Фантастика про спалення книжок. Версія від Урсули Ле Гуїн

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 12

  • @TovaristchOgilvi
    @TovaristchOgilvi Рік тому +2

    Хайнский цикл - це щось неймовірне. Дуже люблю ці книги. "Планету Роканона" прочитав ще у 80-х.

    • @BeautyandGloom
      @BeautyandGloom  Рік тому

      А я якраз "Планету Роканона" і "Планету вигнання" ще не читала, але є у планах :)

    • @sirahmara2145
      @sirahmara2145 Рік тому

      З якої книги краще починати?

  • @yawningmarmot
    @yawningmarmot Рік тому +1

    Про ФОП - топ))
    Голосую за більше оглядів класики фантастики)

  • @НаталіяДовга-у3г

    Як приємно, що хтось говорить про фантастику Ле Ґуїн українською. Бо я зі своєю любов'ю до цієї майже неперекладеної у нас письменниці почуваюся героїнею її книг :(

    • @BeautyandGloom
      @BeautyandGloom  Рік тому

      Ох, розумію вас! Сподіваюся, що дочекаємося її українських перекладів.

  • @juju.ukrainiangirl
    @juju.ukrainiangirl Рік тому

    Дякую за цікаве відео!

    • @BeautyandGloom
      @BeautyandGloom  Рік тому

      Будь ласка! Рада, що сподобалося ^_^

  • @SergiyYu
    @SergiyYu 2 місяці тому

    Тут є така річ, що Ойкумена з'явилася не зразу. До ойкумени була Ліга всіх світів, обставини появи якої розповідаються у "Слово для світу - ліс". Потім про себе якимось чином дав знати позагалактичний ворог і Ліга всіх світів почала готувати світи до його зустрічі. Далі він напав і хоч не підкорив всі світи, але Ліга зруйнувалася. А після перемоги ворога вже з'явилася Ойкумена з центром там же де й була ліга. Багатьох обставин і ньюансів загального сюжету не знаю, бо багато творів ще не прочитав, а там в кожному творі ро загальний сюжет дається всього потроху інформації.

  • @sirahmara2145
    @sirahmara2145 Рік тому

    А з чого краще починати, якщо я люблю фантастику?

    • @SergiyYu
      @SergiyYu 2 місяці тому

      Якщо Ви ще до того ж любите фентезі, то з Світу Роканнона, це хоч і наукова фантастика але там є іноплланетні раси певним чином схожі на ельфів, гномів і людей часів феодалізма з царями правителями, елітою і їх слугами, лицарським духом і т.д. а ще купа істот схожих на міфічні. Також Вам напевно сподобається і Планета вигнання, особливо якщо вам сподобається те, що рушійною силою сюжету в тому числі є те що "зима близько" і мають з'явитися "сніжні ходоки", а потім і боротьюа з ними. Якщо хочете почитати головний твір, яким надихнувся Кемерон на створення Аватару то можете почати з "Слово для світу - ліс". Точніше він надихнувся (і не лише надихнувся а й брав певні ідеї у видозміненому вигляді) не лише цим твором, а й іншими творами Хейнського циклу, зокрема і тими що я вже згадав, і іншими фантастичними творами але в меншій мірі. Якщо Вам подобаються фантастичні твори з ідеєю всепланетарної надсвідомості (Ейва фільму Аватар, Кібелла чи Уранія з "Древа життя" Володимира Кузьменка, Соляріс Станіслава Лема, надістота нового фантастичного мультсеріалу Царство сміттярів, надсвідомість Іо із "Пульс машини" Майкла Свонвіка і т.д. ) то вам точно сподобається "Vaster Than Empires and More Slow". Якщо хочете історію де події відбуваються на постіндустріальній Землі, розвиток людської цивілізації на якій стримує позагалактичний ворог (який зруйнував Лігу світів і після перемоги якого утворилася Ойкумена), то Вам сподобається Місто ілюзій (твір генетично пов'язаний з Планетою вигнання). Є твори де більше розповідається про іншопланетні світи, людські раси на яких знаходяться на більш вищих щаблях технологічного розвитку то можете почитати: "знедолені", "Рибак з внутрішньомор'я" (A Fisherman of the Inland Sea) та деякі інші, які не прочитав ще.