Megfér egymás mellett a talajkímélő művelés és a biogazdálkodás?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 сер 2024
  • Gál László tanyája a Nagybugaci Biogazdaság a Kiskunsági Nemzeti Parkban található, Kecskeméttől 35 km-re, gyönyörű természeti környezetben. Tavaly jártunk legutóbb Bugacpusztán Laci bácsinál, ahol tapasztalatairól, több éves kísérletezéssel adaptált módszereiről mesélt nekünk. Ez magába foglalja takarónövények alkalmazását, mindig legalább két fajta növény jelenlétét a művelt területeken, és a vetésforgóba is integrált legeltetést.
    A zöldtrágyaként és takarmányként használt fajták is őshonos növények közül kerültek ki, míg az állatállományt szürkemarhák és rackajuhok alkotják. Talaja adottságaira szabott technológiával az évek során jelentős szervesanyag-tartalom emelkedést sikerült elérnie, még a híresen homokfútta bugaci dűnék hátán is. Kísérletező, gyakorlatias szemléletéből mindannyian sokat tanulhatunk.
    További talajos tudásanyagokért látogass el a www.talajrefor... weboldalra!

КОМЕНТАРІ • 4

  • @SzaboPisti81
    @SzaboPisti81 2 роки тому +2

    Ügyesen csinálják, a nehéz körülmények között is megtalálták azokat a megoldásokat, amivel lehet eredményesen gazdálkodni! A humusz gyarapodás mit jelent számokban? Hány százalékról, mennyire sikerült feltornászni?

    • @ivrindagardens1048
      @ivrindagardens1048 4 місяці тому

      ezzel azért vitatkoznék! a forgatásmentes biodiverzitás megtartása melletti termelést kellene elérni! és a folyamatos talajtakarás elérése kell hogy a cél legyen. csak direktvetést kell alkalmazni. a takart föld nem szárad ki, mulcsozni kell .

  • @ivrindagardens1048
    @ivrindagardens1048 4 місяці тому

    a "gyomokat" nem írtani kell, hanem kihasználni, csak az egy kicsit több utánnajárást igényel! gyomelnyomó n9vények is vannak, pl:a tökfélék

  • @barazdabetyar
    @barazdabetyar 2 роки тому +1

    Mi az a kései növény,és el is fagy?Meg meg is nő?