Dzień dobry, dzięki za miłe słowa. Jeśli chcesz rozwijać swój angielski bardziej świadomie, zapraszam, zapoznaj się z naszymi kursami kurs.questfe.pl/. Pozdrawiam, Krzysztof.
10 lat edukacji angielskiego w szkole... i cały czas próby postawienia budynku zaczynając od dachu.. ( wkłuwanie czasów do głowy, których do dziś nie rozumiem ). Przykro mi że Polską rządzą świnie które oczywiście wiedzą najlepiej że ich system edukacji jest skuteczny. A tu w 5 min, nauczyłem się wymawiać słowa. Dziękuję
Jestem pod wrażeniem metody nauczania J. Angielskiego na tym kanale. Polecam gorąco wszystkim którzy jeszcze nie dali Subscrybcji. Ja pozostawiam łapke w góre i dziękuje z całego serca za rozwiązanie problemu mojej wymowy. Mr. you are amazing ;)
Pierwszy lektor, który zaczął od sprytnego, a zarazem prostego przedstawienia sposobu wymowy w języku angielskim👏. Dla mnie było to było prawie czarną magię😒 i raczej nie lubiłam uczyć się angielskiego. Znam kilka zwrotów i słów ze słuchu z piosenek, z filmów. Język niemiecki umiem perfect. Było to dla mnie proste i konkretne do nauczenia się. Dzięki panu, panie Krzysztofie może pozytywniejsze spojrzenie na ten drugi język. Może zacznę kontynuować z panem naukę😀
zaczynam naukę angielskiego, Pana filmy są genialne!!! dziękuję za to tłumaczenie jak wymawiać, mega przydatne, wspaniała robota i pomoc innym :) dziękuję dziękuję!!!!!
Dziekuję za taki wspaniały komentarz. Nie ma większej satysfakcji, niż świadomość, że mogłem na coś się przydać. Proszę dzielić się filmami dalej, jeśli faktycznie uważa je Pani za wartościowe. Powodzenia w nauce. Pozdrawiam.
Uczęszczam na angielski 50 plus i od wrzesnia cała grupa uczestniczacych w nauce perfekcyjnie milczy, a zostało nam parę stron w podręczniku do końca. Szukając itłumaczenia do zadania domowego natknęłam się na informację o Panu Krzysztofie Sarneckim. Od kilku dni chłonę angielski, przerabiam zadania, powtarzam na głos, korzystam z tłumacza, zaczęłam sama uczyć się mówić. Dziękuję bardzo! Pan Sarnecki mnie zmotywował i uwierzyłam,że jest możliwe nauczyć się angielskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
nic bardziej mnie nie wkurza jak nagle znajduja sie tacy "ZNAWCY" i zaczynaja poprawiac! Skoro tacy madrzy i tak DOBRZE umieja po angielsku to po co to ogladaja niech otworza wlasne strony!!!! (Pani Maja Stasiak) zobaczymy co potrafi!!!! A Panu bardzo dziekuje, bo bardzo mi pomagaja te filmiki i czesto je ogladam, jeszcze raz dziekue i pozdrawiam
A co jak TH będzie na końcu? Mam problem z wymową WITH i w zasadzie nauczyłem się czytać "WYF" zgodnie z poleceniem google ale sam nie wiem czy to jest specjalnie poprawne ;)
Po prostu zamiast F tak normalnie po polsku, trzeba tę literę wypowiedzieć z językiem wysuniętym pomiędzy zębami. Nic innego. Żadnej filozofii :) POzdrawiam.
bardzo wazna uwaga prowadzacego, " i tak nas zrozumieja" Pewnie , ze zrozumieja, tak jak my rozumiemy obcokrajowca. Zobaczcie zreszta jak jest duzo odcieni wymowy angielskiej, angielski amerykanski, australijski, szwedzki, itp. Wazne aby sie porozumiec. A kto mowi taka najczystsza, poprawna angielszczyzna? No kto ? Moze Arlena Witt
Zgadza się, ponadto jeśli poczujemy się swobodnie z naszym zagranicznym rozmówcą, nawet pomimo błędów które będziemy popełniać to na pewno będzie nam łatwiej. Co więcej mając dystans do siebie można poprosić aby nas poprawiano. Pozdrawiam K.
Witam, nie mamy takiej praktyki, aby robić spis treści z materiałów. Ale można zmniejszyć prędkość odtwarzania filmu i spokojnie spisać informacje. Pozdrawiam
Zdecydowanie tak. Dziękuję. Dwa powody, dla których warto mimo wszystko "postawić na "r": start w bardziej "klarownej" wersji bardziej motywuje, "dwa": język amerykański jest zdecydowanie częstszy i ... będzie jeszcze bardziej (a trening na filmach jest tak ważny). Dziękuję za zwrócenie uwagi :)
W europie wiekszość ksiązek dostępnych oraz gro osób uczy sie języka lecz z akcentem brytyjskim niektóre Pańskie porady nie mają zastosowania chociażby wymowa litery "R" . Osoby uczące sie już brytyjskiego angielskiego mogą zacząć mieszać oba akcenty . Proponuje uświadomić wszystkich oglądających o tym fakcie . Nawet jeżeli zrobił to Pan w poprzednich odcinkach (nie oglądałem ) albo podać brytyjską wersje słowa coś w stylu vloga Arlety Witt " Po Cudzemu"
Dziękuję za kulturalną uwagę. na pewno zwrócę na to większą uwagę. Jednocześnie daję Panu znać, że mam inne spojrzenie na tę sprawę niż Pan. Otóż... kwestia akcentu jest na etapie początkującym i średniozaawansowanym mało istotna. Bardzo mało. Kiedy uczymy się języka angielskiego - uzywamy takiej wersji brytyjskiego, która jest klarowna i bardziej zbliżona do amerykańskiej wersji "telewizyjnej" (czyli z Midwest), że skupianie się na akcencie to blokowanie uczących się tam, gdzie to nie jest potrzebne. Świat idzie w kierunku angielskiego uniwersalnego - plus kinematografia, komunikacja wśród młodych (np. piosenki) - to American English. Ja chcę być skuteczny w uczeniu. I jestem. Z tym akcentem to trochę tak, jak różnice w słownictwie - są, tylko że nie mają wcale dużego znaczenia. Perfekcjonzm zabija rozwój. W każdej dziedzinie. Mimo tego jednak, że się różnimy w podejściu - dziękuję za uwagę i tam, gdzie będę uważał za "niemącące" uwzględnię ten aspekt. Pozdrawiam.
Zbyt ogólnikowe proponuje Pan rozwiązania, a niektóre po prostu mijające się z faktami. Słowo "river", które pan wymawia, wymawia Pan z akcentem amerykańskim. To musi być zaznaczone. Proszę zwrócić uwagę, że Brytyjczycy nie wymawiają "r" na końcu wyrazu. W ogóle go tam nie słychać. W amerykańskim angielskim samochód to "kar" (car), ale w brytyjskim to już "ka-a". Analogicznie, "river" po brytyjsku to "riva" (końcowe "a jest przedłużone, ale "r" nie jest wymówione). Zatrzymałam jednak wideo, gdy dotarłam do Pana propozycji tłumaczenia wymowy angielskiej. Niestety, nie jest prawdą, co Pan mówi o wymowie słowa "American". Jest ono też niepoprawnie zapisane na filmiku. To słowo zapisuje się zawsze wielką literą, bo w języku angielskim panuje zasada, że przymiotniki pochodzące od nazw krajów zawsze pisze się wielką literą. Nie znajdzie Pan słownika angielsko-polskiego (i odwrotnie), gdzie taki przymiotnik jest zapisany małą literą. Jeśli nejtiw pozwoli sobie w szkole na taki zapis na sprawdzianie, to policzy mu się go za błąd gramatyczny. Wracając do wymowy, przejdę do najważniejszego: głuchy dźwięk "y", który Pan opisuje, tzw. "schwa", to często dźwięk samogłoski nieakcentowanej. W słowie "American" proponuje Pan wymówić w ten sposób tylko pierwszą sylabę, a powinien on być również w ostatniej. (Proszę zajrzeć do słownika). Co więcej, nie można wymówić samogłosek "e" oraz "i" na ściśniętym gardle. Acent wyrazowy w tym słowie pada właśnie na "e", które musi być wyraźnie słyszalne. Litera "i" w kolejnej sylabie powinna być wymówiona jako dźwięk zbliżony do polskiego "y". Czyli po małym, krótkim, nieakcentowanym "e" na początku wyrazu (innymi słowy po literze "a", którą Pan zastąpił kropką), powinno wyraźnie słychać "e", potem "y", a dopiero znów na końcu "głuchy dźwięk y". Reasumując, w kolejności, głoski, które Pan opisuje, powinny zabrzmieć następująco: "głuche y" (tzw. schwa), "e", "y" "głuche y" (tzw. schwa). Z szacunkiem, Sylwia M.
Świetna sprawa Panie Krzysztofie. Pańskie kanały to prawdziwe perełki...
Dzień dobry, dzięki za miłe słowa. Jeśli chcesz rozwijać swój angielski bardziej świadomie, zapraszam, zapoznaj się z naszymi kursami kurs.questfe.pl/. Pozdrawiam, Krzysztof.
Cenne informacje zostały przedstawione w łatwy i prosty sposób. Super!!!
Pięknie tłumaczone - dziękuję za lekcje dokładnej wymowy 😊
Dziękuję za miły komentarz, jeżeli chce Pani jeszcze bardziej rozwinąć angielski, to zapraszam do sprawdzenia moich kursów wideo :) kurs.questfe.pl/
Nie no kozak pan jestes i tyle w temacie
Dzięki wielkie :)
Panie Krzysztofie coś wspaniałego, dziękuję. 10 lat nauki mi tyle nie dało co kilka Pana filmików. Pozdrawiam Sylwia
Mimo znajomości kilku języków uważam , że prostota i przejrzystość tego podejścia do wymowa jest genialna. Respect Panie Krzysztofie :)
Dziękuję. Z ta genialnością trochę Pan przesadził :)... przejrzystość :) O.K. pozdrawiam.
Jak dla mnie to szok w jak prosty sposób można wytłumaczyć z pozoru tak trudna sprawę 😊. Dziękuję 😀
Dziękuję bardzo za cenne informacje
Panie Krzysztofie wszystkie Pana lekcje to jak strzał w dziesiątkę, dziękuję i ślę serdeczności🌼💚👍
10 lat edukacji angielskiego w szkole... i cały czas próby postawienia budynku zaczynając od dachu.. ( wkłuwanie czasów do głowy, których do dziś nie rozumiem ). Przykro mi że Polską rządzą świnie które oczywiście wiedzą najlepiej że ich system edukacji jest skuteczny.
A tu w 5 min, nauczyłem się wymawiać słowa. Dziękuję
oj Panie Krzysiu jak ja się cieszę że Pana znalazłam Tak Pan tłumaczy że każdy zrozumie dużo zdrowia życzę
Dziękuję serdecznie za miłe słowa, zapraszam do sprawdzenia moich kursów wideo - mamy teraz specjalną promocję z okazji Świąt :) kurs.questfe.pl/
Jestem pod wrażeniem metody nauczania J. Angielskiego na tym kanale. Polecam gorąco wszystkim którzy jeszcze nie dali Subscrybcji. Ja pozostawiam łapke w góre i dziękuje z całego serca za rozwiązanie problemu mojej wymowy. Mr. you are amazing ;)
No wreszcie ktoś to wytłumaczył po ludzku! Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. D
;) Pozdrawiam
Pierwszy lektor, który zaczął od sprytnego, a zarazem prostego przedstawienia sposobu wymowy w języku angielskim👏. Dla mnie było to było prawie czarną magię😒 i raczej nie lubiłam uczyć się angielskiego. Znam kilka zwrotów i słów ze słuchu z piosenek, z filmów. Język niemiecki umiem perfect. Było to dla mnie proste i konkretne do nauczenia się. Dzięki panu, panie Krzysztofie może pozytywniejsze spojrzenie na ten drugi język. Może zacznę kontynuować z panem naukę😀
Dzień dobry, zapraszam do rozejrzenia się po naszych kursach kurs.questfe.pl/, pozdrawiam, Krzysztof
Qrcze, fajne to było, lekcja super:-)
Dziękuję serdecznie za miłe słowa, zapraszam do sprawdzenia moich kursów wideo - mamy teraz specjalną promocję z okazji Świąt :) kurs.questfe.pl/
Bardzo przydatny, profesjonalny filmik. Oby więcej takich!
Dziękuję serdecznie za miłe słowa, zapraszam do sprawdzenia moich kursów wideo - mamy teraz specjalną promocję z okazji Świąt :) kurs.questfe.pl/
Dziękuję 🌺 fajne tłumaczenie o zasadach wymowy.🌹
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
Super kanał, bardzo doceniam nagrywane przez pana filmiki i są dla mnie bardzo pomocne :)
Dziekuję i pozdawiam!
Dziękuję że Pan jest.
zaczynam naukę angielskiego, Pana filmy są genialne!!! dziękuję za to tłumaczenie jak wymawiać, mega przydatne, wspaniała robota i pomoc innym :) dziękuję dziękuję!!!!!
Dziekuję za taki wspaniały komentarz. Nie ma większej satysfakcji, niż świadomość, że mogłem na coś się przydać. Proszę dzielić się filmami dalej, jeśli faktycznie uważa je Pani za wartościowe. Powodzenia w nauce. Pozdrawiam.
@@KrzysztofSarnecki dziękuję za odpowiedź :) i życzenia powodzenia :))) a filmy Pana na pewno polecę znajomym :)
Sarnecki, tak się cieszę, ze Cie poznałam :)
Rewelacja. Dziękuję.
jest pan niezastapiony super ze pan jest dla nas
Uczęszczam na angielski 50 plus i od wrzesnia cała grupa uczestniczacych w nauce perfekcyjnie milczy, a zostało nam parę stron w podręczniku do końca. Szukając itłumaczenia do zadania domowego natknęłam się na informację o Panu Krzysztofie Sarneckim. Od kilku dni chłonę angielski, przerabiam zadania, powtarzam na głos, korzystam z tłumacza, zaczęłam sama uczyć się mówić. Dziękuję bardzo! Pan Sarnecki mnie zmotywował i uwierzyłam,że jest możliwe nauczyć się angielskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Bardzo przydatne filmiki! Dziekuje
Dziękuję za pomoc :) Przekonałam się, że jestem lepsza w angielskim niż myślałam. :D
Dziękuje bardzo za poprawe wypowiadania tych słówek i bardzo pomogło.Dziękuje! i Pozdrawiam!
Jezu, ja już jebie w twojego awatara xD
Bardzo przydatne filmy! Dziekuje😍
Ale jest gość !!!!! Szanuje To podejście i charyzma Bez kitu!
Świetny początek !
dziękuję ta lekcja bardzo mi pomogła teraz wkońcu zacznę na to zwracać uwagę :*
Wspaniały materiał. Dziękuję :)
Bardzo miło mi to czytać. Pozdrawiam
Rewelacja. Jeszcze nikt nie podał tego w tak przystępnej formie. Dziękuję ślicznie.
Super:)
Dzieki bardzo!
Dziekuje bardzo...
Genialny sposób, subskrybuję.
Bardzo praktyczne. Dla mnie super! Nie wiedziałem że mogę mieć jeszcze lepszy akcent... a jednak. :D
Bardzo mnie cieszy, że filmik się przydał. Pozdrawiam :)
Super filmik,dziekuje
;)
genialne! teraz wiem, jak wreszcie to wymawiać!
REWELACJA !
super
super!
Maja Kwiasko Kocham
Kocham ten kanał ♥️ więcej °ngsh
nic bardziej mnie nie wkurza jak nagle znajduja sie tacy "ZNAWCY" i zaczynaja poprawiac! Skoro tacy madrzy i tak DOBRZE umieja po angielsku to po co to ogladaja niech otworza wlasne strony!!!! (Pani Maja Stasiak) zobaczymy co potrafi!!!! A Panu bardzo dziekuje, bo bardzo mi pomagaja te filmiki i czesto je ogladam, jeszcze raz dziekue i pozdrawiam
A co jak TH będzie na końcu? Mam problem z wymową WITH i w zasadzie nauczyłem się czytać "WYF" zgodnie z poleceniem google ale sam nie wiem czy to jest specjalnie poprawne ;)
Po prostu zamiast F tak normalnie po polsku, trzeba tę literę wypowiedzieć z językiem wysuniętym pomiędzy zębami. Nic innego. Żadnej filozofii :) POzdrawiam.
Dzieki
w English "g" ma być skreślone ?
bardzo wazna uwaga prowadzacego, " i tak nas zrozumieja" Pewnie , ze zrozumieja, tak jak my rozumiemy obcokrajowca.
Zobaczcie zreszta jak jest duzo odcieni wymowy angielskiej, angielski amerykanski, australijski, szwedzki, itp.
Wazne aby sie porozumiec. A kto mowi taka najczystsza, poprawna angielszczyzna? No kto ? Moze Arlena Witt
Zgadza się, ponadto jeśli poczujemy się swobodnie z naszym zagranicznym rozmówcą, nawet pomimo błędów które będziemy popełniać to na pewno będzie nam łatwiej. Co więcej mając dystans do siebie można poprosić aby nas poprawiano. Pozdrawiam K.
jest gdzieś jakiś spis treści do tego filmiku?
Witam, nie mamy takiej praktyki, aby robić spis treści z materiałów. Ale można zmniejszyć prędkość odtwarzania filmu i spokojnie spisać informacje. Pozdrawiam
jak ja się uczę to nie ma r np far - fa park - pak
A jak ktoś nie ma zębów?
Rozwaliłeś mnie hahaha :*
@@marcelamucha Polak mówi wszystkie głoski bez zębów, a jak mówi Anglik?
hahaha, znalazłam dzięki ggl
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood :-D
Wujek GGL jest nieoceniony :) Pozdrawiam!
Irena Dwornicka super!😊😊😊
dźwięk th nie jest dyftongiem...
Panie Łukaszu - dziękuję za korektę. Ma Pan rację. Dyftongi to samogłoski złożone razem. Doceniam i ... już się poprawiam. :) Pozdrawiam.
3:45 :)
XDD dobry shot
XD
Z tym "r" to mysle, ze pokazał Pan bardziej amerykanski akcent. W angielskim wogole sie jego nie wymawia gdy przed ta litera stoi samogloska.
Zdecydowanie tak. Dziękuję. Dwa powody, dla których warto mimo wszystko "postawić na "r": start w bardziej "klarownej" wersji bardziej motywuje, "dwa": język amerykański jest zdecydowanie częstszy i ... będzie jeszcze bardziej (a trening na filmach jest tak ważny). Dziękuję za zwrócenie uwagi :)
Dziękuje za materiał i prosiłbym o jeszcze więcej w tematyce samego akcentu ;)
Proszę przyjrzeć się innym filmom na tym kanale. Znajdzie Pan podobne tematy. Beę też nagrywał następne. Dziękuję. Pozdrawiam.
Really? Try to say "horror" without r. Good luck.
👍👁
Nie zgadzam się. Anglicy nie zrozumieją gdy powiemy River po polsku. Trzeba im malować na kartce to też nie zakumaja
W europie wiekszość ksiązek dostępnych oraz gro osób uczy sie języka lecz z akcentem brytyjskim niektóre Pańskie porady nie mają zastosowania chociażby wymowa litery "R" . Osoby uczące sie już brytyjskiego angielskiego mogą zacząć mieszać oba akcenty . Proponuje uświadomić wszystkich oglądających o tym fakcie . Nawet jeżeli zrobił to Pan w poprzednich odcinkach (nie oglądałem ) albo podać brytyjską wersje słowa coś w stylu vloga Arlety Witt " Po Cudzemu"
Dziękuję za kulturalną uwagę. na pewno zwrócę na to większą uwagę. Jednocześnie daję Panu znać, że mam inne spojrzenie na tę sprawę niż Pan. Otóż... kwestia akcentu jest na etapie początkującym i średniozaawansowanym mało istotna. Bardzo mało. Kiedy uczymy się języka angielskiego - uzywamy takiej wersji brytyjskiego, która jest klarowna i bardziej zbliżona do amerykańskiej wersji "telewizyjnej" (czyli z Midwest), że skupianie się na akcencie to blokowanie uczących się tam, gdzie to nie jest potrzebne. Świat idzie w kierunku angielskiego uniwersalnego - plus kinematografia, komunikacja wśród młodych (np. piosenki) - to American English. Ja chcę być skuteczny w uczeniu. I jestem. Z tym akcentem to trochę tak, jak różnice w słownictwie - są, tylko że nie mają wcale dużego znaczenia. Perfekcjonzm zabija rozwój. W każdej dziedzinie. Mimo tego jednak, że się różnimy w podejściu - dziękuję za uwagę i tam, gdzie będę uważał za "niemącące" uwzględnię ten aspekt. Pozdrawiam.
@@KrzysztofSarnecki Niech pan powie to na moich studiach :D
Zbyt ogólnikowe proponuje Pan rozwiązania, a niektóre po prostu mijające się z faktami. Słowo "river", które pan wymawia, wymawia Pan z akcentem amerykańskim. To musi być zaznaczone. Proszę zwrócić uwagę, że Brytyjczycy nie wymawiają "r" na końcu wyrazu. W ogóle go tam nie słychać. W amerykańskim angielskim samochód to "kar" (car), ale w brytyjskim to już "ka-a". Analogicznie, "river" po brytyjsku to "riva" (końcowe "a jest przedłużone, ale "r" nie jest wymówione). Zatrzymałam jednak wideo, gdy dotarłam do Pana propozycji tłumaczenia wymowy angielskiej. Niestety, nie jest prawdą, co Pan mówi o wymowie słowa "American". Jest ono też niepoprawnie zapisane na filmiku. To słowo zapisuje się zawsze wielką literą, bo w języku angielskim panuje zasada, że przymiotniki pochodzące od nazw krajów zawsze pisze się wielką literą. Nie znajdzie Pan słownika angielsko-polskiego (i odwrotnie), gdzie taki przymiotnik jest zapisany małą literą. Jeśli nejtiw pozwoli sobie w szkole na taki zapis na sprawdzianie, to policzy mu się go za błąd gramatyczny. Wracając do wymowy, przejdę do najważniejszego: głuchy dźwięk "y", który Pan opisuje, tzw. "schwa", to często dźwięk samogłoski nieakcentowanej. W słowie "American" proponuje Pan wymówić w ten sposób tylko pierwszą sylabę, a powinien on być również w ostatniej. (Proszę zajrzeć do słownika). Co więcej, nie można wymówić samogłosek "e" oraz "i" na ściśniętym gardle. Acent wyrazowy w tym słowie pada właśnie na "e", które musi być wyraźnie słyszalne. Litera "i" w kolejnej sylabie powinna być wymówiona jako dźwięk zbliżony do polskiego "y". Czyli po małym, krótkim, nieakcentowanym "e" na początku wyrazu (innymi słowy po literze "a", którą Pan zastąpił kropką), powinno wyraźnie słychać "e", potem "y", a dopiero znów na końcu "głuchy dźwięk y". Reasumując, w kolejności, głoski, które Pan opisuje, powinny zabrzmieć następująco: "głuche y" (tzw. schwa), "e", "y" "głuche y" (tzw. schwa). Z szacunkiem, Sylwia M.
Xd jak on sam nie umie wymawiać to