さようなら(sayounara) - кажуть коли з кимось прощаються причому надовго (перед смертю, довгою розлукою, переїздом у їншу країну і т.д.) . Дивно чути це на початку
а про "харіґану" яку автор намагався "вивчати" як вам? тему японського письма (як, до речі, і правильну адаптацію японських назв в українській мові) автор не дослідив від слова зовсім. такі ляпи зі старту ставлять під сумнів взагалі всю лекцію.
48:05 Це боби, або червона квасоля "адзукі" і досі популярний інгредієнт японської кухні. Його готують як в солоний бік, так і в солодкий - універсальний продукт. Навіть косметику з нього роблять - найпростіше використання в якості скрабу для обличчя. Я пробував, дійсно класна річ. Шкіра стае шовковою ☺️
Файний стрім. Чотири чи то п'ять годин на одному диханні. Автор класний, подача з гумором. Та ще й тема яка, про країну "аніме що сходить". Рекомендую всім для перегляду. ) А якщо більш серйозно. Дякую за чудовий стрім. Комент плюс вподобайка, щоби просунути відео в топі ЮА Ютубу. N.B.: Продовжуємо донейтити на ЗСУ, ТРО та ППО для пришвидшення викидання російських окупантів з України! P.S.: Хай квітне Український Ютуб! 💙💛 Хай перемагає Україна!
Той випадок коли: "Хочу про Японію. Та що ж у всих так швидко і куцо!". А на на, мені 5 годин! Дякую за працю одразу, висновки напишу за декілька днів напевно)
Цікава країна. Народ практичний і правильно робить що береже свої кургани. Й мені подобається що вони розвиваються еволюційним шляхом. Дякую за відео. Слава Україні 🇺🇦
Коли був в Японії бісило те що люди не кажуть що думають, але це ще з тих давніх часів типу, є свої люди, камі, оні а далі все чужаки, тому не нада сваритись бо не будеш мати куди йти. Може колись їли сиру але перестали бо японська риба мала багато паразитів, тому її їли мариновану(власне маринували в рисі щоб зберігати, за китайським рецептом, а потім коли ще рис не встиг ферментуватись весь, їли так , ось вам і суші) або приготовану, сирими їли хіба молюсків, і те не часто. Сирі це вже сучасні коли з'явилась більш стандартизована риба, ну і допомогли цьому реклама різних виробників, мовлявнастільки якісна що можете жерти сиротою, а люди так і зробили.
Імператор Мейдзі один раз почув про буддійського монаха що ковтає змія. Й приїхав у храм , а там Арестович аятолі аль Шарію облікову ставку збільшує. Ковтав і подавився😂
Оце вже діло 😏 1:44:21 Банальний жарт, погоджуюсь, але на парах з давньої історії Японії назва доби Яйой обов'язково має породити цей конфуз з жанром манґи для дорослих 🍓
Римське скло, пане Борисе, цікавило і китайців і всіх інших партнерів на схід, всюди вздовж шовкового шляху зразки знаходять. Все в них там взаємно в цьому плані, і ті й інші знайшли позиції яких не виробляли.
А так, якщо шукати європейські відповідники тому, що коїться на сході, то Китай - то місцеве уособлення Імперіум Романум. Навіть ієрогліфи тут виконують функцію місцевої латини) Історія Кореї в ну дуууже багатьох моментах, від давнини до сучасності, багато в чому перекликається з історією України- Руси. А от Японія... хіба вони не схожі на московитів?) Навіть своїми комплексами щодо "колективного Заходу" і "особливим шляхом"))
Дякую за таку корисну інформацію. З задоволенням слухаю. Ще дозвольте дати пораду. Я помітив, що стріми ведуться в 60 кадрів. Це не дуже виправдано, бо на екрані нема динамічних сцен. Це не гра чи якийсь фільм, тому 30 кадрів цілком вистачить. При 30 кадрах навантаження як на стрімерску машину під час трансляції, так і на пристрій глядача під час перегляду значно менший. Тому рекомендую перейти на 30 кадрі. Або, як мінімум спитати спільноти, як їм буде зручніше.
Я щось від історії Японії очікував побільше. А так виявилось відносно молода культура корейської-китайського фронтиру. Ну таке, цікаво канешно. Автору респект і дяка.
Якщо вивидити японську державність від імператора Дзимму то виявляється, що вона починається в період Дзьомон? Тобто до приходу японців у Японію. Як так??
Нєнєнє, Джімму якраз вже десь в районі Ямато - Кофун, може трох раніше. Імператорство та й взагалі засновки до централізації походять з доби Яйой - початку еміграції в японію всіляких яматоських біженців)
Думаю десь в добу Ямато. Точної дати не скажу, є якісь типу згадки в джерелах, але гарантовано датувати їх не берусь. Але точно за доби Ямато з'являється термін Тенно - власне імператор як калька китайської традиції. Мікадол ж - це скоріше щось зі стику Ямато і Нара, коли почали потроху переосмислювати китайське надбання в ключі сінто. А може і взагалі наприкінці Нара - камі його зна)
Цікава і важлива лекція, якби не використовували російську систему Поліванова для назв і термінів. Існують українські академічні системи передачі японських назв і термінів. Правильно буде Джьомон, суші, сашімі шьоджьо і так далі. Давайте позбуватися російської спадщини.
АЙНИ, РЮКЮ, ГЕНСИ, ЯМОТО - різні за походженням, язиками та культурою жителі архіпелагу складають сучасну Японію. Але історія кожної з цих етнічних угруповань розпровідають неоднозначність японського народу в його історичних коріннях. Айни, наприклад відрізняються генетично та фізіологічно від інших Японців, вирогідно якраз це і є ті перші люди, що ступали на ще перемичку суходолу, можливо затягнуту льдами, яка з'єднувала Америку та Азію в давні часи неоліту. Вони білш широколиці, мають як темний так і світлий колір очей, мають розвинений волосяний покрів лиця, тобто бороду і вуса у чоловіків, більш темний колір кожи, відємний від інших угруповань архіпелагу. Доречі, не зважаючи, що перший легендарний імператор Японії був з ямомото, але в нього теж була велика борода за описом. так само Генси, більш високі ніж інші Японці... тому склад та генетичні коріння навіть корінних японців дуже відрізняються. І хто зна, може не дуже справедливо було Мото вважати Айнів вараварами, бо історія появи останніх може бути більш цікавою для сучасних генетиків що вивчають походження людини та її росповсюдження по планеті. Начебто всі первинно з сім'ї гоменідів, але вони різні навіть для сучасної людини і несуть на собі історію різного розвитку кожної етнічної гілки людей свідчачи про навіть наше різномаїття. Вивчати генетичне коріння археологи почали не так давно як і інші нові методи досліджень нашого минулого. Відрізняються і язики цих різних угруповань Японії і благо, що деякі з них ще "живі" а не зниклі, для антропологічних досліджень. Можливо окремо зосередитись на культурі, традіціях різних людей цього архіпелагу, це ще одна інтересна тема для історичного дослідження.
Просто дуже заділо за живе. Я читала ту жіночу японсьеу поезію, це дуже витончено і красиво. І після слів "прийшли люди з окопів і всвх там пограбували, згвалтували" стало якось жахливо, немов вбили когось із знайомих...
Дивлячись на Японію можна уявити якою могла б бути Україна якби за часів Русі не прийняла б християнство, а залишилась зі своєю вірою в духів природи (мавок, лісовиків і таке інше)
Християнство -рілігія вбивць, н ищення природи, все що негативне в природі менталітет народу, відношення до всього що є на наші землі це християнствоСьрашенне зло для нашого народу
От що мені не зрозуміло про Японію. так це чому маючи таку кількість гірської місцевості я нічого не чув про японських вівчарів чи інших скотарів. В Південній Америці - лами, Тібет - які, про Кавказ і Карпати, Альпи і мови нема. А що з японцями ?
Ну якось так вийшло, що скотарство не сильно в фаворі - мабуть, бо перевезти овець важко, та й обмежені будете випасом лише в одній невеликій долині - а вони там швидко все з'їдять, до сусідів же не полізеш - бьються боляче. Тому - лише невелика кількість тварин в якості допоміжного джерела шкір та білку)
@@wildfoxfilm Ось скільки не дивився японських фільмів тай аніме , але не пригадую щоб десь до епохи Мейдзі хоч один молочний продукт згадувався, ні масла, ні сиру, щоб молоко пили той поготів, щось там більш криється. Козам так гори даже краще ніж долини, але ніт, чогось не завели
Японці правильно вважають т.зв. "кургани" могилами, бо в Україні-Русі споконвіку поховальні насипи і називалися могилами, а не татарськими "курганами". Є вірш Шевченка "Розрита могила", а не "розритий курган". Як і "тюрма", "цар", "хазяїн", "товариш" чи "казна", "курган" запхали до української мови московські ординці, не так давно за історичними мірками. Дякую за цікаве відео 👍
Щодо імперського устрою та образу бога-імператора, що виконує ритуальні функції - то все тоже принесене з Китаю через дзен( він же чань, або сон) буддизм.) Бо дзен - то поєднання буддизму з даосизмом, де правитель - уособлення всесвіту, так званий чакравартін, що крутить всесвітнє колесо сансари) і через китайське уявлення о символах країн (вранішня свіжість у Кореї, світанок у японців), як я підозрюю, десь у 7 столітті яматосці обрали Аматерасу як центрального камі) чимось схоже на московську оповідку про Рюриковичів, що сходять до брата Октавіана Августа)
Не ведіться на яматоські наративи!! Вони ж чого поховання не відкривають імператорські? Бо вони когурьоські! А далі що?) Кіото - другий Пекін?) Навіть ті ж самураї - ті ж самі хварани, але зі збоченою ідеологією бусідо з культом смерті) І ось це : "умом Ямато не понять...") Ну куди ж ви, люди?) То ж така собі східна Московія) А період яой та ямато підозріло співпадає з китайським та корейським троєцарством та розпадом Хань та Чосону) Тож слава Кореї! Хангукам слава!)
さようなら(sayounara) - кажуть коли з кимось прощаються причому надовго (перед смертю, довгою розлукою, переїздом у їншу країну і т.д.) . Дивно чути це на початку
а про "харіґану" яку автор намагався "вивчати" як вам? тему японського письма (як, до речі, і правильну адаптацію японських назв в українській мові) автор не дослідив від слова зовсім. такі ляпи зі старту ставлять під сумнів взагалі всю лекцію.
Я вже 4 дні спати лягаю під вашу розповідь про Японію сподіваюсь до суботи вистачить 😊 - ви моя заспокійлива казка перед сном
Я радий 😊
Дяка . Ви єдині чий голос заспокоює коли тривога
Дякую Вам 🤗
5 годин на Японію це канешна малувато, але все одно подивитися треба
😅
😅
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
Це тільки початок. Там 2 частинка вийшла на 9 годин)
Можеш подивитись 12 годинну історію ігор
48:05 Це боби, або червона квасоля "адзукі" і досі популярний інгредієнт японської кухні. Його готують як в солоний бік, так і в солодкий - універсальний продукт. Навіть косметику з нього роблять - найпростіше використання в якості скрабу для обличчя. Я пробував, дійсно класна річ. Шкіра стае шовковою ☺️
Файний стрім. Чотири чи то п'ять годин на одному диханні.
Автор класний, подача з гумором. Та ще й тема яка, про країну "аніме що сходить". Рекомендую всім для перегляду. )
А якщо більш серйозно. Дякую за чудовий стрім. Комент плюс вподобайка, щоби просунути відео в топі ЮА Ютубу.
N.B.: Продовжуємо донейтити на ЗСУ, ТРО та ППО для пришвидшення викидання російських окупантів з України!
P.S.: Хай квітне Український Ютуб! 💙💛 Хай перемагає Україна!
Дякую!
Нажаль, в український ютюб дуже важко прорватися. Я теж роблю україномовний контент про Японію, але поки що не можу знайти свою аудиторію☺️
3:37:48
Все правильно, камі теж потрібно підвищувати кваліфікацію)
Дякую за якісний україномовний контент, намагаюся завжди коментувати, підтримувати і поширювати
Дякую, пане Олеже!
🎉🎉🎉 та це ж свято якесь ) ще не дивився але лайк наперед. Стартую. Думаю за декілька днів подужаю. Дякую. Дуже дякую)
Чудовий стрім. Дякую! Кофуни - прикольна штукенція, і жодних космітів нажаль ((
Як завжди гарний стрім,чекаємо Трипілля
🤙
Той випадок коли: "Хочу про Японію. Та що ж у всих так швидко і куцо!". А на на, мені 5 годин! Дякую за працю одразу, висновки напишу за декілька днів напевно)
ooooo, короткий стрім)))) всього 5 годин))))))
От жеж, мала їхати 4 години машиною сама і все б послухала, так ні, колега причепилася, доведеться соціалізуватися 😂
sayonara з японської це є "до побачення"... почали і вже побажали до наступної зустрічі)
і со ти мені плиніс? каже Ляо гостю зі східних островів, дивлячись на шершавого глиняного баняка з дивним орнаментом. це ж якась китайська підробка!
33:10 живуть в центрі Лісу
Дзвін у землі міг сповіщать про землетруси 2:16:32
Вдячна за стрім 💛💙 Тепер Тоторо треба передивитися 👻
Треба аніме по історії Японії)
Дякую за історію давньої японії
не хочу якось недооцінити вашу працю над іншими стрімами і відео, але про Японію однозначно стає поки що моїм найбільш улюбленим і цікавим для мене
Цієї суботи продовжимо 🤙
Нова локація, круто! Але я буду сумувати за гутіями-шмутіями
Як завжди дуже цікаво та пізнавально.
👍💪😎
Цікава країна. Народ практичний і правильно робить що береже свої кургани. Й мені подобається що вони розвиваються еволюційним шляхом. Дякую за відео. Слава Україні 🇺🇦
Японія- неймовірна краіна з багатою історією і працьовитими людьми. Я теж знімаю відео про Японію
Слава Україні
Тобто в Льодовиковий період Японське море проходили пішки, як і Берінгову протоку?
Коли був в Японії бісило те що люди не кажуть що думають, але це ще з тих давніх часів типу, є свої люди, камі, оні а далі все чужаки, тому не нада сваритись бо не будеш мати куди йти.
Може колись їли сиру але перестали бо японська риба мала багато паразитів, тому її їли мариновану(власне маринували в рисі щоб зберігати, за китайським рецептом, а потім коли ще рис не встиг ферментуватись весь, їли так , ось вам і суші) або приготовану, сирими їли хіба молюсків, і те не часто. Сирі це вже сучасні коли з'явилась більш стандартизована риба, ну і допомогли цьому реклама різних виробників, мовлявнастільки якісна що можете жерти сиротою, а люди так і зробили.
Оо, дякую. Цікаві факти.
Пане Борис, здається ютуб може обмежувати перегляди, та саме просування, через паління в кадрі. Навіть електронок. рИмарочка)
Дуже цікаво!
Дякую 🥰
Дуже дякую за інформартивний та цікавий стрім.
Імператор Мейдзі один раз почув про буддійського монаха що ковтає змія. Й приїхав у храм , а там Арестович аятолі аль Шарію облікову ставку збільшує. Ковтав і подавився😂
😂😂😂
😂😂😂
Оце вже діло 😏 1:44:21
Банальний жарт, погоджуюсь, але на парах з давньої історії Японії назва доби Яйой обов'язково має породити цей конфуз з жанром манґи для дорослих 🍓
Дякую за стрім. Дуже цікаво
Дякую за роботу. 5 годин це не 6 ), та все ж круто. Було цікаво.
😊😊😊
Дуже крутий розбір,велика дяка
дуже цікаво. Дякую за працю. Було б добре,якби були таймкоди
ну це реально цікаво. По в Близькому Сході, Візантії, у в нашій історії то орієнтуюся добре) а от тут можна щось відкрити для себе нове))
Було цікаво!
То коли жив той імператор Дзимму?
- Що таке хлопок однієї долоні?
- 42
- Ти - бетмен!
😅
28:30 група людей з максимально активним геном авантюризму і любов'ю до мандрів
Дякую.
👍 сайанара
Завжди цікаво Вас слухати. Дякую за гумор і слава зсу!!!
Римське скло, пане Борисе, цікавило і китайців і всіх інших партнерів на схід, всюди вздовж шовкового шляху зразки знаходять. Все в них там взаємно в цьому плані, і ті й інші знайшли позиції яких не виробляли.
Як то кажуть: Як чув анігдот, так і розповів). Та в дійсності ця байка потребує окремого розбору, думаю - у відповідній темі.
А так, якщо шукати європейські відповідники тому, що коїться на сході, то Китай - то місцеве уособлення Імперіум Романум. Навіть ієрогліфи тут виконують функцію місцевої латини) Історія Кореї в ну дуууже багатьох моментах, від давнини до сучасності, багато в чому перекликається з історією України- Руси. А от Японія... хіба вони не схожі на московитів?) Навіть своїми комплексами щодо "колективного Заходу" і "особливим шляхом"))
Дякую за таку корисну інформацію. З задоволенням слухаю.
Ще дозвольте дати пораду. Я помітив, що стріми ведуться в 60 кадрів. Це не дуже виправдано, бо на екрані нема динамічних сцен. Це не гра чи якийсь фільм, тому 30 кадрів цілком вистачить. При 30 кадрах навантаження як на стрімерску машину під час трансляції, так і на пристрій глядача під час перегляду значно менший. Тому рекомендую перейти на 30 кадрі. Або, як мінімум спитати спільноти, як їм буде зручніше.
++
Дякую!
Надзвичайно цікаво та круто! Підкажіть, будь ласка, чи є подібне відео по історії України?
Збираємось робити). Наразі на каналі є відео про слов'ян, Русь та ВКЛ у форматі Пивна Історія.
А наступний стрім: про Трипілля)
Я щось від історії Японії очікував побільше. А так виявилось відносно молода культура корейської-китайського фронтиру. Ну таке, цікаво канешно. Автору респект і дяка.
Респект Борисе
Сайонара-це прощавай)
Не бажаєте провести окремий стрім конкретно по айнах, якщо ви детально вивчали Японію?
Тема айнів нажаль, дуже погано вивчена. Археологія - слабенька, житла - хмиз та дерево, а культура і етнос майже повністю розчинені.
Не зовсім . Культуру айнів підтримують на державному рівні . Хоч їх у відсотковому відношенні там дуже мало@@wildfoxfilm
ua-cam.com/video/DIHSlQLkM7s/v-deo.html@@wildfoxfilm
Ось канал про сучасну їх культуру, але з айнською мовою тугувато))
Я кайфую, дивлюсь це відео вже не перший раз, скажіть будь ласка чи будуть ще відео про Японію?🥹
Буде)
@@wildfoxfilm ура 🥳 дякую, з нетерпінням чекаю!!!
Культура Дзьомон поширювалась на Сахалін і Курили?
Слабенько. Вплив майже невідчутний - шось там міняли, але не масштабно.
Якщо вивидити японську державність від імператора Дзимму то виявляється, що вона починається в період Дзьомон? Тобто до приходу японців у Японію. Як так??
Нєнєнє, Джімму якраз вже десь в районі Ямато - Кофун, може трох раніше. Імператорство та й взагалі засновки до централізації походять з доби Яйой - початку еміграції в японію всіляких яматоських біженців)
Але за офіційною хронологією він жив десь у VII ст до н.е. Це хронологічно не відповідає Ямато@@wildfoxfilm
👏👍🔥
стосовно двонів у землі...може то на випадок землетрусу? типу сирена...
Тоді незрозуміло - чому під землю, адже логічніше лишити його на капітальних підпорках щоб дзвін реагував на найменші струси поверхні...
@@wildfoxfilm точно. просто як варіант...може шоб воно ДЗЕНькало підземним духам, шоб си вспокоїли? ))))
@@crazy_frog5253 скоріш за все)
То японський Неоліт не рисовий?
Ні, рис туди завезли з долин Китаю чи Кореї. Місцеве - то горішки і протозлаки)
Тільки п'ять годин, а вже звиклося до семи
😅
🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 ✌️ ❤️ 💚 ❤️ 👍 🇭🇲
Я читав , що Хейян - це "просвітлений мир" - епоха спокою де всі нюхають сакуру і пишуть хоку.
А Мікадо? Коли термін "Мікадо" з'явився для позначення імператора? Щось я пропустив цей момент. Мабуть, це десь біля Аматерасу було
Думаю десь в добу Ямато. Точної дати не скажу, є якісь типу згадки в джерелах, але гарантовано датувати їх не берусь. Але точно за доби Ямато з'являється термін Тенно - власне імператор як калька китайської традиції. Мікадол ж - це скоріше щось зі стику Ямато і Нара, коли почали потроху переосмислювати китайське надбання в ключі сінто. А може і взагалі наприкінці Нара - камі його зна)
Цікава і важлива лекція, якби не використовували російську систему Поліванова для назв і термінів.
Існують українські академічні системи передачі японських назв і термінів. Правильно буде Джьомон, суші, сашімі шьоджьо і так далі. Давайте позбуватися російської спадщини.
Як раз таки відкараскався тут від неї як тіко міг
АЙНИ, РЮКЮ, ГЕНСИ, ЯМОТО - різні за походженням, язиками та культурою жителі архіпелагу складають сучасну Японію. Але історія кожної з цих етнічних угруповань розпровідають неоднозначність японського народу в його історичних коріннях. Айни, наприклад відрізняються генетично та фізіологічно від інших Японців, вирогідно якраз це і є ті перші люди, що ступали на ще перемичку суходолу, можливо затягнуту льдами, яка з'єднувала Америку та Азію в давні часи неоліту. Вони білш широколиці, мають як темний так і світлий колір очей, мають розвинений волосяний покрів лиця, тобто бороду і вуса у чоловіків, більш темний колір кожи, відємний від інших угруповань архіпелагу. Доречі, не зважаючи, що перший легендарний імператор Японії був з ямомото, але в нього теж була велика борода за описом. так само Генси, більш високі ніж інші Японці... тому склад та генетичні коріння навіть корінних японців дуже відрізняються. І хто зна, може не дуже справедливо було Мото вважати Айнів вараварами, бо історія появи останніх може бути більш цікавою для сучасних генетиків що вивчають походження людини та її росповсюдження по планеті. Начебто всі первинно з сім'ї гоменідів, але вони різні навіть для сучасної людини і несуть на собі історію різного розвитку кожної етнічної гілки людей свідчачи про навіть наше різномаїття. Вивчати генетичне коріння археологи почали не так давно як і інші нові методи досліджень нашого минулого. Відрізняються і язики цих різних угруповань Японії і благо, що деякі з них ще "живі" а не зниклі, для антропологічних досліджень. Можливо окремо зосередитись на культурі, традіціях різних людей цього архіпелагу, це ще одна інтересна тема для історичного дослідження.
Дзімму - історичний персонаж?
Просто дуже заділо за живе. Я читала ту жіночу японсьеу поезію, це дуже витончено і красиво. І після слів "прийшли люди з окопів і всвх там пограбували, згвалтували" стало якось жахливо, немов вбили когось із знайомих...
😓
Не хотів задіти за живе. Обов'язково поговоримо про подібні явища в японській історії на наступних стрімах.
Чому керівник Японії називається - імператор?
За Китайською калькою - напочатку його навіть писали тим самим ієрогліфом тіко з припискою)
Дивлячись на Японію можна уявити якою могла б бути Україна якби за часів Русі не прийняла б християнство, а залишилась зі своєю вірою в духів природи (мавок, лісовиків і таке інше)
треба було б викопати не одне Чорне море, а оточитись ним по параметру
Християнство -рілігія вбивць, н ищення природи, все що негативне в природі менталітет народу, відношення до всього що є на наші землі це християнствоСьрашенне зло для нашого народу
Трек ту Йоми. Там тоже самурай даже на тот свет попасть нормально не может: долг побеждает смерть.
Синиця на "Локальній історії" засвітився...
От що мені не зрозуміло про Японію. так це чому маючи таку кількість гірської місцевості я нічого не чув про японських вівчарів чи інших скотарів. В Південній Америці - лами, Тібет - які, про Кавказ і Карпати, Альпи і мови нема. А що з японцями ?
Ну якось так вийшло, що скотарство не сильно в фаворі - мабуть, бо перевезти овець важко, та й обмежені будете випасом лише в одній невеликій долині - а вони там швидко все з'їдять, до сусідів же не полізеш - бьються боляче. Тому - лише невелика кількість тварин в якості допоміжного джерела шкір та білку)
@@wildfoxfilm Ось скільки не дивився японських фільмів тай аніме , але не пригадую щоб десь до епохи Мейдзі хоч один молочний продукт згадувався, ні масла, ні сиру, щоб молоко пили той поготів, щось там більш криється. Козам так гори даже краще ніж долини, але ніт, чогось не завели
@@bonchbruevich8507 Японцям чи іншим азіатам пити молоко це витончена форма знущання. У них майже поголівно непереносимість лактози.
їхні гори -це майже суцільні хащі
Я живу в Японії, вивчаю японську на курсах з китайцями. Китайці п’ють молоко на уроках😎
хірагана і катакана
Ніхон - китайська назва?
Ніпон. Так)
А самоназва яка?@@wildfoxfilm
японці називають свою державу Ніппон, або Ніхон, залежно від офіційності
Звідки усім відомі японці прийшли в Японію? Корея, Китай, чи Сибір?
Пан Борис шо вміє по японськи читати?
Та читати катаканою трохи но вмію, але майже нічого не понімаю )))
Якщо хочеться стабілізувати психіку, шукаю ваші віідео !!!
Кайф посол родино оломпн ооорар. 😅
Горішки макадамія ніби їх називали?
Шось таке)
Айни заселяли весь Японський архіпелаг?
Майже весь, але дуже розріджено
А автор знає що Сайонара це прощання???
Навряд.
Хороший выпуск на 5 часов. Жаль, что не на двое суток.
Дзьомон _ це ті ж таки айну?
Так +-.
Запис на 5 годин?!?! Я помру, але дослухаю!
якісь сором нам усім шановні, 757 лайків?( ну як так? Такий чудовий матеріал і без лайків! Будь ласка Лайкаємо
Дякую!
У кого короче той сидит у дома і дроче😂😂😂
Дзвони могли ховати від ворогів у землю
Варіант цілком. Писемних джерел немає, тому це як з відламаними руками - ногами у статуеток: тіко здогадки)
А в чому прикол з самого початку був прощатися? Це якісь свіжі українські тренди?
Чого тільки 5год. чого не 10год.
@@andriych.9550 ха)
Японці правильно вважають т.зв. "кургани" могилами, бо в Україні-Русі споконвіку поховальні насипи і називалися могилами, а не татарськими "курганами". Є вірш Шевченка "Розрита могила", а не "розритий курган". Як і "тюрма", "цар", "хазяїн", "товариш" чи "казна", "курган" запхали до української мови московські ординці, не так давно за історичними мірками.
Дякую за цікаве відео 👍
Щодо імперського устрою та образу бога-імператора, що виконує ритуальні функції - то все тоже принесене з Китаю через дзен( він же чань, або сон) буддизм.) Бо дзен - то поєднання буддизму з даосизмом, де правитель - уособлення всесвіту, так званий чакравартін, що крутить всесвітнє колесо сансари) і через китайське уявлення о символах країн (вранішня свіжість у Кореї, світанок у японців), як я підозрюю, десь у 7 столітті яматосці обрали Аматерасу як центрального камі) чимось схоже на московську оповідку про Рюриковичів, що сходять до брата Октавіана Августа)
Не канешно,азвичайно😅
"дякую, але мені краще по своєму" (с)
Канешно, це не японське слово а татарське( кацапське)
Поліванівка страшенно ріже вуха. Японці не кажуть сі, лише ші. Час вже відходити від російських систем.
Я завжди і всюди про це пишу. Дякую
Також у нема "дзю", а є "джю"
також нема "сю", а є "шю"
Як то кажуть: вибачте мою японську)))
Ну пів години вступ, постійні відволікання і "як говорять" в кожному реченні дуже важко давали осягнути матеріал.
Наснаги в роботі!
Для цього виходять екстракти стрімів: там нічого зайвого
А нахіба вітатися прощанням? Ви недоколиханий?
Дякую за уважність! 😅
Зауважу, ми на каналі не переходимо на особистості, чого і вам бажаю.
Не ведіться на яматоські наративи!! Вони ж чого поховання не відкривають імператорські? Бо вони когурьоські! А далі що?) Кіото - другий Пекін?) Навіть ті ж самураї - ті ж самі хварани, але зі збоченою ідеологією бусідо з культом смерті) І ось це : "умом Ямато не понять...") Ну куди ж ви, люди?) То ж така собі східна Московія) А період яой та ямато підозріло співпадає з китайським та корейським троєцарством та розпадом Хань та Чосону) Тож слава Кореї! Хангукам слава!)
Хтось крім айнів населяв дояпонську Японію?
зайобує музика і коментарі при донатах