20.11.21 Як укласти декларацію з лікарем на дитину? ➡ Роз’яснення НСЗУ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 вер 2024
  • 🟩 Сьогодні - Всесвітній день дитини. Подбайте про здоров'я своєї дитини і укладіть декларацію з лікарем первинки заздалегідь, а не тоді, коли терміново знадобиться консультація лікаря.
    🟩 Укласти декларацію на дитину може будь-хто з батьків. А з 14 років дитина навіть може зробити це самостійно. Проте, згідно з Цивільним кодексом України (ч.2 ст. 285), лікар має повідомляти батькам або усиновлювачам чи опікунам неповнолітньої дитини про стан її здоров'я. За українським законодавством, людина вважається неповнолітньою до 18 років.
    🟩 Батькам дитини молодше 14 років потрібно мати при собі свідоцтво про народження дитини або інший документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. А також документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків або іншу особу, яка є законним представником дитини. Якщо дитина має реєстраційний номер облікової картки платника податків, потрібно взяти також і його.
    🟩 Дитині старше 14 років, якщо вона укладає декларацію з лікарем самостійно, потрібно мати при собі паспорт громадянина України (або інший документ, який посвідчує особу bit.ly/3HDMBb5). А також реєстраційний номер облікової картки платника податків у разі наявності.
    🟩 Вибрати заклад та вільного фахівця можна з переліку на сайті НСЗУ, у розділі “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”.
    Щоб було зручніше шукати, оберіть в фільтрах населений пункт та спеціалізацію лікаря (сімейний або педіатр, або обох). Передивіться перелік закладів із фахівцями в таблиці поряд з картою.
    Поряд з прізвищами фахівців буде вказано, скільки декларацій з ним вже укладено. У лікарів є ліміти - до 1800 декларацій для сімейного та до 900 для педіатра. Рекомендований ліміт не означає, що лікар не може брати більше пацієнтів - він може це зробити на свій розсуд.
    Якщо лікар відмовляє в укладенні декларації, хоча в нього є вільні місця, потрібно звернутись до керівника закладу.
    🟩Також можна пошукати лікаря не в державній амбулаторії чи поліклініці, а в приватному медичному центрі. Вони також підписують договори з НСЗУ на надання безоплатних послуг. Як і лікарі приватної практики. Їх кількість постійно зростає. Так, на сьогодні 262 приватних заклади та 585 лікарів-ФОП надають первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ. Щоб знайти їх, потрібно обрати на дашборді форму власності закладу - приватна або ФОП.
    🟩 Якщо у населеному пункті всі сімейні лікарі й педіатри вичерпали ліміт декларацій, потрібно звернутись до місцевого департаменту охорони здоров’я та до НСЗУ.
    moz.gov.ua
    moz.gov.ua
    Підпишіться на канал ► bit.ly/NHSUYou...
    Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
    Facebook НСЗУ ► / nszu.ukr
    Facebook НСЗУ для пацієнта ► / nszu.care
    Telegram канал НСЗУ ► t.me/NSZU_gov
    Instagram канал НСЗУ ► / nszu_gov
    Twitter канал НСЗУ (англ.) ► / nszu_gov
    Сайт НСЗУ ► nszu.gov.ua/
    #НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

КОМЕНТАРІ • 3

  • @Ludmila-2023
    @Ludmila-2023 2 роки тому +1

    Розкажіть краще як розірвати декларації померлих пацієнтів, база по пів року не оновлюється !

  • @vladimirdzuba7727
    @vladimirdzuba7727 2 роки тому

    Краще б наглядно показували в МІС, але НІ не покажуть, бо у всіх МІСи різні.

  • @ЛюдмилаКудіна-щ7э
    @ЛюдмилаКудіна-щ7э 2 роки тому

    В ехелс система вимагає законного представника і дітям старше 14 років