Обличчя України. Ярослава Стецько (1920-2003)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 вер 2024
  • Ярослава Стецько - емігрантка та патріотка, яка лише за 10 років до своєї смерті нарешті отримала український паспорт.
    Жінка-легенда - Ганна Музика (дівоче ім'я Слави Стецько) народилась на Тернопільщині у містечку Теребовля і ходила до польської гімназії. Згадувала, як у школі їм забороняли говорити українською, тоді 12-річною заявила: "я -- українка". У 1938-му вона стала членом ОУН, у 1943 - ув'язнена німцями у Львові, а з 1944 по 1991 жила в еміграції. Більша частина її життя пройшла в екзині. "Як я люблю цю Україну!" - щоразу говорила Слава Стецько, коли їхала з Борисполя до Києва. "Кращої країни у світі - а я об'їздила багато, але з такими краєвидами, горами, з такою землею - немає ніде", - скаже Стецько після повернення в Україну.
    Тисячі людей на Площі Ринок у центрі Львова. Хор виконує повстанську пісню. Так відзначали 50-ту річницю проголошення Акту про незалежність української держави. У 1969 році - Слава Стецько була ще емігранткою, і в Україні перебувала нелегально. Вона переконувала українців: вони мають знову бути в Європі. "Світ показує нам маленький Люксембург, чи ще менший Монако, які процвітають, і питає: "А чого ж ви ходите бідні та голодні на своїй землі з найкращим у світі родючим чорноземом?", - звертається Слава Стецько до українців.
    Після повернення на Батьківщину вона стала народним депутатом другого, третього та четвертого скликань. У парламенті Славу Стецько поважали навіть запеклі ідеологічні супротивники - комуністи. Вона змогла з прибічниці суто революційних дій стати на шлях цивілізованого парламентаризму. І ніколи не лукавила щодо головного - відданості Україні. Деякі її висловлювання, актуальні й досі: "Ми б хотіли мати з Росією такі відносини, які має Німеччина з Францією - колись воювали, а зараз нормально сусідують. Ми за те, аби бути на рівні і в політичному, і в економічному, і в культурному житті. Вони мають зрозуміти: у 21 столітті не гоже імперії бути".
    Слава Стецько померла незадовго до 83-го дня народження. Її пронесли на руках через центр Києва. З нею прощалась вся Україна.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @seventh13
    @seventh13 8 років тому +1

    Слава Богу,що ми маємо таких Героїв!!!

  • @antonina2006
    @antonina2006 4 роки тому

    Ой, как красиво поет Леся))) Еще бы, загребла все наследство после Ярославы, остальным родственникам показала фигуру из трех пальцев. Так чего б теперь не рассказывать байки.