5 історичних будівель Золочівщини, які можуть зникнути назавжди

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 13 лип 2018
  • zolochiv.net/
    Привіт усім! Сьогодні ми поговоримо про історичні пам’ятки у Золочівському районі, які можуть зруйнуватися назавжди.
    Монастир сестер-студиток у селі Якторів. У Якторові були землі, що належали родині Шептицьких і які Митрополит передав монастирю. На Свято Покрови Пресвятої Богородиці 1924 року урочисто освятили першу жіночу студитську обитель у Якторові. На той час черниць було 12, тоді ж 6 кандидаток отримали чернечий постриг.
    Сьогодні приміщення монастиря руйнується.
    В руїнах сьогодні Костел у с. Скварява, Золочівського району. У 1920-1930 рр. за сприяння тодішнього пароха Білого Каменя о. Вільгельма Влодарчика у Скваряві збудований костел.
    Петропавлівський Костел у селі Поляни, теж волає про порятунок. На в’їзді в село Поляни від Золочева, з лівої сторони дороги стоїть парафіяльний костел Петра і Павла. У 1904 році храм було зведено за проектом відомого архітектора Юліана Захаревича. В травні 1944 року ксьонз залишив село. А одразу ж після Другої світової війни радянська влада влаштувала в храмі колгоспний склад.
    Неможливо залишити без уваги ще одну історичну та культурну пам’ятку на Золочівщині - це Костел Успення Діви Марії у Білому Камені. Цей костел споруджено у 1613 році князем Юрієм Вишневецьким та його дружиною Теодорою.
    У 1963 році костел Успення Діви Марії в Білому Камені став пам’яткою архітектури, отримавши охоронний № 430. Так пам’ятку архітектури було пристосовано до філіалу Львівської картинної галереї. Виставочний зал тут було відкрито у кінці грудня 1982 року. Згодом Білий Камінь було внесено до туристичного маршруту по історичних, архітектурних та культурних пам’ятках Львівщини. За 14 років існування тут виставочного залу його відвідали багато зарубіжних делегацій. Проте у червні 1996 року виставочний зал було закрито.
    Будівля ніяк не використовується і поволі нищиться. Проте старовинний костел разом з ажурною арочною огорожею і далі залишається яскравим твором , в якому переплелися риси архітектури ренесансу і бароко.
    Поморянський замок - пам'ятка історії та архітектури в селищі Поморяни Золочівського району Львівської області. Перша згадка про цей замок датується 1497 роком. Архітектор - можливо Шарль Бенуа. Будівник: Ян з Сєнна (початок 16 ст.), Ян Собеський (кінець 17 ст.). Замок напівзруйнований, потребує негайної реставрації, частково розібраний після пожежі 1771 року. В 2016 році у Поморянському замку облаштували тимчасові протиаварійні кріплення. Проте 12 квітня 2018 року завалилася стіна східного крила Поморянського замку. Чи врятують Поморянський замок, що є пам'яткою архітектури державного значення, залишається під питанням.
    Отож, сьогодні ми вам розповіли про 5 історичних будівель Золочівщини, що можуть піти у небуття. До нових зустрічей!

КОМЕНТАРІ • 5

  • @torigreeny6817
    @torigreeny6817 5 років тому +1

    У селі Поляни вже декілька місяців думають відновити Костел.Отець Назарій Чорний говорив про це нараз.На відновлення Костелу піде не один мільйон. Наше село славиться цим костелом!Це наша гордість.Ми дуже раді що не обминули наш Костел боком.Також ми будемо раді якщо ви дасьте відповідь♡

    • @TheZolochiv
      @TheZolochiv  5 років тому

      Молодці! Це прекрасно, що є люди, які хочуть відновити, маємо надію, що так і буде. Тоді ми зможемо показати людям вже відновлений костел.

    • @mishababiy3198
      @mishababiy3198 5 років тому

      Tori Greeny Він брїться щоб неприйшла інша парафія до костелу.для села тЯжко буде відновити костел потрібно підтримка держави.

  • @70alehan
    @70alehan 5 років тому +1

    Забуті людьми місця, бідна дівчина так намагається довести... запросіть Польшу, Австрію, Францію - вони вам покажуть як треба дбати за історичну спадщину

  • @user-md3of1pe2f
    @user-md3of1pe2f 3 роки тому

    Аде Костали ввижнянах глинянах розворянах