Historie Przyszłości 2024: BARWY OCHRONNE

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 лис 2024
  • To już 7. edycja warsztatów filmowych, w których wzięły udział dwie grupy wiekowe: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci i dorośli. W tym roku w związku z planową wystawą NCKF dotyczącą twórczości Krzysztofa Zanussiego - na warsztat wzięliśmy filmy tego wybitnego reżysera.
    Na kanale Narodowego Centrum Kultury Filmowej publikowane są filmy będące efektem niezwykłych warsztatów filmowych realizowanych w Łodzi - #HistoriePrzyszłości. Pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez kilka tygodni uczestnicy przyglądają się wnikliwie wybranemu polskiemu filmowi, aby następne stworzyć inspirowane nim autorskie etiudy filmowe. Każde ze spotkań poświęcone jest innemu etapowi realizacji, od bogatej fazy pre-produkcji z nauką rysowania storyboardów i development włącznie, aż po plan filmowy, w którym muszą wspomóc swoimi siłami każdy z pionów filmowych i post-produkcję. Na kanale można obejrzeć autorskie wersje takich klasyków polskiego kina jak "Psy" Władysława Pasikowskiego, "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei, "Vabank" Juliusza Machulskiego czy "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa.
    Narodowe Centrum Kultury Filmowej to wyjątkowy ośrodek wystawiennictwa, edukacji i popularyzacji kultury audiowizualnej. Multimedialna i narracyjna ekspozycja "Kina Polonia" opowiada o historii rodzimego kina, "Mechaniczne oko" zabierze w wędrówkę od współczesnego filmu cyfrowego po pierwsze latarnie magiczne, a w "Materii kina" można poznać wszystkie fazy realizacji filmów, realizując swój własny. Oprócz wystaw w NCKF-ie działa trzysalowe kino, a w planach jest ultranowoczesna biblioteka z pracownią multimedialną, umożliwiająca dostęp do zdigitalizowanych zasobów polskiego i światowego kina. A każdy znajdzie tu akademie filmowe, zajęcia z edukacji audiowizualnej, spotkania z gwiazdami i kawiarnie - mogąc tu spędzić długie godziny.
    www.nckf.pl/
    / nckf.lodz
    / narodowecentrumkultury...

КОМЕНТАРІ •