Loeng: Konflikt, lõhestumine, vabadus - kuidas oma elu kriisis targalt juhtida? - Ingvar Villido

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 лис 2021
  • Veebiseminar toimus "Vestlused Ingvariga" loengusarja raames, mis käsitleb inimese arengut - teekonda läbi elu. Loengud toimuvad intervjuudena, kus Ingvar Villido vastab küsimustele ja avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.
    Selles veebiseminaris saad teada:
    ⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁
    ⬢ Kuidas jääda kaineks ja rahulikuks sõltumata ümbritsevast olukorrast?
    ⬢ Kuidas säilitada kaine vaade sündmustele, mis võimaldaks meil teha targemaid otsuseid - nii enda kui lähedaste jaoks?
    ⬢ Kuidas hoida sisemist stabiilsust, mis aitaks säilitada kindlat pinnast igas olukorras? Ka siis kui ümbritsev keskkond on konfliktne.
    ⬢ Kuidas rajada oma isiklik heaolu ja turvatunne senisest hoopis kindlamatele alustele - kuidas mitte muretseda, karta, tunda ärevust, süüdistada või vihastada?
    ⬢ Missugune võiks olla see meetod, mis sellise taseme ja oskuste saavutamist võimaldaks?
    ⬢ Kuidas kasutada covid-agset olukorda ära uue ja palju parema taseme saavutamiseks oma elus? Kuidas kujundada saabuv 2022 aasta uute võimaluste ja positiivsete muutuste alguseks?
    ⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁⦁
    Ingvar Villido on õpetanud teadlikku enesearengut ja -muutmist 30 aastat. Ta on välja töötanud Teadliku Muutuse Kunsti meetodi, mis on aidanud tuhandetel inimestel Eestis ja mujal oma elu palju paremaks muuta. Vaata meetodit lähemalt siit: ingvarvillido.com/et/teadliku...

КОМЕНТАРІ • 7

  • @helitooma6727
    @helitooma6727 2 роки тому +3

    Südamlikud tänud teile !!!🙏😇🙏

  • @anutahemaa7564
    @anutahemaa7564 2 роки тому +4

    Aitäh loengu eest!
    Julgen tasakesti väita, et on olemas ka eelsõnaline mõtlemine. Nimetan seda kinesteetiliseks mõtlemiseks. Näiteks loendada saab sõnadega: üks, kaks, kolm jne. Kuid loendada saab ka nii, et vaatad kolnurka ja liigud ühe tipu juurest teise juurde. Seitsmeni loendades liigud kõigepealt läbi nelinurga ja siis teed kolmnurga otsa, või vastupidi. See on minu jaoks palju vähem energiat nõudev.
    Linnud pidid ka aru saama, kui neil pesast mõni muna puudu on, seega on oletatud, et nad oskavad loendada, ja ma olen suht kindel, et nad loendavad just niimoodi, kujundi meetodil, visuaalsel meetodil. Et enne oli üks kujund, nüüd enam ei ole seda kujundit; mälu neil ju on.
    Suurematearvude puhul ei pea loendama ka mitte sõnaliselt - nt sada kakskümmend seitse, vaid saab vaadata enda ees numbrit 127 (kasutan siinkohal just sõna number, mitte arv, sest 127 moodustab terviku nagu numbrid 1 ja 2 ja 7). Ma sel alal ei ole kuigi andekas, kuid kui on piisav sisemine vaikus, siis hakkad neid "nägema" (sisemise nägemisega) ja näed nt ka vahet algarvude ja kordarvude vahel. Algarvud olid mul "tühjad", kordarvud "hargnevad, sidemetega". Kuid ma ei ole imearvutaja, pigem vastupidi, ei oska peast arvutada.
    Konstrueerimine insenerlikus mõttes võib käia kinesteetilise mõtlemise abil. Nikola Tesla oli niimoodi oma aparaate ehitanud ja neid ka katsetanud mõttes. Paigutad ühe detaili nii, vaatad kuidads paistab. Paigutad teistmoodi, vaatad, kas saab parem. Sõnu pole vaja, vaatad nagu filmi.
    Seda eelsõnalist mõtlemist saab peatada näolihaste ledvestamisega. Julgen ka oletada, et inimesed, kel domineerib eelsõnaline mõtlemine, on kehvad rääkijad. On ju nii, et mõnel tulevad sõnad kergelt, mula kogu aeg jookseb, ag teisel kisu sõnu tangidega välja. Mina näiteks ei viitsi rääkida, olen laisk rääkima. Kirjutamine on kergem, kuid ka selleks on vaja pingutust.

  • @karitatagobert764
    @karitatagobert764 Рік тому

    Suured tänud!❤🙏

  • @emia113
    @emia113 2 роки тому +1

    Me oleme abielus juba üle 28 aasta. Koolitust ei ole läbinud ja probleeme ka ei ole.😀

  • @evelinelinde4377
    @evelinelinde4377 2 роки тому +1

    Millest siis alustada et saada ise endaks,mitte reageerija olla.

    • @PracticalConsciousness
      @PracticalConsciousness  2 роки тому

      Alustuseks võib tutvuda raamatus "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus" välja toodud sügavama vaatega inimesele. Siin on kohtumisõhtu salvestus raamatu lugejatega, kui tahta raamatu kohta rohkem teada saada: ua-cam.com/video/gp9TXwb2Tz0/v-deo.html
      Ja siin on veel üks kohtumisõhtu raamatu lugejatega. Ingvar Villido tutvustab siin lähemalt ka TMK meetodit, mis aitab vabaneda sellest, mis paneb reageerima ega lase meil elada oma elu iseendana: ua-cam.com/video/QlqJnCqDSls/v-deo.html