Fajna praca kamery, dopracowane ujęcia dronem, widać że się starasz. Gadanie o samym aucie też dobre. Załóż jakiś fanclub to ludzie będą dorzucać Ci swoje uwagi i kanał będzie wkrótce w top10 w PL
@@AutoMotoVlog nie wiem, cokolwiek gdzie ludzie mogą w wąskim gronie powiedzieć Ci co sądzą o materiale i co poprawić.Patronite, Insta, profil gdzies gdzie można coś tam napisać. Może jest nie szukałem
Cześć 😊 Dzięki za vlog. Profesjonalnie jak zwykle. Miałem kiedyś C5 sedan ( lifback/hatchback ) z pneumatycznym zautomatyzowanym zawieszeniem. Mimo, że wiem, że omijamy samochody na ”F” 😊 przez cały okres użytkowania żadnej awarii. Coś co powoduje, że mimo dobrych wspomnień nie biorę pod uwagę ani Peugeota (bardzo ładne nowe modele) ani Citroena to dwie rzeczy: brak autoholda !!! i downsizing. Nikt mnie nie przekona , że 1.2 trzy cylindry radzi sobie z dwoma tonami złomu. Ile też taki ”silnik od kosiarki" wytrzyma przy robieniu długich tras. Komfort jazdy pomijam. Citroen zawsze kojarzył mi się z innowacyjnością i rozwiązaniami których nie mieli inni, czasami fajnymi czasami dziwnymi. Obecnie, przynajmniej dla mnie niczym się nie wyróżnia i niczym nie zaskakuje a brak oczywistych dzisiaj rozwiązań, wspomniany autohold, powoduje, że to samochód nie dla mnie. Dzięki jeszcze raz za vlog. i do następnego.
Te auta (3008/C5A) mają masę niewiele wyższą niż kompakt (1,3-1,4t). W 3008 1.2/130KM (230Nm przy 1750obr/min) rozpędza Puga z moim grubym zadem poniżej 10 sekund do setki (a na trasie spala przy 120km/h ok. 6l/100km. Nawet w górach z moją równie grubą czteroosobową rodziną nie ma problemów przy podazdach (w przeciwieństwie do poprzedniego Qashqaia z wolnossącym 1.6/117KM, który miał problem by po jakąkolwiek górkę ruszyć). Oczywiście fajnie by było mieć 225KM, ale obecnie to już ponad 200kPLN za hybrydę.
Mam C5 aircross 2,0 hdi od 4 lat. 180 km i 400 Nm. Przyspieszenie do 100 km 8,6 s. Spalanie średnie ok 6 l/100km. Automat 8 biegów chodzi bardzo plynnie. Niestety ruszanie jest "wołowate" i tryb sport nieznacznie to zmienia. Natomiast komfort jazdy jest odczuwalny, zwlaszcza na dalekich trasach. Temperaturę wnetrza można zmieniać głosowo. Android auto chodzi sprawnie. Na pytanie czy kupiłbym go jeszcze raz odpowiem zdecydowanie tak.
Witam. Fajny test. Ja rozważałem cytrynę, przymierzałem się i wybrałem inneho francuza -Australa, którdo test też oglądałem. Citroen mi odpowiadał, ale silniki i ten dotykowy panel już nie, a z uwagi na pesel, i to że lubię siedzieć wyżej padło na konkurencję.
Odbieram w tygodniu i po paru dniach podzielę się wrażeniami, ale po jazdach testowych jestem zadowolony, bardzo wygodnie mi się jeździło, lepiej niż moją 10 letnią CX-5.
@@bezlitosci9149 Wygląda to na pierwszy rzut oka specyficznie, ale jak jeździłem to mi nie przeszkadzało, ale na pewno napiszę jakie wrażenia w codziennej eksploatacji.
ale w Australu nie siedzi sie wyzej, nawet bym powiedzial,ze minimalnie wydaje sie nizszy, mimo, ze austral wykonanie ma nowoczesniejsze bez 2 zdan, to jakos mialem wrazenie, ze w C5 wszystko jest lepszej jakosci, lepiej spasowane... choc ekrany w Australu robia wrazenie :)
W manualu mi takiego dali na jazdę próbną. Sądziłem że ten disel będzie dobrze ciągnąć budę w porównaniu z benzyną 1.2 ale ten silnik jest mocno przytłumiony. Samochód był obrażony że kazałem mu jechać, nie chciał brać z dołu, szybko oddałem.
@@AutoMotoVlogZdecydowanie nie skrzynia. Ustawienie w wersji Sport plus 2.0 BlueHdi i uciekamy ze świateł. Ale jak zauważyłeś. To duży kiosk. Wersją z dwulitrowym dieslem przejechałem 150 tysięcy km. Brakowało mi tylko 4x4. Bo przy 400Nm i pływającym zawieszeniu łatwo zgubić trakcję przednich kół. Generalnie nie wyobrażam sobie tego auta z innym silnikiem. Jeździłem kiedyś C4 Grand Picasso z 1,5... Dramat. Ta konieczność wchodzenia na obroty... Jakbyśmy nie jeździli dieslem. Jedynym atutem było spalanie. Z silnikiem 2.0 160KM (również w C4 GrandPIcasso) w końcu poczułem, że mam diesla. Silnik zbierał auto z samiutkiego dołu. Przy minimalnie większym zużyciu paliwa.
Od 2 lat jeżdżę nowym C4 130kM, automat i funkcji Auto Hold mi nie brakuje. Jeżeli dojeżdżam do świateł i wiem, że będę stał dłużej to zaciągam hamulec ręczny - działa jak auto hold tylko ja decyduję kiedy go użyć. Samochody z tym zespołem napędowy posiadają funkcję wspomagania ruszania pod górkę - działa jak auto hold. Poza tym skrzynia automatyczna w tym samochodzie jest genialna - prawdziwy automat. Jeżdżę ponad 2 lata i nie pamiętam kiedy używałem przycisku parkowania. Kończę jazdę wyłączam zapłon i wysiadam. Automatycznie zostaje zaciągnięty hamulec postojowy oraz skrzynia przełącza się na tryb parkingowy. Żadnego przestawiania "dyszla" w pozycje park - rewelacja.
@@AutoMotoVlog Gdyby Stelantis miał silnik 2.0 to cytryna i pug trafiłyby u mnie na krótka listę. Takie duże auto z silnikiem 1.2 czy 1.5 to za mało. Nie chodzi mi tylko o osiągi, ale o awaryjność. Wiem, że ich 2 litrowy diesel to bardzo dobry silnik.
@@wujasmarecki Nie wiem, jak C5A, ale Pug3008 waży zaledwie 70kg więcej niż kompaktowy Citroen C4 II gen. z wolnossącym benzyniakiem 1.6 VTi (a 1.2/130KM przyspiesza lepiej niż tamten bękart PSA/BMW).
Jeden wielki plus za zabudowę ekranu multimediów. Nie sterczy wielki telewizor nad deską rozdzielczą. Serce krwawi. Dajcie tu 2,0 HDi i będzie dobre autko.
To jest akurat start model wyświetlacza (występuje obecnie jedynie z wersją Feel). Od Feel Pack jest tablet (podobnie zrobił Peugeot, gdzie najniższa wersja wyposażeniowa odziedziczyła stare tablety, a wyższe wersje mają nowe modele).
Ja od maja mam C3 Aircross już tego po lifcie. 2 tygodnie po odebraniu pojawił się używany C5 Aircross w podobnej cenie ale w lepiej wersji. Gdybym wiedział, to bym poczekał 😂 Opel nie przypadł mi do gustu.
Co bedzie lepiej ciagnac diesel czy puretech? Chodzi mi o poruszanie sie po miesci do 90km max, takie na krotkie odleglosci, co bedzie bardziej dynamiczne? Z tych 2 silnikow? To ma byc abonament, takze eksploatacja czy ze do miasta benzyna... Mnie nie bardzo obchodzi. Slyszalem,ze diesel do tego auta bardziej dynamiczny, czy tez tak Pan poleca? Benzyna mialem okazje jezdzic, ale dieslem nie jesli chodzi o ten model.
Mam wrażenie, że zarząd Stelantisa jest wręcz obrażony, że musi produkować samochody. Oni by chcieli być wolni. Malować w miastach kredą chodniki na zielono. Ich samochody są albo przerysowane albo wykastrowane.
@@AutoMotoVlog Ok, zgodzę się z Alfą. Bo tu i osiągi i wygląd jest. To jest jednak chyba niedopatrzenie zarządu Stelantisa 😉, że ta marka funkcjonuje w takiej formie. Natomiast co do Peugeota już nie. One są przerysowane w tym względzie, że po wyglądzie możemy spodziewać się fajnych osiągów. W tym przypadku nie ma ich. Ja nawet nie chcę wiedzieć, czy Francuzi w końcu poprawili ten benzynowy 1.6, który zaliczył wszystkie wpadki jakie mogli zaliczyć konstruktorzy silników. Szkoda bo ja zawsze lubiłem Peugeota i Citroena. Nawet Fiata za prostotę. Natomiast ten ostatni to chyba oszalał z cenami... .
@@AutoMotoVlog Dodam jeszcze, że mi nie chodzi o to, że samochód ma robić 5 sekund do setki. On ma sprawnie, bezpiecznie się przyspieszać. Mieć odpowiedni silnik - skoro Skoda i Mazda mają. Wreszcie ma mieć odpowiedni zasięg jak na limuzynę lub SUV za ponad 300 tysięcy - DS.
Mialem 3 citroeny. Jeden c4 1.6 hdi 112 km i 2 c5 2.0 hdi. Teraz tez szukam auta i wlasnie mysle o aircross lub c5x, ale rozwazam tez australa. Boje sie silnikow benzynowych PSA i ogolnie jezdze duzo w trasy i w takim wypadku chyba nic lepiej jak diesel sie nie sprawdzi., niemniej brak diesla 2.0 powaznie zastanawia co kupić
Cześć,mam dwie benzyny od PSA o pojemnosci 1,6l, jednak 180 druga 225 koni mech. Bardzo dobre jednostki na trasę, nie ma się czego bać. Elastyczne i oszczędne (na 60l baku do 1000 km do zrobienia)
Co do silnika to polecam zrobić chip tuning wtedy będzie miał 150 koni i w brew pozorom jest lepiej bo szybciej wstaje ja osobiście mam wersje przed liftingiem z silnikiem 2.0 177 km i jest akurat jak już mi się będzie nudził to zrobię też chipa i będzie ponad 200 ja szczerze polecam chip ale też ostrzegam na tym nie oszczędzajcie i nie wybierajcie najtańszego robienie na parkingu za 600zł i też nie każde auto nadaje się do chipa przykładem jest np mercedes cla amg 35 ponieważ to tam silnik jest z wersji cla 250 i jest podkręcony dopiero amg 45 jest kłucie silnika i wtedy wytrzyma jak jest tam 400km więc chip tutaj jest ok ale jak latacie innymi zorientujcie sie czy można
@@AutoMotoVlogjestem może pod tym względem staroświecki, ale wg mnie 3 cylindrowe 999 powinny być w autach miejskich klasy A. Tam moc 60-90 KM w zupełności wystarczy do turlania się w ruchu miejskim. Od klasy B wzwyż powinny już być silniki 4 cylindrowe 1.3- 1.6 o odpowiedniej mocy, w razie potrzeby uzupełnionej turbiną. W dużym i nie najlżejszym kompakcie powinno być przynajmniej 130-150 KM z pojemności 1.6-2 l. Itd. Ograniczanie pojemności, liczby cylindrów i żyłowanie mocy a potem pakowanie ich do duzych aut, to bzdura
@@DS-ip2dl Klasy A już w zasadzie nie ma (co tam jeszcze zostało? Aygo z wolnossącym 68KM? Kia Picanto z niewiele mocniejszym też wolnossącym 1.0?) a reszta na wylocie. Klasa B powoli też odchodzi w niebyt (w Kia wycofała już Rio, został tylko podwyższony Stonic), Francuzi jeszcze mają swoje B klasowe auta (też z tym 1.2 100-130KM). W Nissanie Micra wyleciała - bo ceny w cholerę się zbliżyły do kompaktowych aut (które są podobnie wyposażone).
Mamy bardzo podobne wymagania od samochodów. I faktycznie (pewnie przez pesel ;) ) wolę "wygodnie" niż "szybko" ale moc dla mnie to nie szybkość, to bezpieczne i sprawne wyprzedzanie. Jeżdżę dużo krajówkami, gdzie miejsc do wyprzedzania jest niewiele albo są to stosunkowo krótkie odcinki i niestety ale trzeba się "zebrać" dynamicznie przy wyprzedzaniu ciężarówki. Stąd dla nie to auto , jak i pozostałe z trojaczków, jest bez sensu. Mianowicie do miasta nieporęczny kloc, a w trasę bez mocy. Już mój Compass 1,4 170KM nie jest mega rakietą ale przynajmniej ma 4x4 i to wyprzedzanie na mokrym czy śniegu jest bardziej komfortowe. Ja bym go nie kupił bez względu na cenę.
@@AutoMotoVlog W mojej wersji silnikowej już niestety niedostępne. Albo PHEV za furę pieniędzy albo "ośka" (która moim zdaniem w tym modelu sensu nie ma). No i przedliftingowy też ładniejszy według mnie (przwdziwe zegary i brak wytstającego tableta). Jeździłem tym nowym też i czekam na Twoją opinię. Pozdrawiam
No więc tak, recenzja bardzo uczciwa i w miarę rzetelna, a dlaczego w miarę? ponieważ rzeczywiście Citroen C5 w wersjach od 2003 roku był wyjątkowo "specyficzny" i wyjątkowy jak na ówczesne czasy. Dzisiejsze modele stety bądź niestety nie są ąż tak rewolucyjne, bo nie sposób się nie zgodzić, że na dzień dzisiejszy pewne schematy są narzucane przez "korporacje". Miara polega na tym, że sam jeździłem dwoma modelami C5 z 2003 roku, w pierwszym silnik 2.0 HDI, w drugim 2.2 HDI który miał właśnie wersję zawieszenia SPORT. I ten sport robił robotę! Jak na wagę i gabaryty ówczesnej "pół" limuzyny tryb sport naprawdę utwardzał zawieszenie i powodował że trakcja tego auto była warta zaufania prawie w każdym zakręcie. Zawieszenie w połączeniu z komfortem foteli sprawiło, że moja żona uwielbiała nim jeździć, ja zresztą również. Moja konkluzja jest taka: Citroen zawsze starał się mocno wyróżniać co zresztą mu się udawało, a jeśli chodzi o C5 Aircross...właśnie go kupuję :)...pozdrawiam miłośników. A i jeszcze jedno, Auto Hold mam w Peugeot 5008 z 2010 r., przydatna funkcja.
@@AutoMotoVlog A to dziady. Wlasnie sie zastanawiam Mazda CX-30 Po Lifcie (2024) 2.0 186KM 6AT czy wlasnie Audi Q3 Sportback 35tfsi (1.5 150KM) kasa podobna duzej roznicy nie ma chodzi tylko wylacznie o wyposazenie ale zastanawialem sie jak sie jezdzi Q3, dowiem sie dopiero za miesiac :(
@@AutoMotoVlog Dam znac, moze dostane Autko na dluzej bede sie staral :) to wtedy ogram to tak jak ogralem roznice miedzy Mercem GLA a Mazda CX 30 na moim kanale ;) skromnym ale zaczynam w czasie urlopu takie hobby :D
Wybrał bym C5 Aircross, a najlepiej C5X z dieslem (gdyby taki był oferowany) C5X ultra drogo wychodzi nawet z 1.2 130km benzyną a szkoda bo zacne auto i nie potrafię o nim zapomnieć.
A jakie inne samochody mają taką kanapę (3 niezależne siedzenia - wygodne dla 3 dzieci - nie muszą się koniecznie niezależnie regulować). Nie musi być suv!
Z nowych to VW Touran, Peugeot 5008, Volvo XC60 (albo 90 nie pamiętam), Audi Q7 i prezentowane tutaj auto. Przed zakupem tego Citroena lub Peugeota polecam zapoznać się z bolączkami silników 1.2 PureTech oraz 1.5 HDI, jest trochę filmów na YT.
Wszystko pieknie, ladnie - tylko ile to pojezdzi? 100k max i trzeba sie pozbywac, czyli dla osoby ktora jezdzi 20k rocznie to samochod na max 5 lat. Mozna prosic wiecej o rozwiazaniach technologicznych, awaryjnosci, eksploatacji w filmikach? Tego oczekiwalbym od dziennikarza. Jak wygladaja fotele, bagaznik to kazdy moze sobie sprawdzic podczas jazdy probnej.
Też bym tego oczekiwał od dziennikarza, tylko... ja nie jestem dziennikarzem 🙂 Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce o technologii itp. to są od tego inne kanały. Ja raczej staram się pokazywać praktyczną stronę auta i moje odczucia co do niego.
@@pustkaWglowie spoko :) Wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania i lubi oglądać co innego, dlatego uznałem, że... będę robił coś takiego, co sam lubię 😀 I tak nie trafię do wszystkich, ale to zupełnie normalne.
ą, ę - trochę razi ta hiperpoprawność w wymawianiu końcówek w czasownikach, których Polak nie ma wymawiać tak dokładnie (zwł. ę = e). Poza tym test OK;)
Przymierzałem się do zakupu C5 Aircross, ale nie podoba mi się jego ogólny wygląd (zbyt obłe kształty) oraz kiepsko wyglądający plastik na drzwiach od wewnątrz. Zdecydowanie bliżej mi do Peugeota 5008, z dieslem 2.0 (wiem że już go nie ma w ofercie, dlatego rozważam zakup używanego auta z tym motorem). Chciałbym samochód z trzeba oddzielnymi siedzeniami z tyłu i chyba poza C5 Aircross, 5008 czy XC-90 już takowych nie produkują. Wszystko co nowe, to "5 osobowe" auta z miejscem dla 4 osób, i na siłę dodany trzeci rząd siedzeń w którym i tak się nie da jechać w dłuższą trasę. To co mnie od Peugeota jednak odpycha, to obsługa klimatyzacji (tak samo jak w C5) i fatalna kamera cofania. Jeździłem Kią Sportage, w której jak dla mnie jakość kamer i podejście do ich wykorzystania to wzór dla innych. Kompletnie nie rozumiem tu podejścia Stellantis.
Dokładnie przez te 3 siedzenia kupiłem, mieli promocje duże, wyrwałem 1.2 benzynę w full wersji za 135tys. zastanawiałem się nad dieslem 10tys więcej, ale bałem się,że za 3 lata nikt diesla nie odkupi. Jeżdżę od tygodnia, powiem,że źle nie jest 1.2 daje radę, ale komfort podróżowania mega, nie porównania do innych aut.Ciekaw jestem jak będzie jeździć nowa wersja z miękką hybryda.
Ja też dostaję czegoś jak słucham tych narzekań na sterowanie klimatyzacją z pozycji wyświetlacza. Pierdolicie o tym non stop jak by to była wymiana oleju w czasie jazdy po pustyni.
Fajna praca kamery, dopracowane ujęcia dronem, widać że się starasz. Gadanie o samym aucie też dobre. Załóż jakiś fanclub to ludzie będą dorzucać Ci swoje uwagi i kanał będzie wkrótce w top10 w PL
Dzięki :)
Fanclub? 🙂
@@AutoMotoVlog nie wiem, cokolwiek gdzie ludzie mogą w wąskim gronie powiedzieć Ci co sądzą o materiale i co poprawić.Patronite, Insta, profil gdzies gdzie można coś tam napisać. Może jest nie szukałem
Cześć 😊 Dzięki za vlog. Profesjonalnie jak zwykle. Miałem kiedyś C5 sedan ( lifback/hatchback ) z pneumatycznym zautomatyzowanym zawieszeniem. Mimo, że wiem, że omijamy samochody na ”F” 😊 przez cały okres użytkowania żadnej awarii. Coś co powoduje, że mimo dobrych wspomnień nie biorę pod uwagę ani Peugeota (bardzo ładne nowe modele) ani Citroena to dwie rzeczy: brak autoholda !!! i downsizing. Nikt mnie nie przekona , że 1.2 trzy cylindry radzi sobie z dwoma tonami złomu. Ile też taki ”silnik od kosiarki" wytrzyma przy robieniu długich tras. Komfort jazdy pomijam. Citroen zawsze kojarzył mi się z innowacyjnością i rozwiązaniami których nie mieli inni, czasami fajnymi czasami dziwnymi. Obecnie, przynajmniej dla mnie niczym się nie wyróżnia i niczym nie zaskakuje a brak oczywistych dzisiaj rozwiązań, wspomniany autohold, powoduje, że to samochód nie dla mnie. Dzięki jeszcze raz za vlog. i do następnego.
To co powiedzieć o silniku, który właśnie testuję, jeździ fantastycznie, ma 170 koni i... 1.0 😁
@@AutoMotoVlogNapewno dobra turbina 😊, że wykrzesała 170 może nie koni ale koników - bo jaki moment ? Też 170 Nm 😊 ?
@@globallylocal17 200 :)
Te auta (3008/C5A) mają masę niewiele wyższą niż kompakt (1,3-1,4t). W 3008 1.2/130KM (230Nm przy 1750obr/min) rozpędza Puga z moim grubym zadem poniżej 10 sekund do setki (a na trasie spala przy 120km/h ok. 6l/100km. Nawet w górach z moją równie grubą czteroosobową rodziną nie ma problemów przy podazdach (w przeciwieństwie do poprzedniego Qashqaia z wolnossącym 1.6/117KM, który miał problem by po jakąkolwiek górkę ruszyć). Oczywiście fajnie by było mieć 225KM, ale obecnie to już ponad 200kPLN za hybrydę.
F1 ma silniki 1,6 l
Mam C5 aircross 2,0 hdi od 4 lat. 180 km i 400 Nm. Przyspieszenie do 100 km 8,6 s. Spalanie średnie ok 6 l/100km. Automat 8 biegów chodzi bardzo plynnie. Niestety ruszanie jest "wołowate" i tryb sport nieznacznie to zmienia. Natomiast komfort jazdy jest odczuwalny, zwlaszcza na dalekich trasach. Temperaturę wnetrza można zmieniać głosowo. Android auto chodzi sprawnie. Na pytanie czy kupiłbym go jeszcze raz odpowiem zdecydowanie tak.
2.0 HDI to genialny silnik, także się nie dziwię :)
Witam. Fajny test. Ja rozważałem cytrynę, przymierzałem się i wybrałem inneho francuza -Australa, którdo test też oglądałem. Citroen mi odpowiadał, ale silniki i ten dotykowy panel już nie, a z uwagi na pesel, i to że lubię siedzieć wyżej padło na konkurencję.
I jakie wrażenia już z użytkowania? Szczególnie pytam o... minusy :)
Odbieram w tygodniu i po paru dniach podzielę się wrażeniami, ale po jazdach testowych jestem zadowolony, bardzo wygodnie mi się jeździło, lepiej niż moją 10 letnią CX-5.
Australa z CVT i trzema wajchami po prawej stronie kierownicy. Te 3 wajchy to już renault przesadziło.
@@bezlitosci9149 Wygląda to na pierwszy rzut oka specyficznie, ale jak jeździłem to mi nie przeszkadzało, ale na pewno napiszę jakie wrażenia w codziennej eksploatacji.
ale w Australu nie siedzi sie wyzej, nawet bym powiedzial,ze minimalnie wydaje sie nizszy, mimo, ze austral wykonanie ma nowoczesniejsze bez 2 zdan, to jakos mialem wrazenie, ze w C5 wszystko jest lepszej jakosci, lepiej spasowane... choc ekrany w Australu robia wrazenie :)
W manualu mi takiego dali na jazdę próbną. Sądziłem że ten disel będzie dobrze ciągnąć budę w porównaniu z benzyną 1.2 ale ten silnik jest mocno przytłumiony. Samochód był obrażony że kazałem mu jechać, nie chciał brać z dołu, szybko oddałem.
Podobne odczucia. Czyli to jednak nie skrzynia 🤔
@@AutoMotoVlogZdecydowanie nie skrzynia. Ustawienie w wersji Sport plus 2.0 BlueHdi i uciekamy ze świateł. Ale jak zauważyłeś. To duży kiosk. Wersją z dwulitrowym dieslem przejechałem 150 tysięcy km. Brakowało mi tylko 4x4. Bo przy 400Nm i pływającym zawieszeniu łatwo zgubić trakcję przednich kół.
Generalnie nie wyobrażam sobie tego auta z innym silnikiem.
Jeździłem kiedyś C4 Grand Picasso z 1,5... Dramat. Ta konieczność wchodzenia na obroty... Jakbyśmy nie jeździli dieslem. Jedynym atutem było spalanie.
Z silnikiem 2.0 160KM (również w C4 GrandPIcasso) w końcu poczułem, że mam diesla. Silnik zbierał auto z samiutkiego dołu. Przy minimalnie większym zużyciu paliwa.
Od 2 lat jeżdżę nowym C4 130kM, automat i funkcji Auto Hold mi nie brakuje. Jeżeli dojeżdżam do świateł i wiem, że będę stał dłużej to zaciągam hamulec ręczny - działa jak auto hold tylko ja decyduję kiedy go użyć. Samochody z tym zespołem napędowy posiadają funkcję wspomagania ruszania pod górkę - działa jak auto hold.
Poza tym skrzynia automatyczna w tym samochodzie jest genialna - prawdziwy automat. Jeżdżę ponad 2 lata i nie pamiętam kiedy używałem przycisku parkowania. Kończę jazdę wyłączam zapłon i wysiadam. Automatycznie zostaje zaciągnięty hamulec postojowy oraz skrzynia przełącza się na tryb parkingowy. Żadnego przestawiania "dyszla" w pozycje park - rewelacja.
Co to znaczy, że Ty decydujesz kiedy go użyć?
A w przypadku auto hold kto decyduje? 🤔
LOL wielki problem przestawić wajchę. Kiedyś nie zadziała (francuzka elektronika) i się zdziwisz.
Zegary są właśnie zajebiste!
A nówkę idzie znaleźć w salonach za 112 tys.
Za 174tyś To ją bym sobie życie ułożył na nowo 😂
Daj pierwsze trzy ruchy 🙂
dobre !
Teraz jest w promocji dokladnie taki podel za 136tys to juz dobra cena.
Aktualna oferta silnikowa Citroena i Peugeota to jest porażka. To auto z 2.0 HDI by jeździło, a tak to toczydełko jest😢 Test jak zwykle bardzo OK 👍
Cześć. Gdyby to miało 2.0 HDI to bym się zastanowił.
Ale tak poważnie nad zakupem?
Czy to przenośnia była? :)
@@AutoMotoVlog Gdyby Stelantis miał silnik 2.0 to cytryna i pug trafiłyby u mnie na krótka listę. Takie duże auto z silnikiem 1.2 czy 1.5 to za mało. Nie chodzi mi tylko o osiągi, ale o awaryjność. Wiem, że ich 2 litrowy diesel to bardzo dobry silnik.
@@wujasmarecki Nie wiem, jak C5A, ale Pug3008 waży zaledwie 70kg więcej niż kompaktowy Citroen C4 II gen. z wolnossącym benzyniakiem 1.6 VTi (a 1.2/130KM przyspiesza lepiej niż tamten bękart PSA/BMW).
Do liftu miał. Potem europejskie normy emisji spalin zabiły dobre silniki. 1.5 jest dobry, ale nieco słaby.
Mam 2,0 HDI, super silnik, dobra dynamika i super spalanie średnio w granicach 6 l/100 km.
Jeden wielki plus za zabudowę ekranu multimediów. Nie sterczy wielki telewizor nad deską rozdzielczą.
Serce krwawi. Dajcie tu 2,0 HDi i będzie dobre autko.
To jest akurat start model wyświetlacza (występuje obecnie jedynie z wersją Feel). Od Feel Pack jest tablet (podobnie zrobił Peugeot, gdzie najniższa wersja wyposażeniowa odziedziczyła stare tablety, a wyższe wersje mają nowe modele).
Ja od maja mam C3 Aircross już tego po lifcie. 2 tygodnie po odebraniu pojawił się używany C5 Aircross w podobnej cenie ale w lepiej wersji. Gdybym wiedział, to bym poczekał 😂 Opel nie przypadł mi do gustu.
A lwa oglądałeś? :)
Jaki motor? 1.2?
@@JakubMJ 1.2 130 koni
@@AutoMotoVlog nie oglądałem, ponieważ salon lwa był znacznie dalej od cytryny 😁
Jeżeli to są fotele z cactusa mk1 to faktycznie coś jest na rzeczy. Chociaż podczas jazdy testowej c5 ac wszystko było ok.
Co bedzie lepiej ciagnac diesel czy puretech? Chodzi mi o poruszanie sie po miesci do 90km max, takie na krotkie odleglosci, co bedzie bardziej dynamiczne? Z tych 2 silnikow? To ma byc abonament, takze eksploatacja czy ze do miasta benzyna... Mnie nie bardzo obchodzi. Slyszalem,ze diesel do tego auta bardziej dynamiczny, czy tez tak Pan poleca? Benzyna mialem okazje jezdzic, ale dieslem nie jesli chodzi o ten model.
bardzo fajna recenzja, dzięki!
Ja dziękuję za ocenę 👍🙂
Mam wrażenie, że zarząd Stelantisa jest wręcz obrażony, że musi produkować samochody. Oni by chcieli być wolni. Malować w miastach kredą chodniki na zielono.
Ich samochody są albo przerysowane albo wykastrowane.
Wykastrowane tak ale z wyglądem bym się nie zgodził. Alfy czy Peugeoty to sztos :)
@@AutoMotoVlog
Ok, zgodzę się z Alfą. Bo tu i osiągi i wygląd jest. To jest jednak chyba niedopatrzenie zarządu Stelantisa 😉, że ta marka funkcjonuje w takiej formie. Natomiast co do Peugeota już nie. One są przerysowane w tym względzie, że po wyglądzie możemy spodziewać się fajnych osiągów. W tym przypadku nie ma ich. Ja nawet nie chcę wiedzieć, czy Francuzi w końcu poprawili ten benzynowy 1.6, który zaliczył wszystkie wpadki jakie mogli zaliczyć konstruktorzy silników. Szkoda bo ja zawsze lubiłem Peugeota i Citroena.
Nawet Fiata za prostotę. Natomiast ten ostatni to chyba oszalał z cenami... .
@@AutoMotoVlog
Dodam jeszcze, że mi nie chodzi o to, że samochód ma robić 5 sekund do setki. On ma sprawnie, bezpiecznie się przyspieszać. Mieć odpowiedni silnik - skoro Skoda i Mazda mają. Wreszcie ma mieć odpowiedni zasięg jak na limuzynę lub SUV za ponad 300 tysięcy - DS.
Mialem 3 citroeny. Jeden c4 1.6 hdi 112 km i 2 c5 2.0 hdi. Teraz tez szukam auta i wlasnie mysle o aircross lub c5x, ale rozwazam tez australa. Boje sie silnikow benzynowych PSA i ogolnie jezdze duzo w trasy i w takim wypadku chyba nic lepiej jak diesel sie nie sprawdzi., niemniej brak diesla 2.0 powaznie zastanawia co kupić
Cześć,mam dwie benzyny od PSA o pojemnosci 1,6l, jednak 180 druga 225 koni mech. Bardzo dobre jednostki na trasę, nie ma się czego bać. Elastyczne i oszczędne (na 60l baku do 1000 km do zrobienia)
@@z8597 zdradzisz jakie masz auta ?
@@psaky7615 DS7 i DS4
Co do silnika to polecam zrobić chip tuning wtedy będzie miał 150 koni i w brew pozorom jest lepiej bo szybciej wstaje ja osobiście mam wersje przed liftingiem z silnikiem 2.0 177 km i jest akurat jak już mi się będzie nudził to zrobię też chipa i będzie ponad 200 ja szczerze polecam chip ale też ostrzegam na tym nie oszczędzajcie i nie wybierajcie najtańszego robienie na parkingu za 600zł i też nie każde auto nadaje się do chipa przykładem jest np mercedes cla amg 35 ponieważ to tam silnik jest z wersji cla 250 i jest podkręcony dopiero amg 45 jest kłucie silnika i wtedy wytrzyma jak jest tam 400km więc chip tutaj jest ok ale jak latacie innymi zorientujcie sie czy można
Cześć :)
Silnik 2.0 benzyna z małym turbo lub dizek i było by ok
A ja właśnie testuję 1.0 i... 170 koni 😁
I co o tym powiedzieć?
@@AutoMotoVlogtragedia
@@AutoMotoVlogjestem może pod tym względem staroświecki, ale wg mnie 3 cylindrowe 999 powinny być w autach miejskich klasy A. Tam moc 60-90 KM w zupełności wystarczy do turlania się w ruchu miejskim. Od klasy B wzwyż powinny już być silniki 4 cylindrowe 1.3- 1.6 o odpowiedniej mocy, w razie potrzeby uzupełnionej turbiną. W dużym i nie najlżejszym kompakcie powinno być przynajmniej 130-150 KM z pojemności 1.6-2 l. Itd. Ograniczanie pojemności, liczby cylindrów i żyłowanie mocy a potem pakowanie ich do duzych aut, to bzdura
@@DS-ip2dl myślę dość podobnie. Chociaż z tym 1.0 kwestia jest taka, że wrażenia z jazdy są super. Tylko pytanie ile to tak pojeździ...
@@DS-ip2dl Klasy A już w zasadzie nie ma (co tam jeszcze zostało? Aygo z wolnossącym 68KM? Kia Picanto z niewiele mocniejszym też wolnossącym 1.0?) a reszta na wylocie. Klasa B powoli też odchodzi w niebyt (w Kia wycofała już Rio, został tylko podwyższony Stonic), Francuzi jeszcze mają swoje B klasowe auta (też z tym 1.2 100-130KM). W Nissanie Micra wyleciała - bo ceny w cholerę się zbliżyły do kompaktowych aut (które są podobnie wyposażone).
Czy ten samochód pomieści 3 foteliki dla dzieci? Może ktoś wie i podpowie. 🙂
tak, spokojnie. Dwa ci wejdą na tylne siedzenia ale trzeci dasz rade do bagażnika wcisnąć na leżąco.
@@adamuppsala1931tak właśnie sam jeździłeś? Widać efekty. 😒
Dobra recenzja, samochód ciekawey, dobry wygląd na żywo. Generalnie dobre są te citroeny, raczej bezawaryjne.
Mamy bardzo podobne wymagania od samochodów. I faktycznie (pewnie przez pesel ;) ) wolę "wygodnie" niż "szybko" ale moc dla mnie to nie szybkość, to bezpieczne i sprawne wyprzedzanie. Jeżdżę dużo krajówkami, gdzie miejsc do wyprzedzania jest niewiele albo są to stosunkowo krótkie odcinki i niestety ale trzeba się "zebrać" dynamicznie przy wyprzedzaniu ciężarówki. Stąd dla nie to auto , jak i pozostałe z trojaczków, jest bez sensu. Mianowicie do miasta nieporęczny kloc, a w trasę bez mocy. Już mój Compass 1,4 170KM nie jest mega rakietą ale przynajmniej ma 4x4 i to wyprzedzanie na mokrym czy śniegu jest bardziej komfortowe. Ja bym go nie kupił bez względu na cenę.
O, zaraz odbieram Compass'a :)
@@AutoMotoVlog W mojej wersji silnikowej już niestety niedostępne. Albo PHEV za furę pieniędzy albo "ośka" (która moim zdaniem w tym modelu sensu nie ma). No i przedliftingowy też ładniejszy według mnie (przwdziwe zegary i brak wytstającego tableta).
Jeździłem tym nowym też i czekam na Twoją opinię. Pozdrawiam
Nowa buda, nowy pstryczek do zmiany biegów, ale monitor multimedialny prehistoryczny.
No więc tak, recenzja bardzo uczciwa i w miarę rzetelna, a dlaczego w miarę? ponieważ rzeczywiście Citroen C5 w wersjach od 2003 roku był wyjątkowo "specyficzny" i wyjątkowy jak na ówczesne czasy. Dzisiejsze modele stety bądź niestety nie są ąż tak rewolucyjne, bo nie sposób się nie zgodzić, że na dzień dzisiejszy pewne schematy są narzucane przez "korporacje". Miara polega na tym, że sam jeździłem dwoma modelami C5 z 2003 roku, w pierwszym silnik 2.0 HDI, w drugim 2.2 HDI który miał właśnie wersję zawieszenia SPORT. I ten sport robił robotę! Jak na wagę i gabaryty ówczesnej "pół" limuzyny tryb sport naprawdę utwardzał zawieszenie i powodował że trakcja tego auto była warta zaufania prawie w każdym zakręcie. Zawieszenie w połączeniu z komfortem foteli sprawiło, że moja żona uwielbiała nim jeździć, ja zresztą również. Moja konkluzja jest taka: Citroen zawsze starał się mocno wyróżniać co zresztą mu się udawało, a jeśli chodzi o C5 Aircross...właśnie go kupuję :)...pozdrawiam miłośników. A i jeszcze jedno, Auto Hold mam w Peugeot 5008 z 2010 r., przydatna funkcja.
Przeczytałem cały wpis i nadal kompletnie nie rozumiem, czemu w miarę? 🤔
Czesc. Kiedy zrobisz test Audi Q3 35tfsi Sportback (1.5 150KM), masz może w planach taki test? Pozdrawiam
Nie mam, bo @audipolska nie odpisuje 🙂
@@AutoMotoVlog A to dziady. Wlasnie sie zastanawiam Mazda CX-30 Po Lifcie (2024) 2.0 186KM 6AT czy wlasnie Audi Q3 Sportback 35tfsi (1.5 150KM) kasa podobna duzej roznicy nie ma chodzi tylko wylacznie o wyposazenie ale zastanawialem sie jak sie jezdzi Q3, dowiem sie dopiero za miesiac :(
@@DarekTestuje daj koniecznie znać :)
@@AutoMotoVlog Dam znac, moze dostane Autko na dluzej bede sie staral :) to wtedy ogram to tak jak ogralem roznice miedzy Mercem GLA a Mazda CX 30 na moim kanale ;) skromnym ale zaczynam w czasie urlopu takie hobby :D
@@DarekTestuje daj linka :)
Realne ceny tego samochodu są jakieś 20 tyś mniejsze. I tu zaczyna się robić ciekawie.
Dlatego zawsze trzeba pamiętać, że podaję ceny katalogowe :)
Szkoda,że tył bardziej nie zmieniono, dupa nie pasuje do przodu, duży plus za 3 osobne fotele w 2 rzędzie. Powinni wszędzie w opcji tak robic
Zgadzam się :)
Szacun dla Citroena , ze nie wsadzil tam jakiegoś 1 litrowego 3 cylindry pure tech 😂
Ale jest 1.2 3 cylindry, żadna równica
Wybrał bym C5 Aircross, a najlepiej C5X z dieslem (gdyby taki był oferowany) C5X ultra drogo wychodzi nawet z 1.2 130km benzyną a szkoda bo zacne auto i nie potrafię o nim zapomnieć.
Ja dałem za nówkę 112 tylko trzeba szukać po salonach.
@@morzestokrotek4654 za C5X czy C5 Aircross?
to chyba ten sam egzemplarz ,który A.Kornacki testował
@@robertblock1997 w większości testujemy te same samochody :)
A jakie inne samochody mają taką kanapę (3 niezależne siedzenia - wygodne dla 3 dzieci - nie muszą się koniecznie niezależnie regulować). Nie musi być suv!
Z nowych to VW Touran, Peugeot 5008, Volvo XC60 (albo 90 nie pamiętam), Audi Q7 i prezentowane tutaj auto. Przed zakupem tego Citroena lub Peugeota polecam zapoznać się z bolączkami silników 1.2 PureTech oraz 1.5 HDI, jest trochę filmów na YT.
Wszystko pieknie, ladnie - tylko ile to pojezdzi? 100k max i trzeba sie pozbywac, czyli dla osoby ktora jezdzi 20k rocznie to samochod na max 5 lat. Mozna prosic wiecej o rozwiazaniach technologicznych, awaryjnosci, eksploatacji w filmikach? Tego oczekiwalbym od dziennikarza. Jak wygladaja fotele, bagaznik to kazdy moze sobie sprawdzic podczas jazdy probnej.
Też bym tego oczekiwał od dziennikarza, tylko... ja nie jestem dziennikarzem 🙂
Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce o technologii itp. to są od tego inne kanały. Ja raczej staram się pokazywać praktyczną stronę auta i moje odczucia co do niego.
@@AutoMotoVlog ok, to zwracam honor.
@@pustkaWglowie spoko :) Wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania i lubi oglądać co innego, dlatego uznałem, że... będę robił coś takiego, co sam lubię 😀 I tak nie trafię do wszystkich, ale to zupełnie normalne.
ą, ę - trochę razi ta hiperpoprawność w wymawianiu końcówek w czasownikach, których Polak nie ma wymawiać tak dokładnie (zwł. ę = e).
Poza tym test OK;)
👍
Trochę zamotana ta recenzja, średnio się tego słucha a lepiej ogląda
A możesz konkretniej? Bo strasznie zamotany ten Twój wpis i nic z niego nie wynika
Przymierzałem się do zakupu C5 Aircross, ale nie podoba mi się jego ogólny wygląd (zbyt obłe kształty) oraz kiepsko wyglądający plastik na drzwiach od wewnątrz. Zdecydowanie bliżej mi do Peugeota 5008, z dieslem 2.0 (wiem że już go nie ma w ofercie, dlatego rozważam zakup używanego auta z tym motorem). Chciałbym samochód z trzeba oddzielnymi siedzeniami z tyłu i chyba poza C5 Aircross, 5008 czy XC-90 już takowych nie produkują. Wszystko co nowe, to "5 osobowe" auta z miejscem dla 4 osób, i na siłę dodany trzeci rząd siedzeń w którym i tak się nie da jechać w dłuższą trasę.
To co mnie od Peugeota jednak odpycha, to obsługa klimatyzacji (tak samo jak w C5) i fatalna kamera cofania. Jeździłem Kią Sportage, w której jak dla mnie jakość kamer i podejście do ich wykorzystania to wzór dla innych. Kompletnie nie rozumiem tu podejścia Stellantis.
Tak z ciekawości - jeśli nie podoba Ci się wyglad, to czemu się przymierzałeś do zakupu? :)
Właśnie z uwagi na te 3 siedzenia oddzielne z tyłu.
Dokładnie przez te 3 siedzenia kupiłem, mieli promocje duże, wyrwałem 1.2 benzynę w full wersji za 135tys. zastanawiałem się nad dieslem 10tys więcej, ale bałem się,że za 3 lata nikt diesla nie odkupi. Jeżdżę od tygodnia, powiem,że źle nie jest 1.2 daje radę, ale komfort podróżowania mega, nie porównania do innych aut.Ciekaw jestem jak będzie jeździć nowa wersja z miękką hybryda.
@@SklepKoszykarskirównież się zastanawiam nad wersją z miękką hybryda ale ciekawi mnie jak to wygląda i jakie będą problemy z nim
Ja też dostaję czegoś jak słucham tych narzekań na sterowanie klimatyzacją z pozycji wyświetlacza. Pierdolicie o tym non stop jak by to była wymiana oleju w czasie jazdy po pustyni.
@@krzysztofkubacki8215 podpowiem - nie słuchaj 😁
@@AutoMotoVlog Odpowiem: tak zrobię;)
@@krzysztofkubacki8215 no i każdy zadowolony 😁
Można?