10 SZUPER TIPP a fehéregyensúly helyes beállításához

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 жов 2024
  • Összefoglaltam nektek 10 szuper hasznos tippet fehéregyensúly beállítással kapcsolatban. Vannak amiket a fotózás előtt kell megcsinálni, és vannak amik az utómunkában segítenek, hogy helyes színeket és szép képeket tudjatok készíteni. A helyes fehéregyensúly fontos a fényképezésben, ha rossz beállításokat használtok akkor sokat ronthattok vele egy alapból jó képen.
    Ha bármi kérdésed van a fehéregyensúllyal kapcsolatban, amire a videóban nem kaptál választ, vagy van esetleg még más hasznos tipped is ezzel kapcsolatban, akkor azt írd meg nekem ide kommentbe!
    Facebook:
    / dslrpixelstudio
    Facebook fotós csoportom:
    / tanul. .
    Tierfotograz:
    www.tierfotogr...
    / tierfotograz
    Music:
    Sunburst by Scandinavianz / scandinavianz
    Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
    creativecommons....
    Music promoted by Audio Library • Sunburst - Scandinavia...

КОМЕНТАРІ • 9

  • @editpali5448
    @editpali5448 2 роки тому

    Köszönöm a videókat, nagy hasznát veszem. Szeretném kérdezni a fehéregyensuly szinkronizálást hogyan kell elvégezni Photoshopban? Köszönöm ha válaszolsz.

    • @DSLRPixelStudio
      @DSLRPixelStudio  2 роки тому

      Szia, örülök hogy hasznosak a videók😊
      PSben több féle képpen is lehet, de ha raksz rá egy camera raw filtert és azon belül a fehéregyensúlynál mint a Lightroomban van a kis pipetta amivel egy neutrális területre kattintassz, és akkor ahhoz beállítja a fehéregyensúlyt, vagy kézzel is tudod a kelvint meg a tint-et állítgatni. Vagy kiválasztod a gyári profilok egyikét felhős napos vakus stb...

  • @norbertmak9122
    @norbertmak9122 5 років тому +1

    Köszi! :)

  • @katalinpribeli7658
    @katalinpribeli7658 5 років тому

    Újabb kérdés. Bocs,hogy gyakran írok, de most kezdtem el nézegetni a videóidat. Ebben említetted, hogy RAW-ban történő fotózásnál nem kell a megfelelő ikont kiválasztani, automatikus lehet a fehéregyensúly. Ezt csak azért lehet megtenni, mert képszerkesztés során rendezhető? Én RAW-ban fotózok, de sem a LR-ot sem a PS-t nem használom. Ilyen esetben én is az ikonokat állítsam igaz?

    • @DSLRPixelStudio
      @DSLRPixelStudio  5 років тому

      Örülök minden kommentnek meg kérdésnek, legalább látom, hogy valakinek hasznára válik a videó, úgyhogy ne tarts magadba semmi kérdést:)
      Ha RAW-ban fotózol akkor célszerű utólag valamilyen programot használni, amivel a fotóidon utómunkát tudsz végezni, mert különben nem használod ki a RAW fotó előnyét, és a nem utómunkázott RAW képek általában nem mutatnak annyira jól, a RAW-nak az a lényege, hogy a fényképezőgép nem állít be semmit úgy ahogy gondol mint egy jpg esetén a már elkészült képen úgymond, hanem egy az egyben kiadja neked az összes információt a képben ami készítéskor rendelkezésre állt, és ezekből az infókból sokkal jobban tudod ízlésed szerint optimalizálni a végleges képet. Viszont pont ezért ha nem csinálsz vele semmit, akkor mint ahogy az angol név is adja RAW "nyers marad a kép" kicsit fakók a színek kicsit kontraszttalan, nincs utólag élesítve stb...
      Úgyhogy a rövid válasz, hogyha RAW-ba fotózol és nem módosítod, akkor helyesen kell kiválasztanod az ikonokat előre, viszont ha rosszul választottad ki és mégis használsz valamilyen programot, akkor ki tudod javítani utólag ezt a hibát a RAW fájlnál.
      Remélem segítettem.

    • @katalinpribeli7658
      @katalinpribeli7658 5 років тому +1

      @@DSLRPixelStudio köszönöm.

    • @DSLRPixelStudio
      @DSLRPixelStudio  5 років тому +1

      @@katalinpribeli7658 szívesen!

    • @johngood8742
      @johngood8742 4 роки тому +1

      @@katalinpribeli7658
      Csinálj legalább vmi preset fehéregyensúlyt, mert ha nem teszed, valamelyik színcsatornád kiéghet, - kékes képnél a kék, sárgánál a sárga, stb. - így színtorzulás léphet fel világos képelemeknél. RAW-ban kb. 1 blendés túlexpót alkalmazz, h a kép sötétebb részletei ne essenek a zajosabb szintekre. Utómunka mindenképp kell, de cserébe sokkal jobb minőségű képet fogsz kapni!
      Üdv.