Черкасці більше не побачать галактику, полярне сяйво, комети і сонячне затемнення?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 лип 2024
  • Навколо планетарію встановили паркан без жодної таблички.
    Будинок Черкаського планетарію збудований у середині 1870-х років місцевим заможником Федором Лисаком, в якому в різні періоди розташовувалися класична міська чоловіча гімназія, міська дума, бібліотека, приватна зуболікарня, корпус шляхобудівного технікуму, Будинок політосвіти, лекторій. З 1960 року в будинку відкрився один з шістьох, які є в Україні, планетарій, де розмістили рідкісну модель приладу зразка 1956 року німецької фірми «Zeiss», яка так і називалась - «планетарій». Черкаський планетарій став освітнім та екскурсійним об’єктом міста, під куполом якого можна було побачити імітацію космічних явищ.
    Історична і культурна цінність будівлі планетарію підтверджується також фактом внесення його до переліку об’єктів культурної спадщини.
    Будівля належала товариству "Знання України". Довгий час тривали судові тяганини за будівлю планетарію. Неодноразово керівництво "Знань України" обіцяло відновити роботу планетарію. Навіть були спроби передати його у власність громади Черкас. Зрештою будівля була продана будівельній компанії "Надія". Вони обіцяли залишити будівлю в тих самих межах, що є. Обіцяли повністю реконструювати всередині і оновити ззовні.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @parabellum6692
    @parabellum6692 8 днів тому +1

    Населеня якому не потрібна Своя історія будуть примусову вчити чужу і "радіти"....

  • @lagraneslagranes9870
    @lagraneslagranes9870 3 дні тому

    Вже вчимо....