Kilvar Kessler: "Usaldame noori kolleege. Noored lahendavad meie majas päris keerulisi ülesandeid."

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 2

  • @kirjastus_juura
    @kirjastus_juura  3 дні тому

    Küsimused ja vastused peatükkide kaupa:
    0:00 Finantsjärelevalvajad kui treenerid ja toitumisnõustajad, kriisilahendajad kui arstid (vahest ehk isegi traumakirurgid?)
    0:59 Finantsjärelevalve nõuab juriste. Õigus on mört, mis hoiab finantsmatemaatikat koos.
    01:30 Finantsjärelevalvaja ei pruugi leida vastust seaduseelnõu seletuskirjast, vaid seadusandja tahet tuleb ise sisustada. See aga eeldab, et järelevalvaja mõistab, mis on need hüved, mida seadus on kutsutud kaitsma.
    02:34 Mitte kogu finantsjärelevalve töö ei võta range õigusmenetluse vorme, osa tööst kannab nimetust "pehme õigus".
    03:38 Eesti finantsturu materiaalõigus on 99% Euroopa Liidu õigus, menetlusõiguse muutmiseks tuleb astuda aruteludesse Riigikoguga.
    04:55 Tehnoloogiat mõistmata on finantsjärelevalves raske, isegi juristil.
    06:06 Advokaadibüroodes kohtab kahte sorti suhtumist uutesse töötajatesse: "uju või upu" vs. "lähme koos käest kinni". Kuidas on Finantsinspektsioonis? Pigem tuleb õppida kiiresti ujuma, aga kõrgetasemelisse rahvusvahelisse suhtlusesse esimesel päeval ei kaasata.
    07:45 Kas menetleja võib sattuda isiklike rünnakute ohvriks? Jah, võib. Aga sel juhul võib FI töötaja olla kindel: "Omasid me mitte kunagi maha ei jäta."
    09:00 Kuidas näeb välja koostöö ühe FI töötaja argipäevas? Juhatuse esimees on pidevas suhtluses erinevate sidusrühmadega. Igal töötajal on omad partnerid, kellega teha koostööd, nt prokuratuur, politsei, kaitsepolitsei.
    10:18 Finantsmaailm on keeruline. Harimine ja selgitamine käib töö juurde. Oluline on luua "ühtne teabeväli, et erinevad osapooled, erinevate hariduslike, kogemuslike taustadega inimesed saaksid aru, kuhu poole liikuda. Mis on hea ja mis ei ole nii hea."
    11:18 Finantsvahendus ja finantsjärelevalve on oma olemuselt konservatiivsed tegevused. Kuid see ei tähenda, et poleks vajadust käia ajaga kaasas või püsida mänguline. On ju kohtumenetlus samuti teatud mõttes mäng. Küll suurte panuste ja rangete reeglitega, kuid mängulist elementi eitada ei saa.
    13:53 Väärarusaam: "Kui tekib inimeste majanduslikus läbikäimises probleem, siis on riik - ja mõnikord ka Finantsinspektsioon - kes seda ilmtingimata peab lahendama." Ehk siis: esimene lahendus probleemile ei peaks olema riigi sunnijõud.
    14:57 Miks tulla tööle Finantsinspektsiooni? Noorel juristil on siin suurepärased võimalused end harida (õiguse, majanduse, tehnoloogia alal), teha rahvusvahelist ja olulist tööd, teha koostööd paljude erinevate partneritega, teha ise otsuseid (ja seda isegi noore töötajana) ning olla osa kokkuhoidvast tiimist.