ChatGPT w 60 minut - krok po kroku

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 81

  • @JakNauczycSieProgramowania
    @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому +2

    🔥 Odbierz BEZPŁATNĄ listę 20 pomysłów na automatyzacje: twojbiznesonline.pl/
    Wykorzystaj potęgę AI, by oszczędzać czas i zarabiać więcej.

  • @krszymanski
    @krszymanski 22 дні тому +1

    Dzięki, nie wiedziałem jak się za to zabrać, a tu prosto i na temat.👍👍👍🍀🍀🍀

  • @KalifSSJ
    @KalifSSJ 3 місяці тому +2

    W końcu mogę nadrobić zaległości w Pańskich filmach i również z pasji informatyki

  • @mareka6462
    @mareka6462 3 місяці тому +1

    Coraz bardziej rozważam kupno płatnego modelu czata gpt bo jest taką ogromną pomocą nawet bez analizy obrazu a z analizą go po prostu kocham 🥰

  • @damiandamianowski8569
    @damiandamianowski8569 2 місяці тому +3

    Super materiał wprowadzający. Następny film mógłby być o API ChatGPT. Jako programista będziesz bardziej zainteresowany dokumentacją i możliwością wykorzystania AI we własnej aplikacji. Może jakiś przykład prostej skrzynki e-mail, z opcją tłumaczenia maili? Taka luźna propozycja.

  • @Julia-g4n3s
    @Julia-g4n3s 2 місяці тому +1

    Niezłe podstawy, dzięki!

  • @joannalubiszewska9627
    @joannalubiszewska9627 2 місяці тому +1

    Super, dzieki za wiedze

  • @denisstefanski7475
    @denisstefanski7475 3 місяці тому +2

    Super materiał! Leci komentarz.

  • @mariuszpodsiady4435
    @mariuszpodsiady4435 Місяць тому

    świetny materiał Kamil, dzięki!

  • @wuem3318
    @wuem3318 3 місяці тому +2

    Dziękuję :)

  • @piotrlesniewicz9861
    @piotrlesniewicz9861 3 місяці тому

    Bardzo fajnie sprawdza się do nauki pisania czystego kodu, jaki i nazywania zmiennych, metod, wyjątków. Gorzej jak zaczynają się różne corner case'y, a czasami zapomni mu się części kodu wygenerować xD Ogólnie w nauce programowania jest bardzo pomocny do objaśnień kodu czy generowania przykładów.

  • @VideoWaldi
    @VideoWaldi Місяць тому

    Znakomity poradnik, bez zbędnego lania wody. Dzięki.

  • @panikredka4629
    @panikredka4629 21 день тому +1

    Korzystam z CGPT od dawna z wersji płatnej, bardzo pomocne narzędzie. Natomiast dość głupie wydaje mi się wprowadzanie swoich danych, informacji o sobie do niego, nie widzę w tym sensu, wolę jednak chronić własną prywatność i nie jest to potrzebne do pracy z tym narzędziem. Wpisywanie zbyt dużo ustawień personalizacji może spowodować, że nie zawsze otrzymamy takie wyniki jakie moglibyśmy uzyskać, to powoduje zawężanie wyników od razu, a to nie zawsze jest wskazane, Lepiej nauczyć się odpowiednio pisac zapytania.

  • @RobieMVPAplikacjeKarolBocian
    @RobieMVPAplikacjeKarolBocian 3 місяці тому +3

    Wspaniały poradnik!
    🌺🌺🌺🌺🌺
    🌺🌺🌺🌺🌺
    🌺🌺🌺🌺🌺
    🌺🌺🌺🌺🌺

  • @rafakaras4809
    @rafakaras4809 3 місяці тому +2

    Świetny film! Może w następnej iteracji filmów związanych z AI porównanie GPT 4o vs Claude Sonnet 3.5 w kontekście tworzenia kodu?

  • @Calicjaa
    @Calicjaa Місяць тому

    Świetny materiał dla początkujących. Pytanie - po jakim czasie odnawia się dostęp bezpłatny do tej płatnej wersji Chata?

  • @stasiekii
    @stasiekii 2 місяці тому

    Ogólnie ciekawy filmik, ogólne wprowadzenie po gtp.
    Przydałoby się natomiast bardziej programistyczne podejście, samo konstruowanie zapytań, na czym się skupić, co jest ważne.

  • @wude977
    @wude977 3 місяці тому

    od kilku dni używam sie na cloud, ciekaw jestem jak on sobie będzie radził z moimi problemami. Nie jestem programistą, ale wykorzystuje w marketingu internetowym

  • @Meemo966
    @Meemo966 3 місяці тому

    Ops, nie wymienił Twojego kanału, a liczyłam, że wymieni :D

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому +1

      Teraz jak mu jeszcze raz zadałem to pytanie wymienił na przykład Michała Szafrańskiego, który według niego jest ekspertem od frontendu 😂 Dlatego lepiej nie traktować AI jak wyszukiwarki ; )

    • @Impmr32
      @Impmr32 3 місяці тому

      @@JakNauczycSieProgramowaniaod tego mamy perplexity, które dobrze wyszukuje dane.

  • @Quoter126
    @Quoter126 3 місяці тому

    Pierwszy!
    I na to czekałem bo chce napisać apke na androida - prosta a nawet ultra prosta ale z pomocą chatgpt

  • @dotach1869
    @dotach1869 2 місяці тому

    Chciazłbym,,Czy mozesz. Uprzejmie proszę Z góry dziękuję łaskawco!! Francja - elegancj

  • @LucekOff
    @LucekOff 20 днів тому

    W końcu przyszedł taki czas gdzie ludzie ciężkiej pracy hydraulik elektryk mechanik też zostaną zauważeni na rynku pracy.Jeszcze do nie dawna dobry programista 15-80 tys zł. dobry eleltryk 5-12tys brutto na etacie.pozdrawiam

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  20 днів тому

      Wydaje mi się, że specjaliści tacy jak hydraulicy, elektrycy i mechanicy zawsze byli doceniani a ich pozycja była silna. Nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż kompetencje cyfrowe (programowanie, automatyzacja, sztuczna inteligencja) będą najbardziej pożądane w nadchodzących latach i to właśnie w tym obszarze (programowanie, AI, Big Data) prognozowane są największe wzrosty zatrudnienia.

  • @silesaurus2
    @silesaurus2 5 днів тому

    Proponuje zrobić powtórkę z rozrywki ale porównać chatGPT dowolny model z deepseek r1 - bo to jest wersja, która namieszała na amerykańskich giełdach i obniżyła wycenę wielu firm związanych z AI o 1 bilion $

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  4 дні тому

      Ale tutaj nie ma za bardzo co porównywać, bo od tego są benchmarki. To film o tym o podstawach korzystania z LLM, a czy skorzystasz z ChatGPT, Gemini, Claude czy DeepSeek, w przypadku omawianych zastosowań nie ma praktycznie żadnego znaczenia.

  • @aeian5138
    @aeian5138 3 місяці тому +2

    Cześć, mam pytanie odnośnie studiów z informatyki. Z wielu stron słyszy się, że papierek z prywatnych lub słabszych publicznych uczelni nie jest zbyt dużo warty na rynku IT dla pracodawców. Natomiast z tych renomowanych jest bardziej brany pod uwagę. Stąd pojawia się moje pytanie. Dlaczego ludzie w ogóle nie zwracają uwagi na to, że na najprawdopodobniej 75% jak nie więcej polskich "renomowanych uczelniach" poziom nauczania oraz zakres materiału z informatyki jest po prostu słaby? Wiele prywatnych uczelni ma przynajmniej zaktualizowany i jakkolwiek dostosowany do rynku program nauczania, a wiele politechnik wciąż naucza rzeczy, które owszem, dadzą Ci jakieś pojęcie o IT, ale nie ucząc przy tym czegoś, co będzie warte zapamiętania. Nie rozumiem, dlaczego uczelnie prywatne są tak demonizowane, skoro wiele z nich ma lepszy program nauczania niż te "renomowane". Najprawdopodobniej na palcach jednej ręki będziemy w stanie zliczyć publiczne uczelnie, których program nauczania jest w miarę okej. Już lepiej bawić się w self-learning, niż iść na taką Politechnikę Poznańską albo Krakowską. Przez 3,5 roku nauczysz się więcej z chatem GPT, niż na tych studiach. Ktoś patrzy na papierek? więc trzeba kłamać w CV i potem przyznać się pracodawcy, który pewnie nie zwróci na to nawet uwagi, bo dowiodłeś swojej wartości czymś innym niż wpisem w CV.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому

      W tym filmie odpowiadałem na wszystkie te pytania dotyczące studiów: ua-cam.com/video/nrJmf5FEu0M/v-deo.html.
      Studia nie są niezbędne, żeby dostać pracę w IT, ale dobrze wykorzystane mogą nam dać bardzo dużo (mi dały).

    • @aeian5138
      @aeian5138 3 місяці тому

      @JakNauczycSieProgramowania Mi generalnie chodzi o patrzenie na nazwę uczelni w CV, a nie program, który się przerabiało. Na PP i PK przykładowo ten program jest po prostu do bani. Wiadomo, że nikt nie będzie specjalnie wchodzić na stronę uczelni i sprawdzać sylabus kierunku informatycznego, ale niesprawiedliwe jest branie wszystkich do jednego wora z uczelni prywatnych i gadanie, że zapłacili za papierek. WSEI w Krakowie np. ma w miare ogarniety program w porównaniu do wielu publicznych uczelni

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому

      ​@@aeian5138 W rekrutacji, gdy mamy dużą skalę, nie wszystko będzie sprawiedliwe.
      Czy osoba bez studiów może być lepszym programistą niż osoba bez studiów? Jak najbardziej tak.
      Czy osoba, która nie potrafi rozwiązywać zadań algorytmicznych może świetnie programować? Jak najbardziej tak.
      Czy osoba, która ma problem z matematyką może świetnie programować? Jak najbardziej tak.
      Czy osoba po prywatnej uczelni może być lepszym programistą niż osoba po renomowanej uczelni publicznej? Jak najbardziej tak.
      Ale nie jesteś w stanie sprawdzić dokładnie wszystkich kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bo nie dasz rady zaprosić wszystkich.
      Przyjmujesz więc pewne założenia, upraszczając proces i opierając się o prawdopodobieństwo. I w ten sposób, jeżeli weźmiesz 100 osób po studiach i 100 osób bez studiów, to w tej pierwszej grupie znajdziesz więcej dobrych kandydatów. I tak samo jest z algorytmami, matematyką, czy prestiżem uczelni.

    • @aeian5138
      @aeian5138 3 місяці тому

      @@JakNauczycSieProgramowania Zatem jeśli takie są realia, to być może należy w CV kłamać, niż poświęcać 3,5 roku na naukę na studiach ze słabym syllabusem? Kojarzę wiele przypadków, gdzie kłamanie w CV zaowocowało. Wydaje się to nieuczciwe, ale czy z nieuczciwością wobec absolwentów informatyki da się wygrać uczciwością? Swiat nie jest tak piękny.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому

      @@aeian5138 Ja nie znam żadnego przypadku, w którym ktoś nakłamał w CV i dostał pracę w IT. Wszystkie kłamstwa i tak wyjdą podczas rozmowy, bo nie da się udawać wiedzy i doświadczenia.
      I pod tym kątem rekrutacja do IT jest BARDZO uczciwa, bo praktycznie nie da się tego procesu oszukać, dostać się gdzieś po znajomości lub "mieć szczęścia". Jasne, jakiś pierwiastek szczęścia czy właściwego splotu wydarzeń może pomóc, ale generalnie to co się liczy to twarda, konkretna wiedza i tego nie da się przeskoczyć.
      Dlatego zamiast kłamania w CV dużo lepiej postawić na dobre studia i właściwie je wykorzystać.

  • @LemonFX
    @LemonFX 2 місяці тому +2

    Dobrze że wspomniałeś, że ChatGPT czasem halucynuje. Testuję to narzędzie od pewnego czasu i niekiedy otwieram oczy co ten Chat wygaduje. Trzeba uważać i go sprawdzać, bo nawet w zadaniach z fizyki się myli.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  2 місяці тому

      Dlatego warto zrozumieć jak działają LLM-y i wykorzystywać je tam, gdzie faktycznie mogą nam pomóc. Nie do wszystkich zadań LLM będzie odpowiednim rozwiązaniem.

    • @robo1xx
      @robo1xx 25 днів тому

      ​@@JakNauczycSieProgramowaniaCzat gpt jest stworzony do kreowania świata po resecie ... Ten czat jest dla tumanów

  • @_I_like_kebeb
    @_I_like_kebeb 3 місяці тому +1

    Ja zawsze mu wrzucam klasę i pytam się czy mój kod nie ma błędów i co by w nim można było poprawić aby był bardziej czytelny , wydajny lub elastyczny

  • @d4mi4n182
    @d4mi4n182 3 місяці тому

    Cześć,
    którego rozszerzonego planu ChatGPT używałeś w tym filmie? To jest wersja "plus" czy coś wyżej?
    dziękuję

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому

      Tak, to jest plan Plus.

    • @c64club
      @c64club 2 місяці тому

      Ponad plus nie ma co wychodzić. Nic nie wnosi. Team, może w specyficznych warunkach ale można korzystać z plusa. Enterprise to pakiet do naprawdę masowego, zautomatyzowanego odpytywania.

  • @NOactiveXD
    @NOactiveXD 3 місяці тому

    Siema!

  • @fuoribondo
    @fuoribondo 3 місяці тому

    Hej. Dzięki za filmik. A gdzie znajdę link do opisu jak działają llmy?

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому

      Cześć! To ten artykuł: ig.ft.com/generative-ai/
      Opis też już uzupełniłem, dzięki za zwrócenie na to uwagi!

  • @66sebolek
    @66sebolek 3 місяці тому

    Napisz program, który przyniesie zyski rzędu 4k pln. bez nakładu własnego.

  • @mikeispace9883
    @mikeispace9883 Місяць тому

    Nie wiem co się dzieje ale ChatGTP 4.o mialem (na Androidzie) przez parę godzin pare dni temu po czym przełączył sie na 3.5 albo 4.0 i napisal ze 4.o bedzie dostepny w styczniu :D. A jak zapytalem go o kurs Bitcoina po powiedzial ze jest 42.000 USD, no cóż, stare informacje.

  • @DDDD-yn7yf
    @DDDD-yn7yf 2 місяці тому

    Jakiej długości pliki tekstowe można wrzucać do chata?

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  2 місяці тому

      Okno kontekstu dla GPT-4o wynosi 128k tokenów, co w przypadku języka angielskiego przekłada się na około 96k słów. Dla porównania powieść to średnio 70-100k słów, tak więc jest to całkiem sporo, ale musimy pamiętać, że okno kontekstu dotyczy całej konwersacji i są to zarówno Twoje wiadomości, jak i odpowiedzi ze strony modelu.

    • @DDDD-yn7yf
      @DDDD-yn7yf 2 місяці тому

      @@JakNauczycSieProgramowania Wow to nieźle. Dzięki za wyjaśnienie

  • @mihau87pl
    @mihau87pl 3 місяці тому +1

    dziwie się że nie ma prostej aplikacji gym log do śledzenia i prognozowania postępów na siłowni. Bez zbędnego pierdolamento - technicznie itd. tylko robisz trening np. z zegarkiem amazfit czy applewatch samung itd. zapisuja sie dane, a Ty sobie tylko w logu piszesz sume: zrobiłem 4x10 powtórzeń przy ciężaże 70 kg, na następny raz robie 72 bo był zapas. Na następny trening apka podpowiada zrób 4x10 powtórzen z ciężarem 72 kg. PROSTE? PROSTE! Zrobimy to? :)

    •  3 місяці тому

      Gravitus jest okej ale z tego co kojarzę tylko na iOS.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  3 місяці тому +1

      Mi we wszystkich aplikacjach do treningów czegoś brakuje i zawsze sobie mówię, że kiedyś się też za to wezmę ; )

    • @mihau87pl
      @mihau87pl 3 місяці тому

      Sprawdzam

    • @Robert-Langer
      @Robert-Langer 3 місяці тому +1

      jest
      platna - transformacja 5.0

  • @c64club
    @c64club 2 місяці тому

    To dobra obrabiarka danych, załadowanych jej z pliku. Składnię i zasady obróbki można opisac ludzkim językiem.
    Dobrze radzi sobie z generowaniem pseudokodu z idei. Z tego pseudokodu wygeneruje potem kod dający się skompilować np w Arduino i uruchomić proste urządzenie nawet kompletnemu debilowi. Czy ten kod jest optymalny - śmiem wątpić. Czy bezpieczny - no nie próbowałbym użyć wypocin czata produkcyjnie bez rewizji tego co wymodził. Im bardziej sformalizowany język (prawo, normy, programowanie) tym lepiej. Ale trzeba podkreślac konieczność precyzji. Zwroty jak "unikaj mowy potocznej", "precyzja jest kluczowa - powołanie się na niewłasciwy paragraf czyni wynik bezwartościowym" "nie podawaj stwierdzeń na podstawie informacji spoza podanego pliku" kosmicznie ulepszają sposób opracowania, ograniczając konfabulację/halucynacje. Kiedy jednak "odpłynie" w stronę swoich zmyśleń (zwykle dość nagle) trudno nakierować na precyzyjne wyniki i najlepiej rozpocząć nową sesję zamiast usiłować "nawracać bota".
    Wiedzy bym tam nie szukał. Tzn nie wprost. Opracowań i opisów owszem ale z ogromną rezerwą do wszystkiego co wypluje.
    W planie "plus" mniej bredzi i jest zapas tokenów/wiadomości na godzinę na doprecyzowanie, na duże pliki.
    potrafi też generować pliki choć fnkcja jest ułomna. Ale CSV z formułami wprost do załadowania w arkusz kalkulacyjny, skrypty *.sh - z tym sobie radzi. Plik ODT czy RTF to mu zazwyczaj lekko półśredni do słabego wychodzi.

  • @SimFly23
    @SimFly23 23 дні тому

    Znakomity material umozliwiajacy polaczenie kropek dla chcacych rozeznac sie w mozliwosciach chata GPT. Prosilbym o doprecyzowanie tego o czym mowa od 49’30 sekundy.

  • @NieMamNicku
    @NieMamNicku 3 місяці тому +1

    cześć

  • @Wysiun1
    @Wysiun1 3 місяці тому +1

    Bardzo podstawowe informacje, raczej dla osób które nigdy nie korzystały.
    Używam chata 2 lata i tutaj nie dostałem żadnych nowych informacji.

  • @daniell7226
    @daniell7226 Місяць тому

    Myślisz że czat ten powstał tylko po to żeby słyszeć ludzkości? To kolejny narzędzie do zbierania masowo wiedzy na temat ludzi ich potrzeb zachowań. Co do Ai filmy które teraz są fikcja np ja robot kiedyś staną się rzeczywistością..

  • @jokowy
    @jokowy Місяць тому

    W 60 minut a film trwa 50. :P

    • @Calicjaa
      @Calicjaa Місяць тому

      Masz 10 min na własne przemyślenia 😂😂😂

    • @Adam-vk5uq
      @Adam-vk5uq Місяць тому

      inflacja zjada nawet filmy

  • @Wyspa444
    @Wyspa444 3 місяці тому +2

    Chyba w 50 minut, a nie 60.

  • @bartonpuchatek5425
    @bartonpuchatek5425 2 місяці тому

    Czy Co Pilot to jest Chat GPT ?

  • @robo1xx
    @robo1xx 25 днів тому

    Czat gpt jest stworzony do kreowania świata po resecie ... Ten czat jest dla tumanów