Я думаю, найбільша утопія яку тільки можуть вигадати фантасти це те, що люди почнуть брати та нести відповідальність за себе, свої вчинки, свою бездіяльність та зрозуміють, що 80% усього, що відбувається в їх житті (чи з їх життям це) це результат їх вибору чи їх відмови від вибору. А також зрозуміють, що таке причинно- наслідкові зв'язки. Я в дитинстві думала, що як стаєш дорослим то автоматично перетворюєшся на розумну, досвідчену, прагматичну, незалежну, відповідальну, фіннансово грамотну людину, яка знає як "жити це життя", має друзів в тих сферах де кожний має мати друзів та з легкістю вчить нові речі, визнає помилки і наперед знає відповіді на ще незадані питання😂😭 Зараз відповідно до паспорту - я доросла. І відповідаю певно десь 30-40% з того що я собі уявляла раніше. Але я знаю в який момент мною були прийняті хибні/чудові рішення. Що, хто та як вплинуло на моє життя, що допомагає зробити висновнки та в подібних ситуаціях приймати рішення з урахуванням попереднього досвіду. Але найгірше з того, що я бачу останніми роками, це те що з кожним роком я все частіше зустрічаю людей які зовсім не мають в собі бажання зрозуміти "чому" чи "яким чином" щось відбувається/не відбуваться в їх житті насправді... Для мене це дуже дивно, тому що я почала питати це сама у себе досить давно і для мене це одне з базових питаннь, відповідь на яке людина має знати краще ніж "табличку множення" . До 30-ти люди мають навчитись задавати самі собі незручні питання та давати на них справді ЧЕСНІ (а незавуальовані) відповіді. . Ну і звісно згодна, майже, з усім з відео)))
Погоджуюсь з вами щодо відповідальності. Мені здається багато людей уникають саморефлексії саме через підсвідоме побоювання в "розслідуванні" вийти на самого себе. Більш того таких як ви чи я звинувачують у "самокопанні" і повчають "рухатись далі незважаючи на невдачі". Приведу приклад. У мене є давня подруга з трьома вже дорослими сімейними дітьми. Всі троє її уникають. Коли вона починає плакати мені і жалітися на них, я м'яко прошу її пригадати з чого це почалося, в чому можливо вона була не права. Марно. Винні невістки, погана компанія, злидні, начальник, уряд , а ще "такі уродилися".
Мені здається, у мене нині криза сприйняття людей, розчаровуюсь в раціональності оточуючих та в шоці з того, що багато чого справді не приходить автоматично, а над цим потрібно працювати - як от прийняття рішень, комунікаційні навички і тд.
Про прес не погоджуюсь, пресом і хребтом треба займатись і до 30 і після 30. В іншому випадку після 40 до вас прийде "надмірна втома" 😰, так би мовити 🤔
Стосовно першого, тут варто бути обачним, адже начальство має здатність "сідати на голову" і вимагати робити роботу за яку тобі не платить, окрім цього, таким чином ти можеш ускладнити роботу спеціалісту по тій сфері в яку залазиш, адже у випадку якщо ти накосячиш, а це буде з великою ймовірністю, адже знання ніщо якщо немає навичок, то спеціалісту доведеться розгребти твоє лайно яке ти утворив, а потім вже робити роботу, і витрачати на це значно більше часу ніж міг. Я електрик, і коли мене викликають зі словами, "я там спробував, не вийшло, і покликав тебе" то розумію що буду ще пів дня розбиратись із тим що натворила та людина, а потім розбиратись із поломкою, тож..будьте обачні, і гарного усім часу доби)
Шооо, коли це на каналі майже 100к стукнуло??? Я підписався десь на 20к і після того на лічильник особливо не дивився, а тут таке😅 Дуже приємно що український ютуб розвивається!
Мені через декілька місяців буде 30. До 30 я вирішила вивчити всі мови, які мені хотілося, навчитися бути екстравертом і легко йти на контакт із людьми, коли потрібно, навчитися слухати людей, бо те, що вони говорять характеризує саме їх і їх бачення, а не об'єкт обговорення. Я навчилася бути менш вразливою. Крім того навчилася досить добре шукати потрібну інформацію, аналізувати і бути самоучкою. Навчилася жити сама і вирішувати всі свої проблеми самостійно. Зараз привчаю себе займатися спортом. Те, чого я так і не змогла навчитися це мати постійний відмінний порядок вдома. Не те, що я не вмію прибирати. Мені деколи просто влом😊. Ще хочу навчитися краще готувати. Не як-небудь, а з розумінням процесу, щоб їжа була не тільки їжею, але і чимось, що покращує стан нашого здоров'я. Я вважаю цікавим знати, як найкраще і смачно обробляти овочі, фрукти та інші продукти, щоб вони не втрачали вітаміни і одночасно були приємними для споживання.
А як що до відсторонення від людей, пошуку інформації як все довкола у всесвіті працює, страх чи просто мандраж перед невідомістю, та відсторонення від людей ?
@sashagrand9975 Я дійшла до висновку, що неможливо знати, як саме усе працює. Звичайно, що це дуже цікаво, тому моя друга вища освіта це реставрація. Мені дійсно цікаво, як колись виготовляли меблі, лаки, човни, будинки, бочки, фарби, барвники і багато іншого. У мене є деякі столярські навички і трохи досвіду реставрації антикварних меблів. Але разом з тим я бачу, наскільки сильно відбувся прогрес і наскільки багато всього відбулося у 20 столітті у науці і техніці. Ми вже переступили той часовий поріг, коли можна мати знання у всіх науках і "знати як все довкола у світі працює". Можна знати багато, але не все. Якщо Ви читали сучасні публікації, то напевно бачили, що у них, як правило по декілька авторів. Зараз науковці часто працюють командами, бо для деяких проектів знання тільки із однієї галузі занадто вузькі, а "все" ніхто поодинці не знає. Вміти працювати із людьми важливо, навіть якщо я інтроверт. Крім того, мені здається що надто багато моя голова просто не вмістить і я це просто забуду. Я щаслива знати англійську і німецьку мови на дуже комфортному для користування рівні і не рідко шукаю інформацію цими мовами, особливо, коли йдеться про хімію, яку я хочу глибше розуміти. Часто відео для англомовних користувачів робляться легшими. Інколи я дивилася багато таких відео і розуміла їх, але чим більше я шукала і знаходила, тим більше розуміла, що знати і розуміти все мені не під силу: десь вискакують пробіли у математиці, десь у фізиці, десь просто нерозуміння. Колись я вірила, що знати все можна, але це не реалістично. Краще мати приземлені цілі: "хочу навчитися готувати з розумом, щоб довше жити і бути здоровою", "хочу розуміти, якими перевіреними століттями екологічними матеріалами користувалися наші предки, щоб у моєму домі було менше випаровування і розкладу речовин, які шкідливі для здоров'я", " хочу довчити французьку із В1 до С1, щоб так само комфортно було читати нею, як англійською чи німецькою", "хочу працювати над своїм тілом, щоб понизити високий кров'яний тиск, який отримала у спадок і могти піднімати важке, коли нікого немає поруч".
@@sashagrand9975 мінімалізм подобається, бо чим менше речей, тим менше часу потрібно про них дбати, але назвати себе абсолютною мінімалісткою не можу. Замість того, щоб мати дві футболки і двоє штанів і прати їх щодня, маю більше одягу, але ношу все, що маю і можу десь півтора тижні ходити в чистому і складати дві гори брудного одягу для прання темного і світлого. Це економить і енергію і ресурси. Так само із іншими речами: все, що маю, використовую. Маю ще досить різних книжок, які треба дочитати і вирішити, чи варто їх далі зберігати чи віддати у хороші руки. Чомусь накопичуються у мене книжки і папери. Щодо аскетизму, то поважаю такий вибір і природно маю схильність до нього (в п@ндемію відчувалася комфортно), але для себе вибрала мати контакти із людьми, бо завдяки контактам і серафанному радіо легше шукати роботу, бути на плаву, жити у суспільстві чи викручуватися зі складної ситуації. Легше жити, коли знайомий знайомого має знайому, яка може мені допомогти, чи навпаки, коли ця знайома знайомого потребує моєї поради чи допомоги.
Дякую! Дуже цікавий та корисний контент! З задоволенням подивився відео! Від себе хочу запропонувати такий лайфхак для студентів: коли не встигаю виконати все заплановане, я звертаюся до компанії Ok student am. Вони допомагають студентам у навчанні, підкажуть, проконсультують та зроблять швидко будь-які види робіт. Жодного разу ще не пошкодував, завжди швидко та якісно. Раджу.
Бути злим. Усе що "моральне" вам заплхали у мізок коли ви були малим - це для того щоб вас було зручніше та легше використовувати для різних цілей когось (але не вас) у вашому житті. Будьте злими. Не лайном собачим, а злими.
Мені 32 і я тільки вчуся бути злою. З дитинства привчили всім догоджати. А зараз багато хто дивується, яка я стала зла і меркантильна. А я просто намагаюся навчитися жити для себе, а не для інших
@@S.V.I.T.L.A.N.AДумаю, автор мав на увазі не «бути злим заради того, щоб бути злим» просто в нікуди, а вміти злитися. Нікого з нас не вчили і майже ніхто не вміє проживати такі емоції та почуття як злість, гнів, заздрість тощо, а все це людина має право відчувати.
До 30: Вмій рахувати бюджет, позбався усіх людей в оточенні, що тягнуть тебе на дно, чи не дають піднятись вище. Навчись готувати страви з базових продуктів. Вмій казати ні і поважати свою працю (кожні зайві 15 хвилин на роботі = вкрадена ціла доба твого часу на рік). Вмій діагностувати загальні захворювання, знай як лікуватись та надавати першу медичну допомогу. Піддавай сумніву усі слова людей!!! Навчись комунікувати з людьми. Май звичку мати декілька планів на 2-3 року наперед.
1:05 Все залежить ситуації та ступеня провини. Описується так, ніби кожного разу ви забовʼязані бути super-specific. Якби я вибачався перед колегами за анатомією, мені б доводилось сетапити окремі дзвінки хвилин на 15))
Я думаю описана ситуація, в якій ви були б дійсно неправі. Мій колишній не вибачався в принципі, а коли вже робив якусь дику фігню казав: "дарма я це зробив" - а потім робив знов, і знов дарма. І був щиро переконаний що цього достатньо. Не вибачитися, а визнати, що фігню зроблено. Дай Боже сил його поточній дівчинці, але я здалась через кілька таких "вибачень"
Мій друг купив авто у 2020-му, звісно з автоматикою... А у нашому місті сільського типу на права "вчать" їздити на жигулі, жигулі карл! Нашо йому вчитися на металобрухті минулого сторіччя, якого в його житті ніколи не буде?! ще б на парових каретах вчили)
Вибрати собі роботу яка буде по душі і буде корисна не тільки в твоїй країні а й легко влаштуватися за кордоном. Вчіть потроху інші мови це може стати вашим порятунком
@@boris_ins_vi Але ж це один раз у кінці життя батереї, тобто раз на 7-10 років. А авто з ДВЗ починає викидати відпрацьовані гази, картерні гази та випари з системи живлення кожен момент часу, коли працює... Тобто за 7-10 років авто з ДВЗ викине у повітря шкідливих речовин десь в 1000000 раз більше, ніж одна батарея, яку розкладуть по частинкам для переробки.
@@boris_ins_viі ще до питання про велику кількість сировини для батарей, яку потрібно десь взяти Колись дивилась відео про електрокари і зрозуміла, як часто люди у себе в голові розуміють процеси неправильно. "О, електро - значить це екологічно" а питанням, звідки брати батареї і куди їх потім дівати, мало хто задається Екологічно - це велосипеди, звичайні
30 секунд а вже є в рекомендаціях🎉
Я думаю, найбільша утопія яку тільки можуть вигадати фантасти це те, що люди почнуть брати та нести відповідальність за себе, свої вчинки, свою бездіяльність та зрозуміють, що 80% усього, що відбувається в їх житті (чи з їх життям це) це результат їх вибору чи їх відмови від вибору.
А також зрозуміють, що таке причинно- наслідкові зв'язки.
Я в дитинстві думала, що як стаєш дорослим то автоматично перетворюєшся на розумну, досвідчену, прагматичну, незалежну, відповідальну, фіннансово грамотну людину, яка знає як "жити це життя", має друзів в тих сферах де кожний має мати друзів та з легкістю вчить нові речі, визнає помилки і наперед знає відповіді на ще незадані питання😂😭
Зараз відповідно до паспорту - я доросла. І відповідаю певно десь 30-40% з того що я собі уявляла раніше. Але я знаю в який момент мною були прийняті хибні/чудові рішення. Що, хто та як вплинуло на моє життя, що допомагає зробити висновнки та в подібних ситуаціях приймати рішення з урахуванням попереднього досвіду.
Але найгірше з того, що я бачу останніми роками, це те що з кожним роком я все частіше зустрічаю людей які зовсім не мають в собі бажання зрозуміти "чому" чи "яким чином" щось відбувається/не відбуваться в їх житті насправді...
Для мене це дуже дивно, тому що я почала питати це сама у себе досить давно і для мене це одне з базових питаннь, відповідь на яке людина має знати краще ніж "табличку множення"
.
До 30-ти люди мають навчитись задавати самі собі незручні питання та давати на них справді ЧЕСНІ (а незавуальовані) відповіді.
.
Ну і звісно згодна, майже, з усім з відео)))
Егоцентризм така річ, во славу якої люди кладуть болти на багато важливих речей, на жаль.
Погоджуюсь з вами щодо відповідальності. Мені здається багато людей уникають саморефлексії саме через підсвідоме побоювання в "розслідуванні" вийти на самого себе. Більш того таких як ви чи я звинувачують у "самокопанні" і повчають "рухатись далі незважаючи на невдачі".
Приведу приклад. У мене є давня подруга з трьома вже дорослими сімейними дітьми. Всі троє її уникають. Коли вона починає плакати мені і жалітися на них, я м'яко прошу її пригадати з чого це почалося, в чому можливо вона була не права. Марно. Винні невістки, погана компанія, злидні, начальник, уряд , а ще "такі уродилися".
Мені здається, у мене нині криза сприйняття людей, розчаровуюсь в раціональності оточуючих та в шоці з того, що багато чого справді не приходить автоматично, а над цим потрібно працювати - як от прийняття рішень, комунікаційні навички і тд.
Про прес не погоджуюсь, пресом і хребтом треба займатись і до 30 і після 30. В іншому випадку після 40 до вас прийде "надмірна втома" 😰, так би мовити 🤔
Стосовно першого, тут варто бути обачним, адже начальство має здатність "сідати на голову" і вимагати робити роботу за яку тобі не платить, окрім цього, таким чином ти можеш ускладнити роботу спеціалісту по тій сфері в яку залазиш, адже у випадку якщо ти накосячиш, а це буде з великою ймовірністю, адже знання ніщо якщо немає навичок, то спеціалісту доведеться розгребти твоє лайно яке ти утворив, а потім вже робити роботу, і витрачати на це значно більше часу ніж міг. Я електрик, і коли мене викликають зі словами, "я там спробував, не вийшло, і покликав тебе" то розумію що буду ще пів дня розбиратись із тим що натворила та людина, а потім розбиратись із поломкою, тож..будьте обачні, і гарного усім часу доби)
Шооо, коли це на каналі майже 100к стукнуло??? Я підписався десь на 20к і після того на лічильник особливо не дивився, а тут таке😅
Дуже приємно що український ютуб розвивається!
Мені через декілька місяців буде 30. До 30 я вирішила вивчити всі мови, які мені хотілося, навчитися бути екстравертом і легко йти на контакт із людьми, коли потрібно, навчитися слухати людей, бо те, що вони говорять характеризує саме їх і їх бачення, а не об'єкт обговорення. Я навчилася бути менш вразливою. Крім того навчилася досить добре шукати потрібну інформацію, аналізувати і бути самоучкою. Навчилася жити сама і вирішувати всі свої проблеми самостійно.
Зараз привчаю себе займатися спортом. Те, чого я так і не змогла навчитися це мати постійний відмінний порядок вдома. Не те, що я не вмію прибирати. Мені деколи просто влом😊. Ще хочу навчитися краще готувати. Не як-небудь, а з розумінням процесу, щоб їжа була не тільки їжею, але і чимось, що покращує стан нашого здоров'я. Я вважаю цікавим знати, як найкраще і смачно обробляти овочі, фрукти та інші продукти, щоб вони не втрачали вітаміни і одночасно були приємними для споживання.
@@marianavytvytska6998 овочі і фрукти найкраще їсти сирими, крім картоплі, напевно 🤔😁
А як що до відсторонення від людей, пошуку інформації як все довкола у всесвіті працює, страх чи просто мандраж перед невідомістю, та відсторонення від людей ?
@sashagrand9975 Я дійшла до висновку, що неможливо знати, як саме усе працює. Звичайно, що це дуже цікаво, тому моя друга вища освіта це реставрація. Мені дійсно цікаво, як колись виготовляли меблі, лаки, човни, будинки, бочки, фарби, барвники і багато іншого. У мене є деякі столярські навички і трохи досвіду реставрації антикварних меблів. Але разом з тим я бачу, наскільки сильно відбувся прогрес і наскільки багато всього відбулося у 20 столітті у науці і техніці. Ми вже переступили той часовий поріг, коли можна мати знання у всіх науках і "знати як все довкола у світі працює". Можна знати багато, але не все. Якщо Ви читали сучасні публікації, то напевно бачили, що у них, як правило по декілька авторів. Зараз науковці часто працюють командами, бо для деяких проектів знання тільки із однієї галузі занадто вузькі, а "все" ніхто поодинці не знає. Вміти працювати із людьми важливо, навіть якщо я інтроверт.
Крім того, мені здається що надто багато моя голова просто не вмістить і я це просто забуду. Я щаслива знати англійську і німецьку мови на дуже комфортному для користування рівні і не рідко шукаю інформацію цими мовами, особливо, коли йдеться про хімію, яку я хочу глибше розуміти. Часто відео для англомовних користувачів робляться легшими. Інколи я дивилася багато таких відео і розуміла їх, але чим більше я шукала і знаходила, тим більше розуміла, що знати і розуміти все мені не під силу: десь вискакують пробіли у математиці, десь у фізиці, десь просто нерозуміння. Колись я вірила, що знати все можна, але це не реалістично. Краще мати приземлені цілі: "хочу навчитися готувати з розумом, щоб довше жити і бути здоровою", "хочу розуміти, якими перевіреними століттями екологічними матеріалами користувалися наші предки, щоб у моєму домі було менше випаровування і розкладу речовин, які шкідливі для здоров'я", " хочу довчити французьку із В1 до С1, щоб так само комфортно було читати нею, як англійською чи німецькою", "хочу працювати над своїм тілом, щоб понизити високий кров'яний тиск, який отримала у спадок і могти піднімати важке, коли нікого немає поруч".
Так це все супер ти молодець, що розвиваєшся ! Як відносишся до мінімалізму та аскетизму ?
@@sashagrand9975 мінімалізм подобається, бо чим менше речей, тим менше часу потрібно про них дбати, але назвати себе абсолютною мінімалісткою не можу. Замість того, щоб мати дві футболки і двоє штанів і прати їх щодня, маю більше одягу, але ношу все, що маю і можу десь півтора тижні ходити в чистому і складати дві гори брудного одягу для прання темного і світлого. Це економить і енергію і ресурси.
Так само із іншими речами: все, що маю, використовую. Маю ще досить різних книжок, які треба дочитати і вирішити, чи варто їх далі зберігати чи віддати у хороші руки. Чомусь накопичуються у мене книжки і папери.
Щодо аскетизму, то поважаю такий вибір і природно маю схильність до нього (в п@ндемію відчувалася комфортно), але для себе вибрала мати контакти із людьми, бо завдяки контактам і серафанному радіо легше шукати роботу, бути на плаву, жити у суспільстві чи викручуватися зі складної ситуації. Легше жити, коли знайомий знайомого має знайому, яка може мені допомогти, чи навпаки, коли ця знайома знайомого потребує моєї поради чи допомоги.
Про вибачення - це як на сповіді😅- визнати свою провину і постановити більше так не робити
❤
Дякую! Дуже цікавий та корисний контент! З задоволенням подивився відео!
Від себе хочу запропонувати такий лайфхак для студентів: коли не встигаю виконати все заплановане, я звертаюся до компанії Ok student am. Вони допомагають студентам у навчанні, підкажуть, проконсультують та зроблять швидко будь-які види робіт. Жодного разу ще не пошкодував, завжди швидко та якісно. Раджу.
Найкращий канал ❤😅
0:35 Це якщо колеги з тебе не роблять корисного ідіота )))
Бути злим. Усе що "моральне" вам заплхали у мізок коли ви були малим - це для того щоб вас було зручніше та легше використовувати для різних цілей когось (але не вас) у вашому житті. Будьте злими. Не лайном собачим, а злими.
Мені 32 і я тільки вчуся бути злою. З дитинства привчили всім догоджати. А зараз багато хто дивується, яка я стала зла і меркантильна. А я просто намагаюся навчитися жити для себе, а не для інших
Ну і це сумно. Всі злі. Всі один одного ненавидять. Хтось почав бути злим, і інші підтянулись. Бо в нас джунглі🤬
Ага, зрозуміло, тобто цю злу стадію ви переосмислите десь на пенсії. Можливо до, якщо пощастить.
@@S.V.I.T.L.A.N.A покидьок та "злий" - це різні речі. Загугли що таке злість, нехай АІ тобі визначення надасть.
@@S.V.I.T.L.A.N.AДумаю, автор мав на увазі не «бути злим заради того, щоб бути злим» просто в нікуди, а вміти злитися. Нікого з нас не вчили і майже ніхто не вміє проживати такі емоції та почуття як злість, гнів, заздрість тощо, а все це людина має право відчувати.
Доброго дня, дякую за Вашу працю
До 30 людина має навчитись робити майже все. Хоч би для того, щоб своїх дітей навчити всьому, що необхідно
Так не все, а те, що необхідно)
4:10 і тут свідки ескалації/деескалації
Рішення ухвалюють, приймають пігулки.
До 30: Вмій рахувати бюджет, позбався усіх людей в оточенні, що тягнуть тебе на дно, чи не дають піднятись вище. Навчись готувати страви з базових продуктів. Вмій казати ні і поважати свою працю (кожні зайві 15 хвилин на роботі = вкрадена ціла доба твого часу на рік). Вмій діагностувати загальні захворювання, знай як лікуватись та надавати першу медичну допомогу. Піддавай сумніву усі слова людей!!! Навчись комунікувати з людьми. Май звичку мати декілька планів на 2-3 року наперед.
1:05 Все залежить ситуації та ступеня провини. Описується так, ніби кожного разу ви забовʼязані бути super-specific. Якби я вибачався перед колегами за анатомією, мені б доводилось сетапити окремі дзвінки хвилин на 15))
Я думаю описана ситуація, в якій ви були б дійсно неправі. Мій колишній не вибачався в принципі, а коли вже робив якусь дику фігню казав: "дарма я це зробив" - а потім робив знов, і знов дарма. І був щиро переконаний що цього достатньо. Не вибачитися, а визнати, що фігню зроблено. Дай Боже сил його поточній дівчинці, але я здалась через кілька таких "вибачень"
Піклуватись про себе. Цього достатньо.
МКПП - основна причина, чому я забив на сдачу прав.
Мій друг купив авто у 2020-му, звісно з автоматикою... А у нашому місті сільського типу на права "вчать" їздити на жигулі, жигулі карл! Нашо йому вчитися на металобрухті минулого сторіччя, якого в його житті ніколи не буде?! ще б на парових каретах вчили)
Вибрати собі роботу яка буде по душі і буде корисна не тільки в твоїй країні а й легко влаштуватися за кордоном.
Вчіть потроху інші мови це може стати вашим порятунком
Інвестувати гроші правильно чим раніше.
7:33 що воно меле?! 🤦♂️ Електрокари шкодять навколишньому середовищу СИЛЬНІШЕ ніж ДВЗ!
Як?
@@ovpchanellУтилізація батарей. Це важко і дорого, а деякі не переробляються.
@@boris_ins_vi Але ж це один раз у кінці життя батереї, тобто раз на 7-10 років. А авто з ДВЗ починає викидати відпрацьовані гази, картерні гази та випари з системи живлення кожен момент часу, коли працює... Тобто за 7-10 років авто з ДВЗ викине у повітря шкідливих речовин десь в 1000000 раз більше, ніж одна батарея, яку розкладуть по частинкам для переробки.
@@boris_ins_vi Не шкідливіше буде за масові ДВЗ
@@boris_ins_viі ще до питання про велику кількість сировини для батарей, яку потрібно десь взяти
Колись дивилась відео про електрокари і зрозуміла, як часто люди у себе в голові розуміють процеси неправильно.
"О, електро - значить це екологічно" а питанням, звідки брати батареї і куди їх потім дівати, мало хто задається
Екологічно - це велосипеди, звичайні