5 jel, hogy igazi gitáros vagy | Szólómánia S04E15

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 68

  •  5 місяців тому +5

    ►Kvintkör Kurzus (2 napig nyitva): szolomania.com/kvintkor
    ►Új vagy itt? Töltsd le az ajándékot: szolomania.com/hatekony-gyakorlas

  • @OliverRumi
    @OliverRumi 5 місяців тому +9

    Erős adás lett tartalmilag, szerintem az egyik legjobb💪 Attila bemutatkozását szintén nagyon inpsiráló volt hallgatni ( külön zene a füleimnek ez az ízes beszéd 😊), nagy Blackmore tisztelőként eddig is közel állt a szívemhez a játéka, most jobban megismerhettük mint embert és itt sem okozott csalódást, respect. 👌

    •  5 місяців тому +3

      Köszönöm szépen, örülök hogy tetszettek az adás témái! Attila bemutatkozásának én is nagyon örülök, jól halad azon az úton, hogy igazi példakép legyen belőle zenészként és emberként egyaránt. :)

  • @sanya58530803
    @sanya58530803 27 днів тому +1

    Véletlen dobta fel a yt aztán itt ragadtam.Bevallom nem hallotam rólad,de a tudásod lenyügöz.A legjobbakat kívánom a munkádhoz.

    •  27 днів тому +1

      Köszönöm szépen, nagyon jólesik amit írtál, és örülök hogy tetszett a videó! Sok további érdekes/hasznos anyag van a csatornán, és még több érkezik majd a tervek szerint. :)

    • @sanya58530803
      @sanya58530803 27 днів тому +1

      Azóta azért utánad néztem,eleg sok anyag van rólad,és nemzetközileg is elismert vagy,tetszik a zenéd,további. sikereket,látszik rengeteg munka van a tudás mögött!Szóval nagy grat!!!

    •  27 днів тому +1

      ​@@sanya58530803 Nagyon köszönöm, és annak külön örülök, hogy a zenék is tetszenek! Neked is a legjobbakat és köszönet az elismerő szavaidért!

  • @tamastoth3579
    @tamastoth3579 5 місяців тому +4

    Köszönjük a mai adást is!
    Szerintem az 5 pont közül a leglényegesebb az első: ez tulajdonképpen a legkomplexebb mind közül. A komplett zeneiségről szól, ami magába foglal némi technikai és elméleti tudást is, és azt a képességet, hogy valaki tapintsa a pillanat hangulatát, és azt vissza is tudja adni zenében. Ez a karizmatikus játékosok sajátossága, mint ahogy az is, hogy ilyen helyzetben mindig tudni kell, mi az, ami nem csak a zenésznek mond valamit, hanem a hallgatóknak is. Tudom magamról, hogy nekem ez a legutóbbi a gyenge pontom, ezért is szeretek jobban zenekarban játszani, mert ott az ötleteim már átmennek egy előzetes szűrőn. Éppen emiatt az adásban vázolt helyzetben mindig visszautasítom, hogy játsszak, mert nem tehetem ki az önhibájukon kívül engem hallgatni kényszerülőket annak, hogy a... khmm... "rögtönzésemet" kelljen hallgatniuk. :D
    A 2-4 pontokkal nincs problémám, azok mennek. Némi hibaszázalékkal természetesen, de szerintem nem verik le a lécet.
    Az 5. egy nagyon érdekes kérdés, mert ahogy az elmúlt 10 évben rászakadt a zenésztársadalomra az otthoni zeneszerkesztés mozgalma, azt sem kiköpni, sem lenyelni nem tudjuk. Nekem meggyőződésem, hogy a videómegosztók - annak ellenére, hogy a konvencionális zeneiparnak alápörköltek - egy demokratikusabb zenei világot hoztak el. A piramis alján állók sokkal könnyebben tudnak eljutni a szélesebb közönség elé, és a közönség is sokkal nagyobb étlapról válogathat. Vannak ennek hátulütői - régebben pl. sokat hallgattam a Stoned meadow of doom csatornát, ami szerintem kimondottan ellaposodott a nem megfelelően szűrt egyszemélyes előadók miatt. Szerintem a rockzene sava-borsa az élő zene, de most már kinőtte magát egy olyan szubkultúra, aminek a szereplői teljes értékű pályát tudnak bejárni anélkül, hogy valaha is színpadra állnának.
    Megmutatom az egyik kedvenc egyszemélyes albumomat: ua-cam.com/video/70aB2BMDrg8/v-deo.html
    Ez a lemez egy teljes értékű rock album, ahogy az első riff rászakad a világra, az a barna hang létezésének empirikus bizonyítéka, a második szám meg a világ bármelyik fesztiváljának bármelyik színpadán begyújtaná a bulit - csak éppen nem fog színpadra kerülni. Mégsem merné rá azt mondani senki, hogy ez alsóbbrendű zene, mert "csak" "szobagitározás".
    Attila bemutatkozásának külön örülök, mert a megnyilvánulásai alapján számomra ő volt a versenyen felbukkant figurák közül az egyik legrokonszenvesebb, és a szólója is szuper volt. Kiérdemelte, hogy Andy Timmons megpróbált megküzdeni a nevével. :D

    •  5 місяців тому +1

      Wow, a Transylvania Stud szenzációs, most volt egy kis időm belehallgatni, és az említett 2. szám nagyon komoly, az első is nagyon tetszik, folytatom majd a többivel :) Ez tényleg jól mutatja, hogy egy zenésznek akkor is óriási hatása lehet, ha valamilyen okból nem koncertezik.
      Köszönöm Attila nevében is, és szokás szerint nagyon jó gondolatokat írtál (ráadásul szokás szerint a tartalom mellett a forma, azaz a megfogalmazás is szuper).
      Igen, az első (és persze az ötödik) terület a legkomplexebb és a legtöbb készséget is ezek igénylik. Nálam az első tartott a legtovább, amire kialakult, hogy bármikor ráérezzek, hogy mit érdemes játszani, mert ehhez először meg kellett értenem a zenei összefüggéseket. Ehhez képest a koncertek hamar elindultak, aztán az instrumentális szólópálya kapta a fő preferenciát, de valóban a közös élő zenélés csodálatos érzés.
      (Azóta még két dal lement a Transylvania Stud albumon, továbbra is állat:)

  • @attilavass4479
    @attilavass4479 5 місяців тому +3

    Sziasztok! Üdv újra itt írásos formában is. :) Itt is szeretném hálámat kifejezni feléd Tamás hogy felkértél,és így utólag nagyon örülök és boldogsággal,lelki erővel tölt fel hogy nektek kedves nézőknek is tetszett a kis mondandóm. Szinte minden új Szólómánia videó alatt végigszoktam olvasni a hozzászólásokat,és itt is csak ismételni tudom magam hogy egy hihetetlen szuper jó kommunikáció alakult ki a kommentek között. Jó érzés ezt átélni,és olvasni,és meghallgatni mindenki véleményét,hogy éppen ki hol,merre tart. Mint az eddigi korábbi adások,ez is nagyon tanulságos,és jóra sikeredett kis videó lett. Nagy gratula Tomi! Csuklóból kirázod ezeket,nagy tisztelőd vagyok és felnézek rád és ezt teljes őszintén írom. Mint emberileg,mint a zenében. És ez érződik rajtad,átjön nagyon. Üdv mindenkinek,ölelés nektek! :) A mosolyt ne hagyjátok magatok mögött :)

    •  5 місяців тому

      Szia Attila! Tegnap és ma nagyon nagy öröm volt látni, hogy milyen elismerés és megbecsülés fogadta a bemutatkozásodat, és milyen sokan írtak neked dicsérő kommenteket. Inspirálsz minket és nemcsak a játékoddal, hanem azzal is, ahogy az életet szemléled és a benned levő pozitív energiával. :)

  • @SzabacsiNandor
    @SzabacsiNandor 5 місяців тому +2

    Nagyon jó és érdekes témákat feszegető videó volt ez! A kerti partis téma azonnal vízválasztó, mert gyakorolhat az ember bármilyen virtuóz szólókat, de a "laikus" embert elsősorban a hangszerünk kíséreti része érdekli, vagy legalábbis látványosabbnak tűnik egy hangszer "teátrális" megszólaltatása, mint a nüanszok finom megjelenítése. A jammelés:a hangnemek transzponálása és a betanult patternek akárcsak fél hanggal feljebb helyezése már nagyon szivatós tud lenni Szerintem ami nagy ugródeszka az, hogy képesek legyünk egy hosszabb, összefüggő dallamot a hangszer több területén is megszólaltatni. Az "igazi" gitáros (bár ez hangszertől független) szerintem mindig feszegeti a határait, nem csak technikai, de elméleti értelemben is. Mostanában egy alt-szaxofonostól, Paul Desmondtól írok le szólókat: ritmikailag és frazeálás szempontjából is magas iskola. Ami biztos, hogy a gitár egy nagyon nehéz hangszer. Nehéz blattolni, nagyon populáris, ezért - szerintem - nehéz kitörni. Talán Tátrai mondta, hogy ő örül a sok szobagitárosnak, mert ez azt jelenti, hogy rengetegen szeretik a hangszert. Én is ezt vallom. Mindenki mást gondol a zenészségről, de ez talán jól is van így. :)

    •  5 місяців тому +2

      Ezúttal is szuper dolgokat és szempontokat írtál, és külön kiemelem ezt a mondatodat: "Az igazi gitáros szerintem mindig feszegeti a határait, nem csak technikai, de elméleti értelemben is." Ezzel 110%-ban egyetértek :)
      És szintén nagyon fontos, hogy más hangszerek szólamait is tanulmányozzuk, a szaxofon az egyik legjobb példa, mert ennél "emberibb" hangszer kevés van.
      Tetszik az is, amit Tátraitól idéztél, és ha mindenki zenélne valamilyen hangszeren, akkor biztosan még szebb világban élnénk. :)

    • @SzabacsiNandor
      @SzabacsiNandor 5 місяців тому +2

      @ Remélem, hogy nem baj, ha ezt megosztom Veled, Veletek. Nem látványos, de sok apró nüansz van benne, amitől mégis nehéz. Amennyire lehet, próbáltam átvenni a szaxofon levegősségét. ua-cam.com/video/CAXz0vb2Ysc/v-deo.htmlsi=Jfjc5UIm9ojajo82

    •  5 місяців тому +1

      ​@@SzabacsiNandor Nagyon komoly! Minden elismerésem, hogy a konkrét dallamok mellett még a frazírokat is ilyen jól átvetted, öröm hallgatni:)

    • @SzabacsiNandor
      @SzabacsiNandor 5 місяців тому +1

      @ Amúgy szerintem nagyon sok gitáros ott "hibázik", hogy sokszor kizárólag a fizikai értelemben vett gyakorlást veszik prioritásba. Sokáig én is ilyen voltam, ez egyfajta kényszer volt. Nyilvánvaló, hogy a korai rock és metál hatások miatt (John Petrucci, Jeff Loomis, Synyster Gates, Alexi Laiho, Dimebag Darrell), aztán amikor elkezdtem jazzt tanulni, először úgy éreztem magam, mintha úgy dobnának mélyvízbe, mintha a lábamra kötöttek egy 50 kg-s súlyt. "Rossz" előadókkal kezdtem, talán nem volt mentorálás. Az igazi heuréka élmény az volt, amikor elkezdtem más hangszereseket is hallgatni, elsősorban fúvósokat. Mai fejjel azt mondanám, hogy mindegy ki milyen műfajból jön, az alma materhez közelebbi előadókat mutatnám neki. Emlékszem, amikor zöldfülű jazzistaként mutatták nekem Kenny Burrell: Chitlins Con Carne-ját. Pentatont lehet a jazzben is? Hát hogyne, sőt! Nem vagyok szaxofonos, de biztos vagyok benne, hogy ők sokkal dallamorientáltabbak. Az emberi beszédhangot ők adják a legjobban vissza, illetve a trombitások. Muszáj néha levegőt venni. Szerintem ez a tudatos légzés az, ami képes sok gitáros OCD-t felülírni. Amúgy lehet, hogy butaságot mondok: én csak olyan dolgokat tanítok, gyakorlok, amiket bármikor el tudnék dúdolni. Ez egy hangszertől független dolog és messze túl mutat a műfaji kereteken. :)

    •  5 місяців тому +1

      ​@@SzabacsiNandor Nagy kedvet tudsz csinálni a jazz műfajához, és ha több időm lesz, elmélyülök a múltkor ajánlott listádban :) És teljesen igaz, amit a gyakorlásról és a zene megközelítéséről írsz.

  • @battem1
    @battem1 5 місяців тому +3

    Sziasztok! Ez is jó videó lett, és Attila történetét is jó volt meghallgatni. Én is részt vettem a versenyen, és az ő alkotása igazán megérintett már a verseny alatt is amikor hallgattam a szólóját, így most már érthető hogy mi adta az inspirációt. Kicsit irigykedve is figyeltem hogy mennyire is jól játszik, és a verseny alatt is már elkezdtem arra törekedni, hogy el kell kezdenem az alapoktól megtanulni a gitározást. Ezért mikor Tamás kihirdette, hogy indul a Gitárszóló Akadémia, akkor megörültem neki, és be is iratkoztam. Most hogy haladunk előre a tanfolyam alatt, így már látom az eredményét. Mivel az Akadémia első fejezete a ritmusokról szól, így most azt mondom hogy ezzel foglalkozok éppen. Mindenkinek jó gitározást kívánok !

    •  5 місяців тому +1

      Szia Attila! Köszönöm szépen Vass Attila nevében is, örülök hogy tetszett a mai videó! Annak pedig nagyon örülök, hogy hasznos számodra a tanfolyam és ilyen szépen haladsz előre ott is. A ritmusokról szóló 1. modulban máris nagyon fontos dolgokban tudtál előrelépni, pont ma hallgattam meg a nehéznek számító 1.5.1 anyagrészhez készített felvételedet, ami hibátlan lett. Példát mutatsz másoknak is, hogy megéri a legfontosabb dologba időt és energiát befektetni: saját magunk továbbfejlesztésébe.

  • @developful3006
    @developful3006 5 місяців тому +1

    Szia Tamás! Tetszett ismét a téma, én azon gondolkoztam el miközben néztem, hogy akár lehetnék vagy lehettem volna "igazi" gitáros is, de inkább csak olyan szeretnék maradni aki szerint igazi érzelmek vannak, ami miatt gitározok.
    Attila: Nagyon szép az a kép amit édesapád festett, nagyon jó gondolatokat mondtál, végig jó volt hallgatni, és gratulálok a nézettségi rekordnak!

    •  5 місяців тому +1

      Szia Gergő! Köszönöm Attila nevében is! És azt egyértelműen és biztosra mondhatom, hogy igazi gitáros vagy, mert tanulsz, fejlődsz, ráérzel a szép dallamokra, jók a ritmusaid, és zene van a kezedben (a gitárversenyes szólód volt a legutóbbi bizonyíték) ;)

  •  5 місяців тому +3

    Heti kérdés: a megbeszélt 5 terület közül melyek azok, amikkel már foglalkozol?
    (És melyik az, ami nehezebben megy, vagy tudatosan még nem fejlesztetted?)

  • @Imi631
    @Imi631 5 місяців тому +1

    Szia Tamás!
    Nagyon jó ez a videó is! Attilának gratulálok, nagyon jó lett a bemutatkozása!
    Az 5 pont közül kísérletezek mindegyikkel, nagyon hosszú folyamat ez. Jó a kertipartis hasonlat, sajnos nagyon ritkán van rá lehetőségem, évente egyszer nyáron amikor sikerül hazamennem akkor viszont előkerül a gitár. Hallás után szoktam leszedni a számokat, de néha megnézem a tabokat is, hogy ellenőrizzem magam.
    Közös Jamelésnél még dobozokban gondolkodok, de már vízszintesen is tudok haladni. Szeretek zenekarban játszani, de egyedül is elég jól elvagyok, nagyon le tud kötni, olyan mintha megállna az idő.

    •  5 місяців тому +1

      Szia Imi! Köszönöm szépen, és örülök hogy Attila bemutatkozása is tetszett! Nagyon jó, hogy hallás után szeded le a számokat, ez az egyik legjobb edzés a zenei hallás számára. A csatornádon a legújabb szólódat pedig mindenkinek ajánlom meghallgatásra, aki ezt olvassa, igazi vérbeli rock gitár szóló lett!

    • @Imi631
      @Imi631 5 місяців тому +1

      @Szia Tamás! Köszönöm szépen a szólóm ajánlását, nagyon megtisztelő!🤘

    •  5 місяців тому

      🙂🎸🎵✨

  • @gyulakeresztes
    @gyulakeresztes 5 місяців тому +1

    Köszönöm szépen! Mindig is tudtam hogy nem vagyok leszek gitáros de szeretem csinálni a nap 24 órájában bármikor! Az emberek előtt való játszás engem nem zavar hisz teljesen természetes az érzés és nincs bennem semmi kétely vagy feszület! A sütögetésnél pedig nem csak gitározgatok hanem énekelek is hisz az is alap számomra hogy a kettő egyben legyen tökéletesen és ne keljen oda figyelni vagy erre vagy arra az a jó ha természetesen megy egyszerre ! Szeretek alkotni azokat szoktam inkább előadni ha valaki kiváncsi rá eddig nem zavartak és el sehonnan gondolom tetszik akkor nekik!

    •  5 місяців тому +2

      Kedves Gyula, a leírásod nagyon tetszik, és ezek alapján egyértelmű, hogy igazi gitáros vagy. Aki szenvedélyesen szeret zenélni, mások előtt is örömmel játszik (sőt, énekel is), saját zenéket alkot, és követi a Szólómániát (azaz törődik azzal, hogy nyitott maradjon és új dolgokat tanuljon meg), az egész biztosan igazi gitáros. :)

    • @gyulakeresztes
      @gyulakeresztes 5 місяців тому +1

      @ Nagyon nagyon szépen köszönöm! Örömmel olvastam a soraidat és nagyon kedves vagy igyekszem hogy elérjem azt amit szeretnék! Továbbra is követem a csatornádat mert nagyon jó tanár és ember vagy számomra!

    •  5 місяців тому +1

      ​@@gyulakeresztes Köszönöm szépen, és sok zenei örömöt kívánok ezúton is!

  • @blaszlo-g7d
    @blaszlo-g7d 5 місяців тому +1

    Már az első pontnál elbuktam :D

    •  5 місяців тому

      Mindegyik terület egy széles skálát jelent, tehát ha rendszeresen és tudatosan fejleszted ezeket, akkor az én szememben ez már az "igazi gitáros" fogalmát jelenti. :)
      Egyébként az 1. pont nálam is sokáig mumus volt, és talán ez alakult ki a legkésőbb.

  • @erikkarancsi1661
    @erikkarancsi1661 5 місяців тому +1

    Szia Tamás. Szerintem a 2 től az őtősig csinálóm de ezeket fejlesztem is. Az Attila beszégye nagyón tetszik látszik rajta menyire szeret zenélni és csilóg belőle a zenei őrőm. A videó szuper a megfejtésis megvan fülel nameg leólvastam a nyitó Akkordót🎸🎸🎸

    •  5 місяців тому +1

      Köszönöm Attila nevében is!🎸🎸🎸 Tudtam, hogy megfejted a rejtvényt, nagyon komoly fejlődést értél el az elmúlt háromnegyed év során. :)

    • @erikkarancsi1661
      @erikkarancsi1661 5 місяців тому

      @ Kőszőnőm szépen a Dicsérő szavakat Tamás! De mindegyik csópórt nehéz de mostis aszt mondóm gyakórlás teszi a mestert nameg hatásosak az Óktató anyagaid is teljesen másként látóm át az egész Hangszert🎸🎸🎸

    •  5 місяців тому +1

      ​@@erikkarancsi1661 Igen, gyakorlás + lelkesedés + találni egy útvonaltervet a siker felé. Nálad mindhárom megvan, és büszke vagyok, hogy a Szólómánia tanfolyamokat követed 🎸🎸🎸

    • @erikkarancsi1661
      @erikkarancsi1661 5 місяців тому +1

      @ Nekem a Szólómánia segítet abba hógy elérjem amit akartam mindig!! Kőszőnőm szépen Tamás eszt a lehetőséget és mindenkinek ajálom az Anyagaídat aki tudni akarja hogy mit csinál mert igy lehet a Hangszer legjób Barátja és igy viszónóza a Hangszer is mert amit rá viszünk aszt kapjuk visza ójan mint az Élet amijen Rózsát szakitunk ojat Szagúlúnk😂🎸🎸🎸

    •  5 місяців тому +1

      Köszönöm szépen jólesik, hogy így gondolod! Tetszik a rózsás hasonlat is :) 🎸✨🎶

  • @javoridaniel4112
    @javoridaniel4112 5 місяців тому +1

    Technikailag elég ügyesnek tartom magam viszont én is érzékeltem hogy küzdök hiányosságokkal..

    •  5 місяців тому

      Ha egyet kellene kiemelned, ami a legtöbbet lendítene a zenéléseden, akkor mi lenne ez a terület?

  • @tamastoth3579
    @tamastoth3579 5 місяців тому +1

    Kicsit offtopic, de már régóta nagyon kíváncsi vagyok rá: a zenetörténelemben nagyon jártasak legyenek szíves mondják meg, hogy az Octavarium borítóján az ordító geometriai hiba a művészi koncepció része, vagy csak simán nem vette észre sem a grafikus, sem senki más a zenekar környezetében és a kiadónál. (ami természetesen semmit nem von le az album értékéből, mert az prémium.)

    • @doubterist
      @doubterist 5 місяців тому

      Mi az a geometriai hiba? Bevallom, nem jöttem rá igaz, főleg a zenét hallgattam eddig, nem a borítót nézegettem.

    •  5 місяців тому

      Nekem a faliórának köszönhetően naponta szem előtt volt a borító, de bevallom, nem vettem észre. Most nézegettem a borítót, és sejtem, hogy a jobb szélén a mozgásban levő "labda" lehet a ludas, de még így sem látom egyértelműen. :)

    • @tamastoth3579
      @tamastoth3579 5 місяців тому

      @@doubterist Nem kell nézegetni, azonnal látszik. A külön lévő golyó nem lehet ott, ahol van, ha a zsinórja ugyanolyan hosszú, mint a többinek. Illetve a felfüggesztési pontja egészen biztosan rossz helyen van, mert a zsinór a képen metszi a saját elméleti függőleges helyzetét (azaz egészen biztosan nem a többi golyó felfüggesztési pontjának vonalában van). Az inga így nem tud a rendeltetésének megfelelően működni, nyugalmi helyzetben is megbontja a sort. Ami lehet művészi koncepció, csak nekem nem tűnik annak, mert ahhoz viszont elég implicit az ábrázolás.

    •  5 місяців тому +1

      ​@@tamastoth3579 Jogos, így hogy leírtad, teljesen egyértelmű. Lehet, hogy túl sok reneszánsz festményt néztem (egy időben nagyon érdekelt ez a korszak, Giotto-tól Filippo Lippi-n át Raffaello-ig), és ott a perspektívát páros lábbal tiporták sokszor :)

    • @doubterist
      @doubterist 5 місяців тому

      @@tamastoth3579 Oké. Nagyobb baj ne legyen. Zene jó. 😉

  • @markuscsabi
    @markuscsabi 5 місяців тому +1

    Tobb mint egy eve tudatosan foglalkozom az 1. a 2. es a 3. temakkal. Hallasgyakorlatokkal tudatosan nem foglalkozom, eddig meg mindig talaltam vmilyen kottat vagy tab-ot a dal tanulashoz :), bar azok kozott is van pontatlan. A ritmus gyakorlattal szinten nem foglalkozom, jonak tartom a ritmus erzekem, ugy gondolom ha elkezdenem szamolni utemeket es osztani szorozni :) esetleg kiolne a kreativitasomat. De mostanaban leginkabb az alkotas orome kot le otthon, feladtam mar, hogy valaha is zenekarban zenelhetek.

    •  5 місяців тому

      Az alkotás öröme az egyik legjobb dolog, és örülök, hogy az öt terület közül hárommal is tudatosan foglalkozol. A ritmusok szerintem is nagyon jól megvannak nálad, a gitárversenyes szólód ezt megmutatta egyértelműen. (Egyébként a ritmusok tudatos számolása csak átmeneti szakasz, utána bekerül ösztönös szintre és már csak a háttérből segíti a kreativitást, úgyhogy biztosan nem okoz gondot.)

    • @markuscsabi
      @markuscsabi 5 місяців тому +1

      Mivel a zeneelmelet megengedi, en irtam egy masik zenei alapot a Szolomania versenyre elkuldott szolomra. Nem azert mert a tied ne lett volna jo, csak elveztem az alkotas oromet es szerettem volna a szolot megorizni az utokornak, anelkul hogy idegen tollakkal ekeskednek.
      Ha erdekel mgmutatom neked is.

    •  5 місяців тому +1

      ​@@markuscsabi Igen, kíváncsi lennék rá nagyon. Sőt, ha feltöltenéd SoundCloud-ra (soundcloud.com) vagy UA-cam-ra (ha videó is van róla), akkor a Szólómánia közösségből is sokan szívesen megnéznék az alkotásodat. Egyébként én is csináltam már pontosan ilyet, hogy egy létező alapra írtam egy szólót, és utána írtam hozzá egy saját alapot, mert jól sikerült a szóló és meg akartam tartani saját zenéhez.

    • @markuscsabi
      @markuscsabi 5 місяців тому

      Ide illesztettem a Soundcloud linket, de nem jelenik meg itt. En benazok vagy a system szorakozik velem?

    •  5 місяців тому +1

      ​@@markuscsabi A UA-cam időnként eltünteti a linket tartalmazó hozzászólásokat, és nálam már meg sem jeleníti... Ha átküldöd emailben a linket, akkor kiteszem ide szívesen.

  • @ivynightfall9452
    @ivynightfall9452 5 місяців тому +1

    Mit csinálnék a kerti partin?:D Improvizálnék.
    Ott bajok lennének, ha szombaton egy zenész barát átjönne. :D Még rendben lenne, hogy F# moll-ban játsszak,de ha hallás után kellene megmondani, hogy az ismerős milyen skálára váltott át szó nélkül...Lenne pár ütemnyi "hangkeresés" a részemről. :D Ha meg mondja, hogy milyen skálára fog átváltani, akkor könnyebb a dolgom.
    Harmadik jelnél elbuktam. "Kérdés, mit csinálsz most?". Rátudok, hogy nincs fent neten és a nekem tetsző részt hagyom és rátudok, hogy ezt én nem fogom játszani. (Van pár olyan szám, amiben x rész tetszik nagyon, de nincs fent neten a "megoldás", szóval marad a hallgatás.) Könnyebb lenne az életem ilyen téren, ha csak a régi rockzenekarokat hallgatnám, a több tíz éves számaikat...azokról csak van fent már tab. :D
    Negyedik jel: nekem még minden ritmusfélét be kell gyakorolni, ami nem negyed, meg talán nem nyolcad. :D (Vagy inkább, ha negyed és nyolcad váltja egymást ilyen-olyan módon, még azt is kell gyakorolni, ha alapra kell játszani.)
    A kottát itt nem értem, mert én itt végig nyolcadokat látok, sehol sincs negyed, se szünet, se tizenhatod. adagolás alatt én azt érteném, hogy ugyanazokat a hangokat másként hozom elő: mondjuk első alkalommal negyed, nyolcad, nyolcad, utána szünet, nyolcad, tizenhatod, negyed.. (Lehet túlságosan is munka után van.)
    Ötödik jel: én talán mindig is szobagitáros/szobazenész fogok maradni, köszönhetően az introvertáltságomnak. :D Zenekarba se fogok csatlakozni, szintén az introvertáltságomnak köszönhetően és a 3 műszakos munkarendnek köszönhetően.
    (Ui.: szerintem találnak nálam megfelelőbb jelöltet is, bármelyik posztra, ha zenekarról van szó.)
    Emellett saját zenéket alkotnék-alkotok.
    Heti kérdésre válasz:
    nem tervezek zenekart keresni magamnak, se alapítani, legalábbis közeljövőben biztos, hogy nem.
    A ritmus és a hallás megy a legrosszabbul.
    A bemutatkozás:
    amit mutat a videóban Attila, az a kép tetszik.
    A további megmérettetésekhez pedig sok sikert. :)

    •  5 місяців тому

      Az adagolással kapcsolatos kérdésedhez: jól gondolod, hogy ezek itt végig egyforma nyolcadok, tehát maga a ritmus teljesen egyenletes. Viszont az egyenletes nyolcadokat is lehet valamilyen módon adagolni, azaz belső szabályokat képezni. Itt a magasabb hang és utána az 1-2-3 darab mélyebb hang jelenti az adagolást, például először a 8--9-9, utána a 7--9-9 (a videóban 13:01-nél). A fül ezeket a belső ismétlődéseket is tudja követni, mert a dallam a magas hangoknál ugrik fel és utána visszalép a mélyebb hangokra.
      Nagyon jó, hogy mind az 5 területet kielemezted saját magadnál és megfogalmaztad, hogy melyiknél hol tartasz. Mindig az a fejlődés kiindulópontja, hogy legyen egy tudatos "állapotfelmérés", mert csak ehhez képest lehet bármilyen területen továbbfejlődni. (Mindenkinél saját magához képest viszonyítva, ahogy Andy Timmons is mondta nekünk:)

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 5 місяців тому +1

      @ Így már világos az adagolós módszer. :D
      Nálam elemzésben nincs hiány, annál inkább az önbizalomban. :D Legalább az elemzéséért nem kell a szomszédba menni.
      Néha jó, hogy nem technikai dolgokról van szó videóidban, hanem kissé elméletibb a téma.

    •  5 місяців тому

      ​@@ivynightfall9452 Alakul majd az önbizalom is, azokra az előrelépésekre lehet alapozni ezt (pl. a ritmus pontosságának előrelépésére a Közös Szólóírásban), amelyek megmutatják, hogy sokkal több van benned (ugyanúgy, mint mindenkiben), mint azt eddig hitted volna. :)

    •  5 місяців тому

      @@ivynightfall9452 ​Alakul majd az önbizalom is, azokra az előrelépésekre lehet alapozni ezt (pl. a ritmus pontosságának előrelépésére a Közös Szólóírásban), amelyek megmutatják, hogy sokkal több van benned (ugyanúgy, mint mindenkiben), mint azt eddig hitted volna. :)

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 5 місяців тому

      Reméljük alakul nálam a későbbiekben az önbizalom. :)

  • @jurajkosa3494
    @jurajkosa3494 5 місяців тому +1

    👍👍👍

    •  5 місяців тому

      :) :) :)

  • @voivod100
    @voivod100 5 місяців тому +1

    A kerti partin eljátszom az Erdős Pétert az általuk kiválasztott személlyel.

    •  5 місяців тому

      🎸🎸🎸

  • @elhatarolodohod2040
    @elhatarolodohod2040 22 дні тому +1

    Van ember aki F#-ben jammel? 😀

    •  21 день тому +1

      Van 😉 Minden hangnemnek más a hangulata, ezért másfajta dallamok jutnak eszembe F#-mollban, mint például E-mollban.