Dziękuję za świetny film instruktażowy. Po dziewięciu latach pracy mój sterownik ST45 wyświetlił komunikat "Temperatura mosfet za wysoka". W moim przypadku wystarczyła wymiana kondensatora 1 mF i piec działa nadal po krótkim przestoju - na szczęście, bo okres zimowy jeszcze trwa. Także dobra rada Michała aby dbać o dmuchawę i wymienić kondensator rozruchowy.
Teraz znalazłem ten film. Myślę, ze pouczający i wielu pomoże. Jedna uwaga, ten kondensator zastępczy zostanie w tym sterowniku na zawsze. Bo on jest właściwy w porównaniu do tych niebieskich. W Polsce mamy w sieci 230 V. Dopuszczalne jest +10% czyli możemy mieć 253 V (przy fotowoltaice to dość częste). To jest napięcie rzeczywiste (czynne) jakie mierzymy, ale prad zmienny jest sinusoidą i jego napięcie w szczycie przebiegu jest 253 x 1,41 = 356,7 V Takie napięcie występuje na tym kondensatorze. Niebieskie są na 305 V, a ten czarny założony jest na 450 V. Te kondensatory na 305 V to albo bląd firmy TECH, albo celowe zagranie by serwis miał dochód.
Też miałem ten problem. Dzisiaj naprawiłem swój piec zębiec 14 kw , wlutowałem nowy kondensator . Wszystko działa jak należy . A kondensator kupiłem tam gdzie Pan. Dziękuje
Dzięki na filmik ,kupiłem na aledrogo nowy mosfet i niebieski kondensator, koszt z przesyłką ok 20zł . Do lutowania polecam dokupić odsysacz do cyny. Tanim kosztem można samemu naprawić sterownik .Pozdrawiam
Właśnie naprawiłem mój sterownik. Przelutowalem sam kondensator i mosfet. Piec działa jak należy z PID. U mnie po powtarzającym się alarmie o Mosfecie praca wentylatora była bardzo głośna .
Miałem podobny problem i nic nie dała wymiana kondensatora i mosfet. Znalazłem specyfikację oryginalnego mosfet- posiada zabezpieczenie temperaturowe przed uszkodzeniem i dlatego się rozłącza, a na ekranie sterownika pojawia się w/w komunikat. U mnie przyczyną było złe ustawienie progu wentylatora wskutek czego na początku pracy wentylatora 1-10% wentylator tylko buczał bez obrotów. Każdy elektryk wie, że silnik w takim układzie pracuje w trybie zwarciowym i pobiera duży prąd, co powodowało przegrzewanie mosfeta. W końcu straciłem wentylator, bo się również przegrzał i doszło do przegrzania uzwojeń. Poprawiłem błędne ustawienie fabryczne i menu serwis zmieniłem próg wentylatora z 0 na 10 i wentylator startuje bez buczenia, już 5 lat bez buczenia i komunikatów o przegrzaniu mosfet. A kondensator z wiekiem traci pojemność, a nie robi się pusty.
U mnie przy pierwszym takim alarmie pomogło przeczyszczenie wentylatora bo się syfu tam nazbierało od popiołu i po wyczyszczeniu wentylatora praca wróciła do normy ale teraz po roku czasu mam ten sam komunikat i przeczyszczenie wentylatora gdzie znowu było dużo syfu od popiołu nic nie pomogło. Bedę musiał przystąpić do rozebrania sterownik ST-48 i sprawdzić wartości tych części o których wspominasz w filmie. Super byłoby żeby awaria była podobna. Teraz jak patrzę na kalkulację tych części to powiem Ci ze Tobie teraz będzie się opłacać kupić lutownice transformatorową "tylko z tego starego rodzaju" i odsysacz, który grosze kosztuje a też bez niego można sobie poradzić to wyjdzie Ci jeszcze taniej a lutowanie to nie filozofia, dobra cyna i kalafonia i do dzieła aa no i dobry grot oczyszczony :-)
i o to chodzi.obejrzeć i naprawić takie porady są bezcenne w dzisiejszym popapranym świecie co produkuje się tak że już z góry wiadomo przy kupnie że za niedługo będzie problem
@@doktorpellet8857dzięki tobie mój sterownik śmiga aż miło po wymianie kondensatora i mosfet jest bajka od 7 miechów.i nie wkładałem go z powrotem w obudowę by nie kusić losu.dzieki. 1/2 litra jak nic się należy co najmniej.
Proponowałbym Panu wyciągnąc sterownik na wolną przestrzeń a nie wkladanie w obudowe kotła gdzie sterownik lapie temperature od kotła, elementy elektroniki, najlepiej dla nich jak nie lapią dodatkowej temperatury, kondensatory wysycjają z temperatury, proponowalbym nawiercic kilka dziurek w obudowie by odprowadzic temperature z elektroniki a nie obudowa hermetyczna gdzie nie ma przeplywu powietrza tylko gromadzi temperature przez co elementy sie nagrzewają
Głupoty gadasz. Teraz nagle wszystko powyciągaj co jest w każdym sprzęcie elektronicznym zamknięte. Czy sprawdzałeś jaka jest rzeczywiście temperatura w kotłowni bo u mnie to mogę gacie mokre powiesić przy piecu i po chwili będą suche. To ze zrobisz przelot powietrza dziurkując obudowę to nic nie zmieni. Musiałbyś zamontować wentylator, który zmieni prędkość wymiany powietrza.
Teraz mosfet jest w pozycji 45 stopni do płytki . Dodatkowo wywierciłem otwory wentylacyjne w obudowie od strony kondensatora i mosfet. W moim przypadku obudowa sterownika jest taka ze żaden kurz się nie dostanie do sterownika a wentylacja jest😉
Mosfet się przegrzewa bo jest coś takiego jak zapalenie mosfeta i dzieje się tak gdy kondensator traci pojemność dlatego temperatura mosfeta wzrasta wywiercenie dziurek nic nie daje
Naprawiłem to dziadostwo sam. Działa dobrze. Jakość tej elektroniki to Chiny lat 90. Ponadto polecam wyczyścić dmuchawę oraz wymienić w niej kondensator rozruchowy. Aby uchronić się przed tą usterką ponownie, to trzeba dbać o dmuchawę i zmienić nastawy powietrza tak, aby przy 1% nadmuchu wentylator się kręcił i nie stawał. Trzeba to zaobserwować. Przy źle dobranych nastawach serwisowych czasem silnik dmuchawy tylko buczy a nie kręci się, to zabija obwód z mosfetem.
witam by móc zmienić te nastawy trzeba wejść w menu serwis trzeba wpisać pin czy jest jakiś uniwersalny czy go jakoś zdobyć w serwisie mój moduł to st 850 z pid mi wentylator buczy nawet do 10% ( po czyszczeniu.)
Jak byś nie wiedział często wraz z tranzystorem MOS pali się także rezystor na jego bramce ,gdybyś tak nie wywijał płytką to odczytał bym jego wartość ,a tak to folmik jest wartościowy dla 30% tych , u których rezystor ocalał
Dzień dobry, czy jest możliwość podglądu schematu na zdjęciu wpięcia kabelków od tej szerszej kości? Wypiął mi się jeden z nich, a u mnie schemat jest mało wyraźny
Hej! Mam piec na sterowniku EL880 zPID i problem z mosfetem - komunikat "Temp. Mosfet za duża" (a pokazuje jakieś -1370, czy coś takiego). Masz w swoim piecu dmuchawę? Bo teraz zastanawiam się, czy tam są dwa kondensatory (jeden przy dmuchawie, drugi przy sterowniku) czy jeden. U mnie kondensator jest biały, przy dmuchawie. Nie chcę na razie rozbierać sterownika.
Mam dmuchawę i kondensator przy dmuchawie nigdy jeszcze się nie zepsuł. Ja pokazuje jak to u mnie wygląda nie wiem jak jest w innych sterownikach ale podobnie tyle że może trochę inaczej wygląda. Ale zasada działania jest taka sama.
W moim przypadku t.j wentylator tylko 100 procent, wymiana samego kondensatora nie pomogła. Po wymianie mosfetu usterka usunięta, sugeruje wymienić oby dwa elementy i zaopatrzyć się w wiertełko 1mm lub taśme miedzianą do usunięcia cyny spod tych 3 nóżek mosfeta.
Panie Sławku proszę wpisać w wyszukiwarce Google to co jest na tranzystorze napisane i wyskoczą Panu propozycje wejść w grafikę i znajdzie Pan na 100%. Jak nie na tej stronie to na innej jest tego mnóstwo.
Witam wyskoczył mi dzisiaj błąd temperatura mosfet za duża .poza tym kocioł zawiesił się na temp 78 stopni. Po jakiejś godzinie, wyłączeniu kotła i włączeniu było wszystko ok. Czy kwalifikuje się to do wymiany tranzystora i kondensatora? Czy błąd będzie się powtarzał? W tym sterowniku co pan naprawiał błąd wyskakiwał co jakiś czas? Czy po prostu nie działał cały czas?
@@dawidsliwa3699 Tranzystor albo jest sprawny ,albo nie .Nie ma takiej możliwości by się po ostygnięciu "naprawił" zatem zawsze sprawdź wentylator,później kondensator w module.
@@MegaJanekM Nic nie dotykałem. A sterownik działa już miesiąc. Na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w wszystkie potrzebne graty do ewentualnej naprawy. U mnie wystarczyło wyłączyć piec.
Drogi Panie "naprawiaczu"... to, że coś kosztuje 1.50zł to nie znaczy, że ktoś, kto się tym zajmuje (naprawia elektronikę) ma wziąć za wymianę 1.50zł, bo kosztem w tym przypadku jest jego WIEDZA, którą trzeba nabywać cały czas robiąc tego typu rzeczy. Także ludzie, trochę szacunku do osób, które poświęcają całe swoje życie na zdobywanie wiedzy i dzięki temu potrafią wskrzesić stare sprzęty elektroniczne. Pozdrawiam.
Hej ja mam problem w sterowniki tech st85 nie włącza się wentylator, brak napięcia na wyjściu, wymieniony został przekaźnik i kondensator wentylator na nowy i dalej to samo?
Miałem ten problem alarm zalaczal sie co 4-5h i nie wydalem ani złotówki na naprawe . Wyjąłem poprostu sterownik na wierzch i..... działa prawidłowo juz 5 dobę alarm sie nie załącza ;) (zobaczymy jak dlugo)
Ja też tak zrobiłem ale to na krótki okres, ale w sytuacji awaryjnej jest ok, na dłuższą metę wentylator nie równo pracuję w stosunku do tego co sterownik pokazuje
Cześć. Słuchajcie mam ten sam problem i udało mi się dostać do srodka ale nie mogę odczytać danych z niebieskiego kondensatora. Pilkor czy macie jego dane
Witam, u mnie też jest komunikat za duża temperatura mosfet, na podajniku duża ok 55 stopni, odłącza wentylator i chodzi pompa od co. Ljak odkręciłem czujnik wentylator działa ale po włączeniu pieca włącza się podajnik i nawiew i znowu ten komunikat
Musisz znaleźć w okolicy jakiegoś elektronika i dać do sprawdzenia, on w 5 sekund przemierzy kondensator i mosfet i ci powie co jest zepsute w moim przypadku to trwało kilka sekund.
Elektronik oprócz wymiany tych elementów sprawdziłby parametry innych newralgicznych części , które mają wpływ na pracę i żywotność elektroniki, co prawda w tym przypadku ta wymiana przywróciła sterownik do życia , ale przy okazji rozbiórki można było zrobić o wiele więcej. Jednak to zadanie dla elektronika a nie naprawiacza.
Kondensatory i tranzystory zamówione. Tranzystor odchylę i przykręcę na pastę termoprzewodzącą radiator . Sterowniki k1Pv.4Pz Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.
@@teslaakr1341 Ma Pan rację to chyba celowa robota, kilka dni temu też sterownik k1pv4 uległ awarii, w serwisie tech 350 zł plus koszty wysyłki. Termin to 5 dni roboczych, plus czas wysyłki to grubo ponad tydzień bez ogrzewania w domu. Wiedzą jak kasę robić. Masakra
@@teslaakr1341 Masz rację, czeka mnie wymiana i chyba dołożę radiator na pastę aby ciepło się rozchodziło i to powinno zrobić robotę a nie jakieś dziurki w obudowie plastikowej.
Dziękuję za świetny film instruktażowy.
Po dziewięciu latach pracy mój sterownik ST45 wyświetlił komunikat "Temperatura mosfet za wysoka". W moim przypadku wystarczyła wymiana kondensatora 1 mF i piec działa nadal po krótkim przestoju - na szczęście, bo okres zimowy jeszcze trwa. Także dobra rada Michała aby dbać o dmuchawę i wymienić kondensator rozruchowy.
Teraz znalazłem ten film. Myślę, ze pouczający i wielu pomoże. Jedna uwaga, ten kondensator zastępczy zostanie w tym sterowniku na zawsze. Bo on jest właściwy w porównaniu do tych niebieskich. W Polsce mamy w sieci 230 V. Dopuszczalne jest +10% czyli możemy mieć 253 V (przy fotowoltaice to dość częste). To jest napięcie rzeczywiste (czynne) jakie mierzymy, ale prad zmienny jest sinusoidą i jego napięcie w szczycie przebiegu jest 253 x 1,41 = 356,7 V Takie napięcie występuje na tym kondensatorze. Niebieskie są na 305 V, a ten czarny założony jest na 450 V. Te kondensatory na 305 V to albo bląd firmy TECH, albo celowe zagranie by serwis miał dochód.
Szacun za dobre serce .pomagajmy sobie wzajemnie.....
Dziękuję za film. Kocioł Defro zrobiony. Koszt 48 zł z przesyłką. Robocizna własna. Sterownik K1PRV3.
Też miałem ten problem. Dzisiaj naprawiłem swój piec zębiec 14 kw , wlutowałem nowy kondensator . Wszystko działa jak należy . A kondensator kupiłem tam gdzie Pan. Dziękuje
Dzięki za filmik. Też ogarnąłem naprawę. Sterownik Śmiga jak nowy. Dzięki!
Dzięki. Wymieniłem sam. Na razie sam kondensator, ale tranzystor też w razie czego kupiłem u tych Piekarzy.
Dzięki na filmik ,kupiłem na aledrogo nowy mosfet i niebieski kondensator, koszt z przesyłką ok 20zł . Do lutowania polecam dokupić odsysacz do cyny. Tanim kosztem można samemu naprawić sterownik .Pozdrawiam
Właśnie naprawiłem mój sterownik.
Przelutowalem sam kondensator i mosfet. Piec działa jak należy z PID.
U mnie po powtarzającym się alarmie o Mosfecie praca wentylatora była bardzo głośna .
No i fajnie że się udało zrobić. Pozdrawiam.
Zadziałało, koszt naprawy 49 zł, dziękuję !!
Miałem podobny problem i nic nie dała wymiana kondensatora i mosfet. Znalazłem specyfikację oryginalnego mosfet- posiada zabezpieczenie temperaturowe przed uszkodzeniem i dlatego się rozłącza, a na ekranie sterownika pojawia się w/w komunikat. U mnie przyczyną było złe ustawienie progu wentylatora wskutek czego na początku pracy wentylatora 1-10%
wentylator tylko buczał bez obrotów. Każdy elektryk wie, że silnik w takim układzie pracuje w trybie zwarciowym i pobiera duży prąd, co powodowało przegrzewanie mosfeta. W końcu straciłem wentylator, bo się również przegrzał i doszło do przegrzania uzwojeń. Poprawiłem błędne ustawienie fabryczne i menu serwis zmieniłem próg wentylatora z 0 na 10 i wentylator startuje bez buczenia, już 5 lat bez buczenia i komunikatów o przegrzaniu mosfet. A kondensator z wiekiem traci pojemność, a nie robi się pusty.
Cenna porada. Dziękuję
Polecam , miałem podobny problem wymieniłem tranzystor i kondesator. Dziękuję bardzo za film bo bardzo mi pomógł.
Na opakowaniu są parametry 👍
lutowanie jest łatwiejsze niż rozbieranie 😀😀😁
U mnie przy pierwszym takim alarmie pomogło przeczyszczenie wentylatora bo się syfu tam nazbierało od popiołu i po wyczyszczeniu wentylatora praca wróciła do normy ale teraz po roku czasu mam ten sam komunikat i przeczyszczenie wentylatora gdzie znowu było dużo syfu od popiołu nic nie pomogło. Bedę musiał przystąpić do rozebrania sterownik ST-48 i sprawdzić wartości tych części o których wspominasz w filmie. Super byłoby żeby awaria była podobna. Teraz jak patrzę na kalkulację tych części to powiem Ci ze Tobie teraz będzie się opłacać kupić lutownice transformatorową "tylko z tego starego rodzaju" i odsysacz, który grosze kosztuje a też bez niego można sobie poradzić to wyjdzie Ci jeszcze taniej a lutowanie to nie filozofia, dobra cyna i kalafonia i do dzieła aa no i dobry grot oczyszczony :-)
Jesteś wielki🔧😀
Do mosfety wystarczy dołączyć radiator z kawałka blaszki aluminiowej:)
i o to chodzi.obejrzeć i naprawić takie porady są bezcenne w dzisiejszym popapranym świecie co produkuje się tak że już z góry wiadomo przy kupnie że za niedługo będzie problem
doktorpellet@gmail.com
@@doktorpellet8857dzięki tobie mój sterownik śmiga aż miło po wymianie kondensatora i mosfet jest bajka od 7 miechów.i nie wkładałem go z powrotem w obudowę by nie kusić losu.dzieki. 1/2 litra jak nic się należy co najmniej.
Proponowałbym Panu wyciągnąc sterownik na wolną przestrzeń a nie wkladanie w obudowe kotła gdzie sterownik lapie temperature od kotła, elementy elektroniki, najlepiej dla nich jak nie lapią dodatkowej temperatury, kondensatory wysycjają z temperatury, proponowalbym nawiercic kilka dziurek w obudowie by odprowadzic temperature z elektroniki a nie obudowa hermetyczna gdzie nie ma przeplywu powietrza tylko gromadzi temperature przez co elementy sie nagrzewają
Głupoty gadasz. Teraz nagle wszystko powyciągaj co jest w każdym sprzęcie elektronicznym zamknięte. Czy sprawdzałeś jaka jest rzeczywiście temperatura w kotłowni bo u mnie to mogę gacie mokre powiesić przy piecu i po chwili będą suche. To ze zrobisz przelot powietrza dziurkując obudowę to nic nie zmieni. Musiałbyś zamontować wentylator, który zmieni prędkość wymiany powietrza.
Teraz mosfet jest w pozycji 45 stopni do płytki . Dodatkowo wywierciłem otwory wentylacyjne w obudowie od strony kondensatora i mosfet. W moim przypadku obudowa sterownika jest taka ze żaden kurz się nie dostanie do sterownika a wentylacja jest😉
Mosfet się przegrzewa bo jest coś takiego jak zapalenie mosfeta i dzieje się tak gdy kondensator traci pojemność dlatego temperatura mosfeta wzrasta wywiercenie dziurek nic nie daje
Naprawiłem to dziadostwo sam. Działa dobrze. Jakość tej elektroniki to Chiny lat 90. Ponadto polecam wyczyścić dmuchawę oraz wymienić w niej kondensator rozruchowy. Aby uchronić się przed tą usterką ponownie, to trzeba dbać o dmuchawę i zmienić nastawy powietrza tak, aby przy 1% nadmuchu wentylator się kręcił i nie stawał. Trzeba to zaobserwować. Przy źle dobranych nastawach serwisowych czasem silnik dmuchawy tylko buczy a nie kręci się, to zabija obwód z mosfetem.
witam by móc zmienić te nastawy trzeba wejść w menu serwis trzeba wpisać pin czy jest jakiś uniwersalny czy go jakoś zdobyć w serwisie mój moduł to st 850 z pid mi wentylator buczy nawet do 10% ( po czyszczeniu.)
@@grzegorz0812 albo 5163 albo 5162 taki działa na moim, ale raczej działa na większości - znalazłem kiedyś w necie
Jak byś nie wiedział często wraz z tranzystorem MOS pali się także rezystor na jego bramce ,gdybyś tak nie wywijał płytką to odczytał bym jego wartość ,a tak to folmik jest wartościowy dla 30% tych , u których rezystor ocalał
Duży rezystor równoległy do diody w szklanej obudowie 220k ohm +/- 5% (czerwony czerwony żółty złoty), mały prostopadły 1M 5% (brązowy czarny zielony złoty)
Polecam, u mnie w ST-630 H było to samo
Objaw mam identyczny. Czyli wystarczy wymienić mosfet i kondensator, czy przy okazji coś jeszcze?
Hello,I have message on st-717 "mosfet temparature high".Everything else work properly.What to do?
Dzień dobry, czy jest możliwość podglądu schematu na zdjęciu wpięcia kabelków od tej szerszej kości? Wypiął mi się jeden z nich, a u mnie schemat jest mało wyraźny
Czy taki kondensator do mosfetu i mosfet będzie pasował do każdego rodzaju pieca np. do EL880 zPID
Rozkręć to zobaczysz jaki tam jest.
Hej! Mam piec na sterowniku EL880 zPID i problem z mosfetem - komunikat "Temp. Mosfet za duża" (a pokazuje jakieś -1370, czy coś takiego). Masz w swoim piecu dmuchawę? Bo teraz zastanawiam się, czy tam są dwa kondensatory (jeden przy dmuchawie, drugi przy sterowniku) czy jeden. U mnie kondensator jest biały, przy dmuchawie. Nie chcę na razie rozbierać sterownika.
Mam dmuchawę i kondensator przy dmuchawie nigdy jeszcze się nie zepsuł. Ja pokazuje jak to u mnie wygląda nie wiem jak jest w innych sterownikach ale podobnie tyle że może trochę inaczej wygląda. Ale zasada działania jest taka sama.
Gdzie kupiłeś ten kondensator
W moim przypadku t.j wentylator tylko 100 procent, wymiana samego kondensatora nie pomogła. Po wymianie mosfetu usterka usunięta, sugeruje wymienić oby dwa elementy i zaopatrzyć się w wiertełko 1mm lub taśme miedzianą do usunięcia cyny spod tych 3 nóżek mosfeta.
Fajnie fajnie tylko kto tak zlutowal :(
Czy może ktos podac jaki nr termistora jest ta niebieska pastylka koło bt 134
Witam - proszę o podanie danych tranzystora bo Pan powiedział że to 10 amper i 600 watt ale takiego w tym serwisie piekarz nie mają ?
Panie Sławku proszę wpisać w wyszukiwarce Google to co jest na tranzystorze napisane i wyskoczą Panu propozycje wejść w grafikę i znajdzie Pan na 100%. Jak nie na tej stronie to na innej jest tego mnóstwo.
witam mam podobny problem z piecem Galmet i sterownikiem st 480 moze ktos podac jakie wartosci musi miec MOSFET i kondensator bo nie wiem co zamówic
Witam wyskoczył mi dzisiaj błąd temperatura mosfet za duża .poza tym kocioł zawiesił się na temp 78 stopni. Po jakiejś godzinie, wyłączeniu kotła i włączeniu było wszystko ok. Czy kwalifikuje się to do wymiany tranzystora i kondensatora? Czy błąd będzie się powtarzał? W tym sterowniku co pan naprawiał błąd wyskakiwał co jakiś czas? Czy po prostu nie działał cały czas?
Jest ok bo mosfet ostygł jak się nagrzeje to błąd wróci znów.
@@doktorpellet8857 czyli nie wymieniać go na razie? działa poprawnie?
@@dawidsliwa3699 Tranzystor albo jest sprawny ,albo nie .Nie ma takiej możliwości by się po ostygnięciu "naprawił" zatem zawsze sprawdź wentylator,później kondensator w module.
@@MegaJanekM Nic nie dotykałem. A sterownik działa już miesiąc. Na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w wszystkie potrzebne graty do ewentualnej naprawy. U mnie wystarczyło wyłączyć piec.
Dupa tam wielki zle zaprojektowany uklad za slaby mosfet i w dodatku bez radiatora to jak to ma działać?
ja mam komunikat "brak 50hz"czy to jest to samo uszkodzenie?
Drogi Panie "naprawiaczu"... to, że coś kosztuje 1.50zł to nie znaczy, że ktoś, kto się tym zajmuje (naprawia elektronikę) ma wziąć za wymianę 1.50zł, bo kosztem w tym przypadku jest jego WIEDZA, którą trzeba nabywać cały czas robiąc tego typu rzeczy. Także ludzie, trochę szacunku do osób, które poświęcają całe swoje życie na zdobywanie wiedzy i dzięki temu potrafią wskrzesić stare sprzęty elektroniczne. Pozdrawiam.
Koszt naprawy u elektronika to jakieś 60-70zł
Hej ja mam problem w sterowniki tech st85 nie włącza się wentylator, brak napięcia na wyjściu, wymieniony został przekaźnik i kondensator wentylator na nowy i dalej to samo?
Weź pod pachę i zanieś do elektronika i wszystko Ci sprawdzi i będziesz wiedział na czy stoisz.
Miałem ten problem alarm zalaczal sie co 4-5h i nie wydalem ani złotówki na naprawe . Wyjąłem poprostu sterownik na wierzch i..... działa prawidłowo juz 5 dobę alarm sie nie załącza ;) (zobaczymy jak dlugo)
Ja też tak zrobiłem ale to na krótki okres, ale w sytuacji awaryjnej jest ok, na dłuższą metę wentylator nie równo pracuję w stosunku do tego co sterownik pokazuje
@@doktorpellet8857 pochodzil ok 10 dni..efekt koncowy taki ze i tak wymieniane mialem czesci i juz jest ok :)
Witam . Koledzy czy ktos ma kod do nadmuchu w EL8800 , po wymianie kondesatora i mosfetu wentylator zwolnił .
no i git
Cześć. Słuchajcie mam ten sam problem i udało mi się dostać do srodka ale nie mogę odczytać danych z niebieskiego kondensatora. Pilkor czy macie jego dane
W 11 minucie możesz odczytać.
Pomogło, ale u mnie żaden komunikat się nie ukazał a dmuchawa cały czas na maxa. Tech 480 z Pid
@@darek-dn3rc tranzystor i kondensator od razu wymieniłem
@@darek-dn3rc Tranzystor STMicroelectronics STP10NK60ZFP
@@darek-dn3rc pilkor 680nf 305v ac mkp 22,5mm
@@darek-dn3rc Tranzystor STMicroelectronics STP10NK60ZFP
Witam, u mnie też jest komunikat za duża temperatura mosfet, na podajniku duża ok 55 stopni, odłącza wentylator i chodzi pompa od co. Ljak odkręciłem czujnik wentylator działa ale po włączeniu pieca włącza się podajnik i nawiew i znowu ten komunikat
Musisz znaleźć w okolicy jakiegoś elektronika i dać do sprawdzenia, on w 5 sekund przemierzy kondensator i mosfet i ci powie co jest zepsute w moim przypadku to trwało kilka sekund.
Elektronik oprócz wymiany tych elementów sprawdziłby parametry innych newralgicznych części , które mają wpływ na pracę i żywotność elektroniki, co prawda w tym przypadku ta wymiana przywróciła sterownik do życia , ale przy okazji rozbiórki można było zrobić o wiele więcej. Jednak to zadanie dla elektronika a nie naprawiacza.
Nie zesraj się.
Można prosić kontakt do Pana?
doktorpellet@gmail.com
Miał ktoś tak że nic w pracy ręcznej nie działa a po podlaczeniu na krotko pomp wentylator oraz podajnik działa ?
Przyjacielu możesz mi podać numery tego mosfet-u i jego kondensatora?
P10nk60zfp mosfet, ko densator 1uF 305V jak to w GOGLE wpiszesz to ci wyskoczy.
@@doktorpellet8857 ten mały czarny mam taki sam ale ten drugi mam inny. Niebieski ale zaczyna się 2u2
Sterowniki Techa to ostatnio jaś porażka padają jak muchy. Jestem hydraulikiem polecałem kotły Defro i je montowałem teraz mam kłopoty
Np. Elektromet na swojej stronie sprzedaje ten kondensator, widocznie musiało być bardzo dużo reklamacji.
Kondensatory i tranzystory zamówione. Tranzystor odchylę i przykręcę na pastę termoprzewodzącą radiator . Sterowniki k1Pv.4Pz Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.
@@teslaakr1341 Ma Pan rację to chyba celowa robota, kilka dni temu też sterownik k1pv4 uległ awarii, w serwisie tech 350 zł plus koszty wysyłki. Termin to 5 dni roboczych, plus czas wysyłki to grubo ponad tydzień bez ogrzewania w domu. Wiedzą jak kasę robić. Masakra
@@teslaakr1341 Masz rację, czeka mnie wymiana i chyba dołożę radiator na pastę aby ciepło się rozchodziło i to powinno zrobić robotę a nie jakieś dziurki w obudowie plastikowej.
Błąd - Tranzystor 10 amper 600 volt a nie 600 wat
To nie mostek tylko tranzystor.
ja widzę nakrętkę a nie śrubeczkę
Co robić w przypadku komunikatu ,, błąd czujnika mosfet"?
KociolSTALMARK.