Сумісник: проблеми та рішення

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 36

  • @СветланаТкач-п5с

    Доброго вечора, працівник прийнятий за сумісництвом , чи обов'язково в заяві і наказі вказувати режим роботи, тобто з якої години і пояку

  • @СветланаТкач-п5с

    Питання : якщо за сумісництвом режим роботи з 16.30 до 20.30,чи потрібно допоачувати за вечірні часи роботи( вечірний час роботи з 18.00до 22.00) Заздалегідь дякую за відповідь

  • @charmrockindigo
    @charmrockindigo 2 роки тому

    а где статья?😄

  • @ЛюдмилаОмельянчук-г3ц

    Чи потрібно держслужбовцю повідомляти свого керівника про те, що він крім основної роботи займається викладацькою діяльністю? Чи потрібен при цьому дозвіл (наказ, резолюція на заяві чи інш.) керівника держслужби на здійснення викладацької діяльності держслужбовцем?

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому

      Це залежатиме від особливості викладацької діяльності.
      Якщо викладацька діяльність здійснюється у робочий час, то звичайно потрібен дозвіл керівника.
      В такому разі працівник пише заяву (прошу дозволити), та отримує дозвіл (це може бути рішення, розпорядження, наказ...).
      Така можливість (з деякими часовими обмеженнями) прямо передбачена у Додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій.
      Інакше можна "викладати" умовно лише до 9-00 та після 18-00 (або у неробочі, святкові, вихідні дні).
      Якщо така робота (викладацька діяльність) здійснюється у вільний час, то, на мій погляд, дозвіл не потрібен. Але треба пам’ятати, що можливе зіставлення часу викладання з робочим часом, та при їх збігу можливі питання щодо надлишкових виплат зарплати.

  • @МаксимРеу
    @МаксимРеу 2 роки тому

    У нас на предприятии работник занимает 2 должности: 1 - основная, 2 - по совместительству на 0,5 ставки. В табеле учёта рабочего времени отражается по 8 ч., в графе "должность" пишутся обе занимаемые должности через ",", а ставки суммируются и в объединённой отчётности сотрудник отражается одной строкой. Бухгалтер по з/п ведёт безуспешные споры с инспектором по кадрам, что так быть не должно. Каким будет Ваш комментарий по этому поводу?

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому +1

      Табель по внутреннему совместителю: заполняем две строки (строка 1 - время по основной работе, строка 2 - время работы по совместительству).
      по отчетности
      в 4ДФ зарплату по основному и по совместительству показываем одной строкой
      в Д5 показываем отдельными строками информацию о приеме/увольнении по основному и отдельно о приеме/увольнении по совместительству
      в Д1 показываем отдельными строками

    • @ЛіліяУшакова
      @ЛіліяУшакова 2 роки тому

      С вашим работником заключены два отдельных трудовых договора. По каждому договору кадровик должен обеспечить достоверный учет рабочего времени. Это требование КЗоТ. Обеспечивается он у вас? Нет. 8 ч в табеле взагали - это ни о чем. Ведь работник может по одной должности перерабатывать, а по второй недорабатывать часы, потому что вы не обеспечили его работой, а значит простой и дополнительная оплата. Достоверного учета нет = штраф на работодателя 1 МЗП + админштраф на должностных. Отпускные и больничные по основному месту работы и по совместительству рассчитывают отдельно. Это требования Порядков № 100 и № 1266. Как вы ему рассчитываете, если у вас все кучей? Предположим, что работник возьмет отпуск по основной должности, но продолжит работать по совместительству. Это вполне допустимо для небюджетного предприятия. Как кадровик будет табелировать?

    • @МаксимРеу
      @МаксимРеу 2 роки тому

      Да, спасибо, но споры между ОК и бухгалтером по з/п не прекращаются. Что ж, будем надеяться на то, что при проверке "пронесёт" и наши враждующие сотрудники в скором ближайшем будущем уйдут на заслуженный отдых, а последующий персонал наконец наведёт порядок в кадрах.

  • @charmrockindigo
    @charmrockindigo 2 роки тому +1

    я путаю сумісництсво і суміщення. а ви ше й не по нашому говорите і фіг знає шо мається на увазі

  • @ЛідіяКлиндюк-л5р
    @ЛідіяКлиндюк-л5р 2 роки тому

    Может ли работник ( основная работа на частном предприятии) работать по совместительству на коммунальном предприятии на 0,9 ставки ?

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому

      Скорее всего, нет.
      В данном случае, можно предположить, что работник НЕ впишется в ограничения из п. 2 Постановления КМУ "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій".
      "2. Установити, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу."
      Планируется работать на 0,9 ставки, а приведенное выше правило по сути говорит "не больше 0,5 ставки".
      Да, строго говоря, упомянутое постановление касается лишь ГОСпредприятий, но судебная практика (в т.ч. на уровне Верховного суда) распространяет эти ограничения и на коммунальные предприятия.
      Например, "Тобто, дія зазначеної постанови поширюється не тільки на державні, а і на комунальні підприємства, установи і організації" (решение ВС от
      10.04.19 г. справа №592/11917/17). Таких решений много.

    • @ЛідіяКлиндюк-л5р
      @ЛідіяКлиндюк-л5р 2 роки тому

      @@ДмитрийВинокуров-э5и я поняла , что это ограничение распространяется только на работников коммунальных предприятий ( основное место работы ) которые еще где-то подрабатывают по совместительству, получается - неправильно ?

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому

      ​@@ЛідіяКлиндюк-л5р Это ограничение работает в обе стороны. И касается также ситуации когда по совместительству работаем на коммунальном предприятии.

    • @ЛідіяКлиндюк-л5р
      @ЛідіяКлиндюк-л5р 2 роки тому +1

      @@ДмитрийВинокуров-э5и Cпасибо !

  • @tayaberger
    @tayaberger 2 роки тому

    Может ли работник в одной организации занимать две должности по 0,5 ставки как обе основные? Если никакого заявления нет.

    • @quantum_enchantress
      @quantum_enchantress 2 роки тому

      Ні, одна ставка 0,5 буде основним місцем роботи, інші 0,5 - сумісництвом, всі заяви та інші кадрові документи мають бути в наявності :)

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому +1

      Олеся, здесь важно что за "организация".
      Вариант 1. Если гос-предприятие, учреждение, организация, то обе должности могут быть основными. Основание п.11
      Переліку робіт, які не є сумісництвом (Додаток до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій)
      там есть такая норма:
      "Усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом:
      11. Інша робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи."
      Вариант 2. Не гос.
      В таком случае: 0,5 ставки - основная, а 0,5 - совместительство.

    • @tayaberger
      @tayaberger 2 роки тому

      @@ДмитрийВинокуров-э5и огромное спасибо за развёрнутый ответ! Комунальна установа - это первый вариант?

    • @ДмитрийВинокуров-э5и
      @ДмитрийВинокуров-э5и 2 роки тому +1

      ​ @Олеся да.
      Формально эти документы по совместителям касаются именно госов.
      Но практика четко идет по пути распространения их на коммунальные установы тоже.
      Например, вот цитата из одного из решений Верховного суда:
      "Робота за сумісництвом регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43...
      Вказані нормативно-правові акти регулюють питання роботи на умовах сумісництва в установах, організаціях, що фінансуються з бюджетів усіх рівнів, отже, їх дія поширюється на комунальні заклади, утворені органом місцевого самоврядування, та комунальні установи, організації, що фінансуються з бюджету."
      (15 лютого 2021 року справа № 126/1987/18)

  • @charmrockindigo
    @charmrockindigo 2 роки тому

    Я з другого разу всьо поняла. Мені нада стаття. Де вона 😆чи воно платне?

    • @charmrockindigo
      @charmrockindigo 2 роки тому

      Я найшла! Там даже по нашому! І бесплатно. Дякую вам💖💝

    • @charmrockindigo
      @charmrockindigo 2 роки тому +1

      В описі під відео уважно треба дивитися там ссилка "повна стаття"😄

  • @charmrockindigo
    @charmrockindigo 2 роки тому

    це Україна? закони наші? чо не понашому говорите . суміщення чи сумісництво тут

  • @charmrockindigo
    @charmrockindigo 2 роки тому

    сумісник це! гугл переводчік в помощ
    суміщення - совмещение.
    сумісництво - совместительство
    🤣🤣🤣

  • @mariman76
    @mariman76 2 роки тому

    читаючи коменти то ніби корисна інформація,але відкривши щоб прослухати то виступає якийсь язичник,підскажіть де можна знайти інформацію на нормальній мові.дякую за зрозуміння.

    • @arhatova6711
      @arhatova6711 2 роки тому

      вот и ищите информацию,у НЕ 'язычников'.
      Выказывает свое фи, еще и порядки качает.
      Не мудрено,что такОЙ))) не отвечают.

    • @charmrockindigo
      @charmrockindigo 2 роки тому

      @@arhatova6711 та просто ми не понімаєм по руські. всі хто родився не в совку не вчили язик в школі.

    • @arhatova6711
      @arhatova6711 2 роки тому

      @@charmrockindigo а що це ,ви, і при неньки до школи мабудь не ходили ?😅

    • @charmrockindigo
      @charmrockindigo 2 роки тому

      @@arhatova6711 нє, руській язик не вчать

    • @charmrockindigo
      @charmrockindigo 2 роки тому

      @@arhatova6711 в мене був факультатив але я там по українськи говорила. Не йдуть мені іноземні мови