Mam wszystko co kocham, na co zasłużyłem i zapracowałem sobie w życiu: żonę, dzieci, gołębie i gołębnik…acha i kredytu też nie musiałem brać, obstawiaj dalej.
@@Robert-fe9sd Cześć.Przy lęgach i wychowie młodych zapotrzebowanie na gryty (wapń,potas,fosfor..pierwiastki śladowe i preparaty mineralno-witaminowe) wzrasta u gołębi karmiących..i jest to proces naturalny.. karmiące ptaki wypłukują z organizmu dużo cennych minerałów ,makro - mikro elementów itd..mlode rosną zapotrzebowanie u nich w tym okresie jest niezbędne.Dlatego bardzo bardzo ważne aby ptaki w tym okresie systematycznie miały dostęp do tych produktów oraz dobrej jakości mieszanki (karmy)( udział proporcjonalny węglowodanów do białek i tłuszczów.. białkowych ciut większy) Kieruj się zasadą że dobry gryt i mineralia gołębie nie oblegają przy karmniku.. zawsze spróbuj na ,,palcu,,czy sypka mineralka nie jest mocno słona! Też żeby nie była zbrylona zawilgnieta..a taka będzie zleżala w gołębniku ze źle funkcjonalna wentylacją, źle-slabo wyizolowanym gołębniku .Gołębie lubią słone ale nadmiar powoduje u nich rozwolnienie w jelitach.. wszystko filtrują nerki.. nieświadomy nadmiar raczej szkodzi im..zwiększony pobór wody i potem takie objawy mają młode w miskach że polewają..a to potem tworzy dobre środowisko rozwoju dla chorób bakteryjnych..Dobre minerały i witaminy są z KLAUSA (Żółte wiaderka) to polecił mojemu koledze właśnie Rafał Stainhof i on polecił mnie po zweryfikowaniu uważam że są dobrej jakości.Gryt ja podaje z BACKS-A też z polecenia pewnego pana po rozmowie telefonicznej.Jestem z niego zadowolony.. dużo koralowca i czysty -swiezy.. Mieszanki mineralne ja np.podaje na,, mokrą "karmę jako osuszacz- na karmę..a gryt co dzień po garści sype po skarmieniu karmą.. ważne jest aby gryt był świeży.. nie taki co tydzień leży w pyle.. dlatego co dzień ale małe ilości..a co zostanie zsypywac żeby nie zostawało i się pylilo..albo wilgotnialo.. Przy wychowie młodych mieszanki mineralne i gryty bogate w wapń są równie ważne jak i karma! Czasem jak samice są mocno eksploatowane to po zniesieniu jaja nie mogą stanąć na nogi tak bardzo ich organizm jest wyjałowiony z wapnia i pierwiastków mineralnych.. Podać gryty w miseczce i do wieczora lub rano już będzie ok.. Pozdrawiam.
@@goebiepocztowe-pigeonsspor1477 Dziękuję za cenne porady. A w co się konkretnie mogę zaopatrzyć na przyszły rok przed łęgami żeby nie było problemu. Pozdrawiam
@@Robert-fe9sd to zależy co dla kolegi jest problemem w okresie lęgowym? Niezapłodnione jaja? Słaba krucha skorupa? Tłuczenie jaj w celach?Bujki w celach? Brak terminowości w położeniu jaj? Padające młode w gniazdach? Podziobane młode?Na pewno kupowanie produktów to najmniejszy w tym problem 😂a i na lepszą karmę zostanie
zdrowe i logiczne myslenie,zawsze przeklada sie na cale zycie,dlatego sa efekty .pozdrawiam,.
Już nie mogę się doczekać pierwszych ptaków w powietrzu 👍
Super jest moc na wynik , życzę aby się udało zrealizować zakładany plan pozdrawiam dobry lot.
Super gołębie
No cóż wszystko idealnie,coś pięknego
Dzięki
Cześć . Czekam na więcej, pozdro
Bardzo cenię takiego pana który wkłada serce do każdego detalla swojej hodowli. Pozdrawiam
Deutsch
Супер. Супер. Голуби ❤❤❤❤❤❤❤
Вітаю пана! Голуби і голубники класні! Зичу успіхів у льотах! Добрий льот!
Dziękuje 👍
👌
No cóż tylko pogratulować wyników dbania o pupile porządku w gołębniku i trzymam kciuki za kategorie A i B i nie tylko oby się spełniło Pozdrawiam
Dziękuje
Gdzie Pan kupił te pasniki metalowe?
W opolu, w sklepie u Koźlika
@@krzysiek0227 Ok dzięki kolego za info pozdrawiam serdecznie 👍🙋♂️
Ma Pan oryginalne gołębie śp. Pawła Radwańskiego ?
Nie no oryginałów to chyba już nikt nie ma.
Raczej w kolejnych pokoleniach przewijają się potomkowie.
Dobry film .Co Pan podaje gołębiom na grzyba ?
Dziękuje. Po kuracji lekowej to grzybstop a w sezonie to raczej naturalne środki na grzyba z różnych firm
Masz żone dzieci czy całe swe życie przelałeś w gołębie.Obstawiam to drugie
Mam wszystko co kocham, na co zasłużyłem i zapracowałem sobie w życiu: żonę, dzieci, gołębie i gołębnik…acha i kredytu też nie musiałem brać, obstawiaj dalej.
Dla czego golebie polewaja przy karmieniu mlodych.
Myśle że to kwestia pobierania zbyt dużych ilości mmki, minerałów lub gritów zawierających sole - stąd też pobierają większe ilości wody i polewają.
@@krzysiek0227
Dziękuję za odpowiedź.
A ile by się należało dawać minerałów i gritów i jak często bo nie mogę tego opanować przy lęgach.
@@Robert-fe9sd
Cześć.Przy lęgach i wychowie młodych zapotrzebowanie na gryty (wapń,potas,fosfor..pierwiastki śladowe i preparaty mineralno-witaminowe) wzrasta u gołębi karmiących..i jest to proces naturalny.. karmiące ptaki wypłukują z organizmu dużo cennych minerałów ,makro - mikro elementów itd..mlode rosną zapotrzebowanie u nich w tym okresie jest niezbędne.Dlatego bardzo bardzo ważne aby ptaki w tym okresie systematycznie miały dostęp do tych produktów oraz dobrej jakości mieszanki (karmy)( udział proporcjonalny węglowodanów do białek i tłuszczów.. białkowych ciut większy)
Kieruj się zasadą że dobry gryt i mineralia gołębie nie oblegają przy karmniku.. zawsze spróbuj na ,,palcu,,czy sypka mineralka nie jest mocno słona! Też żeby nie była zbrylona zawilgnieta..a taka będzie zleżala w gołębniku ze źle funkcjonalna wentylacją, źle-slabo wyizolowanym gołębniku .Gołębie lubią słone ale nadmiar powoduje u nich rozwolnienie w jelitach.. wszystko filtrują nerki.. nieświadomy nadmiar raczej szkodzi im..zwiększony pobór wody i potem takie objawy mają młode w miskach że polewają..a to potem tworzy dobre środowisko rozwoju dla chorób bakteryjnych..Dobre minerały i witaminy są z KLAUSA (Żółte wiaderka) to polecił mojemu koledze właśnie Rafał Stainhof i on polecił mnie po zweryfikowaniu uważam że są dobrej jakości.Gryt ja podaje z BACKS-A też z polecenia pewnego pana po rozmowie telefonicznej.Jestem z niego zadowolony.. dużo koralowca i czysty -swiezy..
Mieszanki mineralne ja np.podaje na,, mokrą "karmę jako osuszacz- na karmę..a gryt co dzień po garści sype po skarmieniu karmą.. ważne jest aby gryt był świeży.. nie taki co tydzień leży w pyle.. dlatego co dzień ale małe ilości..a co zostanie zsypywac żeby nie zostawało i się pylilo..albo wilgotnialo..
Przy wychowie młodych mieszanki mineralne i gryty bogate w wapń są równie ważne jak i karma!
Czasem jak samice są mocno eksploatowane to po zniesieniu jaja nie mogą stanąć na nogi tak bardzo ich organizm jest wyjałowiony z wapnia i pierwiastków mineralnych.. Podać gryty w miseczce i do wieczora lub rano już będzie ok..
Pozdrawiam.
@@goebiepocztowe-pigeonsspor1477 Dziękuję za cenne porady. A w co się konkretnie mogę zaopatrzyć na przyszły rok przed łęgami żeby nie było problemu. Pozdrawiam
@@Robert-fe9sd to zależy co dla kolegi jest problemem w okresie lęgowym? Niezapłodnione jaja? Słaba krucha skorupa? Tłuczenie jaj w celach?Bujki w celach? Brak terminowości w położeniu jaj? Padające młode w gniazdach? Podziobane młode?Na pewno kupowanie produktów to najmniejszy w tym problem 😂a i na lepszą karmę zostanie
Pasjonat. Brawo!