Львів 2023: вулиці Костя Левицького і Тершаковців у Львові, озеро біля зооветеринарного

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 тра 2023
  • @LvivDepo #Львів #Lwów #Lviv #لفيف #ЛьвівДепо
    Львів 2023: вулиці Костя Левицького і Тершаковців у Львові, озеро біля зооветеринарного 19 квітня 2023 р.
    Відтепер маєте можливість подякувати команді Львів Депо не лише на словах ;)
    В гривнях send.monobank.ua/jar/4T2eRpdzvh
    В $ доларах send.monobank.ua/jar/4UB2YkzTAb
    В € євро send.monobank.ua/jar/6m7DiDS5LA
    Підтримавши нас, Ви зможете отримувати більше задоволення від контенту, а ми зможемо показати Вам більше цікавих місць! :) І не тільки географічних ;)
    Вулиця Костя Левицького -
    вулиця у Личаківському районі Львова. Довжина 1450 метрів. Прямує від вулиці Івана Франка на південний схід до вулиць Погулянка та Вахнянина, утворюючи перехрестя з вулицями Тершаковців, Дороша, Вагилевича, Рильського, Студенською та Мечникова.
    Прилучаються вулиці: Гулака-Артемовського, Кльоновича, Кониського, Палія, Конопницької, Романчука, Дніпровська, Івасюка, Коциловського.
    У першій половині XIX століття сучасними вулицями Левицького та Франка проходила межа між Галицьким та Личаківським передмістями Львова.
    Вулиця виникла на місці дороги, що була прокладена вздовж потоку під назвою Пасіка. Пасіка, на той час, витікала з ярів на Погулянці і разом із потоком Сорока утворювала Полтву. В місці, де тепер до Левицького примикає вулиця Кониського, до Пасіки впадав ще один потік із Вороблячого ставу, що в саду монастиря Сакраменток.
    Притоки Полтви розливались і утворювали численні болота. Через це вулиця в середній частині була майже не заселена. Будівельний бум почався у 1880-х роках. Поступово потік Пасіка був схований під землею і перетворений на каналізацію. Так на місці колишньої річки з'явилась алея, засаджена деревами. Від 1908 до 1963 року віддаленою від центу міста частиною вулиці курсували трамваї: маршрут № 3 і № 8, котрі проходили по Зеленій, Дніпровській, Левицького і повертали на вулицю Мечникова.
    Перша назва «На Рурах», або «Рури», походить з XVII століття. Від тогочасного слова Рура - труба. Цією дорогою з джерела Прибило на Погулянці до міста проходив водогін, вперше прокладений у 1404-1407 роках міським будівничим Петром Штехером. У 1885 році вулицю названо на честь польського поета епохи Відродження Яна Кохановського (1530-1584). Наприкінці XIX століття початок вулиці отримав назву «Кручені Стовпи» (пол. Kręcone Słupy) завдяки будинкові під номером 1, котрий мав наріжний портал із закрученими колонами. Під час німецької окупації у 1941 році назву змінено на Брайтеґассе (нім. Breitegasse - широка вулиця). У 1944 році повернена передвоєнна назва - вулиця Кохановського. 1950 року вулицю перейменовано на честь радянського поета Володимира Маяковського. 1992 року вулицю перейменовано на честь Костя Левицького (1859-1941) - українського громадського та політичного діяча, голови уряду ЗУНР, який наприкінці XIX - початку XX століть був власником будинку № 34 на цій вулиці.
    Рух транспорту односторонній у напрямку до центру (до перехрестя із вул. Франка).
    Вулиця Тершаковців -
    вулиця у Личаківському районі Львова. Простягається від вулиці Пекарської на південь до вулиці Левицького. Довжина 400 метрів.
    Перша відома тут оселя закладена німцем П. Айзенгітелем у XV столітті. Перша назва згадується 1579 року і звучить як площа Воробляча. З невідомих причин місцевість мала ще одну назву - Песій ринок. 1818 року згадується назва «Торговиця будівельного дерева». Паралельно з XVIII століття вживалася назва «Площа Сакраменток».
    До згаданої площі з кінця XVI століття від міста вела дорога (нинішня вулиця Туган-Барановського), оминаючи далі з півдня важливу для оборони міста гору Шуманівку. Від шляхів Волоського та На Рурах проходив ще один шлях, на основі якого виникла вулиця Тершаковців. Вона не отримала дальшого продовження через приватні володіння, що простягались вздовж вулиці Пекарської. Через них з Вороблячого ставу витікав потік до однієї з приток Полтви - Пасіки. У реаліях до середини ХХ століття вулиця доходила до колишньої площі перед монастирем - перехрестя з нинішньою вулицею Туган-Барановського, а ставок до будинків 2 і 2а.
    1871 року площу перед костелом сакраменток і вулицю названо на честь Станіслава Ґосєвського. На цей період припав початок інтенсивної забудови даного району міста. Під час нацистської окупації у 1943 році перейменовано на Фімарктґассе. У липні 1944 року повернена назва Ґосєвського, а 1945 року перейменовано на честь танкіста Олександра Марченка.
    Наприкінці 1950-х років при будівництві корпусу зооветеринарного інституту від будинку на вулиці Пекарській, 50 вулицю було продовжено через колишній сад сакраменток з осушенням значної частини ставка до вулиць Пекарської і Чехова з розбиранням муру навколо саду від вулиці Пекарській. Тоді вздовж тодішньої вулиці Марченка збудували будівлі під № 2а - гуртожитку та № 2 - житлового будинку.
    Сучасна назва від 1993 року, коли колишню вулицю Марченка перейменували на честь родини Тершаковців - Григорія, Зиновія та Михайла Тершаковців.

КОМЕНТАРІ • 24

  • @LvivDepo
    @LvivDepo  Рік тому +3

    Як у Львові світкували День міста рівно два роки тому - 6 травня 2021 року ua-cam.com/video/JARYD0sJb6o/v-deo.html
    ua-cam.com/video/xaIIC1HkrWA/v-deo.html

  • @user-ew8ed1jr4v
    @user-ew8ed1jr4v Рік тому +4

    Вітання прекрасному місту Лева!!! ❤️
    Вітаю усіх львів'ян з Днем Міста!
    Розвитку, процвітання,
    мирного неба! 💙💛

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  Рік тому +1

      Дякую! Навзаєм!

  • @user-uy6zm9fn7m
    @user-uy6zm9fn7m Рік тому +8

    Львову сьогодні - 767 років 💛💙

  • @innavasilzova150
    @innavasilzova150 Рік тому

  • @jaaddg
    @jaaddg Рік тому +1

    Цікава прогулянка знайомими вуличками.😊Не знаю, що було перед Рукавичкою та Євою, але, на місті будинку був Зелений ринок. Взагалі цікава вулиця, костел монастиря Сакраменток після війни був переданий Ветеринарній академії. В келіях було влаштовано студентський клуб «Данко», а в самому костелі спортзал.🫤

  • @andreymtbandreymtb1907
    @andreymtbandreymtb1907 Рік тому +4

    Цікаво показали, дуже мало разів був там але хоч на відео з вами місто побачу ; )

  • @lidaduda9113
    @lidaduda9113 Рік тому

    Красивий і затишний квартальчик.

  • @gorannilson8949
    @gorannilson8949 Рік тому

    😘💛💙👍🏻

  • @andreymtbandreymtb1907
    @andreymtbandreymtb1907 Рік тому +2

    Заставка як завжди - заохочує клікнути по відео .

  • @PepeTheFrog88
    @PepeTheFrog88 Рік тому +4

    1

  • @oxanamazur79
    @oxanamazur79 8 місяців тому

    Цікаво, дякую!

  • @PepeTheFrog88
    @PepeTheFrog88 Рік тому +3

    район там до хулєри дорогий. не зрівняти із ПАСІЧНОЮ

    • @user-yw1yp8fz6x
      @user-yw1yp8fz6x Рік тому +1

      Але того "двіжняка" ,що було колись з потоком транспорту на тій вулиці----нема......

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  Рік тому +3

      100%! Але вже близько до Пасічної:-)

    • @user-ir7wk5oe3g
      @user-ir7wk5oe3g Рік тому +2

      Колись майже купили добру квартиру на Павлова, в дружини є давня мрія, але трохи грошей бракувало. Так і прожили на Масарика, працювали, а грошей на квартиру люкс і далі не вистачає😢

  • @user-ir7wk5oe3g
    @user-ir7wk5oe3g Рік тому +2

    Dear russians, running is good for your health and will extend your life expectancy.