Верхне скручування

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 6

  • @vg3853
    @vg3853 6 місяців тому

    Дуже гарно розкрили всі нюанси. Дякую!

  • @bvar3759
    @bvar3759 6 місяців тому

    Чудове роз'яснення!

  • @ЄвгенСинегін
    @ЄвгенСинегін 6 місяців тому +1

    Дякую за чудову візуалізацію! Чи має сенс в процесі скручувань додатково обертати корпус вліво вправо для навантаження м'язів бічного пресу? Які варіації вправ на прес ефективніші та безпечніші: верхнє скручування, підйоми ніг на турніку до перекладини, російські скрачування тощо? Я так розумію всюди трохи різні групи м'язів включаються?

    • @kochetkov_ua
      @kochetkov_ua  6 місяців тому

      Немає "ефективніших" варіантів. Кожен варіант може бути ефективним, якщо відповідає цілям тренувань. І так само кожен з перелічених варіантів може бути не ефективним, якщо не відповідає задачам, які необхідно досягти.
      Наприклад, для покращення результатів виконання елементів на турніку, підйом ніг у висі буде ефективною вправою, а скручування на підлозі - ні.
      І навпаки - для людини з болем у попереку вправи у висі можуть бути шкідливими, а верхнє скручування зможе ефективно та безпечно покращити стабілізаційну функцію м'язів пресу без шкоди для попереку.

  • @SewTo
    @SewTo Місяць тому

    Доброго дня, не зрозуміло один момент. Навіщо напружувати м'язи тазового дна при видиху?
    Наскільки мені відомо, при видиху мтд піднімається догори.
    І тим самим, ми навпаки будемо перешкоджати її роботі.
    Поправте мене, якщо в чомусь не права

    • @kochetkov_ua
      @kochetkov_ua  Місяць тому

      @@SewTo коли ми робимо видих, то збільшуємо внутрішньочеревний тиск. Стабілізують цей тиск м'язи живота, діафрагма та м'язи тазового дна. Якщо один з цих компонентів не справляється зі своєю задачею, то високий тиск поступово сприяє розтягненню та, як наслідок, ослабленню цього компоненту. У випадку з цією вправою мтд - найслабший компонент. Тому що м'язи живота не можуть не напружуватись, коли ми видихаємо та виконуєм скручування. Діафрагма, не дивлячись на те, що розтягується видихом, все ж таки стабілізуюється грудною кліткою. А ось м'язи тазового дна нічим не стабілізуються при цьому русі. І, якщо їх не долучати до роботи, високий внутрішньочеревний тиск буде зсередини на них тиснути і у довгостроковій перспективі ми можемо отримати розтягення та ослаблення цих м'язів.