РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Лудогорец 2:2

• Опубліковано 20 вер 2020
  • ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в мач от шестия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" пред страхотна атмосфера по трибуните, създадена от червената публика.
    Армейците започнаха по-добре срещата и още във втората минута Жул Кейта проби остро по левия фланг, след което бе фаулиран от Моци, но сигнал за нарушение не последва. Пет минути по-късно Юнус Санкаре отправи туповен изстрел от над 40 метра, но вратарят на гостите успя да избие. В 11-ата минута обаче Лудогорец се възползва от едно неразбирателство в отбраната ни и откри резултата чрез Сантана. Армейците реагираха като ужилени и заиграха още по-силно. В 18-ата минута Жул Кейта отново бе повален от Козмин Моци, но този път в наказателното поле, ала главният арбитър не посмя да отсъди дузпа. Последваха два последователни изстрела на Георги Йомов, вторият от които се отби от горната греда на вратата на Владислав Стоянов. В 29-ата минута Брадли Мазику направи хубав пробив по лявото крило и бе спрян с грубо нарушение от Текпетей, но не последва официално предупреждение. Само три минути по-късно Али Соу изведе Кейта на отлична стрелкова позиция, но топката мина покрай десния страничен стълб. ЦСКА продължи с тоталната си доминация на терена и минута преди края дойде най-чистото положение за гол, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите Санкаре се озова на метър от гол линията, но не намери целта. При суматохата в наказателното поле обаче останаха сериозни съмнения за нарушение на Моци спрямо Амос Юга, но сигнал от Кабаков не последва и така двата отбора се оттеглиха на почивка с гол аванс за гостите, които успяха да се разпишат с единственото си положение до този момент.
    Втората част започна с още по-голям натиск на червените, които продължиха да доминират на терена. В 54-ата минута Али Соу догони една дълга топка и я подаде към Йомов, който не успя да я нацели добре от въздуха. В игра за ЦСКА се появиха Тиаго Родригез и Греъм Кери, които веднага направи пробив отляво между двама защитници, при което Антон Недялков задържа топката с ръце, но реферът отново не съзря нищо нередно. Веднага след този епизод отново ирландецът буквално качи топката на главата на Али Соу, които от непосредствена близост заби кълбото в земята и то отскочи над вратата. От този момент до края на срещата ЦСКА буквално смаза своя съперник и логичното се случи в 71-ата минута, когато Жул Кейта изравни резултата с хубав изстрел. Четири минути по-късно армейците направиха пълен обрат с попадение на Юнус Санкаре и поведоха с 2:1. ЦСКА продължи да атакува и да търси трети гол, но Али Соу направи още един непростим пропуск. Малко след това гостите успяха да изравнят при една от редките си атаки след шут на Ихиньо Марин и щастлив рикошет. До края на срещата армейците дадоха всичко от себе си да отбележат още едно попадение, но късметът не бе на наша страна и така ЦСКА буквално изпусна победата, а мачът приключи наравно 2:2.
    В следващия кръг от Първа лига ЦСКА гостува на Локомотив (Пловдив). Срещата е насрочена за 27 септември (неделя) от 21:00 часа. Преди това в четвъртък (24 септември) отборът ни приема Б36 (Торшавн) в двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа.
    Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 28. Пламен Гълъбов, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 30. Георги Йомов, 14. Жул Кейта, 22. Али Соу
    Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 8. Греъм Кери, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родригес, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич