Těžba měsíčního dřeva - praktická zkušenost

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 4

  • @ucimesepracovat9254
    @ucimesepracovat9254 3 роки тому

    Můj praděda byl pumpař. Každou zimu prý jezdil z Pardubic do hor osobně si vybírat dřívý, které si posléze nechal dovést domů a ze kterého stavěl pumpy, dům, vrata, zkrátka všechno....

  • @erikkonecny6161
    @erikkonecny6161 6 років тому +4

    Ano. Je krásné,že se zvědomí realita těžby.Kvalita a praktičnost měsíčňana je potvrzená předky a trvanlivostí jejich staveb - viz například pravoslavné kostely jež vydrželi třeba 700 let! Navíc je těžba v tomto období i otázkou soucitu,protože je jasné,že bytost stromu,do níž proudí životní síla,je v té chvíli poruby vnímavější,než stromy v "narkoze" zimy a novolunní s maximem odlivu mízy do kořenů, podobně jako u zubaře s nebo bez narkozy...Jak se chováme k přírodě,tak se chováme sami k sobě a dostaneme to pocítit hned ,později či v dalších zrozeních - viz odmala jasnovidný léčitel Dahlke,který všem doporučuje cestu soucitu,třeba i ve stravě - vegetariánství,protože si mimo jiné chystáme mnohem lepší osudy dalších životů...Já už jsem vegan :-).Zdar do Trojanovic z Plzně :-)

  • @aleskuchar8209
    @aleskuchar8209 6 років тому +1

    Klasický tezarsky problém, měsíční nebo ne, tezar jede na kubíky a je mu úplně jedno že namrda všecko na jednu hromaduuu a polame tak letaaaa toho stromuuu. Fakt všichni jedou na kubíky a jestli z toho chcete stavět nebo se to rozemele do drevotrisky je jim úplně jedno.

    • @prirodnibydleni
      @prirodnibydleni  6 років тому +1

      To je asi částečně pravda, na druhou stranu, možnosti tu jsou a pokud bude zájem, je šance to začít měnit.