афігеть... сиджу у Козові, слухаю про зв'язок, а ось й знадобиться по службі... а Ви у Тернополі значить) правда 5 років пройшло, але контент мега потрібний та головне цікаво і просто поданий, за що окрема подяка!
Хороше відео для "самих маленьких", дуже ясно розповів, новачки все зрозуміють. Є тільки одне зауваження. Я спочатку думав, що на фоні хтось працює перфоратором, потім вирішив, що то наводка 50 гц на мікрофон або звукова карта не заземлена. Потім я думав, що це кулер так шумить. І тільки в середині ролика зрозумів, що то була музика. Дуже відволікає це гудіння. А так ролик супер!
Прийму до уваги) Після десятків переглядів під час монтажу здалось, що музика додасть більш живої атмосфери, але багато народу відписали, що вона не потрібна. Буду знав!
@@ВасилийТёркин-г3м якщо системний блок не заземлений або в розетці нема третьої жили до заземлення, то мікрофони, підключені до звукової карти можуть сильно гудіти, а інколи навіть диринчать
@@DemerOnline фух, а я то думав для звуковухи треба окреме заземлення. 😁 Взагалі не думав, що блогери можуть користуватись мікрофонним входом. Від гудіння можна позбавитись в першу чергу хорошим екрануванням. А ось г...вняність самого входу виправити набагато складніше. Тому люди й користуються USB міками. А тим взагалі побоку є заземлення чи ні.
СіБі старий бородатий діапазон відданий вояками під громадське застосування у USA ..Де набуло чинний єфект по теперішній час ..Далі іде 36...46мГц військовий діапазон потім шматок аматорський і спец служб с таксистами теж потім фм1 далі 'фм2 потім авіа потім по зростанні шматок аматорський спец служби і ЖД далі морський і річковий далі ТВ шмат, там шмат трохи вище раді телефонів ,, спутникі САТКМа,далі морський шмат ,і на решті 70тка лпд аматорський пмр ФРС....і ТВ дмв
Хм... передивився і так і не допер, як краще користуватися своєю UV-5R) Може і від Вас буде короткий огляд та інструкція/рекомендації для цих популярних рацій?
Я в свою рацію voxel 160 інегрував антену від телевізійного кабелю (краще всього підходить старого зразка з мідним сплетінням всередині) довжиною 16,8 см. Дальність хорошого звязку по прямій видимїй лінії була зафіксована 4,5 км! Раніше максимум була до 2км.
Дякую за чудовий і чіткий огляд! Придбав поки що Baofeng 888. Чи дозволено нею користуватись в даний час? І до прикладу чи можна такою користуватись в країнах ЄС, Румунія, Болгарія?
Дякую за якісний контент та розумну подачу матеріалу. Цікаво, чи таке відгалудження PMR як dPMR теж є безліцензійним? Чи планкєте розповімти про DMR або інші цифрові види зв'язку?
А в Україні є можливість отримати ліцензію радіоаматора? Як це відбувається? Треба йти в центр радіочастот і сдавати екзамен? А там десь навчають справі? Цікаво було б пройти навчання. Не для ліцензії, насправді, а просто щоб мати глибші знання.
А що скажете про Satcom частоти 200-320МГц, вони легальні, знайшов інформацію що це колишні військові сопутники НАТО і їх обсіли радіолюбителі різних країн. Маю рацію Baofeng UV-5RIII на три діапозони частот 136 - 174МГц 200 - 280МГц 400 - 520МГц. На штатну антену сигнал Satcom приймаю радіолюбителів Бразильців Європейців та навіть рашистів матюкливих. Додатково зробив з відео ютуба антену діполь на два елементи, прийом став набагато кращій навіть виходив в ефір то діполь добиває на сопутник.
Сильне перевідбиття в місті. Більше поглинання в лісах. Краще працює при роботі з машини (але все одно гірше ніж зовні машини). На крайніх частотах робочого діапазону, зазначеного на антені, антена не працює на передачу. Лише на приймання і те дуже погано. Переважно антени нормально працюють в межах середньої частоти вказаного діапазону ±2.5%
@@ur5bib Зе одне питанячко , мені зараз потрібно перед підвищенням кваліфікації трохи підтягнути звязок , рації , і т.д. Ти можеш порадити якусь літературу яку можна скачати в іннеті , чи якісь відео , я вже твої всі передивився які були з цим повязані ?
Вітаю, Чи потрібно сьогодні на час війни мати в Тернополі в домашньому користуванні рацію типу Baofeng UV-5R ? В разі воєнних дій в місті, чи допоможе вона якось?
@@ur5bib знайомий часто кидає відео як спілкується з аматорами під фейковим позивним, чи буде його шукати удцр якщо в його місті і так від силу 1-2 в ефірі, чи їм все рівно під час війни?
Як ви ставитеся до телефонів з рацією? Як на мене виглядає дуже круто, але боюсь що це буде "іграшка", яка працює на якомусь одному діапазоні без вибору типу модуляції і на малу відстань. Також цікаво чи роз'єми від антену стандартизовані і чи можна за потреби прикрутити довгу ефективну антену? Ви працювали з таким? Можливо ваші знайомі вкурсі?
Не користувався. Імхо, забавка для будівельників, де відстань метрів 100. І справа не в одному діапазоні, а в завадах від радіомодуля телефону на вхід радіомодуля рації. Баофенги в горах починають "пшекати" при ввімкненому інтернеті на смартфоні поряд, а тут вони в одному корпусі. Та й рація як окремий девайс набагато комфортніша в роботі.
Конкретно на PMR-ках антена незйомна. Загалом, стандартизовані, в УКХ портативках найчастіше стоїть прямий SMA, але розміщення папа-мама залежить від виробника. В бао напр. папа на станції, в воксунах - мама. Можна прикрутити зовнішню антену, але є нюанси, згодом розповім.
@@ur5bib "Та й рація як окремий девайс набагато комфортніша в роботі." Прикол в тому, що телефон постійно при мені, а рацію я навряд чи буду носити завжди, також є потреба в телефоні бо старий тупить і бісить мене страшно, а я навряд чи куплю рацію...
Тобто найкраще користуватись PMR частотами? Вони найлегальніші? І ніколи не буде проблем якщо я придбаю 2 рації для особистого зв'язку . Правильно я зрозумів?
Дуже дякую за відео! Яку рацію могли б порадити до 3000грн відносному початківцю? (курсант-пілот) Хотілося б щось із можливістю надалі налаштувати під себе, було б добре мати PMR, VHF, UHF. Загалом, ніби більш якісна UV-5R)))
Гм. Якщо рівня "більш якісна uv-5r" то quansheng uv-r50. Якщо вже казати про щось краще - то wouxung kg-uv6d. Там раніше радив ще quansheng tg-uv2 plus, але виявилось, що у людей вигорають вихідні каскади передавача на 145МГц. Тому наразі не можу радити бо не ясно чи це лотарея, чи закономірність, чи випадковість. Якщо ж мова про сумісність з авіа-діапазоном - то нажаль, не знаю жодного такого апарату. Серед китайців не зустрічав жодного здатного працювати в АМ модуляції на передачу.
@@ur5bib Дякую за грунтовну відповідь! То я вказав просто задля розуміння що я маю хоч якесь уявлення про радіостанцію і радіозв'язок)) Правда шукав щось бодай для прийому 118-137 в АМ (чисто цікаво було б іноді послухати із землі) - ціни у 2-3 рази вище починаються. Тому то поки не для мене, нажаль. Може колись пізніше😅 Ще приглянулась зовні Puxing PX-2r, проте VHF тільки на прийом, зараз думаю наскільки він мені потрібен. Ще раз дякую за допомогу! Вподобайки поставив і підписався)
2019 - рік надій та сподіваннь мільйонів українців. Автор не сказав, що отой жовтенький "Баофенг" працює не тільки в діапазоні 70 см, але й у 2м діапазоні. У нього знімна антена й у продажу під цю рацію є ціла купа різних антен на різні частоти. Але у цих рацій немає режиму з чітко обмеженою вихідною потужністю 0,5 вт. В них тільки 2 режима потужності - нормальна (близько 4-5 вт) та знижена (близько 1 вт).
Ще слід додати, що uv-5r це рація з цифровою обробкою сигналу та дешевим аналого-цифровим перетворювачем, який має малий динамічний діапазон. На практиці це означає, що ця рація легко забивається потужними перешкодами, які в наш час "активного відпочинку" стали звичною частиною навколишнього середовища.
@@sergeymarkisev2145 а хіба зараз можна цивільним користуватися радєйками? Це не буде заважати військовим, мобільним групам ППО та притягати особливу увагу наглядових органів? Війна як не як.
@@ВасилийТёркин-г3м на це питання не має простої відповіді. Доведеться по пунктам. "Війна як не як" - згоден. Але "рівень" цієї війни дуже відрізняється в 30-кілометровій зоні, в 100-кілометровій зоні і десь на туристичному маршруті в Закарпатті. Тому і відношення до цивільних з раціями може змінюватися від "абсолютно ні" до "чому б і ні?". "Може впливати на військових, групи ППО" (цитата не повна) - ну може і впливати, якщо в цих військових повний безлад з організацією зв'язку. Поясню: цивільні діапазони - це ну дуже вузьки проміжки частот. Це менше 1% доступних для зв'язку на УКХ частот. До того-ж, для цивільних діють доволі суворі обмеження потужності, як наприклад, оці 10 мВт. Врахуйте, що ці частоти добре всім відомі, в том числі і розвідці противника і вірогідність, що вони на контролі доволі висока. Висновок: начальник зв'язку підрозділу трохи некомпетентний, якщо не зміг знайти для свого підрозділу інших частот. "Можуть привертати увагу" яких то там органів - ну й нормально, хай працюють, вони за це гроші отримують. Є певні умови використання засобів зв'язку - як от отримання "позивних" - то хай контролюють, я тільки за дотримання законодавства у сфері зв'язку. Но знов таки, є нюанси. Якщо в карпатського туриста в руках рація, що забезпечує в залежності від умов від 0,5 до 10 км дальності зв'язку - то й орган повинен чергувати десь в межах цього радіусу. Цьому органу точно більше нема чого робити, як сидіти в тилу в горах? Ну і саме перше питання - щодо прав цивільних на використання засобів зв'язку. Немає такої заборони. Кому заборонимо? Медікам? Водіям? Будівельникам? Для цих і багатьох інших категорій зв'язок - елемент забезпечення безпеки діяльності. Готові нести відповідальність за травматизм на будівництві, наприклад? Дуже вабить заборонити аматорський зв'язок. Ну, просто позатикати рота, щоб не балакали зайвого на частотах, що їм по закону належать. Тільки не сподівайтесь, що ці дії сприймуть з розумінням у великій спільноті радіоаматорів країн, що нам надають підтримку. Це раз. А два - радіоаматори це найдосвідченіший в галузі зв'язку прошарок населення. Цінні і зараз доволі рідкісні спеціалісти для армії - як для зв'язку, так і для РЕБ. Їх не знищувати потрібно, а навпаки - створювати умови для залучення та навчання молоді. На підсумок зустрічне питання: якби ви були шпигуном - ви б тягали з собою валізу з рацією і радістку Кет - чи смартфон з мессенджером, що підтримує шифрування?
0:00 - PMR
7:08 - LPD
10:20 - CB
18:14 - FRS GMRS
21:25 - "ментовські" станції на 130-170МГц
24:52 - рації від таксистів
Дякую за гарний контент українською.
афігеть... сиджу у Козові, слухаю про зв'язок, а ось й знадобиться по службі... а Ви у Тернополі значить) правда 5 років пройшло, але контент мега потрібний та головне цікаво і просто поданий, за що окрема подяка!
18:06 станом на 2019 рік... ех не знав автор відео що буде через 3 роки і як кожному третьому прийдеться купляти рацію для війська)
Дякую за гарний український контент 👍 лайк, підписка, чекаю нові відео
Хороше відео для "самих маленьких", дуже ясно розповів, новачки все зрозуміють. Є тільки одне зауваження. Я спочатку думав, що на фоні хтось працює перфоратором, потім вирішив, що то наводка 50 гц на мікрофон або звукова карта не заземлена. Потім я думав, що це кулер так шумить. І тільки в середині ролика зрозумів, що то була музика. Дуже відволікає це гудіння. А так ролик супер!
Прийму до уваги) Після десятків переглядів під час монтажу здалось, що музика додасть більш живої атмосфери, але багато народу відписали, що вона не потрібна. Буду знав!
@@ur5bib 3:10 тут фонова музика заважає, впринципі решту часу норм
А можна більш докладніше про заземлення звукової карти?
@@ВасилийТёркин-г3м якщо системний блок не заземлений або в розетці нема третьої жили до заземлення, то мікрофони, підключені до звукової карти можуть сильно гудіти, а інколи навіть диринчать
@@DemerOnline фух, а я то думав для звуковухи треба окреме заземлення. 😁
Взагалі не думав, що блогери можуть користуватись мікрофонним входом. Від гудіння можна позбавитись в першу чергу хорошим екрануванням. А ось г...вняність самого входу виправити набагато складніше. Тому люди й користуються USB міками. А тим взагалі побоку є заземлення чи ні.
Дякую за корисне відео,
Ніколи не міг подумати, що радіо має таке потужне значення та жорстко регламентується в різних країнах
СіБі старий бородатий діапазон відданий вояками під громадське застосування у USA ..Де набуло чинний єфект по теперішній час ..Далі іде 36...46мГц військовий діапазон потім шматок аматорський і спец служб с таксистами теж потім фм1 далі 'фм2 потім авіа потім по зростанні шматок аматорський спец служби і ЖД далі морський і річковий далі ТВ шмат, там шмат трохи вище раді телефонів ,, спутникі САТКМа,далі морський шмат ,і на решті 70тка лпд аматорський пмр ФРС....і ТВ дмв
дуже гарні пояснення без зайвих деталей
Цікавенько) Дуже добре, що розповів про різновиди радіостанцій і свої практичний досвід! Автору ДЯКУЮ!!!
За "торшер з чорного поперу", окремий лайк ))
Молодець. Якісно то змістовно, а головне без зайвої "води". 73
Дякую. Супер!
Інформативно.
Дякую, мені як початківцю пригодиться.
Дуже цікаво і докладно розповів, дякую
Спасибо большое!!!
Цікаве відео! Дякую 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за пояснення. Дуже цікаво, пізнавально, та чітко доведена інформація
Дякую.
Молодец, доступно расказал.
Дякую, дуже корисно
лайк, дякую за відео
Дякую
Добре є....,молодець.!.
Дякую за проведену роботу.🎉
Доступно навіть таким тугим, як я))) Ріспект.
Хм... передивився і так і не допер, як краще користуватися своєю UV-5R)
Може і від Вас буде короткий огляд та інструкція/рекомендації для цих популярних рацій?
21:16 я правильно зрозумів що якщо пристрій підтримує службові (заборонені) частоти і при цьому я не буду на них переходити то це законно?
Дуже цікаво )
дякую, цікаво
Я в свою рацію voxel 160 інегрував антену від телевізійного кабелю (краще всього підходить старого зразка з мідним сплетінням всередині) довжиною 16,8 см. Дальність хорошого звязку по прямій видимїй лінії була зафіксована 4,5 км! Раніше максимум була до 2км.
дякую.
Усе добре
Дякую за чудовий і чіткий огляд! Придбав поки що Baofeng 888. Чи дозволено нею користуватись в даний час? І до прикладу чи можна такою користуватись в країнах ЄС, Румунія, Болгарія?
Дякую за якісний контент та розумну подачу матеріалу. Цікаво, чи таке відгалудження PMR як dPMR теж є безліцензійним? Чи планкєте розповімти про DMR або інші цифрові види зв'язку?
Нарешті я розібрався для себе в цих "мутних" буквосполученнях PMR, LPD, CB, FRS, GMRS.
А в Україні є можливість отримати ліцензію радіоаматора? Як це відбувається? Треба йти в центр радіочастот і сдавати екзамен? А там десь навчають справі? Цікаво було б пройти навчання. Не для ліцензії, насправді, а просто щоб мати глибші знання.
станом на лютий 2023 досі немає такої можливості.
Як називається ваш спектраналізатор?
Друже привіт. Дякую за Українську мову!! Я військовий!! Який порадиш юсб приймач хороший!!? Такий як в тебе,до ноута!!
А що скажете про Satcom частоти 200-320МГц, вони легальні, знайшов інформацію що це колишні військові сопутники НАТО і їх обсіли радіолюбителі різних країн. Маю рацію Baofeng UV-5RIII на три діапозони частот 136 - 174МГц 200 - 280МГц 400 - 520МГц. На штатну антену сигнал Satcom приймаю радіолюбителів Бразильців Європейців та навіть рашистів матюкливих. Додатково зробив з відео ютуба антену діполь на два елементи, прийом став набагато кращій навіть виходив в ефір то діполь добиває на сопутник.
вони нелегальні. Так, сатком - дуже цікавий напрям)
Цікаво. А чи помітно вплив доплерцвського зсуву частоти?
А що відбувається на діапазоні 400-430 МГц? В мене Baofeng UV-5R Mk5 на 8 Вт, вона початково була налаштована на 400.025.
Сильне перевідбиття в місті. Більше поглинання в лісах. Краще працює при роботі з машини (але все одно гірше ніж зовні машини).
На крайніх частотах робочого діапазону, зазначеного на антені, антена не працює на передачу. Лише на приймання і те дуже погано. Переважно антени нормально працюють в межах середньої частоти вказаного діапазону ±2.5%
Привіт ! Підскажи будь ласка, чи можу ть співпрацювати моторола і хайтера на використані 256- ти бітних ключах? Дякую!
Так, при наявності відповідного типу ліцензії для хітери. З цим треба уважно
@@ur5bib Дякую друже.
@@ur5bib Зе одне питанячко , мені зараз потрібно перед підвищенням кваліфікації трохи підтягнути звязок , рації , і т.д. Ти можеш порадити якусь літературу яку можна скачати в іннеті , чи якісь відео , я вже твої всі передивився які були з цим повязані ?
@@sergmarser369 випадково не в зсу?)
Вітаю, Чи потрібно сьогодні на час війни мати в Тернополі в домашньому користуванні рацію типу Baofeng UV-5R ? В разі воєнних дій в місті, чи допоможе вона якось?
Краще мати, ніж не мати. Хто зна як складеться подальша ситуація.
@@ur5bib знайомий часто кидає відео як спілкується з аматорами під фейковим позивним, чи буде його шукати удцр якщо в його місті і так від силу 1-2 в ефірі, чи їм все рівно під час війни?
Чесно, не знаю. Якщо грає вар'ята і створює завади, то знайдуть, і не обов'язково УДЦР)
@@ur5bibну просто він нікому не шкодить спілкується все як положено, просто неофіц позивний от і цікаво
Як ви ставитеся до телефонів з рацією? Як на мене виглядає дуже круто, але боюсь що це буде "іграшка", яка працює на якомусь одному діапазоні без вибору типу модуляції і на малу відстань. Також цікаво чи роз'єми від антену стандартизовані і чи можна за потреби прикрутити довгу ефективну антену? Ви працювали з таким? Можливо ваші знайомі вкурсі?
Не користувався. Імхо, забавка для будівельників, де відстань метрів 100. І справа не в одному діапазоні, а в завадах від радіомодуля телефону на вхід радіомодуля рації. Баофенги в горах починають "пшекати" при ввімкненому інтернеті на смартфоні поряд, а тут вони в одному корпусі.
Та й рація як окремий девайс набагато комфортніша в роботі.
Конкретно на PMR-ках антена незйомна.
Загалом, стандартизовані, в УКХ портативках найчастіше стоїть прямий SMA, але розміщення папа-мама залежить від виробника. В бао напр. папа на станції, в воксунах - мама.
Можна прикрутити зовнішню антену, але є нюанси, згодом розповім.
@@ur5bib "Та й рація як окремий девайс набагато комфортніша в роботі."
Прикол в тому, що телефон постійно при мені, а рацію я навряд чи буду носити завжди, також є потреба в телефоні бо старий тупить і бісить мене страшно, а я навряд чи куплю рацію...
Тобто найкраще користуватись PMR частотами? Вони найлегальніші? І ніколи не буде проблем якщо я придбаю 2 рації для особистого зв'язку . Правильно я зрозумів?
Саме так. Аналогічно з СВ. Якщо вам вистачить наснаги з ними морочитись з ними(з СВ)
Дуже дякую за відео!
Яку рацію могли б порадити до 3000грн відносному початківцю? (курсант-пілот)
Хотілося б щось із можливістю надалі налаштувати під себе, було б добре мати PMR, VHF, UHF. Загалом, ніби більш якісна UV-5R)))
Гм. Якщо рівня "більш якісна uv-5r" то quansheng uv-r50.
Якщо вже казати про щось краще - то wouxung kg-uv6d. Там раніше радив ще quansheng tg-uv2 plus, але виявилось, що у людей вигорають вихідні каскади передавача на 145МГц. Тому наразі не можу радити бо не ясно чи це лотарея, чи закономірність, чи випадковість.
Якщо ж мова про сумісність з авіа-діапазоном - то нажаль, не знаю жодного такого апарату. Серед китайців не зустрічав жодного здатного працювати в АМ модуляції на передачу.
@@ur5bib
Дякую за грунтовну відповідь!
То я вказав просто задля розуміння що я маю хоч якесь уявлення про радіостанцію і радіозв'язок))
Правда шукав щось бодай для прийому 118-137 в АМ (чисто цікаво було б іноді послухати із землі) - ціни у 2-3 рази вище починаються. Тому то поки не для мене, нажаль. Може колись пізніше😅
Ще приглянулась зовні Puxing PX-2r, проте VHF тільки на прийом, зараз думаю наскільки він мені потрібен.
Ще раз дякую за допомогу! Вподобайки поставив і підписався)
@@ur5bib покупаете wouxung kg-uv6d и делаете air-mod ua-cam.com/video/Z9QaFePNtmo/v-deo.html
@@ЯрославХамраєвможе таке?
BAOFENG UV-5RM Air-RX USB-C
👍
Я людина проста, в мене просто на Сі-Бі Р-123М з АШ-4
Жартую звичайно, хоча радіостанція є
2019 - рік надій та сподіваннь мільйонів українців.
Автор не сказав, що отой жовтенький "Баофенг" працює не тільки в діапазоні 70 см, але й у 2м діапазоні. У нього знімна антена й у продажу під цю рацію є ціла купа різних антен на різні частоти. Але у цих рацій немає режиму з чітко обмеженою вихідною потужністю 0,5 вт. В них тільки 2 режима потужності - нормальна (близько 4-5 вт) та знижена (близько 1 вт).
Ще слід додати, що uv-5r це рація з цифровою обробкою сигналу та дешевим аналого-цифровим перетворювачем, який має малий динамічний діапазон. На практиці це означає, що ця рація легко забивається потужними перешкодами, які в наш час "активного відпочинку" стали звичною частиною навколишнього середовища.
@@sergeymarkisev2145 а хіба зараз можна цивільним користуватися радєйками? Це не буде заважати військовим, мобільним групам ППО та притягати особливу увагу наглядових органів? Війна як не як.
@@ВасилийТёркин-г3м на це питання не має простої відповіді. Доведеться по пунктам.
"Війна як не як" - згоден. Але "рівень" цієї війни дуже відрізняється в 30-кілометровій зоні, в 100-кілометровій зоні і десь на туристичному маршруті в Закарпатті. Тому і відношення до цивільних з раціями може змінюватися від "абсолютно ні" до "чому б і ні?".
"Може впливати на військових, групи ППО" (цитата не повна) - ну може і впливати, якщо в цих військових повний безлад з організацією зв'язку. Поясню: цивільні діапазони - це ну дуже вузьки проміжки частот. Це менше 1% доступних для зв'язку на УКХ частот. До того-ж, для цивільних діють доволі суворі обмеження потужності, як наприклад, оці 10 мВт. Врахуйте, що ці частоти добре всім відомі, в том числі і розвідці противника і вірогідність, що вони на контролі доволі висока. Висновок: начальник зв'язку підрозділу трохи некомпетентний, якщо не зміг знайти для свого підрозділу інших частот.
"Можуть привертати увагу" яких то там органів - ну й нормально, хай працюють, вони за це гроші отримують. Є певні умови використання засобів зв'язку - як от отримання "позивних" - то хай контролюють, я тільки за дотримання законодавства у сфері зв'язку. Но знов таки, є нюанси. Якщо в карпатського туриста в руках рація, що забезпечує в залежності від умов від 0,5 до 10 км дальності зв'язку - то й орган повинен чергувати десь в межах цього радіусу. Цьому органу точно більше нема чого робити, як сидіти в тилу в горах?
Ну і саме перше питання - щодо прав цивільних на використання засобів зв'язку. Немає такої заборони. Кому заборонимо? Медікам? Водіям? Будівельникам? Для цих і багатьох інших категорій зв'язок - елемент забезпечення безпеки діяльності. Готові нести відповідальність за травматизм на будівництві, наприклад? Дуже вабить заборонити аматорський зв'язок. Ну, просто позатикати рота, щоб не балакали зайвого на частотах, що їм по закону належать. Тільки не сподівайтесь, що ці дії сприймуть з розумінням у великій спільноті радіоаматорів країн, що нам надають підтримку. Це раз. А два - радіоаматори це найдосвідченіший в галузі зв'язку прошарок населення. Цінні і зараз доволі рідкісні спеціалісти для армії - як для зв'язку, так і для РЕБ. Їх не знищувати потрібно, а навпаки - створювати умови для залучення та навчання молоді.
На підсумок зустрічне питання: якби ви були шпигуном - ви б тягали з собою валізу з рацією і радістку Кет - чи смартфон з мессенджером, що підтримує шифрування?
+1..👍
Нарешті натрапив на якісний чіткий опис зв'язку
дякую
А поліція зараз в Тернополі не на цифровому звязку
А что за слово "Нит"???
+
В России 433 забита битком сигналки. ,а поговорить не с кем .
Про 27-(СВ) ни кого.
В 90х можно было: Ларьки ,такси.
Сейчас -тишина.
73!55!
Дякую
👍
+
👍🏻
👍
👍