Szintetizátorok jelentősége 2023-ban? vendég Davidovics Ádám a Hitspaceből

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 гру 2024
  • Kövesd az MPW B. csatornáját extra tartalmakért: / @musicproductionworkshop Itt tudod támogatni az adásokat: bit.ly/3Irsf7A
    Bánkuti Dani / Sellyei Tamás alias Silk
    Minden kedden 18 órától élő adás.
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 📜Tartalom📜 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Mai adásban Davidovics Ádám a Hitspaceből mesél nekünk a szintetizátorok jelenetőségéről és kultúrális hatásairól.
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🌐Linkek🌐 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Honlapunk:
    magyarproducer...
    .
    Támogatói Csoport:
    bankutidani.hu...
    .
    Facebook Csoport:
    / magyarproducerworkshop
    .
    Email:
    magyarproducerworkshop@gmail.com
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🎤Podcast Formában🎤 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    iTunes:
    itunes.apple.c...
    .
    Spotify:
    open.spotify.c...
    .
    Google Podcasts:
    podcasts.googl...
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🏥Főbb Támogatóink🏥 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Műsorainkat támogatja a: Hitspace, Neumann, Sennheiser, Universal Audio és az ATC
    Stratégiai együttműködő partnerünk a Magneoton Music Group
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🦎GYIK🦎 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    I. Mi a támogatói csoport? Hol tudok rá jelentkezni?
    Csütörtöki bónusz adás azoknak akik támogatják a csatornát.2022-ben minden kedden 19-20 óra között a szokásos keddi adások után jelentkezünk dedikált extra adásokkal. A negyedik évad teljesen más struktúrában fog működni mint az előző 3 tematikus oktatás helyett minden keddi adás második órája kizárólag a csoportba csatlakozottak számára lesz elérhető. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az első órában elkezdünk egy témát, majd a második órában azt folytatjuk, vagy akár részletesebben kitárgyaljuk. Demo feedback esetén a csoportban tagok demóit hallgatjuk (akár mastereljük)csak, kérdezz-felelek esetén a csoportban lévők tudnak élőben kérdezni tőlünk (ugyanúgy a műsorok felvételről is visszanéhetőek lesznek majd utólag innen a weboldalról vagy a csoportból is). Más műsorok esetében mindig az előző óra, bővebb, kifejtősebb folytatása várható majd a 2. órában. A csatlakozással a műsorunk és az MPW fejlődését támogatod majd. : www.bankutidan...
    A korábbi évadok hamarosan tematikusan elérhetőek lesznek az oldalon.
    Fizetni bankkártyásan és átutalással lehet (külön kérésre PayPal is lehetséges), az évad bármikor visszafele is megnézhető és az évad mindig januártól - decemberig tart. Az évadba utólag bármikor lehet csatlakozni, mindenki örökös hozzáférést kap, visszamenőleg is meg tudja nézni a korábbi adásokat, mindegy, hogy mikor csatlakozik. A 2-3. évad már webes felületen is megtekinthető, új oktatóval kiegészülve: Galambos Zoli (zeneelmélet)
    .
    II. Hova lehet demo feedbackbe vagy az MPW kiadóba dalokat küldeni?
    A magyarproducerworkshop@gmail.com (link mellé írj pár sort magadról, és küldj social media elérhetőségeket is, publikus Google drive linkek legyenek). A beküldött demok egyben az MPW kiadójának az “A&R” asztalára is odakerülnek.
    .
    III. Tanfolyamokra, konzultációkra, tanácsadásokra, magánórákra hol lehet jelentkezni?
    Figyeljétek a kiírásokat! Tanfolyamokra és konzultációkra a info@bankutidani.hu
    .
    IV. Milyen hangfalat, hangkártyát, mikrofont, DJ eszközt vegyek?
    Hangfal: bit.ly/2CsTlYq
    Hangkártya: bit.ly/2sDSwr2
    Mikrofon: bit.ly/2FLMUDe
    DJ eszköz: bit.ly/2DlTdLW
    .
    V. Milyen számítógépet vegyek? Mac vagy PC? Laptop v. asztali?
    Platform teljesen mindegy! Asztali vs. laptop az igényeiden és a hordozhatóság fontosságán, illetve a ráköthető perifériák vagy PCI kártyák, plusz háttértárak függvényén múlik. További tippek ebben a videóban vagy a csoportban visszakeresve: bit.ly/2S0sNaE
    .
    VI. Melyik DAW jobb kezdőnek?
    Ízlés, és szokás függvénye. Mindegyikből létezik próba verzió, érdemes kipróbálni és azok alapján dönteni.
    .
    VII. Számít-e a szoba akusztikája?
    Igen, itt beszélünk bővebben róla: bit.ly/2FJ8uYU
    .
    VIII. Hol érdemes vásárolni eszközöket?
    Csekkoljátok a szponzoraink weboldalait akiknél bármit megtalálhattok, ami zenéléshez kell: hitspace.hu
    .
    IX. Hol tudok könyvet rendelni?
    Könyveket a www.mpwmedia.hu könyv menüpont alatt lehet 🙂 2022-től zenei könyvkiskereskedelme is vagyunk, így már mások könyvei is rendelhetőek tőlünk.

КОМЕНТАРІ •

  • @ziggy_zagged
    @ziggy_zagged Рік тому +12

    Sajnos lecsúsztam az élőről. Örülök, hogy A/D volt a vendég. Ő egy kicsit olyan nekem, mint Tomi. Brutálisan képben van és minden szava aranyat ér.

    • @AdamFiregate
      @AdamFiregate Рік тому

      Emlékszem még 2011-12 között a Moog Voyager XL-hez az Init preset beállításhoz többször segített A/D személyesen beállítani 😊, amikor az üzletben próbáltam többször.

  • @ProPhatzDAVE
    @ProPhatzDAVE Рік тому +6

    Üdv srácok!
    Nagyon tetszett az adás. Ritkán kommentelek, de most úgy érzem hozzá kell szólnom a témához, majd mindenki eldönti mennyire helytálló.
    A kérdés megválaszolását nagyban befolyásolja a felhasználói igény, illetve a hallgatók ízlése, bár ez oda vissza hatással van egymásra is.
    Nincs túl sok tapasztalatom, mivel alig 1éve kezdtem el újra zenélni. Előtte csak PC-n űztem a dolgokat. Kezdtem Reasonnel, majd jött pár év FLezés, majd vettem egy NI Maschine-t. Használtam különböző plugineket, többnyire presetek finom alakításából építettem sound okat, de valahogy nem éreztem magaménak az egészet.
    Egy részben tök jó, hogy ennyi minden van pluginként, mert nagyon sok jó dolgot hoztak létre a gyártók, más részben rossz, mert a dolgok sokaságát kutatva (ami nem célirányos) időt veszítesz abból, amit magára a zenére fordítanál. Illetve megjegyezném azt, hogy a korlátok kellenek, mert azok megkerülésével hozhatsz létre valami újat, kreatívan,mint ahogy volt nem egy példa erre, és szerintem még bőven lesz is.
    Személy szerint utálom az egerészést, a lelkem meg akar halni, ha meg látok egy emulációt és nem tudom fizikailag megfogni.
    Amikor újra elkezdtem a zenélést ezt szem előtt tartva vettem meg az első vasamat, ami egy Korg Triton Classic 61 volt, 150ezerért jobbat nem is kívánhattam volna, mert ha Timbaland vagy a Neptunes duó is ki tudott teljesedni, akkor ez nekem is megfelel, és így is lett. A helyzethez hozzá tartozik, hogy mindenképp kell az a vonzalom egy bizonyos hangszerhez, hogy meg is vedd, ezt plugineknél nem éreztem soha. Azóta lett egy Moog Grandmother (zseniális mestermű számomra) és egy Moog Sub Phatty, de tervezek még régebbi Yamaha Motifot meg Rolandot, mellékes... de ha nincs a Triton akkor nem indult volna el az egész bennem.
    Nem midizek, mindent vonalból veszek fel, de ez az én heppem.
    Nagy vágyam, még egy Moog Voyager illetve egy Oberheim OB6 (Úristen az a hang 😮), de ez a veszély egyenlőre nem fenyeget.
    A mintázás mindig volt, van és lesz is, itt megjegyezném azt is, hogy miért ne szereznéd be azokat a dolgokat, amikkel akkor és ott zenéltek? Tudom, minden pénz kérdése, meg azért a lóf@sznak is van vége, meg amúgy is a mintázásnak is megvan a maga varázsa.
    Az AI-hoz meg csak annyit tennék hozzá, hogy aki ilyenhez nyúl, az hagyja a zenélést és gyűjtsön bélyeget vagy valami mást csináljon...
    Értem én hogy fontos a végeredmény, de számomra ez egyenlő a zene és maga a zenélés meggyilkolásával.És sajnos itt lesz fontos az a kérdés is hogy egy adott zenész, zeneszerző vagy akárki mit is tud és milyen frekvenciát akar átadni, ami főként az ő lelkéből (frekvenciájából) származik, hogy egy Adrian Young hasonlattal éljek, hogy mindenki frekvenciákból áll és mindenkinek megvan a maga rezgése.
    Egy szónak is száz a vége... guminővel is lehet szexelni, de az sose lesz olyan mint egy igazi hús-vér! ✌️

  • @MoonWalkersbin
    @MoonWalkersbin Рік тому +13

    persze, hogy szándékosan csinálja a behringer. jól is teszi. látszik legalább, mekkora árréssel dolgozik a moog és a többi luxusmárka. ugyanez az elektromos gitároknál. elszomorító az emberek lehúzása. moog 2,2milla. akkor ne csodálkozzunk már a behringeren

    • @i.balazs
      @i.balazs Рік тому +3

      Arról nem is beszélve, hogy nem igaz, hogy nincsenek továbbfejlesztéseik, nem is értem miért mondja ezt A/D...valószínűleg annyira irritálja őt, hogy nem is foglalkozik velük, ezért ezzel és a szoftokkal nincs is képben, ahogy ő is elismerte a műsorban. Szinte az összes B. szinti tartalmaz további generátor / modulátor egységeket az eredetikhez képest, hogy sokoldalúbbá tegye őket (plusz LFO, osczillátor, több hullámformával, több polifóia, esetleg effekt, stb.). Ezenkívül vannak saját és a szakmában már bevált fejlesztéseik is, mint pl. a Deepmind sorozat vagy a Neutron. Az biztos, hogy egy Behringeren nem lehet annyi árrés mint egy híres brand márkáján, de ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy a minőségellenőrzés minősége, a szintik tartósságának a tesztje a Behringernél még talán kérdéses. A nagy márkák meg sokat akarnak keresni, mert megszokták, hogy sokat keresnek már csak a brandjüknél fogva, s úgy látszik, hogy a Behringer nem kényszeríti őket árversenyre... legalábbis eléggé.

    • @simcax6087
      @simcax6087 Рік тому

      Igen, az is lehet egy célkitűzés, hogy a régi, legendás hangzásokat megfizethető áron eljuttatni a kispénzű hobbistáknak. Bár a Tangerine Dream is használ behringert...

  • @davewincent6118
    @davewincent6118 Рік тому +5

    Lehetne modularma ujra!!

  • @mikrostarmusic
    @mikrostarmusic Рік тому

    Emlékszem a 2005 Frankfurti musikmesse- re. Abban az időben ott laktam. Emlékszem n Nord standjára. Ráadásul vissza-vissza járok a hit space be is. Pacsi srácok.

  • @istvantoth7431
    @istvantoth7431 Рік тому

    A Soma Terra elsőre nekem kicsit Ciat Lonbarde nyúlásnak tűnik, legalábbis design tekintetében, de nem kétlem az se, hogy a Soma tett bele munkát/tudást rendesen.

  • @geriq2694
    @geriq2694 Рік тому

    Nekem az, hogy kiderült: lehet számítógép nélkül elektronikus zenét készíteni olyan volt, mintha felébredtem volna egy mély álomból. Más kérdés, hogy milyen keret van rá de jelenleg olyan a rendszer, ami mindenek előtt nekem okoz hatalmas örömet, minden alkalom ünnep amikor bekapcsolom.

  • @crepkey
    @crepkey Рік тому

    Az első Pentium CPU 1993-ban lett kiadva, és Magyarországon kb. 1996-tól hódított. 2003-2004-ben már bőven Core2Duo kétmagos procikkal hasítottunk, sőt... ;)

  • @akosnagy8695
    @akosnagy8695 Рік тому +1

    Zenész az, aki az 5000 dolláros hangszerét beteszi az 500 dolláros autójába, hogy utazzon 50 km távolságot az 5 dolláros gázsijáért.
    Ciao Ádám! A SOMA remek cég, a Lyra-8 is izgi hangszer. A Terra-val egyet kell értsek s amikor PM küldted (még egy éve), hogy gondoltál rám, már azóta pörgök rajta. Izgalmasnak hangzik.

    • @jarrefool
      @jarrefool Рік тому

      Ez király! Akkor én is zenész vagyok, csak annyi különbséggel, hogy nem utazok velük és nincs gázsi! :D
      Köszönöm a rávilágítást!!

  • @CHARLIEtheCATofficial
    @CHARLIEtheCATofficial Рік тому

    1:02:45 - Erről van szó! Már minden adott hozzá, hogy az ember zenéljen. És ingyen. Minden más csak kifogás. Ezt ugatom mindenkinek 🐕‍🦺

  • @viccenkivul
    @viccenkivul Рік тому

    az AI pl. szerintem megoldás lehetne az újrahasznált presetek problémára, amiről ti is beszéltetek. Az Arturiának már van most az összes hangszeréből annyi presete, azzal betanítana egy AI-t, ami preseteket generál a szűrők alapján: beállítom bass, pluck, techno, dark és generál nekem 50 presetet, amiből választhatok. Senki nem ugyanazokból a presetekből indulna ki - újragondolt intelligens 'randomize' funkció, én adnám

  • @MoonWalkersbin
    @MoonWalkersbin Рік тому +1

    167000 egy üres 62HP eurorack házért nem kicsit lehúzás ám.

  • @gergelytoth5613
    @gergelytoth5613 8 місяців тому

    Sokan említik teljesen jogosan a lehúzásokat, de a legnagyobb lehúzás a DJ eszközökön van. Milliókat lehet költeni, pedig hangot sem adnak ki. Túl sokan veszik őket, ezért megy fel az áruk. A legtöbb DJ csak pózol az eszközzel. Életemben csak egyszer láttam olyan DJ-t, aki tényleg csinált valamit. Mindenki hallja, hogy lemegy a zene változtatás nélkül, de nem esik le nekik az átverés és rajongtak ezekért a DJkért a 90-es évektől a 10-es évekig.

  • @deejuicemailbox
    @deejuicemailbox Рік тому

    23:17 Ezt hívják úgy AD, hogy sznobizmus. 🥴

  • @weigertj
    @weigertj Рік тому

    Rap esetében úgy tűnik, már egészen működőképes az AI: ua-cam.com/video/y7r6PAkFRfU/v-deo.html