yamaszka na żywo + nagrany wcześniej lead były podłączone do drugiego komputer czy jakiegoś urządzenia typu Zoom?
Dziękuję i pozdrawiam!
Ja i tak sobie obejrzę jeszcze raz :)
Nie jest to rekonstrukcja w stylu zachowajmy jak najwiecej oryginału, ale rzeczywiście powstał niepowtarzalny egzemplarz. Trochę przeraził mnie ten filmik, bo w innych widać było, że fajnie sobie radzisz i dużo wiesz a tu fail goni fail, ale często przychodzi nam uczyć się na własnych błędach. Powodzenia w przyszłości!
Fajny materiał, jedne organy i wszystkie rodzaje muzyki można robić, a o techno nie wspominając. 🙂 Jak tak widzę jak Pan gra to już wiem że mam talent do tworzenia. 😉
Korg Triton.
5:25 Szacun za LMNC :DD
Drogi Dekompozytorze, może stare projekty zaczniesz przechowywać w chmurze? np. Zdjęcia Google gdzie oferowane jest nielimitowana ilość miejsca przy kompresji (tylko zdjęcia i filmy) lub uruchomisz domowy serwer z plikami, lub wykonasz taki ze starego komputera? To sobie macierz odpocznie. Chyba że jednak są Ci całkowicie niepotrzebne i są do wyrzucenia. :)
Witam. Nie myślałes żeby ta dziurę wyszlifować i zacisnąć szpachla do plastiku? Albo szpachla i wtopić siatkę? Tak myślę, tu wykonanie dużo bardziej pomysłowe. Ciekawe. Dzięki za odcinek ń
Witaj, jakiej rozlutownicy używasz? Szacunek za wiedzę i sposób przekazania informacji, pozdrawiam ;)
Powiem Tobie De Kompozytorze że sowicie pracujesz nad odcinkami i wyrazy uznania w Twoją stronę. Co do specyfiku którym czyści się piekarniki, jak sam widzisz trzeba być uważnym. Nie myślałeś nad czymś lżejszym? Płyn do naczyń (Fairy na przykład) ewentualnie zwykła woda z mydłem i potem nawilżone ściereczki (do kupienia są wersje do kuchni, czy mebli, sam takich używam przy czyszczeniu moich leciwych sprzętów, chociaż przy niezabezpieczonym drewnie, też trzeba uważać). Zabawy z żywicą epoksydową dały mi trochę do myślenia i na pewno gdy będzie potrzeba, zastosuje u siebie, technikę Szarego Jelenia.
Pozdrawiam
Rymy super, dzisiaj tyle :P
jaki poeta
Od 20tej minuty. Przez pol minuty Własna aranzacja? ;) Lubie takie brzmienia.
22:43 Szary Jeleniu, ciągle do tego wracam. Jeśli masz pełną wersję - wrzuć proszę
23:08 Mam pytanie dotyczące tej melodii. Bardzo dobrze ją kojarzę i może ktoś zna tytuł bo z chęcią dodałbym ją do swojej playlisty (chyba że jest to utwór dekompozytora to czy mógłbyś na szarym jeleniu zuploadować cały utwór?)
Dokładnie tego szukam, nic nikt nie napisał a ja tak bardzo dobrze ją kojarzę
@@Kapixx-cj9qt Myślę, że de kompozytor stworzył ten fragment na podstawie utworów Roberta Miles'a "Fable" i "Children" ;)
Oo super dzięki za odp
Czy melodia od 20:39 do 20:50 to Twoja własną kompozycja czy gdzieś zasłyszana? Dałbym głowę że gdzieś to słyszałem ale nie mogę sobie przypomnieć
Improwizowałem, ale jak się dobrze zastanowić, to można ją podciągnąć w kierunku "Hotelu California"
Zajebiste dźwięki z niego idą :D
Dokladnie ;)
Dekompozytor jak łysy z Kombi :D
Super
Miałem kiedys tego syntha..;-) Kultowy klawisz lat 90-tych..
Bardzo fajny odcinek :)
Widzę, że nie tylko ja mam taki umysł techniczno-filmowo-muzyczny :)
wow :) ja piernicze ;) rewelacja :) odrazu zasubskrybował☺em nie czujesz jak rymujesz