Moja żona :) Przez 5 lat razem wszystko planowaliśmy i potem realizowaliśmy. Mieliśmy też wsparcie ze strony profesjonalnych doradców (przy takich inwestycjach warto ich zatrudniać). W zakresie betonu wspierał nas Krzysztof Kuniczuk (nadzoruje w Polsce wiele inwestycji z betonu architektonicznego jak muzea, obiekty sportowe itp.).
Tomasz, dzięki Tobie Pan Mąż mi tu taką laurkę wystawił, że ja to sobie już wydrukowałam i wzięłam w ramki ;) Raczej w mediach społecznościowych dostaję od razu łatkę kury domowej, na niczym się nie znającej i... jak to mówią "pachnącej w łóżku" i wydającej kasę Pana Męża. Inny ciekawy zarzut z ostatnich dni (jak słyszą damski głos): "se influenserka chatę wynajęła i szpanuje". I ja tak to czytam to się zastanawiam: co w moim życiu poszło nie tak ;))) pozdrawiam
@@eutymia_dom_ogrod ludzie są mocni w gębie tylko przed klawiaturą, a w realnym świecie jest zupełnie na odwrót ;) Proszę też pamiętać, że narzekanie i zazdrość są naszym "sportem" narodowym i nie da się zmienić mentalności osób, które dowartościowują się w ten sposób. Obserwuje kilka kobiet zajmujących się budowlanką i jestem ogromnym wrażeniem ich pracy. Dbałość o detale, empatia i determinacja w podnoszeniu kwalifikacji są tym, czego brakuje wielu facetom 😉
Ja nie chcę wskazywać konkretne osoby, ale mam tu od razu kilka osób napisało, że rozpoznaje dom z kanału LC Latos. To by była olbrzymia frajda dla tych osób.
Dom w takim stylu jest moim marzeniem ❤ Dosłownie każdy detal jest doskonale przemyślany i widać jak dużo pracy włożyliście w jego realizację! A wisienką na torcie sa akrylowe akwaria aquascaping'owe 😍 Cudo!!! 👏👏👏
Z ciekawości - projekt tego domu pochodzi z linii willi/rezydencji Floryda? Widzę w nich wiele elementów wspólnych i zastanawiam się czy dobrze połączyłem kropki 😄
Hmmm… nie wiem co to. Wygooglałam. Ten projekt byłby trudny dla nas do realizacji. Z racji faktu, że cały dom to monolit żelbet staraliśmy się, by z jednej strony bryła domu nie miała wielkich, jednolitych powierzchni, a z drugiej strony, by przełamania były łatwe na potrzeby składania szalunków. Floryda ma dużo więcej… komplikacji bryły.
W pełni rozumiem. Po to powstał ten profil. Sporo już dostaliśmy informacji, że ktoś zmienił plany budowy, materiały lub (co gorsza) rozstał się z wykonawcami.
Dom może i jest szczelny jak termos, ale te bez przylgowe drzwi wejściowe to już raczej nie. Za to światło ładnie wpada przez szpary 😁 0:54 . Przy próbie szczelności był tam prawdopodobnie zamontowany wiatrak do pomiarów więc było szczelnie, ale teraz już raczej nie jest. Od taka mała złośliwość, a poza tym to ok.
A ja mam pytanie na temat BTS w domu o których wspomniałaś. Słyszałem, że stworzenie prywatnego BTS graniczy praktycznie z cudem. Jak to wygląda? Czy potrzeba jest duża ilość zezwoleń?
Przepisy Prawa Telekomunikacyjnego dają prawo stawiania BTS operatorom telekomunikacyjnym. UKE tego mocno pilnuje. Niemniej część operatorów ma takie możliwości. U nas taki BTS uruchomił właśnie jeden z GSM-owych operatorów.
Ojej, bardzo mi miło, ale dopiero co ruszyliśmy na UA-cam. Wcześniej tylko od casu do czasu wrzucałam short, które tworzyłam pod inne platformy społecznościowe. Będziemy działać z długometrażówką!
Wszystko pięknie ładnie ale na to wszystko to trzeba mieć mocno zasobny portfel , taki dom to marzenie ,niestety nieliczni mogą sobie pozwolić na takie coś. Pozdrawiam
Kosztów nie podajemy. Po pierwsze są sprzed 5 lat, po drugie sporą część robiliśmy przy współpracy z dostawcami w ramach specjalnego marketingowego wsparcia (po prostu taniej), po trzecie nie robiła nam tego zewnętrzna firma tylko sami to ogarnialiśmy (oczywiście zatrudniając okresowo rożnych ludzi jak zbrojarzy). Nas, ale to tylko nas, kosztowało to porównywalnie do ścian z silikatów uwzględniając np ich tynkowanie (nasze ściany są surowe, nie ma tynków). Dalej, nas w szalunkach bardzo wsparła firma SBA Poland, a to znaczący koszt. Beton układałem sam osobiście, a Krzysiek stał obok i mówił jak to robić. Także podawanie w takiej sytuacji jakichkolwiek kosztów prowadziłoby do nieporozumień i jałowych dyskusji.
W jakim sensie? Chciałbyś poznać dokładną recepturę? To tej nie możemy podać (prawa autorskie). W przypadku dopasowania receptury polecam kontakt z Krzysztofem Kuniczukiem, który był naszym doradcą. To co mogę powiedzieć to jest to beton klasy B37 z kruszywem granitowym 8-16 (w jednym przypadku była kładziona wersja samo-zagęszczalna i tam było drobniejsze kruszywo, jednak tego nie polecam). Plastyfikatory, trochę różnej specjalistycznej chemii... z dodatków nietypowych rozjaśniający dwutlenek tytanu.
O ile beton jest droższy od klasycznej technologii murowania? Chętnie bym coś takiego wykonał u siebie lecz chcę zrozumieć skalę kosztów (o ile procent jest to droższe) ;)
Jak to oszacować? Ile będzie zużytej stali? Jej ceny śledziliśmy jak notowania giełdowe. Koszt betonu zależy od mieszanki. Jaka będzie receptura? Z dodatkami (drogimi niestety), które wpłyną na walory estetyczne? Czy potrzebne będzie precyzyjne przygotowanie szalunków, bo po ich zdjęciu już nie będzie nic kładzione na ściany czy też mogą wyjść „brzydkie”, bo pójdą na nie okładziny betonowane?
@@eutymia_dom_ogrod Moje pytanie bardziej brzmi czy jest to droższe o 100%, 200% czy 1000% od technologii murowanej dla tego konkretnego przypadku ;) Pewnie jakieś wyceny robiliście na obie technologie. Jeśli nie to jaki jest to rząd wielkości kosztów dla Waszego domu i ile m2 powierzchni macie?
Budowę trzeciego Pan Mąż z Eutymii ma już za sobą. Medycyna nie jest naszą branżą. Ja się interesuję psychologią, rozwojem, zaburzeniami. Słowo “eutymia” znałam wcześniej. Uznałam, że będzie odpowiednie jako nazwa naszego projektu domu. Potem powstał profil na Instagramie. Przejął nazwę z projektu.
Wielkie okna od południa to wg mnie pomyłka. Czemu? Bo latem doprowadzają do przegrzania budynku i trzeba stosować dodatkowe rolety zewnętrzne co podraża koszt a zimą większość dni jest pochmurna co powoduje oknami dodatkowe straty ciepła. Zamiast tego lepiej jest wybudować przed domem przy ścianie od południa np -6 m2 powietrzy kolektor słoneczny który sterowany automatycznie dostarcza nam ciepło gdy chcemy a nie wraz z każdym promieniem slońca.😅 Dodam że pani rozwiazanie wymsga drogiej pompy ciepła i jakiegoś zatłaczania ciepła do gruntu. W moim rozwiązaniu nie trzeba nawet podlogówki. Wystarczy rekuperacja z wpiętym przez mieszalnik klimatyzatorem jako ogrzewacz i latem schładzacz 😊
Co Państwo sądzą o domie z keramzytu? Jak to ma się do parametrów akumulacyjności? Oczywiście dom prefabrykowany nie jest z czystego keramzytu ponieważ jest to betonowo keramzytowy.
Dobre pytanie. W zasadzie wszystko czysty beton. A piszę „w zasadzie” bo jest pociągnięty beton impregnatem. A ten gdzie niegęsie jest z delikatnym dodatkiem barwnika.
@@PanMazzEutymii moze zle sformułowałem swoje pytanie, patrząc na doświadczenie z wykorzystaniem prze panstwa róznych wlasciwosci materiałó, co sądzą Panstwo o pomysle domu ktory byłby zakopany w ziemi, w krzywej dzialce skierowanej spadem na południe a tylko niewielka jego czesc nad ziemią, naturalne ciepło ziemi i jednoczesnie izolacja
@@magessrebn7455 To będzie wtedy dokładnie taki efekt jaki osiągnęliśmy w naszej piwniczce (materiały albo szortach YT albo na naszym IG). Generalnie ziemia jest super, jednak po pierwsze jej kluczowe właściwości są na głębokości 2m (stąd np GWC na tej głębokości), a po drugie nie można się od niej odizolować termicznie bo nie będzie dostępu do tych właściwości. A znów jak się nie odizolujemy to temperatura będzie zawsze około 12-15st i nie da się tego nagrzać, bo ziemia odbierze. Dlatego właśnie piwnice sa tak dobre do przetrzymywania przetworów.
Wybudowanie domu który tutaj przedstawiono kosztowało lekko 2 miliony zł. Ludzie których stać na takie budowle mają głęboko w poważaniu czy to jest akumulacyjne czy nie. Mają też w poważaniu że stropodach trzeba czyścić 4 razy w roku uszczelniać co 10 lat. W poważaniu mają też ściany bez okapu które po dwóch latach robią się zielone a po 5 myciach trzeba odnawiać. Na sam koniec maja w poważaniu że beton z racji tego że bardzo wolno zmienia swoją temp ma tendencję do osiadania wilgoci co widać a bardziej czuc w każdej zabytkowej budowli. Szkoda że w tym filmie nikt nie powiedział o tym słowa.
Mieszkamy tu 5 rok chyba nie możemy się z Tobą zgodzić. Masz prawo do swojego zdania, jednak nasze doświadczenie w tym domu jest zgoła odmienne. Nie mamy głęboko w... akumulacyjności bo zależy nam na ekologii czego dowodem jest wiele innych aspektów w tym np. ogród. Nie mamy jej też tam gdzie piszesz bo ma zalety wpływające na komfort w samych pomieszczeniach. Stropodachu nie trzeba uszczelniać co 10 lat jeżeli jest profesjonalnie zrobiony, a co do czyszczenia to robimy to raz na rok przed zimą. Nasz dach robił super gość: www.youtube.com/@pawelwojciak3940 polecam. W sumie to może tu pośrednio mogę się zgodzić z Tobą bo u kolegi robił dach partacz i tam już dwa razy były poprawki. Jednak to nie wina dachu płaskiego, a wykonawstwa. Ściany nam nie zielenieją bo zastosowaliśmy spiek i olejowane deski. Oczywiście, raz na 5-10 lat trzeba będzie je przemyć, bo dom jest wśród drzew, jednak po to właśnie taki rodzaj materiałów by dało się to łatwo zrobić.. Natomiast co do wilgoci, no to tu naprawdę nie możemy się zgodzić. Mamy 3 akwaria, w tym jedno 3m3, 7 terrariów i od 5 lat nic takiego się nie wydarzyło. Być może masz doświadczenia z jakiś starych technologii "z wielkiej płyty" lub coś podobnego. Przy czym tam to także nie była chyba wina betonu a np izolacji, sposobu wykonania, malowania farbami nie paro-przepuszczalnymi itp.
Jeśli ktoś tyle czasu i pieniędzy wkłada w budowę domu i to dla siebie to nie ma głęboko w poważaniu. Z tego co piszesz to już powinien ten dom być stęchlizną zieloną, a nie jest. 🤔
@@PanMazzEutymii na wstępie piękny dom , posiadam w podobnej technologi w tradycyjnym wyglądzie który sam zaprojektowałem i wybudowałem też w standardzie pasywnym . U mnie przy -10 test robiłem, kumulacja jest na poziomie spadku 1,3 stopnia na 24h. Na viessmanie mam mniej załączeń średnio 2,5 na dobę ale rozwiązałem w ten sposób że pc ładuje bufor 500 i każda grupa pompowa dwie kondygnacje , garaż , akwarium jak wasze 3000l . Pobiera z bufora. Wraz z żoną też byliśmy wariatami jak wy od strony technicznej, pasywnej itd. Na koniec napisze że większość nas nie zrozumie i nie uwierzy jak taki dom funkcjonuje . Problem jest z tym że wielu ocenia według swojego budżetu i nie rozumie że inni mogą mieć inne priorytety możliwości i marzenia .
@@marcinjanowicz769Dzięki. Cieszę się, ze też podjąłeś taki wysiłek. U nas pompa uruchamia się nieco częściej zapewne z powodu grzania w lato (średnia z całego roku) no i my nie robiliśmy bufora. Czy zrozumieją? Część nie zrozumie jednak część na pewno zacznie drążyć o co tu chodzi i w przyszłości może coś z tego wyniesie do jakiś swoich projektów.
Na to czekałem! Dziekujeeeee! 🤩😊
Proszę bardzo. Mamy nadzieję, że zainteresuje więcej osób.
Zaskakująco głęboka wiedza o działaniu instalacji grzewczych jak na właścicielkę / inwestorkę! Podziwiam i szanuję!
Moja żona :) Przez 5 lat razem wszystko planowaliśmy i potem realizowaliśmy. Mieliśmy też wsparcie ze strony profesjonalnych doradców (przy takich inwestycjach warto ich zatrudniać). W zakresie betonu wspierał nas Krzysztof Kuniczuk (nadzoruje w Polsce wiele inwestycji z betonu architektonicznego jak muzea, obiekty sportowe itp.).
Tomasz, dzięki Tobie Pan Mąż mi tu taką laurkę wystawił, że ja to sobie już wydrukowałam i wzięłam w ramki ;) Raczej w mediach społecznościowych dostaję od razu łatkę kury domowej, na niczym się nie znającej i... jak to mówią "pachnącej w łóżku" i wydającej kasę Pana Męża. Inny ciekawy zarzut z ostatnich dni (jak słyszą damski głos): "se influenserka chatę wynajęła i szpanuje". I ja tak to czytam to się zastanawiam: co w moim życiu poszło nie tak ;))) pozdrawiam
@@eutymia_dom_ogrod :) Hejterzy i zazdrośnicy zawsze będą, nie ma się co przejmować i należy robić swoje!
@@eutymia_dom_ogrod ludzie są mocni w gębie tylko przed klawiaturą, a w realnym świecie jest zupełnie na odwrót ;) Proszę też pamiętać, że narzekanie i zazdrość są naszym "sportem" narodowym i nie da się zmienić mentalności osób, które dowartościowują się w ten sposób. Obserwuje kilka kobiet zajmujących się budowlanką i jestem ogromnym wrażeniem ich pracy. Dbałość o detale, empatia i determinacja w podnoszeniu kwalifikacji są tym, czego brakuje wielu facetom 😉
jak ktoś czegoś nie zna to od razu mówi że się nie da
Świetny materiał ! Pozdrawiamy nasz najbardziej wymagający Dom :)
Dzięki. To co? Teraz wspólny film o instalacjach?
@@eutymia_dom_ogrod Wypadałoby ... :)
Ja nie chcę wskazywać konkretne osoby, ale mam tu od razu kilka osób napisało, że rozpoznaje dom z kanału LC Latos. To by była olbrzymia frajda dla tych osób.
Wypadałoby w ogóle coś nowego wypuścić, tu ludzie czekają ! 😊@@LCLATOS
Fajny ten Wasz bunkier!
A i dawka wiedzy spora, dzięki!
Bunkier z dużymi oknami. Pozdrawiamy
Co fakt to fakt! "Bunkier z widokiem" ;-)
właśnie
Dom w takim stylu jest moim marzeniem ❤ Dosłownie każdy detal jest doskonale przemyślany i widać jak dużo pracy włożyliście w jego realizację! A wisienką na torcie sa akrylowe akwaria aquascaping'owe 😍 Cudo!!! 👏👏👏
Dzięki. Przed chwilą dosłownie opublikowałam filmik z 4 terrariów. Może Cię również zainteresuje.
Super i na zewnątrz i w środku. Właściciele powinni mieć co najmniej tytuły doktora hab. za opracowanie i dopilnowanie realizacji!
Beton to najlepszy współcześnie materiał do budowy domu 💪👍😉 Idealny wybór!
👍👍👍
Genialnie ❤
dzięki Weronika :)
Latos wykonał swoje zadanie perfekcyjnie 🙂
Jak zawsze
Zgadza się
😍Piękny dom!!!
Dziękujemy bardzo 👍
Wszystko super wygląda proszę jednak powiedzieć jaki jest przekrój ściany zewnętrznej tz
Szerokość
Ilość i jakie warstwy izolacji termicznej
10:00 jakimi urzadzeniami dokładnie został zwiększony zasięg? Ile potrzebnych jest access pointów w takim domu?
W domach z betonu, nie ma wolnej miłości?Jest wolna szybka i taka jaką tylko chcecie!
Dobre, dobre
Z ciekawości - projekt tego domu pochodzi z linii willi/rezydencji Floryda? Widzę w nich wiele elementów wspólnych i zastanawiam się czy dobrze połączyłem kropki 😄
Hmmm… nie wiem co to. Wygooglałam. Ten projekt byłby trudny dla nas do realizacji. Z racji faktu, że cały dom to monolit żelbet staraliśmy się, by z jednej strony bryła domu nie miała wielkich, jednolitych powierzchni, a z drugiej strony, by przełamania były łatwe na potrzeby składania szalunków. Floryda ma dużo więcej… komplikacji bryły.
Łooo Pani kochana! Czuć piniądz!
Trochę się naszarpaliśmy żeby zaoszczędzić, ale to i tak był spory wydatek, który jeszcze dłuuuugo będziemy spłacać.
Teraz żałuje, że nie mialam tej wiedzy przed rozpoczeciem budowy
W pełni rozumiem. Po to powstał ten profil. Sporo już dostaliśmy informacji, że ktoś zmienił plany budowy, materiały lub (co gorsza) rozstał się z wykonawcami.
Jakie są to maty akustyczne o których mowa w 8:51? Jaki materiał i grubość
Mata K-Fonik OPEN CELL 240 o grubości 10mm. Warto kupić do niej dedykowany klej.
mozesz podać jaki to higrometr masz super ciepły głos
Mialem wlasnie pytac o wifi :)
Access pointy.
Oj udało się!!
Dom może i jest szczelny jak termos, ale te bez przylgowe drzwi wejściowe to już raczej nie. Za to światło ładnie wpada przez szpary 😁 0:54 . Przy próbie szczelności był tam prawdopodobnie zamontowany wiatrak do pomiarów więc było szczelnie, ale teraz już raczej nie jest. Od taka mała złośliwość, a poza tym to ok.
To jest dużo prostsze. Drzwi mają nadmuchiwane uszczelki. Pokazywaliśmy to tu: instagram.com/reel/CvplxqHI4Nx/?igsh=MW4zZGQ0cHl3Z2M4ZQ==
Aha no to spoko. Nie mam więcej uwag.
A ja mam pytanie na temat BTS w domu o których wspomniałaś. Słyszałem, że stworzenie prywatnego BTS graniczy praktycznie z cudem. Jak to wygląda? Czy potrzeba jest duża ilość zezwoleń?
Przepisy Prawa Telekomunikacyjnego dają prawo stawiania BTS operatorom telekomunikacyjnym. UKE tego mocno pilnuje. Niemniej część operatorów ma takie możliwości. U nas taki BTS uruchomił właśnie jeden z GSM-owych operatorów.
@@PanMazzEutymii można podpytać o operatora?
@@FullThrottle2tmobile
Chcialem zobaczyć wiecej materiałów a dostępne tylko 2, o co chodzi?
Zaczynaliśmy od Instagrama. Tam jest mnóstwo (kilkaset) filmów. Tu dopiero wystartowaliśmy i materiały będą sukcesywnie dodawane.
Ojej, bardzo mi miło, ale dopiero co ruszyliśmy na UA-cam. Wcześniej tylko od casu do czasu wrzucałam short, które tworzyłam pod inne platformy społecznościowe. Będziemy działać z długometrażówką!
❤❤❤
💚
Wszystko pięknie ładnie ale na to wszystko to trzeba mieć mocno zasobny portfel , taki dom to marzenie ,niestety nieliczni mogą sobie pozwolić na takie coś. Pozdrawiam
Dojebany ten domek !! podoba mi się!
Dzięki 😅
Jaki koszt samej konstrukcji betonowej (z płytą i palami) Waszego domu, w porównaniu z tradycyjnymi metodami?
Kosztów nie podajemy. Po pierwsze są sprzed 5 lat, po drugie sporą część robiliśmy przy współpracy z dostawcami w ramach specjalnego marketingowego wsparcia (po prostu taniej), po trzecie nie robiła nam tego zewnętrzna firma tylko sami to ogarnialiśmy (oczywiście zatrudniając okresowo rożnych ludzi jak zbrojarzy). Nas, ale to tylko nas, kosztowało to porównywalnie do ścian z silikatów uwzględniając np ich tynkowanie (nasze ściany są surowe, nie ma tynków). Dalej, nas w szalunkach bardzo wsparła firma SBA Poland, a to znaczący koszt. Beton układałem sam osobiście, a Krzysiek stał obok i mówił jak to robić. Także podawanie w takiej sytuacji jakichkolwiek kosztów prowadziłoby do nieporozumień i jałowych dyskusji.
No dobrze ale jaki koszt tego domu?
Wydaje mi się że gdzieś już widziałem ten dom, na kanale LC LATOS ? 😁
Zgadza się.
Jaki rodzaj betonu został użyty do budowy tego domu ?
W jakim sensie? Chciałbyś poznać dokładną recepturę? To tej nie możemy podać (prawa autorskie). W przypadku dopasowania receptury polecam kontakt z Krzysztofem Kuniczukiem, który był naszym doradcą. To co mogę powiedzieć to jest to beton klasy B37 z kruszywem granitowym 8-16 (w jednym przypadku była kładziona wersja samo-zagęszczalna i tam było drobniejsze kruszywo, jednak tego nie polecam). Plastyfikatory, trochę różnej specjalistycznej chemii... z dodatków nietypowych rozjaśniający dwutlenek tytanu.
Dom piękny, ale nie tak piękny jak Pani głos i dykcja. Czekamy na audiobooki w Pani wykonaniu :D
Jest mi niezmiernie miło 💚
O ile beton jest droższy od klasycznej technologii murowania? Chętnie bym coś takiego wykonał u siebie lecz chcę zrozumieć skalę kosztów (o ile procent jest to droższe) ;)
Jak to oszacować? Ile będzie zużytej stali? Jej ceny śledziliśmy jak notowania giełdowe. Koszt betonu zależy od mieszanki. Jaka będzie receptura? Z dodatkami (drogimi niestety), które wpłyną na walory estetyczne? Czy potrzebne będzie precyzyjne przygotowanie szalunków, bo po ich zdjęciu już nie będzie nic kładzione na ściany czy też mogą wyjść „brzydkie”, bo pójdą na nie okładziny betonowane?
@@eutymia_dom_ogrod Moje pytanie bardziej brzmi czy jest to droższe o 100%, 200% czy 1000% od technologii murowanej dla tego konkretnego przypadku ;) Pewnie jakieś wyceny robiliście na obie technologie. Jeśli nie to jaki jest to rząd wielkości kosztów dla Waszego domu i ile m2 powierzchni macie?
Skąd nazwa domu? To ten "przysłowiowy trzeci dom" czy też macie do czynienia zawodowo z medycyną?
Budowę trzeciego Pan Mąż z Eutymii ma już za sobą. Medycyna nie jest naszą branżą. Ja się interesuję psychologią, rozwojem, zaburzeniami. Słowo “eutymia” znałam wcześniej. Uznałam, że będzie odpowiednie jako nazwa naszego projektu domu. Potem powstał profil na Instagramie. Przejął nazwę z projektu.
Wielkie okna od południa to wg mnie pomyłka. Czemu? Bo latem doprowadzają do przegrzania budynku i trzeba stosować dodatkowe rolety zewnętrzne co podraża koszt a zimą większość dni jest pochmurna co powoduje oknami dodatkowe straty ciepła. Zamiast tego lepiej jest wybudować przed domem przy ścianie od południa np -6 m2 powietrzy kolektor słoneczny który sterowany automatycznie dostarcza nam ciepło gdy chcemy a nie wraz z każdym promieniem slońca.😅 Dodam że pani rozwiazanie wymsga drogiej pompy ciepła i jakiegoś zatłaczania ciepła do gruntu. W moim rozwiązaniu nie trzeba nawet podlogówki. Wystarczy rekuperacja z wpiętym przez mieszalnik klimatyzatorem jako ogrzewacz i latem schładzacz 😊
Co Państwo sądzą o domie z keramzytu? Jak to ma się do parametrów akumulacyjności? Oczywiście dom prefabrykowany nie jest z czystego keramzytu ponieważ jest to betonowo keramzytowy.
Super chata , czy macie w środku jakieś ściany malowane ? czy to czysty beton ?
Dobre pytanie. W zasadzie wszystko czysty beton. A piszę „w zasadzie” bo jest pociągnięty beton impregnatem. A ten gdzie niegęsie jest z delikatnym dodatkiem barwnika.
@@eutymia_dom_ogrod dzięki za odpowiedz , super stworzyliście miejsce do życia , chciałbym to zobaczyc na żywo , jeszcze raz brawo .
@@eutymia_dom_ogrod można zapytać jaki to impregnat?
Co to za projekt domu?
To jest projekt indywidualny i nie jest w sprzedaży. Nazywa się tak jak ten kanał: Eutymia
@ dziękuję za odpowiedź;)
a co jakby dom byl czesciowo zakopany w ziemi?
Tu dom jest na palach bo grunt to to torfy i namuły na wiele metrów. Teren podmokły... w zasadzie to bagno :)
@@PanMazzEutymii moze zle sformułowałem swoje pytanie, patrząc na doświadczenie z wykorzystaniem prze panstwa róznych wlasciwosci materiałó, co sądzą Panstwo o pomysle domu ktory byłby zakopany w ziemi, w krzywej dzialce skierowanej spadem na południe a tylko niewielka jego czesc nad ziemią, naturalne ciepło ziemi i jednoczesnie izolacja
@@magessrebn7455 To będzie wtedy dokładnie taki efekt jaki osiągnęliśmy w naszej piwniczce (materiały albo szortach YT albo na naszym IG). Generalnie ziemia jest super, jednak po pierwsze jej kluczowe właściwości są na głębokości 2m (stąd np GWC na tej głębokości), a po drugie nie można się od niej odizolować termicznie bo nie będzie dostępu do tych właściwości. A znów jak się nie odizolujemy to temperatura będzie zawsze około 12-15st i nie da się tego nagrzać, bo ziemia odbierze. Dlatego właśnie piwnice sa tak dobre do przetrzymywania przetworów.
@@PanMazzEutymii a moze byc jakos sprobowac odizolowac czesciowo, np jakimis nie uzywanymi pomieszczeniami, i np w tych miejscahc zrobic spizarnie
Ja otoczona w kręgu ludzi "domów szkieletowych z drewna" tez na przekór wszytsko w betonozie. A co mi tam 👀👀👀
Przynajmniej domu Ci nie zwieje 👍
@@eutymia_dom_ogrod to fakt :) i cena domu raczej nie spadnie tylko na odwrót : urośnie :)
Też prawda
Wybudowanie domu który tutaj przedstawiono kosztowało lekko 2 miliony zł. Ludzie których stać na takie budowle mają głęboko w poważaniu czy to jest akumulacyjne czy nie. Mają też w poważaniu że stropodach trzeba czyścić 4 razy w roku uszczelniać co 10 lat. W poważaniu mają też ściany bez okapu które po dwóch latach robią się zielone a po 5 myciach trzeba odnawiać. Na sam koniec maja w poważaniu że beton z racji tego że bardzo wolno zmienia swoją temp ma tendencję do osiadania wilgoci co widać a bardziej czuc w każdej zabytkowej budowli.
Szkoda że w tym filmie nikt nie powiedział o tym słowa.
Mieszkamy tu 5 rok chyba nie możemy się z Tobą zgodzić. Masz prawo do swojego zdania, jednak nasze doświadczenie w tym domu jest zgoła odmienne. Nie mamy głęboko w... akumulacyjności bo zależy nam na ekologii czego dowodem jest wiele innych aspektów w tym np. ogród. Nie mamy jej też tam gdzie piszesz bo ma zalety wpływające na komfort w samych pomieszczeniach. Stropodachu nie trzeba uszczelniać co 10 lat jeżeli jest profesjonalnie zrobiony, a co do czyszczenia to robimy to raz na rok przed zimą. Nasz dach robił super gość: www.youtube.com/@pawelwojciak3940 polecam. W sumie to może tu pośrednio mogę się zgodzić z Tobą bo u kolegi robił dach partacz i tam już dwa razy były poprawki. Jednak to nie wina dachu płaskiego, a wykonawstwa. Ściany nam nie zielenieją bo zastosowaliśmy spiek i olejowane deski. Oczywiście, raz na 5-10 lat trzeba będzie je przemyć, bo dom jest wśród drzew, jednak po to właśnie taki rodzaj materiałów by dało się to łatwo zrobić.. Natomiast co do wilgoci, no to tu naprawdę nie możemy się zgodzić. Mamy 3 akwaria, w tym jedno 3m3, 7 terrariów i od 5 lat nic takiego się nie wydarzyło. Być może masz doświadczenia z jakiś starych technologii "z wielkiej płyty" lub coś podobnego. Przy czym tam to także nie była chyba wina betonu a np izolacji, sposobu wykonania, malowania farbami nie paro-przepuszczalnymi itp.
Jeśli ktoś tyle czasu i pieniędzy wkłada w budowę domu i to dla siebie to nie ma głęboko w poważaniu. Z tego co piszesz to już powinien ten dom być stęchlizną zieloną, a nie jest. 🤔
Ulżyło?
@@PanMazzEutymii na wstępie piękny dom , posiadam w podobnej technologi w tradycyjnym wyglądzie który sam zaprojektowałem i wybudowałem też w standardzie pasywnym . U mnie przy -10 test robiłem, kumulacja jest na poziomie spadku 1,3 stopnia na 24h. Na viessmanie mam mniej załączeń średnio 2,5 na dobę ale rozwiązałem w ten sposób że pc ładuje bufor 500 i każda grupa pompowa dwie kondygnacje , garaż , akwarium jak wasze 3000l . Pobiera z bufora. Wraz z żoną też byliśmy wariatami jak wy od strony technicznej, pasywnej itd. Na koniec napisze że większość nas nie zrozumie i nie uwierzy jak taki dom funkcjonuje . Problem jest z tym że wielu ocenia według swojego budżetu i nie rozumie że inni mogą mieć inne priorytety możliwości i marzenia .
@@marcinjanowicz769Dzięki. Cieszę się, ze też podjąłeś taki wysiłek. U nas pompa uruchamia się nieco częściej zapewne z powodu grzania w lato (średnia z całego roku) no i my nie robiliśmy bufora. Czy zrozumieją? Część nie zrozumie jednak część na pewno zacznie drążyć o co tu chodzi i w przyszłości może coś z tego wyniesie do jakiś swoich projektów.
Niestety nie da się słuchać pani mówiącej przez nos😢
Tak mi przykro. Możliwe, że walczyłam w tym czasie z przeziębieniem.
Obrzydliwy , sztuczny głos spikerki, nie da się oglądać wideo. Kanał w ban
serio? jak dla mnie ciepły normalny i naturalny glos spikerki sprawia ze jeszcze milej sie oglada. Sub leci i czekam na wiecej.
@@whatever4090 wszystkim nie dogodzę. 😅
a beton jest raktoworczy tak ze milego raka
Nie jest.
Uwaga, konto fejkowe, pisane z zazdrości ,żal komuś du.ę ściska. A dom jest Mega fajny ❤ czapki z głów za pomysł inwestorów i dla wykonawców .
Oj udało się!!