sajnálom, hogy a hangminősége akadályoz abban hogy pontosan érthető legyen az értékes gondolat., Talán az eljövendő előadások felvételénél szakemberrel kellen konzultálni.,.... vagy ha lehetséges, javitani ezen , mert szerintem ezt sokan töbször is visszahallgatjuk.,... Köszönet mindenért.
Kár, hogy a mikrofon messze volt a szájától, ezért mindent is felvett😢
Рік тому+13
Köszönöm a lehetőséget, hogy ingyen hozzáférhetek ilyen máshol nem található magas értékű szellemi munícióhoz, óriási segítség lenne az elmondottak magyar feliratozása, mert nem mindig tisztán érthető minden szó, ami a megértés rovására van. Köszönöm, Máté Domokos
Hatalmas érték, remélem még sokan felfedezik. A hangot jó lenne feljavítani. Nagy kár, hogy ilyen a hangminóség. Jó egészséget kívánok Bistey Zsuzsának.
28:00 percnél A Bizalomról és a kockázatról beszéltél. Ezek az ember életének részei, illetve minden teremtett lény életének részei. Isten nem bízik az emberben, mert pontosan ismeri, tehát a bizalom értelmezhetetlen ott, ahol tudjuk biztosan, hogy mi folyik/történik. Ugyanakkor Isten pontosan tudja az ember kockázatos állapotát, és ezért a tökéletes teremtés része, hogy az emberrel tudatja mindazt, amit Istentől kell megtudnia. Minden más az ember saját drámája, amelyet az örök létezésében úgy alakít, ahogy akar. Nem létezik olyan hatalom, amely az embertől el tudná venni az életét és az élete fölötti hatalmát. Egy eseti drámában azonban bármi elképzelhető. Mi is lenne az az élet, amelyben megszűnik a dráma? Ha ezt elképzelni sem tudod, akkor nem létezik a számodra drámák nélküli élet. És ez a kockázata az ember helyzetének, hogy elveszítheti a fejlődését szolgáló képzelőerejét, és a pokoli környezeten belül ragad a képzelete. A mi dolgunk annyi, hogy a bezárult képzeleten rést üssünk, mint egy tojáshéjon, és motiváljuk a kiscsibét arra, hogy kibújjon a tojásból. Ami hibát elkövetünk, hogy a megszületett szabadságot nem segítjük megerősödni, emiatt újra burkolatot növeszt, vagy elpusztul (elmenekül ebből a megtestesüléséből).
Az élet az nem azonos a szeretettel (már csak azért sem, mert nem tudsz adni egy hiteles definíciót a szeretetre) Az Isten az Önhatalmú, magányos, mindenttudó, "Vagyok, Aki vagyok" személy nem szeret senkit, mert nincsen akit szerethetne, nincsen társasága. A hindu tudományban van egy festmény Istenről, ahogy ül a palotája tükörpadlóján a saját tökörképét nézve és szeretné átölelni azt, akit a tükörben lát. Ennél szívbemarkolóbban nem találkoztam Isten magányosságával. Édesanyám, a halálos ágyán, tőlem búcsúzva azt mondta nekem: "Kisfiam, ne haragudj meg azért, amit most mondok neked! Én nem arra vágyom, hogy odaát édesapáddal újra találkozzam, nekem egyetlen vágyam van, hogy Jézus átöleljen engem." Hogyan jön létre ilyen mély, igaz szerelem az emberben Isten iránt. Bizonyosan nem úgy, hogy Isten belénk rakta, hanem abból a szeretet iránti vágyból, ami Istent belülről ÉGETI. Ez a vágy ég bennünk is, de mi vagyunk azok, akik ebből élő szerelmet tudunk alkotni. S a valódi szerelem az, ha Isten égő vágyakozását enyhíthejük azzal, hogy Felé fordítjuk a szeretetvágyunkat. Az ember-ember iránti szerelme csak kisérlete, próbája a szeretet vágyunk megnyilvánításának. Sosem lehet örök szerelem ember és ember között, mert minden ember valódi szerelme az Isten. Ezért nagyon erős kötelek van azok között az emberek között, akik együtt szeretik Istent.
32:44 percnél Most túloztál, amikor Steinert túlmagasztalod, mert én sosem találkoztam a munkáival és nincs is szükségem rá ahhoz, hogy igazságosságban növekvő önismeretem legyen. Az egy sarkos önvallomás, hogy neked Steinert valami superembernek kell lássad, hogy magad felértékeljed. Valójában teljesen mindegy kellene legyen, hogy kicsoda Steiner, hiszen nem vallást alapítasz, hanem emberi önsorsformálásból igyekeszel példát mutatni, de nem megy, mert Steiner élete nem egy követhető példa. A Bibliában szereplő betűket azt bárki írhatta és bárkiről, de attól lett Biblia, hogy a követői számára igaznak bizonyult, a kapott példák követése a várt eredményeket hozta. Nem minden működik mindenkinek a Bibliai gondolatok közül, de ha csak egyetlen igazság a Bibliából bearanyozta valakinek az életét, akkor érdemes volt megírni. Az én egyik mesterem, Sri Swami Prabhupada azt írta a Bhagavad-gita Úgy Ahogy Van című művében: "Ha az egész életem munkájával csak egy embernek segítettem egyetlen lépéssel közelednie Istenhez, akkor nem éltem hiába." Azt gondolom kedves Zsuzsa, hogy az embernek a "küldetéstudata" az itt kezdődik és itt is végződik, hogy nem darabszámokban, nem tonnákban és más mennyiségekben jelöli meg a céljait , hanem egyedül Isten elégedetsége jelenti számára az élet értelmét. Az Isten elégedettségét megtapasztalni csak azt tudja, akinek Istennal élő kapcsolata van. Én nem fogadom el, hogy kijelölt közvetítőkhöz KELL fordulnia az embernek, de elfogadom, hogy akiknek szükségük van rá, azok kövessék Isten hiteles képviselőinek tanácsait. Abban rangsort állítani fel, hogy a te mestered az jobb-e, mint más tanítói az önismeretben való fejlődésnek, az egy nyilvánvaló értelmetlenség, amivel szégyent hozol a mesteredre.
43. percnél Az "eszembe jutott" jelentésről szólva, igen az eszembe bejut, mert Isten azt mondja : "Én adom a felejtést és az emlékezést." "Megőrzöm amid van és megadom, amire szükséged van."
A növény tud érzelmeket kommunikálni. Meg kellene érteni, hogy a növény egy élőlény, ugyanolyan élőlény, mint egy ember, egy angyal, vagy egy félisten. Ebből pedig tisztán érthető az is, hogy minden képességgel rendelkezik, és minden képességét használja is az adott megtestesülésének KORLÁTAI között. A növények kommunikálják az érzelmeiket, a gondolataikat, a jellemüket. A védikus tudományok szerint az életfolyamat az nem más, mint az érzékszervek kapcsolata az érzéktárgyaikkal. Az érzékszervekben késztetés van az érzéktárgyakkal való összekapcsolódásra (hiányérzet), amely az élőlényt cselekvésekre ingerli/készteti/kényszeríti. A védikus tudományok szerint 13 érzékszervünk van, és ezek közül a földi létben a szexuális érzékszervünk késztetései a legerősebb befolyásolói az emberi viselkedésnek. A földi létformák közül a fákat nevezi meg a védikus tudomány, mint a leginkább szexorientált létforma, mivel minden egyes magjuk megporzódása orgazmussal jár együtt. Kérnék szépen nagyobb tiszteletet=igazságosságot a növényi létforma bemutatása során.
Az állatok rendjének az élőlény mozgástere tágabb, de az élőlény ugyanaz, az önkifejezési lehetőségei bővebbek, az érzékeinek használata könnyebben megfigyelhető ( magasabb a frekvenciatartománya és az amplitúdója a testének, mint a növényi létformákban volt.
Amennyivel butább a kő, annyival kevésbé i tud mozogni, de tud. A maga nemében az ember sem tud mozogni, nincs szabad akarat, szabad érzés van. Mindenben van érzés egy oszlopban is. Az érzés formához kötődik. És nem lélek van, érzés van.
Kedves @Balázs..! Az ön által elmondottak pontosabban hogyan kapcsolódnak az itt elhangzottakhoz? És az ön álláspontja szerint hogyan kapcsolódnak egymáshoz a mozgás, az érzés, az akarat és a dolgok formája ? És főként hogy nem kapcsolódik a ”lélek”hez ? (Ami ön szerint mintha nem is lenne, ha jól értem...)
sajnálom, hogy a hangminősége akadályoz abban hogy pontosan érthető legyen az értékes gondolat., Talán az eljövendő előadások felvételénél szakemberrel kellen konzultálni.,.... vagy ha lehetséges, javitani ezen , mert szerintem ezt sokan töbször is visszahallgatjuk.,... Köszönet mindenért.
Borzasztó! Élvezhetetlen, ahogy VÉGIG a sorok között valaki csattog, csiszol, széket húzkod, ajtó csapodik, fészkelődik stb..
Kár, hogy a mikrofon messze volt a szájától, ezért mindent is felvett😢
Köszönöm a lehetőséget, hogy ingyen hozzáférhetek ilyen máshol nem található magas értékű szellemi munícióhoz, óriási segítség lenne az elmondottak magyar feliratozása, mert nem mindig tisztán érthető minden szó, ami a megértés rovására van. Köszönöm, Máté Domokos
Hatalmas érték, remélem még sokan felfedezik. A hangot jó lenne feljavítani. Nagy kár, hogy ilyen a hangminóség. Jó egészséget kívánok Bistey Zsuzsának.
Nagyon igaz az emberi szellem és godolat bele ván jelenleg korlátozva a fizikai testébe.❤ Megtiszteltetés!❤
De ez csak Én érzem így,!
15 évesen adták kezembeSteiner könyvet akkor még nem értettem majd 49 évesen inditottak el az úton köszönöm hogy már kezdem érteni
Hálásan köszönöm! Áldás.❤
Csodálatos ez az ELŐADÁS ! Hálásan Köszönöm !
Sajnos csak részlegesen, foszlányokban hallom a hangminőség végett. Nagyon sajnálom, bizonyára nagyszerű volt❤
Köszönöm az előadàsokat!
Hálásan köszönöm!
A témához méltó hangminőség nagyon jó lenne.
Nagy veszteseg hogy a hangminoseg miatt szinte semmit nem erteni az eloadasbol, amirol sejteni hogy felertekelhetetlen tartalmu.
Tiszteletem , miert nemaksssza a kis mikrofont a ruhsjara ? Amit mond megerdemli hogy jo halljuk is ne csak kovetkeztessunk , srtol mit is mond.
28:00 percnél
A Bizalomról és a kockázatról beszéltél.
Ezek az ember életének részei, illetve minden teremtett lény életének részei.
Isten nem bízik az emberben, mert pontosan ismeri, tehát a bizalom értelmezhetetlen ott, ahol tudjuk biztosan, hogy mi folyik/történik.
Ugyanakkor Isten pontosan tudja az ember kockázatos állapotát, és ezért a tökéletes teremtés része, hogy az emberrel tudatja mindazt, amit Istentől kell megtudnia.
Minden más az ember saját drámája, amelyet az örök létezésében úgy alakít, ahogy akar.
Nem létezik olyan hatalom, amely az embertől el tudná venni az életét és az élete fölötti hatalmát.
Egy eseti drámában azonban bármi elképzelhető.
Mi is lenne az az élet, amelyben megszűnik a dráma?
Ha ezt elképzelni sem tudod, akkor nem létezik a számodra drámák nélküli élet.
És ez a kockázata az ember helyzetének, hogy elveszítheti a fejlődését szolgáló képzelőerejét, és a pokoli környezeten belül ragad a képzelete.
A mi dolgunk annyi, hogy a bezárult képzeleten rést üssünk, mint egy tojáshéjon, és motiváljuk a kiscsibét arra, hogy kibújjon a tojásból.
Ami hibát elkövetünk, hogy a megszületett szabadságot nem segítjük megerősödni, emiatt újra burkolatot növeszt, vagy elpusztul (elmenekül ebből a megtestesüléséből).
Az élet az nem azonos a szeretettel (már csak azért sem, mert nem tudsz adni egy hiteles definíciót a szeretetre)
Az Isten az Önhatalmú, magányos, mindenttudó, "Vagyok, Aki vagyok" személy nem szeret senkit, mert nincsen akit szerethetne, nincsen társasága.
A hindu tudományban van egy festmény Istenről, ahogy ül a palotája tükörpadlóján a saját tökörképét nézve és szeretné átölelni azt, akit a tükörben lát.
Ennél szívbemarkolóbban nem találkoztam Isten magányosságával.
Édesanyám, a halálos ágyán, tőlem búcsúzva azt mondta nekem: "Kisfiam, ne haragudj meg azért, amit most mondok neked! Én nem arra vágyom, hogy odaát édesapáddal újra találkozzam, nekem egyetlen vágyam van, hogy Jézus átöleljen engem."
Hogyan jön létre ilyen mély, igaz szerelem az emberben Isten iránt.
Bizonyosan nem úgy, hogy Isten belénk rakta, hanem abból a szeretet iránti vágyból, ami Istent belülről ÉGETI.
Ez a vágy ég bennünk is, de mi vagyunk azok, akik ebből élő szerelmet tudunk alkotni.
S a valódi szerelem az, ha Isten égő vágyakozását enyhíthejük azzal, hogy Felé fordítjuk a szeretetvágyunkat.
Az ember-ember iránti szerelme csak kisérlete, próbája a szeretet vágyunk megnyilvánításának.
Sosem lehet örök szerelem ember és ember között, mert minden ember valódi szerelme az Isten.
Ezért nagyon erős kötelek van azok között az emberek között, akik együtt szeretik Istent.
Valóban ! Én úgy tudtam, hogy az állatoknak LELKE és tudata van , míg ez embernek (LELKE -SZELLEME) és ÖNTUDATA van ! Hálásan Köszönöm !
32:44 percnél
Most túloztál, amikor Steinert túlmagasztalod, mert én sosem találkoztam a munkáival és nincs is szükségem rá ahhoz, hogy igazságosságban növekvő önismeretem legyen.
Az egy sarkos önvallomás, hogy neked Steinert valami superembernek kell lássad, hogy magad felértékeljed.
Valójában teljesen mindegy kellene legyen, hogy kicsoda Steiner, hiszen nem vallást alapítasz, hanem emberi önsorsformálásból igyekeszel példát mutatni, de nem megy, mert Steiner élete nem egy követhető példa.
A Bibliában szereplő betűket azt bárki írhatta és bárkiről, de attól lett Biblia, hogy a követői számára igaznak bizonyult, a kapott példák követése a várt eredményeket hozta.
Nem minden működik mindenkinek a Bibliai gondolatok közül, de ha csak egyetlen igazság a Bibliából bearanyozta valakinek az életét, akkor érdemes volt megírni.
Az én egyik mesterem, Sri Swami Prabhupada azt írta a Bhagavad-gita Úgy Ahogy Van című művében:
"Ha az egész életem munkájával csak egy embernek segítettem egyetlen lépéssel közelednie Istenhez, akkor nem éltem hiába."
Azt gondolom kedves Zsuzsa, hogy az embernek a "küldetéstudata" az itt kezdődik és itt is végződik, hogy nem darabszámokban, nem tonnákban és más mennyiségekben jelöli meg a céljait , hanem egyedül Isten elégedetsége jelenti számára az élet értelmét.
Az Isten elégedettségét megtapasztalni csak azt tudja, akinek Istennal élő kapcsolata van.
Én nem fogadom el, hogy kijelölt közvetítőkhöz KELL fordulnia az embernek, de elfogadom, hogy akiknek szükségük van rá, azok kövessék Isten hiteles képviselőinek tanácsait.
Abban rangsort állítani fel, hogy a te mestered az jobb-e, mint más tanítói az önismeretben való fejlődésnek, az egy nyilvánvaló értelmetlenség, amivel szégyent hozol a mesteredre.
Hála ezekért a fontos tanításokért!
Kedves Zsuzsa néni csinálom az esti gyakorlatot és tetszik nekik, nekem is. Segítenek nekem, érzem.
Nagyon rossz a hang, pedig minden szavát élvezem, ha hallom
43. percnél
Az "eszembe jutott" jelentésről szólva, igen az eszembe bejut, mert Isten azt mondja : "Én adom a felejtést és az emlékezést." "Megőrzöm amid van és megadom, amire szükséged van."
❤️
A növény tud érzelmeket kommunikálni.
Meg kellene érteni, hogy a növény egy élőlény, ugyanolyan élőlény, mint egy ember, egy angyal, vagy egy félisten.
Ebből pedig tisztán érthető az is, hogy minden képességgel rendelkezik, és minden képességét használja is az adott megtestesülésének KORLÁTAI között.
A növények kommunikálják az érzelmeiket, a gondolataikat, a jellemüket.
A védikus tudományok szerint az életfolyamat az nem más, mint az érzékszervek kapcsolata az érzéktárgyaikkal.
Az érzékszervekben késztetés van az érzéktárgyakkal való összekapcsolódásra (hiányérzet), amely az élőlényt cselekvésekre ingerli/készteti/kényszeríti.
A védikus tudományok szerint 13 érzékszervünk van, és ezek közül a földi létben a szexuális érzékszervünk késztetései a legerősebb befolyásolói az emberi viselkedésnek.
A földi létformák közül a fákat nevezi meg a védikus tudomány, mint a leginkább szexorientált létforma, mivel minden egyes magjuk megporzódása orgazmussal jár együtt.
Kérnék szépen nagyobb tiszteletet=igazságosságot a növényi létforma bemutatása során.
A hang minosege tenyleg pocsek. De arra is figyelni kellene, hogy ki ul a kamera latotereben. ...az a neni olyan faradt, hogy majd elalszik. 😥
A hangminőség azért ilyen hogy küzdj meg az infóért!
SAJNOS NAGYON ROSSZ A HANGMINŐSÈGE, PEDIG NAGYON ÉRDEKELAZ ELŐADÁS
Nagy kár ez, sajnálom én is
Visszhangos a felvétel, nehezen érthető.
Néha alig hallható a külső zajok miatt. Kár, hogy külső felvétel. Amúgy sem könnyű téma, minden szót hallani lenne jó.
Az állatok rendjének az élőlény mozgástere tágabb, de az élőlény ugyanaz, az önkifejezési lehetőségei bővebbek, az érzékeinek használata könnyebben megfigyelhető ( magasabb a frekvenciatartománya és az amplitúdója a testének, mint a növényi létformákban volt.
Idegesítő , hogy nem lehet érteni a vízhang miatt, nagyon kár!
Értékét csökkenti az előadásnak, a botrányos hangtechnika. Kár érte.
Igen tényleg nagyon rossz a hang, mondatokat nem hallani, de megoldottam, fülhallgatóval minden érthető.
sajnos nagyon rosszul hallani.
A hangminőség elég gyenge és még bezavar a csöpögő csap is.... az előadó és az előadás is érdekfeszítő, többször is visszahallgatom.
Hangminőség elégtelen ,botrányos.
V
Amennyivel butább a kő, annyival kevésbé i tud mozogni, de tud. A maga nemében az ember sem tud mozogni, nincs szabad akarat, szabad érzés van. Mindenben van érzés egy oszlopban is. Az érzés formához kötődik. És nem lélek van, érzés van.
Kedves @Balázs..!
Az ön által elmondottak pontosabban hogyan kapcsolódnak az itt elhangzottakhoz?
És az ön álláspontja szerint hogyan kapcsolódnak egymáshoz a mozgás,
az érzés,
az akarat és
a dolgok formája ?
És főként hogy nem kapcsolódik a ”lélek”hez ?
(Ami ön szerint mintha nem is lenne, ha jól értem...)
bocsi...zagyvarékas...