Miłe zaskoczenie, a może i nie zaskoczenie biorąc pod uwagę jakim "świrem" simracingowym jest Niels Heuisinkveld? Inna sprawa, że skoro i tak się tak zachowują, to mogliby równie dobrze dawać do nich dożywotnią gwarancję - sądząc na twoim przykładzie w praktyce tak to wygląda, a potencjał marketingowy takiego zabiegu jest nieoceniony.
Siemka chchcialem tylko powiedziec ze bardzo fajny kalam tutaj tworzysz, co jest smiesznie od 20 lat mieszkam poza granicami polski i ogladalem twoje filmiki po Angielsku i dopiero niedawno odkrylem przez przypadek ze ty z poslki jestes. Kanal zdecydowanie powinien niec wiecej subów. Bardzo fajny content !!!
Kiedyś podobną politykę reklamacyjną miał Logitech. Nie tylko jeśli chodzi o simracing, ale w ogóle. Np myszka ich flagowa mi się kiedyś zepsuła, to kazali uszkodzić ją mechanicznie tak, żeby nie dalo sie używać i wysłali nową na podstawie zdjęć. Niestety już to mocniej weryfikują, bo w naszym regionie niektórzy mocno kombinowali i musieli zmienic politykę ;). Choć dalej jest spoko, tylko weryfikacja jest bardziej dokładna.
Super kanał. Pozdrawiam i mam pytanie. Kupiłem ostatnio Fanateca CSL DD. I wszystko jest z nim ok. Ale tak słucham o tych „pedałach” i rzeczywiście brakuje mi trochę tego oporu na hamulcu. Używam raczej gazu i hamulca. Sprzęgło mi nie potrzebne. W ofercie Fanateka nie ma lepszych manipulatorów 😂nożnych bez sprzęgła. I teraz moje pytanie. Jak można podłączyć „pedały” innej firmy do bazy Fanateka. Czy trzeba to podłączać do komputera i ściągać nowy program do obsługi manipulatorów? Dziękuję za odpowiedzi. I życzę sukcesów za kierownicą i szczęśliwego Nowego Roku 🎉
Najwygodniej jest podpiac bezposrednio do kkmputera. Wtedy tez dodatkowy soft, ale nie jest to jakos trudne a kalibrujesz raz i masz swiety spokoj na dluzszy czas. Moim zdaniem sprinty albo p1000 albo aseteki bez hydro to dobra opcja.
Problem z tymi elastomerami jest taki że one się zużywają, zmieniają swoje właściwości twardosć i ten feeling nigdy tak naprawdę nie jest taki sam. Przez chwilę rozważałem nawet ultimate + ale z drugiej strony jak się zastanowić to za 4k euro są już simucube razem z bazą pro2. Z jednej strony to już górka pieniędzy a z drugiej jak ktoś już wie że lubi simracing i wie że będzie sie tym bawił to chyba lepiej raz kupić i mieć bo najdrożej wychodzą mody i zmiana sprzętu. Kupić nietanie husinkveld a póżniej robić z nich na siłę pedały aktywne to też wydatek a jednak to nadal nie będzie "fabryka".
rozwiazaniem sa podobno sprezyny... ale mam dziwny efekt wyplaszczenia imputu jak uzywam p2000 - jakby byly mniej responsywne jak wciskasz np 70% i lekko zmieniasz napiecie miesni. a co do elastomerow to te nowe maja podobno byc lepsze w kontekscie dlugowiecznosci :P
@ simracing enthusiast Hej, mam pytanie. Czy sprinty można połączyć z Base plate ultimate + ? Gdzieś na twoim kanale obiło mi się o uszy że pasuje. Tym czasem na stronie producenta pisze że nie są kompatybilne z Base plate. Doradź mi proszę czy to zadziała czy nie. Pozdrawiam
Hej. Jesli producent oisze ze sie nie da to chyba bym nie probowal. Ja zamowilem ale ten baseplate mi nie zmiescil sie w rigu wiec nie doszlo do realnego testu kompatybilnosci
HAha it was a tough pillow to swallow but thats what racing is. I wont leave doors open next time :P Thanks for effort and coming here. No hard feelings.
Hey Jakob! What’s the gist for a non-polish speaker? I have these pedals and wonder if they are good enough or need a final upgrade there. I see elastomeres mentioned in the comments. “Race Beyond Matter” made an interesting video on the inherent (bad) qualities of elastomeres and it made me switch to a very hard spring instead. Didn’t look back! Cheers from 🇩🇪!
Ill release english video tomorrow. I havent experienced issue that RBM was talking about. Id say they are 80% what Ultimates are. Custom elastomers are awesome though.
@@SimRacingEnthusiastJakubAlright, thanks! Didn’t notice English videos before but looking forward to it! Weird…I could clearly see the brake pressure dropping when keeping my foot in the exact same position and felt dumb for never noticing before 😀 Those were the stock elastomeres though.
Cześć Jakubie. Prośbę mam, skontaktowałem się z SZ i na chwilę obecną można u nich zamówić po przez messengera za kwotę 50€. Gdzie Ty yo zamawiałeś? Pozdrawiam
Chwila... Sprinty są aluminiowe? Myślałem, że stalowe O.o Z resztą z tego co pamiętam to nawet sami projektanci mówili, że rezygnacja ze stali nierdzewnej na rzecz tańszego stopu który muszą pomalować, nie dała żadnej oszczędności. Co do supportu to faktycznie, stąd się pewnie bierze ich wysoka cena bo jeśli policzyć same materiały to jest to jakiś ułamek.
no teraz to już sam nie wiem z jakiego stopu są - sprawdzilem. RAL7016 Anthracite Grey fine-structure powder coat or a bead blasted semi-gloss metallic look.
@@SimRacingEnthusiastJakub ale to jest kod koloru, a nie stopu :P W tym samym opisie wyżej jest: "main parts made out of CNC precision laser cut steel" czyli już jasne :D Coś mi nie pasowało bo tak chude aluminium nie dałoby sobie rady.
@@SimRacingEnthusiastJakubpamiętam z forum jakieś porównanie simtrecs z heusinkveld i z jednej strony były argument że te pierwsze są monolityczne z grubego kawałka aluminium natomiast drug8e że stali nierdzewnej która jest zdecydowanie bardziej wytrzymała i nie pęka.
mysle ze nie ma opcji pekania u zadnych. Ale jesli chodzi o elastomery to raczej wole HV niz Simtrecs. Jestem ciekawy customowych elastomerow od SZ components do nich. Przetestuje. A Ty jakie pedały polecasz?
@@SimRacingEnthusiastJakub nic nie mogę polecić bo mam kijowe tpa pro ale i tak mam zabawę😉 Na tą chwilę celowałbym w HU+ bądż Simucube i pewnie któreś kupię chyba, że wydam na inne hobby bo też kusi natomiast budżet jest jeden😑 Wiadomo jak jest człowiek wszystko by chciał ale są też jakieś priorytety. Wydaje mi się, że niedługo pedały aktywne to będzie standard nawet takie jak simagic bo to podobno robi robotę. Uważam, że dobra kiera, aktywne pedały + buttkicker i to byłby komplet nie miałbym głodu bardzo kosztownego motion rig
Zalezy czy z moim kodem referencyjnym :p a tak serio to raczej podobna sprawa. Sprinty sluzyly mi ponad 2 lata i bardzo duzo szybkosci im zawdzieczam. P1000to mlodsza konstrukcja i bardziej prymitywny soft ale tez dobrze jezdza. Jak w dobrej cenie to oba pocisna
@@SimRacingEnthusiastJakub sa super, przeszkadza tylko foot plate, w moim odczuciu jest za ktorki. Musialem sobie to inaczej skrecic robiac przerwe miedzy plate a pedal ami. I jesli nie jezdzisz w butach to stopa wbija się w dziury od regulacji wysokości hamulca. Pozatym są super, łatwość regulacji, mnogość customizacji, haptic motor.
od tygodnia mam Thrustmaster TS-PC z kierownicą Ferrari 488 Challenge Edition i Ferrari F488 GT3 z pedałami T-LCM jest to mój 1 taki "droższy zestaw" za całość wyszło okolice 4 tysięcy na razie w ACC i Dirt Rally 2.0 bawię się świetnie :) wiadomo nie jest to Direct Drive ale na niego też nadejdzie czas pewnie od MOZY w okolicach 15nm a ten cały zestaw z thrustmastera pójdzie na sell
Popełniłeś błąd wydając tyle za plastikowy zestaw. Za 4 tys. Kupił byś dużo dużo lepszy zestaw Moza DD. Szkoda że nie obejrzałeś wcześniejszych filmów Jakuba.
@@adamracerpl9701 to nie tylko dla mnie ale i dla brata on gra w farminga, ats forza horizon dla niego starczy ja sporadycznie gram a jak coś będzie nie tak jest gwarancja na 12 bądź tam 24 miesiące na wyszstko a się zobaczy kiedyś mieliśmy t150 3 lata śmigała bez zarzutu i sprzedałem ją dalej w świat
@@FirssenSimracing Śmiem się nie zgodzić. 1 - to nie odzwierciedla realu. W rzeczywistości pedał gazu nie ma rosnącego progresywnie oporu i ma realtywnie spory zakres roboczy. 2 - precyzja na loadcelu drastycznie maleje im mocniej musisz dociskać. Wynika to z tego, że dłuższe utrzymywanie nacisku powoduje, że on fluktuuje w zakresie, bo stopą nie utrzymasz (zmęczenie) przy mocnym naciśnięciu stabilnej pozycji (jednolitych odczytów wartości). Inaczej jest przy odczycie czujnika hala. Przy odczycie położenia przy małym stosunkowo oporze tego pedału, możesz swobodnie ustawić pozycję i utrzymywać ją precyzyjnie. I na logikę to ma sens. Niedawno nawet oglądałem test jakichś pedałów, które mają hybrydowy odczyt na hamulcu (można wybrać albo z load cell, albo z czujnika hala) i gość stwierdza, że przy odpowiednio dobranych elastomerach i sprężynach w hamulcu (które symulują narastający opór) to dane z hala dają stabilniejsze odczyty (!). Dlatego wydaje mi się, że w pedale gazu to taki load cell to zbytek i takie trochę na siłę uszczęśliwianie. Wolałbym precyzyjny czujnik hala i dobrze dobraną sprężynę, tak żeby opór pedału gazu był taki sam (w miarę statyczny) w całym jego zakresie działania. A problem precyzji można rozwiązać edytując krzywą responsywności. 3 - ten load cell to chyba musi być jakiś słabiutki tak czy siak, bo gazu nie dusisz jak hamulca. To są takie przemyślenia na "chłopskie" techniczne myślenie, ale nie wykluczam, że w >sim< racingu takie rozwiązanie jakoś magicznie się lepiej sprawdza niż klasyczny pedał gazu.
@@Thomasso2007 po pierwsze to load cell nie ma kompletnie nic do progresywnego oporu i przecież dokładnie takie czujniki masz w wadze którą trzymasz gdzieś w łazience. Jeśli połączysz load cell ze zwykłą sprężyną to odczyt będzie liniowy jak na potencjometrze, a do tego w pedalsach HE gaz ma dwie sprężyny. Jedna robi główny opór, druga naciska na load cell. Fluktuacje nie mają wielkiego znaczenia bo gaz ma fizyczny ogranicznik skoku. W dobrze uziemionym układzie nie występują - wiem, mam pedalsy DIY z układem LeoBodnara i odczułem ile robi uziemienie. Po za tym nie ustawia się kalibracji do limitu tylko lekko zostawia. Nawet automatyczna kalibracja w Fanatecu zostawia delikatną martwą strefę na końcu, a tam mają Halle. Gdyby to rozwiązanie nie było bardziej precyzyjne to raczej nikt nie używałby LC do gazu i sprzęgła. Po drugie to poćwicz angielski albo obejrzyj film Race Beyond Matter jeszcze raz bo on tam mówił o problemie z ELASTOMERAMI które nie trzymają ciśnienia, a nie Load Cellem. Load Cell może i jest uszczęśliwianiem na siłę ale jednak jest wygodniejszy do konfigurowania hamulca gdzie na Hallach czy potencjometrach też wrzucisz sobie elastomery czy inne wkładki żeby uzyskać progresję tylko odczyt dalej będzie liniowy i trzeba dobierać sobie krzywe ręcznie gdzie przy LC krzywa czułości jest dokładnie 1:1 zgodna z użytymi wkładkami. Po za tym na LC możesz zrobić sobie "ścianę" na ostatnie 10-20% którą ciężko byłoby zrealizować na potencjometrach.
super by było dowiedzieć się wiecej o siedzeniach, i rigach. świetny kanał!
dzięki za recenzję.
Przekonałeś, będzie testowane ;)
Miłe zaskoczenie, a może i nie zaskoczenie biorąc pod uwagę jakim "świrem" simracingowym jest Niels Heuisinkveld? Inna sprawa, że skoro i tak się tak zachowują, to mogliby równie dobrze dawać do nich dożywotnią gwarancję - sądząc na twoim przykładzie w praktyce tak to wygląda, a potencjał marketingowy takiego zabiegu jest nieoceniony.
Siemka chchcialem tylko powiedziec ze bardzo fajny kalam tutaj tworzysz, co jest smiesznie od 20 lat mieszkam poza granicami polski i ogladalem twoje filmiki po Angielsku i dopiero niedawno odkrylem przez przypadek ze ty z poslki jestes. Kanal zdecydowanie powinien niec wiecej subów. Bardzo fajny content !!!
Bardzo Ci dziekuje :)
Kiedyś podobną politykę reklamacyjną miał Logitech. Nie tylko jeśli chodzi o simracing, ale w ogóle. Np myszka ich flagowa mi się kiedyś zepsuła, to kazali uszkodzić ją mechanicznie tak, żeby nie dalo sie używać i wysłali nową na podstawie zdjęć. Niestety już to mocniej weryfikują, bo w naszym regionie niektórzy mocno kombinowali i musieli zmienic politykę ;). Choć dalej jest spoko, tylko weryfikacja jest bardziej dokładna.
To dobre podejscie. Niestety wykorzystywane przez …. Ech. Szkoda mowic
Super kanał. Pozdrawiam i mam pytanie. Kupiłem ostatnio Fanateca CSL DD. I wszystko jest z nim ok. Ale tak słucham o tych „pedałach” i rzeczywiście brakuje mi trochę tego oporu na hamulcu. Używam raczej gazu i hamulca. Sprzęgło mi nie potrzebne. W ofercie Fanateka nie ma lepszych manipulatorów 😂nożnych bez sprzęgła. I teraz moje pytanie. Jak można podłączyć „pedały” innej firmy do bazy Fanateka. Czy trzeba to podłączać do komputera i ściągać nowy program do obsługi manipulatorów? Dziękuję za odpowiedzi. I życzę sukcesów za kierownicą i szczęśliwego Nowego Roku 🎉
Najwygodniej jest podpiac bezposrednio do kkmputera. Wtedy tez dodatkowy soft, ale nie jest to jakos trudne a kalibrujesz raz i masz swiety spokoj na dluzszy czas. Moim zdaniem sprinty albo p1000 albo aseteki bez hydro to dobra opcja.
Problem z tymi elastomerami jest taki że one się zużywają, zmieniają swoje właściwości twardosć i ten feeling nigdy tak naprawdę nie jest taki sam. Przez chwilę rozważałem nawet ultimate + ale z drugiej strony jak się zastanowić to za 4k euro są już simucube razem z bazą pro2. Z jednej strony to już górka pieniędzy a z drugiej jak ktoś już wie że lubi simracing i wie że będzie sie tym bawił to chyba lepiej raz kupić i mieć bo najdrożej wychodzą mody i zmiana sprzętu. Kupić nietanie husinkveld a póżniej robić z nich na siłę pedały aktywne to też wydatek a jednak to nadal nie będzie "fabryka".
rozwiazaniem sa podobno sprezyny... ale mam dziwny efekt wyplaszczenia imputu jak uzywam p2000 - jakby byly mniej responsywne jak wciskasz np 70% i lekko zmieniasz napiecie miesni. a co do elastomerow to te nowe maja podobno byc lepsze w kontekscie dlugowiecznosci :P
@ simracing enthusiast Hej, mam pytanie. Czy sprinty można połączyć z Base plate ultimate + ? Gdzieś na twoim kanale obiło mi się o uszy że pasuje. Tym czasem na stronie producenta pisze że nie są kompatybilne z Base plate. Doradź mi proszę czy to zadziała czy nie. Pozdrawiam
Hej. Jesli producent oisze ze sie nie da to chyba bym nie probowal. Ja zamowilem ale ten baseplate mi nie zmiescil sie w rigu wiec nie doszlo do realnego testu kompatybilnosci
Mi chińczyk z alliexpres też wysłał płytkę sterującą do ich podrób heusinkveldów jak okazało się, że przestała działać :P
Hi Jakub, just want to say sorry for the incident yesterday… My bad, I owe you one
HAha it was a tough pillow to swallow but thats what racing is. I wont leave doors open next time :P Thanks for effort and coming here. No hard feelings.
Hey Jakob! What’s the gist for a non-polish speaker? I have these pedals and wonder if they are good enough or need a final upgrade there.
I see elastomeres mentioned in the comments. “Race Beyond Matter” made an interesting video on the inherent (bad) qualities of elastomeres and it made me switch to a very hard spring instead. Didn’t look back! Cheers from 🇩🇪!
Ill release english video tomorrow. I havent experienced issue that RBM was talking about. Id say they are 80% what Ultimates are. Custom elastomers are awesome though.
@@SimRacingEnthusiastJakubAlright, thanks! Didn’t notice English videos before but looking forward to it!
Weird…I could clearly see the brake pressure dropping when keeping my foot in the exact same position and felt dumb for never noticing before 😀 Those were the stock elastomeres though.
Chętnie bym kupił taką gumę jeżeli jest wytrzymała. W tej chwili próbuję już 4 rodzaj i każda się po chwili rozwala - pęka na pietach.
I teraz śmiesznie byłoby zobaczyć ich porównanie z sim jack czy też sim sonn
Cześć Jakubie. Prośbę mam, skontaktowałem się z SZ i na chwilę obecną można u nich zamówić po przez messengera za kwotę 50€. Gdzie Ty yo zamawiałeś? Pozdrawiam
No wlasnie u nich przez messengera :p
@@SimRacingEnthusiastJakub ok dzięki.
Cześć, co sądzisz o girro sim, jakbyś je porównał i czy warto dopłacić do sprintów?
Sprinty lepsze. Girro sim są spoko ale Sprinty jednak półkę wyżej.
Czesc mam pytanie czy zrobilbys moze recenzje kiery od mozy gs gt ?? zastanawiam sie nad kupnem do gier f1 czy ma to sens ??
Do f1 bierz mniejsze obrecze. KS jest spoko opcją :)
@@SimRacingEnthusiastJakub dzieki
Chwila... Sprinty są aluminiowe? Myślałem, że stalowe O.o
Z resztą z tego co pamiętam to nawet sami projektanci mówili, że rezygnacja ze stali nierdzewnej na rzecz tańszego stopu który muszą pomalować, nie dała żadnej oszczędności.
Co do supportu to faktycznie, stąd się pewnie bierze ich wysoka cena bo jeśli policzyć same materiały to jest to jakiś ułamek.
no teraz to już sam nie wiem z jakiego stopu są - sprawdzilem. RAL7016 Anthracite Grey fine-structure powder coat or a bead blasted semi-gloss metallic look.
@@SimRacingEnthusiastJakub ale to jest kod koloru, a nie stopu :P
W tym samym opisie wyżej jest: "main parts made out of CNC precision laser cut steel" czyli już jasne :D
Coś mi nie pasowało bo tak chude aluminium nie dałoby sobie rady.
@@SimRacingEnthusiastJakubpamiętam z forum jakieś porównanie simtrecs z heusinkveld i z jednej strony były argument że te pierwsze są monolityczne z grubego kawałka aluminium natomiast drug8e że stali nierdzewnej która jest zdecydowanie bardziej wytrzymała i nie pęka.
mysle ze nie ma opcji pekania u zadnych. Ale jesli chodzi o elastomery to raczej wole HV niz Simtrecs. Jestem ciekawy customowych elastomerow od SZ components do nich. Przetestuje. A Ty jakie pedały polecasz?
@@SimRacingEnthusiastJakub nic nie mogę polecić bo mam kijowe tpa pro ale i tak mam zabawę😉 Na tą chwilę celowałbym w HU+ bądż Simucube i pewnie któreś kupię chyba, że wydam na inne hobby bo też kusi natomiast budżet jest jeden😑 Wiadomo jak jest człowiek wszystko by chciał ale są też jakieś priorytety. Wydaje mi się, że niedługo pedały aktywne to będzie standard nawet takie jak simagic bo to podobno robi robotę. Uważam, że dobra kiera, aktywne pedały + buttkicker i to byłby komplet nie miałbym głodu bardzo kosztownego motion rig
Sprinty czy simagic p1000?
Zalezy czy z moim kodem referencyjnym :p a tak serio to raczej podobna sprawa. Sprinty sluzyly mi ponad 2 lata i bardzo duzo szybkosci im zawdzieczam. P1000to mlodsza konstrukcja i bardziej prymitywny soft ale tez dobrze jezdza. Jak w dobrej cenie to oba pocisna
@@SimRacingEnthusiastJakub To jeszcze ja się podepnę z pytaniem ;) P1000 czy P2000?
W tej chwili p1000
@@SimRacingEnthusiastJakub sa super, przeszkadza tylko foot plate, w moim odczuciu jest za ktorki. Musialem sobie to inaczej skrecic robiac przerwe miedzy plate a pedal ami. I jesli nie jezdzisz w butach to stopa wbija się w dziury od regulacji wysokości hamulca.
Pozatym są super, łatwość regulacji, mnogość customizacji, haptic motor.
Respekt +100 👍
hahahah no dziękuję
od tygodnia mam Thrustmaster TS-PC z kierownicą Ferrari 488 Challenge Edition i Ferrari F488 GT3 z pedałami T-LCM jest to mój 1 taki "droższy zestaw" za całość wyszło okolice 4 tysięcy na razie w ACC i Dirt Rally 2.0 bawię się świetnie :) wiadomo nie jest to Direct Drive ale na niego też nadejdzie czas pewnie od MOZY w okolicach 15nm a ten cały zestaw z thrustmastera pójdzie na sell
a i skrzynia biegów TH8A plus stojak
Popełniłeś błąd wydając tyle za plastikowy zestaw. Za 4 tys. Kupił byś dużo dużo lepszy zestaw Moza DD. Szkoda że nie obejrzałeś wcześniejszych filmów Jakuba.
A o błędzie przekonasz się za ok 3- 4 miesiące, jak baza zacznie piszczeć, a nadepki zaczną skrzypiec a pedał hamulca zacznie się "gibac"na boki.
@@adamracerpl9701 to nie tylko dla mnie ale i dla brata on gra w farminga, ats forza horizon dla niego starczy ja sporadycznie gram a jak coś będzie nie tak jest gwarancja na 12 bądź tam 24 miesiące na wyszstko a się zobaczy kiedyś mieliśmy t150 3 lata śmigała bez zarzutu i sprzedałem ją dalej w świat
Ale po co loadcell w pedale gazu??? Hmm..
Dla precyzji. Load Cell daje bardziej precyzyjny odczyt, szczególnie przy małych skokach.
@@FirssenSimracing Śmiem się nie zgodzić. 1 - to nie odzwierciedla realu. W rzeczywistości pedał gazu nie ma rosnącego progresywnie oporu i ma realtywnie spory zakres roboczy. 2 - precyzja na loadcelu drastycznie maleje im mocniej musisz dociskać. Wynika to z tego, że dłuższe utrzymywanie nacisku powoduje, że on fluktuuje w zakresie, bo stopą nie utrzymasz (zmęczenie) przy mocnym naciśnięciu stabilnej pozycji (jednolitych odczytów wartości). Inaczej jest przy odczycie czujnika hala. Przy odczycie położenia przy małym stosunkowo oporze tego pedału, możesz swobodnie ustawić pozycję i utrzymywać ją precyzyjnie. I na logikę to ma sens. Niedawno nawet oglądałem test jakichś pedałów, które mają hybrydowy odczyt na hamulcu (można wybrać albo z load cell, albo z czujnika hala) i gość stwierdza, że przy odpowiednio dobranych elastomerach i sprężynach w hamulcu (które symulują narastający opór) to dane z hala dają stabilniejsze odczyty (!). Dlatego wydaje mi się, że w pedale gazu to taki load cell to zbytek i takie trochę na siłę uszczęśliwianie. Wolałbym precyzyjny czujnik hala i dobrze dobraną sprężynę, tak żeby opór pedału gazu był taki sam (w miarę statyczny) w całym jego zakresie działania. A problem precyzji można rozwiązać edytując krzywą responsywności. 3 - ten load cell to chyba musi być jakiś słabiutki tak czy siak, bo gazu nie dusisz jak hamulca.
To są takie przemyślenia na "chłopskie" techniczne myślenie, ale nie wykluczam, że w >sim< racingu takie rozwiązanie jakoś magicznie się lepiej sprawdza niż klasyczny pedał gazu.
@@Thomasso2007 po pierwsze to load cell nie ma kompletnie nic do progresywnego oporu i przecież dokładnie takie czujniki masz w wadze którą trzymasz gdzieś w łazience. Jeśli połączysz load cell ze zwykłą sprężyną to odczyt będzie liniowy jak na potencjometrze, a do tego w pedalsach HE gaz ma dwie sprężyny. Jedna robi główny opór, druga naciska na load cell. Fluktuacje nie mają wielkiego znaczenia bo gaz ma fizyczny ogranicznik skoku. W dobrze uziemionym układzie nie występują - wiem, mam pedalsy DIY z układem LeoBodnara i odczułem ile robi uziemienie. Po za tym nie ustawia się kalibracji do limitu tylko lekko zostawia. Nawet automatyczna kalibracja w Fanatecu zostawia delikatną martwą strefę na końcu, a tam mają Halle.
Gdyby to rozwiązanie nie było bardziej precyzyjne to raczej nikt nie używałby LC do gazu i sprzęgła.
Po drugie to poćwicz angielski albo obejrzyj film Race Beyond Matter jeszcze raz bo on tam mówił o problemie z ELASTOMERAMI które nie trzymają ciśnienia, a nie Load Cellem.
Load Cell może i jest uszczęśliwianiem na siłę ale jednak jest wygodniejszy do konfigurowania hamulca gdzie na Hallach czy potencjometrach też wrzucisz sobie elastomery czy inne wkładki żeby uzyskać progresję tylko odczyt dalej będzie liniowy i trzeba dobierać sobie krzywe ręcznie gdzie przy LC krzywa czułości jest dokładnie 1:1 zgodna z użytymi wkładkami. Po za tym na LC możesz zrobić sobie "ścianę" na ostatnie 10-20% którą ciężko byłoby zrealizować na potencjometrach.