Акафіст великомученику Юрію Переможцю

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 кві 2024
  • 23 квітня за новоюліанським календарем ми вшановуємо пам՚ять святого великомученика Юрія, або Георгія (Γεώργιος - грецький відповідник нашого імені Юрій). Церква шанує його як Переможця - над злом, неправдою і людською люттю.
    Жив він наприкінці ІІІ століття, в часи правління імператора Діоклетіана, який був язичником, послідовником ідолослужіння і запеклим гонителем християн. Родом Юрій був із Каппадокії, зі знаної християнської родини. Ще в дитинстві він втратив батька, який був до смерті замучений за сповідання віри Христової. А мати з малим сином переселилися до Палестини, бо там була її батьківщина й багаті володіння.
    Юнаком Юрій вступає на військову службу і досягає там значних висот: його було поставлено трибуном (начальником) у визначному військовому полку. А потім навіть сам імператор Діоклетіан, помітивши заслуги юнака, вшанував його званням коміта (старший воєначальник, що супроводжував імператора в подорожах) і воєводи.
    Будучи наближеним до імператора, Юрій не зміг бачити і зносити імператорських переслідувань, гонінь і жорстоких страт християн. Він роздав усі свої статки бідним, відпустив на волю своїх рабів і привселюдно проголосив себе християнином, публічно засудивши дії імператора. Жорстокий правитель йому цього не пробачив.
    Мученицьким тортурам піддали молодого християнина, закликаючи в обмін на життя і блискучу кар’єру зректися віри Христової. Його розчавлювали важким камінням, пробивали цвяхами, колесували, різали й терзали його плоть, пробували спалити… Але з Божою допомогою Юрій залишався живим і прославляв Христа. Всі, хто бачив ці чудеса, увірували в істинного Бога. А імператор дуже лютував, бо замість того, щоби бути переможеним, Юрій своєю правдивою вірою і стійкістю, по суті, перемагав його. Тоді імператор наказав відрубати мечем мученику голову.
    Стратили великомученика в Нікомидії 303 року, йому тоді не було й 30 років. Тому на іконах святого Юрія Переможця зображують юнаком з красивим обличчям, який поєднує в собі образ воїна (в обладунках, зі щитом, мечем і списом) та символи мучеництва (хрест, червона накидка). Святий великомученику Юрію, моли Бога за нас!
    #Церква_з_тобою
  • Розваги

КОМЕНТАРІ • 8

  • @user-bs2cq4dh3k
    @user-bs2cq4dh3k Місяць тому +4

    За здоров'я наших захисників.Амінь.

  • @natashapiskovaia6245
    @natashapiskovaia6245 Місяць тому +1

    Святий Юрію , молю про. Захист воїна Михайла ...

  • @user-ht6yr8sl4w
    @user-ht6yr8sl4w Місяць тому +1

    Веикомученику Переможцю Юрію змилуйся над моіім сином р. Б. Юрієм( безвісти зниклим)Молимо сь до тебе твоііми молитвами щоб син знайшовся живим та здоровим і повернувся додому , до родини. Дякуємо за молитву.

  • @oksanasydorenko4946
    @oksanasydorenko4946 Місяць тому

    За здоров'я і Божу опіку всіх захисників України.

  • @user-nc5mc3ug3k
    @user-nc5mc3ug3k Місяць тому

    Амінь.

  • @-aris-an
    @-aris-an Місяць тому

    🎉

  • @-aris-an
    @-aris-an Місяць тому

    🔥

  • @-aris-an
    @-aris-an Місяць тому

    🤷