Як приємно, що кліп з нашої школи вже став такий популярний, що з нього хочеться зробити рімейк 💙💛 Теж гарно вийшло! Ніколи не забудемо і не пробачимо... ua-cam.com/video/Ib-o9Y9pWaI/v-deo.html
Як гадаєте, що Сірко робив у Франції, чекаючи оплати від Мазáріні? От як гадаєте? Пиячив? Гульдебасив? І отут я був шокований відкриттям. Іван Сірко читає в Сорбоні лекції латиною з історії Польщі та Руси-України. Лекції!! Латиною!! В Сорбоні!! Вчить французьких студентів. Сірко (Серко) Іван Дмитрович (1610-1680). Найславніший кошовий отаман Запорізької Січі родом з м. Мерефи сучасної Харківської області (за іншою версією - з Поділля), національний герой Франції, який не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь. Кошовий отаман Іван Сірко - унікальна видатна особистість. Талановитий полководець лускав неприступні фортеці, як насіння. Обирався козаками (а козакам, точно як нам, спробуй догодити) 12 разів !! кошовим отаманом. Перший політичний в’язень (якого запроторили в тюрму в Сибір), якого на вимогу європейських країн російський цар повернув із Сибіру на Січ. Турецький султан так боявся Сірка і його походів, що видав указ у всіх мечетях молитися про смерть українця… Сірко з українським козацьким військом допоміг завершити в Європі 30-літню війну. 5-ть років ‼французи не могли повернути собі фортецю Дюнкерк. Найняли Сірка з козаками за високу плату, з умовою Сірка, що французи не будуть вмішуватися. Два дні козаки ходили навколо фортеці, вивчали місцевість і розробляли план. На третій день козаки взяли фортецю за кілька годин без єдиного пострілу і повернули її французам. Мушкетери вигукували «віват» козакам і підкидали свої капелюхи. Сірко поселився в Парижі і сказав, нікуди не поїду, поки не заплатите. Французькі гвардійці дорікнули Сірку, що вони воюють за честь і славу, а козаки - за гроші. Відповідь прозвучала миттєво - кожен воює за те, чого йому бракує. Через 132 роки після смерті Сірка його мощі використовував фельдмаршал Кутузов перед Бородінською битвою 1812 р., щоб надихнути російську армію, а у 1966 р. президент Франції генерал Шарль де Голль поклав квіти до пам'ятника великому українському козаку в Києві, який у 1646 р. допоміг французам зробити те, що було не під силу "чотирьом мушкетерам короля" з роману Олександра Дюма. - Німецькі джерела називали його “Цирка"; -росіяни - "Сєрко"; -французи - "Сіро"; -турки і татари - "Урусшайтан" (“руський чорт”), а туркені-матері лякали своїх дітей його ім'ям. Насправді, Сірко - це козацький псевдонім, що означає "вовк". Коли ж ми вже почнемо вчити свою Історію? Свою!!
Мурашки по шкірі.
Ребятки, выпускники, мира всем добра, удачи.
Чудово! До сліз!
Дуже жаль, що на долю наших дітей випала війна. Хай назавжди будуть прокляті ті, хто розпочав це кровопролиття в Україні! Слава Україні!!!!
Як приємно, що кліп з нашої школи вже став такий популярний, що з нього хочеться зробити рімейк 💙💛 Теж гарно вийшло!
Ніколи не забудемо і не пробачимо...
ua-cam.com/video/Ib-o9Y9pWaI/v-deo.html
Анна Кошина, дякуємо за зворушливий кліп. Особлива подяка авторам слів (Олені Вербицькій та Варварі Хміль).
Як гадаєте, що Сірко робив у Франції, чекаючи оплати від Мазáріні?
От як гадаєте?
Пиячив?
Гульдебасив?
І отут я був шокований відкриттям.
Іван Сірко читає в Сорбоні лекції латиною з історії Польщі та Руси-України.
Лекції!! Латиною!! В Сорбоні!! Вчить французьких студентів.
Сірко (Серко) Іван Дмитрович (1610-1680). Найславніший кошовий отаман Запорізької Січі родом з м. Мерефи сучасної Харківської області (за іншою версією - з Поділля), національний герой Франції, який не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь.
Кошовий отаман Іван Сірко - унікальна видатна особистість.
Талановитий полководець лускав неприступні фортеці, як насіння.
Обирався козаками (а козакам, точно як нам, спробуй догодити) 12 разів !! кошовим отаманом.
Перший політичний в’язень (якого запроторили в тюрму в Сибір), якого на вимогу європейських країн російський цар повернув із Сибіру на Січ.
Турецький султан так боявся Сірка і його походів, що видав указ у всіх мечетях молитися про смерть українця… Сірко з українським козацьким військом допоміг завершити в Європі 30-літню війну.
5-ть років ‼французи не могли повернути собі фортецю Дюнкерк. Найняли Сірка з козаками за високу плату, з умовою Сірка, що французи не будуть вмішуватися. Два дні козаки ходили навколо фортеці, вивчали місцевість і розробляли план. На третій день козаки взяли фортецю за кілька годин без єдиного пострілу і повернули її французам.
Мушкетери вигукували «віват» козакам і підкидали свої капелюхи.
Сірко поселився в Парижі і сказав, нікуди не поїду, поки не заплатите.
Французькі гвардійці дорікнули Сірку, що вони воюють за честь і славу, а козаки - за гроші. Відповідь прозвучала миттєво - кожен воює за те, чого йому бракує.
Через 132 роки після смерті Сірка його мощі використовував фельдмаршал Кутузов перед Бородінською битвою 1812 р., щоб надихнути російську армію, а у 1966 р. президент Франції генерал Шарль де Голль поклав квіти до пам'ятника великому українському козаку в Києві, який у 1646 р. допоміг французам зробити те, що було не під силу "чотирьом мушкетерам короля" з роману Олександра Дюма.
- Німецькі джерела називали його “Цирка";
-росіяни - "Сєрко";
-французи - "Сіро";
-турки і татари - "Урусшайтан" (“руський чорт”), а туркені-матері лякали своїх дітей його ім'ям.
Насправді, Сірко - це козацький псевдонім, що означає "вовк".
Коли ж ми вже почнемо вчити свою Історію? Свою!!
Сколько горя и страданий принесла рашисткая федирация ,